Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54601) asdf_ válasza Zin (#54600) üzenetére


asdf_
veterán

kb. évente illilk. De alapvetően használattól függ, a lerakódott jég mennyisége/vastagsága dönti el.

(#54602) Zin válasza asdf_ (#54601) üzenetére


Zin
senior tag

Akkor az lehet a gond...
Bármikor lemegyek hallani hangját...Fenti rész 3-as zoldseg reszek alatt neha van viz.Le kell olvasztanom s figyelni akkor!

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#54603) pjen válasza Zin (#54602) üzenetére


pjen
félisten

Takarítani se szoktátok?

(#54604) concret_hp válasza pjen (#54595) üzenetére


concret_hp
addikt

ez pl akkor simán jó ugye?
[link]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#54605) pjen válasza concret_hp (#54604) üzenetére


pjen
félisten

Ez csak gőz kacsa,nagyon kevés víz fér bele.Nekünk az egyel nagyobb van,aminek kerekei vannak.

(#54606) arcsin válasza pjen (#54603) üzenetére


arcsin
senior tag

Csak beleszólok még egyszer én is. a DM_es konyhai tisztító nekem nagyon bejött a hűtő takarítására. A külső inox felületek is nagyon szépek tőle :)
Online nem, de boltokban szokott lenni szinte mindig.

[ Szerkesztve ]

(#54607) pjen válasza arcsin (#54606) üzenetére


pjen
félisten

Ezt a Nejemmel kéne megtárgyalnod.Én álltalában csak beszerzem a dolgokat,esetleg beüzemelem.Ezt a kerekes gőzgépet azért vettük,mert van hozzá gége cső,nem kell az egész gépet folyton cipelni.Persze van egy Solac gőzkacsája is,csak általa ismert takarítási feladatokra.

[ Szerkesztve ]

(#54608) arcsin válasza pjen (#54607) üzenetére


arcsin
senior tag

pjennének akkor üzenem hogy a déemes tisztító jó a hütőre. Ennél jobb csatornán nem tudom elérni pjennét :D

(#54609) pjen válasza arcsin (#54608) üzenetére


pjen
félisten

Megnéztem,mert mindíg elfelejtem.Ilyen Frosch okat használ szinte mindenhová.5-6 félét.De azért köszi,átadom.Lehet azt fogja mondani,hogy én ne vau bele. :DD

(#54610) concret_hp válasza pjen (#54605) üzenetére


concret_hp
addikt

ott van a 2 hosszú toldalék is hozzá :F

vagy fullba vagy sehogy :D

(#54611) asdf_ válasza Zin (#54602) üzenetére


asdf_
veterán

Ha a zöldség rekesz alatt van víz, akkor hátul a kifolyója el van tömődve ---> nem folyik le a víz --> magas belső oáratatalom --> ez mindig lecsapódik a kondenzátoron --> folyamatosan jár a motor.
Egyébként, ha nem szupermodern géped van, akkor a mélyhűtő rész hőfoka egy centit sem szól bele, hogy mennyit jár a hűtő, azt a hűtőrész termosztátja dönti el, lentre meg ezzel együtt jut hideg.

(#54612) BBéci válasza pjen (#54603) üzenetére


BBéci
titán

Ez jogos kérdés, bár takarítani a lakást szoktuk, a hűtőszekrényt tisztítjuk. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54613) pjen válasza BBéci (#54612) üzenetére


pjen
félisten

TI igen.Az én Nejem kimossa a hűtőt.

(#54614) pjen válasza concret_hp (#54610) üzenetére


pjen
félisten

Igen,de az egészet mindíg cipelni kell.Mindegy, Asszonynak így kényelmesebb.

(#54615) BBéci válasza pjen (#54613) üzenetére


BBéci
titán

Csak Ő, Te soha?

A takarítani és a tisztítani nem ugyanazt jelenti. Néha úgy érzem nem magyar nyelvű fórumon vagyok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54616) pjen válasza BBéci (#54615) üzenetére


pjen
félisten

Max segítek.Nem mindenki használja valamire ugyanazt a kifejezést.

(#54617) BBéci válasza pjen (#54616) üzenetére


BBéci
titán

Pont az a bajom, hogy sokan helytelenül, nem az eredeti jelentése szerint használnak szavakat.
Takarít szó jelentése: [link]
Tisztít szó jelentése: [link]
Nálunk a takarítás és a tisztítás munkamegosztás alapján történik. Porszívózás, felmosás, ablak és redőny pucolás 60-70 %-ban az én reszortom. Hűtőszekrényt is gyakran én tisztogatom, sütőt szinte mindig. Főzés és mosogatás döntően a feleségemre hárul

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#54618) Csabroncka válasza Zin (#54600) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Alapvetően a jég mennyiségétől függ, de higiéniai okokból évente legalább 1x fertőtlenítőszerrel ki kell takarítani a hűtőt.

"in medias res"

(#54619) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok!

Ha esetleg kellene valakinek alkatrész siemens főzőlaphoz:
Link

[ Szerkesztve ]

(#54620) Garold


Garold
senior tag

Sziasztok!
Side-by-side hűtő vásárlásán gondolkozom, kinőttük a hűtőnket. Mi a véleményetek erről a gépről: Beko GN163220S? A nagy méret, jégkocka készítő és az 5 év garancia csábító. Szerintem az ára is elviselhető, 243k most az Euronics -ben.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#54621) pjen válasza Garold (#54620) üzenetére


pjen
félisten

Nem praktikus.A középső válaszfal rengeteg helyet elvesz.Egy polcra álltalában csak egy edény fér.Pár hónapja dobtuk ki a Wh-t.Vettünk egy széles felülfagyasztós LG t.Névleg szinte egyformák,az LG sokkal jobban pakolható.Csak nagyobb hely kell neki.Hatalmas ajtaja van.

(#54622) Garold válasza pjen (#54621) üzenetére


Garold
senior tag

Elgondolkodtató amit írsz, már mintha láttam volna máshol is, hogy a helykihasználása rosszabb ezeknek. Az a gond, hogy ezzel a hűtővel nem csak a kicsi hűtőt, hanem az 1000 éves szocreál korból maradt kis fagyasztóládát is ki szeretném váltani.

Köszönöm a hozzászólásod, megerősítettél benne, hogy megnézzek jó sokat személyesen és a pakolhatóságot is nagyon figyeljem. :R

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#54623) BB9000 válasza Zin (#54600) üzenetére


BB9000
senior tag

Akkor kell leolvasztani, amikor a jég már eléri a 2-3 cm vastagságot a hűtőtérben. Nálunk évente egy alkalommal van "leolvasztós nap". Van egy no frostos kombi hűtő (LG) és egy Zanussi fagyasztószekrény. Szerencsére csak a Zanussi leolvasztásával kell foglalkozni, mert az LG megoldja magának. Lefogyasztom a fagyasztott élelmiszerek mennyiségét akkorára, hogy beférjen minden az LG-be. Reggel átpakolok és kikapcsolom a Zanussit. Délutánra leolvad a jég. Kimosom a fiókokat, szárazra törlöm és visszakapcsolom. Nem használok spéci vegyszert erre. Ha valami nagyon durva szennyeződés van, ami nem jön le vízzel, akkor egy kis sima mosogatószer lehozza.
Másnap reggel már lehet is belepakolni az új dolgokat. Így elég egyszerű. A folyamat legnehezebb része az, hogy lefogyjon a fagyasztós készlet. :)

[ Szerkesztve ]

(#54624) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Más is főz úgy indukcióson, hogy az edény alá betesz konyhai törlőpapírt főzés közben?

(#54625) arcsin válasza Atomgeszi (#54624) üzenetére


arcsin
senior tag

én nem.

(#54626) koxx válasza Atomgeszi (#54624) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Biztos, hogy nem. Minek?

(#54627) BB9000 válasza Atomgeszi (#54624) üzenetére


BB9000
senior tag

Papírtörlő helyett inkább ezt: Indukciós főzőlap védő

(#54628) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok, segítségeteket szeretném kérni!

Adva van egy panelház, benne egy alul,felül gázmeghajtású tűzhely.
Létezik-e olyan önálló egység, tehát nem beépíthető, hanem csak egyszerűen a gáztűzhely helyére betolható tűzhely, ami felül indukciós lap, alul villanytűzhely.?

A segítségeteket, linkeket előre is köszönöm szépen!

(#54629) arcsin válasza balazs1956 (#54628) üzenetére


arcsin
senior tag

Vannak, de inkább kerámia lapos felső résszel, az indukciós laposak azok zsebbenyúlósabbak. Mallon is vannak pld. Mindenképp 100+ os költség.

(#54630) IO.sys


IO.sys
őstag

Sziasztok! Erre tudtok valami ákciót? LG F2J5WN4W Ki tudom fizetni, de na. :D

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#54631) #40553216 válasza BB9000 (#54627) üzenetére


#40553216
törölt tag

A papír kéztörlő bőven jó, környezetbarátabb és olcsóbb.

(#54632) Tsebacsi válasza IO.sys (#54630) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Követem, mi is ilyet tervezünk venni (Vagy hasonló LG-t).

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#54633) Elemental válasza Atomgeszi (#54624) üzenetére


Elemental
addikt

Én szoktam, asszony nem.

(#54634) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

Jelenlegi mosógéppel semmi bajunk, még garis is, azonban nagy lett :B (gyerekek kirepültek, a gép nem tud féltöltetet, ha kevés ruhát teszünk bele az gyűrődik) így a cseréjén gondolkodunk.

Szempontok: Előltöltős, 1/2 töltet, jó szervizháttér (ahogy olvastam Beko emiatt nem ajánlott), megbízhatóság (Indesit, Candy, Whirlpool kilőve) minél hosszabb garancia idő, minél halkabb működés (tudom LG DD, de egyébként maga a konstrukció javítható vagy ha nincs gari, akkor komolyabb hiba esetén GTK?) és minél nagyobb betöltő nyílás, aquastop vagy hasonló védelmi rendszer megléte.

100k alatt van-e ajánlott típus, valamint (az előző évek tapasztalata alapján) várható-e még idén az Elektrolux és Bosch mellett más márkától 3 év vagy annál hossza idejű garancia akció? :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#54635) pjen válasza Mercutio_ (#54634) üzenetére


pjen
félisten

Január 1 től változnak a gari idők.100k fölött azt hiszem mindenre 3 év lesz.Valamelyik nap fent volt a rendelet.10K alatt nem lesz gari.

(#54636) arcsin válasza pjen (#54635) üzenetére


arcsin
senior tag

Gorenjékre most is 3 évet adnak, van belőle olcsóbb, drágább, a fél töltet úgy tudom nem minden programra elérhető mód, de tudják alapvetően az olcsóbb kategóriások is(80-90ezer). Használati útmutatókban konkrétabban le van írva.

(#54637) pjen válasza arcsin (#54636) üzenetére


pjen
félisten

Nálam inkább akkor gyűrődik a ruha,ha nagyon tele van az üst.Nem véletlen irnak a kényes ruhákra feletöltetet+ LG n van vasalás könnyítő funkció.

(#54638) asdf_ válasza pjen (#54635) üzenetére


asdf_
veterán

Nem, 100k felett 2 év, 250k felett 3 év (és 10k alatt nem is volt, így ezt nincs miért megemlíteni)

151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról az újhoz jobbra kell lapozni. A januártól érvényesen viszont csodálkozom (papír szerint tényleg attól), amikor szó volt róla, hogy változik és még nem jött ki a szöveg, akkor arról volt szó, hogy 2022. májusától érvényesek ezek a feltételek, hogy a gyártóknak/forgalmazóknak legyen idejük felkészülni.

[ Szerkesztve ]

(#54639) pjen válasza asdf_ (#54638) üzenetére


pjen
félisten

10k alatt volt gari és van is.elég sok mindenre blokk gari van,de van.A karácsonyra kapott KV darálót nemrég cserélték,gariban.

[ Szerkesztve ]

(#54640) pjen válasza asdf_ (#54638) üzenetére


pjen
félisten

Csak 1 példa.Bosch MKM6000 ká édaráló.6378 ft.Két év gari.Reburg webárúház.

(#54641) asdf_ válasza pjen (#54639) üzenetére


asdf_
veterán

Nem, 10e alatt szavatosság van, eddig is ez volt, most is lesz. A szavatosság meg a jótállás az két külön dolog (és a garancia pedig nem létezik, de sajna a köznyelv bátran használja minden helyett, legyen az szavatosság, jótállás, vagy gyártói korlátozott jótállás, aztán meg van nagy koppanás, amikor a 3 év garis Dell notebook a valóságban csak 1+2 éves (1 év teljes + 2 év korlátozott))
A 151/2003. az kizárólag csak a (mellékletében felsorolt) tartós fogyasztási cikkekkel foglalkozik 10e Ft vétálár felett, ezekre kötelezó jogszabályilag min 1 év jótállást adni. Ettől önként a fogyasztó előnyére el lehet térni, így lehet pl. 5 év garit is adni egy 3e Ft-os pendrive-ra. De ettől még nem kötelező, és ez a jogszabály nem is ír elő rá semmit (hanem a PTK a szavatosságot).

[ Szerkesztve ]

(#54642) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Üdv,

Gorenje márkánál a FrostLess az nincs annyira jó, mint a NoFrost, ugye?

Jelenlegi lakásban egy Gorenje nrk611pw4 üzemel, amivel maximálisan meg vagyunk elégedve, de ez itt marad, és az új helyre is ilyesmit szeretnénk, csak ha lehet nagyobb méretben. De amit találtam nagyobbat, az csak sima FrostLess.
Érdekes továbbá, hogy a említett hűtő fent van még ÁK-n, de a keresőbe nem adja be. :F

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#54643) pjen válasza asdf_ (#54641) üzenetére


pjen
félisten

Nem akartam nagyon triviális példát hozni,azért választottam a darálót.Még két hete sincs,hogy vettem egy Hyundai(lehet nem jól írom)dekopírfűrészt hétezervalahányszáz forintért 1 év garival a Praktikerben.Részemről ennyi.

(#54644) asdf_ válasza pjen (#54643) üzenetére


asdf_
veterán

Azt kellene megértened, hogy attól, hogy valamire valaki (10e Ft. alatti cumó esetén egy) két meg három évet ad, attól az még nem feltétlenül jár, tehát jogszabály nem feltétéen írja elő. Ami a jogszabályban előírtaktól pozitív irányba tér el, bátran lehet csináln, a 7e Ft-os gépedre az égy év jótállás is ilyeni, sem most, sem 2021. jan. 1. után nem kell egy év jótállást adni rá, sem jótállási jegyet hozzám ha 10e Ft-nál olcsóbb és nincs benne a 151/2003 mellékletében. Tehát az MM karácsony után visszavásárolhat utalványért bontatlan dupla/nem tetsző ajándékot, az LG cserélhet 3 napon beül pixelhibás monitort, akármelyik barkácsbolt pedig adhat egy 6e Ft-os kisgépre 1 év garit. De ez nem jár, tehát ha valaki elad neked egy fúrógépet 8e Ft-ért, és azt mondja, hogy szavatosság, és 6 hónap után te bizonyítasz, nem ad jótállási jegyet, akkor nem verheted az asztalt, hogy márpedig nekem 1 év jótállás kell és jótállási jegy, mert jogszabály ezt nem írja elő.

[ Szerkesztve ]

(#54645) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Más: mosogatógépet is nézek, 45cm széleset.
Van, amiben a hagyományos evőeszköz kosár szerepel, más fajtákban pedig legfelül egy harmadik sínre lehet behelyezni.
A kettő közül melyik a jobb megoldás?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#54646) VIPowER válasza asdf_ (#54644) üzenetére


VIPowER
senior tag

Akkor most erre kaptam 3 év garit vagy nem? 7e valamennyi volt.

[ Szerkesztve ]

(#54647) Toobee


Toobee
veterán

Miele zsákot meddig szabad tölteni? Fél éves már a C3, gondoltam ideje cserélni. MM-ben (boltban olcsóbb) jó áron van az XXL pack.

https://barbieripnk.hu/

(#54648) ribarszki válasza Toobee (#54647) üzenetére


ribarszki
őstag

Én szívtam már háromnegyed kilósra :) Amikor csökken a szívóerő, vagy büdösödik, akkor már lehet cserélni. De ha csak sima háztartási port szívsz vele, nincs benne rothadó anyag, állatszőr, akkor 3-4 hónap simán kihúzható.

(#54649) peppe79 válasza AssAssynn (#54645) üzenetére


peppe79
senior tag

Amelyik kényelmesebb neked... meg persze függ attól is, hogy a csetressel mennyire necces a helykihasználás.

(#54650) #40553216 válasza Toobee (#54647) üzenetére


#40553216
törölt tag

Én 955 grammos medicinlabdára szívtam az első porzsákot és még alig mozdult ki a telítettség jelző. Azaz „fér még abba”.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.