Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54251) Janaboy


Janaboy
veterán

Sziasztok,

Mosogatógépet szeretnék venni 45 cm-es beépíthető.
Eddig ezt néztem:
https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_whirlpool-wsip-4o33-pfe-be%C3%A9p%C3%ADthet%C5%91-mosogat%C3%B3g%C3%A9p-1275320.html
(A 3 év garancia pozitívum)

Mit gondoltok? vagy van jobb olcsóbban? Néztem még Electroluxot meg Samsungot.

Köszi,
Üdv

Janaboy

(#54252) koxx válasza Janaboy (#54251) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Inkább ez a Bosch ha már ennyit kiadsz [link]

(#54253) Janaboy válasza koxx (#54252) üzenetére


Janaboy
veterán

Köszi, de inkább még olcsóbban keresek :D
Amúgy a Whirlpoolt megkapnám 135eFt-ért és annál többet nem is szeretnék érte adni.

Fura mód amúgy sokan mondták (olvastam) hogy a Boscht ne vegyek :F

Janaboy

(#54254) Stephan89 válasza Janaboy (#54253) üzenetére


Stephan89
aktív tag

Ikea-ban 5 év garanciával 100.000 Forint a 45 cm-es beépíthető, egyébként Electrolux gép: [link]

[ Szerkesztve ]

(#54255) BB9000 válasza Csaby25 (#54226) üzenetére


BB9000
senior tag

Páramentesítőből az Aldi/Lidl ben kapható példányok neked kicsik lennének. 10-20 négyzetméteres helyiségekbe azok is jók, de 55 négyzetméterre már sokkal nagyobb kell. A Trotec megbízható márka. Neked egy TTK100E típust javaslok. A kisebb tesója a TTK 72 E csak kicsit olcsóbb, de tudásban messze alul marad. A négyzetméteren kívül az is szempont, hogy mennyi nedvesség kerül a levegőbe és miért kell páramentesíteni. Ha pl. vizesek a falak és azért kell, akkor a ráköltött pénz sokszorosan megtérül.

(#54256) BB9000 válasza koxx (#54095) üzenetére


BB9000
senior tag

Hétvégén én is kipróbáltam a pirolitikus tisztítást. Kb azt hozta amit vártam. Jó dolog. Az én régi 15 éves ElektraBregenz gyártmányú beépített sütőmön pontosan 2 órás ez a program. Elkezdem és kiírja, hogy mikor lesz vége. A huszadik percben lezárta a sütőajtót, amit egy lakattal jelzett is. A cél hőfokot a negyvenedik percben érte el. Nem jelezte ki, hogy mennyi, de leírás alapján 450-500 Celsius körüli lehetett. Bennehagytam a rácsot is, mert azon is volt szennyeződés. Nem lett semmi baja. Az elején elég büdös volt, mert lehetett érezni a leégetett zsír kellemetlen szagát. A normál sütéskor az üvegfal teljesen hideg szokott lenni, de pirózáskor már igencsak forró lett. A kezelőszervek még megfoghatóak voltak. Amikor letelt a 2 óra, akkor leállt a fűtőszál és további 30 percig nem lehetett kinyitni a sütőt. A végeredmény jónak mondható. Tiszta lett a sütő. A kormot és a hamut vizes acélgyapottal távolítottam el a sütő oldaláról, aljáról, az üvegajtó belsejéről és a rácsról is. Picit kellett sikálni csak, és utána tisztítókendővel ki kellett törölni. Pirózás nélkül eddig DM-es sütőtisztító habot fújtam a sütőbe és 1 óra hatás után folyékony súrolószerrel beitatott acélgyapottal dörgöltem tisztára. A végeredmény hasonló szokott lenni.
Összesítésben nagyon megérte, mert így sokkal könnyebb dolgom volt és a sütő olyan részei is tiszták lettek, amiket egyébként nem érek el. Pl, a légkeverést végző venti fém lapátjai. Másik szempont: Nincs vegyszerhasználat. Olcsóbb a 2-3 KWh áram, mint a tisztítószer.
A sütőm ehhez hasonló, csak sütősínek nélküli. BE480

[ Szerkesztve ]

(#54257) Janaboy válasza Stephan89 (#54254) üzenetére


Janaboy
veterán

Ez jol nez ki, koszi.
Az tudni h vajon melyik rendes Electrolux gépnek felel meg?

Janaboy

(#54258) Project: A válasza daver88 (#54246) üzenetére


Project: A
tag

Köszönöm a segítséget.
Bekötöttem a gépet.
Amikor forog a dob olyan "szercsegő" hangot is hallat halkan.
Erre esetleg ötlete valakinek?

(#54259) Lauda


Lauda
félisten

A leov bojlerekről lehet tudni valamit? 35 ezer forint a 80 literes a tescoban.

(#54260) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Búcsút kell vennünk a jól bevállt lassan 18 éves Whirlpool normál (60cm mély) Elöltöltős mosógépünktől. Azóta sokat fejlődött a világ. Tegnap óta beleástam magam a felhozatalba. Sok sok vélemény olvasása után nagyjából annyi körvonal látszik hogy nem tudunk dönteni az alábbiak közül. Kérném a tapasztalatokon múló javaslatokat:

AEG LTX6G261E
vagy
a fenti kategóriájú elektrolux
vagy
LG DD AI-s keskeny (45 cm mélységű) mosógépek valamelyike 100-120e között.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#54261) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!

Elöltöltős mosógépet keresek, ami maximum 60 cm széles, 40-42,5 cm mély, és 100000 alatt van.
Cél a minél hosszabb garancia, megbízhatóság.Mit ajánlotok?
találta Eletroluxot, Candyt, Indesitet is ilyen paraméterekkel, de egyikhez sincs tapasztalatom.
Egy idős néninek szeretnék segíteni, akinek elszállt a régi gépe!

A segítségeteket előre is köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#54262) daver88 válasza balazs1956 (#54261) üzenetére


daver88
aktív tag

Üdv!

Csalóka a dolog a méretezésnél, mert minden gyártó a gép alján mért legrövidebb távolságot adja meg. Magyarul nincsenek benne az onnét kilógó dolgok: gombok, ajtó - bekötéshez szükséges néhány milliméter.

A Candy Aqua széria merőben más történet, mint a többi, annak teljesen más méretei vannak, mint egy átlag gépnek. 1 személyes háztartásba/nyaralóba szokták vinni, de azért ez mélyebb, mint 40 cm. (jah igen, viszont Made In Russia :)

A Candynek vannak igazán keskeny gépei: CS3 1052D3 és CS3 1162D3 típusszámmal. Eladás/meghibásodás aránya szempontjából semmi kirívó dolog nincs, semmivel sincs több gond velük, mint bármi mással...2 év gari.

Electorolux 1 év gari...nekünk legutoljára 3 évet bírt, mi egyelőre lemondtunk a márkáról. (saját tapasztalat, lehet másnál jobban bírja, de mi csalódtunk.)

Indesit kicsit olcsóbb kategória, a Whirlpool mióta átvette őket nem tudom hol jár minőségben...

De hidd el, okosat nem lehet mondani, ha szerencsés darabot fogtok ki, akkor elmegy 8-10 évet, ha nem akkor 4-5 év múlva csere...

(#54263) d@minator válasza balazs1956 (#54261) üzenetére


d@minator
addikt

[link] [link]
Gorenje - 3év, Electrolux - 3év (regisztrációval), a többi 2év.
Beko egyes típusai 5év, AEG 1év de ezek drágák és nem keskenyek.
Mindegy melyiket veszed.

(#54264) fant0mi válasza balazs1956 (#54261) üzenetére


fant0mi
addikt

Indesittel sosem volt szerencsenk a csaladban.

(#54265) balazs1956 válasza fant0mi (#54264) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm szépen mindenkinek a tippeket4
Talán marad az elektrolux, +3 év garit véve rá!

(#54266) fant0mi válasza balazs1956 (#54265) üzenetére


fant0mi
addikt

A plusz garit azert olvasd el alaposan. Lehet hogy az egy biztositas valojaban...

(#54267) asdf_ válasza balazs1956 (#54265) üzenetére


asdf_
veterán

Ne vegyél rá 3 évet (nem is fogsz tudni, mert jellemzően csak 5 evre lehet "kiterjeszteni"), július végig garipromó van az Electroluxnál, az alap (nevetséges) egy év jótállás mellé regisztráció esetén kapsz +2 évet ingyen. Gyártói garit, nem biztosítós huncutkodást.

[ Szerkesztve ]

(#54268) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok,

Nincs esetleg egy tippelek, hogy ezt hogyan lehetne házibarkács módszerrel megoldani?

Ezen a képen egy Siemens SN55M230EU/08 mosogatógép öblítő adagoló fedél rögzítő "pöckeinek" a hiánya látható. Valójában nem tudom, hogy hogy nézett ki eredetileg, sem azt hogy mitől törhettek le vagy rongálódtak meg, így nyitottam ki a gépet, hogy lógott a fedél. [kép]

Let's begin, de gozaimasu!

(#54269) fant0mi válasza _ak_ (#54268) üzenetére


fant0mi
addikt

Nidda, meg erre is van topik. [link]
Egyebkent egy darab lemez, vege "fogantyusra, hattyunyakasra" visszahajlitva, hogy meg lehessen fogni, a muanyag keret felso vagy oldalso savjaba onmetszo csavar. Ajto becsuk, lemez rafordit. Kalap.

[ Szerkesztve ]

(#54270) jolti


jolti
senior tag

Sziasztok!
Bosh Series 2 mosogatógépben hol van a vízlágyító gyanta? Tudja valaki?
Köszi!

(#54271) pjen válasza _ak_ (#54268) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem használj valamilyen 3 az1 ben mosogatót és felejtsd el az öblítőt,ha olyan a víz akár a sót is.

(#54272) Fr3eWar válasza _ak_ (#54268) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ránézésre semmi nem hiányzik. Vagy maga a fedél nincs meg?
Bosch gépünk van, de Bosch-Siemens-Hausgeräte egy cég a kettő, és a termékeik totál egyformák.

(#54273) peppe79 válasza fant0mi (#54269) üzenetére


peppe79
senior tag

Az úgy eléggé 'Kókány Bt'; az öblítőszer adagoló tömítése sem lenne biztosított. Sajnos ezt cserélni kell.

(#54274) fant0mi válasza peppe79 (#54273) üzenetére


fant0mi
addikt

Hazibarkacsot kert, azt kapott. :)

(#54275) d@minator válasza _ak_ (#54268) üzenetére


d@minator
addikt

34ezer egy új...Itt [link] nézz szét EUR 5,50-től kezdődik egy használt (ebay.de).

(#54276) FattyDove


FattyDove
őstag

Electrolux EWT 1264 ILW-nel, hogyan kell levenni fedlapot? Ki szeretnem takaritani a szurot

(#54277) boost


boost
addikt

sziasztok. kinéztem egy Bosch mosógépet. [link]

tudja valaki, hogy mennyi a legrövidebb 60 fokos mosás ideje?

(#54278) d@minator válasza boost (#54277) üzenetére


d@minator
addikt

A WAT 28691-ról van némi info [link] . Ez kb. ugyanaz, mint amit te kinéztél a dobtérfogata is akkora de csendesebb (Marketing miatt csak 8kg van ráírva).

[ Szerkesztve ]

(#54279) lucky07


lucky07
aktív tag

Sziasztok
Van egy szarvasi 611/1 kv fözőm
Egy ideje amikor fő a kv a tejhabosítónál is csöpög a víz pedig rá van húzva rendesen.
Mit tudok tenni mert jó kis gép amúgy csak ott sztem elwngedi a nyomást.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#54280) BB9000 válasza lucky07 (#54279) üzenetére


BB9000
senior tag

Mit tudok tenni ... ? kicseréled a tömítést ott ahol folyik. Ha nem tudod kicserélni, akkor a szerviz kicseréli neked.

(#54281) peppe79 válasza lucky07 (#54279) üzenetére


peppe79
senior tag

Szokásos típushiba ennél a modellnél. Eleve kár volt a gyártó részéről tejhabosítót tenni rá, mert képtelenség tejhabot készíteni vele.
Ez a kávéfőző kb. 2-3 bar nyomást képes előállítani.

(#54282) balazs1956


balazs1956
senior tag

(#54283) JasL válasza boost (#54277) üzenetére


JasL
senior tag

Nem de nem is számit. Ne mossál 60 fokon csak pazarlod az energiát. Asszed tisztább lesz a ruha vagy mi? :D 40 fok különben is az ideális, mert a mai mosóporok 40 fokon fejtik ki a legnagyobb hatást. Ez kb olyan tévhit a hőfok, mint ha növeled a telóban a megapixelt akkor szebb képe lesz mint egy hasonló DSLR-nek :)

(#54284) zoleeno1 válasza JasL (#54283) üzenetére


zoleeno1
addikt

Erre van valami tudományos bizonyítékod, vagy csak magadtól találtad ki és osztod az igét? Mert kb mindenhol azt olvasni, hogy pl a fehérneműket, törölközőket érdemes min. 60 fokon mosni, mert a kórokózók csak így pusztulnak el.

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#54285) Fr3eWar válasza zoleeno1 (#54284) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Mi a kisgyerekek fehér cuccait, textilpelenkát (nem pelenka célzattal) 95°-on mossuk, mert a 40 fokon röhög, de a 60 sem különösebben hatja meg. Természetesen előtte beáztatva / folttisztítóval kezelve.

(#54286) zoleeno1 válasza Fr3eWar (#54285) üzenetére


zoleeno1
addikt

Mi a törölközőket szoktuk 90-en, sokkal tovább maradnak friss illatúak így, használat közben is.

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#54287) Gömbike


Gömbike
senior tag

Az emberi test jó esetben max 37 fok Celsius.

A ruha, amit használ az ember, szintén az körül van.

A 40 fokos mosás egy erős marketing a szerves lényeknek, amelyek óhatatlanul találkoznak a ruházattal.

Pár fokkal magasabb hőfokon történő mosás nem sok higiéniai eredményt produkál.

Legalábbis én így gondolom.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#54288) arcsin válasza Gömbike (#54287) üzenetére


arcsin
senior tag

Mi a helyzet a DM-es fertőtlenítő hatású öblítővel?

(#54289) Gömbike válasza arcsin (#54288) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nem igazán ismerem ezeket.

Ha lehet ecetet használok. A szárítógép úgy is kiveszi az öblítő illatát.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#54290) boost válasza JasL (#54283) üzenetére


boost
addikt

ahogy fentebb is írták a fehérneműket, türcsiket, pizsit, ágyruhát mossuk 60-on, nem véletlenül...

(#54291) olta válasza boost (#54277) üzenetére


olta
aktív tag

69 perc.

(#54292) bbsofficial


bbsofficial
tag

Sziasztok!

Tavaly decemberben vettünk egy 4. szériás Bosch mosógépet. Kb heti egyszer használjuk, a párás fürdőben áll, de a mosás végeztével off-ba tekerés után folyamatosan relé hallatszik, mint kikapcsoláskor. Nagyon idegesítő. A tekerőre ezután néha reagál, néha nem, teljesen megbolondul. Áramtalanítás legtöbbször nem segít, csak az idő. Tapasztaltatok már ilyet? Hívjunk szerelőt?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#54293) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Sziasztok!

NoFrostos fagyasztószekrényt keresek.
[link] AEG AGE52516NX Fagyasztószekrény, NoFrost, 229 l, 6 fiók + 1 rekesz erről mi a véleményetek?

(#54294) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#54293) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Végül is, csak jót olvastam egyetlen egy kivétellel, úgyhogy inkább megrendeltem. :DDD

(#54295) zoleeno1 válasza Atomgeszi (#54294) üzenetére


zoleeno1
addikt

Úgy látom meg is vetted az uccsót, nem elérhető :D

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#54296) Atomgeszi válasza zoleeno1 (#54295) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Helyes. :D 144k volt amúgy. Ennél jobbat no frostosban ilyen áron nem láttam.

2 napja meg behúztam az Electrolux indukciósat, Joy kuponnal. :))

(#54297) zoleeno1 válasza Atomgeszi (#54296) üzenetére


zoleeno1
addikt

Használd őket egészséggel :)

a fene a pofádat... :DDD ;]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#54298) Atomgeszi válasza zoleeno1 (#54297) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszi! :DDD Remélem jó szolgálatot fognak tenni.

(#54299) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

WTF, hogy az AEG mosógépnek van görgője, az electroluxnak nincs? Electroluxra nem szerelhető fel görgő?

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#54300) x64


x64
aktív tag

Sziasztok!
Van valakinek ötlete, hogy a videon [link] hallható furcsa hangot (amelyet egyébként üres dob mellett produkált, telepakolva egy fokkal még rosszabb) mi okozhatja?
A felfüggesztő rúgók nem tartják rendesen a dobot?
Korábban sokkal halkabb volt a gép centrifugálás közben.
A típusa Aeg l 76260 tl, és kb. 7 éves.
Egyébként rendben mos, nincs hibakód.
Köszönöm! :R

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.