Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52551) BB9000 válasza handrash (#52519) üzenetére


BB9000
senior tag

A jelnleg ott lévő tűzhely méreteit mérd le. Így, hogy "lakótelepi", meg "minikonyhába való" nehéz lesz megtalálni.

[ Szerkesztve ]

(#52552) BB9000 válasza Baltincs (#52550) üzenetére


BB9000
senior tag

Jegyzőkönyvet kell felvenni a kibontáskor észlelt sérülés(ek)ről. Írjátok bele ezt a szöveget: " a termék sérülése nem volt észrevehető a termék átvételekor." Nem kell túlragozni, de ez legyen benne. A jelen lévők írják alá. Hasznos lehet mellé pár fotó is. El kell küldeni Euronics nak a reklamációt tértivevényes ajánlott küldeményként. (e-mail, telefon nem jó. Indulhattok természetesen arra is, de könnyen zsákutcába futhattok, mert az nem bizonyító erejű. ) Reagálni fognak. Ha nem teszik, vagy nem lesztek elégedettek a reakciójukkal, akkor marad a fogyasztóvédelem.

[ Szerkesztve ]

(#52553) TeeJay válasza asdf_ (#52547) üzenetére


TeeJay
félisten

köszi de nem költök rá nem ér annyit a hűtő
kapcsolósan megoldottam most manuálisan hűtök vele
ahogy nézem 60-70wattot fogyaszt így ha egész nap megy sem halok bele a plusz áramba
új hűtő megrendelve, várom 1-7nap mire kihozzák

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#52554) Reaper válasza Gömbike (#52548) üzenetére


Reaper
őstag

Szomorúan hallom, pedig ebben kb minden benne lett volna amire (gondolom) szükség lehet.
Milyen márkában, típusban gondolkodnál? Németből csak Boscht láttam, de az árukereső csak 1 darabot dobott fel és annyi. Csak full villany jöhet szóba, a gáz nincs a konyhába behozva.

(#52555) Baltincs válasza BB9000 (#52552) üzenetére


Baltincs
tag

Végül pár kedves szóváltás után "kihisztiztem", hogy egyébként mivel használhatatlan a készülék(mivel a sérülés miatt nem záródik az ajtó rendesen és lötyög, illetve kinyitni sem tudom teljesen, elvált belül a gumitömítés a faltól és a fal is megrepedt), ezért kötelesek 72 órán belül cserélni, úgyhogy holnap becsattogunk a képekkel és a papírokkal és elvileg megteszik. Kiváncsi vagyok hogy még ott is kardoskodni kell vagy elfogadják és mindenki megy a dolgára utána.

(#52556) PitLee válasza TeeJay (#52553) üzenetére


PitLee
őstag

A mechanikus termosztát szerintem nem olyan pontos és idővel meg egyre gatyább lesz.
Nekünk már nyírt ki hűtőkompresszort mechanikus, hogy nem kapcsolata le.

Az új hűtők már tudnak olyat is, hogy amíg nyitva az ajtó nem nyomják a hideget és idő elteltével csipogással jelzik a nyitott ajtót, fagyasztó részük is "no frost" nem kell leolvasztani, párcentivel jobb esetleg a szigetelésük...ect, lehet ezek összessége adja ki a ++-ot.

(#52557) szabog74 válasza Baltincs (#52555) üzenetére


szabog74
aktív tag

Nem online rendelted?

(#52558) Baltincs válasza szabog74 (#52557) üzenetére


Baltincs
tag

Személyesen vásároltam házhozszállítással. De elég szomorú, hogy nekem kell kikövetelni a 72 órás cserét, és maguktól még a szervizt se ajánlják fel.
Bár az is egy külön 1,5 óra volt hogy elérjük a boltot, mert nem vették fel a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#52559) stickermajom válasza Baltincs (#52558) üzenetére


stickermajom
addikt

"Bár az is egy külön 1,5 óra volt hogy elérjük a boltot, mert nem vették fel a telefont."

Szerintem boldog-boldogtalan online rendel és a telefonos ügyfélszolgálaton keresztül reklamál jelenleg.

Viszont így a sztoridat olvasva lehet személyesen fogok mosógépet venni. Hátára fektetve betehető egy kombiba, vagy függőlegesen kell szállítani vajon? Ha úgyse hozzák be a lakásba, akkor nem várnék 2-4 munkanapot miközben halmokban áll a szennyes.

A meglévő külön biztosításra ma délutánra sikerült felvenniük a mosógép hibáját, 3-4 munkanapon belül felveszi a kapcsolatot a legközelebbi szerviz velünk. Ha még léteznek.. Ha nem, akkor nem tudnak másikat küldeni, közvetlenül a biztosítónál kell majd reklamálni.

[ Szerkesztve ]

(#52560) TeeJay válasza PitLee (#52556) üzenetére


TeeJay
félisten

lehet rosszul tudom de a mechanikus termosztát csak annyit csinál hogy a beállított hőmérséklet felett indítja a kompresszort ha hűtés kell
1-es fokozatban olyan 8 fok körül szóval ha attól melegebb a hűtő belseje akkor járatja a addig míg nem ment alá.
ha ki van iktatva és folyamatosan megy a kompresszor az olyan mintha csutka fokozatra állítanád. termosztát hogy tud kinyírni kompresszort?

abban viszont igazad van hogy vélhetően már rottyon volt mert mindig 1-es fokozaton használtuk és olvastam hogy az az ideális ha 5-6fok van a hűtőtérben, hát betettem egy vezetékes szondás hőmérőt és tegnap egész este ment 5órán keresztül és úgy érte el a 6fokot amikor meg behajoltam nagyon hideg volt, máskor 1-es módban sosem volt ilyen hideg a hűtőben

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#52561) peppe79 válasza stickermajom (#52559) üzenetére


peppe79
senior tag

Az Edigitalnál alapból jár a kiszállítás mellé az open box szolgáltatás (csomagbontás a futár jelenlétében), pont az ilyen kínos helyzetek elkerülése végett. A többi elektronikai áruháznak ('Juronics' és társai) is célszerű lenne olyan futárral szerződnie, amelyik hasonló feltételeket biztosít.

(#52562) szabog74 válasza peppe79 (#52561) üzenetére


szabog74
aktív tag

+1
Felhozták a másodikra, kicsomagolták és bekapcsolták a hűtőt.

(#52563) asdf_ válasza szabog74 (#52562) üzenetére


asdf_
veterán

És mit nem szabad egy hűtővel csinálni közvetlenül szállítás után? Bekapcsolni... :U :W

(#52564) daver88 válasza peppe79 (#52561) üzenetére


daver88
aktív tag

Alapesetben igen, viszont most járvány miatt a lgetöbb futárcég az ajtóig szállít (nem mennek be a lakásba az ügyfél és a saját védelmük érdekében), és a futártól függ, hogy megvárja-e a kicsomagolást.

A legtöbb helyen ez nincs kommunikálva (pl. edigital)...emiatt vannak is félreértések.

[ Szerkesztve ]

(#52565) PitLee válasza TeeJay (#52560) üzenetére


PitLee
őstag

Fagyasztóláda volt csak már nem tudtam javítani a hozzászólásomat.
Nagyon halk üzemű volt és amikor x év utána mechanikus termosztát elromlott szinte állandóan ment, amit nem vettünk észre időben.
Próbáltam még utoljára egy digitális beépíthető szabályzóval üzemeltetni, de kb. fél évet ment majd lecseréltük, mert most már fokra pontosan láttuk, hogy a -16°C, -17°C eléréshez is majd nonstop ment egész nap.

Az előjelek amire nem figyeltünk kellőképpen az a megugrott a hűtési hőmérséklet, -18°C-ra állítottuk be anno, és ez felkúszott -22°C-re.

Talán ha lett volna legalább egy motor üzem visszajelző akkor lehet hamarább gyanút fogunk, hogy az állandóan világít.

(#52566) peppe79 válasza daver88 (#52564) üzenetére


peppe79
senior tag

A kicsomagolás nincs összefüggésben azzal, hogy bent van a gép a házban, vagy sem. Legutóbb a Bosch mosogatógépem vettem az Edigitaltól. Mivel nincs nagy súlya, és családi házban lakunk, ezért nem kértem, hogy behozzák. Kint az udvaron kibontottam, átnéztem, aztán aláírtam a papírokat, és elbúcsúztunk egymástól.
A járvány miatt most nem tudom, hogyan szállítanak, de úgy látom, hogy pillanatnyilag a HDT futár függesztette fel az open box szolgáltatást, a Royal futárnál viszont elvileg továbbra is elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#52567) Gömbike válasza Reaper (#52554) üzenetére


Gömbike
senior tag

Szerencsés helyzetben vagyok, mert kombi tűzhelyek nagyobb választékban kaphatók.

Igen, Bosch vagy Siemens (már ha beszerezhető) lesz az utód. De még csak 1 éves a Gorenje, kap néhány év esélyt. Persze ha addig kibírja ez a kínai csoda.

A Miele is jó, csak nem tudom hogy 50 cm széles gépet forgalmaz - e. De annak az árát csak a közbeszerzések folyamatos nyertese tudja finanszírozni.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#52568) TeeJay válasza PitLee (#52565) üzenetére


TeeJay
félisten

ott már más baj lehetett ha egész napos üzemben sem tudott -20-at produkálni
nálunk ez a 16éves hűtő is simán -21-et csinál és alig pörög a két kompresszor miatt

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#52569) szabog74 válasza asdf_ (#52563) üzenetére


szabog74
aktív tag

Megnézték, hogy világít-e a kijelző és szóltak, hogy várjak pár órát a bekapcsolásával. Továbbá kérték, hogy a csomagolást ne dobjam ki 2 hétig, ha visszaküldeném. Ha eszembe jut még mit csináltak megírom :D

(#52570) #40553216 válasza ribarszki (#52542) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nagyjából ez. Annyi különbséggel, hogy én az elején sem géppel keverem össze, hanem csak egy spatulával úgy, hogy a lisztet mindenhol érje a víz. Aztán a kelések után sem dagasztom sem géppel, sem kézzel, csak a spatulával alányúlva az alul lévő részt felhúzom és ráhajtom a tetejére, szépen körbehaladva. Ezt egy-két óra különbséggel kétszer-háromszor.
Sajna viszont, nem sütöttem elég sokáig. Majd a következőt.

(#52571) Baltincs


Baltincs
tag

Teljesen megértem, hogy nem jöttek be és azt is pláne ilyen időkben hogy siettek. A helyszíni telefonos kolléga stílusával volt gond, és azzal hogy 3 órányi telefonálás után jutottunk el oda, hogy menjek be és beszéljük meg mit lehet tenni képekkel és minden egyébbel. És nem egy kis cégről beszélünk ahol ez valódi kiesés, hanem egy nem magyar áruházláncról, ahol ez a tétel röhej. De hogy ennyit kell szenvedni hogy legalább meghallgassanak hogy baj van és nem működőképes az áru, az vicc szerintem.

(#52572) daver88 válasza Baltincs (#52571) üzenetére


daver88
aktív tag

Egy kis boltban sokkal jobban odafigyelnek a vevőre, mint egy nagy multinál. Pláne a műszaki vonalon...

(#52573) #40553216 válasza TeeJay (#52545) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nekem lassan négy éve ment tönkre az akkor 19 éves kombi 500+ literes szekrényem, azután vettem egy 400 literes sima hűtőt, mert volt egy kis szutyok fagyasztó, azt hittem, az elég lesz. De az is pocsék volt, így vettem helyette egy 300 literes fagyasztóládát. Így az összességében 700 liternyi hűtő-fagyasztó brigád a felét sem fogyasztja annak, amit a korábbi kisebb. És nem tűnnek sokkal vastagabbnak a falak.

(#52574) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Ez milyen lehet? Ennyiért jobb vétel, mint az előzőleg linkelt karcher? Vagy gagyi, nem érdemes vele foglalkozni?
[link]

(#52575) Baltincs válasza daver88 (#52572) üzenetére


Baltincs
tag

Egy szóval se mondtam hogy nem figyelnének oda egy kis cégnél, csak ott mondjuk 120 ezer forint kiesés az jóval érezhetőbb, mint egy multinál. Csupán ennyit írtam.

(#52576) peppe79 válasza daver88 (#52572) üzenetére


peppe79
senior tag

Egy kis boltban legfeljebb arra figyelnek jobban oda, hogy megfelelő végzettségű, és felkészült(ebb) alkalmazottakat vegyenek fel. Bár manapság már ők sem tudnak nagyon szelektálni, főleg úgy, hogy a többségük egyáltalán nem nyújt versenyképes fizetést.
Abban meg szinte biztos lehetsz, hogy egy kis vállalkozással sokkal-sokkal nehezebben jutsz dűlőre, ha egy ép csomagolású, de sérült termékkel kapcsolatban reklamálsz. A multiknál jóval nagyobb kálóval kalkulálnak.

(#52577) peppe79 válasza Grande Ale (#52574) üzenetére


peppe79
senior tag

Csodákat ennyi pénzért ne várj. De legalább van rá 3 év gari.
Ránézésre elég pici a felmosója, és a víztartálya is csak 350 ml-es. Mekkora területet szeretnél vele felmosni?

(#52578) Grande Ale válasza peppe79 (#52577) üzenetére


Grande Ale
őstag

Nappali, konyha, kb. 40 négyzetméter.

(#52579) NoNick válasza Zeki (#52524) üzenetére


NoNick
tag

Mivel a munkahelyen gondok vannak, kénytelen voltam megint megjavítani. Villanyász kolléga segített, kapott új szénkeféket a motor, most megint megy.
Tapasztalatként írom le, hogy 14 év használat után egy AEG 74810 mosógép milyen állapotban van. Háromszor kellett javítani. Az egyik a mi sarunk volt, jelentősen túlterheltük szőnyegek mosásával, ennek csapágycsere lett a vége, a kisipari dob szétvágós módszerrel. Kétszer volt gond a motorral, tacho jeladót és most szénkeféket kellett cserélni. Egyébként az egyik oldalon alul a fürdőkád közelsége miatti rozsdát leszámítva teljesen jól néz ki, jól működik, jól mos. Belülről sem egy túlbonyolított szerkezet, remélem, megint megy egy darabig.

(#52580) daver88 válasza peppe79 (#52576) üzenetére


daver88
aktív tag

mivel ilyen helyen dolgozom, ezért elmondhatom, hogy nálunk ilyen probléma még nem maradt megoldatlan egyetlen esetben sem...

(#52581) peppe79 válasza daver88 (#52580) üzenetére


peppe79
senior tag

Ez dicséretes. Sajnos nem ez a jellemző (én is dolgoztam már vállalkozónál, és multinál is).

(#52582) peppe79 válasza Grande Ale (#52578) üzenetére


peppe79
senior tag

Kb. 25-30 cm közötti lehet a mop szélessége, a gőztiszító egy töltéssel való üzemideje pedig ~11 perc, alacsonyabb fokozaton.
A linkelt Karcher géphez képest annyival jobb, hogy ez többfunkciós, nem csak felmosásra tudod használni. Ami kérdéses lehet, hogy a mikroszálas kendő mennyire strapabíró (mennyire bírja a mosást, és mennyire marad erős a tépőzáras rész), merthogy ehhez semmilyen kiegészítő nem kapható.
Az én régi Saeco gőztisztítóm mop fején két csíptetővel lehet rögzíteni a mikroszálas kendőt, így arra szinte bármilyen, üzletben kapható felmosólapot rá lehet tenni.

(#52583) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Sziasztok!

Nem tudom mennyire off, félig meddig háztartási gép téma a kérdésem.
Esetleg valaki nem tudja, hogy az Ariston kombi gázkazánokból melyik a beépített tárolós modell?
Nézegettem neten, ott elvileg azt találtam, hogy a Class B az 40es beépített tartályos, de nem akarom elhinni, hogy pl a Geniusból vagy az Atleasból nincs tárolós változat.
Homályosítsatok fel pls. (Belső tárolós érdekel, a külső tartályos nem férne be)

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#52584) Grande Ale válasza peppe79 (#52582) üzenetére


Grande Ale
őstag

Lehet, hogy megkockáztatom. Nem tűnik rossznak, ezen az áron.

(#52585) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok
egy MUM 4880 robotgép vásárlásán gondolkodok.
Pizza + kenyértészta keverésre, darálásra és a többi tartozékot is használnám.
Akinek van ilyen vagy hasonló kérdezném:
lehet ezzel:
-pörköltnek való hagymát előállítani :B
-téliszalámit szeletelni(vagy csak a kevésbé tömör dolgokra jó)

Valamint érdekelne mennyire tartós?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#52586) vinpilu


vinpilu
senior tag

Sziasztok!

Porzsákos porszívó esetén, ha 35k-ig mennék el, akkor jó választás lehet az alábbi modell?
https://edigital.hu/porzsakos-porszivo/electrolux-epf62is-powerforce-porzsakos-porszivo-parketta-szivofej-teleszkopos-femcso-kek-p516691

Esetleg inkább ez, mert jobb fejjel adják alapból?
https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_electrolux-epf65br-powerforce-porzs%C3%A1kos-porsz%C3%ADv%C3%B3-parketta-turbo-fejjel-barna-1241998.html#specifik_C3_A1ci_C3_B3

Bár lehet, hogy csak a kép csalóka és ugyanolyan fej van mindkettőhöz, más oldalon már egyforma képek vannak a fejekről, csak ez az Extrem digital képén nem látszik...

[ Szerkesztve ]

(#52587) BBéci válasza vinpilu (#52586) üzenetére


BBéci
titán

A második feje jó, az enyém is olyan, elégedett vagyok vele.
Miért nem használod a link beszúrás lehetőséget?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52588) Gyurike


Gyurike
tag

Sziasztok!

Új lakásba szeretnénk majd háztatási gépeket vásárolni.
Mivel viszonylag rövid időn belül több gépet is venni kell, de szeretnénk Bosch-Neff-Siemens termékeknél maradni, így gondolkodok rajta, hogy pár elemet (egyelőre a sütőt, indukciós főzőlapot és a páraelszívót) outletből szerezném be.
Az lenne a kérdésem, hogy konkrétan az Elektra Outlet-tel van valakinek tapasztalata?
Tudom, hogy outletben kockázatosabb vásárolni, inkább az érdekelne, hogy konkrétan ezzel az outlettel van-e valakinek akár pozitív akár negatív tapasztalata.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#52589) vinpilu válasza BBéci (#52587) üzenetére


vinpilu
senior tag

Elfelejtettem, kapkodtam, nem is tudom. Elnézést.

(#52590) tibbike01 válasza vinpilu (#52586) üzenetére


tibbike01
őstag

Miért nem használod az árukeresőt? :D

[ Szerkesztve ]

(#52591) NoNick válasza vinpilu (#52586) üzenetére


NoNick
tag

Ha olyan a fej, mint az Edigital képén, akkor az kevésbé jó szerintem.
Ilyenünk van, és elég idegesítő, hogy valahol mindig falsot szív, és sípol.
A nyélre rakott kiegészítő fejek is rossz helyen vannak.
Cserében erősen szív, és nem túl hangos, normál esetben nem is kell feles fölé tekerni.

(#52592) daver88 válasza Gyurike (#52588) üzenetére


daver88
aktív tag

raksz egy honlap címet? vagy csak én nem találom, kire gondolsz (emag-nál partner, de semmi több infó nincs róla..)

melyik gépekre gondoltál?

(#52593) TeeJay


TeeJay
félisten

Ha érdekel valakit
Electrolux EN3601MOW hűtőszekrényben
ACC HXK95AA kompresszor van
Hangját nem hallom és üzem közben 60-67wattot fogyaszt mert mértem fogyasztásmérővel

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#52594) macilaci78 válasza TeeJay (#52593) üzenetére


macilaci78
nagyúr

üzem közben 60-67wattot fogyaszt mert mértem fogyasztásmérőve - Itt szeretném leszögezni, hogy nem azért fogyaszt 60-67 W-ot, mert mérted. Ez nem VW csalódízel. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#52595) TeeJay válasza macilaci78 (#52594) üzenetére


TeeJay
félisten

értelem szerűen mivel bedugtam és a fogyasztásmérő 60wattnál kezdte most meg 1óra után 67wattot kér már ezzel takarékosabb mint a 16éves Electrolux 2 kompresszoros hűtő mert annak a hűtő komresszora is 80watt körül kért folyamatosan és mellette ha bekapcsolt a fagyasztó kompresszora is akkor 135-140wattot fogyasztott
De 2nap átlagára lebonta napi 1,2kW-ot kért kompletten a hűtő

Akárhogy számolom ha ez 67wattal elketyeg és 12órát megy egy nap akkor 0,8kW-al elboldogul de majd 2-3nap mérése után meglesz mennyit fogyaszt egy napra lebontva
lehet nem is megy egy nap 12órát hanem jóval kevesebb is elég neki

Amin viszont ledöbbentem hogy hátul nincs hőleadó rács, az egész hűtő háta egy alufóliás sima lap, gondolom az alatt van a hőleadó cső és így jóval vastagabb a hátsó hőszigetelés a belső hideg fal és a külső hőleadó között
Szóval mégiscsak fejlődik a technika és ránéztem a kompresszor leírására, COP-ben a régi hűtőhöz képest simán 40%-al jobb hatásfokú meg ahogy nézem a hőszigetelés is jobb fajta mint 15-16éve ami volt a hűtőkben vagy ha ugyanaz akkor most vastagabb benne

ACC-nek a HXK sorozata a legnagyobb hatásfokú fixfordulatos kompresszora tehát az sem rossz fajta ezek szerint :R

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#52596) vinpilu válasza tibbike01 (#52590) üzenetére


vinpilu
senior tag

Ez már egy másik modell, de kösz a tippet, még sosem hallottam az árukeresőről.

(#52597) TeeJay válasza TeeJay (#52595) üzenetére


TeeJay
félisten

közben mértem ezt azt
régi hűtőnek 7cm vastag volt a fagyasztó fala
az újnak 9centi körbe szóval 2centivel vastagabb hőszigetelés még az ajtón is
A meleget meg a két oldalán meg vélhetően hátul adja le csak oda nem tudok benyúlni
Nem semmi milyen megoldások vannak, kompresszor full halk, hűtőtérben 1,5wattos LED lámpa van, régiben 15wattos sima izzó volt
Ennyit jelent a sima A és A++ közötti fejlődés :R

ja meg ugye a 40%-al jobb COP hatásfokú kompresszor :C

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#52598) peppe79 válasza TeeJay (#52597) üzenetére


peppe79
senior tag

Tényleg jó régen vásárolhattál hűtőgépet...az Elux csoport lassan 7 éve gyárt palástkondenzátoros hűtőket. :) Ezért van az, hogy hátul nem találsz semmilyen rácsot, mivel az oldalfalba került a kondenzátor, a burkolat alá.
Az én Zanussi hűtőm is ilyen. Az aljában meg egy Secop kompresszor csücsül, ami szintén piszok csendes, alig hallani működés közben.

(#52599) Csabroncka válasza TeeJay (#52597) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A szigetelőanyag is speciális szigetelő gázzal töltött hab!

"in medias res"

(#52600) TeeJay válasza peppe79 (#52598) üzenetére


TeeJay
félisten

szülők vettek hűtőt legutóbb úgy 12éve és az még hátul rácsos Electrolux volt
Miénk 2004-es eddig bírta a termosztát és vettünk újat aztán most lepődtem meg :D
tetszik ez a megoldás bár elsőre fura volt hogy kétoldalt meleg a hűtő

A szigetelőanyag PIR hab amúgy?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.