Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53301) pjen válasza BB9000 (#53297) üzenetére


pjen
félisten

Én Somat tablettát és gélt használtam.Most Jar platinum.Fene tudja melyik a jobb.

(#53302) asdf_


asdf_
veterán

Amelyik epp olcso. Somat, Finish fronton csak amikor akcios (a Metroban epp most vettem 120-as Somatot valami 3500-ert), de emelle jatszik Aldi, Lidl sajatmarkas is. Elkepesztoen minimalisnak gondolom a tablettak kozotti elterest hatasban (ha van egyaltalan), igy a 30-35 Ft/tabletta az iranyado, tok mindegy kitol.

(#53303) #73959936 válasza asdf_ (#53302) üzenetére


#73959936
törölt tag

én is így gondolom - mind a hatást, mind az árat illetően

(#53304) BB9000 válasza asdf_ (#53302) üzenetére


BB9000
senior tag

A tablettákkal 15+ év tapasztalatom van. Én is az olcsó tablettákkal kezdtem, mint Finish all in 1, powerball, Tandil, Somat több verziója stb. Az üvegpoharak 1-2 év alatt bemattultak és folyamatosan cserélni kellett őket. Aztán ahogy megjelent, kipróbáltam a Quantum max-ot. Szemmel észrevehető a különbség. Azóta nincs bemattulás.
Q max előtt még nagyon bevált a mosogató por is. (Metro, DM ezeket próbáltam) Ezeknek az a nagy előnye, hogy olcsók és jól adagolhatóak.
Azt figyeltem még meg, hogy ha véletlenül só került a mosogatótérbe (pl, betöltéskor mellément és ottmaradt), akkor a mosogatáskor a festett mintás poharakról lemaródott a festék. Azokról a poharakról is, amelyeket évek óta mosogatógépben mosogattunk és addig soha semmi baja se volt.

[ Szerkesztve ]

(#53305) polonic válasza BB9000 (#53304) üzenetére


polonic
félisten

Nekem a gép februárban volt 3 éves. Azóta használom ezeket a tablettákat és nincs mattulás.
A korábban használt alap finishsel és somattal sem volt mattulás. Igaz én öblítőt és sót is használok. Most is van a miele tabletták mellé használva.

Amikor meg feltöltöd a sótartályt akkor egy gyors hidedvizes öblítést kéne csinálni, hogy a sómaradványok kimosódjanak a mosogatótértből.
Erre a használati útmutató is felhívja a figyelmet. Legalábbis az enyémben benne van.

(#53306) pjen válasza polonic (#53305) üzenetére


pjen
félisten

Én 20éve használok tablettát,sót és öblítőt még sose.Nincs mattulás

(#53307) matepe


matepe
csendes tag

megjött a Xiaomi Dreame V9p álló porszívóm. Minden várakozást felülmúlt, többéves hajszálakat port szedett ki a szőnyegekből.(nekem ez volt a legfontosabb,lévén két nőnemű él a háztartásban) Kiváltja a hagyományos porszívókat csak ajánlani tudom!

[ Szerkesztve ]

(#53308) farkas-j válasza polonic (#53290) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszönöm szépen!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#53309) Ispy válasza matepe (#53307) üzenetére


Ispy
veterán

Meddig megy egy töltéssel?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#53310) matepe válasza Ispy (#53309) üzenetére


matepe
csendes tag

2,5 óra töltéssel: 1-es fokozat olyan 50-60 perc-simán elég padlóra. 2-es én ezzel megyek rá a szőnyegre: 30 40 perc kb. 3-as fokozat : ki sem próbáltam nincs értelme már a kettes fokozat bőven erős. állítólag 20 perc ha csak azt nyomod full feltöltéssel. Nem vagyok kínai websjop ügynök, cska mezei felhasználó. Jó híre van, abszolút jogos. Itt egy dolog lehet negatív, az aksi mennyit bír hosszab távon, ugyanis beépített nem cserélhető. De a Xiaomi teloknál elég masszív pl az aksi élettartam.

(#53311) Paul64 válasza matepe (#53310) üzenetére


Paul64
tag

Szia,
Az a baj, hogy a telót nem töltöd (vagy csak én nem töltöm) naponta. Ha jól emlékszem a Tesláknál is 1000 töltést garantálnak.

(#53312) jansky1


jansky1
senior tag

Tipp esetleg, hogy párásító miért nem működik? Áramellátással nincs baja, mert van saját világítása, ami működik. Víz is van benne. :DDD

A múltkori mosogatógépes eset update:
A mágnesszelep nem nyit, aquastop cső csere kell. Ez tényleg ilyen drága?

(#53313) fant0mi válasza jansky1 (#53312) üzenetére


fant0mi
addikt

A) a paratartalmat meri a gep? Mert esetleg eleg paras igy is a levego, ezert nem kapcsol be.
B) 5-8e egy cso.

(#53314) peppe79 válasza Paul64 (#53311) üzenetére


peppe79
senior tag

Minél alacsonyabb a kisütési mélység, annál magasabb ciklusszámmal bír majd az akkumulátorod. Ezért érdemesebb inkább gyakrabban tölteni a készülékeket.

(#53315) d@minator


d@minator
addikt

Sziasztok! Tudja valaki, hogy egy felültöltős mosógép dobja ugyanakkora, mint egy elöltöltősé? pl ha az van mindkettőre írva, hogy 8kg kapacitás.
A lényeg, hogy az elöltöltősbe be tudok rakni egy nyári paplant. vajon a felültöltősbe is?
A helykihasználás miatt jobb lenne a felültöltős.
Azt tudom, hogy a keskeny elöltöltős dobja mélységben kisebb, mint a nem keskeny elöltöltősé hiába azonos a súly kapacitásuk.

(#53316) Paul64 válasza peppe79 (#53314) üzenetére


Paul64
tag

Azt hiszem erre inkább Matepe kollégának kellene odafigyelni majd.

(#53317) peppe79 válasza d@minator (#53315) üzenetére


peppe79
senior tag

Az, hogy milyen kapacitást tüntetnek fel rajta, az nincs összefüggésben a dob méretével.
Eleve, az a 8kg kapacitás egy vicc, nem is fedi a valóságot.
Az én mostani Siemensem "papíron" 8kg-os. Ehhez társul egy 56 literes dob. Ebbe én úgy 6,2-6,3 kg pamut ruhát tudtam nagy nehezen belegyömöszölni. De ez csak egy teszt volt, mosni kb. max. 5 kg ruhát szoktam csak.

A korábbi mosógépünk egy ősrégi, felültöltős Bosch WOF1600 volt. Az adatlapja szerint 4,5 kg-os (pamut) kapacitású, a dob mérete pedig 41,5 liter volt.
Ehhez képest, egy Zanussi ZWQ71235SI-ra 7 kg kapacitást írtak, a dob mérete pedig 42 liter. :)

(#53318) peppe79 válasza Paul64 (#53316) üzenetére


peppe79
senior tag

Te írtad, hogy nem töltöd minden nap a telefonod. Erre válaszoltam azt, hogy érdemesebb gyakrabban tölteni a készülékeket, hogy alacsonyabb maradjon a kisütési mélység. :)

(#53319) d@minator válasza peppe79 (#53317) üzenetére


d@minator
addikt

Köszi! :R Akkor rendeltem egy elöltöltőst. Az a biztos.

(#53320) pjen válasza d@minator (#53319) üzenetére


pjen
félisten

Hát szerintem ha papíron egyformák a felültöltős jobban telerakható.Az előltőltősből kiborul.Nekünk az előző felül a mostani elől tőltős.

(#53321) nesa


nesa
veterán

Vennék indukciós főzőlapot de nem értem mi az hogy üvegkerámia és az üveg közt mi a különbség, valaki tudja?

(#53322) F34R


F34R
nagyúr

Sziasztok az alabbi gaztuzhelyekbol melyiket javasoljatok... mondhatni olcso katergoriasok kozul?

MORA P161AW
ZANUSSI ZCG510J1WA

(#53323) #73959936 válasza F34R (#53322) üzenetére


#73959936
törölt tag

hát talán +1 utóbbi mellett.

(#53324) d@minator válasza pjen (#53320) üzenetére


d@minator
addikt

Ááá...be lehet abba is tuszkolni. :D Amúgy nem esik ki az elöltöltősből sem a ruha.
Van nagy vastag plédem, nyári paplan, mosható párna ezek jobban beférnek egy nagyobb dobos elöltöltősbe. Már ha tényleg nagyobb a dob egy felültöltősénél.

(#53325) peppe79 válasza d@minator (#53324) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem tudom, melyik 8kg-os felültöltőssel szemezgettél...bár, gyanítom, hogy az egy Candy lesz. :) Annak 50 literes a dobja.

(#53326) peppe79 válasza d@minator (#53324) üzenetére


peppe79
senior tag

Egyébként, ha már mosás, érdemes először a Miele mosógépeket szemügyre venni:

A Miele-nek csak 6 kg kapacitású felültöltős mosógépei vannak. A legdrágább, 600 ezer forintos 'W695 F WPM' modellnek 45 literes a dobja.

Ha pedig megnézed a 8kg-os kapacitású elöltöltős gépeit, azoknál a dobméret 59-64 liter, az ipari gépeiknél 80 liter.

Na, ehhez képest kell elképzelni egy felültöltős Candy-t, a kis 50 literes dobbal, hogy ott mennyire felel meg a valóságnak a gyárilag megadott 8kg kapacitás. :N

(#53327) deathtania


deathtania
senior tag

Sziasztok!

Gondoltam, hogy megkérdezem, esetleg van-e tapasztalat ilyen téren:
kereken 5 éve vettem egy Hotpoint Ariston LST329-es mosogatógépet. Szépen működött is a mai napig, erre ma az egyik mosogatás után már nem szívja be a vizet. Amikor elindítom, a gépben lévő vizet kiszivattyúzza, de nem engedi be a bejövőt. Egyszer darabosan elkezdte beengedni, meg-megállt időnként, de utána az öblítésig már nem jutott el a fél órás gyors program végén a gép, leállt hibajelzéssel. Ha elindítok egy bármilyen programot, a szivattyúzás után csak kattog, majd egy idő után ütemesen sípol.
Mi lehet a gond? Van esetleg tippetek?

Még régebben beszélgettem egyik szerelővel, akit a mosógépemhez hívtam, ő azt mondta, hogy a keringető szivattyú ezekben meg szokott ennyi idő után halni, és kb. örüljek neki, hogy 5 éve lehúzott a gép. Mutatta az árlistát, 52e Ft a szivattyú + 8e ft a beépítés, azaz ha ez a gond, akkor 60 ezer volna csak a javítás, miközben ennyiért már gépet is tudok venni.

Ha minden kötél szakad, egy IKEA Medelstor mosogatógépre gondoltam lecserélni, arra az előlap is 1/1-ben jó volna... :)

www.brczart.hu

(#53328) deathtania válasza peppe79 (#53326) üzenetére


deathtania
senior tag

Ehhez annyit hozzáfűznék, hogy amikor 5 éve a 6kg-os használt Miele mosógépemet vettem (keress rá a nevemre, akkor itt is feltettem a kérdést), mondtam az embernek, hogy van egy téli takaróm, aminek 8kg-os gép kellene, gondolom nem tudom ebben kimosni. Rám nézett, annyit mondott csak, ha nem tudom benne kimosni, visszaveszi a gépet... Évente minimum 4-5x ki van mosva vele az a takaró, és egyszer nem okozott a gépnek gondot még 1600as centrin sem... Ő csak annyit mondott (nem tudom, mennyire igaz), hogy a 6kg az az átlag gépeknél a vizes ruha súlya, a Mielenél a szárazé... A gép azóta is hibátlanul üzemel, egy percig se bántam meg, hogy végül azt a mosógépet választottam... :D

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#53329) pjen válasza deathtania (#53328) üzenetére


pjen
félisten

Én a 6 kg os LG ben simán kimosom a paplanomat.A töltet mindíg száraz ruhára vonatkozik.

(#53330) Quartz51 válasza deathtania (#53327) üzenetére


Quartz51
tag

Biztos vagy benne, hogy azt mondta a szerelő, hogy a keringtető a rossz? Mert ez kb. olyan, mintha az autószerelő azt mondaná, hogy azért nem indul a motor, mert lyukas a gumi... Neked a vízbeeresztő mágnesszeleppel lesz bajod.

(#53331) pjen válasza deathtania (#53327) üzenetére


pjen
félisten

Azért mielőtt másikat veszel,próbáld a gépet előre vagy hátra dönteni legalább 45 fokban.

(#53332) Quartz51 válasza pjen (#53331) üzenetére


Quartz51
tag

Ha víz lenne az aljában, folymatosan menne az ürítőszivattyú.

(#53333) pjen válasza Quartz51 (#53332) üzenetére


pjen
félisten

Nem az aljában van,hanem valahol az oldalán van érzékelő.Nekem egy WH nál többször előjött.Egy szerelő ajánlotta telefonon és bejött.

(#53334) deathtania válasza Quartz51 (#53330) üzenetére


deathtania
senior tag

(#53330) Quartz51 Nem most mondta, hogy rossz, hanem korábban, amikor rákérdeztem nála, akkor mondta, hogy döglődik, hallani a hangján, amikor elindul a program, hogy már hangos, és olyan a hangja, mintha erőlködne. Amikor kint volt egy banális hülyeség miatt, gondoltam, hogy rákérdezek erre is, mert hallani, hogy valami nem okés vele, gondoltam, hogy előzzük meg a bajt, most úgyis ráérek, ha javítani kell.

Bízom benne, profi a srác, eddig amikor bajom volt - értsd: valami nem úgy működött, mint kellett volna - a Miele mosógépemmel, elmondtam a tüneteket, rám nézett, lek*rt, hogy miért nem ezzel kezdtem, majd egyből arra az alkatrészre ment, ami a bajt okozta, pl. amikor barátnőm ruhájáról leszakad apró masnik eltömítettek valami levegőáramlásért való csövet, vagy a vízszerelő által korábban feltett plusz bűzelzáró rugójába beleakadt egy befőttesgumi, így nem engedte ki full nyomáson a szennyvizet a mosógépből, ezért az végülis kinyomta mellette (masszív a szivattyú benne :)) ), arra is 15 perc alatt rájött a tünetek alapján, és pillanatok alatt megjavította a "problémát".

Most elindítottam másik programot a mosogatógépen, ami elindult, utána egy öblítő programot 2x, ami simán lefutott, és most bepakoltam, és elindítottam egy automata programot. Meglátjuk, ez lefut-e rendben.

Mágnesszelepet holnap csekkolom.

(#53329) pjen Én elhiszem, hogy szárazra vonatkozik, de anyum 7kg-os Electroluxában pl. nem tudtam kimosni, míg a 6kg-os Miele gond nélkül viszi ugyanazt a takarót. Ahogy írtam, a a takarón volt rajta, hogy minimum 8 kg-os gép kell hozzá, de ehhez képest a "kisebb" Miele is simán viszi. :)

(#53331) pjen A döntögetés nem a legegyszerűbb, mert beépített a gép. Igazából 85 ezer forintért vettem kerek 5 évvel (2015. május) ezelőtt a gépet, minden forintját kiszolgálta már, így ha le kell cserélni sem fogok sírni érte. Mondhatni, hogy jó katona volt...

Az is felmerült bennem, ha holnap rendben működik, feldobom a netre egy 20-asért eladni, hogy még valamennyit kiszedjek belőle pénzt, ha arról van szó, és veszek jövő héten egy Medelstort egy 100asért. Arra van 5 év gari, és tud olyat is, amit az enyém nem, pl. hogy a program végén kipattintja az ajtót, vagy a 24 órás késleltetett indítást, ami sokszor hasznos lenne nekem is a 3-6-9 óra helyett. Nincs kedvem vele bajlódni, ha esetleg elromlana, főleg nem lecipelni a 2. emeletről lift nélkül... :N

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#53335) Paul64


Paul64
tag

Sziasztok,

Klarstein páraelszívókkal van valakinek tapasztalata?

(#53336) pjen válasza deathtania (#53334) üzenetére


pjen
félisten

Nekem mindíg szabadon álló volt.Még meg is kérdezte a szerelő telefonban.Akkor mondta a döntögetést.

(#53337) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Mai nap erkezett egy Russell Hobbs vasalo a Mediabol es vizcseppek vannak a viztartalyaban. Ez normalis vagy ezt mar valaki visszakuldte?

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#53338) deathtania


deathtania
senior tag

Btw: fürdőszobai páraelszívók terén van itt valakinek tapasztalata? Nekem olyan kellene, ami 4-5 méteres csövön keresztül is minden gond nélkül ki tudja fújni a párát. Ha tud valaki ilyet emberi árban, azt megköszönöm! :)

www.brczart.hu

(#53339) IG55


IG55
senior tag

Üdv!

Panasonic inverteres mikrókat nézek, amiket eddig láttam, azoknál a legkisebb sütési időegység 1 perc, illetve ez a legkisebb léptetési időegység is. Meg tudja ezt valaki erősíteni?

(#53340) Dluinet válasza IG55 (#53339) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Csak a gyors beállításnál.
Ha megnyomod az erősségválasztó gombot, akkor utána a tekerővel 10mp intervallumokkal lehet léptetni, aszt hiszem 5 percig, aztán 30mp intervallumokban, és 10 perc felett 1 perces a léptetés.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#53341) IG55 válasza Dluinet (#53340) üzenetére


IG55
senior tag

Nagyon köszi :R

(#53342) Degeczi válasza Aaron14 (#53337) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Gyakorlatilag kizárt, h a gyárban vizelték volna össze, így igen, valszeg a 14 napos rendelet áldásos hatásába futottál bele.

(#53343) daver88 válasza Aaron14 (#53337) üzenetére


daver88
aktív tag

Normális, minden vasalóban van víz gyárilag...valamelyik kiszárad, amire a vásárlóhoz jut, valamelyik nem.

(#53344) Csabroncka válasza deathtania (#53338) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Elszívónak simán megteszi egy csőventilátor. Rá kell kötni a villanykapcsolóra, esetleg késleltetni. Mindenképpen kell a csőbe egy visszacsapó szelep (télen és szélben rádömlik a hideg), illetve a levegő utánpótlásról is gondoskodni kell.

"in medias res"

(#53345) KoVee84 válasza Paul64 (#53335) üzenetére


KoVee84
senior tag

Van. Nekünk a 60as Hektor van. Brutál hangos :(

(#53346) Paul64 válasza KoVee84 (#53345) üzenetére


Paul64
tag

A belső motorosnál minden ismerősöm erre panaszkodik. Más típusoknál is. A szívóteljesítménye azért jó?

(#53347) deathtania válasza Csabroncka (#53344) üzenetére


deathtania
senior tag

Úgy néz ki a dolog, hogy a fürdőszoba a lakás kvázi közepén van, és még az előző tulaj tetetett egy pvc csövet a plafonra, ami ki van vezetve a gangra. Ott a végére már tettem egy zsalus szellőzőrács véget, mert ömlött be a hideg, amikor zuhanyoztam (nem is értem, hogy bírta az előző tulaj :F ). A szobákon nincsenek ajtók a kis alapterület miatt, tulajdonképp "egy légtérben" van minden, így a levegő utánpótlás megvan, ha más nem az ablakokon lévő aereco miatt is.

A csőventilátort. (pl egy ilyet) az elszívó mellé vagy helyett ajánlod?
Felmerült az is, hogy veszek egy sima elszívót az egyik végére, és mellé bedobnék egy ilyet. Ez így nem is túl drága megoldás lehetne.

www.brczart.hu

(#53348) d@minator válasza peppe79 (#53326) üzenetére


d@minator
addikt

Ezeket a dobtérfogat értékeket honnan lehet tudni? :)
Nálam a normál mosógépek is kiszolgálnak 10+ évet, nem kell 20 évre gép, mert mindig fejlődnek, kell a csere. Így a Miele nekem egyszerűen nem éri meg. Ha nagy család lennék talán. Amúgy nem csak a Mielének vannak drága gépei hanem a többi gyártónak is amelyeket külföldön nem lehet kapni. Pl. Electrolux 400-600-tól indul azt hiszem Svájcban. A nálunk forgalmazott modelleket meg ott nem árusítják.
Nekem az Electrolux szimpatikus a Time Manager miatt. A jelenlegimnél is 6 lépésben lehet a mosási időt rövidíteni. Így esett a választás egy 10kg/1400 fordulatosra (130ezer).
Köszi, hogy lebeszéltél a felültöltősről. Azért sem lett volna jó, mert annak nem tudok a tetejére pakolni. :D

(#53349) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok.

Összeépítőkeretet akarok venni, de a mosógép egy samsung WW80K44305W típus (8kg), a szárító meg aeg T6DBG28S típus (8kg).
Ezt a keretet néztem ki, ami a szárítómhoz biztos jó, de a mosógépben már nem vagyok biztos.
Hogyan vannak ezek rögzítve a mosógépre? Van ezeken valami állítási lehetőség, hogy passzoljon a mosógép tetejére?
Másik jelültem ez az univerzális keret, amiről szintén jókat írnak, de ennél sem látom hogyan rögzül a gépekre.

Ja, a mosógép szélessége 59,5cm, mélysége a széleken 55cm, középen meg 56cm.
A szárító szélessége szintén 59,5cm, a mélysége meg 56-57cm felül, de alul csak 47cm, és a szárítónak az alja a lényeg mivel az megy bele a keretbe, szóval nemnagyon értem hogy milyen méretekre adják a minimum 54cm-t.

(#53350) KoVee84 válasza Paul64 (#53346) üzenetére


KoVee84
senior tag

Az elmegy igen. Nekünk Cata volt a régi lakásunkban, az konkrétan halk volt ehhez képest. Mondjuk ott a csőkialakítás is már volt.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.