Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53401) Nagya21 válasza Darthforce92 (#53399) üzenetére


Nagya21
addikt

Vizesed ne vegyé!!!!
Megbánod, mint kutya aki 9et kölkezett.....
Macerás minden használat után elmosni kiszárítani, száradás után lehet csak elrakni.
Ha nem pucolod el jól 2 nap múlva olyan büdös lesz, hogy csak na.....
Üfv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#53403) fant0mi válasza Darthforce92 (#53399) üzenetére


fant0mi
addikt

Mi a bajod a porzsakossal? Komolyan kerdezem.

(#53404) Darthforce92 válasza fant0mi (#53403) üzenetére


Darthforce92
tag

Sokszor futottam bele abba, hogy pár év múlva nehézkes volt beszerezni porzsákot. Illetve az ára miatt nem lehet üríteni csak ha megtelt.

(#53405) fant0mi válasza Darthforce92 (#53404) üzenetére


fant0mi
addikt

Van mar "szabvanyos" is. Ugy hivjak, S-bag. Alapvetoen az Electrolux talalmanya, de egy rahedli tipushoz jo mar. 500 forint egy zsak, mikroszalas anyagbol. Tok jo, higienikus.
Vagy ott a Miele. Orok, mint a nyomor.

[ Szerkesztve ]

(#53406) koxx válasza Darthforce92 (#53404) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mieléhez biztos kapsz 5 év múlva is. Nem üríted a zsákot hanem kidobod.

(#53407) peppe79 válasza Darthforce92 (#53404) üzenetére


peppe79
senior tag

Miii??? Az előző, 35 éves (!), és a mostani, 25 éves porszívómba a mai napig lehet porzsákot kapni. Ha nem valami noname modellt vásárolsz, biztos, hogy évek múlva is beszerezhető hozzá a porzsák.
Én havonta cserélem, nem egy nagy költség.

(#53408) BBéci válasza peppe79 (#53407) üzenetére


BBéci
titán

1997-ben vásárolt AEG porszívómhoz nemrég vettem zsákokat, mert az autómhoz azt használom, nem viszem ki a kertbe a 4 éves Electroluxot.
Amihez pár év után nem lehet kapni, az valami egzotikus állatfajta lehet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53409) DrDobos válasza DrDobos (#53398) üzenetére


DrDobos
őstag

Erre valaki?:)

Samsung Galaxy A55 5G

(#53410) deathtania válasza DrDobos (#53409) üzenetére


deathtania
senior tag

Szerintem azt döntsd el, hogy smoothie készítő gépet, hagyományos turmixot vagy botmixert szeretnél.
Én a magam részéről a botmixert részesítem előnyben, mert azt krémleves készítéshez is fel lehet használni, és eddig semmiféle hátrányát nem tapasztaltam a klasszik turmix gépekhez képest. Az aprító részt nagyon szeretem, hagyma aprításra csak azt használom a pöri alá. :)
Nekem hülyeségem a túlméretezés, és kb 4 évvel ezelőtt kértem a családtól karácsonyra egy 750W-os Philips botmixer készletet, amit azóta nyúzok, és eddig meglepően jól bírja, bár nálunk a Philips cuccok elég jól teljesítettek az elmúlt 15-20 évben, így szívesen teszem le a voksomat 1-1 háztartási gépüknél. :)

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#53411) DrDobos válasza deathtania (#53410) üzenetére


DrDobos
őstag

Smoothie keszitot szeretnek:) egesz konkretan ezt neztem, nem tudom jo lenne e:) [link]

Samsung Galaxy A55 5G

(#53412) balazs1956 válasza DrDobos (#53411) üzenetére


balazs1956
senior tag

A Lidl-ben volt egy hete akcióban. 13000 volt, ha jól emlékszem.
700 watt, 800 ml-es, egy aprítófej, egy mixerfej, 3 pohár, 3 év garancia. Nekem ez már a harmadik ugyanilyen, és nagyon bevált, napi használatban.

(#53413) handrash


handrash
őstag

Mi a tapasztalat, a grillel kombinált sütőknél. Ki lehet venni házilag a grill fűtőszálat, hogy alatta is meg lehessen pucolni a sütőt?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#53414) deathtania válasza DrDobos (#53411) üzenetére


deathtania
senior tag

Én eskü nem látom, hogy ez mitől került ennyibe, amikor ugyanezt egy fele ennyibe kerülő botmixer is tudja. Értem én, hogy most divat lett a smoothie, de engem biztos, hogy idegesítene plusz egy kütyü a konyhapulton, ami csak foglalja a helyet a hét nagy részében.
Alaphangon nem tűnik rossznak, mondjuk én 350W-os motorral semminek sem állnék neki a 750W után, ami mindent is ledarál. :DD
Szerintem a Philipsel nagyon nem tudsz mellé nyúlni, jó cuccaik vannak alapvetően. :)

(#53412) balazs1956 Lidlis/Aldis cuccok nagyon jók, nekem minddel jó tapasztalatom volt eddig, aminek bizalmat szavaztam: mérleg, elektromos só és bors őrlő, akkus csavarozó. Az talán még jobb vétel lehet, mint a Philips. :K

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#53415) Dluinet válasza handrash (#53413) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem lehet kiszedni, a drágábbakban ráadásul kvarc van

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#53416) BBéci válasza balazs1956 (#53412) üzenetére


BBéci
titán

Miért a harmadik, mi lett az előző kettővel?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53417) handrash válasza Dluinet (#53415) üzenetére


handrash
őstag

Kedves mérnökök a tervező asztalnál, hogyan gondolták a tisztítást?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#53418) Paul64 válasza BBéci (#53416) üzenetére


Paul64
tag

Sehogy. Most futottam bele egy használt Fagor mikróba. A kvarc csöveknek egy alul rácsos acél dobozt terveztek rá ponthegesztve felülről a burkolatra csak a csöveket lehet kihúzni belőle oldalra. Azért adták is el (gondolom).

(#53419) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Egy beépíthető sütő kinyitott ajtó hossza mekkora?Tudja valaki? :DD
Konyhasarokba keresek összeállítást...
Köszi.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#53420) peppe79 válasza Orlin (#53419) üzenetére


peppe79
senior tag

Nagyjából 45 cm-re nyílik a síkjából. A kényelmes munkavégzéshez pedig 100cm-rel szoktak kalkulálni. Tehát összesen ~1,5 méter szabad helyet kell biztosítani.

(#53421) Orlin válasza peppe79 (#53420) üzenetére


Orlin
addikt

Köszönöm. :R

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#53422) syberia


syberia
veterán

Sziasztok! LG elöltöltős mosógép, 8kg-os, 5-6 éves típussal a következő történt : egy nagy csattanás után hangos lett, és láthatóan lóg a dob. Mi törhetett el benne, javítható e gazdaságosan?
Köszönöm szépen a válaszokat!

https://howbad.info/

(#53423) syberia válasza syberia (#53422) üzenetére


syberia
veterán

Jobban utánaolvastam, valószínűleg a dobcsillag tört el benne. Teljes szétszerelés nélkül nem javítható, és az alkatrész sem lehet olcsó. :(

https://howbad.info/

(#53424) polonic válasza syberia (#53422) üzenetére


polonic
félisten

A rúgó, ami tartja az üstöt. Az üst azokkal a rúgókkal van felfogatva a keretre.
Mondjuk az durva, hogy eltört.

(#53425) syberia válasza polonic (#53424) üzenetére


syberia
veterán

Nagyon sokat ment a gép, anyagfáradás és a vegyszerek hatása pluszba...

https://howbad.info/

(#53426) SlayerSub


SlayerSub
tag

Üdv!
Kiadó lakásba szeretnék egy uj mosogatógépet vásárolni.
Mindezt lehetőleg olcsón szeretném, hosszú garanciáért viszont szívesen adok ki több pénzt.
Én valami Bosch 100k körüli gépre gondoltam, de örülnék, ha tudnátok ajánlani valamit.
köszi :R

(#53427) d@minator válasza peppe79 (#53326) üzenetére


d@minator
addikt

Na megtaláltam a dobkapacitásokat.
Az előző elöltöltős Electrolux 54 liter, a mostani Electrolux 68 liter úgy hogy a gépek ugyanakkorák. 60×85×60
Így mégjobban nem bánom,hogy nem felültöltőst vettem 40-50 liter dobtérfogattal. :)

(#53428) deathtania válasza SlayerSub (#53426) üzenetére


deathtania
senior tag

IKEA mosogatógépek 5 év garival (kivéve Lagan), pl. a Rengöra, ami Electrolux gyártmány. Ennél több garit nemigen fogsz kapni sehol sem. :)

Esetleg ha a használt, felújítottól nem idegenkedsz: mielegepek.hu.

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#53429) SlayerSub válasza deathtania (#53428) üzenetére


SlayerSub
tag

Köszi ez jol hangzik. És milyen minőséget képviselnek azt tudod estleg? jol is mosogatnak?

(#53430) Gömbike válasza SlayerSub (#53429) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nekem 2008. február eleje óta hibátlanul dolgozik az Electrolux ESF 66030 X mosogatógépem.

Soha nem volt vele semmi gond.

Havonta egyszer megkapja a karbantartást.

A Miele más világ. Szintekkel magasabban van a többi gyártóhoz képest.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#53431) deathtania válasza SlayerSub (#53429) üzenetére


deathtania
senior tag

Nekem egy Hotpoint Ariston gépem van, 5 éves, 85 ezer Ft-ba került anno, és kiválóan mosogat, még a leégést is kiszedi az edényből. Ehhez képest az IKEA-sok újabb és jobb gépek, szóval szerintem panasz nem lesz rájuk.

A Miele pedig igen... egy másik kaszt... Nekem csak mosógépem van tőlük, kb 15 éves, de egy álom, sok mai gép sem mos úgy, mint az... :) Nekem a legmeglepőbb az volt, hogy majdnem 100kg a gép, ami 2x-ese a "kommersz" gépeknek, így pl. hézagmentesen be tudtuk építeni a konyhapultba, és 1600-as centrinél sem rázza a pultot (minimális vibráció persze van).
Ha arra szavazol, szerintem annyiból sem foghatsz mellé, hogyha jól emlékszem, ha nem vagy megelégedve a géppel, egy héten belül visszaveszi szó nélkül az emberke, szóval ki is tudod próbálni.

Most is gondolkoztam rajta, hogy a mosogatógépemet lecserélem egy Miele-re, de az a baj, hogy 45 cm-es kellene belőle, az meg csak újban van, ami 240 ezernél indul, ha beépítettet szeretnék pedig 300 ezer. Max 2 évet tervezünk még ebben a lakásban lakni, így én ezért nem vettem most Mielét. Ha cserélni kell (ami lassan valószínű...), akkor egy Medelstor jön a helyére, bérlőknek az is kiváló lesz majd később. A következő lakásban/házban viszont mindenképp egy felújított Miele gépre fogok szavazni, ott már betervezzük a 60cm-est a konyhapultba. :K

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#53432) SlayerSub válasza deathtania (#53431) üzenetére


SlayerSub
tag

Szerintem meggyőztetek, veszek egy ilyen használt Mielét. Ha jól látom nem muszáj bepíteni ezeket sem.

(#53433) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni mosogatógép ügyben. Melyik márkából érdemes választani, mire kell figyelni a választásnál?
-100-140 ezer körül nézelődöm
-minél nagyobb kell (60 cm széles ahogy látom)
-jó ha sokmindent el tud mosni (fazék meg egyéb dolgok amiket a főzéshez használnuk)
-legyen rajta gyors program (bár ahogy nézem mindegyiken van)
-alacsony vízfogyasztás
-bekötési pont ~1.5 m-re van.
-csendesség pozitívum

A beépíthetőség jó kérdés... Lenne neki helye de nem passzos, marad mellette egy kis hely, illetve én Inox előlaposat jobban szeretnék (nem a szín, hanem az anyag miatt), mintha bútorlappal építenénk be. A konyha még nem végleges, később fogunk bútort cserélni benne de már szükség lenne egy mosogatógépre. Szóval kicsit patthelyzet állt elő mert vagy várunk a vásárlással még egy évet vagy most valami félig megoldást kitalálunk.

Én ezt néztem ki eddig:
Bosch SMU46GS01E Serie4 Pult alá építhető mosogatógép

Szerintetek ez jó gép?
Plusz érdekelne, hogy mit kell még hozzá rendelni, hogy egyből üzembe is lehessen helyezni? mosogató tabletta gondolom, meg valami mosogató sóról hallottam de azt nem tudom, hogy eszik vagy isszák.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#53434) Dyingsoul válasza Dyingsoul (#53433) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Ezt is néztem még de nem látom át miben különbözik a kettő, azon kívülm hogy ez teljesen szabadon álló, 9 programos és ezen kevesebb az inox vagy nincs is (a lapja nem tudom hogy festett vagy milyen).
BOSCH SMS46GI05E Mosogatógép, A++

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#53435) Gömbike válasza Dyingsoul (#53434) üzenetére


Gömbike
senior tag

Az előző hozzászólások éppen erről szóltak.🤔

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#53436) Gömbike válasza Gömbike (#53435) üzenetére


Gömbike
senior tag

Egyébként a mai érában azt illik megvenni, melyre a legtöbb gyártói garanciát adják.

Jelen pillanatban a Beko az ár érték bajnok az 5 év gyártói garanciával.

Semmivel sem rosszabb, mint az agyonfarozilált náci gépek.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#53437) buca84


buca84
őstag

Ma hozzájutottam egy tescoma tulip 11 szetthez. Remélem jó hasznát vesszük indukciós lapon. ;)

[ Szerkesztve ]

(#53438) Remi1234


Remi1234
aktív tag

Sziasztok!
Van egy sencor svc 1030as porszivom, es kb. nulla a szivoereje. Ha jol emlekszem regen brutalis volt, de most szinte hasznalhatatlan. Kipucoltam mindent, de ugyanaz. Olyan hangot ad ki, mint amikor beszivok egy papirt a csovel..
Van barmi tipp? csereljem a hepa szurot?
Koszi!

PSN ID: RemiFungus

(#53439) Dyingsoul válasza Gömbike (#53435) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Igen olvastam azokat, szerintem én mást keresek azért is tettem fel a kérdést.
De részletezhetem:
Az IKEA-s nem illik oda ahová kell (fehér, a konyhabútor nem fehér lesz). Az Inox illik minden környezetbe, ezért is említettem azt és a beépíthetőséget.
A Miele nagyon drága. Használtat meg nem veszek (bármennyire is jó, ajándék lesz).
Mindegy akkor keresgélek tovább. :R

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#53440) Dyingsoul válasza Dyingsoul (#53439) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Amúgy ez egész jó ajánlatnak tűnik, csak ennek nagyobb a vízfogyasztása. Mondjuk lehet azért, mert ez 14 terítékes. És ez tálcát is tud mosogatni. Ebben viszont nincs Aquastop aminek most olvastam utána, hogy mi is az. :DDD Mondjuk ez szabadon álló, majd még kutakodok, hogy van-e ennek beépíthető változata.
Beko DFN-26420 X

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#53441) koxx válasza Gömbike (#53436) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez a náci gepezes hogy jon ide :F ne vegyuk mar egy kalap ala a bekot a boschsal, neffel, mielevel. Mintha swiftet hasonlitanal amg mercihez.
Mit ersz a gyartoi gariddal ha 5evig minden evben visszahordod szervizbe mert a minosege egy raklap kula? :U

(#53442) pjen válasza koxx (#53441) üzenetére


pjen
félisten

Így van,szar merci. ;]

(#53443) Csabroncka válasza Dyingsoul (#53440) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A Beko mosogatógépekkel eddig nincs túl jó tapasztalat. Itt a fórumon is volt és most családban is. Az online rendelt termék otthon nem működött - hibás volt. Ez nem azt jelenti, hogy maguk a gépek rosszak (sokan használnak mosógépet, mosogatógépeket is itt a fórumon), de sok a hibás gyári darab, ami azért jelez valamit a minőségbiztosításról.

"in medias res"

(#53444) Nagya21 válasza Remi1234 (#53438) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Csövek??
Portartály után van e szívóerő??
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#53445) tomy86 válasza Gömbike (#53436) üzenetére


tomy86
addikt

"Semmivel sem rosszabb, mint az agyonfarozilált náci gépek."
Ez aztán a színvonal. :(((

(#53446) deathtania válasza Dyingsoul (#53439) üzenetére


deathtania
senior tag

Az IKEA-sok beépíthetőek, és bútorlapot tehetsz az elejére. A fehérből semmi sem fog látszani. :)

www.brczart.hu

(#53447) Zeki


Zeki
nagyúr

Bachatod az 5 év Beko garit, ha két hét után egy mosás végén, az ajtót kinyitva füst jön ki a gépből, aztán 3 hétig hordod az 5 fős család szennyesét a Bubblesbe, mire nagy nehezen kapsz csereutalványt.

(#53448) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Ha olyan mosogatógépet keresek amibe sütő tálcát is be lehet tenni, azt hogy találom? Létezik egyáltalán ilyen? A fent említett Beko úgy látom tud ilyet, momndjuk a tálca méretét nem találom. Bár a "náci márkákat" jobban preferálom. :DDD

A fenti Bosch nagyon tetszik! Csak itt a vélemények azt kifogásolják jobb lenne ha felül lenne evőeszköztartó mert alul több hely lenne. Gondolom alul sokkal tágasabb a tároló és oda így kevesebb nagy edény fér. Persze opció ha az ember nagy dolgokat mos akkor evőeszközt mondjuk nem mos és akkor 2 rendre mosogat? :F

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#53449) solti válasza Dyingsoul (#53448) üzenetére


solti
senior tag

oda teszed a sütőtálcát ahová akarod... nem hinném, hogy ehhez kell bármi speciáls tartó/rögzítés...

(#53450) deathtania válasza Dyingsoul (#53448) üzenetére


deathtania
senior tag

45cem-es Hotpoint Ariston LST 329-be simán be szoktam vágni a sütis tepsit az alsó mosogatótálcára, igaz akkor oda nem fér más, de én kézzel nem fogom levakarni róla a ráégett cuccokat... :DDD
Szerintem sem kell neki semmi "spec" rögzítés, vagy engedély, hogy belerakhasd... én mindent is (műanyag tároló dobozok, kutyák műanyag fekhelye, párszor műanyag fésű, stb.) bele szoktam tenni, ha nagyobb lenne a gép, még az alufelniket is abban mosnám... :))

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.