Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52701) pjen válasza Danex (#52696) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem szedd ki a sót,és valami 3/1 tablettával próbáld.

(#52703) Gömbike válasza Citroware (#52702) üzenetére


Gömbike
senior tag

Talán nem fogják leharapni a fejem a következő gondolatokért.

A linked nem ér semmit sem. Kinek melyik gyártó a szimpi, azt fogja venni évek múlva is.

Azt vedd meg, amelyik tetszik és a legtöbb gyártói garancia van rá. Gyártói, nem biztosítós garancia! Jelenleg a Beko a favorit ebben az 5 év teljes körű gyártói garanciájával.

Nagy különbség nincs a gyártók minősége között, ezek a gépek abba a kategóriába tartoznak, hogy "fogyasztói társadalom". Teljesen mindegy melyiket választod, nem fog évtizedekig dolgozni. Amelyik szimpatikus a családnak.

Illetve van egy másik világ a mosás-konyha világában: Miele

Sokkal nagyobb eséllyel fog évtizedekig üzemelni ez a gyártó terméke. Az ára nem véletlenül annyi. Nekem a Miele szárítógépem 20 évet ment hiba nélkül. A családban van Miele mosógép, szegénykém már több mint negyed évszázados, s vígan mos a családra. :)

Nem akarlak rábeszélni a Miele-re, eszemben sincs. Bár egy használt, de garanciával árult Miele mosógéppel járnál a legjobban. Azt olcsóbban megkapod, mint amiket nézegettél és vigyorogva fogja nézni a halálukat is, miközben még ő dolgozik.

Én AEG/Electrolux párti vagyok, itt [link] meg tudod nézni a bemutató videókat a gépekről. A mostani AEG gépem már 10 életévében jár, jó egészségnek örvend, de az utódai már biztos nem fogják ezt megélni. Ha cserélek, én biztos szintet lépek felfelé.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#52704) HS 2142 válasza Gömbike (#52691) üzenetére


HS 2142
őstag

(#52690) asdf_
(#52691) Gömbike

Köszönöm a tippeket!

I am...the architect of my own destruction...So this is it. What is written in the timeline cannot be changed.

(#52705) #40553216 válasza HS 2142 (#52689) üzenetére


#40553216
törölt tag

Amit asdf_ javasolt, az az általad választott Eluxra nem érvényes, valószínűleg azért, mert már kifutott széria. De azért ezek között is van neked megfelelő: ELECTROLUX EW6T3272 SensiCare.

[ Szerkesztve ]

(#52706) poli27 válasza Gömbike (#52686) üzenetére


poli27
veterán

Az én keretem mellett van egy spanifer is rögzítésnek(gyárilag), nah az tényleg nem megy sehova :D

(#52707) Gömbike válasza poli27 (#52706) üzenetére


Gömbike
senior tag

Igen, ezt hívják stabil rögzítésnek.

De van olyan háziasszony, akinél ez a megoldás háborús gondolatokat szülne. 😁😁😁

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#52708) yanesz


yanesz
tag

Sziasztok,
Milyen robotporszivot ajánlotok egy 60m2es laminált padlós,jarolapos,szőnyeg nélküli lakásba?

(#52709) koxx válasza yanesz (#52708) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Milyen ársávban? 50-500e között vannak a robotgépek.

(#52710) stickermajom válasza Gömbike (#52703) üzenetére


stickermajom
addikt

"Gyártói, nem biztosítós garancia! "

+1

Pont most tapasztaljuk itthon, hogy a biztosítós semmit nem ér. Ez volt az utolsó, hogy fizettem érte. A hozzánk legközelebb eső szerviz nem hajlandó bejönni a lakásba, mást nem tudnak kirendelni. Illetve, ha csapágyas lesz (ami szerintem az egyik leggyakoribb hiba) azt amúgy sem térítik.

(#52711) F-ECT$ válasza stickermajom (#52710) üzenetére


F-ECT$
titán

Igaz nekem csak kisgéppel, de jó a tapasztalatom a biztosítós garanciával is (Krups kávégép).

Dive ever, work never.

(#52712) pjen válasza F-ECT$ (#52711) üzenetére


pjen
félisten

Nekem is kijöttek a mosogató géphez.Megcsinálták.Igaz tavaly.

(#52713) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Egy új konyhai robotgépet szeretnénk venni, volt már Klarstein 40-50 ezer körül és Lidlis 20 ezres is, pár évet bírtak, gyenge a szerkezetük.
Kitchen Aid-re nem telik, 150-250 ezerbe kerülnek.
Megjelenteka piacon a Sencor gépei a 60-100 ezres sávban, amikről azt állítják, hogy fémből vannak benne a belső áttételek, ami elég biztatóan hangzik.
Érdekes, hogy a Klarsteineket 1200, a Sencorokat 100 Wattosnak írják, miközben a KitchenAid-ek 250-325 wattosak.
Elsődlegesen a dagasztás lenne az, ami jelentősen megterheli a feleségem gerincét, elég sokat süt, nem ipari mennyiségben de a saját szükségletünknek megfelelően, kalácsot, tortát, kenyeret, hamburgerzsömlét, heti több alkalommal.
Meg szabad venni ezeket a Sencor gépeket? Gondolok itt a 635 vagy a 787 szériára. A negyedik számjegy és az utána lévő 2 betű a színt jelöli.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#52714) yanesz válasza koxx (#52709) üzenetére


yanesz
tag

120.000ft max

(#52715) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Nem tudom hogy itt jó helyen teszem-e fel a kérdést, de hátha tudja rá valaki a választ.
Párom rendelt amazon.com-ról egy habverőt. :D
Arra nem gondolt, hogy a dugalj az nem fog megfelelni az itthoni hálózatnak. Szóval alábbi képeken látható információk alapján, egy sima átalakítóval lehetne ezt használni? A 120 V kontra 230 V zavar engem csak. Vagy mi lenne a megoldás erre? Ha valaki tud segítsen, vagy irányítson át a megfelelő topicba pls. Köszönöm. :R

[kép] [kép] [kép]

(#52716) F-ECT$ válasza z123456789 (#52715) üzenetére


F-ECT$
titán

Az ilyen átalakítók csak abban segítenek, ha nem illeszkedik a konnektorba a dugó.

Ha nem írja a használati, hogy működik 230V-tal is akkor ne dugd be!

szerk: ilyen kell neked (teljesítmény alapján válassz).

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#52717) z123456789 válasza F-ECT$ (#52716) üzenetére


z123456789
addikt

Jól sejtettem akkor.
Haha. Ennyiből veszek másik habverőt. :D
Azért köszönöm, így legalább nem égettem le a házat. :D :R

(#52718) macilaci78 válasza z123456789 (#52717) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A habverőt égetted volna le, van benne egy biztosíték, ami elfüstöl, lecsapja a kismegszakítót és a Fi relét, de kb ennyi.
Legközelebb ha feleséged elektromos eszközt rendel, EU Plug-gal kérje.

A másik, megfelelő csatlakozóval rendelkező, de amúgy ugyanolyan habverőnek annyi lesz az értelme, hogy tartalék alkatrésznak jó lesz. :K Kellékek, fogaskerekek, de akár a műanyag ház, kapcsolók, stb.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#52719) koxx válasza yanesz (#52714) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Xiaomi [link]

(#52720) z123456789 válasza macilaci78 (#52718) üzenetére


z123456789
addikt

Azóta már kiokítottam, hogy az EU plugot keresse legközelebb. :D
Köszönöm. :R

(#52721) Met válasza z123456789 (#52720) üzenetére


Met
nagyúr

A nők csak olyan elektromos eszközökhöz értenek amik ceruza elemmel működnek ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#52722) z123456789 válasza Met (#52721) üzenetére


z123456789
addikt

:DDD Ez nem volt szép. :D

(#52723) yanesz válasza koxx (#52719) üzenetére


yanesz
tag

Köszi,pont ezt néztem ki.

(#52724) buca84


buca84
őstag

A mielegepek.hu oldalon kívül lenne más megbízható, ajánlott forrás használt Miele gépekre?

(#52725) moltam


moltam
tag

Sziasztok!

Porszívót szeretnék vásárolni, maxinmum 40 ezer forint körül.
A cél a minél jobb minőségű és több szolgáltatást nyújtó készülék.
A lakás kb 45nm, heti egy alkalommal lenne használva, vegyes padlón.
A technológiát még nem döntöttem el, szóba jöhet porzsákos és ciklonos is.
Ciklonosnál fontos lenne, ha jól működő lenne, és nem a finomszűrőben állna meg a por, hanem a tartályban. :) A mostani olcsó Zanussi ezt nem teljesíti, ráadásul a HEPA szűrő a tartályon van, és nem mosható. :O
Melyek azok a gyártók melyek megbízhatóak és jó a ciklon rendszere?
Philips, Rowenta, Hoover és Electrolux gépeket néztem. Könnyű elveszni a kínálatban a sok elnevezés és apró eltérések miatt.

Melyek azok a típusok a piacon jelenleg, melyek ebben az ársávban bátran vehetők?

(#52726) koxx válasza moltam (#52725) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Porzsák nélküli dyson, de az nem 40e ft így ebben a kategóriában felejtősek ezzel a megoldással szerelt modellek. Miele C1-C2 ill eluxból is van ajánlott porzsákos modell.

(#52727) ribarszki válasza moltam (#52725) üzenetére


ribarszki
őstag

A monociklonos porszívóknál van rossz, meg nagyon rossz megoldás. A tiéd a nagyon rossz, amikor a tartályban a van a szűrőréteg. (Sokan harisnyát húznak rá, mert az egyszerűbb kidobni.)

De előreléphetsz a nagyon rosszról, rosszra. Ott annyi az előny, hogy a hepa a porszívó kimenő levegő nyílásánál van. Előtte csak 2-3 vagy 4 szűrőközegről kell kapargatni a port és mosogatni.

Vagy tényleg jó gépet, ami az eldobható-szintetikus porzsákos porszívó. (egy megváltás lesz ezek után)

Ennyi pénzért van belépő Miele, 50k

Vagy electrolux. Ez most nagyon jó áron van, és patent kis gép.

Mondjuk én biztos Mielet vennék, de ez nem lényeg, mert nagyon elfogult vagyok a márkával szemben. (Porszákos porszívó, mosogógép és mosogatógép terén legalábbis)

(#52728) flegga92


flegga92
senior tag

Egy apró szösszenetet szeretnék veletek megosztani a Sencor garanciális szervízzel (Fast Hungary Kft)
A hosszú hétvégén a Sencor SVC8 teleszkópos csöve megragadt a legkisebb állásban. Még akkor írtam egy e-mailt, csatoltam a számlát az 1 év 1 hónapos gépról.
Kedd reggel jött is a válasz, hogy adjak egy címet, küldik a futárt. Kicsit tanácstalan voltam, írtam nekik, hogy kell az egész porszívó vagy elég a csövet küldeni. Erre jött a válasz, hogy nem kell semmit küldenem, ők küldik a csere csövet. Tegnap hozta a futár, egyedül a porszívóra akasztó műanyag fület kellett átszerelni.
Rég találkoztam már ilyen könnyű és gyors garis ügyintézéssel, pláne hogy egy 25e Ft-os porszívóról van szó.

(#52729) daver88 válasza flegga92 (#52728) üzenetére


daver88
aktív tag

Üdv!

Ez lenne a normális eljárás minden cégnél, csak még sok helyen nem jöttek rá, hogy ha küldik a futárt a szervizelendő gépért, akkor ott jelentkezik egy költség, amint elkészült, küldik vissza - ami ismét egy szállítási költség. (és itt szoktak azzal próbálkozni, hogy a vásárlóra hárítják a szervizbe beküldés felelősségét).

Nyilván ha a motor lett volna rossz, akkor azért beszállították volna a szervizbe. A csővel úgysem tudtak volna mit csinálni, így volt a legegyszerűbb...

(#52730) flegga92 válasza daver88 (#52729) üzenetére


flegga92
senior tag

Valóban ez lenne a normális, mindkét félnek kevesebb dolga és költsége van vele, de sajnos nem ez a tapasztalat. Mindenen megy a kukacoskodás, időhúzás.

(#52731) poli27 válasza rasotamas (#52713) üzenetére


poli27
veterán

Szia nekem sencor van 4 hónapja kb, én szeretem, eddig amit kellett mindent megdagasztott felvert stb stb :)

(#52732) rasotamas válasza poli27 (#52731) üzenetére


rasotamas
veterán

Szia,
Köszönöm a választ!
Látom ez nem pont az amit én kinéztem, mert annak állítólag fém fogaskerekei vannak, ennek szerintem még nem.
Én arra lennék kíváncsi, hogy valóban fémből vannak-e a fogaskerekek? Mennyire erős a gép? Azért fém fogaskerekekkel meg 1000W teljesítménnyel egy
Volt Klarstein, az alza keresője arra is azt mondja hogy fém, de az csupán kicsivel volt több ipari hulladéknál.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#52733) evitiguF


evitiguF
senior tag

Sziasztok,

megérkezett a mosogatógép, amiről itt kértem tanácsot, örömöm viszont sajnos nem felhőtlen...
[link] - kicsomagolásnál vettük észre, tovább nem is bontottam. Jól sejtem, hogy ez így mehet is vissza egyből, igaz? :((( :( :O

(#52734) daver88 válasza evitiguF (#52733) üzenetére


daver88
aktív tag

hát ezt a futár a sarkára ejtette...

(#52735) peppe79 válasza evitiguF (#52733) üzenetére


peppe79
senior tag

Ez így vissza a feladónak...már, ha visszaveszik. :( 10 napja volt itt másnak is hasolnó élménye egy kiszállítással. Én továbbra is azt mondom, hogy olyan kereskedőt érdemes keresni, aki open box szolgáltatást kínáló partnerrel szállíttat.

(#52736) Skillet


Skillet
addikt

Hali.
2 akkus porszívó között agyalok.
Az egyik egy Philips FC6724
A másik pedig egy Hoover HF18GH
Nem igazán tudom, mi a különbség. 1 dolgot vettem észre, a philips akkuja nem cserélhető. Nem tudom, ez mennyire rossz hír.
De más típust is szívesen fogadnék (bosch, electrolux stb), ha ajánlott, max 50e forintig.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#52737) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Sziasztok.

Adott egy családi ház, nappaliban és egy szobában szőnyeg, másik két szobában csak parketta. Kutya/macska házban nincs, heti egyszer van porszívózva (illetve plusz igény szerint). Miele C1 Ecoline és C3 Ecoline között vacilálunk. Megéri a Miele C3 a felárat? Elég lenne az Ecoline (550W)?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#52738) koxx válasza Tothgera30 (#52737) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

C2 eco line?

(#52739) tibbike01 válasza Skillet (#52736) üzenetére


tibbike01
őstag

A Philips-et meg tudod venni 48ezerért a Philips weboldalról "philipstavasz" kuponnal.

(#52740) Skillet válasza tibbike01 (#52739) üzenetére


Skillet
addikt

Szia. Igen, tudom, azért is néztem ki (max 50-ig), de köszönöm :R
Azért várom még, hogy melyiket érdemes ilyen árkategóriában. A kivehető aksin túl még a hozzá adott kiegészítők, lehetnek érdekesek. Philipshez túl sok cucc nincsen. Bár lehet, hogy a hooverhez sem. Passz.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#52741) Tothgera30 válasza koxx (#52738) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az valahogy esztétikailag számomra túl feminim. De mivel lenne jobb mint a C1/C3?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#52742) koxx válasza Tothgera30 (#52741) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Árban a kettő között van :) feminim?
C1 C3 között inkább a hozzáadott tartozékokban van difi. Nem feltétlenül éri meg a felárat, bár jelen esetben nem tudom pontosan mennyi az annyi.

[ Szerkesztve ]

(#52743) Tothgera30 válasza koxx (#52742) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Igen, a Miele C2 nagyon csajos porszívó. :P


Mondanám hogy a C1-et nagyon korrekt áron kapnám (majdnem bolti ár fele, bemutató készülék), viszont a C3 majdnem duplája lenne ehhez mérten (ez már keveset használt). Így ha 10+ évre tervezünk vele, akkor érdemes-e megvásárolni a C3-at? Mivel eleve régebbi Miele porszívó is van már a a családban, így ehhez vagyunk berendezkedve (porzsák, motorszűrő, levegőszűrő).

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#52744) F-ECT$ válasza tibbike01 (#52739) üzenetére


F-ECT$
titán

Nekem erre azt írja, hogy érvénytelen kupon.

Dive ever, work never.

(#52745) koxx válasza Tothgera30 (#52743) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ja ebben a színben az :)) . Nekem zongoralakk fekete van (obsidian black vagy mi a tök a hivatalos színe)
Nem gondolnám, hogy annyival jobb lenne a C3, minőségben biztos, hogy nincsen difi. Ha esetleg kell valami plusz fej akkor még mindig meg tudod venni.

(#52746) peppe79 válasza Skillet (#52736) üzenetére


peppe79
senior tag

"1 dolgot vettem észre, a philips akkuja nem cserélhető. Nem tudom, ez mennyire rossz hír."

Ha jó minőségű az akku (nem csökken 1 év alatt töredékére a kapacitása), és nem az üzemidőt szeretnéd nyújtani, akkor szerintem nincs jelentősége. Ezekhez az akkumulátoros porszívókhoz cirka 25-30 ezer Ft egy új akku.

(#52747) Tothgera30 válasza koxx (#52745) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor maradjak a C1-nél? Ahogy látom a szívóteljesítmény szabályozója szokott elromlani korosabb modelleknél, bár ezt nem állítgatnám.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#52748) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Ilyen vezeték nélküli porszívót szeretnék venni, érdekelne, hogy jó/ajánlott ez a gép? [link]

HA nem akkor mi ajánlott helyette? Az az összeg a felső határ.

Illetve, tartunk itthon macskát. Ez a porszívó fej milyen lehet?
Szeretnék venni valamit ami segíti a szőnyegek takarítását.
Egy ajánlatot erre is megköszönnék.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#52749) Elemental válasza Tothgera30 (#52741) üzenetére


Elemental
addikt

"számomra túl feminimn"

Az avatarod nem zavar? :)

(#52750) Viszlát válasza Elemental (#52749) üzenetére


Viszlát
addikt

:DDD Talált, süllyedt.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.