Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52251) pjen válasza Gabesz87 (#52250) üzenetére


pjen
félisten

kenyérbolt. :DDD

(#52252) Degeczi válasza Gabesz87 (#52250) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Kívül ropogóshoz nem igazán jó a kenyérsütőgép, mert közvetlenül az edény fala süti, nem pedig a forró levegő.
Ezért aki igazán jót szeretne, csak dagasztásra, kelesztésre használja a gépet, és sütőben süti.

(#52253) polonic válasza Gabesz87 (#52250) üzenetére


polonic
félisten

A jó kenyérhez víz, liszt, só és kovász kell. Semmi más.

(#52254) pjen válasza polonic (#52253) üzenetére


pjen
félisten

+idó és sok dagasztás. :)

(#52255) polonic válasza pjen (#52254) üzenetére


polonic
félisten

Mindent meg lehet oldani, csak akarni kell. ;)

[ Szerkesztve ]

(#52256) Quartz51 válasza z123456789 (#52249) üzenetére


Quartz51
tag

Szét kell fűrészelni, és csapágyazás után szélvédőragasztóval összeragasztani. Ha tutira akarsz menni, akkor a hulladékudvarból szerzel egy öreg gépet, amin kipróbálod, mert másodszorra már biztosan menni fog :) én 3x csináltam ilyet, először, utoljára és soha többet. Amennyi idő és munka, annyiból fel lehet újítani egy 90es évekből származó gépet (aeg, bosch, miele), és akkor 15-20 évre el lehet felejteni a mosógép kérdést.

[ Szerkesztve ]

(#52257) Digitalpimp válasza Gabesz87 (#52250) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Gyere át ide, van recept dögivel: [link]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#52258) peppe79 válasza Gabesz87 (#52250) üzenetére


peppe79
senior tag

kalcirecept.hu
Van blogja is. Nekünk a békebeli kifli a kedvencünk: nagyon finom, belül puha, kívül ropogós héjú. Kenyérsütőt már évek óta nem használunk, az elektromos sütőben készítjük.

(#52259) Degeczi válasza peppe79 (#52258) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Bizony, a békebeli kifli garantált siker mindenkinél!
(ez egyébként nem Kalcirecept, egy bizonyos Németh András találta ki, áldassék a neve)

(#52260) Dluinet válasza Gabesz87 (#52250) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Egyre figyel, hogy klórmentes vizet használj.
A klór megöli az élesztő baktériumokat (a kovászban is).

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#52261) pjen válasza Dluinet (#52260) üzenetére


pjen
félisten

Mire a csaptól az asztalig érsz a klór kiszabadul a vízből.Pont azért van klór szaga.szerintem.

(#52262) #40553216 válasza pjen (#52254) üzenetére


#40553216
törölt tag

Dagasztás nem kell. Lehet hajtogatni is. Az idő is inkább a keléshez kell.

(#52263) asdf_ válasza Quartz51 (#52256) üzenetére


asdf_
veterán

A fureszelest sosem ertettem. Egy feszes ellenallashuzallal szerintem nagyon zsenialisan, es egyenesen lehetne felbevagni. En legalabbis biztosan azzal csinalnam es majd a hegeszto is tuti orulne neki.

(#52264) #40553216 válasza Dluinet (#52260) üzenetére


#40553216
törölt tag

A kenyérsütő gépek (legalábbis az a három, ami nekem volt) úgy működnek, hogy a vizet kell először betölteni, az élesztőt utoljára, a program indítása után pedig kb. húsz percig a gép csak melegíti a betöltötteket és csak ezután kezdi összekeverni. Az a húsz perc bőven elég a klór eltávozásához.
A kovásznál sem vettem észre soha, hogy gondot okozott volna a csapból frissen engedett víz. Ha valami akció miatt erős klór szaga vagy íze van a víznek, akkor lehet várni, amúgy szerintem felesleges.

(#52265) pjen válasza #40553216 (#52262) üzenetére


pjen
félisten

Régen azt mondták,addig kell dagasztani amíg a plafonról folyik a víz.A hajtogatott tészta az egy másik utca.Anyám gyerek koromban egyszer- egyszer sütött kenyeret,dagasztotta.

(#52266) Degeczi válasza #40553216 (#52264) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Panákba mondjuk a vizet kell utoljára tölteni, de a nagyobb típusokon van külön élesztőadagoló, így ott sem érintkezik a melegítés fázisában az élesztő a vízzel.
Ezzel együtt végülis nem árthat szűrőkancsós vízet használni.

(#52267) Gabesz87 válasza #40553216 (#52264) üzenetére


Gabesz87
addikt

a program indítása után pedig kb. húsz percig a gép csak melegíti a betöltötteket és csak ezután kezdi összekeverni.

Ez mondjuk nem tudom, hogy milyen gépen van így, már ha valamelyiken tényleg így van, de nekünk a Tefal kenyérsütő program indítás után egyből elkezd keverni, és nem melegszik 20 percig.

Tegnap sütöttem mazsolás kalácsot a géppel, marha jó lett. Na de részemről itt ennyit a kenyérsütésről, mert kicsit off.

(#52268) Degeczi válasza Gabesz87 (#52267) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az elég szerecsétlen megoldás, ha tényleg nem melegíti, hiszen keleszteni melegen kell, ami el van cseszve, ha a zaj (vagy helyigény) miatt hűvös kamrában van a gép.

(#52269) PitLee válasza pjen (#52265) üzenetére


PitLee
őstag

Ezt az öreganyám is mondta, de sajnos kenyeret dagasztani, sütni már nem láttam.
Ha jól értettem a "plafonról folyik a víz"-et arra értették, hogy ha a kenyértésztát jól kidolgozta akkor, a homlokán a elkezdett gyöngyözni az izzadság.

(#52270) pjen válasza PitLee (#52269) üzenetére


pjen
félisten

Így igaz. :)

(#52271) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Milyen szabadonálló, levehető tetejű, szépen mosogató gépet ajánlotok 140 ezer forintig?

(#52272) #40553216 válasza pjen (#52265) üzenetére


#40553216
törölt tag

A „hajtogatott tészta” és a kenyértészta hajtogatás kicsit más.
Régen a plafonról folyó vizet összegyűjtötték a mosóteknőbe és abban mosták a mosódeszkával a ruhát.

(#52273) pjen válasza #40553216 (#52272) üzenetére


pjen
félisten

Hidd el,az igazi kenyeret dagasztják,és nem a plafonról lecsorgó vizben mosták a ruhát.A annyi víz folyt volna a plafonról,megrohad minden.

(#52274) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Sziasztok.

Adott egy új villanytűzhely. Ezt a jelenséget vettem észre a minap. Mitől lehetséges ez? Semmilyen zsíros vagy olajos cucc nem lett rátéve, és alkohollal sem jön le.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#52275) gyulank


gyulank
addikt

Sikerült levenni a kereket a mosógépről. Hogyan tovább?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#52276) Fr3eWar válasza Tothgera30 (#52274) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ilyen jellegű "foltot" még nem tapasztaltam, de sok karncak hitt csíkot és eddig mindent lehozott nekünk a Cif mikrokristályos súrolószer.

(#52277) gyulank


gyulank
addikt

Ha a hútóláda ajtó szemből nézve 2 szélén feljebb hajlott, és rés van a szigetelés és a keret kozt, azzal mit lehet csinálni?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#52278) pjen válasza gyulank (#52277) üzenetére


pjen
félisten

Ha tényleg meggörbült a tető akkor a tető szigetelést leragasztanám szigszalaggal,aztán a rést kinyomnám szilikonnal.Mikor megköt a sziló szigszlag le,rés eltűnt.

(#52279) ribarszki válasza Gabesz87 (#52250) üzenetére


ribarszki
őstag

Igen! Keress vissza a kenyér szóra. Én írtam képekkel együtt!

(#52280) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

Van valakinek tapasztalata a Zelmer ZVC762SP porszívóval kapcsolatban ?

Milyen lehet, ajánlott gép ?

Üdv.

Astra

(#52281) ribarszki válasza AstraCDX (#52280) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem ismerem, de biztos nem venném meg ennyiért. Egész pontosan, mást vennék ennyi pénzért. És évente 1x bérelnék egy profi takarítógépet.

(#52282) Ery


Ery
tag

Sziasztok,

szabadonálló (nem beépített) alulfagyasztós hűtő vásárlása előtt állok. A keret 200.000 ft-ig. Bosch, AEG, Liebherr, LG márkák amiken gondolkozom. Szeretnék no-frostot, inox vagy fekete színt és örülnék ha nem lenne zavaróan hangos. LG írja talán a specifikációkban a leghalkabb üzemet <40 db, szerintetek lehet ezekre az adatokra alapozni? 190 cm-nél nem bánnám ha nem lenne magasabb. Milyen hűtőt tudnátok javasolni a fenti kritériumok alapján?

köszi

(#52283) pjen válasza Ery (#52282) üzenetére


pjen
félisten

Én nemrég vettem egy GTF916PZPZD LG hűtőt egy hangja nincs,de lehet csak szerencsés vagyok.

(#52284) BBéci válasza Ery (#52282) üzenetére


BBéci
titán

Kíváncsiságból kérdezem, miért jó a fekete, mert amikor tavaly ősszel magamnak válogattam a hűtőszekrények között, az egyik Sharp és a Hitachi pont amiatt estek ki? El nem tudom képzelni, hacsak nem fekete a konyhabútor is.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52285) ph2012


ph2012
senior tag

Felülfagyasztós kombi hűtő mélyhűtőjében találtam ezt a műanyag ládát: [link] . Nem tudjátok ez micsoda? Ha nem fontos akkor kidobom.

(#52286) #40553216 válasza pjen (#52273) üzenetére


#40553216
törölt tag

Hidd el, a kenyér attól lesz jó felépítésű, hogy a fehérje szálak jó hosszúak lesznek benne. Másk épp a kínaiak nem tudnának ilyet csinálni évszázadok óta. Ehhez pedig a „plafonáztató” hagyományok nélkül is el lehet jutni.

(#52274) Tothgera30
Dörzsmentes tisztítót használj! Az Aldiban, Lidlben, de bárhol találsz kerámialap tisztítót.

[ Szerkesztve ]

(#52287) #40553216


#40553216
törölt tag

Home made arcmaszk, ha nem jutott.

(#52288) pjen válasza #40553216 (#52286) üzenetére


pjen
félisten

Egyrészt kérdezzél meg egy péket.Másrészt én elég öreg vagyok és anyám régen sütött kenyeret.A mai kenyérnek ahhoz köze sincs.Az,hogy a kinaiak mit csinálnak nem érdekel. :)

(#52289) pjen válasza #40553216 (#52286) üzenetére


pjen
félisten

Egyébként keress rá:Hagyományos kenyér készítése.

(#52290) #40553216 válasza pjen (#52288) üzenetére


#40553216
törölt tag

Egyrészt a pékeknek dagasztani könnyebb, mert nem egy-két kenyeret csinálnak hetente, hanem naponta tonnákat és nem hajtogató, hanem dagasztó gépeik vannak, másrészt én is kellően öreg vagyok ahhoz, hogy el tudjam dönteni, a saját „kezemmel” (aka hajtogató lapátommal) hajtogatott, saját kovásszal készített kenyér állaga, íze és minden tulajdonsága simán ver bármilyen, pékségben készült kenyeret, harmadrészt nincs olyan, hogy „a mai kenyér”. Vannak kib.szott jó pékségek kib.szott jó kenyerekkel. Csak a többség a másnapra szétporladó szart veszi és eszi, és a 1,5%-os tejpótlékot issza hozzá.
Értem én, hogy nem érdekel semmi érv, általában így működik a kognitív disszonancia.
Ne haragudj, de én meg leszarom a „hagyományos„ kenyérkészítést. A magyar hagyományos „sajtkészítés” legmagasabb csúcsa a túró érettségű zöldfűszeres izé, aminek már a „pótlását” is kitalálták, amikor tejből, tejfölből és tojásból csinálnak kulimászt. A „hagyományos” pálinka pedig a kerítésszaggató, ablak alá fosós lőré, amibe a penészesre rohadt, tyúkszarral és permetszerrel kevert földdel vegyes minden szutykot belefőznek, amit aztán kénytelenek „hagyományos” módon fogyasztanak, a lehetséges legalacsonyabb hőmérsékletűre hűtve, hogy ne érezd az ízét, kaja előtt, hogy ha mégis érezted, hamar elnyomja.

[ Szerkesztve ]

(#52291) peppe79 válasza #40553216 (#52287) üzenetére


peppe79
senior tag

Ötletes...de mire használod?

(#52292) #40553216 válasza peppe79 (#52291) üzenetére


#40553216
törölt tag

Amire bármelyik másikat. A Duraflow zsák a lényeget megfogja: még a kisebb a takony- és nyálcseppeket sem nyeled be. :DDD A sima, általánosan használt műtősnél mindenképp jobb. Ezt duplán csináltam, de szimpla vastagságban is jó.
Persze, tudom, azt mondják, nem számít, de ha nem számítana, akkor egyrészt nem ajánlanának egy, de inkább két méter távolságot zárt térben (mert ez aztán tényleg nem számít cseppfertőzésnél), (talán) a cseheknél nem lenne kötelező az utcára kimenve mindenkinek valamilyen maszkot hordania, de ezt mintha tegnap már itthon is ajánlották, akár úgy is, hogy egy sálat tegyél az arcod elé. Nem betegeknek ajánlották, hanem mindenkinek.

(#52293) Teaway válasza ph2012 (#52285) üzenetére


Teaway
veterán

Nincs felette jégkocka készítő? Mert ha igen, akkor ebbe hullik.

Nincs itthon csokid??

(#52294) peppe79 válasza #40553216 (#52292) üzenetére


peppe79
senior tag

A takony és nyálcseppeket nem nyeled be, de amikor az a maszkodon megtapad, a mindössze 0.1 mikronos nagyságú vírust sajnos simán belélegzed. Higgyjél a valódi szakembereknek: a hétköznapi sebészi maszk, és a házilag készített maszkok téged semmitől sem védenek meg.
Felaggatják szegény postai dolgozókra is a sebészi maszkokat, a hamis biztonság látszatát keltve. Pedig az ügyfelektől elválasztó üveg, és a kesztyű viselete messze-messze többet ér. A kellő távolságtartás pedig, a vírus életképessége szempontjából kiemelten fontos lenne.
A cseheknél azért vezették be kötelező jelleggel az arc eltakarását (maszkkal, sállal, bármivel), hogy akiben a vírus lappang, és köhögési rohamai vannak, vagy prüszköl, az a maszk viselésével ne közvetlenül az előtte lévő képébe tolja a betegségét. A vírus persze ugyanúgy átjut a maszkon, de hasonló szerepet tölt be, mint amikor a kezedet magad elé tartva prüszkölsz: valamilyen szinten lelassítod a levegőben történő szétterjedését. És ez nagy tömegben nem elhanyagolható szempont. Szóval, ott a megelőzésre törekszenek, nem a védekezésre. A te házilag készített maszkod is csak a megelőzést segítheti elő.

A nejem egészségügyi dolgozó, és krónikus beteg. A női klinikán, ahol dolgozik, 2, azaz kettő db (!) FFP3-as maszk van, abból az egyik lejárt szavatosságú. Ennyi jut 30 nővérre! Egyéb védőfelszerelésük (egész testet takaró védőruházat, kalucsni stb) meg aztán pláne nincs. Az asszony, az egészségi állapotára való tekintettel, a tegnapi napon, határozatlan időre ott is hagyta a munkahelyét.

(#52295) nandow


nandow
aktív tag

Sziasztok!

Szüleim szeretnék lecserélni a régi Hajdu Energolux mosógépüket.
Felültöltőset akarnak mindenképp, és Electrolux típust.
A Márkaboltban található típusok közül van valakinek tapasztalata? Melyiket ajánlanátok?
Érdemes inverter motorosat választani?

[ Szerkesztve ]

(#52296) haten válasza #40553216 (#52287) üzenetére


haten
tag

Én láttam olyan verziót, aminél ki van vágva a ciginek a lyuk. Az sokkal praktikusabb! Cigi szünetben is védve vagy! :C

(#52297) arcsin válasza haten (#52296) üzenetére


arcsin
senior tag

Kedvencem a pizzériás szakács csávó, aki kijön cigizni !!!gumikesztyűben, majd visszamegy tésztát gyúrni :D Ő 1éve csinálja így....de nem rendelek tőlük már.

(#52298) Ispy válasza BBéci (#52284) üzenetére


Ispy
veterán

Őőő, mert mondjuk az tetszik neki? És simán el tudom képzelni egy modern konyhában a fekete hűtőt, de ízlések és pofonok....

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#52299) Degeczi válasza Ispy (#52298) üzenetére


Degeczi
nagyúr

+1. Én is inkább el tudnám képzelni, mint a hülye ujjlenyomatmágnes inoxot.

(#52300) BBéci válasza Ispy (#52298) üzenetére


BBéci
titán

Nekem is tetszik, de nem passzolna a bézs falak, járólapok, és a cseresznyefa konyhabútor közé. Elenyészően kevés (lehet) azoknak a konyháknak a száma, amelyekben fekete a bútor, vagy annak egy része.
Nincs semmi kifogásom ellene, pusztán kíváncsi vagyok, milyen környezetbe fog kerülni.

(#52299) Degeczi
Nem kedvelem a rozsdamentes, pláne az annak kinéző burkolatú hűtőgépeket. Pár hétig olyan Sharp volt nálunk, az sem illett a környezetébe. Viszont a feketén és a mostani bézs Sharpomon ugyanúgy meglátszanak az ujjlenyomatok, ha nem hiszed, próbáld ki valamelyik üzletben.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.