Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52501) polonic válasza koxx (#52499) üzenetére


polonic
félisten

Köszi. Olyan 20 körüli árra gondoltam. Látom, van ilyen árban is. Ránézésre is más kategória, mint a Philips.
Nekem is az van, egy alap modell. De nem igazan kielégítő a használata. Mondhatni rossz.

(#52502) koxx válasza polonic (#52501) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Erdemes inkabb most raszanni azt a 20-25k-t, aztan valszeg 10evre(vagy tobb) letudva a hajnyirogep.

(#52503) V.Stryker válasza polonic (#52501) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A Remington sitt, teny. Viszont en sok eve Philipset használok... 16 ev alatt most nyuzom a masodikat. havi 2-3 hajvagas, nullásra. hibátlan. Nem kell olajozgatni sem. Nem tudom otthonra minek kell szaloneszkoz, aminek napi 10 vagast kell kibirnia....

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#52504) #40553216 válasza PitLee (#52495) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nyolc fős család nem éppen az átlagos méret, a gyártók nem ezért „fejlesztenek” ekkorákat, bár ezeknek pont jó.
Az amiknál valószínűleg ez sokkal régebben divat, mint amióta a „10 kg-s” gépeket gyártják.

(#52505) #40553216 válasza polonic (#52501) üzenetére


#40553216
törölt tag

(#52506) M3aN


M3aN
senior tag

Sziasztok!
Milyen borhűtőt javasoltok borok, sörök, üdítők tárolásához otthonra? 15-20 palackos kapacitásra van igény.

(#52507) apholyon válasza peppe79 (#52491) üzenetére


apholyon
aktív tag

Szia!
Párom most vett először. Igen, folyamatosan oldódik, 50-75 mosásonként kell papírforma szerint újratölteni.

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#52508) apholyon válasza balazs1956 (#52481) üzenetére


apholyon
aktív tag

Érdekes, ezt sokaktól hallom, illetve látom leírva... Tudjuk, hogy "régen minden jobb volt", de könyörgöm, 15+(!) éves gőzölős vasaló sima csapvízzel, bárminemű szerviz vagy "varázslat" nélkül működik (szétszedtem dirib darabra, kipucoltam, néhol már rozsdás), az újak meg mennek max 2-3 évet... Ettől függetlenül veszek nekik másikat, mert ez már kiszolgálta őket, de akkor is... Szomorú! :(

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#52509) BBéci válasza M3aN (#52506) üzenetére


BBéci
titán

Mielét vennék, de tudtommal, ami hőmérséklet jó a boroknak, főként a vörösök döntő többségének, 16-18 fok, az nagyon sok a söröknek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52510) pjen válasza BBéci (#52509) üzenetére


pjen
félisten

Sörnek jó a sima hűtő 5 fok körül.Én a borokat is 10 fok körüli pince hidegen szeretem.

(#52511) M3aN válasza BBéci (#52509) üzenetére


M3aN
senior tag

Nem feltétlen egyszerre lenne benne minden. Ha van konkrét javasolt típusod, örömmel látnám.
Ezek annyira nem reálisak számomra:

[ Szerkesztve ]

(#52512) peppe79 válasza apholyon (#52507) üzenetére


peppe79
senior tag

Köszi! Akkor teszek vele egy próbát! :)

(#52513) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

Milyen ajánlott típusokat tudtok nekem adni ha mosógépet keresek

Elöltöltős
Lehetőleg keskeny kivitel
Legyen gyors program egy sima öblítés jellegű programhoz
Szárítás funkció NEM kell
Okos funkciók sem lényegesek
Minél hangtalanabb működés a cél

Ár: célozzunk meg mondjuk egy max 150.000 Ft-t, de ha téves az ár kíváncsi vagyok ár nélkül is ami ezt tudja.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52514) arcsin válasza szabonagyur (#52513) üzenetére


arcsin
senior tag

Szerintem a keskeny Gorenjéket nézd meg mennyire tudsz velük azonosulni kinézetben, programozási felületben. Azokra 3év a garancia van, talán a mosógépek többsége csak 1-2 évet ad. Használati útmutatót érdemes letölteni, átgörgetni, minden vásárlás előtt, bármit is választasz.

(#52515) szabonagyur válasza arcsin (#52514) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hangra is halknak számít? Nagyjából azt látom, hogy a mosáskori <60 db az már egész jónak számít ennyiért, centrifuga során is jó lenne <70-75 db alatt maradni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52516) daver88 válasza szabonagyur (#52515) üzenetére


daver88
aktív tag

Beko WTV-6633 B0

50 cm mély, 6 kg kapacitás, 1200 centri, inverter motor...és 5 év gyári gari

(#52517) ribarszki válasza szabonagyur (#52513) üzenetére


ribarszki
őstag

Egyértelműen LG DD gépeket nézz!

Gorenje gépért én már egylukas garast sem adnék.

(#52518) szabonagyur válasza daver88 (#52516) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hmm ez egészen érdekes.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52519) handrash


handrash
őstag

Lakótelepi mini konyhába az eredeti 2 lapos tűzhely helyére
Mi férhet be?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#52520) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Van egy kb 7 éves Elektrolux elöltöltős mosógépünk, aminek a dobja csiszolja körbe a gumit.
Ez mitől lehet?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#52521) KoVee84 válasza M3aN (#52511) üzenetére


KoVee84
senior tag

Árérték arányban a Caso-tól nem találsz jobbat. Én winesafe 18at vettem. Ez sem olcsó, de legalább halk, konkrétan semmi hangja.

(#52522) #40553216


#40553216
törölt tag

Visszakanyarodva a plafonról csorgó verejtékes kenyér dagasztáshoz.
Nulla izzadság csepp, hajtogatva, csak kovász, liszt, víz, só és magok. Kb. 16 cm átmérő és kicsit kisebb magasság, kb. 1 kg.

(#52523) NoNick


NoNick
tag

Sziasztok! Elöltöltős mosógépekből 150E-ig melyik lenne az ajánlott, vagy melyik nem? 14 évet bírt a AEG-nk, ennyi idő alatt kétszer kellett javítanom (csapágy, tacho jeladó), és most lett kb. elég belőle.
Normál méretű kell (rajta lesz a szárítógép), legyen gyors, halk, takarékos, sok garival. Vagy ezek közül legalább három teljesüljön. :)

(#52524) Zeki válasza NoNick (#52523) üzenetére


Zeki
nagyúr

Tartósságra senki sem tud mondani semmit ennyi pénzért.
Nálunk a 124 ezres 5 év garis Beko halt mag 2 hét után és csak 3 hétre rá adtak csere utalványt. Sok kónyörgésre.
Vegyél Direct Drive LG-t. Ami neked jó. Meg hozzá biztosítós garit.

(#52525) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Sziasztok!

Használ valaki gőzölős felmosót? Higienikusnak tűnik, megéri vajon, vagy nem erdemes?
Ezt néztem: [link]

Szerintetek? Vagy van jobb vétel vagy típus esetleg?

(#52526) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

Ha AEG a szárítógépünk, akkor alá csak AEG/Electrolux mosógépet nézzek, vagy elég ha 60 cm mély és konzollal egymásra rakhatom őket?

(#52527) pjen válasza stickermajom (#52526) üzenetére


pjen
félisten

Bármilyet tehetsz alá.Vannak univerzális össze építő keretek.Pont MM ben is láttam.

(#52528) boogie84


boogie84
veterán

Sziasztok,

általános, csak húsdarálásra (havonta 1x) keresnék darálót. Egyáltalán nem ismerem az eszközöket a témában. Ezért kérnék segítséget!

30-35k max értékben. Inkább tartós legyen, és 2, esetleg 3 év gar.

Kiszemeltek:
Tefal NE109838
Tefal NE458137 HV4
Tefal HV4 NE448838

Köszi a segítséget! :R

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#52529) macilaci78 válasza boogie84 (#52528) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én hagyományos, kézi hajtásút vettem. Kevesebb helyet igényel, könnyebb takarítani, dióbélhez van hozzá még plusz betét (reszelős), nem mellesleg sokkal olcsóbb.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#52530) macilaci78 válasza Grande Ale (#52525) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Melegburkolathoz felejtős: se laminált, se fa nem lehet alatt.
A ragasztott vinyl padló ragasztója is ha nem vízálló, akkor felválhat.
Klikkes burkolat esetében pedig a klikknél mehet alá a gőz, HDF-ből, vagy PVC-ből van a klikkes burkolat hordozója, esetleg SPC. Egyik sem köszöni meg a gőzt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#52531) pjen válasza boogie84 (#52528) üzenetére


pjen
félisten

Olvasd el a kezelésit alaposan,szinte egyik sem mosható gépben.Vettem Bosch t MM ben eladó állította,rozsdamentes acél,hát nem.Mosogató gép tönkre teszi.

macilaci78:Az elektromoshoz is adnak mindenféle feltétet.Takarítani csak az elejét kell,bajonett záras.Árban valóban rosszabb.

[ Szerkesztve ]

(#52532) peppe79 válasza Grande Ale (#52525) üzenetére


peppe79
senior tag

Ha nem is pont ilyen, kifejezetten gőzölős felmosót, de gőztisztítót felmosásra szoktam időnként használni. Nálunk csak annyi a gond vele, hogy lassabban halad a munka, mert gyakran kell kicsavarni a pamut felmosót (a házban mindenhol hidegburkolat van, plusz a két kutya is behordja a mocskot). Szóval a hétköznapokban marad a hagyományos mop, nagytakarításnál meg a gőztisztító, ami a lekoszolódott fuga tisztításában is nagy segítség.

[ Szerkesztve ]

(#52533) peppe79 válasza macilaci78 (#52529) üzenetére


peppe79
senior tag

Kérdés, hogy mekkora mennyiséget szeretne egyszerre ledarálni, mert a kézivel elég lassan lehet haladni.
Amúgy nálunk is egy kisebb kézi hajtányos van. Pont tegnap használtam, mert az asszony bolognait akart készíteni, de nem volt itthon darált hús. Ilyen "vészhelyzetekben", vagy ha épp marhahúst kell darálni, akkor jól jön, de mi csak hébe-hóba használjuk, arra a célra meg bőven elég ez is.

(#52534) pjen válasza peppe79 (#52533) üzenetére


pjen
félisten

Mi soha nem veszünk darált húst,mindíg itthon darálom.Elég sűrűn kell.Ha hentesnél veszel darált húst,legtöbször azt kapod amit az előző vevő kiválasztott,hiszen a daráló nem üres.

(#52535) boogie84 válasza macilaci78 (#52529) üzenetére


boogie84
veterán

Mindenképp elektromosban gondolkodom, anyámnak lesz.

(#52531) pjen
Mosogatógép nem fenyeget, ugyanis nincs. Kézzel lesz tisztítva.

(#52533) peppe79
Nem nagy mennyiség, de kényemesebb ha elektromos. Úgy tudom kézi tdaráló nem jó csirkemellhez...

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#52536) peppe79 válasza pjen (#52534) üzenetére


peppe79
senior tag

Kétségtelen...de a kényelemnek ez az ára. :) Én szinte csak lapockát szoktam a hentesnél daráltatni. Ha belekerül némi comb, még nem történik semmi.

A kézi hajtányost anno csak azért vettem, mert marhahúst sehol nem darálnak. Néha átfut rajta egy kevés sertéshús is (mint ahogy épp tegnap is), de nem ez a jellemző.

(#52537) peppe79 válasza boogie84 (#52535) üzenetére


peppe79
senior tag

"Úgy tudom kézi daráló nem jó csirkemellhez..."

Elképzelhető...soha nem próbáltam még csirkehúst darálni.
Amúgy azt mihez használnátok? A kollégám egyszer megkínált egy darált csirkehúsból készült, töltött káposztával...olyan száraz volt a húsgombóc, mint a fene.

[ Szerkesztve ]

(#52538) peppe79


peppe79
senior tag

Félig-meddig OFF, de hátha mást is érdekel: ha valaki háztartási műanyag árut keres, annak ajánlom figyelmébe a plastexpress-t. Nemrégen rendeltem tőlük egy rakás holmit, pl.:

Hűtőtálcát
A reggelihez, vacsorához való élelmiszereket (sajt, felvágottak, vaj...) szoktuk tárolni rajta, így az egy mozdulattal kivehető a hűtőből. Én a 2.8 litereset vettem, abból 2 darab elfér a polcon egymás mellett.

Konyhai szemetes
Kívülre, az ajtóra akasztható. Nem épp a konyha éke, de a hozzám hasonló lusta disznóknak nagyon praktikus. A munkalapról simán belesöpörhető a konyhában keletkező hulladék.

12 literes felmosó + szita
Egy kerek felmosó vödröt cseréltem erre, mert az nem fért el a wc mellett. Ez picit keskenyebb, ráadásul fehér színű, amilyet már régóta keresek (ez sokkal jobban tetszik, mint a "hagyományos", piros, kék, szürke színűek).

Dörzsiszivacs nyéllel
A nyéllel könnyebb a nehezen eltávolítható mocskot suvickolni.

Több, mint 1000 féle termékük van.

(#52539) boogie84 válasza peppe79 (#52537) üzenetére


boogie84
veterán

Spagetti, vasírozott, csilis bab. Ezeket nagyon szeretem, de egyszerűen nem megy le a torkomon a sertés hús. Valszeg azért mert tudom, hogy zsírosabb mint a csirke. Nem megy le a torkomon. Mekiben megint más a marhahús....

Mit szóltok a kiszemeltekhez? Szóval nem lenne mosva mosogatógépben. És kevés, kb. 2kg csirkemell daráláshoz elsősorban.
De pl az első/utolsó kiszemelt tudna talán téliszalámit is szeletelni. Az még azért szimpatikusabb.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#52540) polonic


polonic
félisten

Ha pollyt használok a mosógéphez, akkor nem kell semmi külön, mindent elintéz?
Vízkőtlenítés, trisós tisztítás, stb

(#52541) BBéci válasza #40553216 (#52522) üzenetére


BBéci
titán

Ránézésre szuper, megkóstolnám! :C

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52542) ribarszki válasza #40553216 (#52522) üzenetére


ribarszki
őstag

Receptet kérünk! :C

(#52543) Csabroncka válasza polonic (#52540) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A sima trisó jobban kioldja az öblítős maradékot vagy a mosópor/folyékony mósószer maradékot (90+ fokon). A polly-val nem lehet 60fok fölött tisztítani. Félévente felváltva szoktam használni....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#52544) PitLee válasza boogie84 (#52528) üzenetére


PitLee
őstag

Ha jól látom még csak csontozni sem kell :DDD "fene az ízlésüket"
https://youtu.be/ALApVuQCt3g?t=64
Most nézem, hogy az egy Moulinex . .

[ Szerkesztve ]

(#52545) TeeJay


TeeJay
félisten

Bedöglött a hűtőszekrényünk
16éves 2kompresszoros Electrolux 177cm magas
és mindkét kompresszor tökéletes csak a hűtőtér termosztátja elromlott de szétkaptam és kiiktattam, majd egy kapcsolót közbeiktatva és kivezetve manuálisan tudok hűteni vele on/off módban. Vagy megy csutkán folyamatosan vagy kinyomom :D

Na de kinéztem egy újat mert hát minek költsek rá 14-15ezret (termosztát) amikor az egész hűtő ha ér 20-at az is a két kompresszor miatt kb.

Electrolux EN3601MOW-t néztem
[link]

Nem kell semmi ventilátor meg digitális vezérlés meg semmi, kő egyszerű termosztátos ez is, egy kompresszor semmi számítógép benne hogy nehezen tudjon tönkre menni.
Vállalható ez a fajta?

A régi hűtő A energiaosztályos ez meg A++

Valaki árulja már el hogy 15év alatt hogy tudtak A-ról A++-ra lépni anélkül hogy látnánk?
Jobbfajta hőszigetelés van a mai hűtőkben körbe mindenhol?
Vagy a kompresszoron hogy tudtak ennyit javítani hogy ugyanazt a hőmennyiséget kevesebb áramből vonja el?
Esetleg azóta más hűtőközeget alkalmaznak ami jobb hatásfokú?
Lehet hogy a régi hűtőn az 1-es fokozat pl 2fokkal alacsonyabb hőmérsékletet adott mint a mai hűtőn az 1-es? (marketinges módon energiaspórolás)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#52546) Reaper


Reaper
őstag

Sziasztok!

Kéne nekünk egy villany tűzhely, olyan 100 körül. Van kerülendő márka/típus? Kinéztem első körben ezt: [Gorenje EC5341SG] Jó ez, vagy esetleg van valami különösen ajánlott ebben a kategóriában?

(#52547) asdf_ válasza TeeJay (#52545) üzenetére


asdf_
veterán

Ha nem most lenne, azt mondanam, hogy MH1210A vagy STC1000, vagy a Willhi-nek is van ilyenje, postaval 3-4 ezer lenne, de ez most nem fog megjonni ket het alatt :/ Nezd meg magyar neten, hatha van valakinek ilyenje keszletrol ha esetleg megis meg akarod menteni a hutot.

(#52548) Gömbike válasza Reaper (#52546) üzenetére


Gömbike
senior tag

Igaz, hogy villany tűzhely a kérdés, de a saját tapasztalatomat megosztanám veled.
A 20 éves Pelgrim kombi tűzhelyet cseréltük le Gorenje K5352sh készülékre. A régi oldala elkorrodált sajna.

Sehol sincs a Gorenje ezen szintje a régi géphez képest.

A felhasznált anyagok minősége egyszerűen meg sem közelíti a régiét, sütő részével még a mai napig küzd a feleségem, hogy normális eredményt érjen el. A régi sütő ugyanilyen funkciókkal bírt, mégis a Gorenje nem tűnik komoly játékosnak.

Igaz, 20 évvel ezelőtt 75 volt a sütő, az mai áron vígan 200 felett lenne

Szóval erős kompromisszum kell ezekhez a gépekhez.

Én legközelebb német gépet fogok venni egy felsőbb szintről választva.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#52549) kesztió válasza poli27 (#52500) üzenetére


kesztió
aktív tag

Az említett AEG modellnek történetesen van szöszszűrője. :D

Bug és debug fia vagyok én

(#52550) Baltincs


Baltincs
tag

Sziasztok!

Lehet OFF, és elnézést, hogy itt írom meg, de ötletem nincs hol máshol tehetném meg.
Egy érdekes dolog történt velünk, és értetlenül állunk a történtek előtt párommal. Rendeltünk egy electrolux mosogatógépet (117 ezer forintért) a euronicsból. Párom volt itthon, átvette, ugye a lakásba nem hozhatják be, hazaértem, kibontottuk és sérült volt. Nem kicsit (az ajtót konkrétan nem tudjuk nyitni a sérült lemez okán).
Hívtuk őket és "aláírták hogy átvették sérülésmentesen", az üzletvezető pedig nem elérhető, így jártunk.
Hivatkoznak a járványügyi helyzetre, hogy azért nem hozhatják be a futárok (akiken még maszk se volt) a lakásba a vásárolt terméket, természetesen sietősen párom elé tette a papírt, amit alá is írt, hiszen a lépcsőház kellős közepén nem fogja kibontani teljesen az egyébként elég jól becsomagolt terméket, úgy hogy a futár meg már odáig se akarta felhozni, mert ő siet.

Ilyenkor mit lehet tenni? Tettünk panaszt a fő ügyfélszolgálatukon, de sokat nem remélünk tőle.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.