Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52751) Tothgera30 válasza Elemental (#52749) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az nem, csak a porszívó. Utóbbit kénytelen vagyok jó pár évig nézni. ;]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#52752) koxx válasza Predator2 (#52748) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

(#52753) dm1970


dm1970
tag

Üdv Uraim!

Ismét egy kis só témában érdeklődnék.
Hozzá jutottam ehhez a csodához, szerintetek jó lehet ez mosogatógépbe?

Nem szeretném újraindítani az előző vitafolyamatot, az okos tabletta, okos mosogatógép ügyben, mikor mi oldódjon stb. Eddig valahogy elkerülte a figyelmem, s a napokban vettem észre, hogy csak okos(kodó) ez a mosogatógép. Ha nincs feltöltve az öblítő minden progi 10 perccel tovább tart.

(#52754) #40553216 válasza dm1970 (#52753) üzenetére


#40553216
törölt tag

Elvileg ugyanarra van, mint amit a gépben csinálna, így jónak kell lennie.

(#52755) Skillet válasza peppe79 (#52746) üzenetére


Skillet
addikt

Csak ugye több évre terveznénk vele, minimum 5, de akár több is. Nem feltétlenül, de ennyi idő alatt lehet problémás az aksi. 18650 pakk lehet ezekben, és a hoover-nél még a felújítás is előbb szóba jöhet, a philips-nél meg kellene bontani a gépet... elvileg.
25e Ft rengeteg pénz egy akkuért.
A hoover-hez is ilyen drága lenne? Maga a porszívó 40. Meg a cserélhető aksi amúgy azért lenne még jó, mert adott esetben meg lehetne duplázni a takarítási időt.
De összességében lehet a philips javára írni bármit a hoover-rel szemben? Mert szerintem a hoover-hez tobb cumót is ad a cég. Szóval afelé hajlanék, de meggyőzhető vagyok. Meg még mindig nyitott a dolog, van-e ebben az ársávban (50e Ft) ajánlottabb ennél a kettőnél?

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#52756) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Szerintetek ez milyen vétel lehet?
[link]

Philipset néztem még, az kicsit drágább. Mi ez a redbull racing márka? Jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#52757) balazs1956 válasza Grande Ale (#52756) üzenetére


balazs1956
senior tag

100szor inkább.Egy életre szól a fodrászok is ezt a márkát használják

De ha nem ezt, akkor is ajánlott a Moser márka!

[ Szerkesztve ]

(#52758) F-ECT$ válasza koxx (#52752) üzenetére


F-ECT$
titán

Nekem azt írja, hogy "Érvénytelen kupon". A Kosárnál írom ebbe a mezőbe: "Írja be a kedvezményre jogosító kupon kódját" :(

Dive ever, work never.

(#52759) Grande Ale válasza balazs1956 (#52757) üzenetére


Grande Ale
őstag

Köszi a választ!

(#52760) peppe79 válasza Skillet (#52755) üzenetére


peppe79
senior tag

"...meg a cserélhető aksi amúgy azért lenne még jó, mert adott esetben meg lehetne duplázni a takarítási időt."

Azért írtam korábban, hogy ha az üzemidőt szeretnéd nyújtani, esetleg akkor lehet értelme. De ha nem ez a cél, akkor szerintem nincs jelentősége, hogy cserélhető, vagy beépített az akku. Ahogy látod, akcióban egy ilyen egyszerűbb porszívó, nem sokkal drágább, mint egy pótakkumulátor.

(#52761) zohan echte


zohan echte
tag

Sziasztok.
A jelenlegi AEG 1,5 éves (4 év garancia) mosó-szárítógépemet cserélem le. Eddig a márkával semmi gondom nincs, nem is ezen okból cserélem le. Az új gép Electrolux lenne, összehasonlítva az AEG-el tudásban szinte megegyezik, kinézetre találok csak különbséget, viszont árban kb 40eft-al olcsóbb az Electrolux. Ja és ami most még az Electrolux mellett szól az a 3 év garancia az AEG 1 év garanciával szemben.
Mint AEG tulaj nyugodtan válthatok Electrolux márkára? Nyílván tudom, hogy egy cégről van szó, de inkább megérdeklődöm tőletek mielőtt megrendelném.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#52762) Predator2 válasza koxx (#52752) üzenetére


Predator2
addikt

Milyen a gép amúgy? Nem akarok ipari hulladékot venni?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#52763) Pttypang


Pttypang
veterán

Sziasztok,

Van tapasztalata valakinek AEG HSM/R5638 hajvagoval/szakallvagoval?

Fix fejekkel jon, a dokkolo nelkul is siman bedughatonak tunik a kabele nekem, ennyiert kiprobalnam utazo gepnek, ha nem teljesen hasznalhatatlan es nem all meg a hajamban..

Everybody lies.

(#52764) koxx válasza Predator2 (#52762) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én speed pro maxot vettem szeptermberben, vissza lehet keresni amit írtam róla. Nem tudom ez mennyiben más. Leárazva ennyiért sztem jó vétel, nyilván nem egy dyson, de nem is kerül annyiba.

(#52765) Ezkijez


Ezkijez
csendes tag

Sziasztok,

30e forint környékén szeretnék porszívót vásárolni, többször olvastam itt ajánlva a Sencor SVC 8-at, azonban ez most inkább 35e körül mozog, még ennyiért is megéri?

Amennyiben nem, tudtok javasolni alternatívát hasonló árkategóriában? Kis lakás, 1-2 szőnyeg, amúgy parketta és kő, nincs háziállat.

Előre is köszönöm.

(#52766) Cyrin válasza Ezkijez (#52765) üzenetére


Cyrin
addikt

(#52767) Benhill


Benhill
senior tag

Sziasztok.

Vállalható botmixer most melyik éri meg? MM-ba, kb az összes Bosch leárazva van kicsit.

[link]

Ez milyen? Egy fokozatú úgy látom, ilyenkor a habverő jól működik?

(#52768) Lokids válasza Cyrin (#52766) üzenetére


Lokids
addikt

És a linkelt porszívó, vagy kuponnal kb ugyanannyiba kerülő Philips?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#52769) Cyrin válasza Lokids (#52768) üzenetére


Cyrin
addikt

személyes tapasztalat van az elux-al, baráti körben használják, elégedettek.
én is kipróbáltam anno a boltban, jó.
de én végül ultrasilencert vettem.
ha van lehetőség ki kell próbálni a boltban.

[ Szerkesztve ]

(#52770) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Vennénk egy vízszűrő kancsót, lehetőleg nagyot, amiben min. 2l víz fér. (úgy gondolom, a kisebb, amibe ~1 liter fér csak, hamar elfogyna, gyakrabban kéne bele szűrő stb, szóval ideálisabbnak gondolok egy nagyobbat). Melyiket ajánlanátok? Melyikhez olcsóbb/könnyebben beszerezhető a szűrő a későbbiekben? Ezeket néztem:
Laica Roma
Laica Predator
Brita Marella XL

[ Szerkesztve ]

(#52771) tchriss válasza Grande Ale (#52756) üzenetére


tchriss
tag

Vagy ez a márka:

https://www.arukereso.hu/CategorySearch.php?st=wahl+

nekem 6 éve megy hetente 2x :) súlya is van rendesen.

(#52772) tchriss válasza Gabesz87 (#52770) üzenetére


tchriss
tag

Nekunk laica van az 1l verzió.
A szűrő csere én úgy gondolom nem a kapacitástól, hanem az átfolyó víz mennyiségétől függ.
Nem vagyok ebben biztos de mintha valahol olvastam volna kb 150l bír ki egy szűrű.

(#52773) polonic


polonic
félisten

Elindítottam egy trisós tisztítást.
De most nézem, hogy a mosógépben félig áll a hab. Ez normális?
Vagy esetleg túladagoltam?

[ Szerkesztve ]

(#52774) Sinkapeter válasza polonic (#52773) üzenetére


Sinkapeter
tag

A trisó önmagában nem habzik. A mosószermaradványok viszont a trisó miatt lágy vízben igen. Fel tud habzani, ha sok van benne, de ez nem az adagolt mennyiségtől függ.

(#52775) janakbacsi válasza balazs1956 (#52757) üzenetére


janakbacsi
őstag

igen, igen. én is mosert vettem. előtte volt sokféle más. philips, remington, babyliss, stb., de a moser az igazi. nem kell sajnálni rá a pénzt, mert hosszabb távon megtérül.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#52777) #40553216 válasza attiati (#52776) üzenetére


#40553216
törölt tag

A HEPA(akármennyi) inkább azt jelenti, hogy a 0,3 µm-nél nagyobb részecskék x%-át kiszűri. Az 1 µm-eseket nagy eséllyel mind.

(#52778) attiati válasza #40553216 (#52777) üzenetére


attiati
veterán

igen igen

Viszont az a fenti E201 S-bag nem hepás, így 1 micron a szűrési határ, és nem 0,3?
Csak ennyit szerettem volna belőle kihozni.

Illetve kisebb háború van a neten azon, hogy van egy üveggyapot (fibreglass) a hepa porzsákokban?
Állígólag a hepa porzsák papírból és pamutból készül.
De a hepa anyag készülhet üveggyapotból is.

(#52779) #40553216 válasza attiati (#52778) üzenetére


#40553216
törölt tag

OK.
Itt egy lista, kategóriába soroláshoz mekkorából mennyit kell szűrni.
Air filter, filter classes

(#52780) Maybourne


Maybourne
tag

Sziasztok! Alulfagyasztós hűtőszekrény vásárlásához kérnék segítséget. A keret 100k. Az Indesit LR7 S2 X-et néztem ki. Jelenleg 93.599 a mediában. Van ennél jobb alternatíva ennyiért? Ha lehet szürke legyen. :) Előre is köszönöm.

(#52781) poli27


poli27
veterán

Nah a tavaly 09.04 én vett Dyson V11 Absolute a mai nappal megadta magát, nem hajlandó bekapcsolni :((( csak a két kék led villog az akkunk semmit nem csinál... holnap vihetem szervízbe... Tegnap felakasztottam a helyére használat után ma nem indul...

[ Szerkesztve ]

(#52782) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

Sziasztok!
Electrolux ZEO5420 porszívó - bekapcsolás után nem történik semmi. Porzsák csere megvolt, a HEPA szűrő állapota (lásd mellékelt kép) okozhatja ezt?

Vagy más lesz a hiba és nem érdemes a HEPA szűrő cseréjével próbálkozni?

[ Szerkesztve ]

(#52783) pjen válasza VÁMpír (#52782) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem történik semmi,az biztos nem a porzsák hibája.Eltörhetett valahol a vezeték,meghalt a kapcsoló,felakadt a szénkefe stb.A porszívónak szűrők nélkül is működni kell.

[ Szerkesztve ]

(#52784) peppe79 válasza attiati (#52778) üzenetére


peppe79
senior tag

Keverhetik vegyesen üvegszállal, fémgyapottal, kezelt állati szőrrel, stb. Mi a kérdés? :)

(#52785) peppe79 válasza poli27 (#52781) üzenetére


peppe79
senior tag

Az durva! :( Ha lesz rá időd, majd írd meg, mi volt vele a gond.

(#52786) VÁMpír válasza pjen (#52783) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

köszi. ha saját magam nem értek a javításhoz, akkor gondolom annyira nem érdemes próbálkozni elvinni javíttatni? (Budapest)
Gondolom a bevizsgálási díj, stb. miatt érdemes lenne inkább újat venni garanciával
(7 éves készülékről van szó, újonnan 17e volt)

(#52787) poli27 válasza peppe79 (#52785) üzenetére


poli27
veterán

Persze írok majd, kiváncsi leszek a garanciális intézésre is, Youtube on v10 videóknál sok alá írták hogy kaptak vadi újat helyette, itt gondolom jó Magyar szokás szerint tuti összegányolják majd..

[ Szerkesztve ]

(#52788) Csabroncka válasza polonic (#52773) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Szedi le a cuccot! Ismételd meg a tisztítást és mindenképpen főző mosáson!

A MIELE ugye nem automata mosószer adagolós - mert mosószer ugye most nem kellene mellé???????

5 Kg-os gépbe gépbe 3 púpos evőkanál elég

8Kg-os gépbe 4 púpos evőkanál elég (bőven)

"in medias res"

(#52789) Csabroncka


Csabroncka
Topikgazda

Szivat a mosogatógép!

5 év után újra elrepedt a szennylúg cső és szólt Firelé pajtás, kérdem én, nem lehet normálisat gyártani???

A cső felett van a fűtőblokk, lehet teszek rá csőszigetelő habszivacsot!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#52790) Csabroncka válasza dm1970 (#52753) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ha lágyító só (ahogy nézem az) akkor igen, innentől már csak a szemcseméret számít, vagy töröd/darálod - csak ne szennyezd el semmivel ami eltömítené a gyantát.

(bocsánat, hogy ennyi hozzászólásban válaszolok, de így talán átláthatóbb)

"in medias res"

(#52791) polonic válasza Csabroncka (#52788) üzenetére


polonic
félisten

Rendben.

De, az. Twindos-os. Viszont ha nem aktiválom a twindos funkciót, akkor nem adagol mosószert. Nem olyan, hogy állandóan adagol.

8 kg-os a gép, kb 4 evőkanállal tettem bele.

(#52792) Csabroncka válasza polonic (#52791) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Akkor ok, ismételd meg, normál esetben csak opálos a víz!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#52793) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Használ valaki Kärcher SC3 Easyfix Premium gőztiaztítót? Leginkább járólap, csempe, és fugatakarításra kéne. Cselesek amúgy, a fugához való fúvóka a Premiumhoz jár csak, az alaphoz nem.

(#52794) peppe79 válasza Hauptmann (#52793) üzenetére


peppe79
senior tag

Ha a power fúvókára gondolsz, az egy hosszabbító toldat, szűkebb nyílással. De önmagában az alap fúvóka is alkalmas fugatisztításra.

(#52795) Hauptmann válasza peppe79 (#52794) üzenetére


Hauptmann
addikt

Igen, arra gondoltam. Meg ugye a nagy körkefe is csak a Premiumhoz jár.

(#52796) peppe79 válasza Hauptmann (#52795) üzenetére


peppe79
senior tag

Én egy régi Saeco-t használok. Ahhoz is van műanyag sörtés kefe, rézkefe, de soha nem használom, csak az alap fúvókát. Tökéletesen lehet fugát tisztítani vele.

(#52797) #40553216 válasza VÁMpír (#52782) üzenetére


#40553216
törölt tag

Hát, ez erősen olyan, mint egy motor vízhűtője, amivel elkaptál egy cserebogár felhőt. :DDD
De nem hiszem, hogy ez lenne a baja.

(#52781) poli27
Az szívás. :(

(#52798) Gömbike válasza Hauptmann (#52795) üzenetére


Gömbike
senior tag

Minden kiegészítőt lehet hozzájuk rendelni.

Nekem 10.20-as van, rendeltem hozzá ablaktisztító fejét, függönytisztító/szövettisztító fejet, kiskeféket, felmosó párnát, stb.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#52799) Digitalpimp válasza Csabroncka (#52789) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ebbe még az a "jó", hogyha lakásban laksz és eláztatja az alsó szomszédot is. :( Szégyen, hogy egy ilyen csövet se gyártanak normálisat.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#52800) Fr3eWar válasza Hauptmann (#52793) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Nekünk van, fehér színben, fugát próbáltuk vele a lakásban takarítani de vagy nem nagyon hozta le vagy olyan “barackvirág” színű volt a fuga alapból a “fehér” csempe mellé.
Végül a legtöbbet a gőzölős felmosót használtuk illetve a klíma takartításhoz a sima fúvókát.
Mióta beköltöztünk fél éve az új házunkba még nem volt elővéve sem.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.