Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53801) Elemental válasza peppe79 (#53797) üzenetére


Elemental
addikt

Mondd már neki, hogy igaza van :)
Mi sem használjuk a sínt, de mindenkinek igazat adok, aki használja.

(#53802) benczeb


benczeb
aktív tag

Sziasztok!

Nálunk is elérkezett az idő, hogy egy könnyű, megfelelő teljesítményű vezeték nélküli porszívót beszerezzünk. Egy sima talán Samsung porszívónk van 2500W, heti 1x elővenni OK, de a kábel, meg bal kezemben a gép, jobb kezemben a cső, aztán elakadok a kábellel...... kicsi a lakás, és sok gyerekcucc van, így a robotporszívó nem igazán jön szóba.

Nézegettem a Philips és Xiaomi gépeket, és úgy látom, hogy utóbbinál 2 van:
Rodmi F8s [link] és Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner 1C [link]. Pusztán specifikációk alapján ki melyiket választaná? Padlót és szőnyeget is porszívóznánk. Jó lenne még a kézi porszívó mód is, vagyis amikor le tudom szedni a hosszú csőről.

Ez a Phillips SpeedPro FC6727/01 82k-ért jó választás?

Electrolux esetleg??

Köszi!

(#53803) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Heló, valakinek van tapasztalata esetleg fémdetektorokkal?

Én elásott udvari fém aknatetők keresésére használnám a munkámhoz.
Ezek 0-150 cm-re szoktak elásva lenni.

Úgy láttam hogy ezeket elsősorban érmék meg hasonlók keresésére reklámozzák, ezért arról a feladatról amire nekem kellene nem sok infó van a leírásokban.

Ha jól sejtem erre a célra alkalmas lehet egy legolcsóbb kategóriás típus is mint pl ez?

(#53804) Nagya21 válasza benczeb (#53802) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Ha van lehetőséged vegyél Dysont.
V7 alá ne menj, a V10egy jó ár érték.
Nekem V7 van a gyerekeknek V8, eddig nagyon jó.
A V6 ot anyósomnak adtam.
Üdv Nagya.

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#53805) ribarszki válasza Nagya21 (#53804) üzenetére


ribarszki
őstag

+1. A V8 Absolute olykor kifogható 100k körül. Újracsomagolt az Alzán, vagy jófogáson bontatlan..

(#53806) koxx válasza ribarszki (#53805) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

V12 nem lesz? Amúgy van jelentős difi a V8-10-11 között vagy csak inkább akku teljesítmény?

(#53807) arcsin válasza d@minator (#53787) üzenetére


arcsin
senior tag

Van. Mosógép alatt is meg a szárítógép alatt is( ez alatt azért, hogy ne bassza szét a padlót maga alatt, mert csak a hálóba fért el, plusz télen jól jön az a +2 fok amivel felfűti a szobát). A felettünk lakónak pld nincs, mindig tudom mikor mos, meg az egész lépcsőház is zeng tőle. Az alattunk lakó meg nem tudja mikor mosok, mert már voltam nála, amikor centrizett a gép és semmi nem jött le. Természetesen én hallom, ha itthon vagyok a centrimet, de csak mert 3m-en belül van hozzám képest.
Ez egy 60 éves hiánygazdaságban épült társasház, találtunk már rongyokat is a falban, meg faléceket.

(#53808) ribarszki válasza koxx (#53806) üzenetére


ribarszki
őstag

A V8- V10,11 között jelentős a különbség. Szakítottak a V8-nál még alkalmazott ciklonelrendezéssel. Ott függőlegesen álltak a ciklonok, mostmár vízszintesen. Sokkal simább a levegő útja. Ezzel 25%-kal alapból nagyobb lett a szívóerő.
A V11 is jelentős ugrás a V10-hez képest, mert sokkal komolyabb akksit kapott, és nagyobb a szívóereje, digitális kijelzője van. A V10 számomra jelenleg senki földje, mert sokkal drágább mint a V8, viszont annyival nem jobb. Kicsit olcsóbb mint a V11, attól viszont nagyon elmarad. Különösen akku teljesítményben, vagyis takarítási időben!
Vagy V8 100k körül, vagy V11. V10-et egyáltalán nem éri megvenni, a V11 sokkal-sokkal komolyabb gép lett.

Idén a várt V12 helyett a V11 extra jött ki. Annyi a plusz, hogy egy kattintással cserélhető lett az akku. V12 majd 2021-ben jön. Lehet átállnak 2 évenkénti modellfrissítésre, és a köztes években csak egy ráncfelvarrást adnak ki.

[ Szerkesztve ]

(#53809) poli27 válasza ribarszki (#53808) üzenetére


poli27
veterán

Azért a klikkes akku +80e ft ért elég nevetséges sztem.... 299e ft... míg a sima nem pro 220e...

(#53810) ribarszki válasza poli27 (#53809) üzenetére


ribarszki
őstag

Én is így gondolom. Már a V11 is bőven elég egy lakás kitakarításához. A Extra irreális felárat kapott. Most még a V8 gépet használom itthon, de várok amíg a V11 150k körül megszerezhető. Joy napokon a Premiumshop 24-től már 175k-ért vihető volt. Nagyon jó lenne az extra akkuidő amit a V11 tud.

(#53811) Nagya21 válasza ribarszki (#53810) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Én a novemberben 75k-ért vettem a V7-et sztem az nagyon jó ár érték arány volt. :DD

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#53812) ribarszki válasza Nagya21 (#53811) üzenetére


ribarszki
őstag

Az nagyon jó ár volt érte! Szeretitek? Bejött?

(#53813) Nagya21 válasza ribarszki (#53812) üzenetére


Nagya21
addikt

Nagyon....
A V6-ot odaadtam anyósnak, nekem meg lett a V7, lányomnak a V8.
Én nagyon tudom ajánlani mindenkinek.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#53814) Teaway válasza Nagya21 (#53813) üzenetére


Teaway
veterán

„lányomnak a V8”

De ugye nem Ferrari-t vettél neki? :D

Nincs itthon csokid??

(#53815) Nagya21 válasza Teaway (#53814) üzenetére


Nagya21
addikt

:DDD :DDD :DDD :DDD :D :D :D :D

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#53816) be1a


be1a
csendes újonc

Mosó-szárítógépből mi az ajánlott? Mondjuk Miele/2 árban (normál méret, nem keskeny) 100-150 körül, de alkuképes lefele és fölfele is ha érdemes.

(#53817) ribarszki válasza be1a (#53816) üzenetére


ribarszki
őstag

Abból sajnos semmi.

(#53818) be1a válasza ribarszki (#53817) üzenetére


be1a
csendes újonc

:(

A szárító részét nem használnám rendszeresen, csak amikor nagyon nem száradna meg valami a lakásban/teraszon.

(#53819) ribarszki válasza be1a (#53818) üzenetére


ribarszki
őstag

Biztos te is tudod, de a szárítógépet teheted a mosógép tetejére. Illetve a szárítónak csak áram kell, a lakásban szabadon elhelyezhető.
180k-ból kijön egy külön mosógép, és egy külön szárítógép, amivel szeretni fogsz szárítani. (Hőszivattyús Beko az Edigitálnál most 114k.)
Ráadásul sokkal kötséghatékonyabb, mert a mosó szikkasztó rengeteg vizet használ a szikkasztáshoz. És tényleg csak szikkaszt, nem szárít. Engedd el ezt a mosó-szárító gépet, sima pénzkidobás.

[ Szerkesztve ]

(#53820) arcsin válasza ribarszki (#53819) üzenetére


arcsin
senior tag

Nem is olyan jó az energiahatékonyságuk, se nem tudnak olyan sokat szárítani (kg) az egybe gépek. Télen sem a lakásba megy pára, illetve még némi meleget is csinál a rendes szárítógép. :B Ha van háziállat, annak a szőreit is remekül összegyűjti a ruhákról. Pld nekem van frissítő program a szárítógépemben, ami hasznos amikor téli/nyári ruhákat előszedem a vákuumzsákból.

[ Szerkesztve ]

(#53821) Gömbike válasza be1a (#53816) üzenetére


Gömbike
senior tag

A fizikai korlátok és a technológiai kialakításuk miatt a kombi gépek csak és kizárólag nagyon-nagyon nagy szükség esetén, de még inkább akkor sem "ajánlottak".

A kombi gépek dobja 55-65 literesek. A külön szárító gépeké 118-130 literesek. A megszárított ruháknak át kell esni a dobban, különben nem szárad meg és csócsa lesz a végeredmény. Ezért a kimosott adagot két részletben kell visszatenni a gépbe, hogy azokat megszárítsa.

Mindehhez nagyon sok vizet és áramot fogyaszt. Vízzel végzi el a kondenzációs folyamatot, ráadásul mivel két részletben kell neki ezt elvégeznie, így kétszer fog sok vizet használni a mosáson felül.

A szárítás egyik lényege, hogy a ruhák puhák lesznek, ezt az önállő szárítógépek tudják elvégezni úgy, hogy a szöszöket, szöröket, mosószermaradványokat, stb egy gyűjtőben összegyűjtik, ezáltal pl. a törölköző ( is) pihe-puha lesz.

Kombiban is létezik már hőszivattyús szárítási technológiát használó gép, az a szöszöket is gyűjti, de az 400 ezer környéke.

A két külön gép lényegeseb kevesebbet fogyaszt, mint egy öszvér gép és lényegesen jobban ellátja a házimunka ezen feladatát, mint az egybevalami.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#53822) be1a


be1a
csendes újonc

Köszönöm a válaszokat mindenkinek, szerintem meggyőztetek, közben ismerősökkel is beszéltem. Egyelőre egy sima elöltöltős mosógép lesz, aztán meglátom hogy mennyire szükséges a szárító, ha igen, akkor a tetejére rakok egy szárítót (bár a fürdőszobában az a mínusz 1-2 légköbméter azért érződik).

Az új kérdés:
Sima elöltöltős mosógépből milyen az ajánlott? :))

(#53823) koxx válasza be1a (#53822) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"Sima elöltöltős mosógépből milyen az ajánlott?" Miele vagy DD-s LG. Persze attól függ mennyit szánsz rá.

(#53824) ribarszki válasza be1a (#53822) üzenetére


ribarszki
őstag

60cm×60cmx85cm = 0.306 m3 Ennyi hiányozna?

(#53825) be1a válasza ribarszki (#53824) üzenetére


be1a
csendes újonc

Hát szerintem a derikig érő mosógép vs fejmagasságú 2 gépes torony között jelentős a különbség egy fürdőszobában.

(#53826) ribarszki válasza be1a (#53825) üzenetére


ribarszki
őstag

Látványra igen :D De számok nyelvén ez nem több mint 0.3 m3.

(#53827) polonic


polonic
félisten

Az miért van, hogy a rozsdamentes acél edényeknek az alja mosogatás után fátyolos és fehér es/vagy barnás pöttyök is vannak az alján belülről?
Mosogatógépes mosogatás.

(#53828) ribarszki válasza polonic (#53827) üzenetére


ribarszki
őstag

Még meg kell szoknom az új avatarod :D

Nálunk is jelentkezett. Próbáltam jászani az öblítő, só mennyiséggel, de végül a Jar Platinum mosogatógép tablettára váltás lett a megoldás. Ezzl minden csillog villog.

[ Szerkesztve ]

(#53829) Paul64 válasza ribarszki (#53826) üzenetére


Paul64
tag

Szerintem először kérdezzük meg a kollégát mekkora az a fürdőszoba? Az én jelenleg 2x1,5méteres fürdőszobámban pl. akkor férne el, ha leszerelném a gázbojlert. Pont belóg a 0,3m3-be.

(#53830) polonic válasza ribarszki (#53828) üzenetére


polonic
félisten

Nekem is furcsa még. Nem rég állították be.

Én is a só és öblítőre gondoltam első sorban. 3 éve ugyanazt a mosogatószert és külön öblítőt használom. Bár mondjuk most porra váltottam kipróbálás miatt és a mai mosogatás azzal ment. De az öblítő ugyanaz.
Egyébként a csillogással nincs gond. Poharak hibátlanok.

(#53831) freaghill


freaghill
őstag

Utóbbi időben észrevettem, hogy zuhanyzásnál egyre több víz marad benn és lassabban folyik el.

Van valami ajánlott szer a lefolyó tisztításához? :R

(#53832) Paul64 válasza polonic (#53827) üzenetére


Paul64
tag

Régi edények, vagy újak?

(#53833) ribarszki válasza Paul64 (#53829) üzenetére


ribarszki
őstag

Szerintem először olvass vissza, mert már leírta, hogy befér. "Egyelőre egy sima elöltöltős mosógép lesz, aztán meglátom hogy mennyire szükséges a szárító, ha igen, akkor a tetejére rakok egy szárítót"
Az 1-2 köbméterre reagáltam, hogy az a valóságban 0.3. Problem?

[ Szerkesztve ]

(#53834) polonic válasza Paul64 (#53832) üzenetére


polonic
félisten

3 éves WMF edény és egy 2 éves blaumann edény volt

(#53835) Paul64 válasza ribarszki (#53833) üzenetére


Paul64
tag

:R

(#53836) Paul64 válasza polonic (#53834) üzenetére


Paul64
tag

Akkor az én teóriám kilőve. Volt olyan "minőségi inox" késkészletem, ami hasolló tüneteket produkált. Viszont már kezdettől.

(#53837) PofaJenö válasza freaghill (#53831) üzenetére


PofaJenö
senior tag


Ez nekünk bevált

[ Szerkesztve ]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#53838) Digitalpimp válasza freaghill (#53831) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Kék Csoda, esetleg mechanikus tisztítás.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#53839) BBéci válasza Paul64 (#53836) üzenetére


BBéci
titán

Hasolló? Az meg milyen szerszám? ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53840) Digitalpimp válasza BBéci (#53839) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Amit műtétkor benned felejtenek. ;]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#53841) BBéci válasza Digitalpimp (#53840) üzenetére


BBéci
titán

:C

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53842) freaghill válasza PofaJenö (#53837) üzenetére


freaghill
őstag

:R

(#53843) Razor1 válasza freaghill (#53842) üzenetére


Razor1
aktív tag

a végén forró vízzel öntsd le, úgy tényleg kikormol mindent

(#53844) balazs1956 válasza Quartz51 (#53743) üzenetére


balazs1956
senior tag

Quartz51

Köszönöm az ötleteket, kijött a mester és 16500 Ft-ért kicserélte a fűtésrelét, így újra éledt a matuzsálem.
Szeretem az olyan gépeket, márkanévtől függetlenül, amik javíthatók, és pl egy csapágycsere miatt ami pár száz Ft, nem kell az egész dobot kicserélni 100000 Ft-ért (pl Samsung mosógép)

(#53845) #40553216 válasza freaghill (#53831) üzenetére


#40553216
törölt tag

Vegyszer/vas/háztartási bolt, nátrium-hidroxid.

(#53846) sfefe válasza Elemental (#53795) üzenetére


sfefe
őstag

Mi is sokszor hasznaltuk mar (elux) a pirolitikus tisztitas es szuperul mukodik...
Szerintem jobb barmi masnal es persze leginkabb sokkal kenyelmesebb.

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#53847) poli27 válasza freaghill (#53831) üzenetére


poli27
veterán

Nincs eldugulva a szifon a hajtól? Az szokott lenni vele idővel, hosszú haj eldugítja!

(#53848) freaghill válasza poli27 (#53847) üzenetére


freaghill
őstag

Tegnap megvettem ezt a szert, beleöntöttem, felraktam vizet forrni, mihelyst forrt, levettem és beöntöttem a lefolyóhoz, most sokkal jobb. :R

(#53849) peppe79 válasza poli27 (#53847) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem csak a hajnak lehet betudni, hanem sokszor a takarékosságnak, "eco" programoknak is (mosás rendszeresen 40°C-on, mosogatás 45-50°C-on, ráadásul ezt is csak kevés vízzel). Vagy mondhatnám a 2 választható öblítésű, vagy kézzel szabályozható WC tartályokat (pl. régi fajta Dömötör), WC öblítőszelepeket is. Sokan vannak, akik csak azt nézik, hogy a 'nagy dolog' eltűnjön a WC csészéből, ezért annál is csak 5-6 liter öblítővizet használnak. Egy családi háznál, ahol több méterre található a központi csatornahálózat, oda ez a vízmennyiség kevés.

Egyébként pár hete nálunk is volt dugulás a konyhában, de olyan szinten, hogy kb. 20-30 perc alatt folyt le 5 liter víz. Először a szokásos szódabikarbóna+ecet kombóval probálkoztam, ledugózva, majd forró vízzel felöntve, de semmi. A pumpa sem mozdított rajta semmit, csak annyit értem el, hogy kisebb, bézs színű, szilikon-szerű darabkák jöttek fel a mosogatóba. Aztán vettem csőgörényt, el is értem vele a dugulást, de úgy összeállt benne a trutyi, hogy ha esetleg fel is szúródott rá a spirál, azzal csak ide-oda húztam a csőben, mint egy dugót. Mielőtt kihívtam volna a duguláselhárítást, előtte még vettem kétféle lefolyótisztítót. Először a gyengébbiket próbáltam ki: a leírásnak megfelelően fél flakonnal felöntöttem, aztán negyed óra helyett fél óráig hagytam "dolgozni", majd ráöntöttem a forró vizet. Semmi változás. Utána beleöntöttem a flakon másik felét, és 2-3 óra múlva újra megpróbáltam leöblíteni forró vízzel. Na, akkor végre elkezdett lefolydogálni. Folyamatosan növelve a vízmennyiséget, kb. negyed órán át engedtem rá a forró vizet, mire sikerült végre teljes keresztmetszetében kipucolni a lefolyót. A "durvább", Mellerud lefolyótisztítót így már nem kellett használjam.

El nem tudtam képzelni, hogy mi a fene okozta a dugulást, de végül rájöttem: azt a maradékot, amit a gyerek a speciális tápszeréből (Nutrinidrink) már nem fogyasztott el, a nejem mindig beleöntötte a lefolyóba. Ez meg egy olyan tápszer, ami - mint utólag kiderült, - képes úgy összeállni, mint a megkötött szilikon. :W Mi meg ilyen sz@rral etettük a gyereket... :(

(#53850) Elemental válasza sfefe (#53846) üzenetére


Elemental
addikt

Miénk is elux. Csak az a kár ebben a piróban, hogy a rácsokat nem szabad benne hagyni.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.