Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53601) Dyingsoul válasza Paul64 (#53597) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Te egy arany ember vagy! :R

Nagyon köszönöm, holnap felhívom őket, hogy valóban van-e készleten nekik és ha van reggel az első utam hozzájuk vezet majd!

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#53602) Paul64 válasza Dyingsoul (#53601) üzenetére


Paul64
tag

Te vagy a szerencsés, nem gondoltam, hogy arrafelé is van üzletük, én Bp-n járok hozzájuk.

(#53603) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Basszus most nézem.. Ennek a gépnek van egy másik változata egy plusz felső evőszköz tálcával...
Bosch SMU46KS01E
Amit én vettem:
Bosch SMU46GS01E

A tálcás az KS a kosaras meg GS. A tálcás lehet jobb lett volna. Ti mit gondoltok melyik a praktikusabb? Láttok más különbséget a kettő között? A KS-en a programgomboknál jobb alul mit jelenthet az a zuhany és tálca gomb? Most még talán vissza tudom küldeni mivel épp csak kicsomagoltuk, nem kötöttük be. Szerintetek megéri a macerát vagy maradjak a kosaras megoldásnál? A kosaras esetén így szerintem felülre több nagyobb edény is beférhet de nem tudom... Jobb ha alul van az evőeszköz vagy van más funkció még amiben eltér a kettő? Nem látom át. :(

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#53604) polonic válasza daver88 (#53598) üzenetére


polonic
félisten

Van a mechanikánál is gyerekzár. Hogy az ajtót se lehessen kinyitni. Nekem ilyen.

(#53605) Dyingsoul válasza Dyingsoul (#53603) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Le lett szavazva úgyhogy probléma megoldva. :DDD

Plusz infó:
Bosch SMU46GS01E -A gépet Lengyelországban gyártották. :)

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#53606) Digitalpimp válasza Dyingsoul (#53605) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Úgy látom, hogy lassan a helyére kerül minden. Ne is törődj vele, nekem is kínai volt minden (első gép) a nagy kicsomagolásban majdnem leszereltem a tartályt is az oldaláról. :D Az ajtó előlap nélkül, meg eleinte nehezen jár, majd megszokjátok. A kosár vs. tálca dologról megoszlanak a vélemények, de nincs semmi hátránya kosárnak sem. Meglátod, szeretni fogjátok nagyon. :K

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#53607) daver88 válasza polonic (#53604) üzenetére


daver88
aktív tag

mikori gép? mostanában már nem nagyon látni..

(#53608) Dyingsoul válasza Digitalpimp (#53606) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Ezen van előlap (Inox az eleje). Ez ilyen "pult alá beépíthető" kivitel.

A beépítés még viszont maceás lehet... Mivel nem úgy van a pult, hogy végig, hanem külön elemekből van a konyhabútor és már régóta tátong az ürességről egy rész ami úgy lett megcsinálva, hogy át lett hidalva egy sima bútorlappal. Csak rá lett téve és két oldalról az asztalok támasztják a lapot. Lehet, hogy oldalról tiplivel be kellene fogatni vagy még nem találtam ki hogy rögzítsem a pultot felette.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#53609) peppe79


peppe79
senior tag

Szép lassan kikopnak az Elux gépek a konyhánkból. ;) Tavaly a mosogatógép, most meg a sütő térdelt le. Be se kapcsol, csak az időt mutatja. 7 éves volt, de már évekkel ezelőtt voltak vele kisebb-nagyobb problémák. A felső fűtőszálon pedig egy jó ideje már csak a kisebb, grill betét működött, úgyhogy nem is lehetett vele rendesen sütni. Alig vártam, hogy teljesen bekrepáljon, és végre kihajítsam a szeméttelepre. A mosogatógéppel ugyanez volt a helyzet. Mindkettő olasz gyártás volt.
Holnap megyek másik sütőt nézni... :)

(#53610) fant0mi válasza peppe79 (#53609) üzenetére


fant0mi
addikt

Ne dobd ki. Oranak meg jo. :D

(#53611) polonic válasza daver88 (#53607) üzenetére


polonic
félisten

3 éves gép. A fogantyú mögött, ahogy benyúlsz kinyitni az ajtót, ott található egy retesz.

(#53612) Teaway válasza peppe79 (#53609) üzenetére


Teaway
veterán

Én a mosogatógép mintájára (Siemens, Made In Germany), újítottam be a tűzhelyet. Siemensnek Siemens, de török :O

Nincs itthon csokid??

(#53613) d@minator


d@minator
addikt

Szerintetek ez normális? 1400-as fordulat. [link]
Már mindenhová húztam a lábakon is állítottam, különféle ruhákkal is..vízszintben van így is úgy is.

[ Szerkesztve ]

(#53614) peppe79 válasza fant0mi (#53610) üzenetére


peppe79
senior tag

A szüleim anno vásároltak a KGST piacon valami szovjet vagy lengyel asztali órát, az közel ekkora volt. ;) Már akkor sem tetszett, nemhogy most... :)

(#53615) peppe79 válasza d@minator (#53613) üzenetére


peppe79
senior tag

Egy 70 kg körüli súlyú Eluxnál akár még elő is fordulhat.
Az én Siemens gépem csak 1200-as fordulatszámú, de már az alapból 73 kg. Meg se moccan, és a tetejére bármi rápakolható.

Ha új a géped, talán a lengéscsillapító idővel "bejáródik" majd, és akkor nem táncolgat így. Kisebb fordulatszámon, kevesebb ruhával is ez a helyzet?

(#53616) peppe79 válasza Teaway (#53612) üzenetére


peppe79
senior tag

Egy bestbuynak számító Bosch sütő lett a befutó, most adtam le rá a rendelést. Kíváncsi vagyok. Felőlem lehet török is, csak működjön.

A Bosch mosogatógépem török, az egyelőre teszi a dolgát.

(#53617) d@minator válasza peppe79 (#53615) üzenetére


d@minator
addikt

Maga a gép meg sem moccan de rezonál.
77,5 kg a súlya. Kisebb fordulaton (1200) kevésbé csinálja.
Üresen is icipicit rezeg.
Az előző elux nem rezgett pedig az kisebb súlyú volt (74,7kg).
Elállás a vásárlástól elég macera...még van pár nap...

(#53618) peppe79 válasza d@minator (#53617) üzenetére


peppe79
senior tag

Legalább nem táncolgat, már az is valami. Talán van itt Elux mosógép tulaj, akinek van vele konkrét tapasztalata.
Az 1400-as fordulatszámnak amúgy nem sok gyakorlati haszna van.

(#53619) Dluinet válasza peppe79 (#53618) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Kevés ruhával csinál ilyen rezonálást.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#53620) Paul64


Paul64
tag

Az első mosógépünk egy (akkor) NDK automata volt 1988-ban. 95 kiló volt igaz csak 800-as fordulatú de a csukott ajtó mögött azt sem hallottad amikor centrifugált. Valamikor 2005 körül cserélték le apámék. Sajnos azóta a súlyuk kisebb, a hangjuk nagyobb, az élettartamuk kevesebb lett. A mostani 1400-as fordulatú gépem sem centrifugál szárazabbra. Ezt hozta nekünk a 21. század "fejlődése". Valamint azt, hogy melyik kevésbé s@r a többi között és melyik bírja legalább addig míg a garancia tart, az áruhitelről nem is beszélve. Bocs kissé nosztalgikus vagyok most.

[ Szerkesztve ]

(#53621) arcsin válasza d@minator (#53613) üzenetére


arcsin
senior tag

Van alatta ilyen? Bauhaus, Obiban is lehet kapni, meg a MM-ban is szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#53622) Sinkapeter válasza d@minator (#53613) üzenetére


Sinkapeter
tag

Ez egy felültöltős AEG centrifugálás közben. (1300) [link] A videó alapján az ügyfélszolgálat szerint nem rendellenes működés. Utána kezdte el ütni az üst a ház oldalát a centrifuga indításakor. El volt görbülve benne valamelyik tartóelem, de csak szétszedve látszott. Azt kicserélték, egy kicsivel halkabb lett, de nem jelentősen.

(#53623) Pikaa


Pikaa
aktív tag

Sziasztok!

A következő Arctic hűtőről van valakinek tapasztalata, véleménye ? Vagy milyen márka ajánlott a kombinált alól fagyasztós hűtőből? No froston kívül.

Esetleg gázas főzőlapból és beépitett sütőből?

(#53624) be1a


be1a
csendes újonc

Sziasztok,

NEFF sütő hasonló árban lévő TEKA/Bosch-okhoz képest milyen? (Pl TEKA 840p, 860p) Ajánlanátok?

(176k a mediaban akciósan.

Köszi!

(#53625) koxx válasza be1a (#53624) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nekünk 860p van, ami azért ennél jóval drágább. Ha anno lett volna ennyiért Neff ami tudja a pirolitikus tisztítást akkor ilyet vettünk volna. Igazából neked kell tudnod, hogy milyen funkciókra lenne szükséged, minőségileg nem gondolnám, hogy nagy eltérések lennének. Sajnos ez most nem 2+3 év neff garis promóban van. Visszagondolva elég lett volna nekünk is egy 840p.

(#53626) peppe79 válasza koxx (#53625) üzenetére


peppe79
senior tag

110-ért vettem tegnap fekete színű, Serie 4-es, pirolítikus Bosch sütőt. Ár/érték arányban ettől jobbat nem találtam.

(#53627) koxx válasza peppe79 (#53626) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az tényleg jó ár. Boschok nekem is tetszenek.

(#53628) be1a


be1a
csendes újonc

És mondjuk ez a bosch serie 6 vs a fentebb linkelt Neff? A Bosch jobbnak tűnik.. :))

(#53629) BBéci válasza be1a (#53628) üzenetére


BBéci
titán

Az valóban jónak tűnik, de miért csak egy sín teleszkópos? A viszonylag egyszerű, 16 éves Gorenjémnek három olyanja van. Ha majd cserélni kell, ahhoz biztosan ragaszkodni fogok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53630) koxx válasza BBéci (#53629) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ah ezaz, emiatt esett ki a Bosch es a Neff is. Tekabol is csak a 860-ban van 2 telos sin.

(#53631) Fr3eWar válasza BBéci (#53629) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ilyen szempontból elég aljas a Bosch hogy ezzel trükköznek, "felszereltségi szint" Vannak közel egyforma modellek más árral és cikkszámmal, a sín miatt, home connect stb eltéréssel.

Én a HBG676ES6 modellt vettem, mivel minden benne van amit szerettem volna Home Connect, pirolízis stb. egyedül a sínek hiányoztak, így vettem hozzá gyári 3 sínes pirolítikus rendszert Német ismerőssel hozattam mert kint olcsóbb HEZ638300.

Így a sín és a sütő kombóval kiraktam egy gőztartály nélküli HRG6769S6 modellt.

Egy éven keresztül vadásztam a konyhai gépeket, megfelelő akció és promóció miatt, (míg épült a ház) Így a sütőt annó 265-ért kifogtam, plusz adtak mellé egy 70ezres lenovo tabletet, amit kollégának eladtam 40K-ért így megvolt a sütő 225ért, plusz akkor kb 20K-ért hozta ismerős a sínrendszert, így egyben 245K volt. Amibe 3 sín van gyárilag az meg 500K

(#53632) Ispy válasza peppe79 (#53626) üzenetére


Ispy
veterán

én 6-os boscht vettem, de skót voltam és nem fizettem ki a pirolitikus tisztítás és a finom csukódás felárát, de így utólag nem bántam meg. Mondjuk én meglennék teleszkopos sín nélkül is, azt az egyet sem pakolgatjuk nagyon, egy helyre be van rakva azt kész.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#53633) solti


solti
senior tag

Kenyersutonk tálja(?) kezd vállalhatlanul kinézni, egyre jobban zavar mi sül bele a kenyérbe róla. Mivel egy örökölt Hauserről van szó, nemtom mennyi értelme van 10ért új tálat belevenni, régi, ki tudja meddig bírja...
Az jutott az eszünkbe, hogy lehet, hogy nem is kenyersutot kéne venni, hanem valami egyszerűbb robotgépet tészta dagasztáshoz, a többit a sütő megoldja... Ez mennyire elborult ötlet?
Milyen kenyersutot tudtok ajánlani? vagy robotgepbol valami best buy? olyan 40e környéke a keret...
köszönöm előre is :R

(#53634) arcsin válasza solti (#53633) üzenetére


arcsin
senior tag

Én is csak konyhai robotgéppel tolom + sütö. Semmi baja nincs. simán kézzel is belehet formázni a kenyeret kis gyakorlás meg youtube videok alapján, vagy ha van egy erre a célra alkalmas sütőedényetek. Nekem egy IKEA_s ehhez hasonlo van, talán magasabb a fala. Robotgépből azt érdemes van-e szervizük, gari. Nekem egy sima legegyszerűbb sencorom van, de kari előtt 1 héttel irtam nekik hogy kéne akár saját ktsg-re is egy új dagasztókar, és kari előtt 1 nappal meg is érkezett. Szerintem olyan nagy eltérés nincs az alsóbb kategóriákban, ez a kis sencor is jól felveri a tojásfehérjét, meg a 2x drágábbak is. Olyasmi extra lehet hogy led lámpás, aztán a szine, tartozékok. Mi anno azért döntöttünk emellett, mert kb annyi helyet foglal mint egy kenyérsütögép, de nem csak kenyérre jó(plusz egyszeri alkalom volt, 12ezer volt alzan visszavittben)

(#53635) solti válasza arcsin (#53634) üzenetére


solti
senior tag

:R köszi!
Feleségem kérdi, hogy 600w elég a kenyértésztához? szkeptikus ;)

(#53636) arcsin válasza solti (#53635) üzenetére


arcsin
senior tag

Én ált fél kg lisztből szoktam meg 3 -3.3deci vizből gyúrni a tésztát benne, ahhoz rendben van. De 14 napig ki is lehet próbálni ha rendelitek. Talán, ha nem sokkal drágábban van erősebb, akkor miért is ne. :) Kis idő amire belejön az ember, tényleg. Majd ezt a videót fogom elkészíteni lassan lassan, de olyan kenyérkelesztőm sajnos nincsen ( 1x úgy is beszerzem BestBuy, csak alap áron szerintem méreg drága.)

(#53637) peppe79 válasza Ispy (#53632) üzenetére


peppe79
senior tag

A teleszkópos sín nálunk sem lényeges szempont, a korábbi sütőnknél sem használtuk. A pirolítikus tisztításhoz viszont ragaszkodtam, mert elég gyakran megy a sütő, és nincs már kedvem állandóan takarítgatni.

(#53638) Fr3eWar válasza solti (#53635) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Kenyérét ebbe a topicba nézz körül, olvasgass. Irigylem őket, hogy van annyi türelmük meg kitartásuk amivel csodás kenyereket készítenek, egyik másik kenyér úgy néz ki, hogy hajlandó lennék érte a bolti kenyerek árának a többszörösét kifizetni :D

https://prohardver.hu/tema/fozocskes_topic/friss.html

(#53639) solti válasza Fr3eWar (#53638) üzenetére


solti
senior tag

hát, mi pont hogy pepecselni nem akarunk vele annyira.
Most ilyen Tefal robotgépet néztem, de túl sok véleményt nem találtam róla [link]

(#53640) koxx válasza solti (#53639) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Pluszold meg kicsit és vegyél egy Boscht.

(#53641) fant0mi válasza solti (#53635) üzenetére


fant0mi
addikt

Haaat. Ha masszivabb tesztakat szeretnel en javaslom az 1000 Wattot. Szuloknek 1200-as van, az mar nem fullad bele, viszont jo hangos. Persze, nem csak ez szamit.

(#53642) solti válasza koxx (#53640) üzenetére


solti
senior tag

mum 4es sorozat van csak pici plusszal, ami max 600w ahogy néztem... 5ös sorozat már dupla ennyi, kb 80 tól indul... :O
Minél többet keresgélek annál tanácstalanabb vagyok... már néztem az olcsó clatronictól a közepes tefal/bosch gépektől kezdve kitchen aidig mindent,még delimanot is (pedig mindig kerültem az ilyen topshop izéket...)

(#53643) koxx válasza solti (#53642) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A kitchen aid gépek egy részében 300 W-os a motor, nem hinném, hogy ez lenne a mérvadó. Mintha a megapixelek száma alapján vennél fényképezőt, a nagyobb nem biztos, hogy jobb minőségű.

(#53644) BBéci válasza Ispy (#53632) üzenetére


BBéci
titán

Remek találmány a teleszkópos sín, amikor 15 évvel ezelőtt vettem a mostanit, alapkövetelmény volt és kiderült, hogy jól választottam. Szinte minden sütéskor ellenőrizni kell az állapotot, amihez ki kell húzni a tálat, serpenyőt. Ha ki kellene emelni és feltenni a főzőlapra, amíg mondjuk megszurkálom a húst, süteményt, azzal jelentősen csökkenne a hőmérséklete, nem válna az előnyére, plusz könnyen megégethetem az ujjaimat, kezemet. Előmelegített, forró sütőbe betenni valamit sokkal kényelmesebb, veszélytelenebb a kihúzott, teleszkópos sínen lévő rácsra. Kötelezővé tenném a minimum két darabot, bár a három az igazi.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53645) koxx válasza BBéci (#53644) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

2db is alig van sajnos, max a 300k+ modellekben. Nem ertem mit spuroskodnak ezen :U

(#53646) Paul64 válasza koxx (#53643) üzenetére


Paul64
tag

Sziasztok,
Én is belekíváncsiskodtam a témába. Ahogy néztem az átlag kenyérsütők elboldogulnak 500-600 wattos teljesítménnyel. Szerintem robotgépből sem kellene nagyobb. Főleg, ha az egy komolyabb márka és nem egy noname. Úgy látom, a noname kategóriában kötelező a nagyobb teljesítmény, ami vagy igaz vagy nem. Ha igaz is akkor a gép többi része pl. az olcsó műanyag fogaskerekek vajon meddig fogják elviselni? A menyem boldogan használja ezt [link] még nem mondta, hogy gyenge lenne.

(#53647) BBéci válasza Paul64 (#53646) üzenetére


BBéci
titán

Hasonló,vagy majdnem ugyanolyan Bosch robotgépünk van, feleségem sem panaszkodott az erejére, de az igazából akkor lenne mérvadó, ha már használt volna több másikat, gyengébbet és erősebbet is. Ha nincs összehasonlítási alap, akkor nem sokra megyünk egy véleménnyel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53648) solti válasza koxx (#53643) üzenetére


solti
senior tag

porszívót is úgy vett a többség régen, hogy hány wattos :)
Mi a kezünkkel néztük a cső szívóerejét, és azt hittük okosak vagyunk, pedig igazából ugyanúgy hülyeség volt mint a Watt szám nézése :)

(#53649) BBéci válasza solti (#53648) üzenetére


BBéci
titán

A szívóerő olyan módon történő vizsgálata biztosan többet ér, mint a wattokat nézni. Még jobb a tényleges kipróbálás, amire a nagy üzletekben adott a lehetőség. Szinte sosem tekerem maximumra a szabályzót, mert 80 % körül olyan erővel szív, hogy csak izomból lehet huzigálni a fejet a padlón. Még teli porzsákkal is ez a helyzet, talán 10 % a csökkenés.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53650) Paul64 válasza BBéci (#53647) üzenetére


Paul64
tag

Mivel kenyértészta dagasztása a fő kérdés, ezért írtam, hogy a kenyérsütő sem erősebb. Persze lehet halmozni a wattokat, csak kérdés, megéri-e. Ha az asszonynak megfelel a sütögetéshez a 40000Ft kategória, akkor nem veszek drágábbat. De tessék itt egy 1200wattos [link] . Ismeri valaki?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.