Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52951) Hauptmann válasza andrás47 (#52946) üzenetére


Hauptmann
addikt

Nekem ez van. [AEG T6DBG28W] Kétfajta kímélő fokozata is van.

A hőszivattyúst azok favorizálják, aki nem néztek utána a dolgoknak, és bedőltek a propaganda szövegeknek. De azok foggal-körömmel védik (tapasztalat). :DDD Persze, megvan ezeknek is a helye, ha pl. minden nap mosol, és szárítasz.

[ Szerkesztve ]

(#52952) pjen válasza Hauptmann (#52951) üzenetére


pjen
félisten

És ha csak heri kétszer,de akkor 3-3 adag?

(#52953) Csabroncka válasza z-csongor (#52950) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

halkság = Inverteres motorral szerelt legyen

Szerintem ha LG DD vonalon maradsz, alapvetően nem fogsz csalódni! Médiában van most akció párra >>

"in medias res"

(#52954) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Üdvözlet!

Beépíthető mosogatógépet szeretnék vásárolni. Standard méretűt, aminél az ajtón belül vannak a gombok.

Leginkább a garanciára mennék rá, ezért a kérdésem, hogy melyik boltban adnak rá a legtöbbet? Az is jó, ha plusz pénzért lehet kiegészíteni.
Online márkaboltot néztem, ott 7 évesre ki lehet egészíteni, de azért ugye évenként fizetni kell, ami nem túl jó üzlet már, ráadásul észben kell tartani és foglalkozni kell vele.
Tehát melyik boltokban van még ilyen kiterjesztés?
Köszi az ajánlásokat. :R

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#52955) Hauptmann válasza pjen (#52952) üzenetére


Hauptmann
addikt

Ha sokat megy a szárítógép, akkor el lehet gondolkodni. Kérdés, hogy majd tisztításkor hogy jövünk ki a megspórolt energiával. Ki kell számolni.

(#52956) szabog74 válasza AssAssynn (#52954) üzenetére


szabog74
aktív tag

Nekem Beko DIN-28430 van, elégedettek vagyunk vele. Még mindig 5 évet adnak rá, ha jól látom.

(#52957) Scale


Scale
őstag

Sziasztok, hűtő vásárlás előtt állunk, eddig ezt a fajtát néztük ami tetszik igazából: [Samsung RB 37 J 53 45]
Neten amit lehetett róla olvasni az többségében pozitív, bár ilyen nagyon nyilvános véleménynyilvánító helyeken ki tudja, hogy ki mit és miért ír. Hátha itt van róla valakinek tapasztalata, véleménye.

Köszi szépen előre is :R

(#52958) haten válasza sodokan (#52949) üzenetére


haten
tag

A Philips SpeedPro-t nem 63-ért, hanem 48-ért tudod megvenni a kuponnal. Csütörtökön megrendeltem, pénteken hozták. Csak összeraktam, elindítottam, de élesben még nem próbáltam. Tetszik a kialakítása, töltőcsatlakozás, gyors összerakás, fali tartó. Jó vételnek tűnik.

(#52959) Dluinet válasza haten (#52958) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Mediamarkt?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#52960) koxx válasza Dluinet (#52959) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

sztem philips webshop

(#52961) Dluinet válasza koxx (#52960) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A véleményemet megtartom magamnak az összes Philips termékről.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#52962) Fr3eWar válasza haten (#52958) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Azt már átárazták szerintem.

(#52963) Elemental válasza koxx (#52960) üzenetére


Elemental
addikt

Most a speedpro max is 83.999.- philipstavasz kuponnal.
Kár, hogy spórolni kell, ilyesmire most nem költök :)

(#52964) #27216896


#27216896
törölt tag

Sziasztok! Vásároltunk egy Beko mosogatógépet, brutálisan jó áron az MM-ből, a kérdés: tudom, hogy török cég aki tervezi, esetleg gyártja- inkább legyártatja a termékeit, de elképzelhető, hogy ezt pont idehaza (is) készült? Hauser Kft van a gari papíron gyártóként feltüntetve.
A másik kérdésem: Indesit mosógép - nagyon vándorol! Vettem alá Obiban nagy gumilapot, próbálkoztunk ilyen egyesével kapható rezgés csillapítókkal is, 6kilós a töltet, próbáltuk már fél töltettel is...a padló egyenes, a gép vízi mértékkel profin be van lőve. Esetleg ötlet? :R

(#52965) Fr3eWar válasza #27216896 (#52964) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Kiszedtétek a mosógép dobrögzítő csavarokat hátulról?

(#52966) daver88 válasza #27216896 (#52964) üzenetére


daver88
aktív tag

Hauser Mo. Kft a magyarországi importőr a Beko gépek esetében (hivatalos forgalmazásban), Törökországban készül.

[ Szerkesztve ]

(#52967) Digitalpimp válasza AssAssynn (#52954) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Neff, ha van idén is 5 év gyári gari rá.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#52968) buca84 válasza Digitalpimp (#52967) üzenetére


buca84
őstag

Nincs. Csak olyan gépre, ami több mint 500e Ft.

(#52969) Lord Dragon


Lord Dragon
senior tag

Hali mindenkinek!

Egyszerű kérdésem lenne bárkitől aki tud segíteni. Minél több vélemény jöhet nyugodtan!

Mosogató gépet szeretnék vásárolni. Milyet vegyek? :)

Itthonra kéne. Jelenleg nincs és soha nem is volt. Egyáltalán nem értek hozzájuk így fogalmam nincs mit vegyek, hogy jó legyen, csak egyet tudok biztosan: ebben a házban mindenki utál mosogatni. :D Úgyhogy áthárítanánk ezt a feladatot valami szorgos kis gépre! :)

Legfontosabb szempontjaim: Jó minőségű, tartós, időtálló legyen.

Igazából valamelyest nézelődtem már és láttam, hogy a Miele gyárt mosogatókat is. Ennek örültem, mert eddig kifejezetten jó tapasztalatom van velük, így kicsit elfogult vagyok a gyártóval kapcsolatban. Persze ha mosogatóból épp nem ajánljátok a Miele-t, akkor az is hasznos infó. De 6 évvel ezelőtt vettünk egy Miele mosógépet és azóta hibátlanul teszi a dolgát, továbbá amióta megvettük 2 éve a Miele porszívót, azóta a porszívó gondunk is megszűnt. Egyszerűen öröm vele porszívózni annyival jobb mint bármelyik másik ami korábban volt. Szóval szeretem nagyon ezt a gyártót és szívesen vásárolnék ismét tőlük, ha ti is ajánljátok. Mosógép 250K volt, porszívó 90K, valami hasonló kategóriát keresek mosogatógépben is. Fél millát nem tudok fizetni, az már túl drága nekem, de:

Max 250K még nagyduzzogva beleférhet egy minőségi, időtálló termékért. Persze ha olcsóbban is van olyan ami ajánlott, az nyilván nem hiba.

Előre is köszönöm a segítséget mindenkinek! :R

Üdv! L.D.

[ Szerkesztve ]

(#52970) Csabroncka válasza Lord Dragon (#52969) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A megvan rá a keret akkor teljesen jó választás.

"in medias res"

(#52971) koxx válasza Lord Dragon (#52969) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ebben az árkategóriában Bosch, Neff és Miele közül ami szimpi. 250k-s értékhatárral nem nagyon tudsz mellélőni. Azt kb lehetetlen megmondani, hogy melyik mennyit fog bírni. Ahogy néztem most mindre 2 év gari van, így a design és a funkcionalitás lesz a fő választási szempont.

(#52972) Lord Dragon válasza Csabroncka (#52970) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Csabroncka, koxx

kb max 250K van rá, ahogy írtam is. De csak Miele-n belül is rengeteg fajta van ám ... én meg 0-34 éves koromig azaz mostanáig úgy éltem hogy nemhogy nekünk, de még ismerősök közül sincs senkinek mosogatógépe. Azt sem tudom mire kell odafigyelni egy ilyennél, meg milyen funkciók kellenek nekünk vagy nem tudom. Szóval totál sötétség van. :)

Igazából engem nem annyira érdekel, hogy hogy néz ki, meg milyen színe van... csak jó legyen. (Azért egy pirosat nem tennék ide na... van egy határ... :D) De fehér, szürke fekete... ilyen alap semleges színekből meg formákból bármi jó, meg hogy most le van kerekítve a sarka vagy szögletes, ilyenek nem érdekelnek. A kinézet az utolsó szempont.... csak jó legyen. :D Ne szívjunk vele. Szívtunk már épp eleget mindennel régebben. Whirlpool-tól kezdve Philipstől a hotpoint-ig stb.. mindennel csak a gond meg a baj volt folyamatosan, akármit vettünk. Persze lehet hogy én választottam az adott gyártóktól szar termékeket.... (Mosógéppel, porszívóval, morzsa porszívóval, gáztűzhellyel stb ... .. mindennel csak a gond meg a baj volt folyamatosan mindig és egy idő után már nagyon frusztráló tényleg :( .)

De amióta rászoktam a Miele cuccokra, azóta gyakorlatilag megszűnt a mindennapi kurva anyázás jelentős hányada, meg a "már megint szopás van" jelenségek túlnyomó része itthon és isten bizony boldogabbak lettek a hétköznapok, nem túlzom el. :D

[ Szerkesztve ]

(#52973) koxx válasza Lord Dragon (#52972) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha nem zavar a baltával faragott design akkor az alap Miele gép 200k-ért jó vétel [link] a következő lépcső már jóval drágább. Bár méretet nem írtál, de gondolom 60 centi széles kell.
180k körül Bosch v Neff szintén jó választás.

(#52974) pjen válasza Lord Dragon (#52969) üzenetére


pjen
félisten

Nekem volt WH,aztán Bosch.Semmi extra.Mindkettő 9 évig bírta,mindkettő szivattyú motor hibás lett.Most pár éve egy Gorenje van eddig jó.Átlag áruk 130000/db volt.

(#52975) Fr3eWar válasza Lord Dragon (#52969) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Azt tudod hogy milyen kialakítást szeretnél?
Szabadonálló (mint a mosógépek, minden oldalról "szépen" burkolt fedlappal rendelkező masina?

Vagy beépített?
Ha beépített, akkor 3 variációd még mindig maradt.
-Teljesen rejtett (csak egy szekrénylap, és a kezelőgombok az élébe vannak rakva, kinyitva láthatóak.

-Félig rejtett, mikor a 3/4-e felületre szerkénylap bútorlap kerül, felette 1/4-ben látszódik a kezelő felület.

-Saját előlapos, ajtós, pult alá építős, mikor a gép frontján elviselhető kinézetű (vagy csúnya) saját ajtó van, de a többi oldala lemezborítás, és ugyanúgy be kell építeni.

(#52976) Grande Ale válasza Lord Dragon (#52969) üzenetére


Grande Ale
őstag

Ha megteheted, akkor Miele. Nem lehet kérdés.

(#52977) artid


artid
aktív tag

Sziasztok,

sajnos úgy néz ki, hogy Elektrolux mosogatógépünk megadja magát, s már javíttatni sem nagyon érdemes, így újat szeretnénk venni.
Meg szeretném kérdezni a nálam tapasztaltabb fórumozókat, hogy melyik márkát érdemes venni, melyiket nem.
Nem profi gépet szeretnénk, ezt akarjuk cserélni valami hasonlóra:
https://www.markabolt.hu/electrolux/electrolux_mosogatogep/12_teritekes_60_cm_szeles_mosogatogepek/electrolux_esf_66070_xr_mosogatogep.html

Köszönöm a segítséget.

Üdv.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#52978) Viszlát válasza Lord Dragon (#52969) üzenetére


Viszlát
addikt

Én is nézegettem a belépő Miele-t, de végül egy Series 6 Bosch-t választottam*, nagyjából ugyanannyiba kerültek (230k körül), viszont a Bosch belső kialakítása szerintem sokkal praktikusabb és több programot tud. A hasonló képességű Miele készülék közel a duplájába került volna (nem emlékszem pontosan de 400k fölött volt valamivel), az pedig egy olyan felár ami szerintem indokolatlanul sok.

Az eltelt bő 2 év alatt maximálisan elégedett voltam vele, aztán majd meglátjuk meddig bírja. 10 évet várok tőle, afölött már minden év ajándék.

* durva, hogy most 30k-val többe kerül mint 2 évvel ezelőtt... :U

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#52979) peppe79 válasza artid (#52977) üzenetére


peppe79
senior tag

Mi történt vele? Hány évig használtad?

(#52980) simico válasza KilgoreTrout (#52895) üzenetére


simico
aktív tag

Szeretünk sokáig fürdeni, forró vízben zuhanyozni.

Akkor 50 liter per fővel számolj. Én 200 literesnél kisebbet nem vennék a helyedben. De ez nagyon attól függ, hogy mekkora a kád, mindenki külön vízben fürdik-e minden nap, stb - van akiknek 250 literes is éppen csak elég 4 főre, másoknak 150 liter is bőven elég. Azt ugye tudod, hogy a villanybojler vezérelt áramról nem akkor fűt amikor te szeretnéd, hanem amikor a szolgáltató? :) Ha ketten kipocsáljátok az összes melegvizet egy kisebb villanybojlerből, akkor csak hosszú órák vagy fél nap múlva lesz megint.

(#52981) artid válasza peppe79 (#52979) üzenetére


artid
aktív tag

Kb. 10 éves, heti 3-4 használat (március 16 óta napi egy), panel már javítva volt egyszer, mert lehalt, most i20 hibakódot dobál random, szivattyú szerelő szerint ok, szerintem valami programhiba, vagy érzékelő lehet. :(
Csere mellett döntöttünk...

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#52982) hibavissza


hibavissza
veterán

Üdv! Most küldetek vissza a MM-ba egy Gorenje kombi (260/95) hűtőt, mert irgalmatlan zajos. 120 ezer volt. Szeretnék egy másikat venni. Két szempontom van: zajtalan és cserélhető ajtótömítéssel rendelkezzen. LG-t és Liebherrt néztem 250 ezer forintig. Van valami ajánlott típus?

(#52983) Met válasza hibavissza (#52982) üzenetére


Met
nagyúr

zajtalan ilyen nincs és cserélhető ajtótömítéssel rendelkezzen ez meg minek?
Nem fogja annyi ideig bírni egyik alkatrésze sem hogy tömítést kelljen cserélni benne :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#52984) nVIPER


nVIPER
senior tag

Sziasztok,
Szárítógépet szeretnék vásárolni. A keret max 300-350 körül lenne. LG-t néztem, dd motorral illetve Miele gépet. A Miele nagyságrendekkel megbízhatóbb invertermotorral és szíjhajtással, mint az LG? Mi az ajánlott ebben az ársávban? Egy kis tárolóban lenne elhelyezve a mosógép tetejére, viszont van mögötte közvetlenül egy kondenzációs gázkazán, azt mennyire zavarja a működésében? Inkább a nappaliban helyezzem el? (ott is megoldható, lényegében elrejtve)
Köszi!

[link]
[link]

(#52985) BBéci válasza Met (#52983) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek, normális gépnek a tömítése simán hibátlan akár 20 évig is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52986) polonic válasza nVIPER (#52984) üzenetére


polonic
félisten

Ha meg van a keret rá, akkor Miele.

(#52987) hibavissza válasza Met (#52983) üzenetére


hibavissza
veterán

Nyilvàn, ha éjjel mellé àllsz és hallgatózol lesz hangja mindnek. A régi Elektroluxomnak 10 éves koràig nem volt hangja màr 1 méterről sem. Az ajtószigetelést pedig kell cserélni. Jellemzően 10 év fölött és akkor nem mindegy, hogy 10 000 ezer a tömítés vagy 60 az ajtó (Ariston). :U

[ Szerkesztve ]

(#52988) Lord Dragon válasza koxx (#52973) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Hát alapvetően egy ilyen átlagos méretűre gondoltam. De nem fix helyre lesz betéve, tehát most pár centi ide vagy oda az nem számít, mert lesz körülötte hely rendesen minden oldalon.

Azt sem tudom, hogy a "funkcionalitás" mi mindent takarhat. Nem csak balról jobbra keféli az edényt hanem jobbról balra is? :P :DDD Tehát hogy mit kéne tudnia, hogy jó legyen, azt sem tudom. :D Tényleg soha nem kerültem kapcsolatba mosogatóval. Általános konyhai mosatlant kéne lemosogatni. Lábasok, poharak, evőeszközök leginkább, meg ételhordók esetleg néha. Nem kell nekem hogy ilyen okos funkciói legyenek. Isten ment hogy netre felcsatlakozzon még a mosogatógép is! :) Örülök hogy a porszívó meg mosógép nem olyan. Nem hiányzik. Nem szeretem annyira ezeket az okos dolgokat. Csak annyit tudjon, amire ki van találva... mossa el az edényeken igényesen. :D Ennyi

[ Szerkesztve ]

(#52989) BBéci válasza hibavissza (#52987) üzenetére


BBéci
titán

Októberben két Electrolux hűtőszekrényt adtam el, az egyik 15, a másik 20 éves volt, mindkettőnek hibátlan volt az ajtótömítése. Ha baja lesz, az egyedi anyaghiba vagy user error következménye.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52990) Lord Dragon válasza Fr3eWar (#52975) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Hali!

Vagy az első szabadon álló, esetleg a legalsó: saját előlapos, ajtós, pult alá építős.

Alapvetően szabadon fog állni, de most igazából engem az nem zavar, ha nem szép az oldala. Attól még nem lesz rosszabb a készülék. Aztán ha elköltözünk innen, akkor már lehet, hogy beépítjük, ha szükség van rá. Igazából ha azonos minőségi kategóriában a szabadon állónál olcsóbb az amelyiknek nem szépek az oldalai, akkor az lehet érdekesebb. Ha nincs jelentős árkülönbség, akkor inkább a szabadon álló.

(#52991) hibavissza válasza BBéci (#52989) üzenetére


hibavissza
veterán

Mind az Elektroluxomon, mind az Aristonomon cserélni kellett volna tíz év utàn. Àtlag alatti hàztartàsi hasznàlat.

Mindegy is, ennyi "szakértés" utàn jobb,ha nem innen kérek ajànlàst. :D

(#52992) Gömbike válasza hibavissza (#52991) üzenetére


Gömbike
senior tag

Akkor valami hibás szériába sikerült belenyúlnod.

A Bosch kombi hűtőnk ajtőszigetelése 25 év után is tökéletesen zár, a 17 éves Electrolux kombi hűtőnk ajtaja is patent.
Igaz, ez még a két kompresszoros változat.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#52993) poli27 válasza BBéci (#52985) üzenetére


poli27
veterán

Nekem LG hűtő van 2010 ben vettem 160k körül volt akkor... és már 2-3 éve repedezik szét a tömítés pár helyen...

(#52994) asdf_


asdf_
veterán

10 eves Whilrpoolunke is szet volt mar nyilva egy helyen. Mas baja is volt boven, igy HGCS-nel elvittek (es vilag szegyene, hogy egy 10 eves hutot ki kellett dobni).

(#52995) lordcoyote


lordcoyote
csendes tag

Sziasztok!

Gyakorlati tanácsot szeretnék kérni. Kombinált hűtőszekrény vásárlás előtt állunk és kiszemelet típus:

ELECTROLUX EN3484MOX.

Egy dolog viszont fontos lenne és sehol nem találok róla leírást/képet/videót: lehet az ajtónyitást változtatni ennél a típusnál? Gyárilag balról-jobbra nyílik, viszont nekünk pont fordítani kellene jobbról-balra. Meg tudom szerintetek cserélni én, mármint lehetséges ennek módosítása?

Jelenlegi Samsung hűtőknél ez nem volt probléma :)

Köszönöm előre is!

(#52996) asdf_ válasza lordcoyote (#52995) üzenetére


asdf_
veterán

Pedig csak a termek webldalat kellett volna felkeresni:

Ajtónyitás: jobbra, szerviz által megfordítható: Megfordítható ajtónyitás

Olyan hutot, aminel az ajto nyitasiranya megforditasahoz szerviz kell, annak modjat a hasznalati utmutatasban nem irjak le, en soha nem vennek meg (egy ev garisat sem, kedves Electrolux csoport), mert mar a termek megvasarlasanak nullladik percben le akarnak huzni egy munkadijra. Igen, tudom, kijelzo van az ajton, annak felul kabelezese, amit szet kell huzni, es atszerelni a masik oldalra, es a hulye egybites juzer ezt nem csinalja meg es kiszakitja az ajtobol, de ez engem nem erdekel, sajat magam csinalhassam meg es kesz es egyertelmuen irjak le, hogy en ezt meg is tudom csinaln (99% amugy, hogy hazilag megoldhato ennel is, csak itt nincs tutiramenes, hogy nem kell hozza valami specko alkatresz).

[ Szerkesztve ]

(#52997) dm1970 válasza #40553216 (#52846) üzenetére


dm1970
tag

Köszi!

Akkor úgy próbáljuk.

(#52998) Zeki válasza asdf_ (#52996) üzenetére


Zeki
nagyúr

Pont a tuti sok önjelölt mekkmester miatt kell szakinak megfordítania az ajtónyitást. Ha nem így lenne, sok szerviz gond meg felháborodott telefon lenne....

(#52999) yuing


yuing
őstag

Sziasztok,

Szüleim mosógépe a mai napon megadta magát, asap keresünk egy utódot.
Ezt néztük ki rövid böngészés után, legfőképpen a hosszabb garancia miatt. Nem tudom Bekot szabad-e venni. Nagyjából ebben az ársávban keresnek elöltöltős gépet.

[ Szerkesztve ]

(#53000) SirRasor válasza yuing (#52999) üzenetére


SirRasor
őstag

Nekem hasonló van. Pontos típust már nem tudom, de szintén 8kg, A+++, semmi extra motor és Zajszint: 62/76. Ez nagyon megragadt.
-szépen mos
-van rövid program
-hangos (nem csak centri közben. Alapból is hangosan forgatja a dobot, tehát panelba nem ajánlom) Előtte LG DD volt, az síri csendes ehhez képest :D
-a lengéscsillapítás elég gyatra: ráz magasabb fordulaton, mind1 hogy állítom a lábait: egyedül egy segített neki: fürdőszobába való, gumírozott aljú szőnyeg.
A gumilap, amit ajánlanak a mosógépek alá, azt megette 2 hónap alatt, és első naptól fogva jobban mozgott rajta, mint a gumis szőnyegen.

A gumis szőnyeg azért is KELL alá, mert a brutális zajból jelentős mennyiséget el tud nyelni.

Szóval ha ezek nem zavarnak, akkor jó vétel. Ha halk kell és jó, akkor meg bármilyen LG, ami DD-s (DirectDrive).
Mondjuk nekem az LG 2 év után csapágyas lett. Költöztünk, otthagytam jelképes összegért és nemrég kérdeztem (vagy 3 év eltelt): még mindig működik :D

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.