Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52101) tibbike01


tibbike01
őstag

2éves elöltöltős mosógép esetében, ha az öblítőszert az öblítőszeres rekeszbe öntöm az lefolyik a gépbe és nem áll meg a rekeszben. Ez normális?

(#52102) ribarszki válasza tibbike01 (#52101) üzenetére


ribarszki
őstag

Ha eddig megállt, akkor nem :U

[ Szerkesztve ]

(#52103) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Adott egy Gorenje RK611PS4 hűtő.
22-25 fok között van a lakásban, milyen fokozaton lenne ideális használni? Mármint hova tekerjem a termoszt?
Illetve ez nem nofrostos, csak frostless, de olyan szinten jeges lett most...mi lehet a baj? :R

(#52104) Dluinet válasza tibbike01 (#52101) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Szedd ki, ellenőrizd, hogy helyesen van-e összerakva.
Rakd vissza és csak félig töltsd.
Ha túltöltöd, akkor egyszerre lefolyik az egész.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#52105) asdf_ válasza tibbike01 (#52101) üzenetére


asdf_
veterán

Nem, mert az oblito az kozlekedoedenyes modon mosodik be, azaz ha a jelzett szint fole nem toltod, akkor fizikai keptelenseg, hogy lefollyon a dobba. Amikor betoltod, akkor ures, tiszta, szaraz az az oblitos rekesz, vagy all a viz benne? Es jol van-e osszepapattintva/rakva?

[ Szerkesztve ]

(#52106) qqzs válasza Golyobis (#52088) üzenetére


qqzs
őstag

Ezekbol kell neked a teljesitmenynek megfelelo [link] Itthon is kaphatok dragabban

Eladó: GTS450

(#52107) csubuka válasza Fr3eWar (#52074) üzenetére


csubuka
addikt

Akkor az lehet magyarázza a helyzetet. Amúgy alapvetően nem rossz hűtő. Rá kell zárni a konyhaajtót azt annyi, zajongjon magának ott (azért nem egy régi Lehel kategória még így sem). :D Nem amellett kell aludni. Érzésre minőségiek a műanyagjai, tartósnak néz ki. De halknak nem mondanám. A leírása az R600a izobután hűtőközegre fogja az emelt zajszintet. Azzal nagyobb térfogatárammal lehet csak az adott hőt elszállítani az evaporátorból (hagyományos hűtőközegekhez képest), modjuk akkor tetszettek volna nagyobb átmérőjű csöveket pakolni be, hogy kisebb legyen az áramlási zaj az alacsonyabb sebesség végett. De ilyen lett, mittudomén miért.

(#52108) Golyobis válasza qqzs (#52106) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Kösz.

(#52109) Joezyka


Joezyka
senior tag

sziasztok!

Keresek olyan beépíthető mosogatógépet, ami 3 tálcás (azaz van evőeszköz tartója is legfelül) és ami automatikusan kinyitja az ajtót amikor végzett.
Egyelőre fogalmam sincs, hogy keressek, elkezdtem nézelődni, de szűrni ilyenekre nem nagyon tudok.
Valakinek valami jó tippje?
Siemens, Bosh, Elektrolux gépepbe gondolkozok (nem tudom mi a jó még mosogatógépekbe, nekünk siemens van most, de le kell cserélni, költözés miatt)

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#52110) #40553216 válasza farkas-j (#52079) üzenetére


#40553216
törölt tag

Éppen az általad linkelt videón látszik, hogy az airbelt ugyan valóban teljesen körben van, azonban ez nem egy masszívan egybefüggő nyílás, lyuk, hanem – ahogy a kék textilen lévő nyomokon és a szivacson is látszik – két sornyi kisebb lyuk a „puha szivacsos öv”-ön, és mint ilyen, a lyukak száma alapján összevethető felület a Miele HEPA szűrőjével, ami az állításoddal ellentétben nem 35-45 mm légáramot produkál, hanem egy kb. 16-17 cm x kb. 7-8 cm nagyságú felületen.
Sőt, ebből a szempontból is lehet, még a Miele mérése pontosabb, mert az airbelt-hez a levegő és az általa keltett nyomás az S-Class szűrő után oszlik el a sok lyuk között, tehát a szűrő közeli lyukakban nagyobb, míg a Mielében a nyilvánvalóan a rendszer legnagyobb ellenállását adó HEPA szűrő teljes felületén egyenletesebben oszlik el a nyomás. Így a részecskeszámláló nyílásához alig valószínű, hogy nagyon eltérő nyomású légáramok érkeznének a két gép esetében.

Más Sebok:
SEBO Felix 1 Particle Counter Test
SEBO 350 Mechanical Particle Counter HEPA Test
A három, teljesen eltérő felépítésű modell egyike sem produkál nulla értéket.

(#52111) #40553216 válasza BBéci (#52086) üzenetére


#40553216
törölt tag

Sajnos tényleg elnézted, ugyanis a tesztek megkezdése előtt a szkenner bekapcsolása után 110000 körüli érték látszik, amire még mondja is, hogy egészen tiszta a levegő. Ehhez a 110000 körüli értékhez képest a 8-30000-es érték jó, de a nullához képest kevésbé.

(#52112) koxx válasza Joezyka (#52109) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Bosch 4-6-os szeria, ha penz nem szamit akkor Miele.

(#52113) #04441088 válasza #04441088 (#52103) üzenetére


#04441088
törölt tag

Valaki erre ? :R :R

(#52114) asdf_ válasza #04441088 (#52113) üzenetére


asdf_
veterán

Oda tekered, ahova akarod, amilyen hideget szeretnél odabent. A lakáshőmérséklet a termosztát szempontjából lényegtelen, ha 5 fokot akarsz a hűtőben, ugyanoda kell tekerni 15 és 30 fokos külső hőmérséklet esetében is.

(#52115) pjen válasza #04441088 (#52103) üzenetére


pjen
félisten

Csukódik rendesen az ajtaja?

(#52116) asdf_


asdf_
veterán

És hátul a lefolyó nem dugult-e el?

(#52117) #04441088 válasza asdf_ (#52114) üzenetére


#04441088
törölt tag

Köszi szépen. :R
Csak arra is gondoltam már, hogy azért lehet ennyire jeges minden, mert nagyon fel van véve, pedig kb középső fokozaton van.
A lefolyót hátul megnézem ha hazaerek.

pjen: csukodik rendesen. :R

(#52118) qqzs válasza #04441088 (#52117) üzenetére


qqzs
őstag

a jegesedes azert van mert beszorul a para

Eladó: GTS450

(#52119) Joezyka válasza koxx (#52112) üzenetére


Joezyka
senior tag

köszi!
Azt hiszem meg is van a nyertes: [Bosch SMV68MX00E]
Euronicsbe épp 186e, mindenhol 200e+ :\
Az onlinemárkaboltos 7 év garit elolvastam, ott az az érzésem, hogy drágább a leves mint a hús :(

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#52120) Fr3eWar válasza Joezyka (#52119) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ajtót nem nyit magától.

(#52121) Gabesz87 válasza Joezyka (#52119) üzenetére


Gabesz87
addikt

Bár nem túl nagy segítség, csak egy kis megjegyzés: mi nemrég vettünk új beépíthető mosogatógépet, bár csak keskeny, 9 teritekes. A szerelő, aki megnézte az előző, tönkrement gépet, azt mondta Electroluxot, vagy Zanussit érdemes venni. Mi egy Electroluxot vettünk, magától nyílik az ajtaja, szépen, halkan mosogat. Kibővített garival vettem persze. Szóval tudom ajánlani a márkát. :)

(#52122) Joezyka válasza Fr3eWar (#52120) üzenetére


Joezyka
senior tag

[itt] azt írják, hogy nyitja, itt kerestem és aztán ÁK-n.

"Szárazabb* edények az AutoAir™ segítségével
The AutoAir™ option opens the door at the end of the drying cycle, letting moisture escape and fresh air circulate for drier dishes.* Now you can dry your dishes with a whole new air of confidence. *Compared to Bosch dishwashers with PureDry Az AutoAir ™ opció a szárítási ciklus végén kinyitja az mosogatógép ajtaját, ezáltal kiengedi a maradék párát és beengedi a friss levegőt ezzel is segítve a szárítást. *Összehasonlítva a Bosch PureDry funkciós mosogatógéppel"
Most akkor nyitja vagy nem? :S

(#52121) Gabesz87 : Electroluxot nézegettem, de még nem találtam meg ott, hogy hívják az ilyen ajtó nyitás funkcióját. De ha megmondod ti milyet vettetek, kiindulási alapnak jó lesz.
Bár nekünk fontos a 3 tálca (evőeszköz tálca), most is van, és nem szeretnénk ezt elhagyni.

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#52123) Teaway válasza Joezyka (#52109) üzenetére


Teaway
veterán

Nem tudod magaddal vinni?

Nincs itthon csokid??

(#52124) Joezyka válasza Teaway (#52123) üzenetére


Joezyka
senior tag

Igazából magammal tudnám, csak full új konyha lesz, és a jelenlegi szabadonálló igencsak nem fog belepasszolni a konyhába. Eddig ez volt a terv, hogy visszük, de már tanakodtunk, hogy lehet kéne új, de nem akartunk erre is pluszba költeni, amíg nem láttuk, hogy van ilyen, hogy automatikusan kinyílik az ajtaja. Ezért keresek új gépet.

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#52125) Gabesz87 válasza Joezyka (#52122) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ilyen van nekünk. AirDry a funkció neve.

(#52126) farkas-j válasza #40553216 (#52110) üzenetére


farkas-j
őstag

Senki nem vitatja, hogy a Miele-nek jó a szűrője. Én azt állítom, hogy nem korrekt az összehasonlítási teszt. Azt, hogy mekkora nyíláson jön ki a Miele-nél a levegő, azt itt megnézheted. Ha van Miele porszívód biztosan érzed, hogy határozott erős légnyomással jön ki belőle a levegő, viszonylag szűk sávban. Ha van lehetőséged próbálj ki egy Sebo K3-at. Nem fogsz találni határozott "nyomáspontot". Ami számomra meg furcsa a C3-nál, hogy 0 kibocsátás mellet miért van a kifúvónyílás rezgéscsillapító anyagában töménytelen por, hogyan került oda?
Részemről a téma lezárva, vettem egy remek porgenerátort (egyesek szerin). Én azért jól elvagyok vele ;]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#52127) peppe79


peppe79
senior tag

Visszaolvastam ezt az egész porszívó vitát, egészen az elejéig. Egyrészt, már önmagában az az S-Class kontra H13 állítás sem fedi a valóságot, másrészt, az a mobil eszköz, és a vizsgálati körülmények eleve alkalmatlanok a pontos mérésre (mérőkamra hiánya stb). Nem mint ha amúgy lenne jelentősége, mert a többség úgysem érti, hogy mit lát (a mértékegység ugye "nem is lényeges" egy mérésnél :) )...csak annyi jön le neki, hogy amíg a környezeti levegőben valami nagyon magas számot lát, addig a Sebo porszívó közelében ez a töredékére csökken, míg a Miele esetében 0-ra esik vissza (ami egyébként annyira hihető, mint MacGyver kalandjai :N).
Nem is értem, hogy minek ez az egész, amikor néhány hivatalos mérés simán elérhető. Például, egy korábbi Miele modell esetében, olyan ~8000 részecske/köbláb/perc levegőbe való visszaáramlást mértek (0.3-0.5 mikron).
Az pedig, hogy a porszívó milyen szagot fúj vissza a levegőbe, nem feltétlenül a porzsák telítettségének, vagy a HEPA szűrés függvénye.

[ Szerkesztve ]

(#52128) Joezyka válasza Gabesz87 (#52125) üzenetére


Joezyka
senior tag

köszi, így már tudom mit kell keresni. :R

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#52129) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok,
perpill BEKO mosó és szárítógép párost néztem ki magunknak, jövő héten venném meg.
Budapestre szállítással melyik céggel vannak a legjobb tapasztalatok? Ár/ problémamentes garancia ügyintézés etc. Most perpill E-magon néztem ki. Ezt a két gépet:
[link]
[link]
:R

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#52130) Szabmester03


Szabmester03
csendes tag

Üdv!
Páraelszívót kell vennem. https://www.arukereso.hu/paraelszivo-c3873/gorenje/bhp623e13x-60cm-p309495715/

Ezt néztem ki, de úgy látom, hogy ezt csak felfelé lehet kivezetni, hátra nem. Esztétikusabb lenne a hátrafele kivezetés, na meg olcsóbb is.

Tudnátok ajánlani elszívót ebben az árkategóriában és teljesítményben? Egyátalán létezik beépithetőből hátsó kivezetésű?

Köszi :R

(#52131) pjen válasza Szabmester03 (#52130) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem egy könyökkel ara vezeted,amerre akarod.

(#52132) poli27 válasza L4mie (#52129) üzenetére


poli27
veterán

Szerintem az Emag mindenről híres, de a normális gariról nem... ha rákeresel a neten..

(#52133) L4mie válasza poli27 (#52132) üzenetére


L4mie
veterán

Igen, Emagtól tartok, elég vegyes a személyes tapasztalatom is. Ilyen preciz.hu meg markabolt.hu-s tapasztalatom meg egyáltalán nincs :(

Pont ezért érdekes, hogy esetleg van-e jóféle többek által ajánlott üzlet.
Végén lehet bemegyek MM-be és megpróbálok valami jót kihozni egy mosó-szárító-hűtőgép-mikro kombó vásárlásának belogbogtatásával.... Persze előtte felkészülve árgépből :P :B hátha....

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#52134) Gömbike válasza L4mie (#52133) üzenetére


Gömbike
senior tag

A márkabolt az egyik legkorrektebb eladó, akivel eddig volt szerencsém.

Kommunikációból kiváló, a hozzáállásuk példa értékű.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#52135) daver88 válasza L4mie (#52129) üzenetére


daver88
aktív tag

gyári garanciával vásárolj, ne bolti garanciával...

(#52136) pjen


pjen
félisten

Érdeklődöm,ha egy villany bojlert hosszabb időre leállítom,1 év.Kiengedjem a vizet vagy hagyjam benne?

(#52137) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok,
tudnátok esetleg jó álló porszívót ajánlani?
Főként macskaszőr és egyéb kosz gyakoribb porszívózásához, mivel a nagy gépet macerás sűrűn elővenni.
Vezetékes is jó, legyen ereje, árban is kedvező legyen, de megbízható legyen. (párom vett egyszer valami Electrolux ciklon porzsák nélküli porszívót, hát bűn rossz, ereje sincs és folyamatosan megakadt benne valami szelep, mindegy is, de nagyon sz@r volt és volt vagy 20ezerFt)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#52138) farkas-j válasza FerNandor (#52137) üzenetére


farkas-j
őstag

Ha állati szőrre kell és van szőnyegetek is, akkor olyan porszívót vegyél aminek motoros forgókeféje is van. Kiegészítésnek egy jobb lézeres robotporszívó beszerzése is szóba jöhetne ha van rá kereted. Ezzel napi rendszerességgel csináltathatsz egy alaptakarítást ami ugyan nem összemérhető egy alapos takarítással, de hihetetlen, hogy mi koszt össze tud szedni. Most van egy profi porszívónk, de csoda jó mellette kiegészítésnek a robotporszívó!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#52139) Dluinet válasza pjen (#52136) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ha nem lesz minuszokban, akkor hagyd benne. Az anód így tudja megóvni a korróziótól. Viszont a fagy szétrepeszti, a csöveket is.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#52140) FerNandor válasza farkas-j (#52138) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi.
Nincs szőnyeg. Laminált és járólap.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#52141) peppe79 válasza farkas-j (#52138) üzenetére


peppe79
senior tag

Az biztos, hogy a robot nagyban megkönnyíti az ember életét. Én már nem bírtam a két kutyával, és a gyerek által szétszórt kajával. Ennyi szemetet, kutyaszőrt gyűjt össze 1 nap alatt, ~50 nm-en:

https://kepkuldes.com/image/3Op9Wd
https://kepkuldes.com/image/3Op1If

[ Szerkesztve ]

(#52142) pjen válasza Dluinet (#52139) üzenetére


pjen
félisten

Köszi,fagyni biztoy nem fog.

(#52143) farkas-j válasza peppe79 (#52141) üzenetére


farkas-j
őstag

Xiaomi? :)

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#52144) peppe79 válasza farkas-j (#52143) üzenetére


peppe79
senior tag

Ja-ja. Egy egyszerű gen1-es. :) Bánom, hogy nem hamarabb vettem meg.

(#52145) farkas-j válasza peppe79 (#52144) üzenetére


farkas-j
őstag

Szintén gen1-es a miénk is. Csoda jó kis szerkezet! Kb. egy hónapja sikerült még egyhez hozzájutni az Eustock-nál 52eFt-ért. A lányomat leptük meg vele, mert van két cicája. Majd elájult, amikor a nagytakarítás másnapján elindította és meglátta mit szedett össze.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#52146) peppe79 válasza farkas-j (#52145) üzenetére


peppe79
senior tag

Az nagyon jó vétel volt. Cicásoknál, kutyásoknál szerintem elengedhetetlen a robot; pláne, ha gyerek is van.

(#52147) poli27 válasza peppe79 (#52146) üzenetére


poli27
veterán

Jha gyerekeknél nagyon jó :

[link]

És Macskánál is :

[link]

:DDD ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#52148) #40553216 válasza farkas-j (#52126) üzenetére


#40553216
törölt tag

Rosszul gondolod. A lényomás a Miele megoldásánál sokkal egyenletesebben oszlik el. A sajátomban nincs HEPA, csak a porzsákok mellé adott legegyszerűbb szűrő, mégis így jön ki a levegő. Ez fizika. A Sebonál a nagy ellenállású HEPA-zsák (ami egyébként előbb fújódik fel, mint egy lufi, minthogy éreznéd a légáramot, a a csőből belelép) utáni legközelebb lévő lyukakon lép ki először a levegő, a távolság függvényében egyre csökkenő mértékben. A Mielénél is a HEPA szűrő teljes felületén épül fel a nyomás, ezért a kilépőoldalon nem érzel eltérést, mivel itt a kilépőnyílás nem nagyobb, mint a HEPA szűrő felülete.
A linkelt videódon a C3-as teljes belső tere merő por, nyilván valami porzsák szakadás következtében. Az enyémben több, mint 3,5 év után sincs egy szem por sem.
Az előző hsz-emben a 350 Mechanical a légáramlás tekintetében szerkezetileg sokkal közelebb van a Mieléhez, de az S-Class szűrő azon sem jobb, mint a Miele HEPA szűrője.

(#52127) peppe79
Írj a gyártónak emailt, lehet, megírják válaszban!

(#52149) inf3rno válasza L4mie (#52133) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A preciz.hu nagyon jó, én is tőlük vettem most porszívót.

Buliban hasznos! =]

(#52150) inf3rno válasza peppe79 (#52141) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A robottal az a gond, hogy széthordja a kutya piszkot, ha nem figyelsz.

Buliban hasznos! =]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.