Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41351) #32577792 válasza Batib (#41350) üzenetére


#32577792
törölt tag

Elux termékeken nem nyitható tetőre építették be, így ha felnyitod, nem folyik mindenfelé belőle a víz, nem képez rozsdagócot, ráadásul tisztítani is sokkal egyszerűbb őket.
Elég sok olyat láttam családban is, amelyik a tetőn van, (indesit, WP stb.) és hát elég vacak megoldás.

(#41352) Batib válasza #32577792 (#41351) üzenetére


Batib
őstag

Köszi!

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#41353) #32577792 válasza Batib (#41352) üzenetére


#32577792
törölt tag

Igazán nincs mit.

(#41354) pinnacle válasza #32577792 (#41349) üzenetére


pinnacle
nagyúr

OK! Köszi! Hol tudom megnézni, hogy milyen hosszú a hálózati kábel? Annak rövidségére szoktak panaszkodni. Nekem is az elöltöltős verziónál cseréltetni kellett. Garancia miatt csak az ő szervizük csinálhatja. 10k volt.

[ Szerkesztve ]

(#41355) #32577792 válasza pinnacle (#41354) üzenetére


#32577792
törölt tag

Használati utasításban nézd meg. Hosszabbító?

(#41356) pinnacle válasza #32577792 (#41355) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nem találom benne. Hosszabbítót valami balesetveszély miatt nem ajánlják. Electroluxnál a kábelre szoktak panaszkodni, alulra van csatlakoztatva, írta is valaki, hogy alig magasabb a gépnél. Whirlpool-nál jobb, hogy felül van kivezetve, és a hosszát is jelzik, 120cm.

(#41357) #32577792 válasza pinnacle (#41356) üzenetére


#32577792
törölt tag

Nem tudom, ha szabvány elosztó akkor miért lenne balesetveszélyes?

(#41358) pinnacle válasza #32577792 (#41357) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Kézikönyvben is írják, Ne használjon hálózati elosztókat és
hosszabbító kábeleket
, persze lehet csak azért, mert ha kifolyik a víz, és belesik a hosszabbító, abból gond lehet.

(#41359) #32577792 válasza pinnacle (#41358) üzenetére


#32577792
törölt tag

Bakker, akkor a konnektorból vinni kell leágazást és felfúrni a falra olyan magasan egy dugaljt, amibe felér és már nem hosszabbító. Elég gáz ez az elux.

(#41360) asdf_ válasza pinnacle (#41358) üzenetére


asdf_
veterán

Ne rakd a macskat a mikroba. Kb. hasonlo kaliberu vedik a segguket dolog. Hogy ha az 500 Ft-os 16A-s kinai elosztot, amiben mocskosul nem olyan keresztmetszetu kabel van, mint amilyennek lennie kene radugod, es felgyujtja a hazat, akkor ne ok legyenek a hibasak. De a gep seggen velhetoen rendes csoikban vegzodik a gyari halozati kabel, ha normalisan, szakszeruen(!) megtoldja az ember, abbol semmi gond nem lesz (a jotallast csak a szakszerutlen szereles tudja erinteni, a szakszeru nem).

(#41361) pjen válasza pinnacle (#41358) üzenetére


pjen
félisten

Olyan hosszabbító vegyél amin egyes lengő dugalj van. De ne a narancs sárgát.

(#41362) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Szeretnék venni egy elektromos fogkefét, ami az első lenne nekem. A kérdésem az lenne hogy szerintetek ez elsőnek jó választás lenne? --> Oral-B PRO 2 2000 Cross Action
Ebbe elvileg már nem Ni-MH akku van benne hanem Lithium. Illetve nyomásérzékelős, időmérős, stb.. 20 környékétől többet nem igazán szánnék rá, így ez lenne a max keret.
Igazából a fő gondom az lenne hogy sehol sem találtam infót hogy pl. ez a gyári kefe mennyire erős? Én medium erősségűt használok, ez pont jól bevált. Viszont így képek alapján ez nem lehet hogy keményebb sörtéjű?

:R

iPhone 13 Pro Max

(#41363) pinnacle válasza #32577792 (#41359) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi mindenkinek! Egyébként nem is találok olyat a leírásban, hogy garancia megvonással jár, a saját hálózati kábel csere. Csak ezt.

Kizárólag eredeti alkatrészek használatát javasoljuk.
A gyártó nem vállal
felelősséget a helytelen beszerelés vagy használat miatt
keletkezett sérülésekért és károkért.
Amennyiben a készülék hálózati
vezetékét ki kell cserélni, a cserét
márkaszervizünknél végeztesse el.
2.5 Szerviz
• A készülék javítását bízza a
márkaszervizre.
• Csak eredeti pótalkatrészeket
használjon.

Nekem viszont biztos ezt mondták, mert van villanyszerelő ismerősöm. Ráadásul amit hoztak kábelt, az sem valami gyári alkatrész volt, hanem egy olcsó (talán 1000Ft, rákerestem) 3m-es kábel volt. Valami ilyenszerű lehetett.

[ Szerkesztve ]

(#41364) asdf_ válasza pinnacle (#41363) üzenetére


asdf_
veterán

Egyébként nem is találok olyat a leírásban, hogy garancia megvonással jár, a saját hálózati kábel csere.

Nem is talalhatsz, mivel a garanciat jotallast nem lehet megvonni.
Azt lehet mondani, hogy a kabelcsere szakszerutlen volt, a hiba, amivel jelentkeztel, hogy oldjak meg, az _ennek kovetkezteben_ jott letre, emiatt ezt -es csak ezt a hibat- nem kotelesek jotallas keretein belul megjavitani (barmilyen mast, ami nincs osszefuggesben ezzel, azt igen, tehat pl. ha a zsiruj autodba fel ev alatt beletekersz 50e km-t olajcsere nelkul, akkor a motor tekinteteben barmilyen hibavall nyilvan elhajtanak a p-ba, ugyanakkor az elromlott ablakemelot javitaniuk kell).

Ugyanakkor: a kotelezo jotallas ideje egy ev. Egy rakas gyarto vagy alapbol, vagy akciosan ad ennel tobbet is, az egy even tuli dolgoknal viszont a gyarto szabja meg a jatekszabalyokat, nem valoszinu, de nem kizarhato, hogy a harmadik evben pl. emiatt hajtanak el, hogy nem megmondtuk, hogy velunk csinaltasd meg. Tehat erdemes ezt is szem elott tartani (de tovabbra is ugy gondolom, hogy ha valami nem trogerul, hanem szakszeruen van sk. meghosszabbitva, akkor azzal nem fognak cicozni)

[ Szerkesztve ]

(#41365) #32577792


#32577792
törölt tag

Én meg azt gondolom, hogy annak a kábelnek vannak méretei, ami alapján be kell menni egy üzletbe és kérsz ugyanolyan 3 eres mondjuk 3x1,5mm-es kábelt, egy tényleg minőségi dugvillát, összeépíted, kicseréled és happy. A gyárit meg elteszed. Ha javítás lenne, fogod visszacseréled.
Nyilván ha hálózatban rövidzárlat keletkezik és leég minden, akkor nem, vagy ha villámcsapás másodlagos hatása lenne, akkor sem, de akkor meg a biztosító fizetne, ha lenne lakás biztosításod.
De akár a fali dugalj közelebb vitele is megoldás, akár egy jó minőségű lengőkábel is.

(#41366) BB9000 válasza jozsi252 (#41362) üzenetére


BB9000
senior tag

Elsőnek is és sokadiknak is az OralB Vitality tökéletes választás. A drágább ORALB-kkel is pont ugyanúgy lehet fogat mosni mint ezzel, csak telepakolják őket felesleges extra funkciókkal. Ha használod 2-3 év után mindegyik pont ugyanúgy elromlik. Vehetsz másikat. Fejből meg ki kell próbálni, hogy neked melyik jön be és azt venni. Van 10 féle fej. Minden ORALB fej minden ORALB fogkefével használható. Hogy neked melyik jó, azt csak próbával lehet megtudni.
A másik vonal, amin elgondolkodhatsz az a szónikus vonal. Itthon a Philips terjedt el legjobban. Ezekkel a szónikus kefékkel teljesen más érzés a fogmosás. Ezt is ki kell próbálni. Van akinek bejövős. Nekem nem.

A következő a szájzuhany. Ez legalább olyan fontos, mint a kefe.

(#41367) koxx válasza BB9000 (#41366) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha csak az extra funkciókban lenne különbség. Sztem az alap oral b-k nem sok sz.rt érnek. Akkor inkább 1x $-ért gearbestről vmi szónikus fogkefe. Oral B Triumph 5000-et használtunk ketten 4 évig és igazából csak az akkuidő csökkent jelentősen azért váltottunk 8900-ra.

(#41368) pataslogeza válasza pinnacle (#41363) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Hali,

Nincs azzal a kábellel semmi baj.
Nekem a sütőhöz kellett egy másfél méteres hosszabbító. A legolcsóbb (799ft) praktikeres 3 x 1 mm2-es hosszabbítót vettem, és még csak nem is langyos a hosszabbító, pedig a sütő 2500w-os, így közel 11 ampert vesz fel a hálózatból.
A mosógépem 1600w-os (ez 7 amper), gondolom itt körül lehetnek más mosógépek is, szóval simán bírnia kell a legolcsóbb szabványos hosszabbítónak a te mosógépedet is. Minőségi dugalj sem fontos, csak szabványos (16A), földelt legyen. Én dugvillát is a legolcsóbb praktikerest vettem, és arról megy a 2200w-os vízforraló meg a 800w-os mikro.

(#41369) BBéci válasza BB9000 (#41366) üzenetére


BBéci
titán

Óriási tévedés, hogy csak extrákban van különbség!
2003-ban vettem az elő Oral-B fogkefémet, egyből 3D változatot. Akkumulátorának döglődése miatt cseréltem le 2015-ben a ma is használatban lévőre. Sajnos ennek az akksija is Ni-Mh, vagyis sz@r, de nem ez a lényeg.
Sokkal jobban tisztít a 3D, mint a 2D az egyidejű rezgő és forgó mozgás miatt. Ami még fontosabb szempont, az a rezgés- és fordulatszám.

Egyetértek azzal, amit koxx írt: az alap Oral-B-k szart sem érnek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41370) peppe79 válasza BBéci (#41369) üzenetére


peppe79
senior tag

Csak megerősíteni tudom. Én is csodálkoztam, hogy milyen kis gyenge ez az alap Oral-B. Előtte Lidl-ben vásárolt elektromos fogkefém volt, hosszabb üzemidejű Li-ion akksival, töltéskijelzővel, 30 másodpercenkénti, és 2 perces jelzéssel, Oral-B kompatibilis kefékkel, fogkefe tartós dokkolóval, és sokkal jobb kialakítással a fogkefe "tövénél". Ha jól emlékszem, még talán árban is olcsóbb volt valamivel, plusz ott 3 év a gari. Vagy a másik lehetőség, amit Te is említettél, az az ebay...

(#41371) pinnacle válasza asdf_ (#41364) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi mindenkinek! Ha jól emlékszem, azt mondta a szerelő, azért vonják meg a garanciát, mert a készüléket meg kell bontani a hálózati kábel cserénél.

(#41372) #32577792 válasza pinnacle (#41371) üzenetére


#32577792
törölt tag

Sehol nincs olyan rajta, ami alapján neked tudnod kellene, hogy nem vehetsz ki 8db csavart.
Mi van pl. ha a tetőt le kell szedni, hogy beférjen az ajtón? 2 csavar fogja, no zárás rajtuk.

(#41373) Degeczi válasza pinnacle (#41371) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez ebben a formában tényleg hülyeség.
A garancia lényege, h a forgalmazó csak akkor nem köteles ingyen javítani, ha bizonyítani tudja, h nem rendeltetésszerű használat miatt ment tönkre a cucc: az, h levetted a hátlapját, nem jelenti ezt.

(#41374) BBéci válasza Degeczi (#41373) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek.
Autószervizben azzal ijesztgettek, hogy a letiltott funkciók (Hill Hold, kanyarkövető ködlámpák, stb.) engedélyezése garanciavesztést eredményez. Ez mekkora marhaság.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41375) asdf_ válasza pinnacle (#41371) üzenetére


asdf_
veterán

Ha jól emlékszem, azt mondta a szerelő, azért vonják meg a garanciát, mert a készüléket meg kell bontani a hálózati kábel cserénél.

A keszulek megbontasa nem eredmenyezheti a jotallas megvonasat (hangsulyosan tovabbra is az 1 ev kotelezo jotallaset, nem az onkent vallalt esetleges tovabbiet), amennyiben ilyen kitetelt irtak a jotallasi jegyre, az automatikusan semmis.

(#41376) bazsi83vp


bazsi83vp
senior tag

Kedves fórumtársak,

arról szeretnék érdeklődni, hogy az AEG EZS 5664 szónikus fogkefe mennyire megbízható, van-e vele tapasztalat? (főként hatékonyság, tartósság szempontjából)

Köszönöm. :)

(#41377) pinnacle válasza asdf_ (#41375) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nem írta rá, csak mondta. Gondolom azért, hogy őket kelljen hívni, meg azért ha rosszul kötik be, abból is lehet probléma. Egyébként az hol van leírva, hogy a készülék megbontása nem járhat garanciavesztéssel? Erről a gyártó nem rendelkezhet saját hatáskörben? Vagy van valami készülék kategória, amit lehet és amit nem lehet szétszedni?

(#41378) asdf_ válasza pinnacle (#41377) üzenetére


asdf_
veterán

Vannak a jotallasnak torveny altal eloirt feltetelei (PTK), az ebben irtaktol a fogyaszto hatranyara torteno barmilyen elteres automatikusan semmis.
Jotallasi igeny akkor utasithato el, ha pl. a jelzett hibat a fogyaszto okozta, szakszerutlen hasznalattal (es ezt birosag elott is megallo fuggetlen(!) szakertoi velemennyel kell alatamasztani amugy).

Amugy ha jol remlik, amerikaban epp nemregiben tiltottak be a termekek megbontasat gatlo warranty void if removed matricak hasznalatat.

(#41379) Degeczi válasza pinnacle (#41377) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Járhat garvesztéssel - ha bizonyíthatóan a megbontás okozta a hibát. Pl. egy órában elemet cseréltél otthon, és az újra összeszerelés már nem lett vízhatlan, ezért ázott be. De a legtöbb otthoni készüléknél nem ez a helyzet - és valóban, egyre ritkábbak a megbontás elleni plombák is.

[ Szerkesztve ]

(#41380) peppe79 válasza pinnacle (#41377) üzenetére


peppe79
senior tag

Van itt egy kis félreértés. A kötelező jótállás, a jótállásra kötelezett (eladó), és a fogyasztó törvényből eredő jogait ismerteti. Ugyanakkor - a kellemetlen meglepetéseket elkerülendő, - a készülékkel együtt mellékelt, szerződésen alapuló jótállást is érdemes áttanulmányozni. Én legalábbis mindig felhívom rá a vásárlók figyelmét, amit persze 10-ből jó esetben, ha 1 ember olvas csak el. Még ha egy olyan egyszerű beavatkozásról is van szó, mint jelen esetben a kábel cseréje, egy későbbi, jótállási időn belül keletkezett meghibásodás esetén, a forgalmazó/márkaszerviz "automatikusan" elutasíthatja a jótállási igényt. Innentől kezdve pedig, a bizonyítás, miszerint a meghibásodás semmilyen összefüggésben nincs a vezeték cseréjével, a fogyasztót, és nem pedig a kötelezettet terheli.

[ Szerkesztve ]

(#41381) #94529552 válasza jozsi252 (#41362) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szia!

Nekünk is Oral B (Triumph 5000) van, amit már 4,5 éve használunk itthon, illetve én már nem, mert váltottam szónikusra, és többet nem vennék forgófejest, még ha 5k-ért is adnák a Triumph 5000-et(21,9k volt anno). A nyomásérzékelőt és a kijelzőt sem sokra tartom benne. A szónikus kíméletesebb és jobban tisztít, és teljesen halk a másikhoz képest. Itt még többet olvashatsz a szónikus fogkefékről, és az Alfawise-ról másoktól is, nekem 10 hónapja van egy hasonló változata ennek. Az Oral B-nél a fejtől a tengelyhez is folyik le a víz, bár ebből még nem volt problémánk vele, ellenben a Philips-ről több esetben is írták, hogy beázott és tönkrement. aAz Alfavise fogkefe fej zárt, ezért ilyen beázás nagyon nem valószínű.

(#41382) tibbike01 válasza #94529552 (#41381) üzenetére


tibbike01
őstag

Szerintem a kis kerek, forgó fejjel sokkal jobban tudsz a fogak között manőverezni és elérsz szűk helyeket is. Hogy érted azt, hogy jobban tisztít a szónikus fej?

(#41383) ribarszki válasza tibbike01 (#41382) üzenetére


ribarszki
őstag

- Oral B gagyi
- Philips elektromos forgófejes
- Oral B drága
- Philips Sonicare drága
- Philips Sonicare olcsó (2x)
- Xiaomi szóikus
- Xiaomi Oclean szónikus

Fogalmam sincs már a pontos modellekről. Az elmúlt 15év fogkeféi sorrendben amiket használtam. A szónikus számomra nagyságrendekkel alaposabb mint a forgókefés. Mióta szónikusat használok (8éve) nem volt lyukas fogam és fogkövem, és a tisztaságérzet is sokkal jobb. Próbáld ki, egy olcsó Sonicare is kiváló. Vagy Kínából olcsóbb szónikus. A jobban tisztítot úgy érti, hogy jobban és alaposabban tisztít. Pláne a fogközöket. De keress vissza a fórumon, sokat beszéltünk róla anno.

[ Szerkesztve ]

(#41384) Degeczi válasza ribarszki (#41383) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nekem is hasonló a tapasztalatom, érezhetően jobban tisztítanak a szónikus kefék, már egy Lidis is, a Xiaomi pedig végképp. Nálam az oldalra seprő, téglalap alakú fej is jobban bevált a fogközök tisztításához (már a szónikus típusok előtt is), de ez egyéni preferencia is lehet.

(#41385) bazsi83vp


bazsi83vp
senior tag

Közben még keresgéltem.
A kettő termékből melyiket ajánlanátok inkább: Panasonic , vagy AEG

(#41386) st6969 válasza ribarszki (#41383) üzenetére


st6969
őstag

Szerinted a Philips Sonicare-t megéri valami újabb Xiaomi-ra vagy Alfawise-ra lecserélni?
Egyelőre nincs gond a készülékkel (2 éves), nem ázott még be, de a gumiharang szerintem nem sokáig bírja, a fogkrém maradék megkövesedik rajta (elveszti a rugalmasságát, esélyes, hogy hamarosan megtörik), bár leöblítem fogmosás után.
Vennék egy tartalékot. Valami alternatívában gondolkodom, drágállom a Sonicare fejet, bár kétségtelen, hogy a Sonicare fej alakja remekül illeszkedik, kellően puha.

[ Szerkesztve ]

(#41387) ribarszki válasza st6969 (#41386) üzenetére


ribarszki
őstag

Xiaomi Oclean SE vagy One! Kiválóak! Puha sörtével jön, kellően erős, hatalmas akksival. Nagyon szeretem. (A Soocas nagyon kemény volt nekem)

[ Szerkesztve ]

(#41388) #32577792


#32577792
törölt tag

Van valakinek ilyen hűtője?
Liebherr CUEF 3311
Ez miben különbözik mint a CU 3311?

(#41389) pinnacle válasza asdf_ (#41378) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nem is értem mit vacakol az Electrolux párszáz forintos kábellel. Miért nem hosszabbat tesz bele, vagy felül vezeti ki. Nekem azt mondták, azért ilyen rövid a kábel, mert külföldön nincs olyan szabály, mint nálunk, hogy fürdőszobában magasan kell lenni az aljzatnak. Egyébként nálunk is gyártanak mosógépet? Biztos tudnak a problémáról. Ekkora cégnek, gondolom nem extraprofit, hogy 10.000Ft-ért cseréli. Bár ki tudja.:)

Akinek nem sürgős lehet érdemes várni, ilyen csere programokra. Azt mondták október, november körül szokták indítani.

[ Szerkesztve ]

(#41390) BBéci válasza st6969 (#41386) üzenetére


BBéci
titán

Ha marad rajta fogkrém, akkor nem kellő alapossággal öblíted le. Ha szükséges, hetente egyszer tisztítsd meg körömkefével.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41391) simico válasza pjen (#41361) üzenetére


simico
aktív tag

De ne a narancs sárgát.

Miért, mi a baj a narancssárgával?

Más.
Olvasom a szónikus fogkeféket. Tudtok ebből olyat ajánlani ami itthon, rendes boltban kapható és nem egy ökör ára? Kipróbálnám én is, hátha nekem is beválik.

(#41392) st6969 válasza ribarszki (#41387) üzenetére


st6969
őstag

Köszönöm, máris nézem. :R

(#41390) BBéci
Kétségtelenül igazad van, oda kellene figyelnem rá :K

(#41393) ribarszki válasza simico (#41391) üzenetére


ribarszki
őstag

Sonicare EasyClean

(#41394) MiB


MiB
tag

Újonnan vett porszívóhoz lehet e utángyártott porzsákot venni, nem szűnik meg e a garancia?

Ezt néztem ki: http://www.porzsakcentrum.hu/porzsak/electrolux_porzsak-i8633 viszont ami érdekes hogy ez http://www.porzsakcentrum.hu/porzsak/electrolux_porzsak-i10758 500-al olcsóbb és csak 5 db van benne, fele annyi mint a másikban, de aminősége mind2őnek ugyan az?

Most vettem ezt a porszívót ESP74GREEN

Ehhez milyen porzsákot vegyek?

Köszönöm

(#41395) BBéci válasza MiB (#41394) üzenetére


BBéci
titán

Ha saját magad cseréled a porzsákot, már akkor megszűnik a garancia! Ez benne van a garanciafüzetében. Vagy mégsem? ;]

S-Bag porzsák való a gépedhez és ha netán elromlana, azt senkinek nem kell tudnia, hogy ki által gyártottat használtál hozzá.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41396) tobias40 válasza BBéci (#41395) üzenetére


tobias40
veterán

Egyébként meg honnan tudják bebizonyítani hogy vki nem gyári porzsákkal használta a gépet?
Értem én hogy azzal elvileg nem mehet tönkre de mivel bizonyítják be nem gyári volt benne?

Pl van aki felváltva használja mindkettővel,és amikor elromlik belerakja a gyárit és mutatja hogy ennek ellenére tönkre ment a porszívó! ;]
Én gyárival használom a miele-t,nem sajnálom tőle a gyárit pedig vettem után gyártottat is harmad annyiért de az ott figyel bent a fiókban..

Persze garancia időn belülről filozofálok...

[ Szerkesztve ]

(#41397) Mezga Aladár válasza tobias40 (#41396) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Úgy te kis butuska :DDD , hogy ha sz&r a porzsák akkor teli megy a motor porral.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#41398) MiB válasza BBéci (#41395) üzenetére


MiB
tag

Most hülyének nézhetsz de ezt nem én találtam ki! Itt olvastam az egyik kommentben hogy a garancia ugrik. Persze lehet trükközni, meg hazudozni, ezért gondoltam rákérdezek erre.

(#41399) tobias40 válasza Mezga Aladár (#41397) üzenetére


tobias40
veterán

Te kis butuska szted ezt mire írtam? ;]
"Értem én hogy azzal elvileg nem mehet tönkre"

A válasz pedig nem releváns...

(#41400) BBéci válasza MiB (#41398) üzenetére


BBéci
titán

Ilyesmiről nem kommenteket kell olvasgatni, mert mi mindenféle csacsakaságokat írkálhatunk. A gyártó által meghatározott feltételeket kell tanulmányozni.
Nem néztelek hülyének. :N

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.