Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41251) blattida válasza tobias40 (#41247) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha megtelik a kondenzvíz tartály, akkor nem megy tovább, csak akkor, ha üríted.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#41252) #32577792 válasza tobias40 (#41249) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ha ennyit megy célszerű, miénk azért nem megy annyit, meg a feleségem gyűjti

(#41253) tobias40 válasza blattida (#41251) üzenetére


tobias40
veterán

Ez volt a lényeg,köszi!
Én is így gondoltam de biztosra akartam menni.

Nem figyelhetek minden szárításra ,nem én indítom őket tehát nem tudom nyomon követni..

Köszi mindenkinek! :R

(#41254) Mortein


Mortein
tag

Mikrónk ma tönkrement (Candy CMC 2895 DS) úgyhogy most az asszony a fülemet rágja, hogy nézzünk valami újat. Probléma az, hogy mikró márkákat egyáltalán nem ismerem. Mit érdemes venni? Szinte csak melegítésre, kiolvasztásra használjuk, tehát grill funkció nem kell olyan 20 liter körüli méret elég lenne. Asszony kikötötte, hogy szép legyen :DD és ne az a régi fajta tekerőgombos.

(#41255) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Üdv,
Van valakinek tapasztalata Wifi-s Ariston Velis EVO villanybojlerrel?
Programozott módban be lehet állítani két időpontot napon belül, amikor szeretnénk zuhanykész vizet. Beállítottam reggel 7-re és este 8-ra, viszont első ránézésre az történik, hogy ezt a két időpontot leszámítva egyáltalán nem biztosít melegvizet a nap folyamán. A beállított időpont előtt maximális teljesítménnyel megcsinálja a melegvizet a beállított időpontra, aztán be sem kapcsol egész nap. :F
Valaki esetleg ki tudna okosítani?

(#41256) pjen válasza _ATi_1 (#41255) üzenetére


pjen
félisten

Ha máskor is kell meleg víz,mért nem állítod mondjuk 60 fokra és mindíg van meleg víz.

(#41257) ribarszki válasza Mortein (#41254) üzenetére


ribarszki
őstag

Pontosan mi a baja? Nem melegít? Minden más működik? Világít, bekapcsol stb?

[ Szerkesztve ]

(#41258) blattida válasza _ATi_1 (#41255) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Pont azt teszi, amit tennie kell, mivel az a lényeg, hogyha okos módban használod, akkor a megadott időpontokban a kívánt hőmérsékletű a melegvíz, egyébként meg alacsonyabb.

Most, hogy megnéztem, ez az eco evo funkció.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#41259) olta


olta
aktív tag

Sziasztok,

Ez a Philips akcióban megéri 78k HUF forintot? Van-e valakinek tapasztalata vele esetleg? :U

(#41260) Dluinet válasza olta (#41259) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#41261) Mortein válasza ribarszki (#41257) üzenetére


Mortein
tag

Igen, minden megy de nem melegít. Gyanítom a biztosíték ment ki benne de még ha az is a gondja, akkor is felmerül a kérdés, hogy miért ment ki és érdemes-e cserélni.

(#41262) pjen válasza olta (#41259) üzenetére


pjen
félisten

Nézd meg,próbáld ki.Kép alapján nehéz megmondani.Nekem van egy Philips universal,már vagy 10 éves,eddig kiváló.

(#41263) _ATi_1 válasza blattida (#41258) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Kívánt hőmérséklet nem állítható be. Két időpontot tudok beállítani, és ehhez tartozó zuhanyzások számát 1-től 4-ig.
Tehát ha reggelre beállítok 2 zuhanyzást, amit el is használok, akkor a másik időpontig egyáltalán nem csinál meleg vizet. Nem gondolom, hogy ezt kellene csinálnia egy bojlernek. Napközben 14 fokos víz folyik melegvízként.
A másik problémám: Ha tudja, hogy 8:00-ra kell megcsinálnia a melegvizet, akkor ezt miért 7:40-kor kezdi el maximális teljesítményen?

Az evo funkció pár napig logolja a használati szokásokat, és ahhoz igazítottan készíti elő a melegvizet. Ezt inkább kikapcsoltam.

(#41264) blattida válasza _ATi_1 (#41263) üzenetére


blattida
nagyúr

Milyen módra can állítva? Manual módban tudod állítani a hőmérsékletet.
Az eco evő funkciót érdemes lenne aktiválni, mert megtanulja, hogy mikor és mennyi melegvízre van szükség, bár ehhez négy hétig tanul a leírás szerint.

Mortein
Biztos, hogy nem biztosíték probléma.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#41265) pjen válasza _ATi_1 (#41263) üzenetére


pjen
félisten

Ha kikapcsolsz minden okos funkciót,úgy működik mint egy normál bojler,és míndig van meleg víz.

(#41266) blattida válasza Mortein (#41254) üzenetére


blattida
nagyúr

Mennyi idős, 9-10 éves? Készülj fel, hogy a mostaniak nem mennek el ennyi ideig.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#41267) _ATi_1 válasza blattida (#41264) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Programozási üzemmódban van. Azt szerettem volna elérni hogy naponta két beállított időpontban biztosan legyen 2-2 zuhanyra elegendő melegvíz, mellette napközben elég csak néhány kézmosás, vagy mosogatás.

(#41268) blattida válasza _ATi_1 (#41267) üzenetére


blattida
nagyúr

Pont erre jó az eco evő mód. A program módban meg nem lehet hőmérsékletet állítani, csak a zuhanyzások számát és az idősávot.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#41269) Mortein válasza blattida (#41266) üzenetére


Mortein
tag

Pontosan nem tudom, mert asszonyé volt és ő is csak használtan kapta de minimum 6-7 éves, ha nem több.

(#41270) ribarszki válasza Mortein (#41269) üzenetére


ribarszki
őstag

Én egy 13éves mikróban most cseréltem biztosítékot. Baromi egyszerű, hosszú műanyag csőben van az üveg tokozásos bizti. Vidd el műszaki boltba, kérj újat, cseréld ki. Kb 4-500Ft. A legtöbb esetben ilyenkor sok évig simán mennek. Ha meg az új is kimegy, akkor a magnetron lehet a ludas. Akkor viszont kuka. De mit veszítesz egy próbálval? Pár száz forintot? Ellenben nagy eséllyel lesz egy működő mikród.

(#41271) ribarszki válasza blattida (#41264) üzenetére


ribarszki
őstag

Egészen biztos, hogy biztosíték probléma..

(#41272) blattida válasza ribarszki (#41271) üzenetére


blattida
nagyúr

Mivel igen nagy valószínűséggel a magnetron zárlata miatt olvadt ki a biztosíték, ezért a csere után is ez várható, de az igaz, hogy ez nem biztos, mert csak 95% a valószínűsége. Magnetront kéne cserélni benne, de az meg nem éri meg, mert az új magnetronok nagyon vacakok és drágák, sajnos, nem véletlenül halnak korán a mostani mikrók.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#41273) pjen válasza blattida (#41272) üzenetére


pjen
félisten

Bizti kimehet egy magas fémtartalmú edénytől is,de ez sem biztos.

(#41274) _ATi_1 válasza pjen (#41265) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Köszönöm a tippet, de ha már elszántam magam, hogy kifizetem az okos verzió majd 70%-os felárát, akkor inkább megpróbálnám használni. Egyelőre bízom benne, hogy én csinálok rosszul valamit.

(#41275) Mortein válasza ribarszki (#41270) üzenetére


Mortein
tag

Egy próbát megér.

(#41276) sutszi


sutszi
veterán

Helló!

Tesóm mosó/szárítógép kombót keres.
Az alábbi feltételeket fogalmazta meg:
- 7/4 vagy 8/5 mosó/szárító kapacitás legalább.
- Legyen rövid program.
- A energiaosztály vagy jobb
- késleltetett indítás
- 1400 fordulatos centrifuga
- digitális inverter motor
- felmerült még a wifi, hogy távolról lehessen indítani... de ez elhagyható.

Ezt nézegeti most.

Általánosan fontos a tartósság. Takarékos működés.
Tudtok ajánlani valami jót a fentiekre? Akár beszerzési hely is jöhet tippnek, ahol tudnak fogni egy kicsit az árán.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#41277) ribarszki válasza sutszi (#41276) üzenetére


ribarszki
őstag

Mondd meg neki, hogy vegyen egy mosógépet, a tetjére meg rakjon összeépítő kerettel egy szárítógépet.

(#41278) Csabroncka válasza sutszi (#41276) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Az egyben gépet ha lehet kerülni kell, én is próbálkoztam keresni megfelelőt, de a "Takarékos működés" fogalma ekkor kilőve, mert nincsen belőlük hőszivattyús csak kondenzációs (pár kivételtől eltekintve, amik 400 ezer fölött kezdődnek).

Ebből az összegből (vagy 70-80%-ból a mosógép kijön), de értelmes szárítógép és mosógép (külön meg pláne) nem!

"in medias res"

(#41279) ribarszki válasza Csabroncka (#41278) üzenetére


ribarszki
őstag

90ért vesz egy DD Lg mosógépet (vagy használt Mielet), a tetejére meg 120-130k körül egy hőszipkás Beko szárítót 5év garival. Nem olyan rossz kombó ez. Így pedig sokkal jobb mosási és szárítási eredményt ér el, kevesebb energiafelhasználással, ugyan annyi pénzből.

(#41280) BigBear


BigBear
senior tag

Kezdem úgy érezni, hogy tényleg eljutottunk a tervezett fogyasztási selejt kategóriához háztartási gépek terén. A múltkor bosszankodtam a mosógépünk miatt (LG).
Hát erre most takarítom a tűzhelyet (Gorenje kombi, zománcos, fekete felső rész) ami kb. fél éves. Az elvileg hűdekemény felület egy csomó helyen tiszta karc. Soha nem használtunk brutál dörzsit vagy súrolóport vagy ilyesmit. Már korábban lecsesztem az asszonyt, mert zsíroldózott és az lemarta helyenként a festéket. Állítása szerint egy pillanat alatt jött a festék, lemosta, de pöttyös, ill. folyásnyom maradt. Erre ez. Biztos bennünk van a hiba, de könyörgöm, a 30 éves Karancson amit kidobtunk és leváltottunk ezzel, a zománc ép volt, az alja kezdett rozsdásodni. Pedig azt semennyire nem kíméltük. Kapott zsíroldót, súroltuk, minden. Ez a vicc kategória komolyan.

[ Szerkesztve ]

(#41281) sutszi


sutszi
veterán

ribarszki & Csabroncka Köszi. :R

Elég kompromisszumos a helyzet. Nincs hely két gépnek. Egymás fölé sem lehet, meg ugye akkor a nehéz elérhetőség is gond...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#41282) Degeczi válasza ribarszki (#41279) üzenetére


Degeczi
nagyúr

+1

Egybegépnek csak ott van létjogosultsága, ahol tényleg sehogyan sem fér el kettő - és az általában még panelfürdőszobában is megoldható egymás tetejére pakolva (igaz, a tipikus panel száraz levegője miatt ott nem gond a hagyományos szárítás sem, ha nem családról van szó, csak párról vagy egyedülállóról)

(#41283) ribarszki válasza sutszi (#41281) üzenetére


ribarszki
őstag

"meg ugye akkor a nehéz elérhetőség is gond..." :F

Ezt nem értem. Mit nehezebb elérni? A mosógéphez vagy mosószárítógéphez ígyis úgyis le kell hajolni. A szárítóba meg lehet nagyon kényelmesen állva pakolni. Tulajdonképpen kényelmesebb az egymásra rakott gép mint az egymás melletti..

[ Szerkesztve ]

(#41284) pjen válasza BigBear (#41280) üzenetére


pjen
félisten

A karancs zománcozva volt,ezeken ománc festék van.Viszont 30 éve egy félévi fizu volt egy Karancs kombi,most egy gorenje egy havi sincs.

(#41285) BigBear válasza pjen (#41284) üzenetére


BigBear
senior tag

Ez lehetséges.
Bár szerintem akkor is gáz. 110e Ft azért most sem a legalja, bár való igaz, ha fizetés arányában nézem, akkor nem ugyanaz.

(#41286) blattida válasza pjen (#41284) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha jó a felület előkészítése és a festék, akkor azért a zsíroldótól nem kellene leválnia a festésnek.
Sajnos szinte ipari hulladék minden a prémium alatt.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#41287) pjen válasza blattida (#41286) üzenetére


pjen
félisten

Sajna igazad van. De fogyasztói társadalom van.

(#41288) peppe79 válasza BigBear (#41280) üzenetére


peppe79
senior tag

Ugyan, mikor elkezdődött már ez az egész!? Nézd meg az új évezredben készült termékeket: fényképezőgép objektívek, szerszámgépek, autók, kerti bútorok, bármi. Miért lenne kivétel ez alól a háztartási gépek? Kíváncsi lennék, hogy milyen irányba tolódnának el az eladások, ha megadnák a lehetőséget: egy strapabíró, de faék egyszerű gépet választ az ember, vagy ugyanazért a pénzért egy pelenka minőségűt, amit telepakoltak mindenféle fícsörrel, meg elektronikával...

(#41289) BigBear válasza peppe79 (#41288) üzenetére


BigBear
senior tag

Már régen ez megy, csak az ember mindig bizakodik, aztán meg csalódik persze.

Amúgy biztos a csillivillit vennék sokan, nem az egyszerűt.

[ Szerkesztve ]

(#41290) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok,

Szabadonálló kerámia lapos villanytűzhelyet (nem beépíthetőt) akarok venni, de nem értek ehhez, ezért kellene ebben segítség.

Mindenképpen 60cm széles hőkeverős kellene, és megbízható.

Én négy típust néztem ki, de nem tudok dönteni. Ha jól tudom az AEG márka a legjobb ezek közül, de azokra csak 1 év a garancia.

A beko mellet szól az ára és az 5 év garancia, de ez nem egy ismert márkanév számomra.

Tud valaki segíteni a döntésben?

BEKO FSM67300GWS

GORENJE EC6352WPA

AEG 47056VS-MN

AEG CCB6440BBW

Találtam még egyet, de ez sem ismert márka számomra.

Amica 54037

Ja, valaki meg tudja mondani mi a különbség a két AEG között?

[ Szerkesztve ]

(#41291) Reaper válasza Reaper (#41238) üzenetére


Reaper
őstag

No, köszi szépen a segítséget mindenkinek voltunk ma MM-ban, megnéztük a gépeket végül ez lett a nyerő, miután az asszony kipróbálta: MIELE SFRF3 COMPLC2 Porzsákos porszívó
Nagyon tetszett a parkettás fej nekem is meg asszonynak is, plusz nagy ötlet, hogy pár részegységnek külön helye van a gépben.
Megnéztük az Electroluxokat is, nagyon szép cucc, nagyon halk de nagyon vékony, gyenge anyagúnak tűnt, plusz az 1 év gari se volt annyira csábító. Volt ott egy Philips promoter nő is, ilyen 50 körüli, nem volt rajta promós ruha, hogy tudni lehessen róla, de leszólta mindkettőt és adta volna a sajátot, valami 85 körül, mutatta, hogy az övék erősebben szív, stb, hozott valami mérőt. az Electro 400, Philips 450-et szívott. Rátettem a Mielere annál meg 500 felett kiakadt a mérő :D
Szóval végül 2 év garival lett + 3 év kiterjesztett gari, de az ügyfélszolgálatos, a pénztáros és a porszívó részleges is külön külön mondta, hogy neki is Miele van, mindnek 10+ éve, és semmi baja :)

[ Szerkesztve ]

(#41292) pjen válasza BigBear (#41289) üzenetére


pjen
félisten

Igen,mert megtehetik.Az is szempont,hogy szép legyen.Okostelóból is mindig ujat veszünk,pedig telefonálni a 3310 es Nokia tökéletes volt.

(#41293) tibbike01 válasza Reaper (#41291) üzenetére


tibbike01
őstag

És miután megtudtad, hogy 10+ évig bírják vettél rá kiterjesztett garit? :C Értelme nem sok volt. Sorry.

[ Szerkesztve ]

(#41294) attiati


attiati
veterán

Szó nélkül visszavették a botmixert és visszaadják a pénzt.

Szerintetek én tettem tönkre és nem kellene datolyát (vagy bármilyen aszalt gyümölcsöt) mixelni benne?

Vagy konstrukció hibás / egyedi hibás termék volt?

Csak azért kérdezem, mert vennék újra helyette.

[ Szerkesztve ]

(#41295) Met válasza attiati (#41294) üzenetére


Met
nagyúr

Melyik részével csináltad?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#41296) Reaper válasza tibbike01 (#41293) üzenetére


Reaper
őstag

9k volt. Minden cuccra, amit veszek hosszabb távra, szoktam venni kiterjesztést ha van rá lehetőség. A feleségem LG telójára is kötöttünk annó es jól is jártunk vele, mert a gyári gari után 1 hónappal lett alaplap hibás. Nekem megéri, van értelme, mert bármilyen is egy márka hírneve, lehet pont egy szérián belüli pénteken összerakott hibás széria.

(#41297) attiati válasza Met (#41295) üzenetére


attiati
veterán

Magával a botmixerrel csináltam.
(nem az aprítóval)

Készen volt a pürésített cucc és abba dobtam bele utólag a datolyát. Magozva, de egyben.

Szerintem a ragadós datolyába beleszorult a botmixer pengéje.
És utána nem tudott elforogni, mert beakadt.
Ez a feltételezésem.
És az kés kiforgatta magát az egész tokból.

Csak nem tudom, hogy meg merjek e venni ugyanolyan mixert.

[ Szerkesztve ]

(#41298) Met válasza attiati (#41297) üzenetére


Met
nagyúr

Hát ha datolyát akarsz megint darálni akkor ne. Ez nem arra való.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#41299) ribarszki válasza Reaper (#41291) üzenetére


ribarszki
őstag

A MM-ban gátlástalanul tolják a Philips porszívókat... Egyébként gratula, jól döntöttél. Szerintem a drágább gépek között a best-buy a Miele C2 Parquett. Nagyon sok fórumtársnak ilyen gépe van.
Arra az egyre vigyázz, hogy csak és kizárólag gyári Miele zsákot használj!

(#41300) Mezga Aladár válasza ribarszki (#41299) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Miele C2 Parquett.
Csak hogy legyen egy kis izgalom. Vadi új, hét elején vettem, levágta a biztit. Ugyan abban a konnektorban volt mint az elődje egy 1600 W samu porzsák nélküli szutyok. 10 A bizti. Át dugtam egy másik konnektorba ott jó volt. Kíváncsi vagyok a valóságban mennyi az igazi elektromos teljesítménye. ;]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.