Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41051) blattida válasza pixta78 (#41050) üzenetére


blattida
nagyúr

Miért is?
Mert nincs okostelefonról vezérelhető eszközük? Maximum ez, amit fel lehet hozni "ellenük".

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#41052) H.lacika válasza BB9000 (#41043) üzenetére


H.lacika
tag

Azért vettem szárítógépet, hogy ne kelljen teregetni.
Megy bele minden, nem is tudtam hogy van amit nem lehet :)
Szépen nézne ki szárítógép megy és teregetek is, dupla meló, nem is értem mit beszéltek :D

(#41053) #40553216 válasza blattida (#41051) üzenetére


#40553216
törölt tag

Hát, azért a termékkínálat erősen leegyszerűsödött. :DDD
Keverőtárcsás mosógép, 407.6 típusú, 1400/perces, C28.4B típusú, 2800/perces centrifuga.

[ Szerkesztve ]

(#41054) Degeczi válasza H.lacika (#41052) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Attól is függ, milyet vettél: ha hőszivattyús, az csak kb. 50 fokos levegővel dolgozik, ezért nagyon kevés olyan ruha van, amit ne lehetne benne szárítani.
A sima kondenzációs vagy kivezetéses típusok ennek majd' kétszeresén dolgoznak alapban, így ott már inkább kell ügyelni, mi rakható bele.

(#41055) pixta78


pixta78
senior tag

Szárítógépbe való illatosítót lehet használni?
Mit ajánlotok ha igen.
Az öblítőnek nincs illata.

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#41056) BBéci válasza H.lacika (#41052) üzenetére


BBéci
titán

Szintén azért vettem mosó/szárítógépet, hogy ne kelljen teregetni. Ez 20 éve történt, az első pár évben rendszeresen használtuk a szárítást, azóta 2-3 alkalommal. Nem jött be.
Külön szárítógépnek nincs helye, pedig az tutira jobb, anyósomnak van, nagyon szereti, de valóban nem szabad mindent beletenni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41057) Degeczi válasza BBéci (#41056) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A mosó/szárítógép tényleg felejtős, nem meglepő a rossz tapasztalatod.
Olyan ruha viszont ritka a mindennapos viseletben, amit a mai korszerű, hőszivattyús szárítógépkben ne lenne szabad szárítani.

(#41058) BBéci válasza Degeczi (#41057) üzenetére


BBéci
titán

Esetleg az olyan ruhadaraboknak árthat, amikre 30 fokos mosási hőmérsékletet írnak elő. Minden esetben meg kell nézni a textilkreszt, láttam már gépi szárítást tiltó piktogramot.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41059) blattida válasza #40553216 (#41053) üzenetére


blattida
nagyúr

A különböző vízmelegítők, forróvíztárolók, gázkazánok, szolár termékek és hőszivattyús cuccok meg nem is számítanak? A licencelt olasz szar mosógépeikre amúgy sincs szükség, nem véletlenül nincsenek már...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#41060) BBéci


BBéci
titán

A mai szokásos Edigital hírlevélben a támogatott mosó- és hűtőgépcserére vonatkozó ajánlatokat nyomatják. Ennek kapcsán eszembe jutott, hogy akár kihasználhatnám, de fogalmam sincs, kik kaphatják. Tudja valaki kapásból?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41061) n@p@lm válasza BBéci (#41060) üzenetére


n@p@lm
őstag

Akik annak idején (tavaly) pályáztak az Otthon melege programon keresztül :)

(#41062) freaghill válasza BBéci (#41060) üzenetére


freaghill
őstag

Erről sajnos lecsúsztál.
Volt egy 4 órás időkeret amiben be tudtad nyújtani a pályázatot, ami novemberben volt még. :)

(#41063) BBéci válasza freaghill (#41062) üzenetére


BBéci
titán

Akkor ránéztem, úgy tűnt, nem vagyok jogosult.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41064) Degeczi válasza BBéci (#41063) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az gáz, mert lényegében csak az nem jogosult, akinek 60 napot meghaladó köztartozása van, vagy nem teljesen cselekvőképes :D
(ill. ha korábban már sikeresen pályázott ugyanerre persze)

(#41065) Voice24


Voice24
őstag

Korábban már felraktam, de újra felrakom, hogy ne tántorítson el senkit a kis hely a külön mosó és szárítógép használatától.
Nálunk ahogy a mosás végzett, az összes ruha válogatás nélkül megy a szárítóba, és két év alatt egy sem ment tönkre vagy ment össze. A kinyitható szárogató porosodik a műhelyben, nagyon ritkán van elővéve.Íme

(#41066) Laszlo1228


Laszlo1228
csendes tag

Sziasztok,
Tudnátok segíteni az alabbi hutok elonyeiben es hatranyaiban.
A kinezett tipusok a kovetkezok fontos hogy feher legyen...
Liebherr cnep 4313
Liebherr cn 4015
Bosch kge 39 vw 45
Miele 28132 wh
Orommel vennem ha van egyeb mas javaslatotok ebben az arkategoriaban.

Segitsegetek elore is koszonom

(#41067) BBéci válasza Degeczi (#41064) üzenetére


BBéci
titán

Akkor elnéztem, mert jövedelmi és más korlátozásról tudtam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41068) #40553216 válasza blattida (#41059) üzenetére


#40553216
törölt tag

De, persze, azok is számítanak. Sőt, kifejezetten meglepődtem. De itt most a mosógépek a téma. ;)

[ Szerkesztve ]

(#41069) blattida válasza #40553216 (#41068) üzenetére


blattida
nagyúr

A szarvasi és annak mostani helyzete miatt jött be a képbe a hajdu és az az állítás, hogy a hajdu mellett is elment az idő, de nem mosógép kapcsán és nem a mosógépes topikban, ezért bátorkodtam ezeket is felhozni.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#41070) H.lacika válasza Laszlo1228 (#41066) üzenetére


H.lacika
tag

Hali

Fehéreket néztem én is a Liebherr 4313 gondolkozom, a 4015-s A++, míg a 4313 A+++ 160kwh/év ez fogyassza a legkevesebbet a felsoroltak közül.
Bosh nagyobb , azért drágább is, Miele ezt a típust nem találtam magyar üzletbe, gondolom az a csúcskategória.
Nálam csak a A+++ játszik, no frost, alulfagyasztós 200k alatt lehetőleg fehér, ha nem fehér is játszik több a lehetőség (Samsung), de a Liebherr néz ki befutónak.

(#41071) Laszlo1228 válasza H.lacika (#41070) üzenetére


Laszlo1228
csendes tag

A miele lenyegeben pontosanugyanugy nez ki mint a liebherr 4313 kb 260e ftert.

(#41072) #32577792 válasza Laszlo1228 (#41066) üzenetére


#32577792
törölt tag

Bosch KGF39SW45 :
Tesztelt gépek között: Átlagnál jobban hűt
Átlagnál stabilabb hőmérséklet
Átlagnál csendesebb
Átlagnál kisebb energiafogyasztás
Átlagnál a fagyasztási ideje hosszabb, ahogy szinte az összes bosch gép esetében.
Ezen tesztekben szereplő gépek között (A+++) között legjobb helyen az LG végzett LG GBB60PZEFS ezzel a modellel. (elmondható, hogy a A++ kategóriában több modellje végzett a legjobb helyeken)
LG után több Liebherr modell jön és utánuk Gorenje egy modell, Boschok, és a többiek.

Egyébként belülről Leibherr masszívabb mint pl. egy Beko, ami ugyanaz a szint mint egy elux vagy zanussi.
Kihasználhatóságban nekem Samsung, LG tűnt a legjobbnak. Némelynek akkora az ajtóban lévő tároló mélysége, ami már a hűtőtér rovására vett el helyet a polcok mélységéből, a behelyezhető edények nagyságából.
Azt javaslom mindenkinek, menjen el, vigyen mérőszalagot és nézze meg mindet, méricskéljen, tapogassa meg őket, mert némelyik elég tré érzést mutat, amitől lehet még nagyon hájp meg minden. Ha konkrét tesztek érdekelnek, tudatos vásárlóknál van teszt sok modellről, sajnos van már benne pár, ami kifutott, de talán támpontnak jó lehet. Nincs 2k és elég hasznos lehet.

Én egyenlőre egy LG modellel szemezek, amit nem gondoltam volna, hogy elgondolkodom egy LG termékem, de ha jó, akkor miért ne. Nem vagyok egyik márka fan sem.

[ Szerkesztve ]

(#41073) numera007 válasza pixta78 (#41055) üzenetére


numera007
tag

Igen. Lehet kapni illatosító lapokat (DM, Müller, Rossman, stb), ezeket a ruhák közé téve valami illata lesz. Vagy veszel mosóparfümöt (DM, Müller, stb) egy pamutzsepire teszel belőle és szintén a ruhák közé rakod. A harmadik az a pl. Lenor mosó illatgyöngy, ezt nem javaslom, mert a szűrőt csúnyán eltömíti.

[ Szerkesztve ]

(#41074) pixta78 válasza numera007 (#41073) üzenetére


pixta78
senior tag

Köszi szépen.

Voice24:
Hőszivattyús a szárítód?

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#41075) Voice24 válasza pixta78 (#41074) üzenetére


Voice24
őstag

Igen, hőszivattyús. Ez az

(#41076) freaghill


freaghill
őstag

Miele szárítógépből is olyan jó mint mosógépből?

(#41077) ribarszki válasza freaghill (#41076) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem tudom hány embernek van innen Miele szárítója, de ha végleg letérdel a hőszipkás Gorenje gépem ami 3év alatt 2x volt szervízben, a mosógép mellé is Miele szárítót veszek. Ekkora hulladékot, mint amit a Gorenje gyárt még nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#41078) pixta78 válasza Voice24 (#41075) üzenetére


pixta78
senior tag

Köszi!

Mindenki:

Kondenzációsba csak az előírtakat szabad rakni?
Tehát fehérneműt nem?
Tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#41079) Degeczi válasza pixta78 (#41078) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Olyan legyen, ami bírja a 90 fok körüli levegőt. A legtöbb (pamut) fehérnemű ilyen.

(#41080) blattida válasza pixta78 (#41078) üzenetére


blattida
nagyúr

Miért ne lehetne fehérneműt berakni eg szárítógépbe? Normális fehérnemű pamut, nem műszálas vacak, ami nem szeretné annyira a meleget, bár, nálunk hagyományos miele kondenzációs van, amiben még semmi sem ment tönkre vagy össze, igaz, ehhez az is kell, hogy kímélő hőmérsékleten menjen.

Degeczi
Az a 90 inkább maximum 80, kímélő módban meg max 60 C fok.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#41081) blattida válasza ribarszki (#41077) üzenetére


blattida
nagyúr

Annál a szlovén gépnél egy csomó nagyobb hulladék van forgalomban.

freaghill
A miele szárítógépek esetében is az egyik legjobb, csak ezen a területen kisebb az előnye, mint a mosógépeknél.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#41082) BB9000 válasza pixta78 (#41078) üzenetére


BB9000
senior tag

Mindenki azt tesz a szárítógépébe amit csak akar. Aki odafigyel a cuccaira az elolvassa mit írnak erről az okosok. Van aki a saját kárán tanul. Legjobb példa erre egy gyapjú pulóver, ami 4 mérettel kisebb lett szárítás után. :(

[ Szerkesztve ]

(#41083) pixta78 válasza Degeczi (#41079) üzenetére


pixta78
senior tag

Elnézést, pontatlan voltam.
Nem is a pamut hanem a "gatyamadzag"😊 a kérdés.

Illetve egybe lehet rakni nagyobb darabokat zoknival?
Mert ezt sem tanácsolja használati. Àm a tapasztalt mást mutathat.
Eco pamu prg-t használunk rajta.

[ Szerkesztve ]

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#41084) nemettom


nemettom
csendes tag

Sziasztok!
11 éves Gorenje szárítómat cserélném újabbra, és főleg hőszivattyúsra.
Olvasgattam a topikot, és úgy veszem ki, hogy a Bosch, AEG, Miele és még egy pár másik a legtöbbet ajánlott márkák.
Tudnátok ajánlani pontos típusokat, amiket megéri megvenni kb 170e környékén?
Köszi előre is

(#41085) blattida válasza BB9000 (#41082) üzenetére


blattida
nagyúr

A gyapjú szárítása, csakúgy, mint a bőré, bármilyen szárítógépben "tilos" Egyszerűen vannak anyagok, amiket csak vagy lógatva (selyem) vagy csak fektetve (gyapjú) szabad szárítani.
A miele azért ajánlja a saját gyapjú fellazítás programját, mert az hideg levegőt használva, nem szárítja meg a szövetet, csak átszellőzteti, utána még az említett módon meg is kell szárítani őket

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#41086) Degeczi válasza pixta78 (#41083) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Még régen, sima kondenzációs szárítógépet használva alsógatyagumival nem volt problémám (ill. igen, de addigra amúgyis csereérett lett), hanem inkább némelyik póló váll-varrásánál volt gond, h nem sima cérnát, hanem vmi rugalmas anyagot használtak, és az (jópár év alatt) kiszáradva megtört, szúrós lett
Ez is nagyon hosszú idő volt, addigra amúgyis megkoptak a pólók, de otthon, játszósruhaként még jó lett volna, de így kényelmetlen volt, ment a kutyának, macskáknak aludni rajta :)

(#41087) pixta78 válasza Degeczi (#41086) üzenetére


pixta78
senior tag

Köszi mindenkinek!

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#41088) mokus1


mokus1
addikt

Még mindig mosogatógépet keresek.

Ti mit preferáltok inkább a kosarat vagy a fiókot? Én úgy gondolom, hogy egy kosárban soha nem lesz olyan tiszta a villa, kanál mint egy kosárban. Ez valóban így van?

(#41089) #40553216 válasza mokus1 (#41088) üzenetére


#40553216
törölt tag

Én a fiókot. Kollégám múlt héten mesélte, hogy nekik már a második kosár lyukadt ki, ami miatt az evőeszközök rendszeresen lelógnak, így akadályozzák a kart, emiatt nem mosogat el rendesen a gép.

(#41090) pixta78 válasza mokus1 (#41088) üzenetére


pixta78
senior tag

A második felét nem igazán értem.😏

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#41091) mokus1 válasza #40553216 (#41089) üzenetére


mokus1
addikt

Köszi én is ezt gondolom..

Erről a konkrét gépről van vélemény? Most nagyon le van értékelve: Whirlpool

(#41092) #40553216 válasza mokus1 (#41091) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nekem szintén WP-van, ez:
Whirlpool ADP 7570 WH
A tiédhez az Edigitalon azt írja az egyik vevő, hogy fent nincs forgó kar. Akkor szórófej van. Nem tudom, rosszabb-e, de én még az enyém nagyarasznyi forgókarját is kicsinek találom, jobban tetszik a Miele sokkal nagyobb karja.
Ami jó: a lehajtható tüskesorok (ahogy olvasom, a tiédben mind ilyen), a programok jók, a sajátommal egy bajom van: nincs külön választható intenzív program, csak a 6. érzék.

(#41093) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Megjött a Miele Complete C2 Parquet PowerLine.
Gyors tesz, nem gondoltam volna, hogy max állásban nem igazán tudom eltolni a szőnyegen. Nejem a silent módban tudta csak tologatni. Nem csökken a szívóerő egy fél szőnyeg után mint a samu porzsák nélkülivel. Minőségi a cucc minden patent, helyén van jól záródik, kapcsolódik, csöndes. Remélhetőleg jó pár év után is így teljesít. :)

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#41094) ribarszki válasza Mezga Aladár (#41093) üzenetére


ribarszki
őstag

2 hónap után sem fog csökkeni a szívóerő a gyári Miele porzsák kiváló minősége miatt.

[ Szerkesztve ]

(#41095) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Van egy felültöltős Indesit gépem és az öblítő része valamiért azonnal kiengedi magából az öblítőt, mikor beleöntöm. Ez mitől lehet?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#41096) mokus1 válasza #40553216 (#41092) üzenetére


mokus1
addikt

Köszi, igazából nekem az, hogy hogyan tisztít majdnem mindegy, csak legyen jó a végeredmény:)

(#41097) makoss válasza Atesz 666 (#40965) üzenetére


makoss
addikt

Hogy kell erre rákeresni? mindenfele 1× használatos van, de nekem olyan kell amit többször lehet felhasználni! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#41098) ribarszki válasza makoss (#41097) üzenetére


ribarszki
őstag

Beütöttem a google keresőbe, hogy S-bag textil porzsák és láss csodát.
De ugye nem sima otthoni, lakásporszívózáshoz szerertnél ilyen textil zsákot venni..? :(

(#41099) makoss válasza ribarszki (#41098) üzenetére


makoss
addikt

Otthoni felhasználásra lesz. :K

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#41100) taylorp


taylorp
senior tag

Sziasztok!
Azt meg tudja mondani valaki, hogy az Elektrolux milyen edénykészletet ad ajándékba sütő és főzőlap vásárlása esetén?

Ez kizárt dolog, mer nemtudom. XBOX Gamertag:taylorp79

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.