Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41851) BBéci válasza stellaz (#41837) üzenetére


BBéci
titán

"újra kinyitáskor rácuppant az ajtó"
Az a normális, szabályos működés jele. Ha nem úgy történik, akkor valahol tömítetlen a hűtőszekrény, ez leginkább a hátuljából kijövő vastag, szigetelt cső mellett szokott előfordulni. Olyankor a gyurmát kell cserélni.
Erőltetve, rángatva kinyitni tilos! Szerelő barátom tanácsára egy kevéssé éles, recézetlen pengéjű evőkést szoktam bedugni, a résen kiegyenlítődik a nyomás és könnyen nyitható az ajtó.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41852) poli27 válasza stellaz (#41804) üzenetére


poli27
veterán

meglepődnél a hőcserélő hogy néz ki...., én kitakarítottam az enyémet tavaly több évig lusta voltam, és feljebb kellett venni a hőmérsékletet, mert annyira hűtött utánna...

(#41853) pjen válasza poli27 (#41852) üzenetére


pjen
félisten

Ezt kipróbálom,most néztem.A WH n is van alul egy levehető ajtó.A manualjában nincs erre utalás.A hőmérsékletet digitálisan lehet állítani,de hátha kevesebbet fogyaszt majd.

(#41854) peppe79 válasza pjen (#41826) üzenetére


peppe79
senior tag

Ez majdnem igaz is...amíg nem veszel egy hasonló Indesit hűtőt, mint ami nekünk volt. ;) A Tecumseh kompresszorával nem is volt semmi gond, de azon a hűtőn aztán minden eltört, elrepedt, elszakadt (és ennek következtében le is penészedett).

(#41855) peppe79 válasza stellaz (#41834) üzenetére


peppe79
senior tag

De nem is említettem egy szóval sem, hogy a kezelés közben ott csücsülj a szobában. :) Én erősen gondolkodom egy Black 3500 vásárlásán, főleg, ha esetleg picit olcsóbb lesz hozzá az ózonlap. Egy ózonos autóklíma fertőtlenítésért alkalmanként elkérnek minimum 4-5 ezer forintot. Ha meg veszek egy készüléket, akkor nem csak az autó fertőtlenítését tudhatom le, de néha a lakásban is használhatom, ami az 1 éves gyerkőcünk, és a 2 kutya miatt nem feltétlenül hátrány.

(#41856) peppe79 válasza stellaz (#41837) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem feltétlenül a nyomáskülönbség okozza, szerintem inkább a túl erős mágnescsíknak tudható be. A cégnél egy időben olyan erős mágnesszalagokat kaptunk, hogy alig lehetett leszedni a velük felcuppantott blendéket (reklámtáblákat). Most meg olyan gyengék, hogy ha nem ragasztasz fel kétszer annyi csíkot, akkor sorra lepotyognak.

(#41857) Lauda válasza peppe79 (#41856) üzenetére


Lauda
félisten

A mágnes vonzása nem változna később sem, tehát ha az okozná, akkor mindig olyan nehéz lenne kinyitni.

(#41858) stellaz válasza BBéci (#41851) üzenetére


stellaz
addikt

Én egyszerűen csak az ujjammal alányúlok a szigetelésnek, már szinte nem is nyitom máshogy, teljesen természetes lett.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#41859) peppe79 válasza Lauda (#41857) üzenetére


peppe79
senior tag

Idővel, szép lassan, de gyengül a mágnes. Ezért alkalmazzák a "papírlap tesztet" is. A 20 éves Liebherr fagyasztónk ajtaja a végén már egész könnyen nyílt, a papírlapot is simán, ellenállás nélkül ki lehetett húzni.

(#41860) Lauda válasza peppe79 (#41859) üzenetére


Lauda
félisten

Én ezt értem. Azonban az erősebb szívóhatás csak becsukás után egy ideig jelentkezik, utána nem. A mágnes vonzása viszont ez idő alatt nem változik, tehát nem okozhatja a jelenséget.

(#41861) peppe79 válasza Lauda (#41860) üzenetére


peppe79
senior tag

Jahh, akkor passz.

Nálam a Zanussi ajtaja könnyen nyílik-záródik, viszont némileg bosszant, hogy a fagyasztó ajtaján, a bal alsó sarokban, már a kezdtek óta picit elválik a tömítés. Meg van még néhány apró hibája, de egy 100 ezres hűtőtől azért nem várok csodákat. Annyi biztos, hogy legközelebb mindenképp olyat veszek, amin van rendes fogantyú is, mert a 190 cm-es magasságomhoz nem esik kézre az ajtóélben kialakított, süllyesztett fogantyú.

(#41862) stellaz válasza peppe79 (#41861) üzenetére


stellaz
addikt

azért nyiilik akkor könnyen, mert ahol elválik a tömítés, ott kiegyenlítődik a nyomáskülönbség

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#41863) blattida válasza Lauda (#41812) üzenetére


blattida
nagyúr

A tények alapján, nem szerintem kategória, azt meghagyom Neked meg Pummának.

Őszintén? Meg se veszem, ha látom a címkéjét. Ilyen áron ne érintsen meg az osztrák luxus.
Hiszek a gyártó utasításának, de nem hiszek a címkének, értsd: ez nem tiszta pamut. Láttam már hazúg címkét, nem csak kínai cuccon.

A törülközőinket meg szoktam 90C fokon mosni, az évek alatt nem lett semmi bajuk, azt leszámítva, hogy a színesek fakultak kicsit a több mint 10 év alatt, igaz, ezek csak magyar és kínai luxus nélküli darabok, szimplán puhák és nedvszívóak.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#41864) #94529552 válasza Lauda (#41812) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezzel egyetértek, mert nincs legjobb hűtő, mint ahogy legszebb festmény, és legjobb autó se létezik, de legszebb nő se létezik. Akik ilyeneket állítanak itt, azok el vannak tévedve, és mellébeszélnek.
A nem no-frost-os Liebherrnek ugyanolyan műanyag fiókja van, mint a többinek, ha odafagy és ki akarja rángatni a háziasszony, törik, mint a ropi. A Zanussié is olyan fajta sajnos, de az legalább hazai gyártás, Jászberényben vagy Nyíregyházán készülnek, ezért olcsóbb pótolni bármelyik részét. A gumitömítések meg valószínűleg ugyanolyanok mindegyiknél, azonos beszállító miatt. A zajos Jiaxopeira kínai kompresszorokra is van sok panasz, méghogy az azzal szerelt hűtő a legjobb lenne, ez egy vicc. ;]

Ezeket a törülközőket úgy kell mosni, ahogy a gyártó írja, nincs ezen mit beszélni tovább, hagyd rá. :K

(#41865) #32577792 válasza #94529552 (#41864) üzenetére


#32577792
törölt tag

Mintha más kompresszor lenne

Van még pár ilyen itthon, bár tény, hogy nem mai darabok és bizony szeretem, ha egy törülköző tiszta és nincs tele kis állatkákkal meg hasonlóakkal. Számomr a "gyengéd festés" miatti 20/40 fok azt jelenti, hogy pocsék.

Az, hogy mi olcsóbb:

Egyik

Másik

(#41866) blattida válasza #94529552 (#41864) üzenetére


blattida
nagyúr

A műszaki dolgokkal, sajnos, meg van az a rossz tulajdonságuk, hogy elég sok paraméterük és jellemzőjük mérhető, tényszerű, így tárgyilagosan lehet kategorizálni őket, már csak azért is, mert háztartási géppel nem kompenzálnak az emberek, mivel pusztán használati tárgyak, ellentétben a járművekkel és legfőképpen az autókkal.
Az emberi hülyeséget ne keverjük ide (ajtótörés), a liebherr műanyag részei pont, hogy kevésbé törnek, a gumitömítés (is) meg rengeteg beszállítótól származik, éppen ezért nem is véletlen, hogy nagyon különböző a minőségük, nem meglepő, hogy az olcsó bosch hűtőkön hamar szétrepedezik, míg az electrolux-on meg sokkal kevésbé.
Az említett jiaxopeirát nem ismerem, ellenben a jiaxipera kompresszorai a megrendelő igényei szerint készülnek, a zajosság tényleg lehet zavaró, de még mindig sokkal jobb, mint a műanyagok gyors törése vagy az elektronika elhalálozása vagy a gáz elszökése a rendszerből, a liebherr inkább az esetleges zajt választotta az olcsó kategóriában és a legtöbb vásárlójuk örül ennek.

A vacak dolgokat tényleg úgy kell kezelni, ebben teljesen igazad van.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#41867) blattida válasza #32577792 (#41865) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez nem a legolcsóbb szériájuk tagja, a secop tényleg jobb, mint a kínai, de már ez a német sem a régi, sajnos.

A liebherr fiók meg zöldséghez való, nem fagyasztóba, ezért olcsóbb. ;]

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#41868) #32577792 válasza blattida (#41867) üzenetére


#32577792
törölt tag

Igazad van.
Javítom, remélem így már lehet látni, mennyivel olcsóbbElux márka zöldséges fiókok
Azért a 125k-s ár jellemzően az olcsóbb kategória. Biztos van olcsóbb, mi ezt néztük.

[ Szerkesztve ]

(#41869) Lauda válasza blattida (#41863) üzenetére


Lauda
félisten

Ezekről a tényekről kaphatunk egy kis betekintést? Ahol ezek a tények le vannak írva. Köszi!

Hazug a címke. :D Akkor mivan a tényekkel, ha senkinek és semminek nem hiszel, csak fújod a magadét? :DDD

(#41870) Lauda válasza #94529552 (#41864) üzenetére


Lauda
félisten

Ennyi az egész, így van szerintem is.

[ Szerkesztve ]

(#41871) cadgers


cadgers
aktív tag

Sziasztok!

Hőszivattyús szárítógépet szeretnénk vásárolni. Mivel elég nagy a választék, szeretnék segítséget kérni oly módon, hogy leszűkíteném a kört:

- 200 ezer Ft alatt legyen
- Nem tudom melyik márka az ajánlott ezeknél, de elsősorban ajánlott márkákból szeretnék venni
- Könnyű karbantarthatóság (szűrőtisztítás, hiba esetén javíthatóság)
- Kijelző
- Minél alacsonyabb fogyasztás (itt nem teljesen értem, hogy miért van az, hogy 1 ciklus meg az éves fogyasztás nincs egyenes arányosságban a termékeknél. Egy A+-osnak is lehet kevesebb ciklusonként a fogyasztása, mint egy A+++-osnak, utóbbinál az éves alacsony)

A mosógép 6,5 kg-os, de 4-5 kg-nál többet szerintem soha nem pakoltunk bele.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#41872) Fandango


Fandango
veterán

Lauda, blattida engedjétek már el ezt a témát. :U

(#41873) Lauda válasza Fandango (#41872) üzenetére


Lauda
félisten

Itt az a gond, hogy aki nem ismeri a kollégát, könnyen bedőlhet a kijelentéseinek. Mert most sem azt írta, hogy szerintem a liebherr egy jó hűtő, vagy hogy jó vele a tapasztalatom, mert ilyet és ilyet használok, hanem kijelenti, hogy a liebherr az etalon! Ez ráadásul tény!! Lefogadom, hogy semmivel ez nem lesz alátámasztva, csak hogy xy szerelő szerint, meg ilyeneket már láttam szétszedve, meg a fene tudja a mosógépeknél is miket szokott felhozni.

(#41874) BBéci válasza Lauda (#41873) üzenetére


BBéci
titán

Aki valaha látott és tapogatott, netán haznált Liebherr hűtőszekrényt, annak számára rögtön világosssá válik, hogy prémium gyártó, melynek termékei bátran nevezhetők etalonnak. Olyan, mint a Rolls Royce az autók között.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41876) Peterzon94


Peterzon94
tag

Sziasztok,

a szüleim elektromos tűzhelyet szeretnének vásárolni, és ez ügyben szeretnék tippeket kérni, melyik márkát ajánlanátok, esetleg miket kell figyelembe venni egy ilyen vásárlásánál.
Ár nagyjából 150ezer Ft-ig mehet. Előre is köszönöm mindenkinek! :)

(#41882) mzso


mzso
veterán

Helló!

A hűtőgép csereprogrammal mi a helyzet? Edigitalon valamelyik nap igencsak reklámozta, hogy náluk vegyem. De most ránézvén a pályázatokra azt írja nekem, hogy feldolgozás alatt. Vannak akiknek már feldolgozták?

(Amúcs másnak is olyan tróger a HGCS oldal, hogy hiába lép a kilépésre az ember bejelentkezve marad)

(#41883) #94529552 válasza cadgers (#41871) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezek ajánlott márkák: Bosch, AEG, Electrolux. A Bosch-nál van most van ez a promóció is[link].

(#41884) stellaz


stellaz
addikt

Nem értem amúgy ezt a hűtő mizeriát. Ezek pont azok a ritka termékek, amik ritkán romlanak el.

Mikor mi vettük a Liebherrt, akkor úgy volt a sorrend, hogy milyen féle kivitelben, mekkora méretben, mennyi pénz van rá, melyik beltere tűnik használhatóbbnak, milyen márka. A alul fagyasztós Liebherr volt 56 centi szélesben, elfogadható áron, kb. a legjobb beltérrel és variálhatósággal és még a márka sem az, amitől gyanakodni kéne. Ennyi, kár ezen ennyit filózni.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#41885) #32577792 válasza cadgers (#41871) üzenetére


#32577792
törölt tag

Többünknek van Beko szárítógép.
Nekem 7433 PAO ilyen van. Maximálisan elégedett vagyok vele. 5 év gyári gari.

(#41889) stellaz válasza mzso (#41882) üzenetére


stellaz
addikt

Többkörös a bírálat. Mi már vagy 3 hete megvettük a mosógépet.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#41892) vamka


vamka
újonc

Sziasztok! Liebherr hűtőt szeretnék, alulfagyasztós, 60 cm széles, 201 cm magas. Az egyetlen további kritérium a hangja, ki-bekapcsoláskor legyen minél csendesebb. Tudnátok ebben segíteni. Köszönöm.

(#41893) Harlond válasza peppe79 (#41819) üzenetére


Harlond
tag

Most is forgókefés a porszívóm, nem tudja kiszedni a rövid erős szőröket a kanapéból, de nem is ezzel van a gond, hanem hogy a mosógép sem tudja leszedni mindig a ruháról.

(#41895) Harlond válasza #32577792 (#41820) üzenetére


Harlond
tag

Erkélyre mehet akkor a szárítógép? Nem gond neki télen az 1-2 fok? Plusszon tudom tartani talán, de több nem nagyon lesz neki.
Vagy tényleg csak akkor ha keskeny kivitelű, amiből viszont úgy láttam nem sok van.

(#41896) Harlond válasza Mrpingvan (#41824) üzenetére


Harlond
tag

Most van úton hozzám egy Xiaomi Mi Robot Vacuum és egy Xiaomi Mi Air Purifier Pro. Ha mindkettőt beüzemeltem majd megosztom a tapasztalatokat! :C

(#41898) #32577792 válasza Harlond (#41895) üzenetére


#32577792
törölt tag

Azért az extrém szerintem. Át kellene olvasni a használati utasítást, írnak-e róla.

(#41899) #32577792 válasza Harlond (#41895) üzenetére


#32577792
törölt tag

Egyébként mennyi a keskeny pontosan?
Mi fontos? Szélesség vagy mélység?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.