Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41601) bacskait válasza BBéci (#41595) üzenetére


bacskait
tag

Vegyél egy gőzállomást és gyorsabb lesz a vasalás. Mi nemrég vettünk egyet, a feleségem szerint jóval krövidebb idő a vasalás, mint korábban.

(#41602) pjen válasza bacskait (#41601) üzenetére


pjen
félisten

+1,mi keveset vasalunk,de tényleg nagy segítség.

(#41603) ribarszki válasza BBéci (#41600) üzenetére


ribarszki
őstag

A fenntartásom még mindig az, hogy mi lesz a gőzöléssel 10év múlva ott, ahol a víz keménységi foka 25-30nk közötti. Mind a gőztisztítót, mind a gőzölős vasalót max. 2év alatt lenullázza a csapvíz.
Mondom, nem ismerem a működési elvét, lehet-e a kazánját vízkőoldózni, de kicsit fenntartásokkal kezelem .

[ Szerkesztve ]

(#41604) BBéci válasza bacskait (#41601) üzenetére


BBéci
titán

Nem veszek, mert sokszor inkább lespriccelem a vasalandó ruhadarabot, nadrágokat pedig nedves vászondarabon keresztül vasalok. Még három éves sincs a Bosch vasalóm 26000 forintba került.

(#41603) ribarszki
Erről megkérdezem mosógépszerelő haveromat.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41605) bacskait válasza ribarszki (#41603) üzenetére


bacskait
tag

Ahol kemény a víz és nincs központi vízlágyító, oda tennék ilyet:
[link]

(#41606) BBéci válasza bacskait (#41605) üzenetére


BBéci
titán

Nem elvetendő ötlet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41607) Dluinet válasza bacskait (#41605) üzenetére


Dluinet
nagyúr

gőzöléshez kevés, mert max 50°C-ig hatásos
Csak 40-50 fokon való mosáshoz jó.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#41608) polonic


polonic
félisten

Nekünk gőzőlös mosógépünk van.

A gőzöléshez nem használ külön vizet. Egyszer sem hallottam, hogy szivattúzna be magának vizet. Úgyhogy szerintem a thermo dobot melegíti fel és ezáltal keletkezik a magában a ruhában lévő vízből a gőz.

És azóta, mióta ez a mosógép van, az ingeim nincsenek vasalva. Előtte kellett mindig.

(#41609) BBéci válasza polonic (#41608) üzenetére


BBéci
titán

Köszi a megerősítést!
Mivel még a félmilliós Miele sem tud gőzölni, csak a 750000-es, így a gőzfunkció miatt marad az AEG.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41610) polonic válasza BBéci (#41609) üzenetére


polonic
félisten

Az mondjuk elég durva. A miénk nem volt 500 ezer és van benne gőzölés. Most másfél éve vettük.

(#41611) stellaz válasza #40553216 (#41579) üzenetére


stellaz
addikt

Félre értesz.

Én arra gondoltam, hogy ha egy termék szarul néz ki, olcsó hatást kelt, az nem jelenti, hogy jó és nem egyenlő az egyszerű, de robosztus tervezéssel sem. Ezt annak kapcsán írom, hogy olvasatomban egyes vélemények szerint, ami gép jól néz ki, az átverés, lehúzás.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#41612) stellaz válasza BBéci (#41600) üzenetére


stellaz
addikt

Mi úgy oldjuk meg, hogy semmit nem vasalunk. Póló, ágynemű, nadrág nem gyűrődik, ingeket meg általában gyűrötten veszem fel és kész :-) Csak akkor vasalunk, ha nagyon nagyon vállalhatatlanul kapcarongy valami.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#41613) Cyrin válasza stellaz (#41612) üzenetére


Cyrin
addikt

+1

a vasalás mellesleg kurva nagy porral jár, a megszáradt ruhákat fordítgatni erre arra, komplett porszívózás kellett utána és mindenütt állt a por, ezért be is szüntettük, én polóban járok, ha gyűrött is, kisímul rajtam, nem manökenképzőbe járok dolgozni, csak síma irodai munkám van.

(#41614) #32577792


#32577792
törölt tag

Vannak olyan ruhák, melyeknek kifejezetten hasznos a gőz funkció. Kb. olyan, mintha szárítógépbe menne, de nem megy, mert nem oda való. Igaz viszont, hogy elég nedves utána és szárítani kell.
Kár ezen vitázni, hogy hasznos-e vagy sem, mert igen. Az, hogy mi lesz 10 év múlva vele... Pont nem izgat, úgyis azt mondjátok, hogy fogyi társadalom, nem lesz 10 éves a gép úgysem. :) Akkor meg nem tök8?

Nézd meg LG gépeket, azokban is van gőz funkció. Ráadásul szépek is.

(#41615) BBéci válasza stellaz (#41612) üzenetére


BBéci
titán

Engem úgy neveltek, hogy a gyűrötten felvett ruha az igénytelenség netovábbja. Ehhez tartom magamat, pólót sem veszek fel gyűrötten. A makulátlan kinézet, megjelenés feltétlen híve vagyok.
Nadrág nem gyűrődik? Az miből van? Még a stretch is kötelezően igényli a vasalást, ráadásul élre, nem csak varrásra. Utóbbit csak farmerek esetében fogadom el, de ránc, gyűrődés azokon sem maradhat.
Lehet, hogy a műszálas ágynemű nem gyűrődik, de a pamut-szatén rendesen, nekünk csak olyanok vannak.
Függönyöket is vasaljuk.
Van néhány Olymp ingem, azokat vasalásmentesként hirdetik, valójában azokat is muszáj enyhén vasalni.

(#41613) Cyrin
Valóban porszívózni kell vasalás után, de azt az ember amúgy is hetente háromszor megteszi.
Jártam manökenképzőbe, de annak semmi köze a vasalt ruhákhoz.
Ha főnökként a beosztottaim gyűrött ruhában jönnének dolgozni, hazazavarnám őket. Aki a ruhájával nem igényes, az a munkájában is hajlamos a lazaságra.
Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41616) Cyrin válasza BBéci (#41615) üzenetére


Cyrin
addikt

mindenkinek megvan a heppje, nekem pl a porszívózás :D

(#41617) blattida válasza BBéci (#41609) üzenetére


blattida
nagyúr

Szerintem ne vegyél gőzfunkciós mosógépet, miele-t se, hanem vegyél egy alap miele mosógépet és egy szárítógépet. Sokkal jobban járnál velük, mint egy gőzölős darabbal, akár a vasalást, akár a megbízhatóságot, akár az egyszerűbb életet tekintve (nincs teregetés).

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#41618) BBéci válasza Cyrin (#41616) üzenetére


BBéci
titán

Az is szükséges, legalább annyira, mint a vasalás.
Kereknyakú pólóban csak a kertbe megyek ki füvet nyírni, autót mosni. Amikor 25 foknál melegebb van, akkor szabadidőben, bevásárláshoz, haverok meglátogatásához gombos-gallérost veszek fel.

(#41617) blattida
Ismétlem: nem fér el szárítógép és ugyanezért nincs mosogatógépem.
Nyáron a teraszon teregetünk, télen párásítja a lakás rendkívül száraz levegőjét.
22. éves Zanussim Turbodry, tehát mosó/szárító, de csak az első három évben száratottunk vele rendszeresen, azóta pár alkalommal.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41619) ribarszki válasza BBéci (#41618) üzenetére


ribarszki
őstag

Bocs, lehet elkerülte a figyelmemet, de a mosógép tetejére se fér a szárító összeépítő kerettel? Nagyon praktikis és kényelmes.

(#41620) blattida válasza BBéci (#41618) üzenetére


blattida
nagyúr

Egymásra is teheted őket.
A kombi zanussi ne legyen már összehasonlítási alap egy önálló szárítógép megítélésénél. Az a zanussi olyan jó szárítógép, amennyire audiofil egy samsung minihifi.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#41621) stellaz válasza BBéci (#41615) üzenetére


stellaz
addikt

Nem vitát akarok nyitni, de nem hiszem, hogy ez alapján lehet embereket megítélni. Ez sima vaskalaposságg. Amúgy ha menet közben meggyűrödik az inger, akkor hazamész a melóból?

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#41622) Degeczi válasza stellaz (#41621) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Én is alig tudom elhinni, h komoly az a hozzászólás - de valszeg az, mert viccnek durva lenne... :Y

(#41623) ribarszki válasza BBéci (#41615) üzenetére


ribarszki
őstag

Fenéket teszem meg 3x. Robotporszívót indítok és kalap-kabát.

(#41624) peppe79 válasza BBéci (#41600) üzenetére


peppe79
senior tag

A fizikát a Miele sem képes felülírni. Nekem teljesen életszerűtlen az a helyzet, hogy beteszek 5 inget egy gőzprogramra, megvárom, hogy visszahűljön a dob, kiveszem, megszárítom, aztán kivasalom. Ezért nem látom értelmét az egésznek.

(#41625) poli27 válasza ribarszki (#41603) üzenetére


poli27
veterán

Desztillált vízzel kell használni, fillérek bele :)

(#41626) #32577792 válasza peppe79 (#41624) üzenetére


#32577792
törölt tag

Miért kell megvárni, amíg kihűl a dob?

(#41627) polonic válasza peppe79 (#41624) üzenetére


polonic
félisten

Épp ezaz, hogy nem kell megvárni. Azt írja a kezelési útmutató is, hogy a gőzsimítás után egyből vegyük ki a ruhát, esetemben inget és tegyük vállfára megszáradni.
És így nem kell vasalni.

(#41628) peppe79 válasza #32577792 (#41626) üzenetére


peppe79
senior tag

Hogy lehetőleg ne vágjon képen a kiáramló gőz...persze ez a megszokás, és a gőzteljesítmény függvénye is.

(#41629) peppe79 válasza polonic (#41627) üzenetére


peppe79
senior tag

OK. Akkor pontosítsuk úgy, hogy nem mindenki számára értelmetlen dolog.

(#41630) #40553216 válasza #32577792 (#41583) üzenetére


#40553216
törölt tag

Elsősorban nem az árral van a baj, hanem magával a teszttel.

(#41631) #40553216 válasza stellaz (#41611) üzenetére


#40553216
törölt tag

OK.

(#41615) BBéci
Engem is így neveltek. De felnőttem. :DDD
Míg öltönyben jártam, minden reggel én mostam és vasaltam az ingemet. Mióta nem járok öltnyben, azóta a pólókar eszemben sincs vasalni.

(#41632) #32577792 válasza peppe79 (#41628) üzenetére


#32577792
törölt tag

Mi vaaan? :Y
Gép végez, csipog, ajtózárat old, ajtó kinyit, ruha kiszed. Eddig még semmi képen vágás nem volt :)
Nem is értem ezt a dolgot.

(#41631) tomtyi
Egészen pontosan melyik teszt volt a problémás és melyik géppel?

[ Szerkesztve ]

(#41633) BBéci válasza ribarszki (#41619) üzenetére


BBéci
titán

Éa blattida!
Konyhapult alatt van helye a mosógépnek, ezért kizárt az egymásra helyezés. De ettől függetlenül nem akarunk szárítógépet, tényleg nincs rá szükségünk. Múlt vasárnap feleségem kimosta Jakes márkájú télikabátját, kissé összecsomósodott benne a töltelék, ezért elvittük 2,5 kilométerre lakó anyósomhoz és betettük General Electric szárítógépébe. Ettől függetlenül esedékes volt a látogatás, összekötöttük a kettőt.

(#41621) stellaz
Vállalom, vaskalapos vagyok.
Arról volt szó, hogy valaki munkakezdéskor gyűrött ruhában jelenik meg. Ki sem lépek olyanban az utcára. Még az ALDI-ba vásárolni sem megyek gyűrött göncben. Ismétlem, engem így neveltek, ilyen példát mutatott apám. A nadrágjaiban olyan él volt, hogy egy légynek elvágta volna a lábait, ha netán rászáll. Ezt a hasonlatot tőle hallottam.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41634) Gömbike válasza tomszli11 (#41584) üzenetére


Gömbike
senior tag

A kinézett mikrónak nagyon nagy előnye, hogy kerámia bevonatos és nagyon könnyű tisztán tartani.

Én egy rozsdamentes belsővel gyártott LG-t cseréltem le egy Samsung MC28M6075CS/EO gépre, és meglepődtem, hogy milyen egyszerű a takarítása. Pedig sütünk, főzünk benne, természetes, hogy nem mindig marad tiszta a belseje.

Sokkal, de sokkal csendesebb, mint az Lg (MC8088) volt.

Nem bántam meg a cserét.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#41635) Csabroncka válasza poli27 (#41540) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Olyan mint az autók között a Toyota, bár azért tudásban pl.: a mosógépeknél amit írsz az nem igaz, ott elég tisztességesen bennük van az innováció.

Az kétségtelen, hogy drágák...

Mosógép és mosogatógép esetén ha az ember kezébe ott a lóvé akkor kétségtelen a Miele, ugyan ez a dolog porszívó, hűtő, sütő, mikró és konyhai kisgépek esetén már egyáltalán nem ilyen egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#41636) Illye


Illye
tag

Sziasztok!

Ezzel a hűtővel kapcsolatban van valakinek tapasztalata: BEKO RCSA270K20X [link]?

Előre is köszi!

Üdv.: Illye

50.000Ft jóváírás Gránit bank, okostelefonos számlanyitáshoz! Részletekkel kapcsolatban keress Privát üzenetben!

(#41637) #48613632 válasza Csabroncka (#41635) üzenetére


#48613632
törölt tag

"Mosógép és mosogatógép esetén ha az ember kezébe ott a lóvé akkor kétségtelen a Miele..."

Tehát, ha veszek két, teljesen egyforma tányért, melyek közül az egyik Miele mosogatógéppel, a másik hagyományos géppel lett elmosogatva, akkor utólag meg lehet állapítani, hogy melyik melyik?
A kérdés ugyanez, alsógatya, és mosógép esetén.

Mert ha látható, esetleg más módon észlelhető a különbség, akkor valóban kétség nem fér a minőségbeli eltéréshez, amennyiben viszont, ezek a különbségek nem észlelhetőek a munkadarabon, az egész Miele (és más branded) sztori, voltaképp mókusvakítás, illetve, a fogyasztói társadalom újabb trükkje.

Persze apró különbségek így is lehetnek, pl energiafogyasztás, design, kezelhetőség, garancia, stb, amelyek erre, vagy arra, billenthetik a mérleg nyelvét, de ezek nem kardinális kérdések, csupán befolyásoló tényezők.

(#41638) #40553216 válasza #32577792 (#41632) üzenetére


#40553216
törölt tag

Már sajnos nincs meg (vagy ha valakinek megvan és tudja a nevét, mondja már meg, akkor rá tudok keresni, mikor még ingyenes volt, letöltöttem), de meglehetősen fura értékelési szempontok voltak, pl. komoly súllyal szerepelt a használati kézikönyv használhatósága. :DDD Már nem emlékszem, melyik szempont meglehetősen hibás voltára még én hívtam fel a figyelmüket, amit aztán korrigáltak is. Az egész „teszt” hangulata kicsit dilettáns, átlag háziasszony megközelítésű volt.

(#41635) Csabroncka
A porszívóknál is még esetleg, mert a Miele összes porszívója tömített, így a porvisszabocsátás csak a kilépő szűrőtől függ.

[ Szerkesztve ]

(#41639) pjen válasza #48613632 (#41637) üzenetére


pjen
félisten

A Miele előnye a pár + szolgáltatáson kivül az elpusztithatatlanságából fakad,persze ugyanez a hátránya is az árán kivül.

(#41638) tomtyi:ezt a tömítettséget nem igazán értem.A porszivó motor a turbinával egy közös házbam van.Elől és hátul nyitott.Elől a csövön,porzsákon,és a motor szűrön keresztül áramlik a levegő a kilépő szűrőn át a szabadba.Én most kipróbáltam két teljesen átlagos porszivóval és egy füstölővel.A porszívó test illesztéseinél szinte semmi levegő nem távozik.Gondolom,ha a motor és kimenő szűrő eltömődik ez változhat,de valószínűleg a Mielénél is,Másként felfujódna mint a lufi.

[ Szerkesztve ]

(#41640) peppe79 válasza #32577792 (#41632) üzenetére


peppe79
senior tag

Azért tettem hozzá, hogy ez a megszokás, és a gőzteljesítmény függvénye is. Ha te a normál programhoz képest, ajtónyitáskor semmi változást nem észlelsz, akkor azt a mosógépet vagy nem a programnak megfelelően használod, vagy meghibásodott, vagy eleve gyenge a gőzteljesítménye.

A Miele esetében például egy különálló fűtőegységből, szelepeken keresztül juttatják a nagy nyomású gőzt közvetlenül a dob belsejébe, illetve külön a dob felületére is. Itt, ajtónyitáskor előfordulhat, hogy a meleg levegő "képen vág", és az is természetes jelenség, hogy bizonyos esetekben gőz áramlik ki a mosószertartó rekeszből.

Ehhez képest az AEG mosógépeknél egy igen elterjedt, és rendkívül "bonyolult" megoldást alkalmaznak: az üst aljában lévő fűtőszál egy kevéske vizet forral fel, és a felszálló gőz - pontosabban: annak egy része - a dobba jutva igyekszik felfrissíteni a ruhákat.
Ez a csoda nagy "innováció", a regisztrált védjeggyel ellátott, ún. Prosteam technológia. Azt ugyan nem állítom, hogy nem ér semmit se, de ez a "passzív gőzölés" inkább csak egy jó marketingfogás, ami leginkább azt a célt szolgálja, hogy nulla plusz befektetéssel növelje a mosógép árát.

[ Szerkesztve ]

(#41641) #48613632 válasza pjen (#41639) üzenetére


#48613632
törölt tag

Korábban már írtam, az ezelőtti Indesitünkről, ami azért lett lecserélve, mert az alsó takarólemezt kikezdte a rozsda, a fűtetlen mosókonyhában.
2012-ben, mikor használtan vettük, már akkor is volt vagy 5 éves.

A hosszú élet titka nálunk, hogy alapprogramos gépeket veszünk/használunk, mindenféle csillivilli nélkül, plusz ügyelünk a rendszeres vízkő eltávolításra. Rendszeres citromsavas mosás, calgon használata ... stb.
Meg amúgy, a vízkő, a Mielén is vízkő, kb ugyanannyira, mint a Candyn, vagy a Hotpointon.

10-12 év felett meg nem szeretnék háztartási eszközöket megtartani. A mostani Beko hűtőnk is 10+ esztendős, és teszi a dolgát. 2009-ben használtan vettük. Erről is írtam.
De működik, vagy sem, megérett a cserére.
(El is lett kezdve a hercehurca, de a szállító bemondta az unalmast, és önkényesen, egy számunkra kedvezőtlen időpontban hozta az újat, melyet így visszaküldtünk)

Errefelé egyébként létezik olyan megoldás, hogy folyamatos, tartós bérletet fizetsz, háztartási eszközökért, amikből bizonyos időnként, kihozhatod az újat. Természetesen, ez meghibásodásra is vonatkozik.
Ha pedig eléred a szerződésben foglalt időtartamot/összeget, az adott termékre, úgy automatikusan a tulajdonodba kerül, vagy ugyanúgy cserélhetsz újra.
Ezt egy nagyon jó ötletnek tartom, mert mivel bérled az eszközt, lehetőség van az elképzeléseid módosítására, adott esetben gradet tudsz váltani (alsóbb/felsőbb kategória) és voltaképp, mindig új eszközök vannak szolgálatba állítva. Plusz környezettudatos, mivel a recyclingről is gondoskodnak.
Sajnos, mi sem ismertük ezt a lehetőséget. Ha korábban felvillan, most így bérelnénk az eszközeinket. De lehet, hogy a hűtőgéppel még beleugrunk.

(#41642) pjen válasza #48613632 (#41641) üzenetére


pjen
félisten

Nekem az alap Fagor 9 évet ment.Havi egy liter ecet,semmi más.

(#41643) #48613632 válasza pjen (#41642) üzenetére


#48613632
törölt tag

Korábban mi is felmelegített ecetet használtunk, pl fent említett Indesit esetében is még. Aztán valaki lebeszélt róla, már nem emlékszem a pontos indokra, és azóta citromsavazunk.

(#41644) pjen válasza #48613632 (#41643) üzenetére


pjen
félisten

Mi a mostani LG DD be is ecetet használunk.hidegen.

(#41645) tobias40 válasza #48613632 (#41643) üzenetére


tobias40
veterán

Ezt a citromsavat hova is öntitek?
Meddig van benne,kell-e öblíteni utána stb..?

(#41646) #32577792 válasza #40553216 (#41638) üzenetére


#32577792
törölt tag

Azért kérdezem, mert nekem kettő is volt, mosó- és hűtőgép.
Az értékelési szempontok esetében, azt mutatja, ami neked fontos. Beállítod mi a lényeg és szűröd. Az, hogy a mosógépek eléggé trék voltak, mert sok szermaradvány volt bennük, az nem a teszt hibája.

(#41647) #32577792 válasza peppe79 (#41640) üzenetére


#32577792
törölt tag

Az engem igazán nem érdekel, hogy milyen technológia alapján csinálja, amit csinál. 124 ezer Ft volt. Mennyi a Miele gőzős gépe?
(130k-s kategóriában nem annyira jellemző a gőz funkció, tehát ha azt veszem, ingyen van benne)

(#41648) pjen válasza tobias40 (#41645) üzenetére


pjen
félisten

Én az üstbe,aztán indítok egy 90 fokos mosást.

(#41649) #48613632 válasza tobias40 (#41645) üzenetére


#48613632
törölt tag

Konkrétan a mosótérbe, az ajtón keresztül. Ott hagyjuk ázni, közben fordítunk a dobon. 10-15 perc után pedig elindítunk egy mosást.
Calgont természetesen dobunk bele.

pjen
+1

[ Szerkesztve ]

(#41650) Degeczi válasza #48613632 (#41643) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Szilikonnak nem tesz jót az ecet, így az a kérdés, van-e (pl. ajtótömítésben). De mivel a citromsavpor is filléres, valóban semmi nem indokolja az ecet használatát már csak a szaga miatt sem.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.