Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41301) Reaper válasza ribarszki (#41299) üzenetére


Reaper
őstag

Köszi, mivel akartam tartalék porzsákot venni, de a MM-ban nem volt Miele, ezért ilyet vettem ott mellé: Aspico 726M Akkor ezt most dobjam ki? Van valami jó beszerzési forrás, gyári zsákra?
Közben rákerestem itt, látom vannak vele rossz tapasztalatok.

[ Szerkesztve ]

(#41302) #40553216 válasza Reaper (#41301) üzenetére


#40553216
törölt tag

Gyorsan dobd ki, bele ne rakd! A két év garancia eleve csak akkor él, ha gyári zsákkal használod. Nem tudom, merre laksz, de a budai Széna téri Mammut MediaMarktban van gyári porzsák. Vagy szetei.com vagy miele.hu.
Amúgy van 3-4-5 hónapod kigondolni, megszerezni, addig jó lesz az az egy, ami benne van.

[ Szerkesztve ]

(#41303) ribarszki válasza Reaper (#41301) üzenetére


ribarszki
őstag

Igen, sajnos dobd ki. Szetei.hu, ők korrektek nagyon.

(#41304) Reaper válasza #40553216 (#41302) üzenetére


Reaper
őstag

Újpest-rákospalota, de akkor jó, ha sokáig bírja, ezt meg felrakom jófogásra vagy nemtom.

Egyébként le is teszteltük, ki lett takarítva a lakás, brutál ereje van, mondjuk előtte valami nevenincs porzsák nélkülink volt évekig. Ez meg az egyik rongyszőnyegre azt hittem, hogy be fogja nyelni :DDD

Szerk.: Ja, köszi a linkeket, neked is ribarszki, a Szetei nincs is messze, benézek hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

(#41305) Csabroncka válasza attiati (#41297) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A műanyag fejű 2 év alatt beállt (két kisgyerek mellett szinte napi használat), és az ismerőseim szívtak már törött műanyag fejjel. Január elején vettük ezt a Boscht masszív kis darab FÉM darálófejjel két sebességgel.

"in medias res"

(#41306) #40553216 válasza Csabroncka (#41305) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az övé talán még ennél is jobb. Ez volt: Bosch MSM87160, mégis meghalt a datolyától.

(#41307) Csabroncka válasza #40553216 (#41306) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nem tudom mennyire kemény, de ha olyan mint a dió vagy mandula, azt nem forgó késsel darálják, hanem forgó őrlővel, hagymát viszont simán lehet vele darálni.....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#41308) pjen válasza Mezga Aladár (#41300) üzenetére


pjen
félisten

Villanymotornál előfordul,hogy pont nagyon rossz pillanatban indul.Ezért jó a C kismegszakító.

(#41309) attiati válasza Csabroncka (#41305) üzenetére


attiati
veterán

Igen, a prémium kategóriás bosch-t vettem. Amiben még erősebb (750W-os) a motor.
Egyébként ezekben egy teflon bevonatú réteg van a fej belsejében, hogy ne tapadjon oda a feldarált étel.

De szerintem az a réteg plusz gondot is okoz, ha karcolódik és kioldódik belőle bármi a savas, gyümölcsös löttyökbe.

Nem a datolya keménysége a gond. Hanem hogy szerintem elnyeli a pengével való ütközést és ráragad, aztán meg forog vele együtt.
Szóval azt valóban inkább az aprítóban kell darálni. Vagy semmiben. Nem gondoltam volna, hogy kifog ezeken a kütyükön.

(#41310) ribarszki válasza attiati (#41309) üzenetére


ribarszki
őstag

Nagyon sanszos, hogy a datolyával van a gond. Bár még nem próbáltam darálni, csak ettem, de pont a nagyon ragadós állaga miatt csak ragad és összeáll egy nagy tömbbé, ami együtt forog mixer fejével. Hát, az új géppel ne apríts datolyát :))

(#41311) sutszi válasza ribarszki (#41310) üzenetére


sutszi
veterán

Mazsolás müzli is ilyen. Úgy betömörödik másodpercek alatt, hogy simán leégeti a motort ha valaki nem figyel.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#41312) tobias40


tobias40
veterán

Pirolítikus sütőt vennénk.

Beko
Elux ezt a kettőt néztem ki.
Beko mellett szól az 5 év garancia,Elux meg A+ több sütési funkció.

Ti melyiket választanátok?
Ha nem ezeket jó másik is,jöhetnek linkek,120-130.000-ig.

Köszi!

(#41313) Mezga Aladár válasza pjen (#41308) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Akkor már 30 perce ment. Lágy indítású.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#41314) szabog74 válasza tobias40 (#41312) üzenetére


szabog74
aktív tag

Ikea nem jöhet szóba? 5 év garancia van ott is. Tapasztalatom nincs velük.

(#41315) attiati válasza ribarszki (#41310) üzenetére


attiati
veterán

Úgy lesz.

Viszont a nyelén is elengedte a ragasztás elég könnyen.

Szóval a konstrukció is gyenge. Hiába a legdrágább bosch széria.

Sutszi: kosz a megerősítést. Akkor aszalt gyümölcsök kilőve.

[ Szerkesztve ]

(#41316) tobias40 válasza szabog74 (#41314) üzenetére


tobias40
veterán

Lehetne de nem ismerem ezeket a márkákat,hátha lesz itt vkinek tapasztalat.
Meg hogyan megy az IKEA-nál az esetleges garanciális ügyintézés?
Jönnek viszik,mennyi idő míg megcsinálják stb...

Köszi!

(#41317) Melack válasza tobias40 (#41316) üzenetére


Melack
veterán

Electrolux gari, ha jól rémlik. Beszerelésről kell számla. Utána meg ha baj van, hívni kell a megadott telefonszámot és jön a szerelő.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#41318) tobias40 válasza Melack (#41317) üzenetére


tobias40
veterán

Tehát Elux(saját márkás) gépekről van szó és ha tudják helyszínen javítanak,ha nem akkor viszik és szervizelik?

(#41319) medwe27


medwe27
csendes tag

Sziasztok!

Egy Whirlpool ACM 912/BF főzőlappal kapcsolatban érdeklődnék, hogy tapasztalt-e bárki közületek olyat, hogy használaton kívűl nagyon magas (sokak által nem is hallott) frekvencián folyamatosan sípol (hasonlóan mint egyes bedugva hagyott telefontöltők). Sajnos engem nagyon zavar ez és szeretnék vaslamilyen megoldást találni rá.

Előre is köszi!

(#41320) #32577792


#32577792
törölt tag

Hű gyerekek, ha valaki tud ügyfélszolgálatilag fogalmazott tényállást. fordítson már :)

Szeretnénk Önt tájákoztatni, hogy a megjelölt RB33J3205WW/EF készülk nettó mélysége ajtó nélkül 602.2 mm, rendszerünkben szereplő információk szerint a készülék mélységes ajtó nélkül 595 mm vagy 535 mm.

(#41321) pikopeti


pikopeti
csendes tag

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget: amennyiben a képen látható módon helyezkedik el a páraelszívó kivezetés a sütő/villanytűzhelyhez szükséges elektromos kiállás, akkor meg lehet azt a kábelezést szakszerűen (a gari elvesztése nélkül, biztonságosan) hosszabbítani? Elég hülye megoldás, de inkább azt vinném oda, minthogy a páraelszívó csövezése menjen végig a szekrény felett ilyen hosszan. Köszönöm szépen!

(#41322) pjen válasza pikopeti (#41321) üzenetére


pjen
félisten

Ha nincs leplombálva, nem szokott, én levenném a gyári kábelt. Ki cserélném a hosszúra. Elromlik, vissza tenném a gyárit.

(#41323) Met válasza pikopeti (#41321) üzenetére


Met
nagyúr

Úgy tudom ilyen nagy fogyasztóhoz a kismegszakítótól megszakítás nélkül húzzák be a vezetéket. :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#41324) #40553216 válasza medwe27 (#41319) üzenetére


#40553216
törölt tag

11 éve használok indukciós lapot, három hete a másodikat, nekem nem tűnt fel ilyen. Szerintem használaton kívül, mikor már a ventilátor sem megy, nem szabadna semmilyen hangot kiadnia. Nálam még akkor sem, ha edény nélkül bekapcsolom.

(#41325) Mezga Aladár válasza pikopeti (#41321) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Igen.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#41326) medwe27 válasza #40553216 (#41324) üzenetére


medwe27
csendes tag

Szerintem sem szabadna :D Amúgy nem a "csipogója" adja ki hanem valamelyik elektromos alkatrésze, úgy hiszem.

(#41327) tobias40


tobias40
veterán

Erre vki tud még véleményt?

(#41328) peppe79 válasza #32577792 (#41320) üzenetére


peppe79
senior tag

Azt akarták írni, hogy a készülék szélessége 595 mm, a mélysége pedig ajtóval és fogantyúval 668 mm (ajtó nélkül 602.2 mm). A távtartó felszerelésével további 40-50 mm-rel nő a mélység.

[ Szerkesztve ]

(#41329) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Ribarszki!
Te nagy Miele mágus vagy.
Porszívót keresnék, elsősorban parketta és hidegburkolat van, szőnyeg maximum a lábtörlő.
Ami egyéni igény az a szívócsőről vezérelhető ki-be kapcsolás és szívóerő (nem a lukacsos csúszkára gondolok hanem elektronikusra).
Nagy porzsák. (4,5 liter?)
Hetente 1-2x van porszívózva, 70 nm-es a lakás.
Jelenleg egy porzsák nélküli Samsung látja el ezt a feladatot, de lassan betölti a 10 évet és "fejlesztenék".

(#41330) simico válasza pikopeti (#41321) üzenetére


simico
aktív tag

Villanyszerelővel rakasd át a kiállást. Konyhaátalakításkor nekünk is arrébb került az elektromos sütő és a főzőlap is, villanyszerelő a falba bevésve arrébb vitte a kiállásokat.

(#41331) ribarszki válasza n@p@lm (#41329) üzenetére


ribarszki
őstag

A Miele nem erőlteti a markolatról vezérelhető szívóerő állítást. Ha ezt az igényedet elengeded, akkor bőven jó egy Complete C2 Parquett gép. Ehhez az igényhez mindenképpen olyan gépet válassz amihez jár az extra ParkettTwister fej. Nagyon jól mozog és fele annyi idő alatt végzel.
Vagy drágábbért ott a C3 Parquett, amin lábbal tudsz szívóerőt állítani, és kicsit csendesebb, stb.. de nem ér annyival többet amennyi a különbség a C2höz képest.
A Complete c2 testében is van beépített fejtároló. Nagyon rendben van az a porszívó. Egyedüli hátránya, hogy lehetne halkabb kicsit.

Amúgy miért fontos a markolatról való vezérlés? Amihez külön elem kell, és extra hibaforrás? Pláne kemény felületen? Beállítod egyszer 5ös vagy 6os állásra és átszívod az egész lakást. Esetedben, kemény felületre tényleg felesleges extra. Mondj le róla nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#41332) pjen válasza pikopeti (#41321) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem akarsz vésni,kábel csatornával is megoldható(padlószegély,sarok).

(#41333) n@p@lm válasza ribarszki (#41331) üzenetére


n@p@lm
őstag

Pedig nekem nagyon szimpatikus, Samunál megszoktam.
Megnéztem az ajánlott modelleket és felfedeztem ezt :
Complete C3 Allergy PowerLine - SGFF4
Árban ugyan ott van, viszont ez markolatszabályozós, erről mi a véleményed?
Ehhez nem jár az a spéci padlókefe?
Samuban még a gyári elem van...nem akar lemerülni ;)

(#41334) ribarszki válasza n@p@lm (#41333) üzenetére


ribarszki
őstag

Ez sem elektronikus markolatszabályzós.. Ha már C3, akkor C3 Totalcare. Ehhez jár a PakettTwister fej. És mini turbókefe. És komfort fogó. De nem elektronikus ez sem.

(#41335) #32577792 válasza peppe79 (#41328) üzenetére


#32577792
törölt tag

Köszi

Ez ez 53x mm amit nem értek még, de közben eldugva találtam rajzot is. Ez így nem fog beférni egy 590mm széles nyíláson :(

(#41336) n@p@lm válasza ribarszki (#41334) üzenetére


n@p@lm
őstag

Köszönöm.

(#41337) st6969 válasza #40553216 (#41324) üzenetére


st6969
őstag

Amit újabban használsz, az is kapcsolgat ki-be alacsonyabb fokozatokon? Egyelőre (kopp-kopp) remélem nem kell cserélni az enyémet, de ha majd igen, akkor jó lenne rátalálni olyanra, ahol nincs ez az idegesítő kapcsolgatás.

Amúgy főzőlapoknál tudja valaki, hogy ki a prémium gyártó? És szagelszívóknál?
:R

(#41338) BBéci válasza st6969 (#41337) üzenetére


BBéci
titán

A Miele biztosan prémium gyártó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41339) koxx válasza BBéci (#41338) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Úgy tudom, hogy a Neff is az.

(#41340) ruti


ruti
Közösségépítő

sziasztok,
porszívót kellene vegyek, tudtok valamit ajánlani?
szempontok:
_keret 35eFt
_kemény padló 85%
_100 m2/hét
_minél kevesebb port engedjen vissza magából
_ne legyen batár nagy

azt sem tudom, porzsákos vagy porzsák nélküli a mai trend, de érzésre a porzsák utánajárást megspórolnám, előző kettő is p.zs. nélküli volt, sorban electrolux majd samsung márkájúak, 2-2 évig bírták, pedig azok is anno 30-40e közötti árcédulával rendelkeztek. (elment a szívóerő, motor felhangosodott, kábel elnyíródott a dobon, a szívócső csatlakozás lötyögni kezdett az előszűrőnél, stb...)
-
ezek pl. vállalhatók? Philips, Rowenta
köszi előre is

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#41341) koxx válasza ruti (#41340) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nincs gond a porzsákossal. Használod 3-4 hónapig aztán kuka, évente kb 3e ft költség, cserébe nem kell minden porszívózás után szarakodni a portartály tisztogatásával.

Told ki a limitet és vegyél egy komolyabbat, 100m2-re tuti nem venném meg az általad linkelteket.

[ Szerkesztve ]

(#41342) st6969 válasza BBéci (#41338) üzenetére


st6969
őstag

Mosógépeknél, mosogatógépeknél, porszívóknál, szárítógépeknél biztosan, de főzőlapnál és elszívónál már nem vagyok biztos abban, hogy a Miele-nél van a know-how, persze lehet, hogy de.

(#41339) koxx
Főzőlapnál (és sütőnél) egyébként én is rájuk tippelnék. :K

(#41343) peppe79 válasza st6969 (#41342) üzenetére


peppe79
senior tag

Ha van rá pénzed, akkor Falmec, ha meg olcsóbbat keresel, akkor ott a Nodor, vagy a Cata.

(#41344) #32577792 válasza ruti (#41340) üzenetére


#32577792
törölt tag

Szerintem picit visszaolvasod a topicot, 3 hozzászólás után megtudod a választ:
miele
electrolux

(#41345) #40553216 válasza medwe27 (#41326) üzenetére


#40553216
törölt tag

Persze, egyértelmű, hogy nem a „csipogó”. Lehet, rosszul van bekötve vagy kontakthiba miatt folyamatosan be van kapcsolva, vagy ilyesmi. Nem tudom, nem vagyok szerelő.

(#41337) st6969
Igen, kapcsolgat, de nincs kattanás, csak halk búgás.

(#41341) koxx
Mármint a porzsák a kuka. Nem a gép. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41346) koxx válasza #40553216 (#41345) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Gondoltam ez evidens :DDD

(#41347) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! 80-100k körül milyen felültöltős mosógépet ajánlotok, esetleg van olyan is ami nagyon nem ajánlott? Illetve mi a legolcsóbb ajánlott felültöltős gép?
WHIRLPOOL TDLR 70220-re gondoltam, de csak a 10 év motorgarancia miatt.

[ Szerkesztve ]

(#41348) st6969 válasza #40553216 (#41345) üzenetére


st6969
őstag

Tulajdonképpen nem a kattanás zavar, meg nem is a búgás, hanem ez a fajta működés. A leves forr-nem forr-forr-nem forr...(vastagabb aljú edényben is tetten érhető). 6-os fokozattól felfelé meg meg tudták oldani, hogy ne legyen szakaszos a működés, ezért nem értem...

(#41349) #32577792 válasza pinnacle (#41347) üzenetére


#32577792
törölt tag

Felültöltős esetében csak Elux és márkái ajánlottak a mosószertartály miatt.
10 év motorgari minek, nem valószínű, hogy elromlik azon időn belül, hogy széthullik :)

(#41350) Batib válasza #32577792 (#41349) üzenetére


Batib
őstag

Ez engem is érdekel. Mit kell nézni a mosószertartályon?

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.