Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41951) koxx válasza #48613632 (#41941) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Tudjuk, dyson izdöbeszt :) (no offense)
Régi berögződés, hogy a porzsákos porszívó szar. Én is sokáig kerültem. Amúgy kipróbálnám a dysont ha nem kerülne 1,5 havi minimálbérbe.

[ Szerkesztve ]

(#41952) #32577792


#32577792
törölt tag

Ma meghozták a HGCS hűtőt :)
Sikerült bevinni a kibővített ajtón is, igaz, 1-1mm maradt két oldalt. Szállítók elvitték a régit, nem vacakoltak semmit. Mondták, hogy 8-10 órát ne kapcsoljuk be, így majd holnap.

(#41953) Csabroncka válasza koxx (#41951) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A probléma igazából az, hogy <30 ezer környékén normális minőségű ciklont nem fogsz kapni, viszont normális minőségű porzsákosat igen.

Itt a minőséget elsősorban a por visszabocsájtáson kell érteni!

"in medias res"

(#41954) #40553216 válasza BBéci (#41937) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem kötözködésképp, de az Allergy Plus és a HEPA között van is, meg nincs is különbség. A Allergy Plus HEPA13-as szintű, de van HEPA14 is.

(#41938) stellaz
Hogy visszafúj-e port, azt vagy laborteszttel tudhatod meg, vagy azzal, ha valaki porallergiás és a porszívózás után rohama van.

(#41955) stellaz válasza #40553216 (#41954) üzenetére


stellaz
addikt

Meg onnan, hogy
1, nincs büdös
2, alig koszolodik a motor mögötti szűrő
3, hivatalosan A besorolású a por kibocsátása

Persze ezen belül is biztos van különbség, de nem erről volt szó.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#41956) pjen válasza stellaz (#41955) üzenetére


pjen
félisten

Ha aig koszolódik a motor mögötti szűrő,az lehet azért van mert mindent átenged ami a motor felől érkezik.

(#41957) stellaz válasza pjen (#41956) üzenetére


stellaz
addikt

Aham... persze, a hepa filter mindent átenged. Ha meg túl csendes, akkor nem működik a motor.

Veszek is rakéta porszívót.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#41958) pjen válasza stellaz (#41957) üzenetére


pjen
félisten

Gondolkodjál,mindenképpen kéne koszolódni.Masnem a szénkefe por.Az én porszívòmban a hepa pont a motor után van.Tehát amit a porzsák és a motor előtti szűrő átenged azt fogja meg.

(#41959) Csabroncka válasza pjen (#41958) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

És ez a jó, mert a HEPA-t nem terheled túl, amúgy is 1,5-2 évente rendszeres használat mellet cserés, most ha rossz a zsák, rossz minőségű a ciklon, akkor 3-4 havonta lehet, a zsáknál lényegesen drágábban cserélni!

"in medias res"

(#41960) #40553216 válasza stellaz (#41955) üzenetére


#40553216
törölt tag

Hivatalosan, persze. Melyik hivatal is végzi a teszteket?

(#41961) stellaz válasza pjen (#41958) üzenetére


stellaz
addikt

Gondolkodtam. A szintetikus, eldobható porzsák, a hatékony motor előtti szűrő elég sok mindent megfog. A HEPA nálam is a motor után van. Mit nem értesz? Vagy a tied dzsuvásodik, és ebből levezetted, hogy ami nem, az szar? Bocs, de én elvesztettem a fonalat.

tomtyi

Igazad van, már akkor gyanakodnom kellett volna, hogy átb@sztak, mikor rá volt írva, hogy porszívó, de itthon csak ugatott, rászart a szőnyegre és csak a kajamaradékot szedte fel a földről.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#41962) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Sziasztok!
Úgy általában a Gorenje hűtőkről, illetve konkrétan ERRŐL a hűtőről van valakinek tapasztalata?
Köszönöm!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#41964) BBéci válasza lacibacsi (#41962) üzenetére


BBéci
titán

Amikor a barátomat kérdeztem, aki 35 éve kijáró háztartásigép szerelő, azt mondta, Liebherrt vagy Boscht vegyek, de ha nincs annyi pénzem, akkor Gorenjét.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41966) lacibacsi válasza BBéci (#41964) üzenetére


lacibacsi
addikt

Ez jó hírnek tűnik. Köszi!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#41973) #32577792


#32577792
törölt tag

Első fél napos tapasztalat a Samsung RB33J3205SA/EF hűtőgépről: Amíg le nem hűtött - kb 1,5 óra- volt némi hangja, de így, hogy elérte a beállított hőfokot, elég csendes. Jól pakolható.
Többit meg majd az évek eldöntik.

(#41974) #94529552 válasza lacibacsi (#41962) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az üzletről van sok tapasztalat[link], és nem túl pozitív.

(#41975) #32577792 válasza lacibacsi (#41962) üzenetére


#32577792
törölt tag

Hűtők nem annyira sűrűn cserélődnek, így láthatóan kevesebb a tapasztalat is.
Végülis van 3 év gyári garancia rá. Nézted is egyébként fizikálisan? Ha nem, mindenképpen nézz be egy MM-ba vagy Euronics-be, ezeken a helyeken viszonylag sok gép található. Aztán ha tetszik, praktikusnak érzed, akár meg is veheted. Sok dolgot vásároltam már az edidzsitálban, soha nem volt gondom. Volt már elállásom is, korrekten visszavették, kifiették. Nem egy oázis computer szintű jogszabályt tipró cég.

[ Szerkesztve ]

(#41976) blattida válasza BBéci (#41964) üzenetére


blattida
nagyúr

Azért a mostani bosch nagyon nem liebherr szint, sajnos. Nagyon olcsón beko, gorenje, olcsótól fölfelé meg liebherr, amennyiben a megbízhatóság és a praktikum a legfontosabb. Dizájn meg szépség szempontjából jöhetnek az olaszok, technicistáknak meg a koreai gépek... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#41977) lacibacsi válasza #94529552 (#41974) üzenetére


lacibacsi
addikt

Köszönöm! A típus volt a fontos és az első google találatot linkeltem... :B

(#41975) ungawa : Mindenképpen megnézem élőben is, csak arra vagyok kíváncsi, hogy használat közben vajon van-e valakinek rossz tapasztalata.
Amúgy az Extreme-nél rendszeresen vásárolok hardver dolgokat és nekem sem volt bajom velük. Ez lenne (de nem valószínű, hogy lesz) az első nagygépes vásárlásom náluk...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#41978) st6969 válasza blattida (#41976) üzenetére


st6969
őstag

Gondolom a Bosch-nál is vannak különböző minőségi szintek...Én is filózok ezen, mert kombi alulfagyasztós hűtőt vennék, de Liebherrben (ezekkel az igényekkel) 4-500ezer, annyit meg nem adnék érte, jó lenne, ha megállna 200, max. 250-nél. Bosch-t még nem néztem. Ami fontos: csendes, 2m magasság, 60cm szélesség, no frost, 0-2°-os rekesz, és nem fehér. Ha az ajtónyitáshoz van az a kilincses mechanika, az előny (amit megbillentesz, és ellöki magát a készülék testtől, de ez lehet, hogy csak egy márkának van, nem tudom).

(#41979) #32577792 válasza lacibacsi (#41977) üzenetére


#32577792
törölt tag

Én is kérdezgettem vásárlás előtt, de nem nagyon voltak tapasztalati visszajelzések.
Ha nem tudok az ajtónyíláson bőveteni, Liebherr lett volna, így viszont Samsung lett. Mosógépben sem ajánlott volt, mégsem volt vele gondom 7 évig.
Majd kiderül.
Nem ismerem Gorenjet, így nem tudok róla véleményt alkotni :(

(#41980) blattida válasza st6969 (#41978) üzenetére


blattida
nagyúr

Egy ilyennel nem járnál rosszul, igaz, kár azért a tft érintésérzékeny kijelzőért, jobb lenne nélküle.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#41981) st6969 válasza blattida (#41980) üzenetére


st6969
őstag

Köszi a tippet, tökéletesen megfelelne, de sajnos nincs benne a 0°-os zóna, pedig jól jönne :K

(#41982) blattida válasza st6969 (#41981) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha ez ennyire fontos , akkor talán a legolcsóbb ilyen liebherr, a náluk bio fresh néven futó rekesszel rendelkező modell, ez viszont 300 ezer huf, igaz nem 400-500 ezer...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#41983) st6969 válasza blattida (#41982) üzenetére


st6969
őstag

Igen, fontos. De ez meg smart frost, nem no frost... (bármit is jelentsen ez). Na mindegy, még nem sürgős...Inkább kötök kompromisszumot, de ennyit nem vagyok hajlandó adni egy hűtőért. :N
Azért köszi, hogy utána néztél :R

(#41984) ph2012


ph2012
senior tag

Van egy kb. 20 éves DeLonghi mikrohullámú sütőnk. Mechanikus tekerőgombos, nem digitális nyomógombos.
Ha tönkremegy akkor milyet érdemes venni? Mechanikus tekerőgombost vagy digitális nyomógombost? A digitális nyomógombos nem hosszabb ideig működik?

Köszi a választ.

(#41985) peppe79 válasza ph2012 (#41984) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem említetted a kettő alternatíváját: a digitális, tekerőgombosat. Én személy szerint mindig is jobban szerettem a "klasszikus", tekerős, és fogantyúval szerelt mikrót. Szerencsére manapság egyre gyakoribb a digisek közt is a tekerőgombos kivitel.

(#41986) Joccc07


Joccc07
addikt

Sziasztok!

Porszívót keresek általános felhasználásra.
Az elképzeléseim:
-Teljesítményszabályozós legyen
-Porzsák nélküli
-Szűrője könnyen tisztítható vagy ne legyen csillagászati áron
- max 40.000Ft

Amit néztem eddig az egy Karcher WD4-es.
Esetleg erről tapasztalat?

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#41987) ribarszki válasza Joccc07 (#41986) üzenetére


ribarszki
őstag

Nagyon rövid a kábele, rideg-törékeny a gégecsöve, fáj a csuklód 10perc után a markolattól annyira nem ergonómikus, a csövek ritka igénytelen műanyagból vannak, csak összeszorulnak nem rögzülnek reteszesen, nem állítható a cső hossza, hanem fix, nem jár hozzá szőnyegfej csak egy maximum garázsban használható kefés valami (nem csúfolnám porszívó fejnek, mert kb 5ft-ból készült és szart sem ér), a por igen tetemes százalékát visszafújja, nagy, borulékony, a markolaton nem lehet fals levegőt állítani. Hirtelen ennyi.
Mindezt elnézem neki ott ahol használom, mert oda ilyen igénytelen jószág kell. De mint porszívó, lakásba, általános célra teljesen alkalmatlan. Gyakorlatilag az anti-porszívó. Ha veszel egy 18.000Ft-os Electrolux EasyGo porszívót, az kb 10x körberöhögi ezt a gépet lakásban. (Nyilván műhelybe ilyen való)

Amúgy meg engedd el nyugodtan a zsánélküli vonalat, mert a csalódások csodás tárháza nyílik ki előtted.

De persze mindenki maga dönti el, hogy mire költ.

[ Szerkesztve ]

(#41988) #94529552 válasza blattida (#41976) üzenetére


#94529552
törölt tag

Azt írta, hogy soha nem venne Bekot, mint olvastuk tőle többször is, mert megnézegette, és gagyinak találja, egyébként meg fakó lett, tehát nem is tud válaszolni, hiába írsz neki. Dizájn meg szépség :R az aztán nagyon jelen van a hűtőknél :N .

(#41989) #32577792


#32577792
törölt tag

Attól, hogy valaki szürke lett, még tudja olvasni a fórumot, ahhoz még regisztráció sem kell bár nem próbáltam ki, de rákattintva az adott üzenetre, felhozza válasz lehetőséget arra is. (azt nem tudom, mi van akkor, ha valakinek a hozzászólásai is eltűnnek, az összes) Sőt, attól, hogy adott topicban kapott büntetést, még tud privát üzeneteket írni és olvasni. Ami tény egyébként, abban viszont olyan fontos és értékes információkat tud megosztani, ami a régebbi dolgokat fed fel, mutat be történéséket, melyek nagyban segítenek megismerni egy-egy dolgot. Ami egyébként természetes, hogy vannak dolgok, melyeket másként lát egy-egy ember, de van olyan is, amiben igen erősen ugyanaz a meglátása egy-egy embernek egy másik dologban.
--------------------

Kérdésem hűtőgép tulajok vagy guruk felé: az új gépünk - számomra - mintha túlságosan is magasabban állna elől, mint a popsi része. Így az ajtót szinte fogni kell, hogy ne csukódjon ki. Nem igazán állítottam azon a magasságon, amin kihozták, csak 1-2mm-t, hogy ne billegjen. Tehát, hagyjam így, vagy inkább állítsam függőlegesbe?

(#41990) #32577792 válasza ribarszki (#41987) üzenetére


#32577792
törölt tag

Tegyük hozzá, hogy a Sencor SVC-8 porszívó is sokkal jobb alternatíva, mint az említett porzsák nélküli, de egyébként sokan használják itt is fórumon, teljes elégedettséggel, ára is baráti, porzsákok ára szintén, és nem csak 1 fej van a csomagban :)
Kicsit többet rádobva, mint a max. 40k-s keret pedig már egy Miele is szóba jöhet. Így lesz teljes a mai nap :)

A béke szálljon a világra és jöjjön aminek jönnie kell, de a globális felmelegedés ellen meg tegyünk mi is!

[ Szerkesztve ]

(#41991) ribarszki válasza #32577792 (#41990) üzenetére


ribarszki
őstag

Azért az Electrolux Easygo gépet írtam, mert az a legolcsóbb ami a kezeim között volt és próbáltam. A sencor meg majdnem dupla árú. Nem azért írtam, hogy azt vegye, hanem érzékeltetni akartam, hogy még a legolcsóbb de vállalható gép is mennyivel jobb. És efölött persze a Sencorra is igaz amit írtam. Tetszőlegesen behelyettesíthető.

[ Szerkesztve ]

(#41992) Csabroncka válasza #32577792 (#41989) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Engem erősen dilettánsnak néztek itt, amikor szóvá tettem, hogy a háztartási nagy gépek többségét vízszintezővel függőbe állítom :)

"in medias res"

(#41993) peppe79 válasza ribarszki (#41987) üzenetére


peppe79
senior tag

És tegyük hozzá, hogy ez a készülék egyébként nem is porzsák nélküli. Bár mi elsősorban építőanyagokkal foglalkozunk, de mi is forgalmazzuk a Karcher olcsóbb gépeit. Sokan nincsenek tisztában vele, hogy milyen célra készültek ezek a "multifunkciós" porszívók, néhányan még azzal sem, hogy egyáltalán hogyan kell használni. Gyakori, hogy látják a plakáton a száraz-nedves megnevezést, és emiatt azt hiszik, hogy szőnyegtisztítógép. A másik tévhit, hogy a többségnek a Karcher márkáról automatikusan az ipari gépek jutnak eszébe. Egy idős házaspárnak is szemet szúrt egy kiállított WD2-es. Hiába próbáltam lebeszélni őket, hogy ez nem lakásba való, a néni azzal érvelt, hogy neki már elege van a "bolti" (lakásba szánt) porszívókból, és hogy nem kell több porzsákos...

(#41994) peppe79 válasza Csabroncka (#41992) üzenetére


peppe79
senior tag

Mert rossz a szemed! :) Az idősebbik Paul Teutul szemmérték alapján lövi be a kerekek párhuzamosságát is, amikor épp hegesztik a vázat. :DD

[ Szerkesztve ]

(#41995) Csabroncka válasza peppe79 (#41994) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

jó persze elfelejtettem hozzátenni, hogy a lapozás a lakásba háát.... letörtem volna a mesterember kezét ha én csináltatom.

hűtő/mosogatógép/mosógép is igényli a megfelelő vízszintet

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#41996) #32577792 válasza Csabroncka (#41992) üzenetére


#32577792
törölt tag

A kérdés felvetése is enyhe gyomorszorongás közepette történt :)
Fene tudja miért volt így gyárilag. De ma lesz időm, biztos állítok rajta, mert olyan mint a magát józannak látszatni akaró részeg ember.

(#41997) #32577792 válasza ribarszki (#41991) üzenetére


#32577792
törölt tag

Én tudom, csak igyekeztem a teljesnek látszó kínálatot - ajánlható - bemutatni. A döntés és választás az Ő kezében. DEEEEEEEEEEEEEe HAAAAAAAAAA neeeemmmmmmm ezek közül választ! Akkor másikat :)

(#41998) #94529552 válasza #32577792 (#41989) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez most mi, akkor ezentúl minden hsz-em lektorálod? :Y :( Talán kérte valaki?
Írtam privit, mert nem kellene ez a sok offolás ide.

[ Szerkesztve ]

(#41999) Teaway válasza #32577792 (#41989) üzenetére


Teaway
veterán

Addig állíts a lábakon, hogy a félig nyitott ajtó nyugalomban legyen, ne akarjon se becsukódni, se kinyílni.

Nincs itthon csokid??

(#42000) blattida válasza Csabroncka (#41992) üzenetére


blattida
nagyúr

Aki ezért bárkit dilettánsnak néz, az egyrészt buta, másrészt hülye, harmadrészt meg bunkó. Sajnos ez is a fórumozás része.

ungawa
Én a hűtőt enyhén hátrafelé dönteném, hogy az ajtó ne maradhasson nyitva.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.