Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34101) dh66e válasza Zola007 (#34097) üzenetére


dh66e
veterán

Nem volt látható sérülés a csomagoláson . A szervíz le is fényképezte és kiadta cserepapírt a jegyzőkönyv melkékelve.
A szerviz 24 órán belül kint volt és azonnal intézkedtek ezért respekt nekik.
Egy hónapos történet így a két hét elállás nem játszik,de most a hétfői telefon a pénz vissza akcióról szól...

[ Szerkesztve ]

(#34102) #40553216 válasza ribarszki (#34095) üzenetére


#40553216
törölt tag

Van, csak rohadt drága:
AEG L9WBC61B 400000 Ft.

(#34099) pjen
Az másfajta, a szivárványos foltosodás. Amire ő gondolhatott, az inkább az opálos, ami miatt tönkre megy az üveg.

[ Szerkesztve ]

(#34103) blattida válasza dh66e (#34092) üzenetére


blattida
nagyúr

Három napon belül csere vagy elállás joga jár, nem kell várni a garanciális javításra. Tehát, vagy adniuk kell másikat (olyat vagy olyan értékűt) vagy elállhat a vásárlástól.

Akkor azonnali csere vagy elállás, ha nem hajlandóak, föl kell őket jelenteni + fogyasztó védelem. Ezen dolgok miatt szar az edigital.

tomtyi
A nem hőálló üvegek 50C fok fölötti mosogatástól opálosodnak, nem véletlenül kerülendő a magas hőmérséklet az üvegek miatt.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#34104) Lauda válasza blattida (#34103) üzenetére


Lauda
félisten

Három napon belül csere vagy elállás joga jár, nem kell várni a garanciális javításra. Tehát, vagy adniuk kell másikat (olyat vagy olyan értékűt) vagy elállhat a vásárlástól.

Nincs erre törvény. Csakis a kereskedő jóindulatán múlik.

[ Szerkesztve ]

(#34105) pjen válasza #40553216 (#34102) üzenetére


pjen
félisten

Nem,mindkettőre az öblítőt írta.Milyen üveg megy tönkre,mi mindent bele rakunk,poharat,jénait,mérő edényt,nem megy tönkre semmi.Persze lehet szerencsére nekünk nincsenek olyan üveg edényeink.

(#34106) Peterhappy válasza Csabroncka (#34094) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszönöm a gyors válaszodat! Megmondom őszintén, egyedül a monitorom LG, semmi más. Electrolux hűtőnk van jelenleg (és várhatóan az lesz a sütő és a főzőlap), LG-re azért gondoltam, mert korábban többen javasolták itt, mint ideális hűtőszekrény. Liebherrt is nézegettem (EZT a modellt), az amit javasoltál nagyon jó volna, csak sajnos túl magas. Túl pici az Asszony :)

[ Szerkesztve ]

(#34107) Csabroncka válasza Peterhappy (#34106) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Monitor és TV más dolog, de nem akarok pálcát törni felette - hűtő esetén is én azért mindig javaslom, hogy meg kell tapizni az anyagminőséget. Ez alapján simán lehet, hogy egy Elux vagy Bosch gép sokkal jobban bejön!

"in medias res"

(#34108) Peterhappy válasza Csabroncka (#34107) üzenetére


Peterhappy
őstag

Épp az a baj, hogy megtapiztuk az LG-t és nagyon szimpatikus volt, én alapvetően nem is lőttem volna rá.

Electrolux párti vagyok, de úgy nézett ki, vagy az előbb linkelt Liebherr, vagy az általam nem kimondottan preferált, de ár/érték arányban nagyon jónak tűnő Indesit lesz a befutó.

Hát... agyalok és keresgélek tovább... még egyszer köszi!

(#34109) dh66e válasza Lauda (#34104) üzenetére


dh66e
veterán

Köszönöm srácok!
Rendeltem pár ledes lámpát egy webshopból az egyik nem működött,ment a mail a boltnak másnapi fuvarban rajta volt a csere lámpa. a futárnak meg odaadtam a rosszat.Továbbá jött egy mail a cégtől hogy köszönik a türelmemet és a rugalmasságomat.Egy 24 órán belül lezajlott probléma megoldása után.Valahogy így képzelem az ügyintézést ilyen esetben.
Nagy csalódás ez most az Edigitől nekem,évek óta rendeltem dolgokat tőlük ,ez volt az első probléma garanciával amit nem értek miért így zajlik.Telefonálgatás,email küldés a másik oldalon pedig annyi hogy intézik az ügy folyamatban van....
Most kapnak egy óriási minuszt.

(#34110) Zola007 válasza Lauda (#34104) üzenetére


Zola007
veterán

Pedig van. Amivel te kevered az a "nem tetszik, ezért ki akarom cserélni" dolog

Az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003. (IX. 22.) kormányrendelet értelmében a rendelet hatálya alá tartozó termékek esetében ha a fogyasztó a fogyasztási cikk meghibásodása miatt a vásárlástól (üzembe helyezéstől) számított három munkanapon belül érvényesít csereigényt, a vállalkozás nem hivatkozhat a polgári törvénykönyvről (Ptk.) szóló 2013. évi V. törvény 6:159. § (2) bekezdés a) pontja értelmében aránytalan többletköltségre, hanem köteles a fogyasztási cikket kicserélni, feltéve, hogy a meghibásodás a rendeltetésszerű használatot akadályozza.]

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#34111) blattida válasza Lauda (#34104) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha a vásárlástól/üzembe helyezéstől számítva három napon belül van gebasz a kötelező jótállásos termékkel, akkor a fenti jogok járnak ez nem a kereskedőn múlik. Amire Te gondolsz, az akkor van, ha személyesen vásárolod és szimplán visszavinnéd vagy cserélnéd, az valóban csak a kereskedőn múlik.
Ez konkrétan az ED (meg a szállítók) sara.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#34112) moma


moma
őstag

Az üríthető textil porzsákokról mit gondoltok? Találtam egy ilyet még a porszívóhoz járhatott, de eddig papírt használtam. Nem megy ezen át vissza túl sok por? Ti használtok ilyesmit?

we all deserve a bit of luck.

(#34113) Mr.Csizmás válasza dh66e (#34109) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

javaslom a következő érdeklődő emailt azzal a kitételellel, hogy a következő levelet az ügyvéded, vagy a fogyasztóvédelem küldi az ügyben.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34114) Zeki válasza moma (#34112) üzenetére


Zeki
nagyúr

Használjon ilyet, akinek 3 anyja van. és szopatni akarja saját magát.

(#34115) moma válasza Zeki (#34114) üzenetére


moma
őstag

Az ürítés miatt? :D Vagy nem is olyan jó porszűrésre sem?

we all deserve a bit of luck.

(#34116) Zeki válasza moma (#34115) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az ürítés miatt. Na meg úgysem lehet annyira kiüríteni a portól, tehát alapból csökkentett szívóerőd lesz.

(#34117) pjen válasza Zeki (#34116) üzenetére


pjen
félisten

Néha jó,ha olyasmit kell szívni ami esetleg a papírt kiszakítaná.

(#34118) ribarszki válasza pjen (#34117) üzenetére


ribarszki
őstag

Ezért jó normális, esetleg vékony dróthálóval is megerősített eldobható szintetikus porzsákot használni a papír helyett, mert azt az éles tárgy sem vágja ki. A papír porzsákok ideje lassan lejár vagy lejárt.

(#34119) moma válasza ribarszki (#34118) üzenetére


moma
őstag

Mondjuk az nem tudom lebomlik e, mint a papír.

Zeki: mondjuk az első porszívózás után, már a papír sem makulátlan :D

Amúgy engem inkább az zavar, hogy bent tartja e ez annyira a port, mint a papír. Az ürítéstől annyira nem ódzkodok, mert eleve használtam már műanyag tartályost és nem volt annyira gáz kiönteni belőle. (ha nem a kuka mellé ment :DDD )

we all deserve a bit of luck.

(#34120) pjen válasza ribarszki (#34118) üzenetére


pjen
félisten

Én nem használok sima papírt,hanem olyan puha fogású több rétegűt.Mikor például a kocsi csomagtartóját takarítom,és volt valami meló.akkor hasznos lehet.Mondjuk a motor előtt még van egy vastag szűrő párna,lehet nincs is értelme a rongy zsáknak ha bele gondolok.

(#34121) dh66e válasza Mr.Csizmás (#34113) üzenetére


dh66e
veterán

Igen ez lesz.Meguntuk a félremagyarázást/hitegetést.Szégyen ez a cégre nézve.

(#34122) Tonyo


Tonyo
őstag

Sziasztok,

Kinéztem a BEKO DE-8434 RXOM szárítógépet, de csak egy két helyen adnak rá 5 év garanciát. A beko hivatalos 5 év garanciás listáján nem szerepel, még is pár helyen ezt írják.

Mi az igazság? Ez elírás? Holnap végig hívom a boltokat, de addig is érdekel a véleményetek.

Hozzá vennék még egy ilyen mosógépet. BEKO WTV-8734 XCOM

Tudtok jobb páros ajánlani hasonló áron, ezüstben?

(#34123) AXisBOLD válasza Chaser (#34084) üzenetére


AXisBOLD
addikt

Beko kizárt, akkor az 5 év gariról inkább lemondok:

nem beépíthető
nofrost
kombinált alul fagyasztós
220 - 250l körüli nettó űrtartalom
halk (inverteres?)
A+++ energiabesorolás
5 év garancia
nem cél 200k-t kiadni rá, de ha kell eddig tudok lemenni

Electrolux, Liebherr vagy dél-koreai merítés?

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#34124) Lauda válasza Zola007 (#34110) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, az ő esetében igazatok van, azt cserélni vagy visszafizetni kellett volna.

Nálam viszont a horpadás nem akadályozta volna a rendeltetésszerű használatot, szimplán esztétikai hiba. Mégis gondolkodás nélkül, azonnal cserélték.

[ Szerkesztve ]

(#34125) agabe válasza ribarszki (#34095) üzenetére


agabe
addikt

Amit tomty irt azt kuldte el blattida is, es o is, meg mas is a kulon gepeket javallotta az egyben helyett.
Hallgatok ratok es ketto kulon lesz, pontosabban a masfel eves mosogep marad, van meg 3,5ev garija meg jol is mukodik :)) es hozza lesz szarito.
Bar hajlok az 5ev gari fele es egy beko-t neztem ki, de azert meg filozok ezen a gorenjen. Hasonlonak tunnek, Beko elonye az 5ev gari, de Gorenjeben jonak tunik a hofokcsokkentes funkcio amit a bekoban nem latok, meg a programok szemelyreszabhatosaga, ezen kivul a feltuntetett kis mennyisegu ruha szaritasa lehet esetleg meg hasznos, de miutan mindkettoben van mar nedvessegerzekelo (optisense bekoban, sensoriq gorenjeben) ez lehet, hogy folosleges ?
Twin air nem tudom hasznos-e vagy csak marketing, meg a gorenje GenleCare, es a beko EcoGentle funkcioja ugyanaz, azaz alacsonyabb homersekletu szaritas a kenyesebb ruhaknak ?
Gorenjenel ilyesmit irnak, meg ugye ott van a hofokcsokkentes funkcio, mig beko-nal annyit irnak az EcoGlent-re, hogy a kondenzacios 110foku szaritasanal kedvezobb 60fokon szarit, de nem talalom, hogy az is tovabb csokkentheto-e mint gorenjenel.
Nomeg mennyit szamitanak ezek valos hasznalatban ?
Van meg valami erdemi kulonbseg ? Pl ketiranyu dobmozgas gorenjeben jobb-e , vagy bekohoz csak nem irjak de ugyanaz ebben is ?

(#34126) qqzs


qqzs
őstag

Biztos jobb a kulon moso szaritogep de azert ezek a szikkaszto beszolasok nagyon tavol allnak a valosagtol.
Nalunk egy kombinalt aeg L87695WD tokeletesen szarit. Tobb eve hasznaljuk teljesen meg vagyunk vele elegedve.

Eladó: GTS450

(#34127) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

Segítséget szeretnék kérni ajánlott háztartási gép márkákra, típusokra vonatkozóan.

Komplett házat kell majd felszerelni, ennek megfelelően szeretném ésszerű keretek között tartani a költségeket, sajnos a büdzsé árérzékeny.

Első körben konyhabútor kerül beépítésre, ezért szükségünk lesz beépíthető villanysütőre, továbbá gázfőzőlapra. Ezen kívül beépíthető mosogatógép és páraelszívó is szükséges.

A sütőre Teka lenne nejem választása, nála régóta (10+ év) működik egy hasonló kombó teljesen hibamentesen. Mosogatógépre és páraelszívóra (esetleg teka lehet ez is) nincs konkrét típus, ahogy olvastam minél hosszabb garis lenne az ajánlott.
Hűtő-fagyasztó (alul) se volna rossz,nem kell túl nagy belőle, ha lehet no frost.

Keretek:
Sütő+főzőlap jó lenne kb. 150e
Mosogatógép kb. 100e
Páraelszívó minél olcsóbb :)
Hűtő 100-150e

Kicsivel (10-20e ft) a fenti összegek eltolhatók azért.

Onlinemarkaboltok.hu oldalról van vélemény esetleg?

Előre is hálás köszönet a segítségért.

Ps: Ja és persze majd kell mosógép (100e), jó lenne szárítógép (100e), mikró(30e) is, de első körben ezek, ha utóbbiakra is van ajánlás, azt megköszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#34128) Mr.Csizmás válasza Bigemperor (#34127) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

beépíthető cuccokban van ikeás. főzőlap, mosogatógép tuti, és elv. ajánlott is.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34129) skoos válasza skoos (#34057) üzenetére


skoos
őstag

Sziasztok, továbbra is mosógép. kb 160-ig.

[link]
Szerintetek? LG jó tud lenni, vagy maradjak a háztartási gép márkáknál (Bosch, Hotpoint, AEG, Whirlpool...)

(#34130) Chaser válasza Bigemperor (#34127) üzenetére


Chaser
titán

5 ev garis bbekokat nezegetnem erosen, illetve ikeas termekeket, legtobbre ott is 5 ev van
Az h xy z modell 10 evig elment semmit nem jelent, itt tipusok vannak, nem hasonlok, es masnal meg nyilvan csak toredeket uzemelt es meghalt, ilyenekre felesleges alapozni, minel tobb gyari garancia legyen

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34131) gabor9991 válasza #94529552 (#34076) üzenetére


gabor9991
őstag

Ma felhívtam a Whirlpool ügyfélszolgálatot érdeklődtem hogy mikorra várható a csereutalványom?
Pontos időpontot nem tudtak mondani, annyit mondtak, hogy még ebben a hónapban megkapom. :) ... remélhetőleg.

(#34132) #94529552 válasza skoos (#34129) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igen, a Direct Drive-os inverteres mosógépek ajánlottak[link], és sokan választják. DD+, 6 motion, turbowash, gőz, stb, elég komoly tudása van.

(#34133) #94529552 válasza gabor9991 (#34131) üzenetére


#94529552
törölt tag

Én már rég rájuk hívtam volna a fogyvédelmet. Hibás és lassú ügymenet a szerelő ás a Whirlpool üfsz részéről is. Legközelebb kérj garis munkalapot, amikor kijön a szerelő, ha bármivel garanciában probléma lesz, ez fontos szerintem az ügyintézéshez.

(#34134) blattida válasza skoos (#34129) üzenetére


blattida
nagyúr

Nyugodtan válassz lg-t, átlagosan is jobbak, mint az átlag, viszont, minőség szempontjából mindegy, hogy 100 ezer vagy 160 ezer forintért veszel, mivel egykutya, lg-ből a magasabb minőségi osztályú mosógépek a barnák, azok viszont jóval 200 ezer forint fölött kezdődnek.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#34135) BB9360 válasza blattida (#34134) üzenetére


BB9360
aktív tag

8-as szériás Bosch ellenében (listaáron (!) 300k körül, valójában 190k) is inkább LG? Használati útmutató és hozzászólások alapján is nagyon hosszú programidők elijesztenek az LG-től.

(#34136) blattida válasza BB9360 (#34135) üzenetére


blattida
nagyúr

A serie 8 már nem olyan rossz, de még ott is inkább lg vagy egy kicsi plusszal már ott is vannak miele-k.
A hosszú programokkal nem kell foglalkozni, mert az eco mód hatásai, ha alap pamut programon vagy főleg powerwash programmal mosol, akkor sokkal rövidebbek, pláne az utóbbi egy órája nem mondható hosszúnak.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#34137) agabe


agabe
addikt

Mivel lehet egy fali mosógép lefolyóba csatlakoztatni a mosógép mellett a szárítógép kifolyóját is ? Csak olyan pipát látok találok ami ilyesmi, és nem láttam kettős, vagy dupla fajtát.
Ha valaki ismer ilyet egy linket kérnék.

(#34138) BB9360 válasza blattida (#34136) üzenetére


BB9360
aktív tag

Hát, az a kicsivel több, az 100+ ezer a Bosch és Miele között, ráadásul azokban még nincs powerwash...
Egyébként most kell valamit vegyek a Siemensem helyett, és a Bosch/Siemens szerelő szerint a Bosch-sal jobban járok, talán a Serie 8-asra nem csak díszítésnek írják rá a Made in Germany-t. Ma megpróbálom megkérdezni tőle.
A másik, talán szintén nem ésszerűtlen választás, az AEG, most 4 év gyári garival. Ez talán a legszimpibb, mert papíron ez a leghalkabb.De ez, ez és ez is szóba jöhet.
Ugyanakkor a Siemensem (és a kinézett Bosch) dobja is 65 literes, az utolsó kivételével az AEG-ké 55 literes (ugyanúgy 8 kg-ra, ja...) Az alap Miele-k (WDB030 (7kg) és WDD030 (8kg), amiket néztem) dobja 56,8 liter, és azt is furcsálottam. Főleg ha mondjuk 3-4 garnitúra ágyneműt mosna az ember, akkor számíthat az a térfogat, vagy nem?

Szóval a Serie 8-as Bosch és a kinézett AEG-k cirka 190 ezer (2 vagy 4 év gyári garival).
A Boschban szimpatikus a víz+ és a dobtisztító program (nem csak simán egy 90 fokos pamutot pörget le az ember, hanem nagyobb dobmozgással talán jobban eljuttatja a mosószert mindenhova, volt Gorenje-m, azon tuti volt ez a funkció.
Az AEG tud extra öblítéseket, szóval a mosószermaradvány talán itt sem gáz.

Az alap Miele-k 270 és 300 ezer, az nem kis ugrás.

Mi is a legjobb választás? Köszönöm!

(#34139) Grande Ale válasza BB9360 (#34138) üzenetére


Grande Ale
őstag

Nem is kérdés. A legjobb választás a Miele lenne...

(#34140) BB9360 válasza Grande Ale (#34139) üzenetére


BB9360
aktív tag

Igen, ez igaz.
Pontosítom a kérdést: mivel a Miele az ára miatt nem jöhet szóba, 200 alatt a fentiek közül melyik a legjobb választás ? :)

Az első AEG a Media Markt-ban most 175+3 ezer...

(#34141) Grande Ale válasza BB9360 (#34140) üzenetére


Grande Ale
őstag

AEG-el én megjártam, bár attól még lehet jó választás.
Nem feltétlenül megy tönkre az összes, gondolom...

[ Szerkesztve ]

(#34142) -NRGyP-


-NRGyP-
tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni.

Nem kevés fórumozás és olvasgatás után, de felszereltük kompletten az új lakást a háztartási gépekkel, de a porszívó még hátravan. A mindennapos takarításhoz, morzsák felszedéséhez vettünk egy Electrolux Ergorapido-t (EER77MBM) de a rendes takarításhoz szeretnénk egy nagy teljesítményű megbízható gépet. Megnéztem a Dyson gépeket, de bevallom őszintén, az a nagy kerék, meg a fogantyú, az olyan tejfölöspohár műanyag érzetet keltett, hogy ennyi pénzt nem szívesen adnék ki érte. Elhiszem, hogy nagyon jók, de nekem rossz volt hozzáérni...

A Sebo és a Miele gépei között vacillálok.

A Miele porzsák nélküli lenne:

Blizzard CX1 Comfort EcoLine - SKMP3

LINK

A Sebo pedig az alábbi modell:

SEBO AIRBELT K3 PREMIUM 890 RD

LINK

Az energia, illetve tisztítási hatékonyságban látok különbséget, de leírva ezek csak "száraz" adatok.
Nekünk jellemzően laminált burkolatú padlófelületeink vannak, csak a gyerekszobában lenne egy közepes játszószőnyeg, illetve a hálóban két kicsi szönyeg az ágy két oldalán.

Esetleg aki jártas a témában, melyiket ajánlaná?
Árban nincs nagy különbség.
Vagy ilyen árkategóriában a Dyson a legjobb választás burkolatminőség ide vagy oda :DDD ?

Köszi a választ előre is!

(#34143) ribarszki válasza -NRGyP- (#34142) üzenetére


ribarszki
őstag

Miért akarsz zsáknélküli Mielet? Első széria, ezt is pucolni kell, mi haszna? Vegyél egy bevált porzsákos Miele gépet. C3 extra parketta fejjel és nincs szarakodás a tartállyal. Volt a fórumon aki Sebot visszaküldött, mert nem volt megelégedve vele, nem szedte fel normálisan a szöszöket. A porzsákosból a Mielenek sok évtizedes tapasztalata van, a zsáknélküli nekik is új terület. És attól mert Miele, lehet náluk is zsákutca ez a vonal. Nem lepődnék meg ha az egész Blizzard vonalát elkaszálnák. Amúgy a Dyson tényleg műanyagos, de nem olyan rossz minőségű ám. Viszont durván túlárazott. Amúgy ha zsák nélküli akkor csak multiciklon! És a Dyson ebben nagyon jó. Pont ezért fázok a Miele sima ciklonos szűrésétől.

[ Szerkesztve ]

(#34144) -NRGyP- válasza ribarszki (#34143) üzenetére


-NRGyP-
tag

A Miele-ből csak azért néztem ezt a porzsák nélkülit, hogy vmit a Dyson mellé állítsak, de egyébként nem létszükség, teljesen megelégszem egy porzsákossal is.

Szval azt mondod inkább Miele vonal.
Köszi szépen, szétnézek akkor a porzsákos modellek között, majd még lehet lesz egy-két kérdésem :))

(#34145) BB9360 válasza Grande Ale (#34141) üzenetére


BB9360
aktív tag

Igen, nem feltétlenül, de előbb-utóbb biztos :-)!
Más pont az AEG-vel járt nagyon jól. Nekem Electrolux volt (3 db 30 napig), egyik sérülten jött, a másikba be volt fagyva a víz, a harmadik dobhibás volt. A szerelő azt mondta, hogy AEG egy fokkal jobb. Most csak a 4 év gyári gari miatt gondolkodom.

Azért ódzkodom a Miele-től, mert azok sem hibátlanok és amennyire megy ez nekem (tavaly 2 hónap alatt 6 gép volt nálam) abból is ki fogom fogni azt, amelyik gari idő után (ami 2 év) hibás lesz és akkor extrán nem lesz mindegy, hogy 300 ezer körüli összeget tettem bele... És basszus, ez csak egy mosógép!!!

(#34146) Teaway válasza agabe (#34137) üzenetére


Teaway
veterán

http://szerelvenyuzlet.eu/shop_seopic/8809/STY-519/STY-519.jpg?time=1517444848

Nincs itthon csokid??

(#34147) agabe válasza Teaway (#34146) üzenetére


agabe
addikt

ezaz köszi :R

(#34148) Peterhappy válasza BB9360 (#34145) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nekünk AEG elöltöltős mosógépünk van, 2011-ben vettük, nem kíméljük, heti ~10 mosást kap.
Élnénk a gyanúperrel, hogy már rozsdásodik, a nyári fürdőszoba felújítás előtt akarok rá szerelőt hívni, nézzen rá, de amúgy nagyon jó vétel volt, a mai napig szépen mos (egyszer-egyszer tapasztalunk foltosodást, de azt minden bizonnyal a mosószernek köszönhetően), 5 évre kiterjesztett garanciával vettük, soha nem volt rá szükség (koppkoppkopp). A szárítógépünk is AEG, mindkét masinát borzasztóan szeretjük, csak ajánlani tudom. (igaz mi anno alacsonyabb ártartományban keresgéltünk, 99.900,-ért jött haza a mosógép), magasabb kategóriájú és újabb AEG-ről már nem tudnék nyilatkozni.

(#34149) BB9360 válasza Peterhappy (#34148) üzenetére


BB9360
aktív tag

Köszönöm. Sajnos attól tartok, hogy a mostani gépek nem feltétlenül egyeznek meg minőségben az akár csak 8-10 évvel ezelőtti gépek minőségével... De persze tudni nem tudom.

(#34150) Lauda válasza BB9360 (#34149) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem semmi különbség a 8-10 évvel ezelőtti és a mostani gépek minősége között.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.