Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34901) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

szerintetek egy mirelit pizza sutese/kiolvasztasa hany m3 gaz felhasznalasaval jar? probalom kiszamolni a gaz felhasznalasat a regi sutonek(megeri-e lecserelni) de nem jottem ra pontosan hogyan kellene.
eleg regi tipus, nem nagyon latok rajta nevtablat

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#34902) Teaway válasza dellfanboy (#34901) üzenetére


Teaway
veterán

Nincs gázórád? Az mutatná, hány liter fogyott el.

Nincs itthon csokid??

(#34903) Thusor


Thusor
őstag

Van egy 8 éves Indesit mosogatógépem. Az utóbbi 1-2 hónapban azt figyeltem meg, hogy egyes lábasokon és a gép belsejében is fehér foltos lerakódások figyelhetőek meg. Evőeszközök, műanyag tárolóedények vagy poharak, tányérokon ez a fehéresedés nem figyelhetőek meg. A lábasokon viszont olyan réteg kerül rá, hogy egy kézi mosószeres mosogatással se nagyon jönnek le. Fórumokat böngészve két dologra gondoltam, vagy vízkő vagy sólerakódásnak kell lennie. Ízre egyáltalán nem sós és nem is könnyen eltávolítható ez a folt így inkább vízkőre gondolnék. Jelenleg Finish powerball classic tablettát és Finish sót használok a géphez, rendszeresen havonta Finish tisztítószerrel mosást is csinálok. Szerintetek mi okozhatja ezt a hibát?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#34904) pjen válasza Thusor (#34903) üzenetére


pjen
félisten

Csak tipp.Vedd le a só adagolót a legkísebbre,és próbálj más tablettát,de inkább folyékonyt.

(#34905) Thusor válasza pjen (#34904) üzenetére


Thusor
őstag

Folyékonyat még soha nem használtam. Eddig nem volt gond a 8 év alatt a tablettással. Folyékonyból milyet érdemes venni? És a másik kérdés, hogy azt pontosan hogyan lehet adagolni? Sótartály, öblítőtartály és tabletta hely van csak a gépben. Jelenleg 3-ason van a sóadagoló beállítva (max 5 a legnagyobb), ez a gyári beállítás. Akkor most leveszem 1-esre. De egyébként a 3-as szinten se nagyon kellett bele tenni sót. Fórumon írták, hogy valaki havonta 1.5 Kg sót elhasznál, én 4 Kg-ot használok el úgy 1 év alatt.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#34906) dh66e válasza Thusor (#34905) üzenetére


dh66e
veterán

Na az én gépem meg még soha nem látott sót hacsak a tányéron nem maradt. :)
Somat Gold nálunk nagyon bevált már évekkel ezelött.

[ Szerkesztve ]

(#34907) pjen válasza Thusor (#34905) üzenetére


pjen
félisten

Enyémben sem volt se só,se öblítő még soha és szintén somat gold.Folyadékból is somat goldot használok,felváltva a tablettával.Ez már a harmadik gép,és sose volt gond.A folyadékot simán benyomod a tabletta helyére.

(#34908) Tonyk válasza dellfanboy (#34901) üzenetére


Tonyk
veterán

Ha van gázórád egyértelmű a dolog, ha nincs, akkor meg szarni bele. (Általány , vagy lakóközösségi mérő miatt).

"pizza sutese/kiolvasztasa hany m3 "

Sehány. Az a 10-15 perc szerintem 0,3-0,4-nél nem több.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#34909) dellfanboy válasza Teaway (#34902) üzenetére


dellfanboy
senior tag

igen, csak ra van meg kotve a bojler, gazcirko, meg3 gazkonvektor, most telen mikor megy az orlang, futes nehez lenne megmerni, ezert gondoltam van ra mas mod, de akkor marad a tavasz mikor nem kell futeni

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#34910) st6969 válasza dellfanboy (#34909) üzenetére


st6969
őstag

Szerintem elektromos sütőre cseréld le, még akkor is, ha az jönne ki, hogy villannyal drágább üzemeltetni. Ez valószínűleg így is van, de minimális a különbség, nem nagyon fogod észrevenni a rezsiköltségekben (főleg konvektorok mellett), cserébe pár nagyságrenddel jobb sütési végeredményt kapsz. Villamos hálózatot ellenőriz(tes)d le.

(#34911) pomk válasza Dave™ (#34878) üzenetére


pomk
őstag

Tiszta. Köszi az eddigi segítséget!

Nagyközönség? Valaki?
Ilyen esetben mi a teendő? Jelentsem be újra a hibát és feltételezem kiküldik ugyanazt a szerelőt aki ismét azt fogja mondani, hogy minden ok ez teljesen normális hang??? :F Tanácstalan vagyok ilyenkor kinek a szavára ad a kedves Bosch? A szerelőére, aki azt mondja OK, vagy az enyémre mint vevőére hogy nem vagyok megelégedve a termékkel?
Összeesküvéselmélet: vajon a szerelő mondhatja nekem, mint laikusnak, hogy ez teljesen jó így ezzel megnyugtatva engem mert úgyis elhiszem amit mond, mert Ő a szaki? Kérhetek ellen szakvéleményt? Ha igen, gondolom azt nekem kell fizetni?

Hogyan tovább? Segítsetek kérlek!

(#34912) Bavid


Bavid
senior tag

Sziasztok, kis lakásba (45 nm) szeretnék porszívót venni. Ezzel az Aldissal van valakinek tapasztalata? Jó lehet, vagy inkább várjam meg a Glamour napokat, és nézzek akkor valamit?

(#34913) Thusor válasza pjen (#34907) üzenetére


Thusor
őstag

Köszönöm a válaszaitokat. Vettem Somat Gold folyékony mosószert hozzá, valamint 20%-os ecetsavval töltöttem fel az öblítő részét. Ezzel csináltam egy mosást a vízköves edényeken és sokkal jobb lett a helyzet. Most már nem lett vízkövesebbek az edények, jelentős részükről lejött a vízkő. Ezek szerint beigazolódni látszik, hogy vízkövesedésről van szó. Lehetséges, hogy a készülék sóadagolója elromolhatott és már nem ad hozzá egyáltalán vagy kis mértékben csak sót a mosogatás során?

Szerintetek maradhat az az állapot, hogy öblítő helyére ecetsavat teszek? Neten azt írják, hogy sokan ecettel öblítik el az edényeiket.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#34914) Teaway válasza dellfanboy (#34909) üzenetére


Teaway
veterán

Hát arra a kis időre igazán kikapcsolhatsz mindent, és csak a sütő menjen.

Nincs itthon csokid??

(#34915) Zeki válasza Bavid (#34912) üzenetére


Zeki
nagyúr

A kérdés, hogy van-e hozzá eldobhatós porzsák, vagy azt a vackot kell mindig ürítgetni, meg kiporolni?

Előnye a 3 év garancia.

(#34916) pjen válasza Thusor (#34913) üzenetére


pjen
félisten

Nézd meg milyen kemény a víz, a gold hoz általában nem kell só.

(#34917) Thusor válasza pjen (#34916) üzenetére


Thusor
őstag

Vízművek szerint Budapest XIII. kerületében 149 mg/l CaO szint van ami 14.9 NK-nak felel meg. Tehát közepesen kemény a víz.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#34918) RBJ


RBJ
addikt

Vagy két éve vettem electrolux zspcclass porszívót. Nagyon meg vagyok vele elégedve szívásteljesítmény és maga a szerkezetén, de.... anno mondta is valaki csak a gégecső és a fej rész gagyi.
Teljesült pár hónapja a szívófejbe ment szét a beragasztás de úgy megcsinálva, hogy javíthatatlan.
Szívóteljesétmény elmegyen. De rendelve lett pótfej mert ugye ami anno gyári volt már nincs.
Pótfej teljesítménye amin megint lestem 2 fokozatról tízesre kellett állítani a porszívót annyira nem teljesít ezzel.
Na még ezzel együtt tudtam volna élni. De a mai nap az asszony kezébe szétment a gégecső. :U
Pont ahogy becsatlakozik a porszivóba ott megtört és szétszakadt.
Ahogy nézem ezt nem lehet gégecsőnek nevezni olyan kis gyenge bordázott semmi.
Valahol lehet ilyen csövet kapni csatlakozóstól vagy nem ér annyit az egész?
Visszaragasztottam műanyag ragasztó pisztollyal de szerintem kevés lesz.
FBS el kellett volna.
MIntha direkt ilyen foss....ra gyártanának egyes részeket.
Azért egy porszívó ne 2 évet bírjon csak. :W

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#34919) pjen válasza Thusor (#34917) üzenetére


pjen
félisten

Ha maradsz a goldnál akkor nem kell se só se öblítő, Pesten

(#34920) Thusor válasza pjen (#34919) üzenetére


Thusor
őstag

Jelenleg maradok a Somat Gold-nál. A Finish tabletta 8 év után valamiért nem hozza a legjobb formáját.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#34921) BB9360 válasza Thusor (#34920) üzenetére


BB9360
aktív tag

Nálunk a Finish sosem volt jó. Somat igen, meg Dreft. Most Jar All-in-one van, nem rossz, de nagyon erős az illata. Mosogatás közben nem zavaró, csak a műanyag dobozokon...
Én azokat kedvelem, amiket nem kell kicelofánozni :). Viszont még fogom próbálni a sokat dicsért Aldi all-in-one-t majd.

(#34922) Bozso68


Bozso68
senior tag

Sziasztok!

Áll a bál itthon.
Rosszalkodik a kombinált tűzhelyünk. Az asszonnyal kitaláltuk, hogy az amúgy is kicsi konyhába inkább egy beépíthető tűzhely kellene, csak egy a bökkenő, hogy 50cm széles sütő fér csak el a konyhaszekrény totál szétbombázása nélkül.
A neten sehol sem találunk ilyen méretet. Vagy egyáltalán adjam fel?
Ha esetleg tudnátok segíteni benne konkrét, megbízható 50cm-es beépíthető sütő típussal, akár külön csak sütő formájában is. Főzőlapot már 60-asat is föléépítek, ha kell :) .
Most az ár észszerű határok között mellékes.

Köszi előre is: Zsolt

[ Szerkesztve ]

(#34923) polonic válasza Thusor (#34917) üzenetére


polonic
félisten

Ezt egy kicsit fenntartással kell kezelni.
21. kerülethez 17.1 van feltüntetve. Viszont a csapból kifolyó vizet teszterrel mérve 13-at mutatott.
Erre állítva a mosogatógépet, most már tényleg csillog minden. Véletlenül sincs egy kicsi sófolt sem. Ezelőtt néha-néha volt.

Szóval én azt javaslom, hogy vegyetek tesztert, aztán mérjetek rá havonta, kéthavonta. Sokáig kitart a teszter.

(#34924) pjen válasza polonic (#34923) üzenetére


pjen
félisten

A gold hoz nem kell Pesten állítgatni, mérget i. Úgy jó ahogy van.

(#34925) Thusor válasza polonic (#34923) üzenetére


Thusor
őstag

4 fokozata van a sóadagolónak. 1. 12 dH alatt, 2. 13-17 dH, 3. 18-34 dH 4. 35 dH felett. Ha 15 vagy a 17 dH-t is nézem akkor is a kettes fokozat az ideális. Eddig is 2-es fokozaton volt 8 éven keresztül. Úgy két hónapja új csomagolása lett a Finish Powerball Classic doboznak és a Finish sónak is. Azóta tapasztalom, hogy minden lábas és a mosogatógép is vízkövesedik. Most a Somat Gold folyékonnyal és 20%-os ecet öblítőnek használva egyelőre mintha megszűntette volna a gondot. Most átmostam a mosogató gépet is 20%-os 1L ecettel 70 fokon. Nagyon szép tiszta lett belül a gép és nincs zsír vagy vízkő maradvány.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#34926) dh66e válasza Bozso68 (#34922) üzenetére


dh66e
veterán

50 centis beépíthető sütő nincs szóval valamit kell tenned a konyhaszekrény meglévő részével.
Esetleg a pultra ráépíteni egy szekrényt ha van annyi hely valahol és akkor legalább kényelmes is lehet a sütőhöz való hozzáférés.

(#34927) Bozso68 válasza dh66e (#34926) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszi a választ, ettől féltem. :(
Agyalunk a dolgon, de annyira jól összeállt a konyha, hogy sehogy se tudunk 10cm-rel nagyobb tűzhelyet bombázás nélkül besajtolni, se a pult fölé azt berakni.
Akkor már csak a legkevesebb átszabással járó jó megoldást kell megtalálni.

[ Szerkesztve ]

(#34928) x64


x64
aktív tag

Sziasztok! Van egy Whirlpool AWG 860/D típusú mosógépem, amely egy ideje azt a hibát produkálja, hogy a program végére érve nem áll le, hanem újraindul. Mi okozhatja ezt? Köszi!

(#34929) #40553216 válasza Bavid (#34912) üzenetére


#40553216
törölt tag

A HEPA 11-es szűrő említése rohadt nagy parasztvakítás, nagyjából tök felesleges.

(#34930) dh66e válasza Bozso68 (#34927) üzenetére


dh66e
veterán

Valamelyik szekrényt akkor át kell szabni,de én azt mondom hogy megéri más azért egy beépített gépesített konyha nemcsak esztétikailag hanem tisztán tartás szempontjából is. :K
Persze konyha pultot is kell cseréljetek és kell szekrény plusz előlap is (kis ajtó vagy fiókelő) a sütős elemnek.
Szóval pénzben sem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#34931) Csabroncka válasza #40553216 (#34929) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

? :F

"in medias res"

(#34932) Bozso68 válasza dh66e (#34930) üzenetére


Bozso68
senior tag

Az a baj, hogy kb 2,5x2,5-ös a konyha, egyik sarkán van a belépő, a munkapult körkörösen - két oldalt L alakban teljes mélység (egyik a tűzhellyel, másik a mosogatóval a közepén), maradék oldalaknál 35cm fért csak el. A mosogatónál a falat jórészt elfoglalja az udvarra néző ablak, az egyik keskeny oldal felső falfelületének nagy részét a teraszra néző ablak. Így csak két falon van szekrény felső rész, és nincs olyan szekrény, ami padlótól a teljes magasságig érne.
Anno agyaltam sokat, hogy esztétikusan beférjen minden, de most új a helyzet...
Tisztán tartás végett mindenképpen a beépítettet erőltetjük, valahogy a 60cm-es sütőt bepasszírozom.

(#34933) pjen válasza Bozso68 (#34932) üzenetére


pjen
félisten

Mért lehet jobban tisztán tartani a beépítettet?Bármi van elhúzom,pórszívózok,felmosok alatta.Mellette minden nap felporszívozom.

(#34934) dh66e válasza pjen (#34933) üzenetére


dh66e
veterán

Mert a beépítettnél nem kell húzgálnod semmit. :D

(#34935) pjen válasza dh66e (#34934) üzenetére


pjen
félisten

Én már szedtem ki,beépítettet,hát nem volt az annyira tiszta,Hála istennek nem otthon.Vastagon volt rajta a zsíros por.

(#34936) Bozso68 válasza pjen (#34933) üzenetére


Bozso68
senior tag

Gyakorlatilag nálunk a tűzhely totál be van szorítva a konyhapultba. A mozgatásához, így a tisztításhoz szét kell szerelni a pult egy részét. Bele se merek gondolni, mi lehet mellette, mögötte. Ezt az állapotot akarom megszüntetni. Egy vízvetővel a falnál ellátott munkalap nem engedi le a szutykot.

(#34937) dh66e válasza pjen (#34935) üzenetére


dh66e
veterán

Persze ha elhúzod otthon a szekrénysort ,kanapét,ágyat ott is lesz por.A fix dolgoknál már csak ilyen. :)

(#34936) Bozso68
Gyere át ide ha segítség kell.Esetleg egy képet csinálhatnál a mostani állapotokról akkor könnyebb agyalni.

[ Szerkesztve ]

(#34938) pjen válasza dh66e (#34937) üzenetére


pjen
félisten

Pont ezért nem fix ek nálam.Mosogatót,tűzhelyet is elhúzom legalább kéthetente.10 perc kemény munka.

(#34939) dh66e válasza pjen (#34938) üzenetére


dh66e
veterán

Mindenkinek megvan a maga elképzelése nálam ez nem játszik. :))

(#34940) #40553216 válasza Csabroncka (#34931) üzenetére


#40553216
törölt tag

(#34941) Csabroncka válasza #40553216 (#34940) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

"Egy normális porzsák többet szűr, mint egy ilyen EPA11."
Ebben nem vagyok biztos, még a háromrétegű szintetikus esetén sem!

"in medias res"

(#34942) #94529552 válasza dh66e (#34937) üzenetére


#94529552
törölt tag

Rossz link.

(#34943) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

olyankor mi van, ha:

- elhoztam egy hűtőt az MM-ből HGCS-vel
- utolsó darab volt
- mint kiderült az utolsó országosan is

nincs meg az ajtóátszerelős alkatrészcsomag...namármost mekkora valószínűsége lehet, hogy az üzletben van? vagy kezdjem rögtön a szervizzel?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34944) Dave™ válasza Mr.Csizmás (#34943) üzenetére


Dave™
nagyúr

Biztos, hogy kellene lennie? A mi Bosch hűtőnkhöz sem volt semmi pluszban, simán átraktam.

(#34945) Mr.Csizmás válasza Dave™ (#34944) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

LG GBB329SWJZ

van az a laposvas, amibe megy az ajtó csapja. elvileg át lehetne rakni, de a másik oldalon pont úgy vannak a lyukak, hogy éppen nem ér bele a csavar, meg van két kis kiálló izé :F mindjárt megnézem újra

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34946) Csabroncka válasza Mr.Csizmás (#34945) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Liebherrnél tükrözve van minden, vagyis az összes csavart és pántot felcseréled, majd az üres csavarhelyekre a kipattintott dugókat átrakod.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#34947) Tomics


Tomics
addikt

Sziasztok!

2 napja rendeltem az Edigitaltól egy Candy márkájú felültöltős mosógépet.
Sajnos 3 problémamentes mosás után erőteljes csöpögés kiséretében rendellenes zajjal kezdett üzemelni. A program során nem írt ki hibaüzenetet. A zajt éles visításhoz tudnám hasonlítani normál (nem centrifugás) fordulatszámnál véletlenszerű előfordulással. Az Edigitál garanciaügyintézős oldalán azt javasolják, hogy az a leggyorsabb módja az ügyintézésnek ha közvetlenül a márkaszervízzel veszem fel a kapcsolatot.
Így járjak el?

Mennyire komoly lehet a baj (javítható-e illetve okozhat-e később problémát a csöpögő víz a készülék belsejében ha lejár a gari) illetve ha javítást csinálnának azt fogadjam el, vagy mindenképpen kérjem a cserekészüléket?

Nem volt még ilyen dolgom háztartási géppel, jól gondolom, hogy nem nekem kell hurcolászni a szervízbe a gépet, hanem kijönnek házhoz?

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#34948) Dave™ válasza Mr.Csizmás (#34945) üzenetére


Dave™
nagyúr

Megnéztem a manualt, ez szerepel benne a fagyasztóajtó cseréjénél:

"Ezután szerelje fel a hűtőgép alkatrészcsomagjában található felső forgópántot "

Ez alapján külön van hozzá valami.

(#34949) Met válasza Mr.Csizmás (#34945) üzenetére


Met
nagyúr

Tényleg kellene lenni hozzá alkatrésznek Ezután szerelje fel a hűtőgép alkatrészcsomagjában található felső forgópántot

MM-al ne is próbálkozz, LG szervizközpont.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#34950) #94529552 válasza Tomics (#34947) üzenetére


#94529552
törölt tag

3 napon belüli meghibásodás esetén(ezt írásban is kell jelezni nekik, hogy nyoma legyen) kötelesek egy vadi új gépet adni helyette.
Általános szerződési feltételek: Ha az Ügyfél a termék meghibásodása miatt a vásárlástól (üzembe helyezéstől) számított három munkanapon belül érvényesít csereigényt, a Szolgáltató köteles a terméket kicserélni... Persze nekik egyszerűbb, ha leráznak.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.