Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34201) Lauda válasza Csabroncka (#34200) üzenetére


Lauda
félisten

Gyakorlati tapasztalat van arról, hogy a mai kompresszorok kevesebbet mennek el, mint a régiek? Ugye hogy nincs.

az élettartamuk tisztességesen meg is csappant.

Ez mi alapján? ;)

[ Szerkesztve ]

(#34202) Chaser válasza Peterhappy (#34198) üzenetére


Chaser
titán

anno tv-t vettem náluk cetelemes hülyeséggel, kamatmentes részletre
az is hatalmas volt, megláttam az újságban, 0% thm, jó tv volt jó árban, bebattyogok, mondom egyik embernek megnézném az ingyen hiteles tv-jüket, azt mondja micsoda????? náluk olyan sosevót', mondom érdekes, ott virít az újságjuk cím lapján 1 hete...jah akkor van, intézzük
lol :d

Lauda hűtő szerelőnek lehet erről tapasztalata, illetve mint kb mindennél, a maximális élettartam a megnövekedett tömegtermelés miatt lecsökkent, a-z-ig, ha csak azt nézem mennyit romlottak anno profi szériás üzleti notebookok minden téren, meghibásodási rátában is, csekély fél milliós-milliós kategóriánál akkor pffffffffff

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34203) Lauda válasza Chaser (#34202) üzenetére


Lauda
félisten

a megnövekedett tömegtermelés

Megnövekedett? Mihez képest? Régen nem tömegtermelés volt?

(#34204) Chaser válasza Lauda (#34203) üzenetére


Chaser
titán

kicsit bepörgött a piac úgy 10 éve, előtte csak bemelegítés volt ( : minőségellenőrzés és társai kb megszűntek, amikor olyan terméket veszel aminél garantálják a 24 órás tesztet, aztán annyira hibás h el se indul vele a pc az bajos:d de mindegy miről van szó, ráadásul van szórás saját piacra, kül piacra, hozzánk nem a legjava jut semmiből, csak elvétve
klímával pl nagy mákom volt, h japán piacos, egyébként eu-ban gyengébb verziója van
az arany szabály meg, mindenből ki lehet fogni olyat ami 10 évig megy, és a legdrágább is lehet baj elejétől a végéig, kár ezt túlbonyolítani, minél több gyári gar legyen, amit utána él ajándék, és akkor nem éri az embert meglepi

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34205) Lauda válasza Chaser (#34204) üzenetére


Lauda
félisten

Több hűtő fogy mint tíz éve? Nem egészen értem a dolgot. A minőségellenőrzés régen is olyan volt, hogy ha éjszakai műszakból sietett haza a meós, akkor simán aláírt látatlanban mindent.

(#34207) Peterhappy válasza Chaser (#34202) üzenetére


Peterhappy
őstag

+ @Lauda: köszi

Azt mondta a csóka, ha úgyis kp-ra megvennénk, akkor vegyük meg így, mert így jár a 10(?)% kedvezmény. Elutaljuk oda egy összegben és mintha kp-ra megvettük volna, nincs plusz ktg csak az utalás díja és az egyszeri éves kártyadíj. Na majd ha aktuális lesz a kérdés, alaposabban utánajárok.

[ Szerkesztve ]

(#34208) blattida válasza BB9360 (#34179) üzenetére


blattida
nagyúr

Miele-hez minden könnyedén beszerezhető, mivel semmi speciális alkatrész nincs bennük, csak jó minőségűek. A miele szakszerviz persze, hogy "drága", de nem százezerért cserélnének csapágyakat, ha egyáltalán kellene. Gyakorlatilag bármelyik mosógép szerelő meg tudja csinálni és be is tudja szerezni az alkatrészeket.
Magam is írtam már itt sokszor, hogy minőség szempontjából csak az alja vagy a teteje létezik, nincs már minőségre középkategória, de azért van értelme a kétszázas kategóriában, mivel a valóban nagy kapacitású gépek (10kg+) nagyjából a körül csoportosulnak és vannak olyan funkciók, melyeket olcsóbban nem tudsz megvenni (pld sok mosásra elegendő, automatikus mosószer adagolás).

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#34209) #94529552 válasza Lauda (#34201) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igazad van, ráadásul az egy épületvillamossági oldal, és nyilván nem is a hűtőszekrényekről írnak. pl: az üzemi határokon kívüli használatot, ilyen se nagyon van a hűtőknél.

(#34210) #94529552 válasza Chaser (#34196) üzenetére


#94529552
törölt tag

Érdekes, én jártam sokszor Euronics-ban, nem is egyben, de velem még sose erősködtek h vigyek valamit. Még nem is vettem, csak online. Ha odajön valamelyikük, akkor mondom, csak nézelődök, és nem is zaklatnak.
Persze vannak ott is kezdők, akik még teljesen fogalmatlanok, de ez mindenütt megvan, és minden munkahelyen.

(#34211) lufi7 válasza Peterhappy (#34207) üzenetére


lufi7
aktív tag

Amiről Te beszélsz az a Cetelem hitelkártya konstrukció.
Valóban működik. Amikor a hűtőt meg a mosógépet vettük az MM-ben, akkor a vételárból (270) akkor még 15% jött le (most már csak tíz).
Nem rossz pénz az, csak arra kell figyelni, hogy időben visszafizesd.
Ez arra jó még, hogy a kereseted alapján megállapítanak egy hitelkeretet amit a kártya érvényességi ideje alatt bármikor igénybe vehetsz, ill. + külön kereseti nélkül igényelhetsz a boltban akciós hitelt. Pl. 0%THM
Minden cuccunkat jóformán így vettünk, de csak ésszel!

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#34212) gabor9991


gabor9991
őstag

Sziasztok, szeretném megkérdezni gorenjével kapcsolatban vannak tapasztalatok?

Ez a sütő és

Ez a főzőlap jó választás lenne?
vagy 120 körül lenne jobb?

Pár napja írtam, hogy beko szettet rendelek, ma megérkezett és mindkettő szállítás közben sérült volt így megy vissza, viszont most vannak jobb akciók ahol árban nem kellene sokkal feljebb lépni és beleférne akár electrolux akár gorenje szett.

(#34213) Peterhappy válasza lufi7 (#34211) üzenetére


Peterhappy
őstag

Koszonom szepen a valaszodat, nagyon hasznos volt!

(#34214) MPM


MPM
tag

Üdv!

Tűzhely-vásárlás előtt állok, szabadonálló, indukciósat szeretnék venni. Mely típusokat ajánlanátok? Szeretnék minél olcsóbban kijönni, mivel nem lesz sokat használva, max heti 1-2 alkalommal.

(#34215) Chaser válasza Lauda (#34205) üzenetére


Chaser
titán

inkább az lehet, h állandóan új designokkal jönnek, egy-egy típus életciklusa megrövidül
egy biztos , hosszabb életartamra semiképp nem kell számítani mint a régieknek volt
fél milliós-milliós notebooknál nincs meos hiba, nem foglalkoznak vele, ha hibás cserélik, olcsóbb mint embereket fenn tartani ellenőrzésre

Smahlt az nem lesz olcsó, különálló beépíthető készülékekkel olcsóbban jössz ki, azok már együtt 120e-től meglesznek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34216) pjen válasza gabor9991 (#34212) üzenetére


pjen
félisten

Én kb ugyanezt vettem csak kombi tűzhelyben,eddig jó.

(#34217) Lauda válasza Chaser (#34215) üzenetére


Lauda
félisten

Úgy látom akkor erre a tömegtermelés/gyengébb minőség készül dologra sem érv, sem tapasztalat nincsen jelenleg.

(#34218) Chaser válasza Lauda (#34217) üzenetére


Chaser
titán

informatika területén bőven van, többire majd 10 év után visszatérhetünk, azt már tudjuk, h régről vannak gépek amik elmentek annyit, akár 2x annyit, mostani időkről még nehézkesen
milyen érvet akarsz? tömegtermelés, árverseny, ipari hulladék a legtöb gép, nyilván nem véletlenül ajánlanak mosógép szerelők is használt régi mielét új akármilyen csoda helyett - ami nálam nem opciós, de nyilván van mögötte valami -
ha a nasatól szeretnél bizonyítékot nyilvánvaló dolgokra be kell hozzájuk kopogtatni ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34219) Lauda válasza Chaser (#34218) üzenetére


Lauda
félisten

Azt írtad, lecsökkent az élettartam. Ez honnan jött?

(#34220) Chaser válasza Lauda (#34219) üzenetére


Chaser
titán

sehonnan, felejtsd el, megnőtt az élettartam, rosszul mondtam, éppen fülembe kotkodácsolt egy hűtő és megzavart...( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34221) Lauda válasza Chaser (#34220) üzenetére


Lauda
félisten

Tehát semmivel nem tudod alátámasztani. Akkor minek írkáltok ilyeneket?

(#34222) #94529552 válasza MPM (#34214) üzenetére


#94529552
törölt tag

[link], Ha olcsón akarod megúszni, akkor kerámialapos tűzhelyet keresel. Az már kb. 80k-tól van alap kivitelben[link].

(#34223) agabe válasza Peterhappy (#34198) üzenetére


agabe
addikt

Weboldalukon nincs kint a 10% kedvezmeny csak 20 honapos 0%THM cetelem kartyaval. Melyik boltban mondtak ? Es vajon eppen akcios termekekre is vonatkozik ? Edigtalban par eve amikor vettem valamit igy pl. akciosra is adtak kedvezmenyt. 100-200ezer meg folotte mar elegge megeri csak egyben vissza kell torleszteni idoben.

[ Szerkesztve ]

(#34224) Csabroncka válasza Lauda (#34221) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Mert te nagyon okosan és pontosan alá tudod érvekkel és linkekkel támasztani az ellenkezőjét! Ne haragudj de ez nem vita, hanem kötekedés a részedről!

Elhangzott az anyagspórolás, azt is leírtam, hogy ennek nem feltétlen a spórolás az oka - össze kell hasonlítani egy Pentium II-es és egy mai Skylake processzort. Nem teljesítményben! méretben, súlyban, és áramfelvételben.

Ezek után nyilván nem kérdéses miért "20-éves" IBM processzorokat használnak pl: a Mars járókban az extrém körülményekhez. Sorolhatnánk 1000 fél területet, ahol ez nyomon követhető.

A hűtőgépes linkre is csak ennyit tudtok felhozni érvnek, hogy épületgépészeti oldal? gratulálok :R

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#34225) pjen válasza agabe (#34223) üzenetére


pjen
félisten

Azért ennek a 0 % THM nek nézzél utána,nem biztos,hogy nincs egyéb díj.

(#34226) Csabroncka válasza pjen (#34225) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Elviekben nincsen, mert a THM-nek tartalmaznia kell!

"in medias res"

(#34227) Lauda válasza Csabroncka (#34224) üzenetére


Lauda
félisten

Én nem állítottam az ellenkezőjét. Ti állítottatok valamit, az érdekelt volna, hogy ezt mire alapozzátok. Semmi kötekedés nincs ebben, csupán érdeklődés.

[ Szerkesztve ]

(#34228) pjen válasza Lauda (#34227) üzenetére


pjen
félisten

Ezt a "vitát"szerintem majd az idő dönti el.Tiz év mulva vissz kell térni rá.Minden esetre a Whirpool mosogató gépem ment 5,5 évet,a Bosch viszont már kilencet.Kiváncsi leszek a mostani gorenjére.

(#34229) Lauda


Lauda
félisten

Apropó, a media markt oldalán találkoztam egy "akcióval", most jópár gorenje termékekhez extra gyári garancia jár:

(L:/dl/upc/2018-02/19543_vagolap01.jpg)(/L)

---------------------------------

AEG is ad pár termékcsoporthoz extra garanciát:

(L:/dl/upc/2018-02/19543_vagolap011.jpg)(/L)

(#34230) Lauda válasza pjen (#34228) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem még vita sincs itt, látom te is jelezted az idézőjellel. Van állítás, csak nincs alátámasztva semmivel. ;)

(#34231) agabe válasza pjen (#34225) üzenetére


agabe
addikt

Nem érdekel a 0%THM (bár nem félnék attól sem), hanem inkább ha van 10%-os kedvezmény cetelem kártyával mert annak van értelme.

(#34232) ribarszki válasza Lauda (#34230) üzenetére


ribarszki
őstag

Ne haragudj, de te ezt tényleg komolyan gondolod? Milyen alátámasztást vársz? Azt, hogy az 1991-ben vásárolt GoldStar mikró a mai napig megy? Hogy sokan ma is Minimat mosógépet használnak? Hogy szüleim 1999-es Whirpool mosogatógépe kiválóan teszi a dolgát a mai napig? Hogy a 20 éves Lehel hűtők ma is működnek?

A másik oldal? A 6 éves fagor mosógépnek lerohadt a teteje. Az LG No-Frost hűtőben 4év alatt kilyukadt a palást - kuka, javíthatatlan! Szerinted a háztartási gépekben tapastalható elképesztő spórolás nem megy a minőség rovására?

Persze régen is elromlottak a gépek, de lehetett őket javítani. Ma pedig nem lehet, vagy horror áron,s rá vagy kényszerítve, hogy újat vegyél és pörgesd a piacot. Az Energomat mosógéphez bármilyen alaktrész rendelkezsére állt. Ma amikor az üst egybe van öntve műanyagból, hogy ne lehessen csapágyat cserélni, akkor azt mire véled?

Persze, hogy egyre szarabb a minőség. A gyártók sem hülyék, nem 20 évre gyártani biznisz, hanem 8-10 évre.

Itt a fórumon mindenki a saját tapasztalatát osztja meg. És ebben a témában egybevág, hogy nagyon nagy százalákban a régebbi gépek jobban bírták mint a mai gépek. (Azt aláírom, hogy az áruk is sokkal magasabb volt! Mert ilyen olcsón soha nem lehetett mosogató/mosógépet venni mint most. Amit valahol meg kellett spórolni. "Olcsón szart"! Erre van igény, kereslet,ez lett a jelszó.

[ Szerkesztve ]

(#34233) Lauda válasza ribarszki (#34232) üzenetére


Lauda
félisten

Hogy érdekel mi alapján állítják itt emberek, hogy a mai háztartási gépek nem annyira tartósak? Igen. Ez miért probléma neked? Hogy a mai hűtőkompresszorok élettartam tisztességesen megcsappant? Mondjuk a hűtőmben lévő ACC kompresszor kevesebbet fog működni, mint egy régi elux hűtő kompresszora? Igen, érdekel, mert erre jelenleg semmilyen tapasztalat nincsen úgy látom.

(#34234) ribarszki válasza Lauda (#34233) üzenetére


ribarszki
őstag

Ha elolvastad amit írtam, akkor pont, hogy a tapasztalatokat írtam le.

Panelhibák, elekotronikai gondok, 5év után szétrohadó mosógép, paláshibás-javíthatatlan hűtő, csapágyhibánál kidobós mosógép a műanyag üst miatt, 30.000Ft-os gyári fűtőszál!! a Samsung mosogatógépbe amiből nincsen utángyártott. Ezeken mit nem lehet megérteni? Amit csinálsz az szimpla kötekedés, semmi más.

De mégegyszer leírom.
1, Régen is romlottak el gépek, a különbség, hogy akkor megérte megjavíttatni!
2, Soha nem lehetett olyan olcsón ht. nagygépeket venni mint ma. Az olcsóságnak pedig ára van.

[ Szerkesztve ]

(#34235) Lauda válasza ribarszki (#34234) üzenetére


Lauda
félisten

Elolvastam. A régi gépek sem hibák és rozsdásodás nélkül működtek húsz évig. Ugyan úgy volt panelhiba, rohadás stb stb.

Az, hogy a mai gépek kevesebb ideig fognak működni, szimpla feltételezés.

[ Szerkesztve ]

(#34236) ribarszki válasza Lauda (#34235) üzenetére


ribarszki
őstag

Miután kidobtam egy 4éves LG totatNoFrost hűtőt, szétrohadt egy 6éves Fagor mosógépem, elbúcsúztam gazdasági totálkár miatt az 5éves Samsung mosogatógépemtől, én nem neked hiszek, hanem a pénztárcámnak, bocs. Neked szimpla feltételezés, nekem viszont rohadt drága és fájdalamas megtapasztalás, hogy a mai gépek sokkal rosszabbak és kevesebb ideig futnak.
Részmeről itt befejeztem, amit akartam érthetően elmondtam.

[ Szerkesztve ]

(#34237) Lauda válasza ribarszki (#34236) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem ne is higyjél, hiszen én nem állítok semmit. ;)

Én is lezártam a témát, sajnos megválaszolatlanok maradtak a kérdéseim. :(

(#34238) blattida válasza Lauda (#34235) üzenetére


blattida
nagyúr

Aki évtizedek óta használ gépeket, az tapasztalatból tudja, aki csak olvas az interneten, az is tudja, hogy ez a helyzet, mivel rengeteg a negatív tapasztalat. Ha rákeresel, akkor találhatsz hiba és élettartam statisztikákat, melyekből egyértelműen látszik, hogy ugyan valóban egyre kevesebbet fogyasztanak a gépek, de egyre kevésbé is megbízhatóak, sokkal több a hiba (pld a hűtők kompresszorai is sokkal korábban halnak meg) és sokkal rövidebb az élettartam. A most vásárolt új gépek is ugyanazokból az alkatrészekből épülnek föl, mint az egy-két évvel ezelőttiek, ezért igencsak meglepő lenne, ha tovább bírnák, ráadásul kevesebb hibával, plusz, egyre olcsóbban.
Józan paraszti ésszel könnyedén belátható, hogy az új gépek valóban egyre rosszabbak.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#34239) pjen válasza blattida (#34238) üzenetére


pjen
félisten

Azért,ha bele gondolsz egyszerűbbek is voltak.Nem nagyon volt no frost hűtő,az energomat program kapcsolója is mechanikus volt,és 100 kg.Mindamellett a dob csapágyakat elég rendszeresen kellett cserélni.Nem tudom cseréltél e program kapcsolót.Nekünk a Wh mosogató gépünk is gazdasági totálkáros lett nem egész hat év alatt,pedig az még 20 éve volt.Az ára pedig egy fél éves fizu.

(#34240) Zeki válasza Lauda (#34237) üzenetére


Zeki
nagyúr

Te csak marhára unatkozol, és itt kötözködsz, pedig ha a macit vinnéd a málnásba, mindenki boldogabb lenne.

...
Amúgy TAPASZTALATOM szerint túl gyorsan jönnek ki az új meg újabb és mégújabb termékek, nincs is idő normálisan letesztelni őket, csak legyen szép, meg hadd menjen!
Pl totálisan konstrukció hibás samsung porszívó , kemény 50 ezerért. Vagy panasonic mosógépek szériahibája a felfüggesztés. Whirlpool mosógépünk mosószertartó fiókja vagy az AEG hőszivattyús szárítógépünk kinyitható szöszgyűjtője is tervezési hibás. A Wh még 1 éves sem volt, már szerelőt kért, pedig a Premium Selection sorozatba való.
És sajnos úgy vannak megcsinálva a dolgok, hogy NE érje meg gari után szervizbe küldeni... és direkt olyan csavarokat raknak sok készülékbe (leginkább kisgépek), hogy ha elromlik, magad meg se tudd javítani, mert nem tudod szétszedni. Ám a szerviz óradíja is olyan magas, hogy inkább kukázod a cuccot, és veszel másikat.
Mert amit legyártanak, azt meg is kellene vennie valakinek...

(#34241) Lauda válasza Zeki (#34240) üzenetére


Lauda
félisten

Első részt tartsd meg magadnak.

Másodikra pedig, szerintem nem látunk bele a tesztelési folyamatokba, mit mennyi ideig teszteltek, mire kiadták. Ezen kívül vannak ugyan úgy egyszerűbb gépek, mint bonyolultabbak. ;)

(#34242) pjen válasza Zeki (#34240) üzenetére


pjen
félisten

"Mert amit legyártanak, azt meg is kellene vennie valakinek..."ez teljesen igaz,de az is,hogy a Philips már 25 éve is spéci csavarokat rakott a gépeibe.A 15000 Ft os porszívó motorja tőnkre ment 2 év után.Még volt a Ráday u.ban márka szervíz,23000 ft ért akarták cserélni.

(#34243) Zeki válasza Lauda (#34241) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mi nem látunk bele.
Van klímás ismerősöm, aki járt már Daikin meg Mitsubishi légkondi gyárban, látta a tesztelési folyamatokat, és azt mondta, nem csoda, hogy ezrelék alatti a meghibásodási arány.

Ezt anno max úgy tesztelhették, hogy bekapcsolták, működik, akkor jó.: Samsung SC 21F60 porszívó
Mert kb 3 hetente kilyukasztotta a markolata a gégecsövét, már az elején letört az első kereke, készüléken belül megtört az elektromos kábele, meghalt a motorja. Mindezt másfél év alatt.
Ja, a hozzávaló gyári porzsákcsomag TÖBB MINT 2x annyiba került, mint a Miele gyárija.

(#34244) Zeki válasza pjen (#34242) üzenetére


Zeki
nagyúr

Én hajszárítóval szívtam meg, még elektromos kábelt is vettem, hogy a szerviznek tényleg csak cserélnie kelljen, a megtört kábelt. megcsinálták, de olyan összegért, hogy azt mondtam, soha többet szerviz, mert ennyiért újat veszek. Kerestem inkább ismerőst, aki szét tudta kapni.

(#34245) pjen válasza Zeki (#34243) üzenetére


pjen
félisten

Igen,csak sajnos az én klímás ismerősöm meg azt mondja,azok a klímák nem hozzánk kerülnek.Multkor itt volt Spanyolból egy haver,mondta ott egész más Daikin árak vannak.Ezzel nem azt mondom,hogy rosszak,csak igényesebbek.

Én már beszereztem,készítettem elég sokféle csavar húzót.

[ Szerkesztve ]

(#34246) Lauda válasza Zeki (#34243) üzenetére


Lauda
félisten

Én is olvastam, amit windy írt. Kíváncsi lennék egy ACC kompresszorgyári tapasztalatra mondjuk, vagy a jiaxipérára. Mert addig leszólni ezeknek az élettartamát szerintem nem szabadna. De még itt a topikban sem írták ha jól emlékszem, hogy bárkinek is tönkrement volna belőlük.

[ Szerkesztve ]

(#34247) blattida válasza pjen (#34239) üzenetére


blattida
nagyúr

Indesit gépben anno cseréltem, de nem gyári újat, hanem bontottat raktam bele, pont azért, amit írsz, hiszen a gyári újak horror árúak régóta, nem csak a programkapcsolók, hanem minden, akár apróságok is.
Energomatoknál meg típusonként változott, hogy éppen mi lett benne rosszabb, hiszen a szocializmusban gyakran előfordult, hogy valami éppen nem volt, akkor helyette egy kgst-s alkatrész került, ami jellemzően rosszabb volt.
A mostaniakkal meg jellemzően nem az a baj, hogy bonyolultabbak ( mert valójában nem azok, maximum elektronikusan) hanem az, hogy ótvar és/vagy alulméretezett alkatrészeket használnak. Például, ha egy mosógép kapcsolóüzemű tápjában elszáll egy kondenzátor (mert hosszabb távon nem bírja feszültséget és/vagy a hőmérsékletet), akkor az jellemzően viszi magával a hozzá kapcsolódó ellenállást és ic-t is, amiket sokszor lehetne ugyan cserélni, csak nem megoldható a gyantás kiöntés miatt vagy a gyártó titokként kezeli az ic konkrét típusát vagy a mosógép szerelő nem ért az elektronikához, ezért az egész panelt cserélné, agybaszó, gazdasági totálkár áron. Ha valaki meg tudja, hogy mit csinál, akkor a meghalt alkatrészeket jobbra cseréli és többet nem lesz velük baj. A gyártó is megtehetné, hogy jobb alkatrészeket ültet be, de hülye lenne, hiszen fogyasztás van, ezerrel.
Nem érdekük a tartósság, mert a hatalmas cégek fenntartásához sokat kell eladni, ha keveset adnak a tartósság miatt, akkor becsődölnek...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#34248) Csabroncka


Csabroncka
Topikgazda

Légszűrőkkel és levegőtisztasággal kapcsolatban tervezek majd egy cikket, illetve mérést végezni! A témában mindenképpen ajánlom ezt az index videót, függetlenül attól, hogy milyen márkáról beszélünk! A lényeg, hogy HEPA szűrővel szerelt gépről beszélünk.

Aki forgalmas út környékén, nagyobb belvárosban lakik érdemes fontolóra vennie levegőtisztító készülék vásárlását. Momentán a jelenlegi hazai terhelt levegő mellett ez lényegesen fontosabb az egészségünk szempontjából, mint a csapvíz RO tisztítása!

"in medias res"

(#34249) Dluinet válasza Csabroncka (#34248) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Therapy Air iOn PWC-570 használok

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#34250) Peterhappy válasza agabe (#34223) üzenetére


Peterhappy
őstag

Soroksári Auchannál (Ikea-nál) lévőben mondták. Azt mondta a Srác, mindenre érvényes, legalábbis a hűtőre is rámondta, ami épp aznap akcióban volt. Külön kiemelte, hogy akkor hasznos, ha kp-ra vennék amúgy is mindent - márpedig mi nem hitelre vásárolnánk, évek alatt apránként spóroltuk rá össze a pénzecskét :)
És azért ha így is-úgy is otthagynék 400-450K-t egyösszegben, akkor már egyből nem mindegy, hogy ott helyben fizetem-e ki, vagy csináltatok 3K-ért egy ilyen kártyát és egy-két nap múlva elutalom az összeg 90%-át, a maradék pedig marad zsebben.

off az offban: Fontosnak tartom még megemlíteni, hogy az avatarod mindent visz, mint a piros ász :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.