Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34301) ribarszki válasza A_ScHuLcZ (#34296) üzenetére


ribarszki
őstag

Az a cikk felejtős. Hát rászánod a 60k-t, akkor ezt vedd. Ez a gép minden tekintetben (anyagminőség, fejek minősége, összeszerelés,Stb.) nagyon más kategória. Egyszer vegyél normális gépet. Ez pedig az. A Miele porzsákja pedig az egyik legjobb minőségű a piacon. Ha nem szívsz belé virágföldet, levelet, kajamaradékot akkor 3hónnapig is simán futtathatod. De lehet venni aktív szenes kimeneti szűrőt, ami egész jól dolgozik. Én robotporszívó miatt 6hónapja cseréltem porzsákot, és szenes szűrővel semmi szaga.

(#34302) Peterhappy válasza Peterhappy (#34300) üzenetére


Peterhappy
őstag

Na most néztem meg, Bosch GL-30as gépünk van, épp a GL-20 nagytesója :)
2015 végén egy Black Friday-n csíptem meg, 15K-ért, szerencsénk volt.

Gyorsan el is gondolkodtam rajta, hogy ezt adnám a Nagymamámnak és vennénk helyette itthonra komolyabb Electroluxot, amit feljebb javasoltatok, de az Asszony lebeszélt róla, márpedig ugye az Ő szava szent... :)

ITT nézem a GL-30-hoz való tartozékokat és felhoz HEPA-szűrőt is. Ezek szerint ezt utólag is bele lehet tenni?

Porzsáknak pedig EZT néztem ki, remélem nem szúrom el a mikroszűrő vágást :)

szerk: A Nagymama Electroluxához (ha az lesz), pedig a 4db-s Aeg Anti-Allergy s-bag® porzsákot.

[ Szerkesztve ]

(#34303) agabe


agabe
addikt

Mieleben pont csalodtam.
C1-es nyele (az a kemeny hajlitott muanyag resz) kevesebb mint 2ev alatt elfaradt, es vegigreped az osszeolvasztasnal pedig semmi kulonos modon nem volt eroltetve. Mintha elfaradt vagy ridegebbe valt volna az anyag, mert a csocsatlakozasi reszerol is levalt egy kis karima egyszercsak, de attol meg lehetett hasznalni. Lehet gyartasi hiba volt, de Mieletol nem varnek ilyet.
Shop-ban megnezve nincs potlasi lehetoseg, csak 12ezres ergonomikus ledlampas ami kaphato.

[ Szerkesztve ]

(#34304) ribarszki válasza agabe (#34303) üzenetére


ribarszki
őstag

Akkor anyaghibás volt, mert ilyen típushiba nincs a C1-nél. Persze ez ettől még bosszantó, és nem kéne előfordulnia. Ha 2éves kora előtt történt, akkor miért nem gariztattad, küldted el a szervíznek? Ők nem a shopból dolgoznak, van nekik raktáron C1-hez való markolat. Ha pedig leírod, hogy semmi extra igénybevétel nem volt, és ezt látják a markolaton is, s leírod, hogy a márkába vetett bizalmad rendült meg, akkor biztos vagyok benne, hogy ingyen (legalábbis nagyon kedvező összegért) kicserélték volna. (Hiszen nem széttört, mert dobáltad, hanem végigrepedt az illesztésnél.) Még gari időn túl is! Korrektek, az ilyet meg lehet velük beszélni.

[ Szerkesztve ]

(#34305) gF válasza ribarszki (#34304) üzenetére


gF
senior tag

Nálam ugyan ez volt egy S8 Ecoline markolatával csak itt gari lejárta után fél évvel. :( Természetesen nem cserélték, hanem felajánlották hogy 9k-ért vehetek egy új markolatot.

(#34306) ribarszki válasza gF (#34305) üzenetére


ribarszki
őstag

Igen, tudom. A visszajelzásek alapján mostmár erről a kettő esetről tudni, hogy anyaghibás volt a markolat. Tényleg nem szabadna előfordulnia..
Amúgy cseréltetted? 9k egy S8-nál még nem gazdasági totálkár. A használati értékéhez képest megéri megvenni ha csak ennyi volt a baj. (Persze nem kevés, de egy Philips, Elux, Samsung is hasonló árban, vagy drágábban cserél..)

[ Szerkesztve ]

(#34307) Csabroncka válasza A_ScHuLcZ (#34296) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Pár hozzászólást olvass vissza, több gépet említettünk! A zsákhasználat nem gazdasági totálkár, évi 2-3000 forintot csak kibírsz, a mi drága elégé az a HEPA, alapból 6-8 ezer forint az olcsóbb fajta kazetták!

"in medias res"

(#34308) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv! van egy Bosch hűtőszekrényünk, ez a típusa: [link]

2 napja a párom résnyire nyitva hagyta a fagyasztó részt... ma délelőtt vettem észre, furcsa volt hogy nem hallom a hűtő hangját... a fagyasztó rész alul már annyira jegesedett hogy be se tudtam csukni az ajtaját, a hűt rész se 6 fokos volt... ki-be dugtam a gépet de nem indul.

Most teljesen kipakoljuk és leolvasztjuk (mintha lenne más választásunk)

Szerintetek van esély hogy életre keljen vagy vehetek újat?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#34309) Csabroncka válasza Motion_Blur (#34308) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Működni fog rendesen csak valószínűleg a jegesedés és a folyamatos működés miatt blokkolt az elektronika.

"in medias res"

(#34310) #94529552 válasza agabe (#34298) üzenetére


#94529552
törölt tag

Tudom, hogy van még olcsóbb kategória, a belépőszintű porszívójuk. De ezekért szoktuk a jobbakat ajánlani: magasabb felszereltség és kategória, klikkes csőcsatlakozások, + az extra parkettafej, minősítések, hosszabb kábel, csendesebb működés, stb. Persze ezek is jók az említett Bosch porszívókkal együtt, ha 20k körülit keres valaki. Bár az S-bag talán az elux felé billentene nálam. De amit linkeltem 28k-ért a 6-os szériás PowerForce szerintem bőven megéri a felárat.

(#34311) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,

Tud valaki ajánlani megbízható, jól dolgozó mosógép szerelőt, aki 16:00 után is ki tud jönni? X kerület

(#34312) tibbike01


tibbike01
őstag

30k-ig melyik porszívó ajánlott? Leginkább keménypadlóra.

(#34313) Peterhappy válasza Peter.70 (#34311) üzenetére


Peterhappy
őstag

Szia,

Én ŐT találtam anno, még nem hívtam ki, így nincs személyes tapasztalatom. Az oldala alapján tisztességesnek tűnt (az meg ma nagy szó).

@tibbike01: csak két hozzászólással menj vissza :)

(#34314) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Képzeljétek motorcserés a Gorenje mosógépünk.
Hidegen nem tudja körbeforgatni a dobot, csak billegteti, és közben furi hangot ad.
2016- ban vettük.

vicc

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#34315) pjen válasza Bacusuz (#34314) üzenetére


pjen
félisten

Szerelő látta?Gari van még?

(#34316) Lauda válasza Bacusuz (#34314) üzenetére


Lauda
félisten

Mi a vicc, hogy elromlott egy műszaki cikk?

(#34317) Bacusuz válasza pjen (#34315) üzenetére


Bacusuz
őstag

Látta, meg is rendelte.
MM-ben vettem, és 5 éves kiterjesztett garanciával kértem.

Lauda: igen, nem 2 évre terveztem, de ebbe ne menjünk bele

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#34318) Csabroncka válasza Bacusuz (#34317) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Azt sikerült megállapítani, hogy mi áll a háttérben? Mármint miért nem forgat?
Szénkefe beégett, tekercs.. Már csak azért kérdezem mert nehogy az elektronika rakja tönkre. Ugyanis a porszívóval ellentétben a mosógép legérzékenyebb pontja nem feltétlen a motor és annak csapágyazása. Ebből a szempontból az összetettebb elektronika, vezérlés és önmagában a dob csapágy ami sérülékenyebb lehet.

Azért csere után multiméterrel méress rá a gépre, nehogy 1 év után ismét egy motor bánja.

"in medias res"

(#34319) blattida válasza Bacusuz (#34314) üzenetére


blattida
nagyúr

Biztos, hogy a motor és nem annak az invertere adta meg magát?
Milyen hangja lett?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#34320) Bacusuz válasza Bacusuz (#34317) üzenetére


Bacusuz
őstag

Felette van a 240e ft-os Elux szárítógép, az áprilisban lenne 1 éves.Azt is megnézettem és az ajtót és tömítést kell cserélni, mert néha kifúj mellette, és süvítő hangot ad.Azt mondták nem ez az egyetlen gép ilyen hibával.
A német wolf kazánomban a váltószelepet kellett 1 évesen cserélni, mert folyt.
Az electrolux 2 éves mosogatógépem néha nem csukódik be teljesen, ilyenkor ki be kapcsolgat elindulás helyett, azelőtt nem csinált ilyet.
Szóval ki vagyok borulva a sok SZ@R miatt.

Lassan félre kell tennem 1 millát, hogy 3 évente tudjak kazánt, meg háztartási gépet venni.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#34321) Zeki válasza Bacusuz (#34320) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jaja, a sok szart könnyebb gyártani. Kell bele pár parasztvakító dolog hogy drága legyen, de ettől még nem lesz tartós.

(#34322) blattida válasza Bacusuz (#34320) üzenetére


blattida
nagyúr

Ezért kell olcsót venni sok garanciával vagy ugyanennyiért használt prémiumot vagy ha van pénz bőven, akkor meg új prémiumot. Nincs már valós középkategória.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#34323) Motion_Blur válasza Csabroncka (#34309) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Köszönöm, működik! Legalább totál ki lett takarítva :C

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#34324) Csabroncka válasza Motion_Blur (#34323) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

szuper!

"in medias res"

(#34325) Csabroncka válasza blattida (#34322) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Jó ez is csak egy lehetőség, azért ezzel sem lehet megváltani a világot és ki lehet fogni sz@rt!

"in medias res"

(#34326) dh66e válasza Bacusuz (#34320) üzenetére


dh66e
veterán

Beleszaladtál rendesen. :(

(#34327) BB9000 válasza Lauda (#34235) üzenetére


BB9000
senior tag

Tervezett elévülés és ami mögötte van. Habár a cikk csak egy szűk részét érinti a témának, mégis érdemes elolvasni.
Saját tapasztalataim szerint a gyártók kifejezetten belefejlesztik a termékekbe az időzített meghibásodásokat. Nem csak "véletlenül" követik el azokat a tervezési hibákat, amik a termékek tönkremenetelét okozzák, hanem szándékosan előre beletervezik a termékekbe a meghibásodásokat. Ráadásul úgy tervezik meg, hogy a garanciaidő lejárata után következzenek be a meghibásodások.
Ilyen módszerek:
- Anyagminőség hibás megválasztása, pl. a csapágyaknál vagy motoroknál,
- Tömítés anyagának hibás megválasztása
- Korrózióvédelem hiánya kritikus helyeken,
- Elektronikai alkatrészek hűtésének szándékos alultervezése, aminek következtében azoknak az optimálisnál magasabb üzemi hőmérsékletet kell elviselniük.

A javítás megnehezítésére, ellehetetlenítésére is külön odafigyelnek. Szándékosan természetesen! Bonthatatlan kötéseket alkalmaznak, szegecselnek csavarozás helyett, vagy egyszerűen olvasztással illesztik össze a készülékeket. Bonthatatlan, javíthatatlan készülékeket gyártanak szándékosan. Nem azért, mert így a gyártás olcsóbb, hanem azért, mert így egy meghibásodás esetén garantált hogy új készüléket kell vennie a fogyasztónak.

Rengeteg olyan meghibásodott termékkel találkoztam, amelyek javítása kifejezetten olcsón és könnyedén megoldható lett volna, ha nem nehezítették volna meg azt szándékosan már a gyártáskor ! Kávédaráló, főzőlap, vízforraló, hajsütő, titntapatronos nyomtató, tv, és még sorolhatnám.

[ Szerkesztve ]

(#34328) #94529552 válasza Csabroncka (#34325) üzenetére


#94529552
törölt tag

Így igaz. Szerintem jobb megoldás, ha a középkategóriás gépekből választunk, tehát az arany középút.
Pl. előtöltős mosógépnél csavaros üst legyen, amiben egyszerűen lehet csapágyat cserélni, hogy ne kelljen mondjuk 5 éves kora után eldobni.

(#34329) blattida válasza #94529552 (#34328) üzenetére


blattida
nagyúr

Nincsenek középkategóriás gépek, maximum ár szempontjából, ráadásul, azok sem tartósabbak és javíthatóak jobban, mint az olcsóbbak, ma már a legtöbb mosógép üstje nem bontható, ellenben a legtöbben nem a csapágyak adják meg magukat, hanem az elektronikák. Lehet szeretni az lg-t a csavaros üst miatt, de sok más hibájuk is van, ami csak drágán orvosolható és nem megbízhatóbbak, mint a többiek.
Sajnos, ez van.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#34330) #94529552 válasza blattida (#34329) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerinted ez van, szerintem nem. Nézőpont kérdése, és nem lehet általánosítani. Én a középkategóriát preferálom, nem a belépőszintet.

(#34331) Zeki válasza #94529552 (#34330) üzenetére


Zeki
nagyúr

A középkategóra nem tartósság, hanem extrák. Minőségben lehet kidolgozottabb.

[ Szerkesztve ]

(#34332) #94529552 válasza Zeki (#34331) üzenetére


#94529552
törölt tag

Lehetséges, ez nekem bejött eddig.

(#34333) blattida válasza #94529552 (#34330) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez nem a szerintem kategória, sajnos ez a valóság.
Természetesen lehet többet fizetni egy mosógépért (is), csak nem érdemes. Viszont, mindenki arra szórja el a pénzét, amire akarja, ez a fogyasztói társadalom.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#34334) Csabroncka válasza blattida (#34333) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Van aki a nőkre költ, ha belegondolsz sokkal kevésbé kifizetődő ;]

"in medias res"

(#34335) pjen válasza Csabroncka (#34334) üzenetére


pjen
félisten

A leg drágább nő a feleség.

(#34336) blattida válasza Csabroncka (#34334) üzenetére


blattida
nagyúr

Pláne, ha ott is gyakorló fogyasztó. ;]

pjen
Van, amikor a szerető sokkal drágább...készüléke válogatja... :U

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#34337) #94529552 válasza blattida (#34333) üzenetére


#94529552
törölt tag

Persze, én is ezt mondom, hogy más a szerinted, és a szerintem kategória. Tudom, hogy melyik kategória és milyen szolgáltatások érik meg nekem. Mindenki azt vesz, amit akar, én most semmit.

[ Szerkesztve ]

(#34338) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! 50.000Ft-ig bezárólag milyen páramentesítő gépet ajánlotok? Hangerő nem érdekes, cél hogy ennyi pénzért minél több vizet szedjen ki és lehetőleg tartály mellet legyen rajta egyéb kivezetési lehetőség, amit mondjuk lefolyóba tudok kötni. Építkezés miatt kell a lakásba.

(Eddig béreltem, ma vittek el egy profi gépet, 55k volt 10 napra, kb 200L vizet szedett ki a lakásból :( )

[ Szerkesztve ]

(#34339) Dluinet válasza tboy93 (#34338) üzenetére


Dluinet
nagyúr

aldi és lidl
40k szokott lenni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#34340) tecsu


tecsu
addikt

Sziasztok!
Sürgősen, anyósnak kellene egy olcsó porszívó és egy "olcsó", egyszerű felültöltős mosógép panelba.

A megbízhatóság és olcsó fenntartás lenne a lényeg. Az is fontos lenne, hogy a garanciát kekeckedés nélkül lehessen érvényesíteni, vidéki áruházban (Szeged).
Extreme Digitalt és Media Markt-t találtam - ezek jó boltok? (Nekem erről fogalmam sincs, sajnos külföldön élek.)

Ti mit ajánlotok?
Köszönöm szépen a segítséget!

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#34341) Zeki válasza tecsu (#34340) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nincs olyan hogy megbizhato és olcso.

(#34342) ribarszki válasza tecsu (#34340) üzenetére


ribarszki
őstag

A Media Markt korrekt. Nem problémáznak garin, ajánlott bolt.

Porszívóból pedig nézz olyan porzsákos gépet ami belefér a keretbe. 20k körül a Bosch gépei vállalhatóak, 30k körül Electrolux. Samsungot ne erőltesd.. (De 20k is nagyon-nagyon a kínálat alja..)

[ Szerkesztve ]

(#34343) dh66e válasza tecsu (#34340) üzenetére


dh66e
veterán

MM rendben van Zanussi felültöltős olcsó és megbízható,nem rohad.Évek óta szolgál egy minket.Porszívó minél kissebb legyen ha idős a hölgy Bosch van 20k is.Esetleg mindkettőhőz vegyen kiterjesztett garit ha van rá lehetőség.
Extrem Digital garancia ügyintézése egyenlő a nullával ott ne vásárolj ha ez szempont.

[ Szerkesztve ]

(#34344) Dluinet válasza tecsu (#34340) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ha bemész az MM-be, ne enged, hogy egy Philips porszívót rádmelegítsenek

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#34345) Lauda válasza Zeki (#34341) üzenetére


Lauda
félisten

Miért ne lenne? A megbízhatóság nem feltétlen az ár függvénye. Egy egyszerűbb mosógép lehet olcsó és megbízhatóbb, mint egy drágább, de jóval bonyolultabb típus.

(#34346) Tonyo


Tonyo
őstag

Hol lehet kapni ezüst összeépítő keretet mosógéphez(samsung) és szárítógéphez(beko)?

(#34347) tboy93 válasza Dluinet (#34339) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ezt néztem ki: Fisher F-DRY201AE

- 20L/nap (jó ha 10L környékén kijön szerintem...)
- folyamatos vízkivezetési lehetőség, hogy ne kelljen ürítgetni folyamatosan (nem lakunk még bent)

(#34348) BB9000 válasza tboy93 (#34338) üzenetére


BB9000
senior tag

Az a Fisher felejtős.
Itt egy normális páramentesítő: Trotec TTK 50
Az 50K ba éppen belefér.
A Trotec TTK 66 E egy tizessel drágább, de megérheti, mert annyival erősebb is.

[ Szerkesztve ]

(#34349) pjen válasza Dluinet (#34344) üzenetére


pjen
félisten

Van egy Philips universe porszívóm, van vagy 10 éves, hibátlan

(#34350) Dluinet válasza tboy93 (#34347) üzenetére


Dluinet
nagyúr

inkább egy Trotec TTK 72 E
5 literes tartály
24l/nap

5 literes tartálynál kisebbet ne vegyél
minimum 440W-ost (de inkább több)
és sok gari

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.