Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34801) Ádám16


Ádám16
addikt

Üdvözletem!

Villanytűzhelyre szokott lenni csereprogram akció a nagyobb üzletekben, érdemes rá várnom?

(#34802) Teaway válasza Mr.Csizmás (#34792) üzenetére


Teaway
veterán

Passz, hívd fel holnap a Vevőszolgálatot.

Nincs itthon csokid??

(#34803) qqzs


qqzs
őstag

Volt regebben szo szaritogepkrol hogy a kondenzacios 60 fokon szarit ezert mennek benne ossze a ruhak. Es valaki ajanlott egy ujabb modszerut amiben nincs melegites az milyen volt? esetleg tipus ajanlassal egyutt.

Eladó: GTS450

(#34804) BB9000


BB9000
senior tag

Sziasztok

Véleményeteket kérném erről a Philips porszívófejről: Philips TriActive Z szívófej kemény padlóhoz FC8077/01 Egyedi Z-formájú levegő nyílások, univerzálisan alkalmazható, csatlakozóadapterrel.

Használható ez? Mennyivel jobb, mint egy keménypadlóra való "egyszerű" fej? A mostanival az a baj, hogy túl erősen szív a porszívóm (Rowenta X-treme power) és a géphez adott parkettára való fej nagyon odatapad a padlóra, emiatt nehéz húzgálni.

Ha a fenti Philips szerintetek nem jó alternatíva. akkor milyen más fejet tudtok ajánlani, amivel nem lenne ilyen gondom? Fix kefés is lehet, mert nálunk csak kemény padló van: parketta és járólap. Nem kell állítgatni.

(#34805) Ferike81 válasza vycman (#34770) üzenetére


Ferike81
senior tag

Szia!
Nekem a felsoroltakból volt "szerencsém" egy Delonghi-hoz. Egy cimborámnak van olyan főzője, de ennyi pénzért nem igazán tud többet, mint egy szarvasi. Nekem Jura automata van, így tapasztalatból nem tudok írni, viszont ha lesz rá keret akkor tuti egy Gaggia főző lesz a helyén. A munkahelyemen van egy Gaggia főző a titkárságon, ami olyan kávét főz, hogy le a kalappal, bár az százezres kategória. Nem tudom mennyire lehet jó az a típus amit írtál belőle, de egy próbát megér a kávés topikban a kérdés. Viszont valóban készülj fel, mert valóban érdekes topik az övék. ;] Próbáld meg, mindent bele!! :D

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#34806) ribarszki válasza BB9000 (#34804) üzenetére


ribarszki
őstag

Hát ez nehéz kérdés, mert ami nagyon bevált mindenkinél, az a Miele ParquettTwister fej. Annál jobb fejet nem nagyon gyártottak még keménypadlóra. Pedig sokfélét kipróbáltam, de közelében sem voltak. De az nem lesz kompatibilis a Rowenta csövével. Mondjuk lehet, hogy rászorul de reteszelni nem fogja. Esetleg menj be a Szeteihez, vidd be a Rowenta csövét, és próbáld rá a Miele fejet. Ha rászorul akkor vedd meg nyugodtan, nem fog leesni. A Twister fejjel kb. fele idő a porszívózás mint a hagyományos kapcsól fejjel!!
A linkelt Philips fejben így kinézet alapján nem bíznék. Legalábbis azok a kék gumilamellák furcsák. Már ha azok gumik..

Amúgy ha csak kemény padló van, S ennyit rászántál, akkor miért nem egy speckó parkettafejes gépet vettél?

[ Szerkesztve ]

(#34807) Zeki válasza BB9000 (#34804) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha nagyon odatapad, miért nem veszed le a szívóerőt?

(#34808) peppe79 válasza ribarszki (#34806) üzenetére


peppe79
senior tag

Valóban nagyon jó a Miele parquet twister fej, könnyen irányítható, keskeny sávban is lehet vele dolgozni. De próbálj ki egyszer egy Vorwerk "ballerina" fejet. Az ugyanezt tudja, csak még irányítani sem kell, hogy a falszegélynél, bútorlábnál beforduljon, mivel a rugós kialakításnál fogva ez magától megteszi (lásd: 42. másodperctől). Én a "ballerina" fejre állítom azt, hogy ennél jobbat még nem nagyon láttam szilárd burkolatra.

[ Szerkesztve ]

(#34809) Zeki válasza peppe79 (#34808) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ez nagyon jó!
Ennek továbbfejlesztett változata lehet még a fejen körbeforgó gumigyűrű, így nem dörzsöli a falat/tárgyat, aminek hozzányomod, és tolod.
A Miele fejét nem kell hozzányomni semmihez ha nem akarod, magad fordítod.

(#34810) #94529552 válasza Zeki (#34807) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ugyanezt akartam írni.

(#34811) ribarszki válasza peppe79 (#34808) üzenetére


ribarszki
őstag

Zsír! Nagyon jól mozog! De ehhez tényleg Vorwerk porszívó kell. Vagyis speciális adapterrel csatlakozik ha jól látom. Bár ilyen gépem soha nem volt, és a Balerina fejet sem próbáltam. :B

(#34812) BB9000 válasza Zeki (#34807) üzenetére


BB9000
senior tag

A porszívót úgy használom, hogy a szívóerő a minimumra le van véve. Ezzel együtt a fej odatapad a padlóhoz.

(#34813) koxx válasza vycman (#34770) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A lefőzött kávé egy 6 millás black eagle gépen készítve is szar lesz ha az örlés minősége nem megfelelő. Egy hario minivel már el lehet indulni [link]

(#34814) BB9000 válasza ribarszki (#34806) üzenetére


BB9000
senior tag

Kösz a tippet. A Rowentára nem szántam 55K-t. Csak 26 990 ft volt kereken. Akkor jó döntésnek tűnt. Követem a fórumot és a Rowentáról csak annyi negatívumot olvastam, hogy a porzsák beszerzés nehézkes.
Gondoltam belevágok és kipróbálom.
Pont a porzsákokkal nem volt semmi gondom. A Home and Cook is és az ALZA is forgalmazza.
Összesítésben azonban arra jutottam, hogy a franciák nem tartanak még ott a porszívógyártásban, hogy érdemes legyen tőlük porszívót venni. Katasztrófa az egész gép. Rosszak a kerekei: összevissza csapódik, rossz a fogantyúja, nagy batár és nehéz, gyenge a zsinórja, állandóan beakad a visszahúzó szerkezet, a fém cső is bazi nehéz. Az még jó, hogy teleszkópos, de a teleszkópon a rögzítő pöcök akad. A teljesítményszabályozás csak nagyon kis tartományban lehetséges. A parkettafej kialakítása miatt a padlóhoz tapad és a gégecső és a fém cső gyakran szétcsúszik. Még a legkisebb szívóerő esetén is!! Ilyenkor a fém cső az ember lábára esik.
Fentiek miatt nem is használjuk. A régi Samsung megy még mindig, annak ellenére, hogy "kissé" büdös. Egy hepa filterért meg rablásnak érzem a 10 ezer forintot.

(#34815) Ispy válasza peppe79 (#34808) üzenetére


Ispy
veterán

Volt nálunk 2 napra egy vorwerk, egyrészt szerintem bazi nehéz, ja meg rohadt drága, az alap kitt 300k, ha kiegészítőkkel együtt nézed, akkor simán 500k.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#34816) ribarszki válasza BB9000 (#34814) üzenetére


ribarszki
őstag

Köszönjük ezt a fontos beszámolót a Rowenta porszívóról. Mindez eredeti áron 60k-ért. Azt hiszem kihúzhatjuk az ajánlott gépek listájáról. Pedig megy a 4A marketing ezerrel. Hát ennyire nem lehet a reklámra hagyatkozni..

[ Szerkesztve ]

(#34817) Csigusz 1 válasza ribarszki (#34816) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

Nono!

Mi pár hónapja vettünk ilyen Rowentát
Azóta álom a takarítás! :DD
A kiegészítőkkel nincs semmi gond, könnyű kezelni, rendkívül hatékony, hihetetlenül halk, hosszú a zsinór, könnyedén behúzza, és magát, a gépet is könnyű kitisztítani.
Első használatkor nagyon sok hajszálat és szöszt összeszedett a nem sokkal korábban tisztíttatott, 4 éves szőnyegekből, amit a korábbi porszívónk benne hagyott. Második alkalommal már nem volt olyan sok hajszál, azóta pedig alig van, a szöszök is elfogytak, már csak a heti pormennyiséget gyűjti össze, amit egy mozdulattal kiöntök, és kész. Fele annyi idő alatt megvan a porszívózás a lakásban, mint korábban, sokkal hatékonyabb és a fejem sem fájdul meg a zúgástól!
Ja, és a fogyasztása több, mint 1000 W-al kevesebb a régi porszívónkénál - bár a vásárláskor nem ez volt az elsődleges szempont.

Mi maximálisan meg vagyunk elégedve vele! :C

[ Szerkesztve ]

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#34818) ribarszki válasza Csigusz 1 (#34817) üzenetére


ribarszki
őstag

Akkor meglehetősen nagy a minőségbeli különbség a Rowenta különböző gépeinél.. Persze az sem mindegy ki milyen gépről vált, mi a viszonyítási alap. Lehet valakinek álom, valakinek teljesen átlagos konstrukció. A ciklonrendszeres gépedet pedig megérné kíváncsiságból szétszedni 2 év után. Nem örülnél a látványnak.

[ Szerkesztve ]

(#34819) Sanki


Sanki
addikt

Sziasztok.
A sencor svc 8yl típusú porszívó még mindig ajánlott?
Első körben 30 ezer forintig mennék el, de most meg tudnám rendelni ezt a sencor-t 20 ezer forintért.

(#34820) dave0825


dave0825
őstag

Üdv.

Édesanyámnak szeretnénk valami konyhai robotgépet születésnapjára, ilyet nézegetett korábban, hasonlókból melyik ajánlott? Ezt konkrétan elég sokan értékelték jóra Árukeresőn, de hátha tudtok másik márkát, vagy típust, ami ár-érték arányban jobb. 40 körüli árra gondoltam.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#34821) Dluinet válasza Sanki (#34819) üzenetére


Dluinet
nagyúr

csak ha adják hozzá a turbófejet

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#34822) Sanki válasza Dluinet (#34821) üzenetére


Sanki
addikt

Elvileg adják hozzá. link

Amúgy van jobb vétel ebben az árban? Vagy mi lenne a következő ajánlott?

[ Szerkesztve ]

(#34823) Dluinet válasza Sanki (#34822) üzenetére


Dluinet
nagyúr

20-ért oké, de 28-30 ezret nem ér meg

inkább a Bosch BGL2UB110 22 ezerért

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#34824) ribarszki válasza dave0825 (#34820) üzenetére


ribarszki
őstag

Ezek a Bosch MUM robotgépek nagyon jók!

(#34825) #40553216 válasza peppe79 (#34808) üzenetére


#40553216
törölt tag

Én alapvetően ezt a porszívókoncepciót nem értem. Ezzel nem tudsz szűk helyre bemenni bútor alá, mögé, mellé.

(#34813) koxx
Nekem ilyen van:

’51-ben apám vette nagyanyámnak. Apám akkor 6 éves volt.

(#34826) Sanki válasza Dluinet (#34823) üzenetére


Sanki
addikt

Következő ajánlott mi lenne? Ez a mikroszűrő plusz az osztályozások nem a legjobbak.

(#34827) Dluinet válasza Sanki (#34826) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a profik megírják a pontos típust, electrolux 30K körül

meg is van: ELECTROLUX EPF65BR PowerForce porzsákos porszívó parketta+turbo fejjel

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#34828) dh66e válasza Sanki (#34819) üzenetére


dh66e
veterán

Szia sanki!
Nyugodt szívvel ajánlom egy éve használjuk nagy megelégedéssel.20k ért meg BB kategória.
POlcsó hozzá a szúrőrendszer meg a szintetikus gyári zsák is,ha rendelsz azt is rendelj-mármint zsákot.

(#34829) dave0825 válasza ribarszki (#34824) üzenetére


dave0825
őstag

Mindegyik? Attól félek, hogy mivel van 170-ért is ugyanúgy Bosch, a 30-asnál inkább a márkát, mint a minőséget fizetnénk meg. :F Teljesítményre sem tudom, hogy jó-e már ez.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#34830) peppe79 válasza ribarszki (#34811) üzenetére


peppe79
senior tag

Egyedi click-es csatlakozású, de létezik hozzá adapter, 35mm-es csőhöz.

(#34831) peppe79 válasza Zeki (#34809) üzenetére


peppe79
senior tag

Ez a Vorwerk 'ballerina' fej már vagy 15 éve van gyártásban, szóval még csak nem is olyan nagy újdonság. A HD35/40-es típus még a régebbi modell, a legújabb változatnál már csak a fej két széle fekszik fel a falra. De nekem ez a régi is tökéletesen megfelel. Eddig még nem vettem észre, hogy karcolná a felületeket. Relatív puha, lekerekített műanyag az éle, illetve a rugó sem fejt ki olyan túlzottan nagy ellenállást.

(#34832) peppe79 válasza Ispy (#34815) üzenetére


peppe79
senior tag

Tény, hogy a Vorwerk jócskán túlárazott (és megmondom őszintén, új árában nekem sem érne ennyit), de azt el kell ismerni, hogy elképesztően minőségi termékeik vannak, és a porszívófejeik egészen egyedülállóak. Némelyiket hülyeségnek tartom (ablaktisztító, felmosó fej...), de legalább ugyanennyi hasznos eszköz is van köztük.

Az árról:
Nyilvánvalóan ezeknek a porszívóknak a célközönsége nem a Tesco árufeltöltői, hanem inkább az a réteg, amelyiknek akár saját bejárónőre is futja. Viszont használt gépekhez egy egyszerű halandó is könnyen hozzájuthat. Nekem egy régebbi Tiger 251 van, - most már - 4 db motoros fejjel, meg egy rakás kiegészítővel. Eddig össz-vissz olyan 30 ezer forintomban van, plusz a porzsákok. A minőségéről annyit, hogy még mindig az eredeti alkatrészek vannak benne, a porszívómotortól kezdve a gégecsőig. Gyártási év: 1989! A mai porszívók közül melyik bírna ki ennyi időt?

A súlyról:
Nem tudom, melyik típus járt nálad, de a "bazi nehéz" megállapítás inkább a régebbi, 20-30 éves modellekre igaz. Az én gépem súlya 7,9 kg, plusz 1,6 kg a porszívócső, és ehhez jön még a porszívófej. Nehéz, de különösebben nem zavar, mert nagyon nem is kell tologatni: csak a gégecső önmagában 225 cm hosszú, úgyhogy körbe elég nagy területet lefed.

A legújabb típusok a VT270 normál porszívó, és a Kobold 150 álló porszívó.
A VT270 már 2 kg-mal könnyebb, mint az enyém, a súlya így nagyjából megegyezik a Miele komolyabb porszívóival.
A Kobold 150 pedig az egyik legkönnyebb álló porszívó a világon: mindössze 4 kg az EB370-es motoros fejjel együtt.

[ Szerkesztve ]

(#34833) peppe79 válasza #40553216 (#34825) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem próbáltad még, talán ezért nem érted a lényegét. Mivel a fej középpontja nem közvetlenül a cső végénél van, hanem előtte 18 cm-re, egészen más vele dolgozni. Sokkal könnyebben fut, és sokkal fordulékonyabb, mint egy normál porszívófej.
Keskenyebb, illetve alacsonyabb helyre is hozzá lehet férni, mivel a fej teljesen lehajtható vízszintes állásba. A legkisebb mérete: 7,5 cm magas, és 14 cm széles. Nálam a bútorok 12 cm magas lábakon állnak, úgyhogy simán elfér a porszívófej alattuk.

De egyébként nem ez az egyetlen fej, létezik hozzá egy rakás kiegészítő.

A kedvenceim:

EB400 motoros kefe, automatikus szenzorral (kemény padlóra érkezve kiemeli a fejet, szőnyegre érkezve visszahúzza).

HD60 ballerina fej keménypadlóhoz.

PB440 bútor és autókárpit tisztító fej.

MR440 matrac poroló fej.

Flexi fej: első ránézésre talán hülyeségnek tűnik, pedig ez az egyik leghasznosabb takarítóeszközöm. Mivel "megtörhető", forgatható, és a fej hossza is állítható, így bármilyen lehetetlen hely hozzáférhető vele.

"Tollseprű": az állítható hosszúsággal szabályozható, hogy egész durva, vagy puha legyen a szála. Pókhálótlanításhoz, festmények, nippek, vagy más törékeny dolgok takarításához nagyon nagy segítség.

Ezek az eszközök nekem mind megvannak, csak még a jóval régebbi kivitelűek, ódivatú mohazöld színben. Plusz van még bútortakarító fejem, motoros padlósúroló, illetve padlófejújító (wax) fejem stb.

Ami a vicc az egészben: motoros porszívó fejet ők már vagy 60 éve gyártanak, ezzel szemben itthon még a sima turbó fej is relatív újdonságnak számít. Kb. ennyire vagyunk lemaradva a nyugattól...

[ Szerkesztve ]

(#34834) ribarszki válasza dave0825 (#34829) üzenetére


ribarszki
őstag

Akkor menj tutira! Vedd a 170ezres gépet, az biztos mindenre elég lesz.
Mi 5éve, anyu kb. 15 éve használ alap Bosch MUM gépet és amire kell, arra tökéletes. Hacsak nem naponta süt kenyeret, süteményt, gyalul káposztát, akkor igen elég lesz.

(#34835) ribarszki válasza peppe79 (#34833) üzenetére


ribarszki
őstag

Ez nem csak nyugattól lemaradás kérdése. Mások a szokások is. Angliában kis túlzással a fürdőszobában is padlószőnyeg van, ott is nagyot mennek az elektromos fejes gépek. Akárcsak az USA-ban. És nem csak a Vorwerk, nagyon sok más gyártótól is. Nálunk nem ismerik. Biztos anyagi helyzet kérdése is, illetve nem is ezt szoktuk meg. Ezért lehet MLM porszívókkal hülyíteni a népet, hogy nézze má mennyi mocskot szedett ki a szőnyegből, emiatt lesz beteg. Jah, mert motoros kefével szívta át. De ezt egy Sebo is kiszedi 100k-ért, nem kell hozzá 500ezret fizetni.
Tudom lehet használtan is venni Pl. Vorwerk gépet. De aki eredet áron vesz fél milláért porszívót, azt bepalizták!

(#34836) Mr.Csizmás válasza peppe79 (#34833) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

250k lol

ennyiért két miele C3-at kap az ember :N

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34837) BB9000 válasza dave0825 (#34820) üzenetére


BB9000
senior tag

Bosch Mum4 vélemény:
2 és fél éve használjuk. Ez alatt javítva nem volt. Kicsit hangos, de jól dolgozik. Amikor keményebb tésztát gyúr, pl pizzatésztát, akkor azért érződik, hogy gyötrődik vele. Nem az erő hiányzik, mert 600 wattos és a motor jól bírja, de a készülékház nyekereg. A palacsintatésztát vidáman összekeveri, a muffint is csak ezzel keverjük azóta amióta megvan. Szuper kis házi segítő. Nagyon megéri az árát. A reszelő, szeletelő tárcsáit elpakoltuk még vásárláskor, nem használjuk.
A gyenge pontja a teljesítménykapcsoló. A gari lejárta után rögtön elkezdett rendetlenkedni. Nem mindig indul el a gép, de kis mozgatással azért rávehető, hogy elinduljon.
Nagyon jó, hogy fém tálja van, mert a mosogatógépben is mosható és tartós.

[ Szerkesztve ]

(#34838) BB9360 válasza BB9000 (#34837) üzenetére


BB9360
aktív tag

Kiegészíteném: valóban meg vagyok vele elégedve, de azért azt is be kell látni, hogy az ár meghatározza a minőséget. Most látom, hogy a Bosch honlapján 78k az ajánlott ára, hát... Ugyanakkor az árukeresőn nem drágább, mint 6 éve...
Nálunk nem 2 és fél éve megy, hanem lassan 6 éve. Megerősítem a kapcsoló problémát, de eddig még működik. A ház valóban nyekereg.
Mi inkább vettünk hozzá egy műanyag tálat, mert a fémnek vág a karimája és nem is lehet megfogni rendesen, szóval a tésztát abban készítjük, a mocskolósabb dolgokra használjuk a fémet...
Szóval, nem bántam meg, ráadásul nem volt rá 50k-nál több.

(#34839) BB9000 válasza BB9360 (#34838) üzenetére


BB9000
senior tag

Nekem a 2015-ös Black Friday akcióban sikerült beszereznem a MUM4-est eMag-ról. 26 900 Ft volt. Annyit bőven megért. Szeretjük.

Az az érdekes, hogy ugyanezzel a tipusszámmal árulnak 500W-os és 600W os gépeket is.

[ Szerkesztve ]

(#34840) BB9360 válasza BB9000 (#34839) üzenetére


BB9360
aktív tag

Egyetértek, nekem is megérte. Mi ezt vettük anno...

(#34841) peppe79 válasza ribarszki (#34835) üzenetére


peppe79
senior tag

"De ezt egy Sebo is kiszedi 100k-ért, nem kell hozzá 500ezret fizetni."

Az ár alapján történő összehasonlításnak mindig úgy van értelme, ha az almát az almával, a körtét a körtével. A Sebo-nak nincs olyan motoros feje, amiben lenne padlóérzékelő szenzor, és automatikus magasságállítás. Innentől kezdve legfeljebb az almát tudom összehasonlítani a körtével.

Ha a 100 ezres SEBO-t említetted, akkor gondolom, most az állóporszívókról beszélünk. A Sebo Felix 1 akciósan valóban 96 ezer Ft, az eredeti listaára 120 ezer Ft.
Ezzel szemben a Vorwerk VK200 hazai ára 350 ezer Ft (és nem 500 ezer, mert abban már egy rakás kiegészítő is benne van). Amit viszont érdemes tisztázni: mivel a Quality Direct Kft. a kizárólagos forgalmazó, és egyedül ők értékesítik ezeket a porszívókat Magyarországon, lényegében annyi pénzt kérhetnek a porszívóikért, amennyit nem sajnálnak. Érdemes megnézni a Worwerk német oldalát: a VK200 állóporszívó + EB400-as fej listaára 733 euro, azaz 230 ezer Ft.

Ez ugyan még mindig a duplája a Sebo-nak, de azért már annyira nem a valóságtól elrugaszkodott ár...főleg úgy, hogy felhasználás szempontjából jobb, mint a SEBO:
- Komfortosabb: padlóérzékelővel ellátott, automata magasságállítású motoros fej
- Hatékonyabb: porkibocsátás/padlótisztítás/szőnyegtisztitás osztályzása: A/A/A (SEBO Felix1: A/B/C)
- Könnyebb: súlya a motoros fejjel együtt 4,5 kg (SEBO Felix1: 7 kg)

Hozzáteszem: én egyikért sem fizetnék ennyit, mindössze az árakat szerettem volna tisztázni.
És korábban azért hoztam csak fel példaként a Vorwerket, mint gyártót, mert ennyi év távlatából szerintem nagyjából itt kellene tartania manapság a porszívó gyártásnak, a kommersz kategóriában. Pillanatnyilag nem tudok még egy olyan gyártót említeni, amelyik hasonlóan széles választékú kiegészítőkkel szolgálna. A többieknél még mindig megáll a tudomány az évtizedekkel ezelőtti résszívófejnél, meg a keskeny kárpit szívófejnél.

[ Szerkesztve ]

(#34842) Lionela


Lionela
csendes tag

Sziasztok!

Melyik márkájú szájzuhanyt ajánljátok?

A kisebb saját tartályos modelleket nézegettem és úgy látom nagyrészt Panasonic Phillips harc folyik a piacon.

Valakinek van valami tapasztalata e téren, melyik éri meg jobban?

(#34843) ribarszki válasza peppe79 (#34841) üzenetére


ribarszki
őstag

Nézd, nem vonom kétségbe, hogy nagyon jó gép a Vorwerk. Természetesen az. Annyit írtam, hogy a Sebo 100kért 4év garival ad álló porszívót elektromos fejjel. Amúgy pont egy közepes méretű (80szobás) hotelben vagyunk, ahol minden takarítónőnek a nevével felcímkézett Sebo Felix álló porszívója van. Ugye mindenhol padlószőnyeg. És itt napi szinten kapják az ívet. Olykor 3-4-5 órát is egy nap. Persze nem jelent semmit, de mint érdekesség leírom. Tehát biztos jó a Vorwerk, de az eredeti ára túlzás. Akkor vennék egy Sebot, egy Dyson V8-at, és mellé egy Xiaomi Roborock vagy Neato robotporszívót. Amúgy majdnem ilyen felállás van itthon, csak Miele C3, Dyson V8, Neato D95, Neato D5, valamint szállítás alatt egy Xiaomi Roborock. De a robotporszívókból csak 1 marad nem 3.. meg is ölne az asszony.. 😂Kíváncsiságból összehasonlítom őket. A D95 eddig viszi a prímet. Meglátjuk mit tud a Roborock..

[ Szerkesztve ]

(#34844) Met válasza Lionela (#34842) üzenetére


Met
nagyúr

Másik topicban egy fogorvos azt mondta hogy szájzuhanyt ne, f@szán benyomja mélyre a cuccot az íny alá.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#34845) BB9000 válasza Lionela (#34842) üzenetére


BB9000
senior tag

Szájzuhany ajánló : Oralb MD20

Az a fogorvos, aki nem ajánlja, az csak azért teszi, hogy neki is legyen munkája.
A fogápolás alap eszköze a szájzuhany. Kötelezővé tenném már ovodás kortól!
Nagyon is ajánlott a használata. Ajánlom továbbá, hogy egy kis szájvizet is tegyél a tartályba, mert úgy kellemesebb a művelet és jobb lesz a hatás.( 1-2 milit csak! ) A végén tiszta vízzel járasd maxon, hogy ne maradjon a gépben az ízesített víz. Az már mehet a csapba, ne a fogadra küldd.

[ Szerkesztve ]

(#34846) tboy93 válasza Met (#34844) üzenetére


tboy93
nagyúr

+1

(#34847) koxx válasza BB9000 (#34845) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ja mert a fogorvos ebből gazdagodik meg, ugyanmár. Nem a fogtömés vagy húzás kerül igazán sokba. Elektromos fogkefe+fogselyem bőven elég és nem kerül egy vagyonba.

(#34848) Mr.Csizmás válasza koxx (#34847) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pont mint a rák ellenszere és a gyógyszerlobbi profitja :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34849) dave0825 válasza ribarszki (#34834) üzenetére


dave0825
őstag

Köszi. Szokott 3-4 naponta sütni valamit, akkor talán jó lesz ez is, még a MUM4856EU-t néztem esetleg.

(#34837) BB9000 és (#34838) BB9360: köszi mindkettőtöknek.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#34850) BB9360 válasza dave0825 (#34849) üzenetére


BB9360
aktív tag

Tuképp ez van nekünk. Jó lesz. Csak azt gondold végig, hogy kellenek-e a kiegészítők. Ha nem igazán, akkor vegyél olyat, amiben nincsen ennyi és emiatt kevesebbe kerül. Én vettem fagyi készítő tálat is, szuper.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.