Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34651) #94529552 válasza HollywoodBoy (#34648) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szűrni nem lehet rá, de ha összahasonlítást csinálsz, ott látszik a szélességük egyszerre. Elvileg ami 6-os típusszámmal kezdődik, az 60 cm széles(kivéve, ami nem). Egyet találtam, ami befér 100k alá, az Amica 618GE3 (van ahol Amica 55700 a jelölése), de eléggé ismeretlen márka, nem tudom, hogy milyen minőséget
és tartósságot képvisel, vagy hogy be szabad-e vállalni. Itt a többi 60 cm széles kombi,
De albiosz-é is csak 50 cm széles.

[ Szerkesztve ]

(#34652) Intel fan11 válasza gabor9991 (#34650) üzenetére


Intel fan11
őstag

Azt hogy kell számolni, hogy pl a 90/46os 46 métert emel? Ilyen mély kút nincs is vagy azt kell nézni milyen mélyre van fúrva?

Battletag: hojszi#2983

(#34653) pjen válasza Intel fan11 (#34652) üzenetére


pjen
félisten

Ég,y dombra is nyomathatod

(#34654) peppe79 válasza Intel fan11 (#34652) üzenetére


peppe79
senior tag

Hogy kell számolni, hogy 46 métert emel??? :F Nem értem...mit szeretnél tudni?

Ez itt a szivattyú jelleggörbéje:
http://celsiustrade.shoprenter.hu/custom/celsiustrade/image/data/Leirasok/Szivattyuk/gorbe904655.jpg

Sajnos az üzemi vízszintet nem jelölik rajta, így csak az ökölszabály szerint lehet kalkulálni. Ha például nálad -7 méter lenne, akkor az cirka 50%-os veszteséget jelent, tehát úgy 40-45 liter maximális vízhozammal, és nagyjából 2,5-3 bar nyomással számolhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#34655) Intel fan11 válasza peppe79 (#34654) üzenetére


Intel fan11
őstag

Pjen megadta a választ! ilyen szempontból jobb is, hogy a 90/46ot vettem kevesebbet fogyaszt és kitérdekel hogy nem emel olyan magasra! 2 méter mély kutam van és így van kb 5-7 méter közt évszak függően a nyugvó víz tehát jó lenn van 7-9 méter közt a talaj víz! akkor kb 50% vesztességel számolhatok? 40-45 litert tudnia kéne percenként?

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#34656) peppe79 válasza Intel fan11 (#34655) üzenetére


peppe79
senior tag

Ha -7 méter, akkor sacc/kb. 50%-kal számolhatsz. Ha -9 méter lenne, az már nagy baj lenne.

"...és kit érdekel hogy nem emel olyan magasra!"

Mondjuk, ha több szórófejet használnál, vagy netán egy öntözőrendszert építenél ki, akkor szerintem érdekelne. ;]
De egy kis 100 nm-es füvesített terület, meg egy virágoskert locsolása nem hinném, hogy különösebb gondot okoz majd neki. Nekem is hasonló teljesítményű szivattyúm van, annyi különbséggel, hogy az enyém bronzlapátos.

(#34657) Intel fan11 válasza peppe79 (#34656) üzenetére


Intel fan11
őstag

Több szórófejnek miköze, ahhoz, hogy milyen magasra emel? Nem tiszta nekem ez a magasba emelés :)

Battletag: hojszi#2983

(#34658) atirag


atirag
őstag

Van valakinek tapasztalata bosch és whirlpool mosogatógépekkel. Mert rendeltem egy Bosch SMV46AX00E, de olvasgattam egy kicsit és van egy Whirlpool WIO 3T323 6 ami ugyanannyiba kerül és pár dologgal többet tud. Több program, halkabb és kevesebb vizet fogyaszt. Bár a 6liter kicsit durván hangzik.
Csak mielőtt megveszem gondoltam hátha vett valaki eközül valamelyiket. Ja és 4 év garancia:)

[ Szerkesztve ]

(#34659) gabor9991 válasza Intel fan11 (#34657) üzenetére


gabor9991
őstag

4.6bar= 46 méter emelési magasság.
5.5bar= 55 méter emelési magasság.

(#34660) peppe79 válasza Intel fan11 (#34657) üzenetére


peppe79
senior tag

Alacsony nyomás mellett nem képes annyit kiszolgálni, vagy kevésbé hatékony. Erre itt egy tök egyszerű példa, ez a "vízzabáló" négyszögesőztető (lásd: 2 bar nyomás, vagy 4 bar nyomás):

https://karcheraruhaz.hu/kaercher_karcher_negyszog_esozteto_os_5320_s_26451340_karcher_negyszog_esozteto_os_5320_s_26451340_455.html

És akkor a kalkulálandó nyomásveszteségről (tömlő hossza-mérete, csatlakozók, stb-stb) eddig még egy szó sem esett.

De mivel a kerti szivattyú nem kapcsolódik szorosan a háztartási gépek témakörébe, így nem szívesen 'szemetelném' tovább a topicot..

[ Szerkesztve ]

(#34661) #40553216 válasza szaszlaci (#34635) üzenetére


#40553216
törölt tag

Hát, érdekes probléma. Segíteni sajnos nem tudok, most csináltam pár netes tesztet, 19 kHz körüli a legmagasabb, ameddig elmegy a fülem, de ezt már nem olyan határozott. Tíz és fél éve van indukciós lapunk, engem soha nem zavart.

(#34662) Ferike81 válasza Intel fan11 (#34657) üzenetére


Ferike81
senior tag

Sok mindenben vannak nálad fehér foltok. A kút vízhozama nem egyenlő a szivattyú vízhozamával. A kút vízhozamát nagy teljesítményű szivattyúval szokták megnézni, hogy folyamatos szivattyúzás mellett hány liter vizet képes adni a kút óránként. A szivattyú vízhozama pedig megadott gyárilag, de ez sok dologtól függ. Az emelőmagasság igenis számít, pláne, hogy ha jól emlékszem az mondtad 50 méteres tömlőt használsz. Ha valóban nyáron 9 méter mélyen van a nyugvószinted akkor a szivattyút a talajszinttől mélyebbre kell tenned mert 9 méter mélyen már összeomlik a vízoszlop, és nem fog termelni a szivattyú. Ahogyan az előttem szólók is mondják még ezen kívül is sok mindentől függ a kezedben lévő csövön kifolyó víz mennyisége, nyomása. Pl van-e szűkítve, milyen átmérőjű a cső stb. A gyári értékek a szivattyú 1"-os kilépő ágán mért érték mindenféle szűkítés nélkül, ja és nem 8 méterről szivattyúzva. Az érték itt a legideálisabb. Minél mélyebbről minél messzebb minél magasabbra és minél kisebb átmérőn dolgoztatod a szivattyút annál jobban csökken a vízhozam. De ha nem rendszert akarsz a szivattyúval megtáplálni, akkor nem lesz azzal gond. Egyik kézben a slaggal locsolva, másikban egy sörrel nagyon is jól fog menni.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#34663) Tonyk válasza Ferike81 (#34662) üzenetére


Tonyk
veterán

Most tavasszal akarnék kutat furatni. Mire figyeljek a szivattyúnál?
50-55m mélyre kell fúrni. Öntözőrendszer jelenleg nincs, egyelőre slagos locsolkodás, vagy esőztetős megoldás (pakolgatással) lesz a műsor esténként.
Ajánlott szivattyú?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#34664) Tonyk válasza Ferike81 (#34662) üzenetére


Tonyk
veterán

dupla, bocs.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#34665) Ferike81 válasza Tonyk (#34663) üzenetére


Ferike81
senior tag

Ez sok dologtól függ. Mekkora átmérőjű az anyacső amit fúrnak, tervezel-e későbbiekben öntözőrendszert, hidrofor lesz-e beépítve, nyugvószint? Egyébként aki fúrja az fog tudni tanácsot adni, ha elmondod neki az elképzeléseidet. 90-es átmérő fölött már szóba jönnek a mélybúvár szivattyúk is, amiről szinte bármi elmegy.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#34666) szaszlaci válasza #40553216 (#34661) üzenetére


szaszlaci
addikt

Megjegyzem, hogy egy hangszóró/hangsugárzó attól még nem biztos, hogy kiadja, hogy rá van írva.
A másik, hogy rémlik valami olyasmi, hogy ha a hangkártya 44.1 kHz-re van állítva, akkor a gyakorlatban valahol 19k fölött meredeken esni kezd az átvitel.
Csak mondom, ha esetleg újdonság lenne a számodra.

Ami a főzőlapot illeti, úgy néz ki, meg kell majd mérnem a boltban, ha lehet. Vagy vásárlás után. Érdekes, hogy más nem panaszkodott ilyesmire, pedig 20k fölött én se hallok, de ettől szabályosan a fejemhez kaptam.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#34667) Ispy


Ispy
veterán

Tápoknál van egy olyan mondás, hogy minél nehezebb, annál jobb. Remélem ez a mosogatógépekre nem igaz, mert az új elektrolux gép egy ócska kis játéknak néz ki a régi, 12 éves ariston mellett.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#34668) dh66e válasza Ispy (#34667) üzenetére


dh66e
veterán

Egy mosogatógépnek nem kell nehéznek lennie.

(#34669) peppe79 válasza Ispy (#34667) üzenetére


peppe79
senior tag

Pedig sajnos egy ócska kis játék. De a kikönnyítés, vékonyítás, minél több műanyag elem használata nem csak az Electroluxra, meg úgy általában a háztartási gépekre korlátozódik, hanem szinte minden másra az élet egyéb területén.
Az én Electolux gépemre olyan vékonyka pléhlemez borítás került, hogy itt-ott már eleve behorpadt (nem szállításból adódó sérülés). Néhány lemezcsavart pedig a kicsomagolás után találtam meg a földön...egyszerűen kipotyogott a gépből, mert túlhúzták (utólag már nem lehetett visszatekerni). Az ajtó melletti belső oldalon meg egy eleve menethibás csavart tekertek, az szintén kihullott. Az alsó szórókart hőlégfúvóval, és némi hajlítgatás árán sikerült úgy beállítani, hogy ne érjen hozzá ahhoz a hátsó műanyag borításhoz, ami a vizet vezeti el a felső szórókarnak. Az alsó fiók meg állandóan nekikoppan a belső mosogatótér bal-hátsó falának, így ott a lemezen idővel egy kis horpadás keletkezett, és elkezdett korrodálódni.
A vízszintszabályzó konstrukciójából adódóan kizárólag mosogatóport tudok használni, mert előtte a tablettával használva rendszeresen eltömődött. Ezt a hivatalos szakszerviz szerelője is megerősítette (már azt, hogy lehetőség szerint mosogatóport használjak), amikor még a 12 hónapos jótállási időn belül jelentkeztek a hibák. Egyébként a 12 hónapos garancia is egyedi dolog, szinte minden gyártó minimum 24 hónapot, vagy többet vállal rá. Hát, úgy hirtelenjében ennyi jutott eszembe róla. Nem állítom, hogy minden Electrolux mosogatógép ilyen hitvány, de én pont kifogtam egy ilyen talján példányt. És nem használt, vagy outlet termékről van szó, hanem egy sértetlen csomagolású, szakáruházból vásárolt, új mosogatógépről. :((

[ Szerkesztve ]

(#34670) Ispy válasza peppe79 (#34669) üzenetére


Ispy
veterán

Most már mindegy, itt van. 4 évre kértem extra garanciát, meglátjuk mennyit bír, kapni fogja az ívet nálunk rendesen, az biztos.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#34671) peppe79 válasza Ispy (#34670) üzenetére


peppe79
senior tag

Úgy tűnik, meghallotta a gép, hogy őt szapulom, és elkezdett maga alá vizelni. :((( Ez is egy visszatérő probléma, de szerencsére csak ritkán jelentkezik. Mindenesetre a hozzá készített beépített bútoromat már sikerült néhányszor szétáztatnia. Így, ha végre megszabadulok ettől a fos géptől, új szekrényt is kell majd készítenem...

(#34672) Ispy válasza peppe79 (#34671) üzenetére


Ispy
veterán

Neked melyik típus van? Én ESL5321LO-t vettem.

Mondjuk nálam már az kiverte a biztosítékot, hogy az összes csavar torxos, de a hátsó láb állítására kitalált full ratyi műanyag állító szerkezet meg kifejezett sz@r, el is nyírtam torxos menetet benne kb. 2 húzással. Szerencsére villás kulccsal tudtam állítani rajta.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#34673) Dave™ válasza peppe79 (#34671) üzenetére


Dave™
nagyúr

Legközelebb vegyél Bosch-t, kb. ugyanannyiba kerül és egy rossz szót nem tudnék rá mondani harmadik éve.

(#34674) tboy93


tboy93
nagyúr

2 hét után egy kis beszámoló a Trotec TTK 72E páramentesítő gépről. Aljzat beton öntés, vakolás, festés volt nálunk, mondanom sem kell, hogy víz az volt/van a lakásban bőven. Az előző bérelt gép 47L/nap-ot tudott papíron, nagyjából 20L vizett vett ki a lakásból 10 napon keresztül. A Trotec 24L-t tud papíron, nagyjából 7L körül vesz ki most nekem egy nap alatt. Szerintem ez nem rossz tőle, tekintve hogy harmad annyiba kerül mint a bérelt ipari gép. Van külső kivezetése, így egy 16L-es kannába gyűjti nekem a vizet. Halk, elegáns kis szerkezet, 60k-ért szerintem megérte.

[ Szerkesztve ]

(#34675) peppe79 válasza Ispy (#34672) üzenetére


peppe79
senior tag

Én direkt egy egyszerűbb modellt választottam, arra gondolva, hogy ezzel talán néhány évig kihúzom gond nélkül. Tévedtem... Amúgy ESI 6201 LOX a típusa.

Igen, a készülék szintezése is megér egy misét, de hát ez van.

A csavarokról: ez a hiányos menetű csavar az ajtó melletti részből pottyant ki.

Ez meg a belső mosogatótér korrodálódott hátsó fala, ahol a fiók nekikoppan.

[ Szerkesztve ]

(#34676) Dluinet válasza tboy93 (#34674) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az olcsóbbak max 2-3 liter/nap
60% relatív páratartalom alatt pedig 2 liter sincs naponta

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#34677) peppe79 válasza Dave™ (#34673) üzenetére


peppe79
senior tag

Legközelebb inkább biztosra megyek, és valószínűleg egy belépő szintű Miele-t választok.

(#34678) szaszlaci válasza Dave™ (#34673) üzenetére


szaszlaci
addikt

Állítólag a mostani Bosch mosogatógépeknél egybe van minden, vagyis egy filléres hőszenzor tönkremenetelekor cserélni kell az egészet, még a keringetőszivattyút is, a vége közel egy új gép ára. Kár értük, mert a régieket jól lehetett szerelni és alkatrész is van.

Inkább vegyen olcsón Candyt, öt év garancia van rájuk.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#34679) tboy93 válasza Dluinet (#34676) üzenetére


tboy93
nagyúr

80-90%-os paratartalmat irt a napokban, abszolut hiheto, ment a gletteles, a levegot is nehez volt venni a lakasban. Most hogy jott a meleg es ki lehetett nyitni az ablakokat, igy azert megy ez lefele.

(#34680) Dave™ válasza szaszlaci (#34678) üzenetére


Dave™
nagyúr

Azért az sem árt, ha mosogatni is normális minőségben tud, az olasz gépekkel meg valahogy nem ez a tapasztalat szokott szembejönni.

(#34681) Teaway válasza Dave™ (#34673) üzenetére


Teaway
veterán

10 éve vettem Siemens-et, de nem tudom ajánlani, mert
- már természetesen nem lehet kapni,
- fogalmam nincs a ma kapható Siemens minőségről.

Nincs itthon csokid??

(#34682) Dave™ válasza Teaway (#34681) üzenetére


Dave™
nagyúr

A Bosch-Siemens közös vállalat volt háztartási nagygépekben, aztán megvette a Bosch teljesen pár éve, azért nincs Siemens. De korábban is a Bosch gyártotta őket (ha nem is mindet).

(#34683) szaszlaci válasza Dave™ (#34680) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ez hiedelem, semmi több, mindegyikről van jó és rossz tapasztalat. Nem egy bonyolult dolog a mosogatógép, lényegében mindegyik ugyan azt csinálja. Elég forró vizet, nomális mosogatószerrel, kellő ideig kell keringetni, és nagy gond nem lehet.

A régi fajta Boscht én is ajánlanám, ha lehetne kapni. Úgy is, hogy a sajátot javítgattam nem keveset. A Candyt azért mondtam, mert elvileg(!) ahhoz hozzá lehet nyúlni, de ha nem is, elég olcsó és van rá öt év. Boschra kettő, és ez tipikusan olyan berendezés, ami szeret meghibásodni. (A leeresztő szivattyút kb. a sarki kisboltban is árulhatnák.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#34684) tboy93 válasza szaszlaci (#34683) üzenetére


tboy93
nagyúr

Anyameknak is bosch mosogato van otthon, legalabb 10 éves. Kutya baja nem volt sose. Anyosomeknal meg már 15 éves a bosch masina :Y Most vesznek ujat, a regit megorokoljuk, lehet tovabb fogja birni mint amit most vesznek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34685) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Sziasztok. Lehet hülye kérdés, de felteszem.
Az eddigi mosógépeink, hiába tettük valamivel szárazabb helyre, állandóan rozsdásodni kezdtek a lábaknál és onnan felfele. Most jött egy új mosógép. Van-e olyan eltávolítható/letakarítható védőanyag/festék/matrica vagy akármi, ami valamennyire védi a mosógép alját és eltávolítható ha garanciáztatni kell?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#34686) tboy93 válasza E.Kaufmann (#34685) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hagy találjam ki, Indesit? ;]

(#34687) #94529552 válasza tboy93 (#34686) üzenetére


#94529552
törölt tag

Vagy Fagor, netán Hajdu?

(#34688) peppe79 válasza E.Kaufmann (#34685) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem hiszem, hogy létezne ilyen. Ha nem megfelelő a felületkezelés, ráadául hitvány, pelenka anyag, akkor idővel úgyis elkezd korrodálódni. Elég csak az élek mentén egy kis sérülés, vagy festékhiba, aztán annak annyi.

Egy érdekesség: a 20 éves Bosch VOF 1600-as mosógépünkre gyárilag szereltek fenéklemezt is, szóval a belseje relatív zárt volt. Tavaly szétszedtem, mert lengéscsillapítót kellett volna cserélni rajta. Érdekes módon a fenéklemeze belül totál szétkorrodálódott, azonban a burkolaton sehol nem volt egy darab rozsdafolt sem. Az új Siemensünk már jóval vékonyabb burkolatot kapott, és nincs rajta fenéklemez sem. Kíváncsi vagyok, hogy ez is kiállja-e az idő vas fogát...

(#34689) pjen válasza tboy93 (#34684) üzenetére


pjen
félisten

Nekünk is Bosch volt az utolsó,9 évig,aztán szivattyú hiba,gazdasági totál kár.Most Gorenje lett.

(#34690) E.Kaufmann válasza tboy93 (#34686) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Előd az volt, most Candy, csöbörből vödörbe, én szívem szerint az 55k-ért épp webshopon akciós 6 kilós Beko-t vetettem volna (ha úgy se bírja ki egyik sem a 3-4 évet, legalább legyen olcsó), de nem enyém volt az uccsó szó.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#34691) Dave™ válasza pjen (#34689) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ha nekem hiba nélkül el fog menni 9 évig a mosogatógép (még 6 van hátra), akkor egészen biztosan újra ugyanazt a márkát/kategóriát választom, ez elég jó ajánlólevél szerintem. Bár egy kerek 10-nek jobban örülnék :D

(#34692) Ispy válasza Dave™ (#34691) üzenetére


Ispy
veterán

Nem jelent semmit, nekem 12 évig ment az ariston, a szerelő még nem látott ilyet, aki kijött megnézni, amikor elhalálozott, ezek a típusok 3-4 évig mentek el hiba nélkül általában.

Egyébként ha megfigyeled, ahány ember, ahány szerelő, mindenki más márkára esküszik, szóval tényleg olyan az egész, mint egy blackbox, az egészből csak egy dolog biztos, az a garancia ideje.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#34693) Dave™ válasza Ispy (#34692) üzenetére


Dave™
nagyúr

Tudom, de mégis szívesebben veszem azt, ami már bizonyított.

(#34694) krx21 válasza Dave™ (#34691) üzenetére


krx21
nagyúr

Evvel csak az a baj, hogy műszaki eszközöknél egy 9 évvel ezelőtti tapasztalat... Hát nem is tudom... :DDD

(#34695) Dave™ válasza krx21 (#34694) üzenetére


Dave™
nagyúr

Értem én az iróniát, de túl sok kapaszkodód a tartósságot illetően nincs. Gondolom nem mész előtte gyárlátogatásra meg nem szeded szét otthon. Eredetileg pl. Indesit hűtőt akartam venni, mert abból volt megfelelő méret, aztán élőben nagyon gyorsan elment tőle a kedvem, annyira gagyi anyagokból állt, végül Bosch lett, mert az teljesen minőségi kidolgozású volt az utolsó porcikájáig és inkább szorítottam neki még helyet (második képcső az Electrolux lett volna, de az is csalódás volt élőben). Mosogatógépnél is fentebb írták, hogy kiesett belőle a csavar meg behajlik a lemez, az ilyet szerintem kapásból vissza kellene vinni. A Bosch-nál semmi hasonló nem volt, eddig részemről 100% az elégedettség. Ha gazdasági totálkáros lenne 1-2 év múlva, akkor nyilván átértékelném, de egyébként a legjobban a saját tapasztalatomnak hiszek, aztán jön minden más. Üveggömbje (működő) meg úgysincs senkinek sem.

(#34696) BB9000 válasza Dave™ (#34693) üzenetére


BB9000
senior tag

Mosogatógépben pozitív tapasztalat az Elektra Bregenz. 10+ évig hiba nélkül elment. Aztán két apró hiba miatt le kellett cserélnem. Alkatrész beszerzési nehézségek miatt nem vállalta a javítást egy szerelő se. Utána jött egy használt Whirlpool. Rémálom kategória. Másfél évig bírtam. Mennie kellett. Most egy vadi új Gorenje van, de az Elektra Bregenz-hez képest sok hátránya van. Rossz pakolhatóság, nehezebb kezelhetőség, gyenge anyaghasználat. Babakonyha :)

[ Szerkesztve ]

(#34697) Gabesz26 válasza peppe79 (#33188) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Pont ilyen Actifry vásárlásán gondolkodunk mi is. Tudnál esetleg gyakorlati tapasztalatot írni róla? (ha tapasztaltál valami hátrányt az mindenképpen az érdekelne).

A tetején lévő teljesen átlátszó fedő a használat során mennyire tűnik strapabírónak?

Nem akarom megvenni a snacking verziót belőle (annyit nem ér nekem pluszban egy rács), így azon gondolkodom, h ez a rács vajon jó lehet-e majd hozzá :F

(#34698) szaszlaci válasza Dave™ (#34695) üzenetére


szaszlaci
addikt

"túl sok kapaszkodód a tartósságot illetően nincs. Gondolom nem mész előtte gyárlátogatásra meg nem szeded szét otthon"

Épp erről beszélek, hogy azért van kapaszkodó, pont ilyenekből, aki hajlandó rá. Nem gyárlátogatás, hanem keresni videót, ahol szétszedik, és akinek ez információ, segít dönteni. Vagy beszámoló, hogy MIÉRT oké vagy kerülendő.
Az oldallemez vastagságától még semmi nem lesz jó vagy rossz, de inkább ott spóroljanak, mint hogy próbálják a tartósság látszatát kelteni, és máshonnét vegyék ki az anyagot. Nyilván egy hűtő törékeny polcai már bajosak. Tizenéve a Thomson cuccok tűntek kívülről egész jónak, közben meg a hulladék selejtje. Nem csak saját, hanem eladott/visszahozott tapasztalat is.
Amit mondtam példát, hogy a mostani Bosch mosogatógép állítólag mindent egybe megoldású, az pont egy jó támpont lehet, mivel ez épp olyan dolog, ami azért szeret elromlani.
A garancia azért mégiscsak jobb támpont, de ott is érdemes megnézni, mik a tapasztalatok, mikor javíttatni kell. Hát emiatt esett nálam ki az Aeg- Electrolux-Zanussi hármas drágább gépek esetén.
Vagy lehet nézegetni mosogépjavító videókat, Villányi Viktor pl., mond amit mond, de szétszedi és én látom, miben mi van. De ajánl ő is, az LG direct drive megoldásait, és valóban szépen, jól, tervezetten van szerelve az egész, mert nem csak a motor a lényeg önmagában.
Ezek nélkül mondanak sokan sokfélét, hogy nekik épp mi vált be.
Vagy a Miele egy vagyonért, amiről nem tudom, hogy még mindig jó-e, vagy csak a nevéből él. A nagyon drága alapárhoz járó két év garancia, és a plusz nyolc év nyolvanezres(?) költsége annyira nem bíztató és nem is ésszerű választás.
Szóval ez a "nekem bevált a Bosch" nem biztos, hogy jó irány. Nekem is bevált, voltak bajok, de mind javítható volt és alkatrész is van. Most mégse vennék ilyet. Ettől te nyilván azt veszel, amit akarsz, nem téged akarlak meggyőzni.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#34699) krx21 válasza Dave™ (#34695) üzenetére


krx21
nagyúr

Én csak azt látom, hogy 10 év alatt 5x megváltozik minden és a 10 éves információk ma már rég nem érvényesek.
Viszonylag nemrég cseréltem le a 15 éves zanussi kis hűtőmet. Semmi baja nem volt, csak gondoltam ideje. Hát a mai zanussi köszönő viszonyban sincsen az akkorival. Tehát hiába voltam elégedett a zanussi-val, már elavult az információ. A vége az lett 1 vissza vitt készülék után, hogy megvettem a legdrágább Liebherr pult alá helyezhető hűtőjét, mert az összes többi hangosabb volt, mint a 15 éves zanussim... :DDD

(#34700) gabor9991 válasza peppe79 (#34669) üzenetére


gabor9991
őstag

De örülök, hogy nem költöttem Electroluxra ;]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.