Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34601) Dluinet válasza Intel fan11 (#34600) üzenetére


Dluinet
nagyúr

teljesítmény

én a nagyobbat venném, főleg ha 3/4" vagy 1/2"-os slaghoz lesz. Az 1/2" slag nagyon visszafogja

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#34602) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ha csapágyas egy motor (mikró tál forgató motorja) akkor azért még 1 sütést kibír? :F

⭐ Stella

(#34603) Intel fan11 válasza Dluinet (#34601) üzenetére


Intel fan11
őstag

Azt látom, hogy 1100wattos az 55ös 750 wattos a 46-os de áramfelvételen kívül mást is tud? Esetleg nagyobb nyomású vizet? 3˛/4edes a slagunk!

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#34604) Intel fan11 válasza Dluinet (#34601) üzenetére


Intel fan11
őstag

Egyébként mi az igazság a 2 szivattyú közül. Ahány bolt annyi féle adatlap van! Egyiknél műanyag lapátos másiknál bronz kerekes van írva! mi az igazság! a nagyobb teljesítményű több áramot eszik, de annyival többet is tud?

Battletag: hojszi#2983

(#34605) gabor9991 válasza Intel fan11 (#34604) üzenetére


gabor9991
őstag

A /46-os biztosan műanyag járókerékkel szerelt, ilyen van nekem is, tavaly cseréltem benne csapágyat akkor láttam a belsejét.
Megvan pár éve, 1"-os gerinc -> 3/4"-os leágazáson 2 darab pörgős szófófejjel nagyjából 2bar feletti nyomást képes tartani.
Fojtás nélkül nálam 2700 liter / óra a vízhozam, ilyenkor kb. 1.5 bar a nyomás.

[ Szerkesztve ]

(#34606) Dluinet válasza Intel fan11 (#34604) üzenetére


Dluinet
nagyúr

biztos, hogy műanyag

én ezt nézném meg
A B-sek bronz kerekesek

JPV 1300 B lenne a minimum, Metro-ban érdemes venni akcióban, de az csak évente 2× van

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#34607) Intel fan11 válasza Dluinet (#34606) üzenetére


Intel fan11
őstag

Ezeke az elpumpsok jobbak mint a leok? Amúgy mi jelentősége, hogy bronz lapátos vagy műanyag lapátos a szivattyú?

Battletag: hojszi#2983

(#34608) radi8tor válasza radi8tor (#34602) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

15 perc után bejáródott és elcsendesült.

⭐ Stella

(#34609) peppe79 válasza Intel fan11 (#34607) üzenetére


peppe79
senior tag

Semmivel sem jobb. Amúgy nincs semmi gond az Elpumps-al sem, leszámítva azt a tényt, hogy a LEO, Toyoo és társai jóval kisebb fogyasztásúak. Hasonlítsd össze a szivattyúk teljesítmény táblázatát, és a hozzá tartozó motor teljesítményfelvételét!

[ Szerkesztve ]

(#34610) Dluinet válasza Intel fan11 (#34607) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mennyi idő alatt kopik el a kerék, a bronz jóval később, főleg ha kicsit homokos a kútvíz, de ha nem, akkor is raknék elé szűrőt , ha elfér a nagyobb, akkor azt

elpumps jobb mint az olcsó kínaik, ami az elpumps-nál jobb, azok minimum 1,5× többe kerülnek

javíthatóak, kapsz alkatrészt hozzá

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#34611) Dluinet válasza peppe79 (#34609) üzenetére


Dluinet
nagyúr

élőben hasonlítsa össze, fél év használat után

papírra bármit le lehet írni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#34612) Intel fan11 válasza Dluinet (#34610) üzenetére


Intel fan11
őstag

Nekem is ez bukott ki ,hogy sokat fogyaszt. Nem mind1, hogy 1300 watt vagy 750 wattos! Én is a Leo 90/46-al szemezek! Őszintén ha kibir kb 4-5 évet az már jó. Persze és javítható!

Battletag: hojszi#2983

(#34613) Dluinet válasza Intel fan11 (#34612) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ha 100W eltérés lenne, akkor elhinném, de közel a duplája?

Güde is 1300W-tal tól 48métert, akkor a németek is szart csinálnak
Gardena 800W 41 méter, 600W 36m

Ha valami túl szép ahhoz, hogy igaz legyen, akkor valószínűleg nem az.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#34614) peppe79 válasza Dluinet (#34611) üzenetére


peppe79
senior tag

Ismerem az Elpumps szivattyúkat, mert konkrétan mi is áruljuk. ;) Én a saját, 750 wattos, bronzkerekes Toyoo szivattyúmmal hasonlítottam össze, és vízhozamban semmivel nem volt jobb tőle az Elpumps.

(#34615) peppe79 válasza Intel fan11 (#34612) üzenetére


peppe79
senior tag

"Gagyi" kínai ide-vagy oda, a Leo szivattyúk már évek óta bizonyítanak. Menj be egy gazdaboltba, és nézd meg, hogy mi a választék. Többségében Leo, vagy Pedrollo, és nem azért, mert ezeken magasabb a haszonkulcs.

(#34616) peppe79 válasza Dluinet (#34613) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem mintha egyébként ezen múlna, de a Güde egy alsó kategóriás márka, a termékeik pedig Kínában készülnek. Ugyanúgy, ahogy a Straus Austria gépeknek sincs túl sok köze Ausztriához.

A Gardena meg egy erősen túlhájpolt márka. A műanyag burkolatos, 6-7 kg súlyú szivattyújuk árán már egy tisztességes, öntvényházas Pentax szivattyút kapsz. Ég és föld a különbség.

(#34617) Fkris


Fkris
őstag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata, mit lehet akkor tenni, ha a terméket X ként hírdetik, és mint utólag kiderült, Y?
Értem ez alatt azt, hogy egy gorenje ei57337ax-at hírdettek az oldalon, ami indukciós, de hazahozva, beüzemelve kiderült, hogy egy gorenje ec 57320 ax-ról volt szó?

Utóbbi nem indukciós, hanem sima kerámia, infra fűrőszálas konstrukció.

És ez azért nem mindegy, főleg, ha az árkategóriát is nézzük.

Köszi a segítséget!

Ui.: mindenképpen írok holnap a cégnek, sőt, fel is hívom őket, hogy mit ajánlanak, mit tehetünk ez ügyben, csupán kiváncsi vagyok, járt-e már így valaki, mik lehetnek az ésszerű követeléseim (lévén se előbbi gépet, se utóbbit nem forgalmazák már semerre, utolsó darabot hoztuk el)?

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#34618) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Hűtőgép vásárlás előtt állunk. Minek lenne több értelme?

A) Venni egy nagyobb, kombinált hűtőt, pl. Liebherr CTN 5215, 332l/86l (~168.000 HUF), vagy

B) Venni egy 395 literes egyajtós AEG (125.000,-) vagy Electrolux (110.000,-) hűtőszekrényt és mellé egy 60K-s, 90+ literes Electrolux vagy Liebherr fagyasztót?

Fogyasztás tekintetében kb. azonos lenne mindkét megoldás, helytakarékosság szempontjából persze nem mindegy, de megoldható a két külön szekrény, kényelmesen elférne.
Ha jól tudom, a 85 cm-es fagyasztót akár pult alá is betehetem, legalábbis az Electroluxot mindenképp - csak nem tudom, fagyasztót beépíteni egészséges-e.

Szerk: vagy mindez felesleges rongyrázás, legyek olcsójános és vegyek inkább 97K-ért egy Indesit Taa5-t (341/94l) , vagy 112K-ért egy Hotpoint-Ariston ENTM 18210-t (340/95l)? és rosszabb esetben öt év múlva újból ugyanennyiért egy másikat? :D

Előre is köszönöm a segítséget!
Péter

[ Szerkesztve ]

(#34619) Intel fan11 válasza Dluinet (#34610) üzenetére


Intel fan11
őstag

Nálunk nem homokos a víz! Azzal nincs gond! Igazából már eldöntöttem leot veszek! Csak kérdés 90/55ér e annyival többet a 90/46tól mint amennyivel drágább! Jóval többet fogyaszt, de nekem annyival többet is ad vissza nyomásba?

Battletag: hojszi#2983

(#34620) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok, nem feltétlen háztartási gép téma, de nem találtam jobb topikot. Szóval van itthon egy Saulnier Duval kombi kazán, és a nyomás 0.7 bar körül van, kb 3 hete volt feltöltve. Szóval valami bibi van. Vagy megy el a víz valahol vagy nem tudom. Mindenesetre fel kellene töltenem a rendszert, de a kis kék csap az alján nem akar megmozdulni. Van valami amit ki kell esetleg akasztani mielőtt elforgatom? Igazából azt se tudom melyik irányba kellene...

Már sikerült. De sajnos szerintem 2-3 hét múlva megint tölthetem.

[ Szerkesztve ]

(#34621) peppe79 válasza Intel fan11 (#34619) üzenetére


peppe79
senior tag

Nulla információ alapján nehéz bármit is mondani. Mekkora a kút megengedett max. vízhozama? Az üzemi vízszint magassága?...Egy kis virágoskert locsolására kell, vagy mondjuk egy 400 m2-es gyepfelület öntözésére? Ha utóbbi, akkor mivel? (egyszerű négyszög esőztető, szórófej...)...A tömlő/kpe cső hossza, átmérője, csatlakozók?...
Hasraütés-szerűen mondhat bármit az ember.

(#34622) Intel fan11 válasza peppe79 (#34621) üzenetére


Intel fan11
őstag

63as kopeny cso van. Ebben 10 meteres 40es kpe cso labszeleppel. 5-7 meteren van a nyugvo viz. 2 meteres kutbol kell felemelni a vizet. 3/4edes 50 meteres tomlon. Kor atmeroju szorofejjel. 100 nm fuvet + kis zoldseges kertet locsolunk, akar 1szerre szeretnem locsolni megfelelo nyomassal! Viz hozamot nem tudom.

Battletag: hojszi#2983

(#34623) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Sziasztok
Jelenleg kezdek bele egy panel kecó felújításába.
Teljes körű felújítás és kb tényleg tégláig szét lesz robbantva.
Szeretnék venni, mosogatógépet, indukciós főzőlapot, és sütőt is, mind a hármat beépíthető változatban.
Úgy ahogy már próbáltam nézelődni a neten (kb du 4-óta folyamatosan ezt csinálom :D ) de gondoltam írok ide is, hátha tudok segíteni a döntésben.
Jelenleg egyedül birtoklom eme hatalmas lakást, de nem tudhatom mit hoz a jövő, így a mosogatógép a kérdéses, hogy hány terítékest nézzek, mert itt nem jutottam még dűlőre sem a teríték sem a márka kapcsán.
Árban természetesen szeretném olcsón megúszni (mint mindenki más) de nem a legolcsóbbakat keresem, nyilván próbálnék olyan termékeket nézni amik lehetőség szerint minél több szolgáltatást és funkciót kínálnak az adott árhoz mérten, és nem túl drágán teszik ezt, esetleg hosszú garanciaidővel rendelkeznek, (ez csak jelent valamiféle biztonságot)

Szóval eddig ezeket néztem, a sorrend megegyezik azzal, hogy melyiket hova tenném a vételi listámon.
Beépített főzőlap:
GORENJE IT 614 CSC
ELECTROLUX EHI 6540 FHK
WHIRLPOOL ACM 822/NE

Beépített sütő:
GORENJE BO 635 E11X

Beépített mosogató:
GORENJE GI 61010 X

Ezekkel van valakinek tapasztalata, megvehető készülékek, vagy vagy olyan amit inkább kerüljek?
Minden ötletet és véleményt szívesen fogadok.
Köszi előre is. :R

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#34624) numera007 válasza HellGreg (#34620) üzenetére


numera007
tag

Hello. A tágulási tartály nyomása be van állítva? Egy autó gumi szelep van rajta azon keresztül kell felpumpálni az üzemi nyomásra, utána ellenőrizni a szelepet, hogy rendesen zár-e.

[ Szerkesztve ]

(#34625) emre válasza Peterhappy (#34618) üzenetére


emre
veterán

Nálunk lett egy sima fagyasztó nélküli hűtőszekrény, meg lesz még egy fagyasztó szekrény is mellé.
A kombinált jóval többet fogyaszt a sima hűtőnél, és amúgy is szükségünk van 200 liter feletti fagyasztó kapacitásra.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#34626) Csabroncka válasza Shkiz0 (#34623) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Panelt elég nehéz tégláig bontani ;)

"in medias res"

(#34627) Ferike81 válasza Intel fan11 (#34600) üzenetére


Ferike81
senior tag

Az egyik 750w-os, a másik 1100w-os. Az egyébként nem minden, hogy a szivattyú mit tud. Tudni kellene a kút mit tud. Ha van vízhozam bőven akkor mehet a nagyobb szivattyú, mert ha nincs elég víz akkor kiszívja a nagy teljesítményű szivattyú. Ha a nyugvószint mélyebben van akkor jobb az erősebb szivattyú, mert minél közelebb van a 9 méterhez a vízszint annál kisebb a vízhozama a szivattyúnak. Ez a két szivattyú közel hasonló a teljesítménye. Meg kell nézni a gyári leírásokban a teljesítménygörbét, és a te igényeidhez valamint a kút adottságaihoz a legjobbat választani.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#34628) Elemental válasza Shkiz0 (#34623) üzenetére


Elemental
addikt

Az általad linkelt elux főzőlapot használjuk közel másfél éve. Eddig jól működik :)

(#34629) Intel fan11 válasza Ferike81 (#34627) üzenetére


Intel fan11
őstag

Vizhozamot hogy lehet megtudni?

Battletag: hojszi#2983

(#34630) pjen válasza Intel fan11 (#34629) üzenetére


pjen
félisten

Rá teszed a szivattyút,elindítod.meglátod mennyi vizet tud szállítani számot tevő szint esés nélkül.Annyi a víz hozama.Ez nem állandó,ha sok eső van,nagyobb a hozam,szárazságban kisebb.

(#34631) Shkiz0 válasza Csabroncka (#34626) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

A falak téglából vannak, csak felül és a sarkokban van beton hála égnek :P

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#34632) Peterhappy válasza emre (#34625) üzenetére


Peterhappy
őstag

Szia, koszi a valaszt! Fogyasztas tekinteteben minimalis lenne a huto+fagyo vs. kombi fogyasztasaban az elteres. Ha 150+ literes fagyo kellene, nem gondolkodnek, igy igen. A kombi mellett szol a helytakarekossag (bar ez nem prioritas) es a 70cm szelesseg, viszont technologia es megbizhatosag szempontjabol talan jobb ket kulon spec gepet vasarolni, mint egy (szandekos a tulzo szohasznalat) korcsot :)

(#34633) BB9000 válasza Fkris (#34617) üzenetére


BB9000
senior tag

A terméket átvételkor kell ellenőrizni, nem utólag. Ha átvetted, azzal elismerted, hogy ez az, amit rendeltél, ez kell neked. Akár a boltban történik az átvétel, akár otthon.

Ami ebben az esetben nem számít:
* mit hirdettek,
* mit gondoltál,
* mit mondtak neked,
* mit gondolt közben aki mondta, stb.

Ami számít:
* mi van a számlán
* mi van a dobozban
* mi van a dobozra írva

Ha az ellenőrzést elmulasztottad, vagy hanyagul végezted el, átsiklottál afölött, hogy nem azt kaptad, amit szerettél volna, akkor netes rendelés esetén élhetsz a 14 napos elállási jogoddal. Visszaviszed és max 30 nap elteltével visszakapod a pénzed. Ha nem netes, akkor ez sajnos nem opció. Akkor az eladó jóindulatára vagy utalva. Ha normális, akkor visszaveszi és ad egy olyat, amit szerettél volna. Ha nem ilyen gáláns, akkor nem ad másikat és nem veszi vissza. Nem köteles!

Mit lehet tenni akkor, ha elmész a boltba és ott nem kapható az a termék, ami a reklámújságban szerepelt ? Semmi olyat nem tudsz tenni, ami neked jó. Sok ember vesz egy másik terméket, ha már úgyis ott van a boltnál. Ez a boltnak jó, mert ilyenkor a vásárló már nem tud megfelelő döntést hozni a vásárlásról és megvesz olyat is, amit máshol olcsóbban megkapna. Annyit tudsz tenni, hogy azt a boltot kerülöd.

(#34634) Csabroncka válasza Shkiz0 (#34631) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Akkor az nem panel lakás :N

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#34635) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Sziasztok!

Indukciós főzőlapot tervezek vásárolni a jövőben, (ezt a Bosch-t), és "hozzá" egy gázmentes lakást, szóval kardinális szempont.

Na most került ide egy ilyen minimál Sencor főzőlap.
Nagyon jó, de a réteges acéllábassal magasabb teljeítményen (függetlenül, hogy ez szakaszosan melegít,) majd szétmegy a fejem a sípolástól. Rámértem, és leesik a frekvencia 19.5 kHz-re, és hát sípol a lábas, ezt én bőven hallom. Öntöttvassal 20.5 kHz alá nem megy, ezt úgyan nem hallom, de ez se valami jó.

Amit tudni szeretnék, hogy ez csak azért van, mert hát tizenkét ezresért ennyit tud, vagy a tízszer ennyibe kerülő is ilyen használhatatlan? (Mondjuk ennél a Sencornál azt se zárnám ki, hogy egyéb baja van, mert nem új.)
Az, hogy zúg a ventije nagyon hangosan, egy dolog, legalább hűt. Még a berregése se gond, mikor fűt, de a sípolás az elfogadhatatlan.

Esetleg akinek indukciósa van, és mellé egy frekvenciát mérni tudó műszer, legyen már olyan kedves rámérni. Csak az edényhez kell nyomni a mérőcsúcsot, a másik csúcsot pedig kézbe fogni.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#34636) dh66e válasza Fkris (#34617) üzenetére


dh66e
veterán

Netes rendelésnél simán elálsz csomagolás legyen meg.

(#34637) Tonyk


Tonyk
veterán

Igaz nem kifejezetten háztartási gép, de hátha valakinek kell. Philips SoniCare termékekre -30% a Philips webshopjában. Kuponkód: OHCDAY2018

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#34638) st6969 válasza BB9000 (#34633) üzenetére


st6969
őstag

Szerintem leginkább az számít, hogy mire adta le a rendelést. A rendelést rögzítik, arról van egy visszaigazolás. Ez tartalmazza a rendelt típust pontosan. Ha ehhez képest mást szállítanak ki, az hibás teljesítés. Nyilván szerencsés, ha erre átvételkor fény derül, de sok esetben erre nincs lehetőség (kinézetre hasonló, de más műszaki tartalom, nem mindig életszerű, hogy ez rögtön kiderül, akár egy olyan esetben, ha pl. rendel egy laptopot, de nem 8GB memória van benne, amit műszaki tartalomként írtak, hanem csak 4, stb...a futár nem fogja megvárni, hogy lefuttasson egy teszt programot).
Egyébként pedig valóban ott a 14 napos elállás, ha netes rendelés volt. Fontos, hogy minél hamarabb és írásban tegyen bejelentést. Ha nem netes rendelés volt, akkor már komplikáltabb kicsit a helyzet, ahogy írtad is.

(#34639) peppe79 válasza BB9000 (#34633) üzenetére


peppe79
senior tag

Egyszerű a dolog: a garijegyen szerepel a termék gyári száma, és modellszáma. A szándékosságot (átverés) kizárva, könnyen kideríthető, hogy esetleg az eladó hibázott-e. Ha igen, akkor az ő felelőssége alól nincs kibúvó, függetlenül attól, hogy webáruházból történő eladásról van szó, vagy sem.

(#34640) HellGreg válasza numera007 (#34624) üzenetére


HellGreg
őstag

Szia. 3 hete voltak kint szerelők, gondolom beállították mert azt mondták hogy minden oké magával a kazánnal. Ha elmegy a nyomás akkor valszeg szivárog a rendszer. Sajna nem értek hozzá de hogy eddig egy év alatt ment le annyi nyomás mint most 3 hét alatt az mire utalhat? Gondolom nem a kütyü :(((
Annál is inkább hogy a kazán környékén nincsenek víznyomok.

[ Szerkesztve ]

(#34641) Intel fan11 válasza gabor9991 (#34605) üzenetére


Intel fan11
őstag

Na vegul ilyet vettem. Jovoheten lesz felszerelve. Ennek a 90/46nak tuti tudni kene h kor alaku szorofejjel 2 fele locsoljak?

Battletag: hojszi#2983

(#34642) pjen válasza Intel fan11 (#34641) üzenetére


pjen
félisten

Be üzemeled,rögtön kiderül mennyi a kút vízhozama.

(#34643) HollywoodBoy


HollywoodBoy
tag

Sziasztok!

Tűzhelyet szeretnénk vásárolni. Alul villanyos lenne, felül gázos. 60cm standard szélesség a fontos. Nem lesz beépítve.
Esetleg van ajánlott 100.000 Ft körül?
Visszaolvastam a "Tűzhely" szóra rákeresve, de nem találtam nagyon ajánlást...

Köszi előre is! :R

(#34644) #94529552 válasza HollywoodBoy (#34643) üzenetére


#94529552
törölt tag

Pedig van rá 453 találat+ még a hozzá tartozó válaszokat is el lehet olvasni.
De neked inkább kombinált tűzhelyre kellene keresni[link], itt márka és tudás alapján is válogathatsz. Pl. pár kijelzős típus[link].

[ Szerkesztve ]

(#34645) albiosz válasza HollywoodBoy (#34643) üzenetére


albiosz
őstag

Kombiban Gorenje/mora volt ajánlott, amikor én vettem. Teszi a dolgát azóta is.

(#34646) pjen válasza HollywoodBoy (#34643) üzenetére


pjen
félisten

Kombinált Gorenjét nemrég vettünk, eddig jó.

(#34647) Intel fan11 válasza pjen (#34642) üzenetére


Intel fan11
őstag

Ekkora szivattyú kitudja használni a kutamat? A feljebb leírt adatok alapján? víz hozam úgy derül ki ha maxon kihasználja nem?

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#34648) HollywoodBoy válasza #94529552 (#34644) üzenetére


HollywoodBoy
tag

Igen, köszi. Nézem Őket. Az Árukeresőn az a baj, hogy a szélességre nem lehet szűrni, pedig a 60 cm az fontos. Amiket pl. Te is küldtél onnan az mind 50cm-es ami nekem nem jó,

@albiosz és pjen:
Esetleg tudnátok konkrét típust mondani ami nektek bevált?

Köszi előre is! :R

(#34649) albiosz válasza HollywoodBoy (#34648) üzenetére


albiosz
őstag

Itt írtam róla.

Ediginél kifutott, máshol nem tudom van-e, de gondolom az újabbak is hasonlóak.

(#34650) gabor9991 válasza Intel fan11 (#34641) üzenetére


gabor9991
őstag

Jónak kell lennie.
Mielőtt használatba veszed, mérd meg a vízhozamot.
Az enyém kb. 45liter/perc hozammal 2 szórófejet simán kiszolgál.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.