Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28201) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Lassan tényleg aktuális lesz a hűtőgép cserénk és kérnék egy pici segítséget!
A napokban nézegettem sokat és alulfagyasztósra esett a döntés.
Márkák terén mi az ajánlott?Liebherr az jó tudom,bár arról is olvastam most rosszat és elég drága az alulfagyasztós változat.
Indesit?Nekem egészen szimpatikus volt árban és energiaosztályban is.De itt a fórumon elég sok rosszat olvastam most. :D
Mennyire érdemes A++ kategóriában gondolkodni?Amennyivel drágább annyival többet spórolok az vajon?
Vagy A+ legyen minimum és nem éri meg a felárat a több plusz?

Köszönöm!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#28202) #40553216 válasza VIPowER (#28198) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem nézel te túl sok horrorfilmet? :DDD

(#28203) Lala6


Lala6
őstag

Még mindig dilemmázok a hűtő cserén.

Szerintetek érdemes lecserélni egy amúgy jól működő 12 éves Candy CPCA-305 típusú hűtőt egy új Bosch KGV39UL30 típusúra? Az új kedvezményes ára most 112e ft körül alakulna 5 év garival.
Modernebb, kicsit nagyobb az új, a régi elég hangos, de már újkorában is ilyen volt, más bajom nincs vele.

Holnapig van a Media-ban akció, addig kellene döntenem. Úgy számolok, hogy a régiért talán kapok 30e forintot, így 80e forint körül lenne a csere. Megéri lecserélni, vagy használjam a régit kifulladásig?

(#28204) peppe79 válasza Lala6 (#28203) üzenetére


peppe79
senior tag

30 ezerért eladni egy 12 éves Candy hűtőt? Nem állítom, hogy lehetetlen, de nekem vásárlóként nem érne ennyit. Meg ha elegendő kapacitású a hűtőtere, nem zavar a hangja, és működik, akkor mi értelme egyáltalán eladni? Az új Bosch hűtő esetében csak egy márkanevet vásárolnál (abban is valami egyszerű Jiaxipera, vagy hasonló, olcsóbb kompresszor csücsül).

(#28205) Intel fan11 válasza peppe79 (#28194) üzenetére


Intel fan11
őstag

LEO mellett döntök az tuti. Mindenki a környezetemben ezt ajánlja, de a 2 közül melyiket vegyem?

Az XJWm 90/46 vagy 90/55?

Battletag: hojszi#2983

(#28206) zoltan6 válasza peppe79 (#28204) üzenetére


zoltan6
őstag

20-ért adtam el a 20 éves alulfagyasztós zanussimat,lehet nem kellett volna,az még hűtő volt,2 kompresszoros,csak ajtógumit kellett volna cserélni.
Zanussit vettem szintén helyette,de ég és föld a különbség,2 éves de már rohad,ajtógumi kiszakadva,már fogantyút kellett rajta cserélni,fagyasztófiókok eleje gyenge műanyag,törik 4-es fokozaton használva felső polcon nem dermed meg a zsír,alsó zöldséges fiókban megfagy a paradicsom.vagy az 1 kompresszorosaknak mindegyiknek ilyen kiegyenlítetlen a hűtése? legközelebb 2 kompresszorosat veszek csak. :(

(#28207) #94529552 válasza zoltan6 (#28206) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az a gond a Zanussinál, hogy ugyanaz a technika, mint az Elux, de direkt lebutítva, és olcsó gagyi anyagokból csinálják valami hülye piaci pozicionálás miatt. Én úgy tudom, hogy már nem gyártanak 2 kompresszoros hűtőt. Hőmérséklet kiegyenlítésre ventilátort használnak.

Nekem tetszenek a Bosch hűtők, főleg 5 év garival, és nem emlékszem innen tömeges panasz áradatra, hogy tönkre mennek a kompresszorok, és más márkánál se látok hasonlót, persze attól még lehet. De ha minden gyártó azt használ majd, akkor ne vegyünk hűtőt?

(#28208) V.Stryker válasza peppe79 (#28190) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát nem tudom eldönteni mi legyen. A gyári gumi hozzá 15k. A legnagyobb gond, hogy ragasztott, így szívás lesz az egész, már előre látom.

Amúgy egy Electrolux ERB34003W8 típusú hűtő.

Más. Tűzhely.

Egy hónap múlva kell vegyünk egy kombinált tűzhelyet, ami 50cm széles. Elképzelésem szerint felül gáz, sütő elektromos, légkeveréses és inox kivitel. Mindezt olyan 80k környékén. Kinéztem a Zanussi ZCK552G1XA -t ami megfelel az igényeknek. Van esetleg más javaslat? Hasonló árban van ebből ELectrolux, ami tökre ez, csak más néven látszólag, 1-2k-val drágább talán.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#28209) sandró60 válasza V.Stryker (#28208) üzenetére


sandró60
addikt

Nekem 10-évig volt Bosch inox tűzhelyem azzal a paraméterekkel,mint amit írtál.Csak azért ajándékoztam el a rokonságba,mert az inox felületet nehezen lehet tisztán tartani.A legkisebb "újlenyomat" is meglátszott rajta .A javaslatom ,hogy zománcozottat vegyél.Inoxot soha nem fogok venni :D

(#28210) V.Stryker válasza sandró60 (#28209) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Színben ez megy a konyhához. :D Fehér nem, fekete nem tetszik.... mi marad még? :D

amúgy a mostani beépített is inox, mi nem észleltük ezt a problémát.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#28211) zoltan6 válasza V.Stryker (#28210) üzenetére


zoltan6
őstag

jó az inoxos,csak a főzőlapja legyen zománcos,mint pld. a gorenje tűzhelyek,nekünk ez van:
[link] :K

(#28212) vzozo válasza VIPowER (#28199) üzenetére


vzozo
senior tag

Az új tulaj is észre fogja venni hogy gond van, és téged fog keresni.

Nyilván hibaleírással adnám el, nem hiába írtam párezer forintot egy anno százezres hűtőre...

(#28213) V.Stryker válasza zoltan6 (#28211) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Az elektromos programóra miket tud? Gondolom olyat nem lehet még ezektől elvárni, hogy lekapcsoljon a sütő ha lejár az időzítő. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#28214) zoltan6 válasza V.Stryker (#28213) üzenetére


zoltan6
őstag

de tudja,vannak rajta ilyen funkciók,de sose használtuk még,csak az óra miatt vettünk ilyet,hogy legyen a konyhába óra,jobban szeretem nézegetni a kaját,hogy mikor készül el,mint programozgatni.Nézd meg a honlapján a kezelési útmutatót,abba benne van,hogy miket tud.
használati útmutató

[ Szerkesztve ]

(#28215) blattida válasza Intel fan11 (#28205) üzenetére


blattida
nagyúr

A leírásod alapján nektek a 90/46-os is bőven elegendő.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#28216) spidersoft


spidersoft
senior tag

Üdv!

Most telt be a pohár a hűtőszekrényünkkel... Egy Whirlpool ARC 5554-ről van szó. Szeretnék venni egy új gépet, de előtte informálódnék, mert nem szeretnék újra belefutni egy efféle vacakba. A problémám a következő vele: időnként *visszaolvasztja* a termékeket. Többször nyúltam már rá húsra a fagyasztóban, aminek a külső egymillimétere puha volt, több doboz fagyit gallyravágott (a fagyi összeesik pillecukor-szerű ragacsos szivaccsá, a fölötte lévő teret meg hó tölti ki -- mindezt gyárilag lefóliázott dobozos jégkrémmel, de ezt a viccet megcsinálja tésztás dolgokkal is, pl. baguette vagy efféle). Bónusz probléma, hogy a fenti, nem fagyasztós rekeszben elég nagy hiszterézissel változik a hőmérséklet, +2..+9°C között mérem anyám inzulinjai között (a zöldséges rekeszben vannak). A fagyasztó 1-2 naponta van kinyitva, a hűtő meg napi max. 4-5x, szóval nem jár a kilincs kézről kézre, szerintem ez még nem sok...

Mit javasoltok, vásárlásnál mit nézzek, hogy ne fussak bele hasonlóan bizonytalan készülékbe? Új készüléknél honnan deríthető ki egyszerűen a beltér? Literben adják meg, ami kábé semmit nem mond -- belső XYZ méret volna a mérvadó, mert nagyon nem mindegy, hogy mekkora egy polc felülete.

Esetleg egy side-by-side stabilabb választás lenne? Ha nem muszáj, nem vennék ilyet, mert ahol pártíz éve meg van szokva a hűtő, ott max. 80cm széles valami fér el... azok meg vagy nagyobbak, vagy már ránézésre is keskeny a polc bennük. A jelenlegitől kisebb gépet semmiképp nem akarok venni (néha még ebben is megy a tetris, hogy elférjen minden. Persze a biztosabb működésért lehetne találni másik helyet, ha úgy van...

Köszönöm előre is a segítséget :R

(#28217) Zola007 válasza spidersoft (#28216) üzenetére


Zola007
veterán

inverteres, no frost hűtőt nézz
Nekünk is sokféle termék van benne, aminek 2-4 fok ideális

Hagyományos hűtőnk is van (Zanussi), de abban mindenhol más a hőmérséklet (3-8 fok)

Előtte egy Gorenjet vittek vissza gariban, mert abban akár 8 fok különbség is volt a polcok között, utána vettük az LG-t.
Azzal védekezett a Gorenje ügyfélszolgálatos, hogy "a technológia ennyit tud". Mondtam neki, hogy akkor ideje lenne befejezni ezen technológia gyártását, ha ők is tudják, hogy a nem bírja a hűtőjük ellátni az egyetlen funkcióját: hűtsön

A no frostos inverteres LG hűtőnkben ha beállítom a 3 fokot, akkor mindenhol 2-4 fok van a normál térben.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#28218) Zola007


Zola007
veterán

Én ellenben fagyasztószekrény keresnék
Ősszel szoktak akciózni?
Kellene egy 200-250 liter körüli, erre tudtok esetleg most jó ajánlatot 110e Ft alatt?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#28219) polonic válasza spidersoft (#28216) üzenetére


polonic
félisten

Liebherrol jo velemenyek vannak. Vagy boschok 5 ev garival.

(#28220) Orlin válasza polonic (#28219) üzenetére


Orlin
addikt

Itt rendesen kapja a Liebherr.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#28221) K Norbi válasza spidersoft (#28216) üzenetére


K Norbi
addikt

Én most ezt vettem Electrolux EN3201MOW
10 év múlva megírom bevált e. ;]

Whirlpool hűtőt nem vennék, se mosógépet büdös pocsolya szaguk van, rozsdásodnak.

[ Szerkesztve ]

(#28222) Csabroncka válasza Orlin (#28220) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Igazából ez egy vélemény - itt a fórumon legalább van 10 ember akinek Liebherr-e van, és legalább 40 akinek ilyen problémái márkától függetlenül nem voltak a vásárolt hűtővel, mert nem akar 18 fok alatt a lakásában élni ;] vagy ha olyan helyre veszi eleve bekapcsolja.

Én marhára nem akarom szabályozni külön a fagyó hőmérsékletet legyen -8 alatt azt jóvan! Igazából a korábban leírt nem egyenletes hőmérséklet sem zavar, hozzászokik az ember, hogy a gyorsan romló alulra kerül, illetve inkább a rendszeres friss áru, mint a hetekig tárolt - sajnos a hűtő nem tudja azt produkálni amit egy szellőző hideg spejz vagy pince :(

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#28223) spidersoft válasza Zola007 (#28217) üzenetére


spidersoft
senior tag

Nekem nem az a bajom, hogy mindenhol más a hőmérséklet, hanem az, hogy ugyanott is szór 2-9°C között :D Meg hogy megolvasztgat mindent a fagyasztójában... néha rendesen meleg az ajtaja.

Inverterest, úgy látom, egyedül az LG gyárt. (legalábbis edigitalnál lehet rá szűrni, mást nem adott ki). Nincs valami ötleted, hogy más gyártóknál mi jelenti ugyanezt? :DDD

(#28224) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Néztem a LEO 90/46 és 90/55-ről termékleírást. Ha jól értelmezem mind2 90 litert tud tolni csak az 1ik 46 métert tud emelni a másik meg 55 métert. Fogyasztásban a 46os jobb mert csak 750 wattos az 1100-al szemben. a 46os műanyag lapátos az 55-os meg bronz lapátos! Van még különbség? Lényegében mit számít az a + 9 méter emelés? Jobb lesz tőle a víznyomásom? Azért kérdem, mert ha megoldható én locsolnék 1szerre 2 fele is! Pl kertet + a füvet!

Battletag: hojszi#2983

(#28225) attiati


attiati
veterán

Huto hatuljan megtalaltam a vízelvezető nyílást.

Benne van egy muanyag hosszu szaru valami. Elvileg a nyilas tisztitasara szolgal. Az normalis, hogy az allandoan benne van?

(#28226) attiati válasza attiati (#28225) üzenetére


attiati
veterán

Marmint a belso, hatso falán.

(#28227) K Norbi válasza attiati (#28225) üzenetére


K Norbi
addikt

Muki azt mondja benne kell [link]
Hűtőgép beüzemelés
4.20 tól

(#28228) pjen válasza attiati (#28226) üzenetére


pjen
félisten

Engedj oda pici vizet,kifolyik,ha nem mozgasd a pálcát,hogy szabadon follyon.Lehet csak akkor kell,ha valamüért eldugul,tisztítani.

(#28229) spidersoft válasza attiati (#28225) üzenetére


spidersoft
senior tag

egyrészt az egy szűrő is, ami a nagyobb darabokat nem engedi be a lyukba, másrészt így mindig kéznél van... arra szolgál, hogy a hátul lefelé menő gégecső felső, meredeken kanyarodó szakaszát ki lehet vele kotorni. néhány hónap alatt nyálkás baktériumtelep ver tanyát a csőben, ami hamar duguláshoz vezetne -- ezzel meg lehet őket bolygatni, és lejjebb lehet szuszakolni a dzsuvát... amúgy évente egy-két alkalommal, amikor már kéri a hűtő a belső tisztítást (használattól függően, nyilván) én elhúzom a hűtőt, a motorról leveszem a párologtató tartályt és kimosom, a gégecső alsó végét kiszabadítom és belelógatom egy vederbe, és felülről, ahogy mosom a belsejét, bő vízzel megkínálom a lyukat (jó meleg, de nem forró két litert lecsurgatok rajta, aztán a cső alját ledugózom, kap egy deci hipót és felöntöm vízzel, majd fél óra múlva leengedem a vederbe és megint vagy két liter hideg vízzel szépen átöblítem. mindez nyilván a vederbe csurog le... igen randa redvát szokott kihozni. a tartályt is hipózni szoktam. ami fontos, hogy a hátfalhoz, különösképp a pöcökhöz vezető árokhoz lehetőleg semmi ne érjen hozzá (ételtároló edény, felvágott papírja, szalámi csücske, stb), mert az levezeti onnan a vizet, ami egy az, hogy eláztatja az érintett kaját, másik meg, hogy becsurog a hűtőbe, és hajlamos takaros tavacskát képezni a fiókok alatt...

(#28230) K Norbi válasza spidersoft (#28229) üzenetére


K Norbi
addikt

Ez hasznos tanács :R

[ Szerkesztve ]

(#28231) attiati válasza spidersoft (#28229) üzenetére


attiati
veterán

Egy éve heti 1 liter víz gyűlt össze a hűtő aljában :) Az egyik kihúzható fiók pereme takarta el a vízkivezetőt, azért nem találtam. Ami persze teljesen el volt dugulva és tele van dzsuvával.

Kézikönyven is írták, hogy évente egyszer érdemes hozzáférni a párologtató tartályhoz. De ez egy beépített hűtő.

Az ilyenek mögé hogyan lehet hozzáférni?
Ha nem férek hozzá a cső másik végéhez, akkor is önthetek bele valamennyi vizet, amit el bír párologtatni a másik végén? Vagy hogyan lehet kitakarítani?

(#28232) K Norbi válasza attiati (#28231) üzenetére


K Norbi
addikt

Az ilyenek mögé hogyan lehet hozzáférni?
Vagy így [link] vagy ki kell bontani ahogy összerakták úgy szét is lehet szedni. ;]
Hát max öntesz bele kicsi 20% os ecetet oszt jó napot.

[ Szerkesztve ]

(#28233) Zola007 válasza attiati (#28231) üzenetére


Zola007
veterán

Évente egyszer érdemes kihúzni a beépített hűtőt is a nyár végén.

Én a takarítást úgy oldottam meg, hogy fogtam egy dupla szál 3 mm-es fűnyíró damilt és a hűtőtér felől átdugtam a vízkivezető csövön.

Utána valamivel bedugod a tálca felőli végét a csőnek és a hűtőtér felől feltöltöd egy 20 ml-es fecskendőből 20%-os ecettel, hagyod állni egy fél órát, majd dugót kiveszed és alaposan átöblíted tiszta vízzel.

Utána megint damilozás, hogy a feloldott koszt is kivigye.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#28234) peppe79 válasza V.Stryker (#28208) üzenetére


peppe79
senior tag

A gyárinál 15 ezerért csak magát a normál hűtőtér ajtógumiját kapod! A mélyhűtőé még plusz 13,5 ezer lenne. Többek közt emiatt is kell óvatosnak lenni használt hűtő vásárlásakor.

(#28235) attiati válasza Zola007 (#28233) üzenetére


attiati
veterán

"Évente egyszer érdemes kihúzni a beépített hűtőt is a nyár végén."

Mármint arra érted, hogy érdemes leolvasztani? De miért pont nyár végén?
Gondoltam rá, de inkább télen, amikor van hova kirakni a kaját :)

"Utána valamivel bedugod a tálca felőli végét"
Az hol van és hogyan férsz hozzá?

(#28236) peppe79 válasza Intel fan11 (#28205) üzenetére


peppe79
senior tag

Így, hogy nem tudunk semmi konkrétumot, nehéz bármit is mondani. Nem tudjuk, hogy milyen mély a kutad, milyen mélyen van a nyugalmi vízszint, milyen távolságra kell eljutattni a vizet, milyen öntözőt szeretnél rákötni, mekkora területet öntöznél vele stb-stb. És ami a legfontosabb: azt sem tudjuk, hogy mennyi a kutad vízhozama (?).

(#28237) Zola007 válasza attiati (#28235) üzenetére


Zola007
veterán

Nyáron sokat megy, sok a légnedvesség és párakicsapódás a hűtőben, akkor gyűlik benne össze a legtöbb folyadék és dzsuva
Az állandó 27-28 fokos meleg víz a csőben és túlfolyótálcában pedig kiváló táptalaj.

Természetesen nem nagy bevásárlás után érdemes takarítani :)
Ilyenkor felhasználok belőle mindent, amit lehet az előző pár napban.
Ha ügyes az ember, akkor belső tér takarítással együtt megvan egy óra alatt.
Addig bebugyolálod a fagyós dolgokat 2-3 törölközőbe és berakod egy kartondobozba.
Simán megtartják a hideget. Én szoktam ilyenkor előre fagyasztani le jégakkut vagy pár zacskó vizet, azzal gond nélkül kibírja órákig egy kartondobozban

Azt nem tudom, hogy a ti hűtőtöknél hol van és mennyire van beépítve.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#28238) peppe79 válasza Intel fan11 (#28224) üzenetére


peppe79
senior tag

Egy példa: az én szivattyúm (Toyoo T750) max. nyomása 4,6 bar. A nyugalmi vízszint -4 méter, így a szívóágon már alapból 0,4 bar a veszteség. Ha a telek másik felében lévő virágoskertet locsoljuk, ahhoz egy 55 méter hosszú tömlő kell. Ez 0,55 bar veszteség. És akkor tegyük fel, hogy rákötök egy szűrővel ellátott négyszögesőztetőt, az újabb 0,5 bar veszteség. Ha ezt összeadod, máris elkönyvelhetek kb. 1,5 bar nyomásveszteséget.

[ Szerkesztve ]

(#28239) Intel fan11 válasza peppe79 (#28238) üzenetére


Intel fan11
őstag

Akkor leírom amit tudok! :) nem tudom milyen mély a kút! 90es években fúratták az ősök! Köpeny csöves 60as lehet talál. Nem mértem le! 10 méteres kpe cső van benne szívó szál amit szintén nem mértem milyen vastag! 2 méteres aknában van a motor onnan számolva 5 méteren van a nyugvó víz szint. kút tetejéhez felvan vezetve colos vascsó amire 4 csap van szerelve. 2 leghosszabb salog rajta 50 méteres. Igazából jelenleg 1szerre 1 helyen locsolunk de azt se bánnám, ha megoldható lenne pl nyári meleg estéken ha 1szerre tudnék mondjuk kertben paradicsomot meg a kerti füvet locsolni! Erre melyik LEO szivattyú legyen?

Battletag: hojszi#2983

(#28240) attiati válasza Zola007 (#28237) üzenetére


attiati
veterán

Teljesen be van epitve a huto.
Butorlap veszi korul, balrol fal, jobbrol suto. Talán belátok alá. De nem férek mögé.

Hogyan lehet kitakarítani az ilyen hűtő vízelvezetőjét? Szétszerelés nélkül.

(#28241) benfolds


benfolds
őstag

Sziasztok, BOSCH GL 30 BGL3B220 porszivoba milyen porzsákot erdemes venni? Papir, mikroszalas stb? Eleg nagy a szoras arban.

(#28242) Csabroncka válasza attiati (#28240) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ebből a szempontból kevésbé jó a beépített gép nyilván! Azért pár évente (3-4) érdemes kiszedni egy alapos porszívózásra..stb, de pont emiatt ne szedd ki! Egy pici ecetet, vagy Domestost is önts a lyukba, éppen csak annyit, hogy végigfusson a cső falán.

benfolds
Ha lakásban használod kizárólag mikroszálast, a papírt felejtsd el, udvarra, garázsba vagy műhelybe való!

Intel fan11
Ne csak kérdezz állandóan, hanem érthetően olvass és ezek után nézz utána a dolgoknak! Leírtam /leírtuk pontosan, hogy milyen paraméterekkel rendelkező szivattyú kell! Az emelési magasság kit érdekel? a te esetedben. Puffertartályt már választottál, nyomáskapcsoló, szárazonfutásvédelem...stb még mind kérdés, amellett, hogy válassz egy bronzkerekes önfelszívót, ami 7-9 méterig bír felszívni. Még mindig az a kérdés, mire ez a nagy sietség amikor nem is tudod a kút (hozzávetőleges) vízhozamát, beruházol, azt jajveszékelsz, hogy elfogy a víz a kútból 25 perc alatt, és órák mire visszatöltődik! nem értelek, de ez van :(

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#28243) Intel fan11 válasza Csabroncka (#28242) üzenetére


Intel fan11
őstag

Honnan tudjam mennyi viz van a kutban? Mi vagyok en jo? Vagy vizfakaszto? Ha foldfelszint szamolom 7 meteren van a viz! De mivel 2 meteres kutban van 5 meterrol sziv! Kb 50 metert kell tolnia! Tobbet nem tudok rola!

Battletag: hojszi#2983

(#28244) pjen válasza Intel fan11 (#28243) üzenetére


pjen
félisten

Amíg ki nem próbálod nem is fogsz tudni többet.Vegyél egy szivattyú,ne a legolcsóbbat és használd a kutat.Majd kiderül mennyit túdsz egyszerre locsolni.Szentmártonban fúrtunk kutat,a colos szivattyú 4 óráig nem túdta kihúzni belőle a vizet,pedig tartály sem volt.Ha rég nem volt használva esetleg egy kompresszorozás hasznos lehet.

(#28245) Csabroncka válasza Intel fan11 (#28243) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Akkor járj utána, számold ki a vízoszlop térfogatát! Különben az összes tanács és segítség teljesen fölösleges találgatás.
Ha meg meghaladják ezek a képességeidet hívj szakembert! Neked akarunk segíteni!

"in medias res"

(#28246) w.miki válasza w.miki (#28125) üzenetére


w.miki
veterán

Ezek alapján ez az egyajtós hűtőszekrény ajánlott?
ELECTROLUX ERF2004AOW 64eFt
(Egyébként az euronic is összeszedte a pályázat tudnivalóit)
Csak azt nem, hogy melyik régióban mikor indul(t) el.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#28247) BB9000 válasza w.miki (#28246) üzenetére


BB9000
senior tag

Euronics összegyűjtötte ugyan a pályázati infókat, de inkább ne onnan tájékozódjatok. Nem teljes körűek az ottani infók. Itt a hivatalos útmutató. Ezt nézzétek!

[ Szerkesztve ]

(#28248) Intel fan11 válasza pjen (#28244) üzenetére


Intel fan11
őstag

De most is hasznaljuk csak 1 kis 60 literes szivattyu van rajta. Erosebbet akarok.

Battletag: hojszi#2983

(#28249) pjen válasza Intel fan11 (#28248) üzenetére


pjen
félisten

A 60 liter a percenkénti vizhozamot jelenti?Kölcsönözhetsz is egy szivattyút próbára.A azt kéne inkább tudni,milyen mély a kút.Csak a talaj vízig van fúrva,vagy valami komoly érig.A tényleges hozam akkor derül ki ha megszivatod,ha felügyelet nélkül akarod használni,mindenképpen kell egy kis tartály egy úszó kapcsolóval,hogy a szivattyú ne fusson szárazon.

[ Szerkesztve ]

(#28250) Met válasza Intel fan11 (#28248) üzenetére


Met
nagyúr

Lehet segített volna ez az információ már az elején. :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.