Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27101) zoltan6 válasza _Petya_ (#27100) üzenetére


zoltan6
őstag

Sose értettem miért kell ezekkel az energiazabáló elektromos főzőlapokkal szenvedni az olcsó gáz mellett.én még villanyszerelőként sem vennék magamnak soha,kötöttem már be sok embernél,volt akinek még fogyasztásmérőt is kellett elé kötnöm,hogy kitudja számolni mennyibe kerül egy adag kaja.(hát közben rájött,hogy lehet rossz beruházás volt lecserélni az olcsó gázt.)
Mondjuk aki csak hétvégén főz annak nem vészes,de aki mindennap annak a gatyája rámegy a villanyszámlára.

(#27102) blattida válasza zoltan6 (#27101) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha valóban használnál indukciós főzőlapot, akkor tudnád, hogy amit írsz, az konkrétan nem igaz. Mi majd egy éve álltunk át gázról indukciósra, három gyerekkel volt a főzés miatt kb. 2000 forint a gázszámlánk, most ugyanez villannyal havi kb. 3000 forint. Viszont minden sokkal előbb elkészül (kb. 40%-al gyorsabban), ami, azért, nagyon nem mindegy.
Nálunk minden nap van főzés.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#27103) dh66e válasza zoltan6 (#27101) üzenetére


dh66e
veterán

Akkor most visszaköttetem a gázt. :(((

(#27104) Lacess válasza Fr3eWar (#27099) üzenetére


Lacess
tag

Köszi a tapasztalatokat.

Kicsit szomorú hogy nem túl pozitívak.
Néha forgolodóm nagyüzemi konyhák környékén és szinte mindenhol Panasonic mikrokat látok. Érdeklődtem is és kiderült hogy ezek bizony nagyon-nagyon jól teljesítenek. Egyértelmű hogy nem háztartási, hanem ipari gépek, némelyek közel 1misibe kerülnek. Azért remélem hogy a gyártó a háztartási modellekbe is beleadott egy kicsit abból az "eszenciából" ami az ipariakba kerül.

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#27105) .DLL válasza blattida (#27102) üzenetére


.DLL
veterán

Hamarabb megfőne gázon is ha nem lennének ilyen hatékonytalanok a kommerciális gáztűzhelyek égői. :(

Bezzeg ipari környezetben már nem mindegy a hatékonyság, ilyen kialakítással az edény szinte teljesen lezárja az égésteret, nem sok hő megy el oldalra úgy, mint az otthoniaknál.

(P.H.)

(#27106) Zeki válasza .DLL (#27105) üzenetére


Zeki
nagyúr

Azért az égéshez levegő is kell. Szóval annyira nem lehet bezárni a lángot.

(#27107) .DLL válasza Zeki (#27106) üzenetére


.DLL
veterán

Zárt égésterű kazán megvan? ;) Itt is biztosítják azt a levegőt pl. alulról.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#27108) #40553216 válasza zoltan6 (#27101) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nekünk 10 éve van, mostanság ~9000 Ft-os villanyszámla. Én otthon minden nap főzök (igaz, csak magamra). Emellett elektromos sütő van és minden szokásos cucc, légkondi és szárítógép kivételével. Szerintem nem sok pénz.

(#27109) Varoz válasza zoltan6 (#27101) üzenetére


Varoz
őstag

Dehogy! Villanyszerelőként pont az elektromos főzőlap felé kéne menned! Apám a tanyára is azt vett.
Ma már szerintem egy jó elektormos főzőlap kijön a gázfőzőlap fogyasztásán öszességében. De a PB-snél biztos, hogy olcsóbb, apám azt cserélte le.
Ezen felül meg szinte csak előnye van. Esztétikus, könnyen tisztán tartható, csak áram kell, ahol nincs vezetékes gáz, ott ugye csak ezért be kéne vezetni vagy PB palack, de az meg nem éri meg. Plusz a gázos veszélyesebb jóval, maga a tűz is, meg ugye maga a gáz is ha elalszik és szivárog a lakásba.

Ja és akkor a sima kerámiásról beszéltem, az indukciós alapból magasabb liga, annak szvsz nem vetélytársa egyik gázos sem, otthonra.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#27110) polonic válasza _Petya_ (#27100) üzenetére


polonic
félisten

Itt Siemens ED651FSB1E van. Van power management funkcio. Lehet vele korlatozni az ossz teljesitmenyfelvetelt. Es van meg venne fogyasztasmero funkcio is.

(#27111) st6969 válasza zoltan6 (#27101) üzenetére


st6969
őstag

Van néhány "előnye" a gázos főzőlapnak az indukcióssal szemben (nem kell speckó edényszett, sem extra vezetékezés, meg a panel lakásnál a gáz adott), de ennél sokkal jelentősebbek azok a kényelmi, hatékonysági és biztonsági szempontok, amit egy indukciós nyújt. Még ha minimálisan drágább is az üzemeltetése, új beruházásnál nagyon is megfontolandó indukciósra váltani. 7 éve használjuk, soha vissza nem térnék a gázosra. (Biztos nem kevered a normál elektromos főzőlappal :F )

(#27100) _Petya_
A készülék használati utasítását nézd meg, benne vannak a bekötési követelmények, van olyan gyártó, aki szakember általi bekötéshez köti a garanciát. Valószínűleg korlátozás is van benne biztonsági okokból (pl. a miénknél egy fázisra kötve max. 2 felületen tudod maximális teljesítményre állítani).
25A-es biztosíték 4mm2-es vezetékkel egyébként tökéletesen megfelelő lesz.

(#27112) #40553216 válasza st6969 (#27111) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az indukcióshoz sem kell speckó. Mágnesezhető vasat tartalmazó alj kell. A nagyi régi edényeitől kezdve sok mindent lehet használni.

(#27113) .DLL válasza #40553216 (#27112) üzenetére


.DLL
veterán

De gondolom jobb ha vastagabb az alja, mint egy 1mm-es vaslemez. :F

(P.H.)

(#27114) blattida válasza .DLL (#27113) üzenetére


blattida
nagyúr

Attól függ, mit melegítenél vele. Vízforralásra a vékony jobb, de lassú főzéshez a vastagabb.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#27115) BB9000 válasza _Petya_ (#27097) üzenetére


BB9000
senior tag

Felhasználói vélemény: Nekem korábban Bosch főzőlapom volt. 10+ év után meghibásodott a vezérlése. Még lehetett kapni hozzá gyári alkatrészt, de sajnos elég drágán. Javítás helyett vettem inkább egy újat. Egy Whirlpool-t. Megbántam. Ég és föld a kettő. Nem vennék már Whirlpool-t többé, csak Bosch vagy Siemens jöhet szóba.
Gáz -kontra- elektromos főzőlap kérdésben nálam az volt a döntő, hogy egy nagyon jól leszigetelt házban lakom. Műanyag nyílászárók vannak. A gázoshoz előírás, hogy 2 db lyuk kell, hogy legyen a helyiségben, aminek a légáteresztő képessége is meghatározott. Azokon a lyukakon jó sok hő kiszökne télen a házból, ami a fűtésszámlán is meglátszana. Ezért aztán nem furattam ki a falakat, hanem inkább elektromosan főzök.
Indukciós -kontra- kerámialapos - Nekünk még mindig van pár olyan edényünk, ami nem működik indukciósan, mert nem vasból van, és nincs rajta vas talp se. Amikor a Bosch-t vettük, akkor még sokkal rosszabb volt az arány. Elvétve volt csak indukcióson is működő edényünk, úgyhogy a főzőlap is kerámialapos lett (halogén). Szóba jött még a vegyes főzőlap, ahol 1-2 halogén fűtőszálas zóna is van és a többi indukciós, de végül nem ez lett.

(#27116) #40553216 válasza .DLL (#27113) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem feltétlenül. Gyors ételkészítési módokhoz (kínai-szerű, rántotta, palacsinta, hasonló hirtelen sütős, pirítós) jobb a vékony, de szerintem a többinél sem lényeges a vastag. Mert ezeknek a hőtartás és az egyenletesebb hőelosztás a fő feladatuk. De nagy tömegű kaja önmagában is sokáig tartja a hőt, a hőelosztásnál meg nem rosszabb a gázosnál.

(#27117) st6969 válasza #40553216 (#27116) üzenetére


st6969
őstag

Én nem használnék vékony aljút. Elég magas hőt képes az indukciós keletkeztetni, amivel deformálhatja az edény alját, ha az nem megfelelő vastagságú és kellően sík. Nem véletlenül vastag a minőségi indukciós edényeknek az alja.

(#27118) DeFranco válasza st6969 (#27117) üzenetére


DeFranco
nagyúr

magasabbat mint a gáztűzhely direkt lángja?

(#27119) st6969 válasza BB9000 (#27115) üzenetére


st6969
őstag

"Szóba jött még a vegyes főzőlap"
Ilyennel kezdtem, mondván ne kelljen már lecserélni az összes edényemet. 1 évre rá garanciális meghibásodás volt, aminek nagyon örültem, mert kérhettem csereutalványt is. Le is cseréltem full indukciósra, ugyanis addig az történt, hogy a 4 felületből csak 2-t használtunk, inkább hanyagoltuk a kerámiás részt, annyival jobb volt az indukcióssal dolgozni. Pedig van egy kiváló Tefal wok-om, imádtam, csak sajnos nem jó indukciósra :O Mást nem sajnálok abból a korból.

(#27120) Met


Met
nagyúr

Indukcióshoz nem próbáltátok azt a fémlapot amit lehet venni ha nem akarsz edényeket?
Nyilván valamennyit romlik a hatékonysága.
Én nem próbáltam, egyszer kaptam egy serpenyőt ami nem jó indukciósra, nézegettem azt a lapot de inkább továbbadtam az edényt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#27121) st6969 válasza DeFranco (#27118) üzenetére


st6969
őstag

Nem tudom. De a gázoson tudod tovább használni a deformált aljút, indukcióson már problémás lehet, használati utasításokban ki is szoktak térni kifejezetten arra, hogy sík legyen az edény alja.

Met
Láttam ilyet én is, kíváncsi lennék..én is a kérdéses hatékonysága miatt nem ruháztam be rá.

[ Szerkesztve ]

(#27122) blattida válasza Met (#27120) üzenetére


blattida
nagyúr

Az csak ideiglenes megoldásnak jó, mert sokat ront a hatékonyságon, nagyjából egy hagyományos villany rezsó szintjére redukálódik vele.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#27123) Met válasza blattida (#27122) üzenetére


Met
nagyúr

Gondoltam, azért nem is foglalkoztam vele rendesen.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#27124) arcitec válasza BB9000 (#27115) üzenetére


arcitec
addikt

Mindenképp indukciós a nyerő - ha egy mód van rá - nálunk az edények klappolnak szerencsére, mivel pont előtte volt csere - véletlenül pont jók lettek indukciósra - ezt a mákot - ugyanis már meg lett véve a gázos és a fenti és egyéb okok kapcsán vissza lett cserélve indukciósra. Egyszerűen tökéletes, nincs kosz, korom stb abszolút tiszta. Egyébként az elszívó - nálunk van - mint szellőztető nem jó a gázoshoz? Ablakot én sem engedtem kifúratni, még a párásodás okán sem. Egyébként van bennük pára kivezető.(Ha minden igaz.)

st6969 : Ami indukciósra jó, az nem is deformálódik, mert olyan a talpa ... Ha meg nem, az ősrégi lehet .. szvsz ... Meg azért lehet cserélni, tudom egy jó edény nem olcsó, de nem is pár napra van beszerezve ..

[ Szerkesztve ]

(#27125) BB9000 válasza arcitec (#27124) üzenetére


BB9000
senior tag

Elszívó a mi konyhánkban is van (kéményes kivezetéssel) de az önmagában nem elegendő. A szellőztetéshez ezen felül kellett volna két lyuk is a falon. Ha jól emlékszem egyenként legalább 20*40 centisnek kellett volna lenniük. Itt találtam egy leírást a szabályokról.

(#27126) Teodor52


Teodor52
senior tag

A múlt héten ismét vettem Polly-t és egy-kettőtől eltekintve már más összetevők is szerepelnek a címkén.
Ami új az a nem ionos felületaktív anyag<5% és az EDTA dinátrium só<5%

Mi az a nem inos felületaktív anyag meg az edta só?

A másik kérdésem:
Van egy Zanussi ZCK553G1XA tűzhelyem és ha minden igaz, akkor az egyes gázrózsák fedele ami színre fújt zománcozott!
Betettem a mosogatógépbe és jön le vékony rétegben a festék.
Nagyon benéztem valamit!

Nem tudom mi lehetett a probléma szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#27127) BB9000 válasza Teodor52 (#27126) üzenetére


BB9000
senior tag

A zománc réteget nem oldja a mosogatógép tabletta. Úgy tűnik, hogy az érintett cég "szakemberei" a spórolás jegyében átértelmezték a zománcozás fogalmát.

Zománc: Érccel vegyített, olvasztott üveg, mellyel különféle fémtárgyakat fényesre és bármiféle színűre befestenek.

Marketinges értelmezés: hőálló festékkel bevont felület.

[ Szerkesztve ]

(#27128) Amator


Amator
újonc

sziasztok!

konyhabútor és gép választás előtt vagyok. A bútor valszi ikeás lesz. 45cm helyem van mosogatógépre és beépítettet szeretnék. Ebből az IKEA-ban csak a Medelstor érhető el. Írjátok korábban, h más gyártóét nem lehet beépíteni mert valami alkatrészt ami kell a beépítéshez nem lehet külön kapni csak összecsomagolva az ikeás gépekkel. Igaz ez még?
Általában tapasztalat valakinek evvel a Medelstorral kapcs?
Ugyanezen az árszinten lehet kapni ugyanilyen tudású Bosch-t (2 év garival), ami felé hajlanék választásban, ha be lehet szerelni. Most is Bosch-t használok és evvel nagyon meg vagyok elégedve.
Mi a véleményetek?

köszi

(#27129) canniball válasza BB9000 (#27115) üzenetére


canniball
nagyúr

Bosch vs. Whirpool: mi az ami nem tetszik utóbbiban?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#27130) Teodor52 válasza BB9000 (#27127) üzenetére


Teodor52
senior tag

Köszi az infót!

(#27131) mzso válasza zoltan6 (#27101) üzenetére


mzso
veterán

Jóval hatékonyabb mint egy gázos főzőlap.

Itt csak palackos gáz mellett nettó olcsóbb is.

(#27132) mzso válasza _Petya_ (#27100) üzenetére


mzso
veterán

Szerintem ilyen funkció nem létezik egyikben sem.

(#27133) polonic válasza mzso (#27132) üzenetére


polonic
félisten

de van, fentebb írtam

(#27134) zoltan6 válasza mzso (#27131) üzenetére


zoltan6
őstag

Családi házban lehet,de azt megnézném,hogy pld.panelba felhúzod a villanyórától a 3x10-es kábelt a dugig tele levő vezetékcsatornába mondjuk a 10.-re 9 alattad levő lakón keresztül.az eon már csak 10-es vezetékre köti rá a 32A-os automatát,aztán még a ház tápjától az órádig is ki kell cseréltetni megfelelő keresztmetszetűre.
Aztán még engedélyeztetni kell a bővítést a lakásszövetkezettel,közös képviselővel,van hogy nem is engedélyezik,csak max a 25A-ost.És ez nem csak panelra jellemző,4 emeletes társasházban még ennél is rosszabb a helyzet,mert annyira gagyi a hálózat.
2 havi gázszámlám 2800ft,annyit használok amennyit akarok,úgyhogy nekem kényelmesebb a gáz.

(#27135) DeFranco válasza zoltan6 (#27134) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ezt majd gyorsan átértékeled amikor a kémények után ráfekszik a katasztrófavédelem a gáztűzhelyekre és előírnak neked is két gyerekfej méretű lyukat a falban, aktív ventillátorral ami kellemes és folyamatos átszellőztetést biztosít télen nyáron és áthidalhatatlan mágnesszeleppel ami nem engedi kapcsolni a gázt, ha nem megy a két szellőztető venti.

hirtelen sok megoldás eszedbe fog jutni hogyan állj át villanyfőzésre, hidd el.

(#27136) Csabroncka válasza DeFranco (#27135) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Szerencsére vannak olyan panelok, ahol eleve ki van iktatva a gáz és alapból 32A jön + ha szeretném három fázison :)

"in medias res"

(#27137) zoltan6 válasza DeFranco (#27135) üzenetére


zoltan6
őstag

Ezeket a szabályokat eltörölték,1 hónapja voltak bevizsgálni a tűzhelyeket a házban,az volt a lényeg az új sárga flexi csővel legyen bekötve a tűzhely,és papír kellett róla hogy szakember kötötte be.5 évre le van tudva,majd akkor jönnek legközelebb felülvizsgálni.

(#27138) DeFranco válasza zoltan6 (#27137) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mikor törölték el és mi alapján? tudtommal még érvényben vannak. max. nem kérik számon mert most a kémény a buli.

valószínűleg nem a katasztrófavédelem vizsgálta be és hagyta jóvá nektek a tűzhelyeket, ez nekik sem feladatuk sem szakértelmük (nem is a kéményseprők) hanem egy másik szerv akinek ez előbbi nem kompetenciája.

ha rendes gázterves balhé van valami módosítás miatt, akkor ott (jelen tudomásom szerint mi szerint érvényben van az előírás) lesznek gondok.

@Csabroncka: nálunk is para lenne, mert szinte biztosan nincs sem kettő sem három fázis, de lelkiekben készülök (meg vettem egy hordozható indukciós lapot für alle fälle)

[ Szerkesztve ]

(#27139) gjoe


gjoe
őstag

Sziasztok!

Sütőt kellene vennem.
Ami biztos hogy pirolitikus tisztítású lesz.
Amin gondolkodom az a gőz sütés. Erről kinek van tapasztalata?
Amit kinéztem: [link]
Ezt érdemes megvenni? Vagy felesleges?
Az elektrolux csak 1 év garancia nem túl szimpatikus, mikor a többiek 3-5 évet adnak.

(#27140) zoltan6 válasza DeFranco (#27138) üzenetére


zoltan6
őstag

Az Eon csináltatta valami gázos céggel nálunk,a sárga flexi csövet nézték,meg az EPH-t (amire igéretet tettem hogy majd megcsinálom),nálunk a szellőzés biztosítva van hócserélős szellőztetővel,amit elfogadtak,meg megkértek rá hogy a szekrénnyel elburkolt gázcsőhöz majd rakjak valami szellőzőrácsot.itt a jegyzőkönyv:
Ez a mágnesszelep,meg lyuk a falba csak riogatás volt,eltörölték.itt egy cikk róla Immár hivatalos: nincs szükség az egy hónapja még kötelező, ablakba vágható szellőzőkre tehát már az ablakra sem kell szellőző.

(#27141) DeFranco válasza zoltan6 (#27140) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ok, ez így már valami, köszönöm az információt. ez egy jó hír.

szerk: bár én másról beszéltem, de ha a passzust pontosan idézték a szabályból akkor úgy gondolom az sem kell.

[ Szerkesztve ]

(#27142) Csabroncka válasza Teodor52 (#27126) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

"Ami új az a nem ionos felületaktív anyag<5% és az EDTA dinátrium só<5%"

Erre azt hiszem ott a google!

A felületaktív anyag zsírtalanít, az EDTA pedig komplexbe viszi a fémeket, itt részben lágyító szerepe van..........

"in medias res"

(#27143) mzso válasza zoltan6 (#27134) üzenetére


mzso
veterán

És csak egy sz@ros fázis van?

(#27144) Arni9010 válasza mzso (#27143) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Panelban sajnos igen, nálam pl 1x10A :DDD (még)

(#27145) .DLL válasza Arni9010 (#27144) üzenetére


.DLL
veterán

A hihetetlen! Az mindösszesen 2300W világításra, konnektorokra, mindenre...
nem 1x16A az?

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#27146) dh66e válasza zoltan6 (#27134) üzenetére


dh66e
veterán

A legjobb dolognak tartom hogy megszabadultunk a gáztól szóval ami neked kényelmes az másnak mint mi pont fordítva van. :)
Nem kéne gáz már egy indukciós főzőlap után mert a nyomába sem ér.
Persze ha a sütővel fűtessz tálen akkor megértem az örömöd azt sokan csinálják. ;]

(#27147) csemberlen válasza zoltan6 (#27134) üzenetére


csemberlen
őstag

Pár panelban is már bővítettünk. Nem mindegyikben van a földszinten a villanyóra, jellemzően inkább a saját szintjükön van. Közös képviselő engedélye kb. 1 éve nem kell. Regszerelő dönti el, hogy bővihető-e.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#27148) Csabroncka válasza Arni9010 (#27144) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ez tuti? A 60-as években épült paneleket is 16A-al szerelték....

"in medias res"

(#27149) zoltan6 válasza Csabroncka (#27148) üzenetére


zoltan6
őstag

A mi 75-ben átadott panelunkban a 80-as évek végéig 6A-os bakony kisautomata volt,a lakásban pedig 3db 6A-os olvadóbetét.

(#27150) Dluinet válasza zoltan6 (#27149) üzenetére


Dluinet
nagyúr

80-ban átadott panel:
3 fázis a sütőhöz és 16A-es automata kismegszakítók

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.