Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28351) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Mint írtam fentebb most tervezek hűtőt venni.A kiszemelt végül Bosch lett.
Az oldalukon nézem most van akció:

A Joker Szerda négyes csomagajánlatunkban 2017. augusztus 16. éjfélig leadott rendeléséhez:

5 év GARANCIÁT adunk
INGYEN szállítunk házhoz
14% visszajár onlinePénztárcájába
125 nap visszavásárlási garanciát kap

Többi oldalon csak 24 hónap hivatalos gyártói magyar garanciát írnak.
Itt van valami a sorok között vagy tényleg megéri most megvennem?Néztem a Bosch oldalát nem láttam semmit ami mondjuk éves x összegű bevízsgáláshoz kötné a garanciát.

Délután meg megyek dolgozni így nagyon nincs is időm olvasgatni mi lehet a buktató... ;]

Köszi!

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#28352) K Norbi válasza peppe79 (#28350) üzenetére


K Norbi
addikt

Inkább annyiban hogy mindenki tudja hogy káros és mégis használják. :D
Mert nem érdekli őket, viszont megelőzés céljából már sokat teszel. Pl lábosba melegíted az ételt mint én.
A többit elektromos sütőbe. Egyébként próbáld ki! Pár hónap utána igen nagy változásokat fogsz észrevenni.
Pl azokat a szülőket egyenesen félholtra verném akik a csecsemőnek mikróba melegítik az anyatejet.
De akik kicsit értelmesek rezsóra rakják. Szerinted miért??
Azért csak jó lenne gyerekedet látni felnőni, és ha nem is lehet mindent kikerülni, legalább teszel érte párat ki tudsz kerülni. Nem pedig arcoskodni hogy mindentől megdöglünk.
Persze de nem mindegy hogy 50 évesen, vagy 65.

Nem marhaság, akik tudtak gyógyítani nem gyógyszert szedtek mivel nem volt, hanem ilyenből ittak sima vizet, és meggyógyultak. [link]
Gondolom sóból is káliumosat tömöd magadba. Ami persze csak Magyarországon nagy divat. ;]
Az egy dolog hogy agyilag le van hülyítve ez az Ország, de az már a te hibád ha hagyod. ;)

[ Szerkesztve ]

(#28353) freaghill válasza peppe79 (#28350) üzenetére


freaghill
őstag

Engedd el, jobb lesz mindenkinek :) Én is ezt tettem :)

(#28354) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
uj konyhaba szeretnenk gepeket vasarolni.
huto, suto es fozolap. ezek beepitettek legyenek.
huto kombi alulfagyasztos. nagy legyen :) jo lenne 180 alatt maradni.
fozolap indukcios legyen, 4 "tuzes" :) vagy mi a fene.

vannak bestbuyok? bosch vagy siemenst szeretnenk. vagy ha van jobb valasztas akkor az :D
fontos meg a hosszu garancia ido is.

szerintetek ?
elore is koszonom a tippeket tanacsokat!

(#28355) Csabroncka válasza peppe79 (#28350) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Te, mielőtt vakon leoltogatsz olvass már utána ennek egy kicsikét, ne a levegőbe dobálózzál, mert fingod sincs a dia elektromos állandóról vagy dipólusmomentumról.

Igen is tudományos tény, hogy a Mikrohullámnak (különböző frekvencián) különböző hatásai vannak az élő szervezetre.

Az is tudományos tény, hogy a víz 10-15 perces memória effektussal bír

Pontosan leírtam, hogy ebből még nem következik az, hogy rákkeltő, de a fent elvégzett kísérlet aminek a modellnövénye a bab, nem indikátornövény - ez van.....

Ebben elég sok irodalom van ami után tovább lehet menni az egyes szálakon.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#28356) K1LLMy53Lf válasza peppe79 (#28350) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

omfg... ez az Alladin-kancsó... :))

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#28357) pjen válasza Csabroncka (#28355) üzenetére


pjen
félisten

Évekkel ezelőtt Balázsék a Class FM en végeztek egy kisérletet,ha jól emlékszem póré hagymával.Egyiket mikrózott a másikat sima vízzel locsolták.A nővények fejlődésében nem volt különbség.Persze ez sem mérv adó,legalább 500 növény min.kellett volna szerintem.

(#28358) K Norbi válasza pjen (#28357) üzenetére


K Norbi
addikt

Felesleges erről vitázni, mert nem lesz egyezés a 2 tábor között soha :)
Ne offoljuk szét a topicot :R

(#28359) ribarszki válasza BB9000 (#28344) üzenetére


ribarszki
őstag

Ha valaki kevés pénzből szeretne finom házi kenyeret sütni, ahhoz egy kacsasütő tepsire és villanysütőre van szükség. Íme az eredmény:

[ Szerkesztve ]

(#28360) K1LLMy53Lf válasza tucsok. (#28338) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

nekünk aldi-s van. Az pár hónap után egyszer csak nem kapcsolt be. Visszavittük, kaptunk másikat. Az tökéletes megy (vagyis ment, amíg használtuk, most félre van téve). De alapvetően nagyon szeretjük, finom kenyereket lehet sütni vele.

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#28361) pjen válasza ribarszki (#28359) üzenetére


pjen
félisten

Na meg jó liszt és sok munka,gyönyörű.A kacsa belül van? :)

[ Szerkesztve ]

(#28362) Melack válasza ribarszki (#28359) üzenetére


Melack
veterán

Receptet pls :R

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#28363) Joezyka válasza BB9000 (#28346) üzenetére


Joezyka
senior tag

köszi. Az oldalt én is sokat néztem anno.
Akkor ezek alapján a boch termékcsalád ismét az ajánlott kategória. Ezt örömmel olvasom :)

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#28364) M43g válasza K Norbi (#28352) üzenetére


M43g
aktív tag

Azokat a szülőket...
Még szerencse, hogy az önbíráskodás tilos, mert az ilyen kijelentések miatt nekem is elkezd viszketni a tenyerem... :))

(#28365) Gabesz87 válasza ribarszki (#28359) üzenetére


Gabesz87
addikt

:Y Besza....behu....ez rohadt jól néz ki. Nekünk egy Tefal Bread and Baguettine sütőnk van. Szeretjük, de nehéz volt kikísérletezni a jó kenyeret. Fél kg-osat már egész jót csinálunk. Ha kilós kell, az még nem lesz annyira szellős, szivacsos. A liszt a titok nyitja gondolom. Nekünk a VitaMilll sokmagos rozsos kenyérliszt vált be. Szoktam hozzá tenni egy kevés sima lisztet is azért. Te/ti milyen lisztet használsz/használtok?

(#28366) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Egy 3,5 szobás családi házba keresek lehetőleg nem eldobható porzsákos porszívót.
Kb 15 éves porszívónk ment tönkre, milyet ajánlanátok ami hatásos erre a célra?
Keret 20-25eFt.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#28367) numera007 válasza Orlin (#28351) üzenetére


numera007
tag

Igen, van kiterjesztett garancia. Évenkénti "ingyenes" felülvizsgálati díjjal, ami "csak" 7500Ft-os évenkénti kiszállási díjat igényel. Vagyis úgy lesz 5 év garid, ha fizetsz még 4*7500Ft-ot ha jól olvastam.

(#28368) Orlin válasza numera007 (#28367) üzenetére


Orlin
addikt

Közben tanulmányoztam és ilyesmit látok én is.Így már nem annyira vonzó.
Bár a "Csereprogramban, 35.000 Forintot teszünk onlinePénztárcájába" ez nem lenne rossz,ezt még elolvasom este.Mert legközelebb ha veszek valamit ott jó lenne kedvezmény.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#28369) K Norbi válasza M43g (#28364) üzenetére


K Norbi
addikt

nekem is elkezd viszketni a tenyerem.
Akkor eredj a budira ;]
Hanyagoljuk a témát, ahogy már 1x írtam, kösz.

(#28370) ribarszki


ribarszki
őstag

Akit érdekel az előbb linkelt kenyér receptje, tessék. Próbáljátok ki bátran, sikerülni fog :)

600g liszt (Én 300g Nagyi Titka kenyérlisztet, 300g Nagyi Titka pizzalisztet használok. De mehet az egész kenyérlisztből)
2 tesákanál só
1 teáskanál cukor
1 teáskanál ecet (10%)
1dl étolaj
3dl langyos víz
25g élesztő nem felfuttatva, tésztába morzsolva
(Ízlés szerint fokhagyma, magvak)

A hozzávalókat egy nagy tálban össze kell keverni, jól eldolgozni és 10 percig dagasztani. Utána 45 perc pihenést kell hagyni a tésztának, letakarva az edényt, hogy keljen. Majd 5 perc dagasztás és megint 45 perc pihenés. Majd ezután szükség lesz egy jó nagy jénai edényre, de a legjobb a kacsasütő edény. A sütésre szánt edénybe sütőpapírt kell tenni, nagyon kevés vizet a sütőpapír alá, beleformázni a tésztát, és várni 30 percet, hogy az edényben szépen feljöjjön. Ha ez megvan, akkor kell pengével 1cm mélyen bevágni a tetejét 3-4 csíkban, ettől lesz szép teteje. Majd mehet rá a tető és 230C fokon sütni 40percig fedővel együtt. Ezután max 5 perce le lehet venni a tetőt, de ez már a pirítási fázis. Kivéve a sütőből meg lehet kevés vízzel kenni, attól lesz szép fényes. És készen is van.Finom, ropogós, levegős kenyér lesz. Jó étvágyat ;)

Ez pont egy magvas, fokhagymás.

[ Szerkesztve ]

(#28371) peppe79 válasza Csabroncka (#28355) üzenetére


peppe79
senior tag

Ha visszaolvasol, nem Rólad írtam, hanem magáról a rémhíreket terjesztőkről. Az Általad belinkelt disszertációról pedig annyit, hogy az nem a mikrosütők káros hatásaival foglalkozik, mindössze mellékesen említi meg azt a vizsgálattal kapcsolatos összefüggésben. Azonban ha Te is elolvastad, akkor megállapíthatod, hogy az nem több néhány üres frázisnál, ráadásul néhol ellentmondásokba ütközik. Ezt írták:

"A rádiófrekvenciás elektromágneses sugárzásról rengeteg és nagyon sokféle szakirodalmi adat olvasható attól függően, hogy milyen az alkalmazott frekvencia, teljesítmény, moduláció, besugárzási időtartam. A tudományos eredmények, vélemények és ezek interpretációi nagyon eltérőek. Ennek oka, hogy a vizsgálatokat más-más paraméterű, különböző típusú készülékkel végzik, és az egyes kísérleti objektumokon eltérő frekvenciákat, modulációkat valamint dózishatásokat vizsgálnak. Napjaink széleskörűen kutatott témája a mikrohullámú sugárzás, de az eredmények nem konkluzívak, hanem akár ellentmondóak és emiatt egymással nem összevethetők, éppen a vázolt okok miatt. Az intenzív kutatás ellenére az elektromágneses sugárzás hatásai kevéssé ismertek, felderítetlenek. Különösen a biológiai hatásokkal fontos foglalkozni, hiszen a sugárzásnak lehetnek az egészségre és a közvetlen környezetre nézve veszélyes következményei. Meghatározott mikrohullámú besugárzás véletlen hatásaként normál körülmények között bejutni képtelen anyagok transzportálódhatnak a sejtekbe, aminek jelentős, adott esetben veszélyes következményei lehetnek a különböző élő szervezetekben. "

És egy furcsa ellentmondás, persze itt is végig feltételes módban megfogalmazva:

Mindennapjainkban egyes ételeink mikrohullámú melegítésekor az élelmiszerben lévő anyagok fizikokémiai reakciója során olyan reaktív molekulák és bomlástermékek keletkezhetnek, melyek a szervezetbe jutva az egészségre ártalmasak. A mikrohullám kutatott és újonnan megismert hatásai ugyanakkor kedvezőek is lehetnek, különböző célokra alkalmazhatók és gyakorlati felhasználásra kerülhetnek, mint például a mikrohullámú sütőé. "

Ez számomra nem több információ attól, hogy a túlsütött ételek elfogyasztása is kockázatos lehet.
De ha ehelyett meg tudsz jelölni egy a hivatalos, elismert szakirodalmat, ami konkrétan a mikrohullámú sütők káros hatásait vizsgálja, bizonyítja, azt megköszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#28372) numera007 válasza Orlin (#28368) üzenetére


numera007
tag

Egy gond van az online pénztárcával, nem a kapott összeget vásárolhatod le, hanem csak részletekben beszámítják és egy évig él a "játékpénz". Olvasd el azt is.

(#28373) peppe79 válasza Orlin (#28351) üzenetére


peppe79
senior tag

Fent nevezett cégtől vásároltam a Siemens mosógépemet. Ha regisztrálsz náluk az online pénztárcára, 1000 Ft kedvezményt tudsz rögtön felhasználni. Ha megadod a címedet is, kapsz még mellé egy ötszázast. Ha vársz egy picit, hetente 500 Ft-ot kamatozik rajta a pénzed. Viszont az ott felgyülemlett összeget nem tudod készpénzre váltani, csak vásárlás során használhatod fel: 10000 Ft-onként 500 Ft-ot tudsz beváltani...magyarán kapsz 5% kedvezményt, csak kissé túlbonyolítva.
A kiterjesztett garancia egy nagy lehúzás, de ezt már az előttem lévők is leírták.
A 14 napos elállásról meg annyit, hogy korábban rosszalkodott a mosógépem. Mivel akkor még nem telt le a 2 hét, ezért írtam nekik levelet az email címemről és az üzlet webes felületéről is, hogy elállnék a vásárlástól. A levelet megkapták, mert jött róla visszaigazolás is. Azóta 1 hét telt el, de ez idő alatt senki nem keresett meg tőlük. Ez azért elég "érdekes" hozzáállás. Én csak azért nem erőltettem tovább a dolgot, mert időközben megszűnt a mosógép hibája...biztos be kellett kopnia, mint annak idején a betonkeverőmnek. :)

(#28374) peppe79 válasza peppe79 (#28373) üzenetére


peppe79
senior tag

A korrektség kedvéért: amúgy a kiszállítással nem volt semmi gond, a szállítók is nagyon készségesek, segítőkészek voltak, szóval le a kalappal előttük. Csak kár, hogy onnantól kezdve, hogy felmerült a géppel kapcsolatos hiba, rögtön el is felejtettek. :N

(#28375) den89


den89
tag

Helló újra!

Senkinek nincs ötlete, ajánlása mosógépre és hűtőre?

[link]

Köszönöm, ha mégis!

(#28376) Dluinet válasza den89 (#28375) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nagyon kevés a pénz 90k mosógépre
mosógép Electrolux, LG, amit éppen találsz ennyiért, az összeg és az elvárások úgy is behatárolja az elérhető készülékeket 2-3 fajtára

Hűtő LG, amit éppen találsz ennyiért, az összeg és az elvárások úgy is behatárolja az elérhető készülékeket 2-3 fajtára

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28377) den89 válasza Dluinet (#28376) üzenetére


den89
tag

Köszönöm, hűtőnél én is LG felé hajlok. Szóval ott úgy néz ki, meg is van a választott.

Mosógéppel kapcsolatban annyi, hogy egy 2 fős háztartásba lesz, ahol heti kb 3-4x mosnak. Szóval nem lesz akkora terhelésnek kitéve a gép, plusz eddig egy 15-20 éves gépet használtak és vígan elvoltak vele. Egyébként árukeresőn, ha beütöm a kívánt paramétereket (6 kg, elöltöltős, 1200 fordulatos), kb 70%-ban 70-90 ezres gépeket dob ki. Szóval mindezek alapján, én úgy gondolom bőven jó lesz nekik a 80-90 ezres kategória. Csak ebből is szeretném ár-érték arányban a jobbakat belőni. Whirlpool nem ajánlott? Nekünk a párommal az van, semmi gond nem volt még vele 3,5-4 év alatt. Bár ez nem sok idő, tudom.

Mondjuk, ha hajlandó lenne elmenni 100 ezer Ft-ig, akkor talán e kettő közül választanék:

[link]

[link]

Ezekről esetleg vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#28378) McAdam6 válasza Csabroncka (#28355) üzenetére


McAdam6
tag

"a víz 10-15 perces memória effektussal bír" ne vicceljünk már :W
Brown-mozgás, hidrogénhíd stabilitás, ismerős fogalmak ?

(#28379) #40553216 válasza BB9000 (#28344) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem vitatkozásképp, de érdekes megközelítésnek tartom „az élesztő ne kerüljön túl hamar érintkezésbe” gondolatot, hiszen eredetileg a kenyérkészítés a kovász, felfuttatott élesztő elkészítésével indult.
„Kicsit” drága.

(#28380) #40553216 válasza tucsok. (#28338) üzenetére


#40553216
törölt tag

Én egy hónapja sem vettem a Lidlben, 20e alatt, 3 év jótállás.

(#28381) Dluinet válasza den89 (#28377) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ilyen olcsón csak LG vagy Electrolux mosógép vagy használt Miele

- Whirlpool nem ajánlott
- gondolom nem mostanában vettétek azt a Whirlpool mosógépet

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28382) #94529552 válasza Orlin (#28351) üzenetére


#94529552
törölt tag

Már többször is írtuk, hogy az on-line-márkaboltok-.hu maga a Kész átverés, nem a hasonló című tv műsor. :O Most is, mint máskor, sajátjának tünteti fel a központi Bosch akciót, aztán majd fizetteti veled az évi 7500 Ft-os kiszállási díjakat. :W A másik legalább feltünteti a gyártó akcióját. Vagy ők is. Tök jó, hogy senki nem olvas vissza információkért. :(
Részvételi szabályok: Bosch hűtő- és fagyasztókészülékek 2+3 év gyártói garanciával 2017. május 20. és december 31. között! + 10%-os visszatérítés aug 31.-ig.

[ Szerkesztve ]

(#28383) #94529552 válasza BB9000 (#28346) üzenetére


#94529552
törölt tag

Bosch KGV36UL30S Listaár:
202.990 Ft-38% Mennyi?
:D :))
A Bosch KGV36UL30S sose volt olyan drága, ott van alul az Árdiagram.

(#28384) V.Stryker válasza #94529552 (#28382) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Akkor mit javasoltok hol nézzek Zanussi tűzhelyet? markabolt.hu korrekt? Preciz.hu?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#28385) Csabroncka válasza McAdam6 (#28378) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Azt ugye tudod, hogy az általam fent említett fogalmak nem a molekulák közötti kölcsönhatásról szólnak, hanem a molekulán belüli töltéseltolódásról!

Az általad linkelt ábra a folyadékok viselkedését -mitől folyadék a folyadék ábrázolja, a fent vázolt memória effektus arra vonatkozik, hogy a sugárzás energiája hogyan változtatja meg a vízmolekulán belüli töltéseltolódást, és a már eleve nagy dipólus hogyan változik meg és hogyan áll helyre.

A víz egyébként a fizika-kémia kedvence, a mai napig nem tudják pontosan megválaszolni, hogy miért 4 fokon a legsűrűbb...és egyebek.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#28386) K Norbi válasza V.Stryker (#28384) üzenetére


K Norbi
addikt

Csak a Márkabolt.hu

(#28387) #94529552 válasza V.Stryker (#28384) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem igen, pl. ez, de én már a Mall.hu-tól is vettem gépeket, amikor értelmes akciói voltak, és ott az elux, zanussi is rendes magyar garis volt, meg asszem a Bosch is. Viszont a megvehető garanciakiterjesztés, az általában biztosítós jellegű, annak mindig utána kell nézni. Amúgy az összes itthoni üzlettől magyar garanciásnak kell lenni, azzal az előzőleg említett bolttal is a trükközés és átverés a legnagyobb gond. A médiában az árakkal kell tisztában lenni, mert nagy a szórás, amúgy ok[link]. Vagy a többi multinál is.[link] Van, hogy offline még olcsóbban adják ugyanazt, ami online is akciós volt.

(#28388) K Norbi válasza K Norbi (#28386) üzenetére


K Norbi
addikt

Csak ajánlani tudom a boltot.
Saját céggel szállíttatnak, profin pakoltak. Makulátlan volt a hűtő amit kaptam. 1 db nikecel nem volt eltörve kicsomagoláskor.
Közvetlen Zanussi/electrolux viszont eladó/ Forgalmazó ez a bolt. [link] nem szarakodnak ha bármi lesz a hűtővel.

De a precíz.hu is tuti jó, Forgalmazó szintén. :K

[ Szerkesztve ]

(#28389) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Visszaolvasva elég jó porszívónak írták ezt a Sencor SVC 8VT-EUE2 masinát.
Lehet kapni ehhez textil porzsákot is?
Ha igen, mi a pontos számozása ami alapján meg lehet rendelni? :R
Mert gondolom a géphez gyárilag papírzsákot adnak.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#28390) Dluinet válasza makoss (#28389) üzenetére


Dluinet
nagyúr

felejtsd el textil porzsákot és a porzsák nélküli porszívót

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28391) peppe79 válasza #94529552 (#28382) üzenetére


peppe79
senior tag

Az OnlineMárkaboltok.hu kiterjesztett garanciája valóban fabatkát sem ér, de egyébként teljesen korrektek. Ma délután a mosógépem elszállításával kapcsolatban is hívtak (amit végül lemondtam, mert a hiba közben megszűnt).

"Most is, mint máskor, sajátjának tünteti fel a központi Bosch akciót, aztán majd fizetteti veled az évi 7500 Ft-os kiszállási díjakat."

Ez az info nem fedi a valóságot. A promóciós, Bosch termékekre szóló 5 éves gyártói garanciát természetesen a gyártó vállalja, szó sincs arról, hogy azt kiterjesztett garanciában fizettetné meg veled az üzlet. Lásd:
http://www.onlinemarkaboltok.hu/bosch-haztartasi-gep-markabolt/10-szazalek-visszaterites-3-ev-extra-garancia-bosch-hutokre

[ Szerkesztve ]

(#28392) peppe79 válasza K Norbi (#28388) üzenetére


peppe79
senior tag

A preciz.hu-tól vásároltuk a tűzhelyet, főzőlapot, mosogatógépet. Pontosan, korrektül szállítottak.
A márkabolt.hu-tól pedig a hűtőgépet vettük. Ők is időben szállítottak, nem volt velük gond.

A "Juronicsról" viszont ugyanezt már nem tudom elmondani: a megrendelt hűtőt egy hónap alatt sem tudták beszerezni (pedig hazai gyártású Zanussi volt), ráadásul nekem kellett folyamatosan érdeklődni a szállításról, mert ők soha fel nem hívtak. Végül lemondtam az egészet, és megrendeltem a gépet a márkabolt.hu-tól. 2 nap múlva már szállították is. Soha többet Euronics...se MM.

(#28393) makoss válasza Dluinet (#28390) üzenetére


makoss
addikt

Visszaolvasva láttam, hogy inkább az eldobható a nyerő, de számomra egyáltalán nem.
Jó, én azt aláírom, hogy nem kell kiporolni mert akkor szanaszét száll minden, de nállunk 120nm (!!) területet porszívózom ahová kell 2!
Na most rendelgessek feszt eldobható zsákokat? Honnan? Mennyiért? :F
Honnan tudjam, hogy holnap kapok-e még olyat ami jó bele? :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#28394) ribarszki válasza makoss (#28393) üzenetére


ribarszki
őstag

Nyugi, nem eszik ilyen forrón. Mármint miből kell 2db? A 120nm nem olyan nagy terület. Amúgy meg ha biztos akarsz porzsákutánpótlást 10év múlva is, akkor Electrolux gépet vegyél, vagy ha van keret akkor még inkább Miele gépet. Nálam a Miele porzsák kapacitás 3hónapot bír ki, 2x100nm-en. 1év alatt 4db-ot használok. Az eldobható porzsák költsége 2-300ft havonta. Nem értem a gondodat.

[ Szerkesztve ]

(#28395) #94529552 válasza peppe79 (#28391) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igen, most ott vannak ezek kis betűkkel megbújva, aztán, ha felül a kártyára kattint valaki, vagy alul a termék alatti 5 év garanciára, vagy a 14%.os linkre[link], szóval zavaros az az oldal, maradjunk annyiban, és ezt mások is írták már. De mindenki onnen veszi, ahonnan akarjam egy figyelmeztetés inkább hasznos, és lehet utánajárni és mérlegelni.

Pont te írtál róluk elmarasztaló véleményt: Mivel akkor még nem telt le a 2 hét, ezért írtam nekik levelet az email címemről és az üzlet webes felületéről is, hogy elállnék a vásárlástól. A levelet megkapták, mert jött róla visszaigazolás is. Azóta 1 hét telt el, de ez idő alatt senki nem keresett meg tőlük. Ez azért elég "érdekes" hozzáállás.
Szerintem olvassák a topikot, ezért kaptál most választ. :O

[ Szerkesztve ]

(#28396) peppe79 válasza #94529552 (#28395) üzenetére


peppe79
senior tag

Bennem is felmerült a gondolat, hogy olvassák a fórumot. :-) Ettől függetlenül, mivel a bejelentésem időpontja visszakövethető, nehezen elképzelhetőnek tartom, hogy egyébként akadályba ütköznék a visszavásárlással.

A kiterjesztett garanciáról: az adott áruháztól függetlenül, engem soha nem érdekelt -, és a jövőben sem fog érdekelni a biztosítós garancia, mivel egy nagy lehúzásnak tartom. Viszont: akit érdekel, azok számára akár az Online márkabolt kiterjesztett garanciája is kedvező lehet, ha például több készüléket vásárolnak egyszerre. A kiszállási díjat ugyanis nem készülékenként kell kifizetni. Így egy komplett konyha berendezésekor (mosogatógép, tűzhely, főzőlap, mikró stb.), a gyári garancia időtartamától függően 7500-22500 Ft között fedezhető az összes háztartási gép biztosítása.

(#28397) Zeki válasza peppe79 (#28396) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem lehúzás a biztosítós garancia.
Nálam teljesen jól jött az AEG szárítógépnél.

(#28398) K Norbi válasza peppe79 (#28396) üzenetére


K Norbi
addikt

Bennem is felmerült a gondolat, hogy olvassák a fórumot.
Áhhá! Na most megvagy, jelzem is a kollégák fele. ;]

[ Szerkesztve ]

(#28399) #94529552 válasza peppe79 (#28396) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mégse nyerő a bolt, mert a többi üzletnél is lehet + garit venni, és ott nincs évi 7500 Ft.

(#28400) #40553216 válasza makoss (#28393) üzenetére


#40553216
törölt tag

Én is 120 m^2-et porszívózok, kutya is van, mégis elvoltunk kilenc hónapi 2 Miele-porzsákkal.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.