Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27701) #40553216 válasza #15490560 (#27699) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az IKEÁ-nak ne higgy! :DDD A gépekhez adnak szerelőkészletet. Ez pl. egy Electroluxé. A 47. oldaltól, 7.5 ponttól olvasható, látható a szerelés.

(#27702) #15490560 válasza dh66e (#27700) üzenetére


#15490560
törölt tag

A szekrények megvannak már. A gépek pontosan ugyanazok a méretek mint a hasonló Ikeás gépek centire pontosan. Direkt így vettem meg.

[ Szerkesztve ]

(#27703) dh66e válasza #15490560 (#27702) üzenetére


dh66e
veterán

Akkor nem lesz gond.
A mgép ajtót azérd mérd le a biztonség kedvéért.

(#27704) JegesEmber20


JegesEmber20
aktív tag

Üdv!

Keresek egy páraelszívót amit falra szerelnék, és az elszívást a falon kívülre vezetném

A 3 közül melyik lenne a legmegfelelőbb? Esetleg más típus is jó lenne amit nem találtam meg, max 25000-ig (szállítással).

Fekete/Szürke/Inox szín előny, mindenképp 60cm-es kell.

Cata
Electrolux
Zanussi

Illetve keresek egy állványos grillsütőt amin 5-8 személyre tudunk húst sütni.

Max 15000 ft.

Előre is köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#27705) lufi7 válasza ribarszki (#27696) üzenetére


lufi7
aktív tag

Valamikor a 2000 évek elején a főnöknőm rendelt valami tv shopos
gőztisztítót. (Háznál működött a cég.)
Fuvar végeztével megyek be hozzá. Jön kifelé a fürdőből. Franc se figyelte mi van a kezében. Nagyon szarul nézett ki. Ömlött róla a víz, ki volt pirosodva, lihegett és látszott, hogy teljesen ki van.
Kérdem tőle, É... rosszul van? Hívjam a mentőket?
Válasz: Hagyjam én is a pics@ba, ne szórakozzunk vele.
Néztem ki a fejemből. Aztán kiderült, hogy a gőztisztítóval a fugát akarta kipucolni, de teljesen ki lett attól a kis szartól. :DD :DDD

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#27706) #40553216 válasza lufi7 (#27705) üzenetére


#40553216
törölt tag

Melyik fugát? :DDD

(#27707) #40553216


#40553216
törölt tag

Tényleg, ismeri valaki a Sparban (18. oldal) most kapható Finish mosogatóport? Jól működik?

(#27708) #15490560 válasza dh66e (#27703) üzenetére


#15490560
törölt tag

Köszönöm!

Neked is tomtyi!

(#27709) #40553216 válasza #15490560 (#27708) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nincs mit. ;)

(#27710) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Udv. Van 1 indesit hutonk. Onleolvasztos. Multkori takaritas ota nem olvad le ami 1 hete volt. Nagyon vastag jeg van a hatfalon. Miert nem olvad le mi lehet a baja?

Battletag: hojszi#2983

(#27711) dethroner


dethroner
veterán

Meg tudná valaki mondani, hogy a Whirlpool MCP 345 mikro kvarc vagy hagyományos grill?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#27712) peppe79


peppe79
senior tag

Sziasztok!

Úgy alakul, hogy a mostani, 20 éves Bosch felültöltős mosógépünk egy családtagunkhoz fog kerülni. Helyette - megszokásból - egy másik felültöltőset vennénk, de itt ugye elég szűkös a kínálat. A Bosch számomra megfizethető lenne, de nem tudom, hogy ezeknek a relatív újabb típusú felültöltősöknek mennyire biztosított az alkatrészellátása, meg hogy a spanyol v. török háttér miatt vannak-e olyan megbízhatóak, mint a régiek. A hivatalos Bosch-Siemens weblapon már is nem találok felültöltőst a szortiban, úgyhogy gondolom, le is álltak ezeknek a gyártásával.

Szóval gondolkodóba estem, hogy esetleg elöltöltőset vennénk. A kérdés ezzel kapcsolatban: van olyan elöltöltős készülék, aminek az ajtónyílásában nem gyűlik össze a víz? A Gorenje mosógépek árban és termékjellemzők alapján szimpatikusnak tűnnek, de nincs velük gyakorlati tapasztalatom. Van valakinek ilyen mosógépe?

(#27713) #94529552 válasza peppe79 (#27712) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nincs, de nem is vennék Gorenjét, mert már az Electrolux és Zanussi felültöltősök beváltak nálunk jó pár éve.

(#27714) blattida válasza peppe79 (#27712) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

A Bosch alapvetően kerülendő lett a mosógépek között, mivel a neve miatt többe kerül, cserébe semmivel sem jobb, mint az átlag, aminek az a fő oka, hogy a fagor tulajdonában van már néhány éve a bosch mosógép részlege, nekik meg csak a pénz fontos, a minőség nem annyira.

Gyakorlatilag kivitelezhetetlen, hogy valamennyi víz ne üljön meg az üstszáj gumi réseiben, így nincs olyan gép, melyben ne lenne némi víz az ajtótömítésében.

Van néhány gorenje mosógép tulaj a topikban, majd Ők írnak véleményt róluk, annyit elöljáróban leírhatok, hogy elégedettek velük.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#27715) #94529552 válasza blattida (#27714) üzenetére


#94529552
törölt tag

Pjen se dicséri a Gorenje márkát, és ezek közül jól visszaolvasva csak Morris beszél pozitívan róluk. Van panasz bőven.[link] Szóval inkább elégedetlenek nagyrészt.

(#27716) DeFranco válasza Intel fan11 (#27710) üzenetére


DeFranco
nagyúr

(#27717) Morris válasza #94529552 (#27715) üzenetére


Morris
veterán

Eddig nálam nagyon jól muzsikál. :K
GORENJE w8544n.

Nálam nincs víz a gumi szigetelésnél. Kicsit nedves, de nem áll meg annyira.

[ Szerkesztve ]

(#27718) chatran válasza DeFranco (#27716) üzenetére


chatran
őstag

Nem működik a link. :(

(#27719) canniball válasza blattida (#27714) üzenetére


canniball
nagyúr

A Boscht megvette a Fagor? :Y Erről nem is tudtam.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#27720) ribarszki válasza blattida (#27714) üzenetére


ribarszki
őstag

Erről a "Fagor megvette a Bosch mosógép részlegét" dologról tudsz valami konkrétabb írást is mutatni? Mert kerestem a neten, de semmit nem találtam.

Szerk. Annyit találtam, hogy az elmúlt 10-15 évben az olcsóbb, belépő Bosch mosógépek nem mások, mint átmatricázott Fagor gépek. De inkább a Bosch vette meg ezeket a gépeket, mint a Fagor kebelezte volna be a Bosch mosógép részlegét.

[ Szerkesztve ]

(#27721) blattida válasza #94529552 (#27715) üzenetére


blattida
nagyúr

Gorenje mosógépekről van szó, nem en block a gorenje márkáról. Pjen mosogatógépet vett, abból az életben nem ajánlanék gorenjet, nem is tettem. Nem Morris az egyetlen elégedett gorenje tulaj itt, nyugodtan keress rá.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#27722) BB9360 válasza Morris (#27717) üzenetére


BB9360
aktív tag

Nekem is volt 1-1 ilyen 2-2 hétig, a második azért, hogy hátha az más. Sajnos nem volt...
Alapvetően szerintem egy nagyon jó gép, nekem az alábbi problémáim voltak:
az inverter vezérlés a kijelző mögött van, nincs burkolva, szigetelve és ezért engem zavart a sípolása,
a centrifugálása nagyon érzékeny a tökéletes súlyeloszlásra, ezért nagyon sokáig próbálkozott kiegyensúlyozni, ami hol sikerült, hol nem, de mindegy is, mert a végén kicentrizett akkor is, ha ugrálnia kellett, viszont ez egyrészt nagyon hangos volt, másrészt rendkívül hosszú. Volt, hogy a 2 óra 41 perces program (anti allergén) 4 óra múlva ért véget!
Viszont, amikor ment (sajnos a centrifugálás 10-ből 9-szer nem!), akkor nagyon kellemesen csendes volt, még a dobban zötykölődő ruhák hangját is alig lehetett hallani. Ez szuper, mert pl. a mostani Siemens a halkabb műszaki paraméterei ellenére sokkal zavaróbban hangosabb, de legalább mindig, gond nélkül végzi a dolgát.
Sajnálom, mert nekem tetszett a gorenje, de a sípolás és a centrifugálás problémája nem elfogadható...

(#27723) dh66e válasza BB9360 (#27722) üzenetére


dh66e
veterán

Szerviz mit mondott a problémákra?

(#27724) Dluinet válasza dh66e (#27723) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mindenkinél ezt csinálja, ez alap

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#27725) dh66e válasza Dluinet (#27724) üzenetére


dh66e
veterán

Az hogy 10-ből kilencszer nem centrizik???

(#27726) Dluinet válasza dh66e (#27725) üzenetére


Dluinet
nagyúr

centrizik, csak 1 órán keresztül dobálja a ruhákat a tökéletes súlyelosztás miatt

samsung is csinálja, csak ő durva elosztási hiba esetén nem is centrizi ki (pl egy db kis szőnyeget raksz be)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#27727) JegesEmber20 válasza JegesEmber20 (#27704) üzenetére


JegesEmber20
aktív tag

Senki?

(#27728) dh66e válasza Dluinet (#27726) üzenetére


dh66e
veterán

oh így már érthetőbb.
Az gáz.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#27729) blattida válasza Dluinet (#27724) üzenetére


blattida
nagyúr

Ja, az a típus, amit próbáltál, szerencsére ez nem egy általános gorenje fícsör, mint ahogy a samsungnál sem az, bár, a koreaiaknál (lg-nél is) ez inkább előfordul.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#27730) ribarszki válasza blattida (#27729) üzenetére


ribarszki
őstag

Lehet elkerülte a figyelmedet a kérdésem. Akkor most megvette a Fagor a Bosch mosógép részlegét vagy nem? Nálunk is 1-2-3 év múlva mosógép csere lesz és emiatt is jó lenne tudni.

(#27731) #94529552 válasza blattida (#27721) üzenetére


#94529552
törölt tag

Pont rákerestem, de már írtam előbb, hogy 1 jó vélemény van róla, azon kívül csak te dicséred egyedül.
ribarszki Fagor [link]

[ Szerkesztve ]

(#27732) dh66e


dh66e
veterán

Srácok!
Háztartási gép szerelő/szervízes topik van itt a ph-n?

[ Szerkesztve ]

(#27733) ribarszki válasza #94529552 (#27731) üzenetére


ribarszki
őstag

És te ebben hol olvastad, hogy a Fagor megvette a Bosch mosógép részlegét?

Mert én azt látom, hogy 2014-ben a BSH Hausgeraate társaság (Bosch,Siemens) megvásárolta a Fagor Mastercook részleget Lengyelországban.

Na de ez a teljes ellentéte annak amit blattida mondott, miszerint a Fagor vette meg a Bosch részleget.

(#27734) #94529552 válasza ribarszki (#27733) üzenetére


#94529552
törölt tag

:N Azt én nem állítottam, csak megkerestem a linket. Van, hogy fordítva tudja az ember, nézd el neki. :R

(#27735) blattida válasza ribarszki (#27730) üzenetére


blattida
nagyúr

Én úgy tudom (szervizek, szakik infói alapján, linket így nem adhatok róla), hogy már évekkel ezelőtt megvette a fagor a bosch mosógép üzletágát, ami most bosch név alatt fut, az gyakorlatilag siemens, csak olcsóbb kiadásban, az olcsó bosch nevű gépek meg török és spanyol gépsorok szülöttei (serie 5-ig bezárólag), tehát a bosch, konkrétan, már nem gyárt mosógépet. Azért is írtam már korábban, hogy német vonalon maradt a siemens, mint konzum és normális márka. A bosch-okkal túl sok a gond már, nem véletlenül panaszkodnak annyit a mostani bosch-ok, főleg az olcsóbbak tulajdonosai.

A mastercook felvásárlása a fenti kérdéskörtől független, mivel a bsh csoport terjeszkedik, pld. már a dremel is az övék, profitot maximalizálnak. Hozzánk meg jönnek a vackaik...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#27736) DeFranco válasza blattida (#27735) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én úgy tudom

nem tudod.

hallottad. valakiktől.

akik valamit hallottak másvalakiktől.

tehát van ez a titkos társaság kék kertésznadrág egyenruhában titkos kézfogással, meg van a hülyegyerek google meg a debil haverja a wikipedia, akik mint stan és pan lökdösik a dézsavízbe egymást aztán verik le a másik keménykalapját és az egész ügyről fogalmuk sincs, nyoma sincs ennek a nagy Titkos Tranzakciónak.

a KKKAMTT (kék kertésznadrágos kalgonajánló mosógépszerelők titkos társasága) meg röhög a markába.

(#27737) ribarszki válasza blattida (#27735) üzenetére


ribarszki
őstag

Az igaz, hogy a végeredmény ugyan az. Az olcsóbb Bosch mosógépek Fagor gépek átmatricázva, ami nem a legjobb ómen.. Csak pont úgy ertelmeztem, hogy a Bosch vesz a Fagortól gépeket és futtatja a neve alatt. De ez mondjuk részletkérdés, mert a vége ugyan az. Fagor gépek Bosch név alatt. Egyébként megdobbentő, hogy mennyi átmatricázás van a ht gépek piacán. Számomra az egyik legnagyobb csalódás a ilyen témában a Miele robotporszívója aminek a fejlesztésébe pont 0órát öltek. Ugyanis az Iclebo gépe más köntösben....

(#27738) DeFranco válasza ribarszki (#27737) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nézd a gyár az egy dolog. a klímás topicban is kitört a parasztlázadás először azért mert egyes daikin gépeket gree gyárban gyártottak, aztán meg azért, mert az új belépő modell made in china és nem made in csehszlovákia.

baromira mindegy.

ami számít, az a felhasznált anyag, a felhasznált know-how és az alkalmazott minőségellenőrzés. a teszem azt a bosch beviszi a fagor gyárba a beszállítóit, a technológiáját meg a mérnökeit és úgy lövi be a végén a qc-t hogy kicsi legyen a hibatűrés, akkor oly mindegy, hogy fagor köpenyes bélabák szerelnek ökörirtófülpösön vagy csuangho köpenyes kunglaok wenghejben vagy bsh kravattés klaus von fürstobenek bauhausdorfban.

azt fogják csinálni úgy és azzal amit a góré mond.

[ Szerkesztve ]

(#27739) ribarszki válasza DeFranco (#27738) üzenetére


ribarszki
őstag

Onnantól kezdve, hogy egyes Fagor és Bosch gépek alkatrészei teljesen megegyeznek, és úgy találsz pl. szivattyút a neten, hogy Fagor/Bosch modellekhez, nem hinném, hogy hatalmas lehet a különbség. De engem nem is annyira a bele érdekelne, mert itthon majd 7éve megy egy felültöltős Fagor. Viszont lassan teljesen lerohad a teteje. Jó lenne ilyenkor tudni, hogy a Bosch ebben igényesebb-e vagy ugyan ilyen szarul oldja meg a burkolat kérdést.

[ Szerkesztve ]

(#27740) DeFranco válasza ribarszki (#27739) üzenetére


DeFranco
nagyúr

na akkor vegyük át még egyszer a szorzótáblát.

-egyszer egy az egy.
-kétszer egy az kettő.
-a kettő nem azonos csak az anyjuk az. ettől lehet egyforma ergya de nem feltétlenül az.
-láttam már gyárat belülről, ahol a 70%-os termék AAA a 85%-os BBB a 100%-os CCC márkanévvel kapta a matricát
-ötször egy az öt.

szerk: ok látom szerkesztetted :)

[ Szerkesztve ]

(#27741) koma106


koma106
senior tag

Sziasztok!
Fél éve használok egy indukciós főzőlapot (Beko HII-64400), szabványosan van beépítve. Az a szomorú tapasztalatom, hogy nagyobb terhelés esetén nagyon hamar túlmelegszik, ilyenkor automatikusan csökkenti a leadott teljesítményt és amíg nem hűl vissza, addig korlátozottan működik.
Pl. 5-6 db palacsinta lesütése után már elég meleg az egész kerámia felület, tehát átmelegszik a többi (nem használt) hely is, de pl. ha 3 karikát használok (egyiken leves, a másikon főétel és felteszem a harmadikra a tésztafőző vizet), akkor rendszeresen előfordul, hogy a tésztát már nem tudom lobogó vízben kifőzni, így az szétázik.
Hallani, hogy megy a beépített hűtőventilátor, de úgy néz ki ez nem elégséges.

Mennyire szokványos ez? Az olcsóbb típus hátránya lehet, vagy gyári hiba, vagy a drágábbak is túlmelegszenek, esetleg lehet elektromos bekötés hibája, vagy gyári hiba?

Van valakinek hasonló tapasztalata?

** szerk: az edények indukciósak, főzőkarikákhoz megfelelő méretűek

[ Szerkesztve ]

-

(#27742) #94529552 válasza DeFranco (#27736) üzenetére


#94529552
törölt tag

:K KKKAMTT :D Vicces lenne: ha a (OFF)(csődbe ment Fagor)(/OFF) kis hal enné meg a nagy halat. :O

(#27743) ribarszki válasza DeFranco (#27740) üzenetére


ribarszki
őstag

A lekezelő stílust hanyagoljuk, semmi keresnivalója itt.

Csak érdekességképpen egy idézet, bizonyos Szamosi Pál és Fia mosógép szerelőtől, aki Vecsésen dolgozik.

Második kérdés a márkaválasztás. Itt már sokkal nehezebb a választás és nem, csak azért mert sokféle márka létezik, hanem azért is, mert a márkák között nagyon sok az átfedés. Mit értek ezen? Írok pár példát: Pl egyes Zanussi készülékek, teljesen megegyeznek egy török Acerlik márkáju készülékkel. Vagy az elmúlt 12 év olcsó Bosh felültöltős készülékei vagy Whirlpool vagy Fagor készüléket takartak.

Ez nem azt jelenti, hogy ezek a készülékek rosszak, ugyanis csak olyan készüléket gyártattak le egy másik gyártóval, ami bevált és megbízható volt. Ezzel a módszerrel olcsóbb „márkás” készülékkel lehettek jelen a piacon. Persze érdekes, amikor egy nagyáruházban egymás mellett van két ilyen készülék, ami szinte csavarról csavarra megegyezik csak a kisebb márkájú olcsóbb, pedig lényegében ugyanaz.

Nyilván nem tudod megmondani a boltban, hogy van-e különbség a csapágyazásban, felfüggesztésben, lengéscsillapítóban, stb. De az már önmagában szomorú, hogy egy Bosch gép esetében azon kell lamentálni, hogy miben lehet jobb mint egy teljesen hasonló Fagor..

(#27744) BB9360 válasza dh66e (#27723) üzenetére


BB9360
aktív tag

A szerviz azt mondta, hogy ez ilyen. Sípol és érzékeny a centri. A 10-ből 9 azt jelenti, hogy (egy ;) ) pl. van egy program alatt 4 centrifugálás és abból mind a négyszer iszonyat időt próbálkozik, majd lesz, ami lesz megcsinálja. Mind a négyszer! Két ilyen mosás után a harmadiknál az egyik köztes vagy végső centri lemegy rendesen. Ergo mindegyik - egyébként sem rövid - mosás 10-30-50-70 perccel hosszabb. Napi szinten ez nem elfogadható. 14 napos elállással ment vissza...

(#27745) DeFranco válasza ribarszki (#27743) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem kezeltelek le, viccelodtem, ha megbantottalak, elnezest kerek.

(#27746) ribarszki válasza DeFranco (#27745) üzenetére


ribarszki
őstag

Ok, csak úgy jött át a szorzótáblás/kisiskolás példa. De semmi baj.

[ Szerkesztve ]

(#27747) BB9360 válasza koma106 (#27741) üzenetére


BB9360
aktív tag

Ehhez nem értek, de nálunk Teka indukciós van 12. éve. Eddig semmi baja nem volt, most kezdte, hogy az egyik oldalon el sem indul, vagy megy, de egyszercsak kikapcsol, pontosabban vagy F9-et ír, vagy semmit, de nem megy. Ez azért is rossz, mert magától visszaáll a beállított értékre és ha van rajta edény, akkor elkezdi melegíteni... Szerelő volt kint, megakaszthatta a forrasztásokat, azt mondta, hogy mást nem tud tenni. Mivel ez még az első szériás, nem is lehet a lapokat egyesével cserélni :(.

Viszont, ami kapcsolódik a te problémádhoz: soha nem melegedett túl, soha nem kapcsolt le emiatt. Mind a 4 zónát tudtuk egyidejűleg használni.

(#27748) dh66e válasza BB9360 (#27744) üzenetére


dh66e
veterán

Igen megértettem kolléga segített.Jól tetted hogy visszaküldted.

(#27749) BB9360 válasza dh66e (#27748) üzenetére


BB9360
aktív tag

Sejtettem, hogy a kolléga írása segített, csak kérdeztél, én válaszoltam (még úgy neveltek...).

Őszintén sajnálom, mert egyébként tetszett és árban is nagyon rendben volt. A mostani Siemens messze nem tetszik annyira, de a mosási időt tartja és mindig centizik.
Várom a Miele-t...

(#27750) Met válasza ribarszki (#27746) üzenetére


Met
nagyúr

Rá se ránts, jó szándékú csak még tart az esti bor hatása :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.