Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27751) DeFranco válasza ribarszki (#27743) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ON és bővebben:

1) ezek nagyon erős állítások, ismerek nem egy olyan szakembert innen a fórumról is, aki ilyet nem merne írásba adni. szóban elmondja, de ilyet leírni azért bátorság (nettó perelhető érte ugyanis). de ez a legkevesebb, csak előbbi feltételez némi szakmai, kifejezésbeli és gondolkodási igényességet.

2) ignorance is a bliss mondja az orosz ha jól beszél latinul... rengeteg ilyen összefonódás, keresztbegyártás van, max. nem tudsz róla, ilyen a globalizáció természete. akár egy mielénél is előfordulhat, autóiparról nem is beszélve, de most már a háztartásigép-piacon is mindenki messze optimál, és ez ezzel jár, simán lehet boschban fagor alkatrész, eluxban indesit, stb. hasból nyomtam példákat. engem még mindig jobban érdekel az, hogy ki és milyen feltételekkel specifikál és veszi át.

3) azonos gyár != azonos termék. ez hiba a következtetésekben az idézett cikknél.

@Met: amúgy tényleg, nem látok ki a fejemből, de lehet örülni megyek betonkockát szilózni :D nem érek rá :D

[ Szerkesztve ]

(#27752) polonic válasza BB9360 (#27749) üzenetére


polonic
félisten

Melyik Mielet választottad?

(#27753) BB9360 válasza polonic (#27752) üzenetére


BB9360
aktív tag

:)
Elnézést, hogy félreérthető voltam. Bár már akár ki is választhatnám az "alacsony" költségvetésű (ilyet leírni egy Miele--nél...) és a normál költségvetésű változatot, de egyelőre marad ez a Siemens, csak nagyon várom azt az időt, amikor lesz lehetőségem lecserélni ezt egy Miele-re. Így lett volna pontos, sorry.

(#27754) #94529552 válasza ribarszki (#27743) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezek csak feltevések, és nem is mai állapotot tükrözhetik. Másik szerelő meg mást mondhat, mert ő másképp tudja. A Fagor nálam ilyen Indesit vagy Hausmeister színvonalat jelent.

(#27755) peppe79 válasza #94529552 (#27713) üzenetére


peppe79
senior tag

Korábban az AEG-Electrolux-Zanussi szortiból válogattuk össze a háztartási gépeinket, de annyira már nem vagyok megelégedve az Electrolux konszernnel (leszámítva a hűtőgépeiket, mert az épp hibátlanul teljesít). Picit lehetnének bátrabbak, hogy hosszabb jótállási időt vállalnak, akkor talán...
Egyébként melyik típusú mosógéped van?

[ Szerkesztve ]

(#27756) peppe79 válasza blattida (#27714) üzenetére


peppe79
senior tag

Körbenéztem ma a mosógépek közt egy üzletben (60-220 ezer Ft-ig bezárólag). A kiállított gépek többsége sajnos elég pelenkának tűnt. Úgyhogy úgy döntöttem, hogy 100 ezer Ft-nál többet tutira nem is szánok rájuk. Az egyik Gorenjének a fogantyúja "2 óra" irányában volt elhelyezve, na azt majdnem sikerült eltörnöm. Onnantól kezdve nem is nagyon mertem nyitogatni a mosógépek ajtajait. A neten a W8544-est típust néztem ki. Ez stabilabb felépítésűnek tűnik, arra viszont nem számítottam, hogy ez élőben valami ormótlan nagy. Szerintem kifejezetten csúnya gép, de ha mindez egy megbízható tartalommal párosul, akkor az esztétika nem különösebben érdekel. Ami feltűnt még, hogy - a dob méretéből adódóan - egynémelyik márkánál a ruhatöltetre vonatkozó termékadatlap tutira nem fedi a valóságot. Na meg az is, hogy egyes típusoknál olyan kicsi az ajtónyílás mérete, hogy ott egy küzdelem lehet a bepakolás. Megnéztem az üstszájgumikat is: egyedül az LG gépeknél láttam az alsó perem közepén kialakított vízelvezető nyílást. Annál talán tiszta marad az üstszájgumi. De a Gorenjénél biztos nem, mert a kiállított mintadarabban is megállt a víz.
Szóval egyelőre filózom még, hogy a Gorenje W8544, vagy esetleg egy LG FH2C3TD legyen...

[ Szerkesztve ]

(#27757) koma106 válasza BB9360 (#27747) üzenetére


koma106
senior tag

Köszi, ismerősök sem tapasztalnak túlmelegedés/lekorlátozás problémát és a neten keresgélve sem találok hasonló véleményt. Megpróbálom a garanciális javítást, csak tartok tőle, hogy elhajtanak, hiszen benne van a leírásban is, hogy túlhevülés esetén ez van. csak az nincs sehol említve, hogy az ilyen gyors és gyakori túlhevülés hiba-e...

-

(#27758) pjen válasza blattida (#27721) üzenetére


pjen
félisten

Érdekes ez a Gorenje mosogató gép.Eltört benne egy üveg pohárminden szűrő a helyén volt kiszedtem a darabokat,kivettem a szűrőt,abban nem találtam semmit.Logikus hisz a szűrőn csak nagyon apró részek férnek át.Rá egy hétre a gép nem nyomta ki a vizet,szervíz érkezett gariban.A szivattyúban egy méretes üveg darab volt,nem bírt forogni.Hogy került oda?A szerelő szerint mégegy ilyen és megvonják a garit.Ha a helyesen össze rakott szűrön keresztül megy az üveg darab én vagyok a hibás?

(#27759) dh66e válasza pjen (#27758) üzenetére


dh66e
veterán

Elég korrekt volt a szervíz.Oda fizikai képtelenség hogy bemenjen egy üvegdarab ha a szűrő a helyén van.

(#27760) pjen válasza dh66e (#27759) üzenetére


pjen
félisten

Mért is volt korrekt.Mikor mondtam a szerelőnek,hogy oda nem mehetne be üveg szilánk azt mondta a mosogép üst mellé üs bemegy a zokni.

(#27761) dh66e válasza pjen (#27760) üzenetére


dh66e
veterán

Szerintem takarításkor mehetett be oda amikor kiemelted a szűröt.

(#27762) VIPowER válasza Intel fan11 (#27710) üzenetére


VIPowER
senior tag

Hagyd legalább 2 napig áram nélkül leolvadni normálisan, és újra használhatod.

(#27763) Morris válasza peppe79 (#27756) üzenetére


Morris
veterán

A w8544n - en is van a gumiban vízelvezető.
Két kerek és egy ovális nyílás.
Amúgy én szeretem ezt a gépet. Jól pakolható, sztem dizájnos is. Csipog a program végén stb-stb...

[ Szerkesztve ]

(#27764) peppe79 válasza Morris (#27763) üzenetére


peppe79
senior tag

Van benne, de a peremszélen. Az LG-nél viszont felülnézetből középen helyezkedik el.
A programidő nem szokott elhúzódni? Mert néhányan panaszkodtak rá, hogy egyes Gorenje mosógépeknél a kiegyenlítés miatt jócskán elhúzódik a mosásidő, vagy épp nem is centrifugál a gép.

(#27765) blattida válasza pjen (#27758) üzenetére


blattida
nagyúr

Szerintem is akkor, amikor Te kivetted onnan a szűrőt, máshogy ugyanis nem juthatott be oda.
Üvegnél célszerű nem menni 50°C fölé mosogatáskor, mert hajszál repedések keletkezhetnek magasabb hőmérsékleten az üvegben, amit nem veszel észre, csak akkor, amikor eltörik...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#27766) Morris válasza peppe79 (#27764) üzenetére


Morris
veterán

Volt már rá példa, de olyan sokkal még nem. Igazából ez engem nem is érdekelt soha. Ha kész, majd szól. A centri egyszer maradt ki.

[ Szerkesztve ]

(#27767) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!

Látom nem igazán van kedvetek mikró ügyben segíteni :F
Azért még teszek egy próbát, hátha mégis kapok némi tanácsot. Ezek közül melyik a legjobb választás? Whirlpool GT 285 , Whirlpool MCP 345 , SHARP R843INW ?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#27768) #94529552 válasza dethroner (#27767) üzenetére


#94529552
törölt tag

Lehet nem ismeri senki ezeket. Én ennyit találtam, akkor ezek mind kvarc grillesek, a többi talán nem az, de meg kell nézni inkább, az a biztos. Mint ahogy a miénk se, hanem normál lehajtható grilles. Ez már bőven 10 év feletti fullos mikró(Made in Sweden), amit ajánlanék is, ha még gyártanák. 27 literes, van JetStart, Crisp, Automata funkciók, stb. Az újabbakat már nem ismerem. Nemrég valaki Sharpot akart venni, ha visszalapozol, biztos megtalálod a róla kialakult beszélgetést.

(#27769) peppe79 válasza Morris (#27766) üzenetére


peppe79
senior tag

Köszi! Nálunk néha előfordul, hogy este 7-8 órakor teszek fel mosást, ezért nem lenne hátrány, ha tartaná a programidőt. Valószínűleg sikeresen lecsúsztam a MM akciójáról is, mert ebből a típusból jelenleg sehol nincs készleten. Úgyhogy lehet, hogy mégis más gépet kell néznem. Csak találnék végre valami megfelelőt... Az AEG-Electrolux-Zanussira csak 1 év a gari, és pl. műanyag ékszíjtárcsájuk van. Whirlpoolt nem szeretnék, Indesit, Candy és társait pedig főleg nem. Talán mégis marad az LG vagy Samsung...esetleg Bosch vagy Siemens, még ha picit csorbult is a nívója.

(#27770) Intel fan11 válasza VIPowER (#27762) üzenetére


Intel fan11
őstag

Már megoldódott. Mire leírtam a bajt leolvadt. Csak eddig nem láttam ekkora jeget benne! biztos a nagy melegbe sok nyitogatás esetleg meleg kaja lett betéve! Amúgy mikor olaszt le 1 önolvasztós hűtő? Időre vagy érzékeli a jeget?

Battletag: hojszi#2983

(#27771) blattida válasza dethroner (#27767) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha sült krumplit is készítenél benne, akkor whirlpool, ha inkább grill csirkét, akkor a sharp. Amúgy meg, meg kell nézni őket és legalább a kapcsolókat, funkciókat érdemes kipróbálni-kiválasztani, hogy melyik jön be jobban a gyakorlatban. A sharpnak nagyobb a forgó tányérja, ez is szempont lehet.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#27772) #40553216 válasza peppe79 (#27756) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az adatait elnézve pont ugyanakkora, mint az összes, 60-as mosógép.

(#27773) dethroner válasza #94529552 (#27768) üzenetére


dethroner
veterán

Igen, olvastam azt a beszélgetést, de nem vagyok vele sokkal beljebb :N

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#27774) dethroner válasza blattida (#27771) üzenetére


dethroner
veterán

A sült krumpli miért zárja a grill csirkét? Eddig egy közel 30 éves osztrák mikrót használtunk, de most megérett a vágy egy jobban felszerelte. Amúgy a régi vacak hibátlanul működik napi használatban még most is.
Lehet szeretnénk benne pizzát sütni, fagyasztott pizzát sütni, krumplit, csirkét, kolbászt és minden mást, amit grillezni szoktak az emberek. Szemrevételezni nem igazán tudnám, a sharp pl csak pesten van boltban, én meg Pécsen lakom.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#27775) blattida válasza dethroner (#27774) üzenetére


blattida
nagyúr

A sharp felépítéséből fakad, hogy csirke és más grill húsok készítésére alkalmasabb a kettős grill miatt, illetve azért, mert a hagyományos fűtőszál a hátulján található, függőlegesen. A sharp nagyobb teljesítményű is, ami főleg melegítéskor és grillezéskor előny.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#27776) peppe79 válasza #40553216 (#27772) üzenetére


peppe79
senior tag

Egymás mellé téve, például az LG gépek lényegesen kisebbnek tűntek, pedig azok mindössze 5 cm-el szűkebbek: 55 cm a mélységük. De ahogy említettem is, nem zavar, hogy ha nagyobb, vagy bumfordibb a külseje.

Végül két gépre szűkült a választásunk: egy elöltöltős Siemens WM12K268BY-re, illetve egy felültöltős Zanussi ZWQ71235SI-re.

A Siemens mellett szól például a 2 éves gari; a hatalmas, 63 literes dob, stb.
A Zanussi mellett pedig, hogy mi eddig az "igénytelenebb" felültöltőshöz szoktunk hozzá. Mivel ki és bepakoláskor nem érintkeznek a ruhák az üstszájgumival, így az talán kevésbé sérülékeny. Ennél a mosógépnél egyedül az 1 éves garidő, meg a műanyag elemek (például a már említett ékszíjtárcsa) miatt vagyok bizonytalan. Ha ezt nézem, a 103 ezres ár elég magas érte, még így akciósan is.

(#27777) polonic válasza peppe79 (#27776) üzenetére


polonic
félisten

Szerintem a kettő közül a Siemens minden vacilálás nélkül.

(#27778) dethroner válasza blattida (#27775) üzenetére


dethroner
veterán

Ne haragudj az értetlenkedésem miatt, de mi az hogy a hagyományos fűtőszál a hátulján van? Ezt hol látod? Én amit láttam videót és képet, ott az egyik szál a forgótányér alatt van.
A hagyományos villanysütőben tudok grillezni húst, tudok sütni bármit és szoktam tepsiben olaj nélkül sültkrumplit is sütni. A sütőm az alsó és felső grilles és légkeveréses, míg ez a sharp mikró elvileg ugyanezeket tudja. Akkor nem azt jelenti hogy ugyanezekre alkalmas lesz?
A whirlpoool miért jobb pl sültkrumplira, szerinted?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#27779) Land


Land
veterán

Üdv!

Kezd élesre váltani a gáz gáztűzhely vétel. Tehát felül és alul is gázos és 60 cm széles legyen.

2 év garanciával egy kupac Amica modellt találtunk, illetve néhány Hotpoint tűzhelyet. Utóbbi dupla sütős.
Amica
Hotpoint

Melyik márka, illetve típus az ajánlottabb? Jó dolog a dupla sütős kivitel?

Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#27780) blattida válasza dethroner (#27778) üzenetére


blattida
nagyúr

Jogos a kérdésed, mert én kevertem össze egy másik típussal. :W
Igen, ebben valóban alul és felül van a két fűtőszál, így viszont jobb lesz a sült krumpli is, ellenben lassabban készül el, mint a whirlpoolokban, amik crisp funkciósak, azaz mikrohullámmal sütnek.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#27781) dethroner válasza blattida (#27780) üzenetére


dethroner
veterán

Teljesen tudatlan vagyok ezen a téren, ezért csak kérdezek és tippelgetek :B
Vagyis a crisp az nem is a grill funkció tudásából fakad? Grill+mikrohullám, ez a crisp?
Ha valóban csak a sültkrumpli elkészülési ideje miatt lenne jobb a whirlpool, akkor talán a sharpnak szavazok bizalmat, mert a leírások alapján a tudása meghaladja a whirlpoolt. A kezelőfelület összehasonlítása szerintem csak akkor lenne érdemben hasznos, ha mindkettőt használhatnám néhány hétig. Szerintem megveszem a sharpot, ha más miatt nem mondja senki hogy ne ezt vegyem és próbálgatom. Elvileg van 2 hetem, addig eldönthetem hogy marad vagy sem.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#27782) peppe79 válasza polonic (#27777) üzenetére


peppe79
senior tag

Végül a Siemens lett a befutó, az online pénztárcával pedig egy picit le tudtam faragni még az árából is. Remélem, hogy jól döntöttem.

Egy érdekesség: elvileg ugye a dob mérete nagyban befolyásolja, hogy mekkora is az adott mosógép névleges kapacitása. Régebben talán nem hazudoztak annyit, ezért a 20 éves Bosch felültöltősöm lett a viszonyítási alap. Ez a gép a gyári adatlapja szerint max. 4,5 kg pamut ruhát képes benyelni. A dob a belső méretei alapján pedig 41,5 literes.

Ezzel szemben egy mai, 42 literes dobbal szerelt, felültöltős Zanussira 6 kg kapacitást adnak meg. Ezek szerint mindössze 0,5 literrel nagyobb űrtartalom elegendő ahhoz, hogy 1/3-al több pamut ruhát tudjon mosni. :C Ez már önmagában fura, de ami még jobb, hogy a 7 kg kapacitású gépüket elvileg szintén 42 literes dobbal szerelik. Gondoltam, talán csak elírás, de a német oldalakon is 42 literes dob szerepel. Most akkor hogy is van ez? :)
Ez legalább akkora kamu, mint a 60 cm széles, 16 terítékes mosogatógép. :N

[ Szerkesztve ]

(#27783) pjen válasza peppe79 (#27782) üzenetére


pjen
félisten

Lehet,,hogy nem a dob mérete határozza meg.Valószínűleg több is bele férne csak nem lenne hatásos a mosás.A dob felfüggesztése vezérlése is finomodott,nem indul olyan rántás szerűen,stb.

(#27784) Dluinet válasza peppe79 (#27782) üzenetére


Dluinet
nagyúr

-nem dob térfogat volt megadva, hanem ruha tömeg
-egyes ruha fajtákból így is max 3 vagy 2 kg-ot rakhatsz be, hogy normálisan kimossa

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#27785) st6969 válasza dethroner (#27778) üzenetére


st6969
őstag

"A hagyományos villanysütőben tudok grillezni húst, tudok sütni bármit és szoktam tepsiben olaj nélkül sültkrumplit is sütni. A sütőm az alsó és felső grilles és légkeveréses"

Ez esetben én átgondolnám, hogy valóban szükséges-e olyan mikró, ami a mikrózáson kívül bármi egyebet is tud. Mikor sok évvel ezelőtt bejöttek ezek a grillező funkciós mikrók, mi is vettünk, mondván de jó, lehet benne melegszendvicset is sütni, de gyakorlatilag csak melegítésre használtuk, mivel sokkal kényelmesebb és gyorsabb szendvicssütőben, vagy akár a villanysütő felső grillezőjével sütni (én még egy személyre is ez utóbbit használom, de ha a családnak készítek, akkor nem is lehetne mást). Pizzát szintén sütőben sütök.

(#27786) #40553216 válasza peppe79 (#27782) üzenetére


#40553216
törölt tag

Én is azon csodálkozom, hogy a nem növekvő méretű dobba miért pakolnak egyre több ruhát, holott már 5 kg-nál is az volt a baja sokaknak, hogy nem mosnak rendesen a gépek, mert pl. kevés a víz. Ehhez képest azóta tovább csökkent a víz, viszont többet gyömöszölnek ugyanakkora dobba, így a ruha alig mozog. Ezzel csak a mosási folyamat lényege, a sulykolás hatása vész el.
Érdekesség az AEG L7FEC48S (használati, pdf) példáján. 10 kg max. töltetű, a dob 69 l. A enyém egy Miele W2241 WPS, kb. 45 l a dob, 5 kg max. töltet. Ehhez képest az AEG-ben 1,5 kg-ot ír a gyapjú/selyem mosásra, a Miele 2 kg-ot a gyapjúra, 1 kg-ot a selyemre. Bár az AEG mellett szól, hogy a vízzel viszont nem takarékoskodik olyan nagyon, hiszen 10 kg gyapjúhoz 85l vizet használ a nem ECO módban. Utóbbiban viszont nevetségesen alacsony a fogyasztása, mindössze 57 l. Ugyanakkor az ECO féltöltet (azaz 5 kg) többet használ, mint az én gépem 5 kg-ra, pedig az nem is ECO, ráadásul a nagyobb dob=erősebb sulykoló hatás~nagyobb mosási hatékonyság logikai sor inkább azt feltételezné, hogy kevesebb vizet használ. A kevesebb energiát viszont azért nem értem, mert a vizet fel kell(ene) melegíteni, az ECO program miatt az enyémhez képest dupla idejű mosás miatt elvileg többször is (mivel melegen kell tartani). Ez egyértelműen azt jelenti, hogy messze nem 60 °C-on megy a mosás.

(#27785) st6969
Apámtól örököltem DeLonghi grillezős mikróját (sajna, használati nincs hozzá, a neten sem találtam). Kétszer próbáltam használni a grillezőjét. Először a helyén, a szekrényben. A gép pár perc után lekapcsolt. Szerintem túlmelegedett. Kivettem, megvártam míg kihűl, és a konyha padlóján próbálkoztam újra. Akkor is lekapcsolt. Így soha többet nem fogom használni ezt a funkciót. A legegyszerűbb mikrózáson kívül gyakorlatilag semmit nem használok, pedig ránézésre rettenetesen sok funkciója van.

[ Szerkesztve ]

(#27787) st6969 válasza #40553216 (#27786) üzenetére


st6969
őstag

Ja igen, ezt el is felejtettem, hogy baromira átmelegedett a mienk is, igaz le nem kapcsolt. El tudom képzelni, hogy ügyes konstrukciós megoldásokkal ezen lehet enyhíteni, de ettől függetlenül én is azt gondolom, hogy egy mikró leginkább melegítésre való :K

(#27788) blattida válasza #40553216 (#27786) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem véletlenül olyan hosszú a mostani gépek mosási programja és az sem véletlen, hogy a mosási hatékonyságuk is problémás.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#27789) numera007 válasza st6969 (#27787) üzenetére


numera007
tag

Nekünk is légkeveréses+mikrós+grilles kombi mikrónk van, és csak 1 óra sütés után melegszik fel a burkolata érezhetően. Vagyis vannak jó konstrukciók.

(#27790) #94529552 válasza st6969 (#27787) üzenetére


#94529552
törölt tag

Melegítésre való + pizzasütés, + melegszendvics, +kiolvasztás, stb.

(#27791) st6969 válasza #94529552 (#27790) üzenetére


st6969
őstag

Na jó, szerk:
szerintem a kiolvasztás is problémás...nekem kívül forró, belül jeges bármi..de ez betudható az én bénaságomnak is.
Ha a stb. a popcorn, akkor azzal egyetértek :K

[ Szerkesztve ]

(#27792) dethroner válasza st6969 (#27785) üzenetére


dethroner
veterán

Eddig a hagyományos mikró mellett volt egy pici grill sütő, ami olyan régi, hogy már az alsó fűtőszál szét is égett benne, csak a felső működik. De hiába olyan többfunkciós a tűzhely sütője, pl kolbászt, virslit mai napig abban sütök. Valahogy jobban kézre esik, mint a tűzhely sütőjébe hajlongani. És szerintem a nagy tűzhelynél a pici kevesebbet is fogyaszt. Aztán ha van bármi olyan sült étel (fasírt, rántotthús, sűltkrupli stb) ebben a kis sütőben melegítem fel, mert ott ropogós marad, míg a mikróban melegítve szottyos állagú lesz. Ezért kell egy olyan mikró, ami tud jól grillezni is. Nagy lakomához természetesen ezután is a tűzhelyben lesz sütve a sok étel, de kis mennyiséghez kellene egy pici grill is :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#27793) peppe79 válasza #40553216 (#27786) üzenetére


peppe79
senior tag

@pjen:

Nem állítottam, hogy kizárólag a dob mérete határozza meg, de az biztos, hogy a fizikai korlátok miatt nagy mértékben befolyásolja a töltőtömeget. Nézd meg az alábbi robbantott rajzokat:

Pillanatnyilag ez a legdrágább (~115 ezer Ft) felültöltős Zanussi modell (ZWQ71235SI), 7kg névleges kapacitással:
https://shop.electrolux.hu/search?q=:relevance:pnc:91310553500

Ez meg itt egy olcsóbb (~78 ezer Ft) felültöltős Zanussi (ZWY50924WI), 5,5 kg névleges kapacitással:
https://shop.electrolux.hu/search?q=:relevance:pnc:91310560300

Ha megnézed az alkatrészlistát, láthatod, hogy mindkét mosógépben ugyanaz az ellensúly, a teleszkóp, a csapágyazás stb. A dob mérete mindkét modellnél 42 liter, a különbség csak annyi, hogy a drágább készüléket finoman nyíló dobtetővel szerelték. A motorjuk viszont már eltér egymástól: érdekes módon a drágább készülékbe egy 44 ezer Ft-os, elvileg 350 Wattos, max. 17000 RPM-es Nidec; az olcsóbb készülékbe pedig egy 49 ezer Ft-os, 475 Wattos motor került.
Kérdés, hogy mindezek tudatában miből is adódik a 1,5 kg kapacitásbeli különbség a két készülék között? Tegyük fel, hogy valakit nem érdekel a sok program fícsör. Ebben az esetben az illető valószínűleg gondolkodóba esik, hogy miért is fizetne ő cirka 37 ezer Ft-tal többet a drágább modellért? Viszont ha azt a humbugot olvassa, hogy a másik géppel 5,5 kg helyett 7 kg pamut ruhát lehet mosni, az már egy nyomós érv lehet(ne)...ha igaz lenne. Szóval szerintem ez ugyanolyan marketing duma, mint a már korábban említett 11 terítékes, kontra 16 terítékes mosogatógép esete...

@Dluinet:

A leírásban a dob térfogata is adott, illetve a töltőtömeg is (pamut). A kettőnek valamelyest arányban kellene lennie egymással...jó esetben.
A második állításod pedig ugyanazt bizonyítja, amit én is állítottam...magyarán, hogy kamu az egész. Ezt az egész ruhatöltet témát csak azért hoztam fel, hogy ha valaki mosógép vásárlás előtt áll, ne ez alapján döntsön.

@tomtyi:

Ez valóban így van. A nyári pamut pólóim súlya ~170-180 gramm, a vastagabb szövésű pólóim meg 240-250 grammosak. Kíváncsi lennék én arra a - gyártó által - 7 kg-os ruhatöltetűnek kikiáltott mosógépre, amelyiknek a 42 literes dobja elnyel vagy 30-40 pólót. :)
Aztán ilyenkor jönnek az árukeresőn olvasott negatív vélemények, hogy szarul mos a gép, gyűröttek a ruhák. :DD

[ Szerkesztve ]

(#27794) blattida válasza peppe79 (#27793) üzenetére


blattida
nagyúr

A normálisabb 7 kg töltetű mosógépek dobja mind több, mint 50 literes, a 8 kg töltet esetén meg már 60 liternél nagyobbak. A száj méretében viszont nagy a szórás, ahogy már írtad is.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#27795) JegesEmber20 válasza JegesEmber20 (#27704) üzenetére


JegesEmber20
aktív tag

Senki?

(#27796) #40553216 válasza blattida (#27794) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ehhez képest a fenti 10 kg-os AEG 69 l-es dobja…

(#27797) blattida válasza #40553216 (#27796) üzenetére


blattida
nagyúr

Azért is írtam, hogy a normális gépek dobja, számomra egy ilyen aeg nevű electrolux gép nem az a kategória, bár, önmagában nagy a dobja, csak a maximális töltetmennyiséghez képest nem sok.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#27798) nemlehet


nemlehet
őstag

Szeretnék venni magamnak egy hűtőt. Egyedül élek, de szoktam főzni és fagyasztóra is szükségem lenne. Úgy látom valami 180> liter körüli felülfagyasztós megoldás lenne a leggazdaságosabb.

A no frost annyira nem fontos számomra. Inkább a megbízhatóság lenne a fontos, meg az, hogy ne ilyen könnyen törő biliműanyag legyen benne. Rengeteg márka van és nem igazán találtam összehasonlító listákat a megbízhatóságról. Látom, hogy a Beko-t nyomatják most egy csomó helyen, de török márkaként nem ugranék bele.
Eddig egy Daewoo hűtőm volt, de abban elég hamar megadták magukat a műanyag elemek (pedig nem vagyok állat).

A keret igazából nem eldöntött, ahogy néztem 50-70k körül már vannak nívósabb márkák hosszabb garival, de ha valami tuti ajánlat van akkor mehetek feljebb is. Nyílván legyen minél olcsóbb :D

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#27799) #40553216 válasza nemlehet (#27798) üzenetére


#40553216
törölt tag

A Liebherr állítólag jó, ez a CUEF 3311 kicsit nagyobb ugyan, de gondolj a jövőre! :DDD Most -30%.

(#27800) nemlehet válasza #40553216 (#27799) üzenetére


nemlehet
őstag

"Kicsit" :D Csak majd 2x. De a márkatippet köszi, meglesem, hogy mik a tapasztalatok a Liebherrel.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.