Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28501) Zeki válasza Zola007 (#28497) üzenetére


Zeki
nagyúr

Bakker, jól beleszaladtál!
Nagy fejetlenségek vannak mindenfele, amik okozhatnak meglepetéseket.
Nekem tracking szerint a posta 2x megpróbált kézbesíteni egy külföldi csomagot, csak 1x sem értesített erről
Míg a 17-én délután rendelt emagos cuccot másnap délelőtt hozta a postás. Úgy, hogy az aznap fél hétkor jött email szerint átadták a futárnak, és majd 21-én fogja hozni.
De tipikus a cégeknél a termékek összecserélése is. A dobozban a számla okés, csak a termék más.
Idén már 2x futottam itthon bele, pedig nem sokat rendelgettem még.

(#28502) dh66e válasza pjen (#28500) üzenetére


dh66e
veterán

Ez te sem gondolod komolyan. ;]

(#28503) pjen válasza dh66e (#28502) üzenetére


pjen
félisten

Hát nem.Ahhoz képest,hogy a lányomék megvették a vadi új Tv-t egy vezető web árúházban és több száz óra üzemidő volt benne.Ha megnézel egy ilyen hálózatot,10 ből mondjuk 3 boltban azonnal átvehető mondjuk egy Tv.Az ott megy mint bemutató darab.Te itt megveszed,felhozzák,kiszállítják.Pont ez a lényeg,nincs raktár készlet,nm áll benne a pénz.

(#28504) spidersoft válasza spidersoft (#28223) üzenetére


spidersoft
senior tag

Gyárt még valaki az LG-n kívül inverteres vezérlésű hűtőt?... az AEG-electrolux-zanussi vonalat nézve, náluk nincs efféle... vagy csak máshogy hívják? Továbbra is hűtőt keresek, ami nem olvasztgatja ki a mélyhűtött kaját, és nem csinál néha meleget a hűtőtérben is (inzulin miatt fontos lenne a megbízhatóbb hőmérséklet). Zola007 tanácsa alapján az inverteres és nofrost kiadásokat keresem, de eddig még csak az LG-nél találtam ilyet.

A lentebbi ciklonos porleválasztó mennyit segítene a szűrő tisztántartásában, képes a könnyű, porcica-jellegű port is leválasztani, vagy csak a fajsúlyosabb homok-szerűt? A porszívónknak elég nagy gyomra van (nem mértem még, de 20 liternyi kosz biztos elfér benne anélkül, hogy a szűrőt/csövet elérné), szóval nem ez a szempont -- az inkább bajom, hogy a por a szűrőn kifilcesedve idővel csökkenti a szívóteljesítményt, és elég macerás róla lekefélgetni.

(#28505) dh66e válasza pjen (#28503) üzenetére


dh66e
veterán

Voltál már ilyen nagy webes raktáráruházban? Mert én igen nem is egyben.Hegyekben állnak a tévék és nagy tévedés nem áll benne a pénzük egy percet sem.
Ne írj már ekkora hülyeségeket.Amiről te beszélsz az a kis sufni web shopok akik egyenként mennek jóformán az importőrhöz a készülékekért.
Az MM és társaiban hihetsz,de ha olvasod a tv topikokat ott is kiszórnak mindent amit el lehet képzelni.

(#28506) Zeki válasza spidersoft (#28504) üzenetére


Zeki
nagyúr

Samsung is mintha.

(#28507) pjen válasza dh66e (#28505) üzenetére


pjen
félisten

Te bárhol lehettél,mindegy.A lányomék Tv je viszont tény.Például az Extreme Digital kis sufni web shop?

[ Szerkesztve ]

(#28508) dh66e válasza pjen (#28507) üzenetére


dh66e
veterán

Az edigitalnak is van raktára.
Nem érted a lényeget, a lányodék tévéje az MM-ből is kikerülhetett volna.Lutri hogy az importőrők hova dobják ki a refurbished/visszavitt készülékeket.
Veszel egy tévét online az MM/EW-től 2 hét elállási jogod van na ez visszakerül a rendszerbe.Így talán már érthetőbb,de lehet az mosógép,hűtő.....Na de én befejeztem ez itt már nagyon off.

[ Szerkesztve ]

(#28509) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Orrszívó használata után mit javasoltok, hogy a porszívó épségben maradjon? Járatom kb. 1 percig a motort legalacsonyabb fokozaton az elég?

(#28510) pjen válasza dh66e (#28508) üzenetére


pjen
félisten

Persze.

(#28511) ribarszki válasza albiosz (#28509) üzenetére


ribarszki
őstag

Orrszívó használata közben a markolaton lévő fals-levegő nyílást kinyitni, alacsony fokozaton használni, majd orrszívózás után szabadon járatni fél percig alacsony fokozaton, hogy visszahűljön a motor.

(#28512) dh66e válasza albiosz (#28509) üzenetére


dh66e
veterán

Nem kell járatni tovább.A gép visszahül ha kikapcsolod,semmi baja nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#28513) Zola007 válasza spidersoft (#28504) üzenetére


Zola007
veterán

pl. ezek a Samsungtól: [link]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#28514) Csabroncka válasza spidersoft (#28504) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nem tudom ki hogy reklámozza, de szerintem az összes A++ gép már inverteres kompresszorral szerelt (nem lehet másként ezt az energiahatékonyságot elérni)
Példa: én a Liebherrnél is csak a használati utasításban olvastam, hogy az invertervezérlő visszajelző lámpája zölden villog ha oké minden.

Nekem nem NoFrost gépem van, de ilyen kiolvasztgatást nem tapasztaltam egyik hűtőtérben sem (a hátfalat leolvassza, de maximum 2 fokot emelkedik a hűtő közepe 4-7 fok között jár a hőmérőm. Ha nagyon pontos hőmérséklet kell akkor NoFrost, de a hagyományos gép normálisan beállítva az alsó polcon a legegyenletesebb!

"in medias res"

(#28515) ribarszki válasza dh66e (#28512) üzenetére


ribarszki
őstag

Már hogy ne kéne orrszívózás után hűteni! Tudod hány porszívó térdelt le emiatt? Legalább a visszahűtés segít valamit..

(#28516) Zola007 válasza Zeki (#28501) üzenetére


Zola007
veterán

azt hozzá kell tennem, hogy az Edigital mindkét esetleg jól viselkedett, őket nem hibáztatom miatta. Új, bontatlan hűtőt küldtek, azóta is hibátlanul üzemel mindkettő.
a futárszolgálat volt trehány mindkét esetben.

Viszont elmondtam a webáruház vezetőjének is, hogy vizsgálják felül a futárszolgálattal való viszonyukat, mert ez a hozzáállás az ügyfelekhez tarthatatlan és mint ő is elmondta, körülbelül 6e Ft-ot fizetnek egy ilyen kiszállításért a Royalnak, amiért a webáruháznak és a vevőnek is joga van épkézláb kiszállítást elvárni.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#28517) #94529552 válasza dh66e (#28508) üzenetére


#94529552
törölt tag

Tévedés, az importőr bontatlan tévét ad a viszonteladóknak, ami egy elállás után nem kerülhet vissza az importőrhöz. Az MM-nek külön részlege van a visszavitt cuccok szervizelésére, és újracsomagolásához, amihez ott nagyon értenek.

(#28518) dh66e válasza ribarszki (#28515) üzenetére


dh66e
veterán

Ok.Elhiszem.

(#28519) Zola007 válasza #94529552 (#28517) üzenetére


Zola007
veterán

TV esetén oké, de egy hűtőt vagy mosógépet szerintem nem egyszerű gyári makulátlanra visszadobozolni
az Emag csinálja jól, nem sz.roznak vele, felrakják újracsomagoltként és elmegy nagykerár felett.
kerestek is rajta és mégse kell vele átb.szósdit játszani, mindkét fél örül.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#28520) dh66e válasza #94529552 (#28517) üzenetére


dh66e
veterán

Igen a visszavitt cuccokat az MM/EW ragasztja újra.
A nem szervizelhető cuccok pedig mennek az importőrhőz.

[ Szerkesztve ]

(#28521) #94529552 válasza V.Stryker (#28498) üzenetére


#94529552
törölt tag

8 év alatt egy tömítés, nem is rossz. Az újak, már lehet nem bírják annyi ideig. Egy olasz, vagy török gép se hinném, hogy tartósabb lenne. Azoknál lehet, hogy 8 év után már csak a rozsda maradna a csavarozás helyén. :DDD

(#28522) canniball válasza V.Stryker (#28498) üzenetére


canniball
nagyúr

Én is évekkel ezelőtt így jártam az Elux hűtővel. Kezdett szétmenni a gumi, felhívtam egy szakit aki közölte hogy mivel ragasztva van csak ajtóstul cserélhető: 35k+kiszállás+szerelés. Inkább vettem új hűtőt, figyelve arra hogy annak cserélhető legyen a gumija.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#28523) sandró60 válasza canniball (#28522) üzenetére


sandró60
addikt

Megkérdezhetem,hogy ment szét a gumi?Hány éves a hűtő? :R
Anno egy 220 literes Lehel hűtőnél cseréltem ajtógumit.Az ellenségemnek se- kívánom.Kb 50 darab kis csavarral volt felszerelve,de lehet többel annyira már nem emlékszem.Meg jegyezte egy szervizes amikor kijött más meghibásodás okán,hogy Gratulálok. :D

(#28524) #94529552 válasza canniball (#28522) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ismerősnél is szétment egy helyen (user error), de gariba kicserélték, és ez is ragasztós volt.
sandró60 Ennek ellenére sokan inkább csavaroznának. Csak kell egy jó elektromos csavarozó hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#28525) V.Stryker válasza canniball (#28522) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ez is ragasztós, de tuti cserélhető, mert rendelhető hozzá a gyári tömítőgumi. Ennek ellenére én sem tudom, hogy miként kell vele megszenvedni. Meg mivel kéne ragasztani...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#28526) VIPowER válasza tecsu (#28474) üzenetére


VIPowER
senior tag

Csak kíváncsiságból számolgattam kicsit. Ez a fagyasztó 1,3kWh-át fogyaszt egy nap alatt. A fagyasztó ilyen melegben 8-9 órát megy 1 nap, tehát majdnem 3 nap kell hogy meglegyen az 1.3-as fogyasztás. (ez persze kevesebb lesz ha jönnek a hidegebb idők)
Jól számoltam hogy ez kb 600ft lehet havonta?

(#28527) Dluinet válasza VIPowER (#28526) üzenetére


Dluinet
nagyúr

minimum, de ahogy öregszik már kicsit többet fogyaszt

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28528) Csabroncka válasza VIPowER (#28526) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

1. öreg hűtő, tehát a szigetelése közel sem nagyon jó

2. hány literes fagyasztó? Nagyjából azzal számolhatsz, hogy egy mai 200-250 literes fagyasztó gép ennek a gépnek a felét eszi meg áramban (A++) 220-250 kWh éves fogyasztással

"in medias res"

(#28529) spidersoft válasza Zola007 (#28513) üzenetére


spidersoft
senior tag

A képekről nem egyértelmű: a samsungokban mennyire pakolhatók a polcok, főleg a fióksínes polc? jó dolognak tűnik, lévén nem kell a polc fölött hagyni egy karvastagságú helyet, hogy lehessen turkálni a hátsó cuccokért is, de olyan, mintha az fix helyen lenne (a felsőnél látok két pozíciót), és ránézésre alá nem fér be egy nagyobb fazék.

[ Szerkesztve ]

(#28530) VIPowER válasza Dluinet (#28527) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ez már nem öregszik, csak fiatalodik. Az R12-es gáz fiatalító hatása miatt. :D

Csabroncka

Ha az ajtószigetelésre gondolsz az szinte újnak tűnik, és jól is zár a hűtő. Ha az oldalfalak stb szigetelésére, abba nem látok bele. Egyébként nettó 100L.

(#28531) tecsu válasza spidersoft (#28504) üzenetére


tecsu
addikt

Szerintem a lényeg, hogy külön legyen a fagyasztó és a hűtő, no meg ne "belépő szintű" legyen és akkor nincs ilyen gond.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#28532) tecsu válasza dh66e (#28508) üzenetére


tecsu
addikt

Két hét elállási jogod van, az igaz, de a visszaszállítást neked kell kifizetni.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#28533) pjen válasza tecsu (#28531) üzenetére


pjen
félisten

Nekem van egy kétajtós amerikai rendszerű 510 l teljes ürtartalmú WH. Hűtő fagyasztóm.5.dik éves,eddig semmi bajom vele.

(#28534) BB9360 válasza Csabroncka (#26558) üzenetére


BB9360
aktív tag

Szia!

Két dolog miatt írok neked:

1. Gondolkozom, hogy az Oral-B Professional Care fogkefe és szájzuhany szettet lecserélem Sonic-os Philipsre (a kefe részt sem használja mindenki, a zuhanyt pláne, mert nem igazán jók a fúvókák). Mivel ez nem a legolcsóbb, legalapabb szett - mondjuk a fogkefének nincs több programja, csak nyomásérzékelős és a forgási sebességet lehet állítani -, ennél is érezhtetően jobb eredményt adhat a Philips?
Az alap modellek közül melyiket érdemes és hol venni?

2. Jómagam inkább az általad is említett Curaprox 5460-at használom. Hol kapod 1400-ért?
+1: a Curaprox-szal összehasonlítva jobb a Philips?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#28535) tecsu válasza pjen (#28533) üzenetére


tecsu
addikt

Dh66e-nek lehet, hogy gondja lenne vele. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#28536) ribarszki válasza BB9360 (#28534) üzenetére


ribarszki
őstag

Szia! A szónikus Philips nagyon jó, hatékony fogkefe. Nagyon szeretem, de úgy tűnik, hogy az alap EasyClean modellnek van egy komoly hibája. 2-3 év után elöregszik a tömítés, és beázik a gép, nem tölt. A családban most térdelt le a 3. Sonicare 3hónapon belül, és együtt lettek vasarolva 3 éve! A drágább típusok lehet jobbak. Szétszedtem őket, kiszárítottam, gumiámmal tömítettem, de sajna nem lett az igazi. Most berendeltem a Xiaomi szónikus fogkeféjét Kínából 10k-ért. A tesztek oda vannak érte. 2hét múlva beszámolók róla 😉

(#28537) Dluinet válasza ribarszki (#28536) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A Xiaomi szónikus?
Nem is tudtam.
Már nézem is, mert így Best Buy.

gearbest app-ban $49

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28538) ribarszki válasza Dluinet (#28537) üzenetére


ribarszki
őstag

39dollár ezzel a kuponnal!

És igen, szónikus!

[ Szerkesztve ]

(#28539) canniball válasza sandró60 (#28523) üzenetére


canniball
nagyúr

A hűtő rész ajtajának gumija elrepedt hosszában. Nem tudom pontosan mennyi idős volt, 7-8 éves lehett (5-6 évvel ezelőtt, amikor az eset megesett).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#28540) canniball válasza #94529552 (#28524) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez már sajnos (?) bőven túl volt a garis időszakon. Póthűtőként azóta is üzemel a szüleimnél, és ha nagyon fel van tekerve akkor még szolídan fagyasztani is tud (a hűtő részben). :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#28541) canniball válasza V.Stryker (#28525) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor lehet nem ragasztós volt (azt hittem csak kétféle van: ragasztott és nem ragasztott) hanem egybeöntött vagy nem tudom, de a szaki azt mondta csak az ajtóval együtt cserélhető.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#28542) V.Stryker válasza canniball (#28541) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát én az enyémnél nem találtam csavart és azt sem találom,hogy csak nútba lenne benyomva, viszont néhol a sárga ragasztó kicsit megfolyva ott van. És ezek mellett meg itt pl. hivatalosan ott van hozzá az alkatrész.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#28543) Zeki válasza ribarszki (#28538) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem rossz, gondolom cserélős a feje ennek is.

(#28544) Dluinet válasza ribarszki (#28538) üzenetére


Dluinet
nagyúr

rendelve

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28545) ribarszki válasza Zeki (#28543) üzenetére


ribarszki
őstag

Igen, Soocas márkájú a fej, olyan 1300Ft-ra jön ki egy darab. Az pedig nagyon jó ár. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz a Philips-szel összehasonlítva. A Lidl saját szónikus keféje jóval gagyibb volt. De a Xiaomiban erősen bízom.

(#28546) #94529552 válasza ribarszki (#28536) üzenetére


#94529552
törölt tag

Akkor még szerencse, hogy nem vettem ilyet én is. 10k alatt jött egy Remington Sonicfresh, az talán tartósabb lesz. Még ezt néztem, ez is minőségi darabnak néz ki, és az ára is nagyon jó(25€), meg a pótfejnek is[link].

[ Szerkesztve ]

(#28547) krx21 válasza #94529552 (#28546) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem is Philips van, a legjobb amit valaha próbáltam...

(#28548) Dluinet válasza ribarszki (#28545) üzenetére


Dluinet
nagyúr

linket kérek a Soocas 1300Ft/db-os fejre :R

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28549) numera007 válasza V.Stryker (#28542) üzenetére


numera007
tag

Nekem egy Whirlpool van, aminél szintén az mondta a szerelő, hogy ajtóval együtt kell a mágneses ajtótömítést cserélni. Aztán megnéztem és lehett kapni hozzá ajtógumit. Megvettem, a ragasztott régit kifeszegettem és beletettem az újat. Nem volt egyszerű, de sikerült.

(#28550) BB9360 válasza ribarszki (#28536) üzenetére


BB9360
aktív tag

Köszi, megpróbálkozom én is egy ilyen Xiaomival...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.