Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27951) peppe79 válasza polonic (#27930) üzenetére


peppe79
senior tag

"Csak a motorra van az a 10 éves garancia. Semmi másra nem terjed ki."

Sőt! Sokan oda meg vissza vannak ettől a 10 éves DD motorgaritól, holott:

1. a garancia "kizárólag a motor álló és forgórészére vonatkozik, a csapágy és szimering alkatrészekre nem."
Innetől kezdve mókusvakítás az egész.

2. Nagyobb esély van rá, hogy a vezérlés hamarabb dobja fel a pacskert. Arra nemhiába vállalnak csak 2 év jótállást, mint ahogy a többi alkatrészre is...

[ Szerkesztve ]

(#27952) #94529552 válasza peppe79 (#27951) üzenetére


#94529552
törölt tag

Itt szerintem senki nincs oda tőle, nemtom ezt honnan veszed? De ezt már egyszer kitárgyaltuk. Mindenki leírhatná, hogy nála meddig szolgáltak az ilyen inverteres, vagy akármi dolgok. Az Elux mosógépünk már 5-6 éves, remélem még sokáig bírja. De ha csapágyas lesz, már megszolgálta az árát, úgy gondolom, és akkor se lehet egy rossz szavam se, de inkább ne legyen az.(kopp-kopp :P )

(#27953) peppe79 válasza #94529552 (#27952) üzenetére


peppe79
senior tag

??? Egy szóval sem említettem, hogy ezen a fórumon vannak elájulva tőle. Bár hozzáteszem: itt is voltak olyan vásárlás előtt állók, vagy leendő tulajdonosok, akik pozitívumként hozták fel a motorgarit. Amúgy egy friss élményről van szó: mivel nemrég vettem új mosógépet, előtte körbejártam néhány üzletet. Ott az eladók például rendre elhintették ezt a 10 éves motorgari dumát a vevőknek, akik persze elégedetten bólogattak. Szerinted hányan kérdeztek vissza, hogy ez tulajdonképpen mit is takar? Tovább megyek: hány olyan vásárló lehet, aki egyáltalán tisztában van vele, hogy milyen fő alkatrészekből áll egy mosógép? Persze, hogy ezek az emberek könnyen befolyásolhatók.
És mielőtt az LG tulajok lekapnák a fejem: semmi bajom az LG mosógépekkel (sőt, majdnem én is vettem egyet), de nem gondolom, hogy az tartósság szempontjából kiemelkedne a többi kommersz márkatárs közül.

(#27954) #94529552 válasza peppe79 (#27953) üzenetére


#94529552
törölt tag

Már kitárgyaltuk a témát, csak nem nézel utána, mert konkrét eseteket senki nem hozott eddig, tudtommal. Ne fussuk le ugyanazokat a köröket még egyszer. Te is csak dobálózol a motorgari dumával, tapasztalat és bizonyíték nélkül. Se Philips, se Samsung, stb. inverteres és hasonló hosszú garis konkrét eset nem rémlik fel innen.
Sokan oda meg vissza vannak ettől
Itt nem, másik fórumon meg írjanak, amit akarnak.
Ugyan miért érdekelné a vevőket hogy milyen alkatrészek vannak, engem se érdekelt vételkor, és ez így van rendjén. Működik, teszi a dolgát? Igen, és ennyi bőven elég.

(#27955) Csabroncka válasza Zola007 (#27950) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Többször elmondtam, hogy a vízlágyító adalék fölösleges és elég környezetszennyező a mosószóda és polifoszfát mellett.

"in medias res"

(#27956) Csabroncka válasza peppe79 (#27951) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Maradjunk annyiban, hogy ezen a fórumon egyelőre ez az első bejegyzés tényleges DD hibáról, amire remélhetőleg részletes választ ad majd a kolléga miután a szerviz javította.
Korábban már írtuk és beszélgettünk róla, hogy "feltételesen" lehetnek kostrukciós hibái a DD-nek, eddig mind az itthoni, mind a nemzetközi tapasztalat az interneten elérhető források alapján ezt a feltételezést nem alapozza meg!

"in medias res"

(#27957) peppe79 válasza #94529552 (#27954) üzenetére


peppe79
senior tag

Ajjaj. Tudod mit: a tanulságot levontam, és inkább mindenben Neked adok igazat. :))

(#27958) peppe79 válasza Csabroncka (#27956) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem értelek. Egy szóval nem említettem konkrét meghibásodást, vagy a DD bármilyen konstrukciós hibáját.
Mindössze a 10 éves garanciáról jegyeztem meg, hogy ez csak egy marketing eszköz. Lásd: élettartam garanciás csaptelep, 30 év garanciás laminált padló stb-stb.

(#27959) Zola007 válasza Csabroncka (#27955) üzenetére


Zola007
veterán

Csak nem az volt a kérdésem

Hanem számszerűen vagy szubjektíven milyen az egymáshoz viszonyított hatásfokuk más téma miatt. De mindenesetre köszönöm az igyekezetet, majd utánanézek máshol.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#27960) pjen válasza peppe79 (#27958) üzenetére


pjen
félisten

A legszebb az,hogy az üzletben sem tudják.Kb 2 hónapja vettem egy LG DD mosógépet Auchanban és az eladó ott is a 10 éves motor garit dícsérte.Mikor mondtam hogy mi a helyzet csak hápogott.Mindegy egy próbát megér.Eddig kiváló.

(#27961) Csabroncka válasza Zola007 (#27959) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Számszerűen?

A vízlágyító tabletta drágább, mint a szóda és polifoszfát. Hatékonyságban kérdéses számomra, mert ugyan ugyan úgy szódát és valamennyi detergenst, esetleg trisót tartalmaz (persze eladják jó drágán).

"in medias res"

(#27962) Zola007 válasza Csabroncka (#27961) üzenetére


Zola007
veterán

1000 Ft volt az 50db tabletta
5 -15% polikarboxilát tartalmat ír

Szóda nem játszik, mert 90%-ban fekete és sötét ruházat.
Forgótárcsásban is szoktunk munkaruházatot és cipőket mosni, arra nem tudok polifoszfát adagolót tenni.

Polifoszfát adagolót 2100 Ft-ért, a 250 grammos utántöltőt 1200-ért vettem , ez papíron 1 évig elég.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#27963) Teodor52 válasza Teodor52 (#26852) üzenetére


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Úgy gondoltam csak kipróbálom a Lanza mosógéptisztító folyadékot.

2 héttel korábban is rajta voltam az ügyön, de akkor nem volt kapható most is az utolsót vettem le a polcról.

Használata:
-Amennyiben első alkalommal használja a terméket két 60 fokos programot futtasson le 1-1 flakon lanza folyadékkal.
Én most még csak az elsőnél tartok és 20 perc elteltével ingen erős habzás indult el mint a polly esetében!

Viszont egy érdekesség, hogy ettem egy negyed szelet pizzát és mire visszamentem a mosógéphez eltűnt a hab.
Természetesen nem ürített a gép!
Érdekes!

(#27964) blattida válasza peppe79 (#27958) üzenetére


blattida
nagyúr

A laminált padló nem jó példa, mert ha betartod a lerakási szabályokat és van szakembertől származó jegyzőkönyved a maradék nedvességre vonatkozó mérési eredményekkel is, akkor él a 30 év gari. Az nem csak marketing.

Ha meg valaki veszi a fáradtságot és utánanéz, akkor látszik, hogy az lg dd gépeknél nagyjából 4-5 év után jelentkeznek a szivárgásból eredő hajtási problémák. Ennélfogva, itt a fórum sem fog hemzsegni az ilyen gondoktól, mivel akiknek ilyen gépeik vannak, azok zömmel jóval fiatalabbak, plusz, nem is fog az összes ilyen lg meghibásodni, természetesen.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#27965) pjen válasza blattida (#27964) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem annak a cégnek aki most ad 30 év garit,30 év múlva már emléke sem lesz.

(#27966) Zola007 válasza Teodor52 (#27963) üzenetére


Zola007
veterán

Múltkor ettél pizzát?
Ha nem, akkor az a titok :)

Pollyból mennyit raktál?
Tesómék gépén kellene már egy ilyet futtatni, de félek a túlhabzástól, mert akkor leállítja a programot

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#27967) Teodor52 válasza Zola007 (#27966) üzenetére


Teodor52
senior tag

:)

Pollyból az egész flakonnal.

(#27968) peppe79 válasza pjen (#27960) üzenetére


peppe79
senior tag

Igen, kb. erről van szó.

(#27969) peppe79 válasza blattida (#27964) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem akarom szétoffolni a topicot, de az sem teljesen úgy van, ahogy azt sokan elképzelik. A természetes elhasználódásra például alapból nem vonatkozik a garancia. Egyéb esetben a kopásállóságra vonatkozó garancia feltétele, hogy normál használat mellett legalább 1 négyzetcentiméteres összefüggő felületen "eltűnik" a dekoritlemez. De ez is csak úgy érvényesíthető, ha a betartottad a tisztítási és ápolási utasításokat. Ezen felül, ha érvényesítik is a garanciát, ugyanúgy számolnak az amortizációval, mint ahogyan a biztosítók. Az elszámolás általában a garancia éveinek százalékos arányában csökken. Magyarán: ha Te 100 ezerért vettél egy 10 év garis laminált padlót, és az 5. évben cserélni kell, akkor ~50 ezer Ft-ot vonnak le az új laminált padló árából.

[ Szerkesztve ]

(#27970) Teodor52 válasza Teodor52 (#27963) üzenetére


Teodor52
senior tag

Zárásként:

Lefutott a progi habzásmentesen(több mint 3 óra)!

Tiszta dobfelület és a nagyon jó illat fogadott az ajtó nyitásakor!

Megvagyok elégedve!

(#27971) dh66e válasza M43g (#27942) üzenetére


dh66e
veterán

Igen erre,3200 volt múltkor Mall.hu-n mi ott vettük a 10db kiszerelést.
Papírzsákot ne vegyél,vegyen az aki ajánlgatja.!:W

[ Szerkesztve ]

(#27972) blattida válasza pjen (#27965) üzenetére


blattida
nagyúr

Amelyikről tudok (kaindl) az konkrétan 120 éves, nem hiszem, hogy ők 30 év múlva már nem lesznek.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#27973) Lipton


Lipton
őstag

A vegen miele sfrc1 porszi lett (c2 parkettas). Kivancsi vagyok milyen lesz. A 4 gyari porzsak 4k hozza.

(#27974) #94529552 válasza Lipton (#27973) üzenetére


#94529552
törölt tag

Milyen? Új seprű jól seper alapon biztos jó lesz.

(#27975) #94529552 válasza Lipton (#27973) üzenetére


#94529552
törölt tag

.....típustól függetlenül.

[ Szerkesztve ]

(#27976) DeFranco


DeFranco
nagyúr

háztartási kis-esetekre, nehezen hozzáférhető helyekre, és emellett 50%-ban autótisztításra venném ezt az akkus porszívót: [link]

kicsit megköpködnétek? jó lesz, nem lesz jó, gyenge, frankó, máshol olcsóbb, stb. ha csak könnyű tavaszi szellőt képes gerjeszteni akkor inkább kihagyom.

milyen?

[ Szerkesztve ]

(#27977) ribarszki válasza DeFranco (#27976) üzenetére


ribarszki
őstag

Vedd meg nyugodtan. Otthon használd intenzíven 1-2 hétig, ha nem jött be visszaviszed és kifizetik a vételárat. Egy gyenge pontot látok rajta, az az elem, amin a fekete háló van, ami a port megfogja. Ugyan ilyen van a nagytesójában a 2in1 álló gépben és ott meglehetősen hamar eltömődik. Valószínűleg ezt is sűrűbben kell takarítani, de ha ez nem gond akkor bátran vedd meg. Legrosszabb esetben is visszaviszed. (A fórumon többen használnak ilyen Lidl/Aldi morzsaporszívót, hátha jön valaki akinek gyakorlati tapasztalata is van)

[ Szerkesztve ]

(#27978) Zola007 válasza DeFranco (#27976) üzenetére


Zola007
veterán

én csak konyhában használom, de nekem bevált.
kb. havi 2-3x töltöm és ugyanekkor takarítom.
Nagyon apró port (pl. kakaó) nem fogja meg a szűrője. Liszt és attól fölfelé oké

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#27979) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Vasalóból van valami best buy? Milyen talppal érdemes venni? Turmixgépből valami ajánlás?

(#27980) Zola007 válasza Hauptmann (#27979) üzenetére


Zola007
veterán

Tefal Ultragliss, azon belül mindegy
Turmixgépből min. 600W, üveg kehely, jeget és magvakat tudjon. Ha nem kell, akkor is egy "mérce", mert általában arra merik ráírni csak, ami rendesen össze van rakva.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#27981) krx21 válasza DeFranco (#27976) üzenetére


krx21
nagyúr

Az egy morzsa porszívó, nem autós...
Az autós porszívók sokkal nagyobb teljesítményűek és a szivargyújtóról mennek.

(#27982) Zeki válasza Hauptmann (#27979) üzenetére


Zeki
nagyúr

Asszonya válogatja. Az enyém a sima fémtalpast szereti. Aztán a márka mindegy, csak ne legyen gyenge a Watt.

(#27983) Hauptmann válasza Zola007 (#27980) üzenetére


Hauptmann
addikt

Turmixból valami konkrét típus?

Zeki,

Mennyi a minimális teljesitmény vasalónál? Az Ultragliss-ből is van 1600 Watt-os, me 2700 Watt-os is.

(#27984) blattida válasza Hauptmann (#27983) üzenetére


blattida
nagyúr

A teljesítmény alapvetően a gőzölés szempontjából érdekes. Ha sok gőzt akarsz gyakran használni, akkor kelleni fog a nagyobb villamos kraft.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#27985) Zola007 válasza Hauptmann (#27983) üzenetére


Zola007
veterán

nekem ilyen van: [link]
nekem 2000 vagy 2200-as ultragliss van, most fejből passzolom, de bőven elég volt eddig minden ruhához, bár én spriccflaskával előnedvesítek és ha tehetem, akkor mosás napján vasalok, amíg még valamennyire nedves a ruha.

ha nagy a család, akkor gőzállomást vegyetek, 2 főre elég a vasaló

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#27986) Elemental válasza DeFranco (#27976) üzenetére


Elemental
addikt

Ilyen van itthon. Tökéletes morzsa porszívó, vagy ha valamit gyors fel kell szedni a lakásban, teljesen jó az ereje a szívasnak, sokáig bírja az akksi. Kocsiba még nem használtam.

(#27987) DeFranco válasza krx21 (#27981) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hat... annak nem orulnek ha autosnak nem lenne jo mert morzsaporszivo nelkul elvagyunk de az autoba jo lenne. persze ha van akkor mar fent is hasznat tudnank venni foleg hogy nedveset is sziv.

szivargyujtos bosch van de nem szeretnem vele kinozni a kocsi akkujat volt mar ilyennel rossz tapasztalatom, ezert szimpatikus a sajat akkus.

@tobbiek: telefonrol vagyok nem tudom mindenkinek egyesevel megkoszonni a visszajelzest de koszi szepen, ezek jo indol mind.

(#27988) Hauptmann válasza Zola007 (#27985) üzenetére


Hauptmann
addikt

A turmixgép ajánlást köszi, ez tényleg jónak néz ki.

Más. Electrolux ZPFPARKDB porszívóhoz gyári porzsák, vagy van valami olcsóbb, ami jó?

(#27989) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Valószínűleg új mosógépet kell vennünk, mert a régi centrifugázáskor furcsa, fémes súrlódó hangot ad ki. Minél gyorsabban forog, annál erősebben. Ez vajon mi lehet?

Eddig egy ELECTROLUX EWT1266ESW gépet néztem. Ami fontos, hogy felültöltős legyen, legyen rajta lcd kijelző valamilyen formában és lehessen állítani bármilyen programnál, hogy hány fokon mosson. Ez elvileg tudja. Egyedüli hátránya ennek, hogy csak 1 év a garancia rá. Keveslem. Árban, ha lehet 100K kürül maradnék, max 110K. Jó ez, vagy e helyett valami alternatíva?

Köszi!

(#27990) Csabroncka válasza johnny82 (#27989) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Kapd le az oldalát, és nézd meg mi újság az ékszíj felőli oldalon! Nem kell egyből temetni a gépet!

"in medias res"

(#27991) #94529552 válasza Hauptmann (#27988) üzenetére


#94529552
törölt tag

S-bag, mindenütt kapható. Csak erre kell emlékeznie...., vagy máshol.

(#27992) Zola007 válasza #94529552 (#27991) üzenetére


Zola007
veterán

meg arra, hogy eredetit vegyen
mert a mindenféle sz.r kínai másolatot ugyanúgy eladják S-bag nek a kapzsi boltosok, pedig csak S-bag-kompatibilis és negyedannyit nem szűr mint a valódi

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#27993) #94529552 válasza Zola007 (#27992) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha annyira vágod, ezek közül melyik a hamis kínai? Vagy honnan vettél olyat, tapasztalat?

(#27994) Zola007 válasza #94529552 (#27993) üzenetére


Zola007
veterán

Ezek nagyrészt normálisnak tűnnek, bár a lap alján lévő Contact gyártmányú az képről gyanús, hogy nem szűrne rendesen.
Maga az S-bag márka és csatlakozószabvány is egyben, de amelyik cég csak a szabványra ad, annak a termékét már tapintásról is meg lehet mondani, mert sokkal vékonyabb és keményebb az anyaga mint az eredeti S-bagnek, amit a philipsnek és az electroluxnak gyártanak.

10-es csomagban vettem az eb*lt.hu-ról, de már az első porszívózásnál tele volt a gép belül porral, nagyon sokat átengedett. Elhasználtuk a garázsban használt porszívóban, de soha többet nem spórolok rajta pár száz forintot, inkább megveszem az eredetit. Az eredeti miután megtelt, még akkor is szép tiszta belül a porszívó, alig enged át valamit.
Kizárólag 4-es csomag vagy ennek többszöröse (8, 12db) csomagolással kerül forgalomba, a koppintások pedig 5 és 10-es csomagokban.

Nekem ez vált be, Auchanban szokott elég jó áron lenni, 1500-1700 körül a 4db-os Philips és Electrolux címkés dobozzal.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#27995) Hauptmann válasza Zola007 (#27994) üzenetére


Hauptmann
addikt

Na, akkor nem érdemes kísérletezni, megveszem a gyárit.

(#27996) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Itt teszem fel a kérdést, mert nem találok megfelelő topic-ot. Olyan 3-as elosztót keresek, ahol a konnektorokat egyenként lehetne ki-be kapcsolni, vagy 1-2 felosztásban. Létezik ilyen egyáltalán?

(#27997) canniball válasza Hauptmann (#27996) üzenetére


canniball
nagyúr

Létezik.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#27998) Morris válasza Hauptmann (#27996) üzenetére


Morris
veterán

Tescoba is találsz. Szinte mindenhol. Obi Praktiker stb

(#27999) Hauptmann válasza Morris (#27998) üzenetére


Hauptmann
addikt

Tesco-ban? Na, majd megnézem ott. A Praktikerben csak 6-os van, az kissé overkill, meg nem biztos, hogy szeretné az az egy fali aljzat a nagy terhelést.

(#28000) pjen válasza Hauptmann (#27999) üzenetére


pjen
félisten

Maga a dugalj nem terhel,ha nem dugsz bele semmit,viszont nem egy csúcsteknika,ha egyik meghal legalább van tartalék.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.