Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28101) pjen válasza blattida (#28099) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Nekem is van egy Thomas varió 20 takarító gépem.de az porszívó üzemben tartályos,ami lehet hepa szűrős porzsákkal,víz felszívós,vagy vizes takarító gép is.Mindennapi használatban egy Philips universe(por zsák motor szűrő plusz hepa)és a valódi víz szűrős samu van ahol a viz után még hepa van és tényleg két perc alatt tiszta.Anti allergén minősítés.

(#28102) peppe79 válasza blattida (#28099) üzenetére


peppe79
senior tag

Ezzel, és a 71033-as típussal szemezgetek egy ideje. Egyelőre csak annyi a gond, hogy a másik üzletből még nem jeleztek vissza, hogy elvinnék a Siemens mosógépet. A BEKO-nál jól látom, hogy nincs kiterjedt szervizhálózata? Egyedül az Orczy foglalkozik vele?

(#28103) blattida válasza peppe79 (#28102) üzenetére


blattida
nagyúr

Valóban az orczy a hivatalos márka szerviz, de garancián túl sok szerviz foglalkozik vele.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#28104) johnny82 válasza johnny82 (#27989) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Szerelő kijött, meghallgatta, elvileg csapágyas a motor, ma, vagy holnap cseréli, 5-6K-ért. Közben pályáztam egy új mosógépre az otthon melege program keretében. Neten 150 napot írnak az elbírálásra, de ez a valóságban is ennyi? Nem tudjátok?

(#28105) BB9000 válasza amadeus11 (#28097) üzenetére


BB9000
senior tag

Ha lezárták a régiódban a HGCS programot, mert elfogyott a keret, akkor sajnos nem valószínű, hogy újra nyitják. Olyan már volt egy korábbi ciklusban, hogy kiegészítették a keretet úgy, hogy mindenkinek - aki a lezárásig beadta a pályázatát- meg tudják adni a támogatást. De újranyitásról nem tudok.

Korábbi években 1-2 óra alatt elfogyott a keret. Tegnap a Délalföldi régióban 13:00 ig fogadtak be pályázatokat, azaz kerek öt órán keresztül. Hétfőn az Északalföldiek 17:00 ig pályázhattak, azaz kilenc teljes órán keresztül!!! Ez jóval több idő, mint korábban. Most is az a szabály, hogy beérkezési sorrendben ítélik oda a támogatást. Valahol majd kell húzni egy határt, aminél későbbi pályázatok nem kapnak. De az is meglehet, hogy idén is kiegészítik a keretösszegeket úgy, hogy minden érvényes beadott pályázó megkaphassa.

[ Szerkesztve ]

(#28106) BB9000 válasza amadeus11 (#28097) üzenetére


BB9000
senior tag

" a honlap szerint lehet újra nyitják"

A pályázat hivatalos honlapján szereplő ". . .Bizonytalan időre felfüggesztjük. . ." -be bele lehet érteni az újranyitás lehetőségét, de sajnos tényleges úranyitás nem nagyon várható. Persze nem elképzelhetetlen, de ahhoz a keretösszeg megnövelése ( sokszorozása ) lenne szükséges. Választási év van, lehet, hogy lesz ilyen, de arról minden híradóból értesülni fogunk !

[ Szerkesztve ]

(#28107) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok, némi útbaigazítás kellene, ha valaki kivételt tenne velem, mert úgy látom ez a topic hűtő v.fagyasztó vásárlás - tanács ügyben elég kihalt. Mindenesetre: mint oly sokan szerteszét hűtő-csere előtt állnék. Olvasgattam 1 kicsit többet ezen témában a neten, így jutottam el kombihűtő terén az lg-samsung pároshoz, mint lehetséges és ajánlott gyártóhoz, és el kezdtem keresgetni vajon melyik tipust is lenne érdemes választani ?

A lényeg a lényegben: miután azt hittem kiválasztottam a nagy őt, elolvastam 1 azt hiszem ez évi májusi angliai szervízek véleményét a témában ami a következő volt: mindkét gyártó nagyon jó készülékeket gyárt és hibamentesen üzemelnek 1-2 évig, majd a 3.-6. év között már sorra jelentkeznek a szervízhibák ezen készülékeknél :Y

Tud valaki mondani tehát olyan gyártót, akitől érdemes készüléket választani, mert fog üzemelni vagy 5-6 évet ? Azért nem többet, mert nem több időre gyártják őket.... :(

:R

(#28108) Dluinet válasza #73959936 (#28107) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Liebherr, de abból sem a legolcsóbbak, keress rá ebben a topikban.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28109) #73959936 válasza Dluinet (#28108) üzenetére


#73959936
törölt tag

már lesem is, :R

hát ez cumi rendesen: alig van A+++-os és ami igen, vagy nem fér bele a keretbe, vagy rettentő kicsi a hűtőtere....

[ Szerkesztve ]

(#28110) M43g


M43g
aktív tag

Sziasztok, fagyasztó és hűtő cserén is gondolkodunk. Nagyjából 120 körüli árkategória, ami játszik.

Egyelőre ezeket néztük ki. Melyiket ajánlanátok? Gorenje, Zanussi, Electrolux

[ Szerkesztve ]

(#28111) Dluinet válasza #73959936 (#28109) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem véletlen drágák
egyet nézz meg élőben, és nyisd ki, nézd meg az anyagokat

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28112) #73959936 válasza Dluinet (#28111) üzenetére


#73959936
törölt tag

Köszönöm, rendben. Mielőtt vásárolok úgyis azt fogom tenni, ha kapok támogatást - rá

(#28113) Csabroncka válasza #73959936 (#28107) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Igazából az elektronika a ciki, ugyanis míg egy mechanikus kapcsolót pár ezerből lehet javítani, addig egy led kijelzős vezérlőpanel 20-30 + X ezer.

A NO-Frost esetén sokan azzal érvelnek, hogy egyenletes a hőmérséklet és nem kell leolvasztani. Én mindig azt mondtam, hogy normál háztartásban ha 5 fok van a hűtő közepén az teljes okés, és marhára fölösleges a 4,0 fokot tizedfokra tartani.
Másrészt a hűtőt évente egy alkalommal ha jeges, ha nem, le kell engedni és ki kell takarítani fertőtlenítőszerrel!

Amit figyelni kell az a kompresszor gyártó és származási helye, + ehhez jöhet a garancia idő.

Én egy "alap" Liebherrt (cnps3221) vettem ami mechanikus kapcsolós, A++ inverteres motorral szerelve (Secop), amit Szlovákiában gyártottak.
Nagyon csendes és hűt 2 éve hibátlanul.

Hűtőben a Liebherr a leghalkabb, ár/érték arányuk nem mindig a legjobb (fagyasztóból is Liebherrt fogok venni)!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#28114) Dluinet válasza #73959936 (#28112) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Liebherr asszem nincs a támogatottak között, de lehet, hogy tévedek

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28115) #73959936 válasza Csabroncka (#28113) üzenetére


#73959936
törölt tag

Köszönöm szépen a hsz-t, tényleg sokat segítettél - :K
A gondom tényleg nem az, hogy nem tudok választani a kínálatból, sokkal inkább tényleg nem tudom összeilleszteni a hűtő méretét a rá szánt pénzzel. Már megtaláltam mi lenne a jó, de ha csoda nem történik az égvilágon semmi sem lesz belőle. Igaz, hogy mire elbírálják karácsony is lesz (vicc nélkül)

(#28114) Dluinet

de igen, van Liebherr a listában-

:R

(#28116) Dluinet válasza #73959936 (#28115) üzenetére


Dluinet
nagyúr

olyan proszto dolog a 21 században, egy xls-be berakni a listát, amikor van weboldal. Nekem meg nincs megvásárolt Microsoft Office csomagom, hogy megnyissam. Jövő héten már dolgozom, munkahelyen megtudom nézni rendesen.
Gondolom az email is egy word csatolmány.
Hogy pusztulna ki az összes irodista.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28117) Zeki válasza Dluinet (#28116) üzenetére


Zeki
nagyúr

openoffice? libreoffice?

(#28118) #73959936 válasza Dluinet (#28116) üzenetére


#73959936
törölt tag

Na-na...dá-dá :B (én is számtalanszor tapasztalok hasonlót...)

Miért nem teszel fel free-t ?

[ Szerkesztve ]

(#28119) Dluinet válasza #73959936 (#28118) üzenetére


Dluinet
nagyúr

bemegyek a munkahelyre, átkonvertálom PDF-be

minek tegyem fel ha nincs rá szükségem?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28120) w.miki


w.miki
veterán

Mi is gondolkodunk (megint) a hűtőgép cserén, az Otthon Melege program keretében.
Az a gond, hogy olyan hűtőszekrény kellene, ami egyajtós, nincs benne fagyasztó, és 110-120 cm magas, mert ez fér be a régi helyére.
Viszont ebből az arukereso se dob fel sokat, elég kevés van.
Ráadásul.... az igaz, hogy online nem is lehet vásárolni, csak a helyi Tesco, vagy Euronics választékát nézhetjük át, a kitöltendő szerződések miatt?
Vagy hogy van ez pontosan? Rendelhető online is hűtőgép?

(Méretre csak a Liebherr K 2330 lenne jó, de árában talán ez a legdrágább. Nam baj, ha egy picit magasabb lesz, csak olcsóbb.)

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#28121) Elemental válasza Dluinet (#28119) üzenetére


Elemental
addikt

Hogy ne csak a munkahelyeden tudd megnyitni.

(#28122) w.miki válasza BB9000 (#28105) üzenetére


w.miki
veterán

Nálunk 21. indul el, de hány órakor kezdődik a pályázat?
Ha a 90e-s hűtőt vesszünk, hány % támogatás jár rá?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#28123) peppe79 válasza Dluinet (#28116) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem ez a prosztó dolog, hanem maga a pályázat. Google keresőből egyébként egy pillanat alatt találsz xls to pdf konvertálót, és nagyjából ugyanennyi időt vesz igénybe a konvertálás.

(#28124) w.miki válasza peppe79 (#28123) üzenetére


w.miki
veterán

Google docs jó?
Eszerint a Liebherr K2330, csak A+-os :(

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#28125) w.miki válasza w.miki (#28124) üzenetére


w.miki
veterán

Méret alapján rendezve a hűtőszekrény pályázat résztvevői(Csak 9 gép fér be a régi helyére:)
Zanussi ZRA21600WA
Electrolux ERF2004AOW
Miele K 37272 iD
Miele K 37472 iD
Liebherr K2330
BEKO LBI 2201
Whirlpool ARG 718/A+/1
Hotpoint S 12 A1 D/HA
Neff KI8413D30
Gorenje RI4121AW
Ebből a Mielék ki is esnek 500eFt...
A+-ra kevesebb támogatás jár?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#28126) Csabroncka válasza w.miki (#28124) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Igen, A+ >>

"in medias res"

(#28127) Dluinet válasza peppe79 (#28123) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem akarok off-t, hidd el Google docs is megnyitja, és én is tudok keresni online convertert.

Inkább csak a hozzá nem értés bánt.
Az ilyenek szoktak egy jpg képet word dokumentumba elküldeni.
Az XLS-t simán menthette volna egyből PDF-be, de nem.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28128) VIPowER válasza w.miki (#28125) üzenetére


VIPowER
senior tag

(#28129) w.miki válasza VIPowER (#28128) üzenetére


w.miki
veterán

25e Ft támogatás az A+ra, e felettiek már horror árúak :(
Lehet online is venni, vagy helyi üzletben kell?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#28130) VIPowER válasza w.miki (#28129) üzenetére


VIPowER
senior tag

Én úgy tudom csak üzletben lehet, és igen, ezt a támogatást nem azoknak találták ki akik 120-at keresnek havonta plusz a boltok drágábban is adják jóval mint online megrendelhető lenne. Ki van ez találva.

(#28131) dh66e válasza w.miki (#28129) üzenetére


dh66e
veterán

(#28132) w.miki válasza dh66e (#28131) üzenetére


w.miki
veterán

:( én nem így értelmezem: "Pozitív elbírálás esetén már indulhatsz is 17 szaküzletünk egyikébe"

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#28133) VIPowER válasza dh66e (#28131) üzenetére


VIPowER
senior tag

És ez mi?

Ezt követően 150 belül napon elbírálásra kerül a benyújtott pályázat. Pozitív elbírálás esetén már indulhatsz is 17 szaküzletünk egyikébe, hogy megrendeld a kiszemelt új, energiahatékony hűtődet, fagyasztódat, mosógépedet vagy mosó-szárítógépedet!

(#28134) dh66e


dh66e
veterán

Ok srácok, jogos, az a rész nekem kimaradt.
Meg kell kérni valakit hogy rendelje meg az üzletben akinek a közelében van pl. E.D.Jobbat nem tudok.

(#28135) numera007


numera007
tag

A 2015-s HGCS programban vettem egy Gorenje R6192sx hűtőt. Az első évben a vezérlő elektronika ment tönkre. Az idén (most) a vezérlő elektronika ment tönkre+a gázt is elengedte. Most várom a papírt a cseréről. Gazdasági totálkárosra vette a szerelő. Mi történik ilyenkor? Kapok egy másodikat raktárról (ha van valahol)? Vagy levásárolhatom az összeget? Ugye volt rajta állami támogatás is. Ha választhatunk másikat, mit érdemes venni?

(#28136) #94529552 válasza numera007 (#28135) üzenetére


#94529552
törölt tag

Elvileg csereutalványt kellene kapnod, amit ugyanabban az üzletben bármire levásárolhatsz, ahol ezt vetted.
Én Electrolux vagy Bosch közül választanék, de még a Liebherr is jó lennne, de az alsó kategóriája még nem annyira, mint nemrég itt írta valaki a belső rész anyaghasználatát, a komolyabbak meg nagyon drágák.

[ Szerkesztve ]

(#28137) Zeki


Zeki
nagyúr

Szerintem a Privileg hűtő sem rossz, ha talál nagyban.

(#28138) #94529552 válasza Zeki (#28137) üzenetére


#94529552
törölt tag

Van is 2 db az árukeresőben, gondolod, hogy ezekre is lehet majd pályázni?

(#28139) Zeki válasza #94529552 (#28138) üzenetére


Zeki
nagyúr

Fogalmam se nincsen, nem is érdekel ez a pályázatos dolog.

(#28140) numera007 válasza #94529552 (#28136) üzenetére


numera007
tag

Mivel pályázatos volt, marad a hűtő. A MM-ban csak AEG és Elektrolux van ebben a méretben A++ kategóriában. A Liebherr az kétszer annyiba kerül. 300eFt-t nincs most kedvem költeni rá.

[ Szerkesztve ]

(#28141) peppe79 válasza Zeki (#28137) üzenetére


peppe79
senior tag

A Privileget az Electrolux csoport gyártja a Quelle katalógusáruháznak. :) Olyan, mint az IKEA saját néven futó háztartási gépei, ezért nem is árulják a nagyobb elektronikai szakáruházak.

[ Szerkesztve ]

(#28142) peppe79 válasza #94529552 (#28138) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem tudom, hogy pontosan mi az eredeti megfelelője, talán a Zanussi ZRG15805WA.

(#28143) Lala6


Lala6
őstag

No erről beszéltem korábban, hogy nem éri meg a háztartási gép pályázat, úgy látom, más is észrevette: [link]

[ Szerkesztve ]

(#28144) peppe79 válasza Lala6 (#28143) üzenetére


peppe79
senior tag

Az, hogy ez nem több egy jó PR-fogásnál, azzal minden józan gondolkodású ember tisztában van. Ráadásul rossz példát mutat a társadalomnak...ingyen támogatás ugyanis nem létezik.

[ Szerkesztve ]

(#28145) numera007 válasza Lala6 (#28143) üzenetére


numera007
tag

ÁFA akkor is van, ha önerőből veszi. A termékek köre elég széles, tehát nem csak túlárazott termék van benne. Én nem írtam meg előre mégis "nyertem" az elsőn. Az biztos, hogy kevés a pénz, és nagy a PR értéke.. (mi támogatjuk az igaz szittya magyar családokat). Az igazi túlárazás a "Sulinet" programban volt. Ott nem volt ritka a kétszeres ár a piacihoz képest, és ott piszok sok volt az adminisztráció is. Itt nem érzem ezt.

[ Szerkesztve ]

(#28146) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Az otthon melege program keretében kiválasztottam egy Electrolux mosógépet. viszont most az interneten rosszakat olvastam róla. Szerintetek van rá lehetőség hogy másik mosógépet válasszak hogy ha megkapom a támogatást?

(#28147) Mentolka


Mentolka
senior tag

Van itt olyan, aki sikeresen pályázott (pl.: Otthon melege program), és ennek keretében tudott vásárolni???
Egyszer én is próbáltam: előre össze volt készítve minden, regisztráltam a pályázatos oldalon, és vártam, hogy kezdődjön a program. Aztán a kezdés napján start után 5 perccel bejelentkeztem, és az volt olvasható, hogy a pályázat lezárult a forrás kimerülése miatt...

(#28148) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Üdv!

Beépíthető gázos főzőlapot, illetve beépíthető elektromos sűtőt keresgélek.
Főzőlapnak Bosch POH6B6B10-t néztem ki, a rácsnélkülisége és vastag edzett üveg felülete miatt.
Szeretném kérdezni az ittenieket, hogy szerintetek ez ajánlott vétel-e ennyiért, illetve valami belépő kategóriás (grillező üzemmóddal rendelkező) sűtőt tudnátok-e ajánlani mellé?
Elég s.o.s., mert jöv héten már szerelnénk is be. :)

Köszönöm!

• Honor Magic5 Pro •

(#28149) #94529552 válasza numera007 (#28145) üzenetére


#94529552
törölt tag

Így igaz. Szerintem nem mindenki hülye, aki pályázik, az a cikk inkább politikai színezetű, ami amúgy nem a fórumra való. Nem nehéz kiszámolni mindenkinek, hogy megéri-e. Például ha én pályázok, akkor egy ótvar ezeréves lepusztult hűtőt fogok leadni, nem azt, ami még eladható 20-30k-ért.

(#28150) sandró60 válasza Lala6 (#28143) üzenetére


sandró60
addikt

Annyira "népszerűtlen",hogy meg kellett emelni a pénz keretet,hogy mindenkinek kielégítsék az igényét
Amúgy,mit várhatunk az ilyen oldalaktól ahol a jó kezdeményezésbe is bele kell sz...ni :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.