Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27201) ALI_G válasza blattida (#27189) üzenetére


ALI_G
veterán

Ebben az esetben akkor jó ha 3 kg volt benne, viszont 5-öt tudnia kellene.
Van rajta 4 fajta szárítási mód, még nem próbáltam mindet. Legfőképp a 'gazdaságos' alacsony hőmérsékletű szárítási módot próbálgattam ami elvileg óvja az anyagot, mégis égett szaga volt.

(#27202) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

6-12 palackos borhűtőt szeretnék venni, de elég nagy a szórás az árak tekintetében.

A Hyundai borhűtői vehetők (pl.: HYUVIN12B) vagy jár az alacsony áruk némi kompromisszummal?

CASO-kat nézegettem még, de azok elég drágák. Fagor, Dunavox?

Illetve van tapasztalat álló, peltier hűtéstechnikával rendelkezővel vagy olyannal ami hasonlóan halk?

Aurea mediocritas

(#27203) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. van egy régebbi karcher 310 típusú magasnyomású mosó. A gond az hogy el van gyengülve alig van rajta víznyomás szinte kezet lehet alatta mosni.. Motor megy rendesen, szivattyú baja lehet ? érdemes ezeket javítani ? Vagy mi más mehet benne tönkre ? Elég nagy súlya van így gondolom ebben még nem minden műanyag belül így szétszedhető.
:F :R

Lumia 950XL

(#27204) bazsimano válasza Csabroncka (#27200) üzenetére


bazsimano
őstag

igen koszonom! megkaptam a linket! szerintem holnap vagy hetvegen neki allok..pollyt vettem meg trisot is. :R koszonom mindenkinek!
ma mar kinyitottam es kiszedtem a szurot...onnan folyt ki egy adag budos viz...
koszonom megint!

(#27205) csemberlen válasza ALI_G (#27201) üzenetére


csemberlen
őstag

A kombi gépek csak nevükben alkalmasak szárításra.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#27206) ALI_G válasza csemberlen (#27205) üzenetére


ALI_G
veterán

mondjuk ezt pont nem így hirdetik ennél a modelnél. hőszivattyús elven szárít, szerintem felső-közép kategórában ennek működnie kell.

(#27207) blattida válasza ALI_G (#27201) üzenetére


blattida
nagyúr

Már csak a hőszivattyús mivolta miatt is furcsa az égett szag. Eddig hányszor szárítottál vele? Mindig ilyen égett szaga volt és csak a gépnek vagy a ruháknak is?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#27208) BB9000 válasza ZsoltG60 (#27203) üzenetére


BB9000
senior tag

Ez nem az a gép, amit mindenképp érdemes megjavítani. A javítást 10K alatt nem fogod megúszni. Ha van sok időd, elviheted egy szervizbe és kérhetsz árajánlatot. Szvsz jobban jársz, ha veszel egy új K2-őt 1 év garival. Ez azzal egy kategória. Ha sokat fogod használni, akkor persze egy erősebb gép is szóba jöhet. Ez a 310 es felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#27209) ALI_G válasza blattida (#27207) üzenetére


ALI_G
veterán

3-4x probaltam, a ruhaknak volt inkabb ilyen szaga, de a gepet nem szagolgattam. Próbálgatni fogom meg többféle módon, hátha összejön.
Az oblitenek az illatat ereznem kellene szaritas utan is?

[ Szerkesztve ]

(#27210) Fr3eWar válasza ALI_G (#27209) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Nekünk is kombi gépünk van AEG L87695NWD, az kondenzációs, és kb semmi öblítő illat nem marad szárítás után. Ősz végén, tél elején vettük, akkor eleinte csak szárítva mostunk, és már +5 fokozatnyi öblítést toltam alíg lehetett érezni, sima mosásnál meg a +3 öblítési fok már-már sok.
Égetett szagot nem éreztem, meleg pamut "szag" volt.

(#27211) Lipton válasza BB9000 (#27160) üzenetére


Lipton
őstag

1. 8+ éves Whirpool van, lefényképezem szívesen, a mai napig nagyon szépen néz ki.
2. teljesen jók a zóna-elhelyezések
3. ilyen méret passz, megmérem ha kell, munkalapba van bevágva így nem szempont nekem
4. van a Wh-n is ilyen turbó fokozat nekem
5. jó az időzítő óra
6. Wh valóban "le kell nyomogatni"
7. nekem nincs ilyen élményem, ez a csipogós dolog kb évente egyszer jelenik meg
8. kifutósat nem tudom, nem futott még ki ennyire de szerintem nem kapcsol ki, ezt nem tudja valóban

Összefoglalva adott modelleket érdemes inkább hasonlítani, kategóriákat, hasonló típusokat.
Nekünk itthon minden 7-8 éve Wh, minden megy szépen, kb én vagyok a fórumon a Wh nagykövet, lassan fizethetnek is érte :) Ki tudja milyen egy új Bosch, gyanítom, hogy nem olyan mint a 10 éves... spórolnak ők is mint mindenki más.

A Wh választásom oka a rendkívüli kedvezmény volt, most is azt venném aki képes ennyit adni és nem elvi okból egy adott márkát - bizonyos kereteken belül persze.

Nem túl szerencsés márkákat így bekategórizálni.

(#27212) Lipton válasza Zeki (#26988) üzenetére


Lipton
őstag

Neked és Morrisnak is köszi. Keresgetem melyiket tudom jobban megvenni.

(#27213) #94529552 válasza Lipton (#27211) üzenetére


#94529552
törölt tag

Whirlpool. Én a mikróval vagyok így, egy kolléga tanácsára vettem ezt régen, már neki is pont ilyen típus volt. Azt mondta ne spóroljak, hanem a legnagyobb tudásút vegyem. Több mint 10 éve a legdrágább volt az összes közül. E akkoriban 50e Ft felett volt, de megérte. A mostaniakat viszont nem ismerem, senki nem ír ilyenekről.

(#27214) sandró60 válasza #94529552 (#27213) üzenetére


sandró60
addikt

Igaz nem WH ;]
Nekem is egy megbízható LG-van jövőre lesz 20-éves.A mai napig tökéletesen működik
Mostanában nem hiszem,hogy ilyen tartós háztartási gépeket gyártanak vagy nagyon meg kell fizetni,mint ahogy én is úgy emlékszem 20-30 ezer Ft között volt.A forintot az akkori keresetekhez kell viszonyítani

(#27215) Zeki


Zeki
nagyúr

Az érdekelne, melyik az az AAAA-s porszívó. :)
http://picscdn.redblue.de/doi/msh-pixelboxx-340734801/feecms_948_x_x

(#27216) albiosz


albiosz
senior tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek az oszlop/torony (nem tudom mi a hivatalos neve)ventillátorokról?

Sima ,,properelleres" van, de a hálóban kicsi a hely, oda ideális lehetne a másik fajta.

(#27217) pjen válasza albiosz (#27216) üzenetére


pjen
félisten

Nekem van egy,nincs vele baj.Kb 1 méter magas,teljes hosszában fúj és oszcillálni is tud,ha úgy állítod.Talán jobban felkeveri a port mint a talpasok.

(#27218) Zeki válasza Zeki (#27215) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#27219) blattida válasza Zeki (#27218) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez nem kamu, hanem szimpla elírás.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#27220) peppe79 válasza sandró60 (#27214) üzenetére


peppe79
senior tag

Hát igen. Apámék hasonló korú mikrója is hibátlanul üzemel. Nekem meg korábban egy tekerentyűs Sharp volt, na az is simán átvészelte volna az atomvillanást. Csak az én drága nejem időközben kitalálta, hogy neki egy "modern", sokgombos csoda kell. Úgyhogy 2011-ben vásároltunk egy Samsungot, amivel tulajdonképpen nem is lenne semmi gond...leszámítva, hogy már 4 évesen lepörgött a belső sütőtérből a festék. G.A.G.Y.I :(

(#27221) AXisBOLD válasza albiosz (#27216) üzenetére


AXisBOLD
addikt

lehet nem pont erre gondolsz, de teljes megelégedéssel használok egy Dyson AM09-et. halk és erős.

Aurea mediocritas

(#27222) alitak válasza Csabroncka (#27179) üzenetére


alitak
senior tag

Télen kritikus inkább a sok pára, mert kintre nem nagyon akarja párom kirakni én meg bent nem szeretem. Most nyáron megy a klíma is, meg ha olyan az idő, akkor ugye kimegy a ruha, tehát se útban, se pára.

(#27176) blattida: mire megírtam a postot, kitaláltuk hogyan férne el a két kép egymás felett, szóval lehet hogy mégis kettő lesz. Most veszünk egy mosógépet, ősszel/télen meg egy szárítógépet.

Ha külön szárítógép, akkor hőszivattyús, vagy kondenzációs? Tényleg annyival kevesebbet fogyaszt a hőszivattyús gép?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#27223) albiosz válasza pjen (#27217) üzenetére


albiosz
senior tag

Köszi! Teszek egy próbát szerintem. :)

(#27221) AXisBOLD: én mezei ventire gondolok, ilyesmi: [link]

(#27224) gF válasza Zeki (#27218) üzenetére


gF
senior tag

Ez a porszívó csak AAA-s: [link]
Aki egy Philips porszívóért ki ad ennyit az meg is érdemli.... :Y

(#27225): Electrolux ZUOQUATTRO, Miele Complete C3 Electro Plus EcoLine

[ Szerkesztve ]

(#27225) Zeki válasza gF (#27224) üzenetére


Zeki
nagyúr

Valóban. Nem tudom melyik lehet AAAA-as. :)

(#27226) pjen válasza albiosz (#27223) üzenetére


pjen
félisten

Igen hasonló van nekem is.

(#27227) dh66e


dh66e
veterán

A múltkor lemaradtam a whirpool akciózott klimájáról,de valamit kell vennem mert kivagyok.
Daewoo esetleg vállalható?

[ Szerkesztve ]

(#27228) #94529552 válasza dh66e (#27227) üzenetére


#94529552
törölt tag

A Klíma topik link a jobb oldali sávon. Cinedog biztos ismeri ezeket.

(#27229) Zeki válasza dh66e (#27227) üzenetére


Zeki
nagyúr

Milyen légkondit vegyek topik.
Daewoot ne.
Inkább egy Whirlpool, hosszabb gari, és talán jobban van hozzá support.
De ha olcsóbb kell, barkácsokból egy Airfel.

(#27230) dh66e válasza Zeki (#27229) üzenetére


dh66e
veterán

Köszönöm,már olvasgatom is a topikját.

(#27231) mzso válasza #94529552 (#27213) üzenetére


mzso
veterán

Szerintem az egész nem jelent semmit. Leginkább szerencse kérdése Nekünk is whirlpool volt ~12 éve véve, vagy két éve elszállt a magnetron és kukázni kellett.

(#27232) mzso válasza peppe79 (#27220) üzenetére


mzso
veterán

Tedd össze a kezed, hogy nem új Sharpot vettél. Arról már egy év után, a garancia lejártával elkezdett hámlani és vastagon rozsdásodik. Elég szánalmas mikró...

(#27233) #94529552 válasza mzso (#27231) üzenetére


#94529552
törölt tag

Tudom, szerencse, választás, használat stb. több dologtól is függ, hogy meddig működik valami. Nekem Liptonnak és Sandrónak jelent valamit: azt hogy működnek és megszolgálták az árukat, ez is valami a mai világban. Volt egy noname, és az tönkrement pár hónapos korában, majd a gariidő végén szintén. Nem lesz megjavítva többet. Ez még olyat is kibírt, hogy üresen ment Jet/1000W-on 2 percig :N , ami a magnetron halála legtöbb esetben.

(#27234) blattida válasza mzso (#27232) üzenetére


blattida
nagyúr

Sharpokra két év garancia van...ettől függetlenül, ha egy év után leválik a sütőtér festése, az gáz.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#27235) mzso válasza blattida (#27234) üzenetére


mzso
veterán

Az miénkre csak egy volt.

(#27236) mzso válasza #94529552 (#27233) üzenetére


mzso
veterán

A drágább modellekben elvileg van üresjárat érzékelő elektronika, nem?

(#27237) #94529552 válasza mzso (#27236) üzenetére


#94529552
törölt tag

Van benne súlyérzékelés, de az csak akkor szabályoz, ha automata főzést vagy kiolvasztást csinál, vagy ezek kombinációját.

(#27238) mzso válasza #94529552 (#27237) üzenetére


mzso
veterán

Nem erre gondoltam, hanem arra hogy figyeli hogy keletkezik-e álló hullám, vagy simán a túlmelegedést.

(#27239) blattida válasza mzso (#27235) üzenetére


blattida
nagyúr

Az edigital szürkeimportos, ezért a náluk vásárolt termékekre csak a kötelező egy év garancia érvényesíthető, a gyártói nem és ez minden náluk forgalmazott márkára igaz.

Olyanra nem képesek a mikrók, hogy érzékeljék azt, hogy nincs bennük mikrohullámot elnyelő anyag., éppen ezért a súlyérzékelés sem a legjobb megoldás, ám némi védelmet ad.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#27240) pjen válasza blattida (#27239) üzenetére


pjen
félisten

Nem teljesen igaz,lányomék ott vettek egy Lg-Tv-t és gyári garit kaptak,igaz kb 2 éve.Most nem tudom milyen rendszer van.

(#27241) zoltan6 válasza blattida (#27239) üzenetére


zoltan6
őstag

az hülyeség,minden nagyobb márka viszonteladói közt ott az edigital,samsung,lg,stb,rendes gyári garit adnak mindenre,még például barkácscuccokra is,dremel,stb. hagyjuk már ezeket a dolgokat,hogy fuuj edigital szlovák,emag meg román.

(#27242) Zeki válasza blattida (#27239) üzenetére


Zeki
nagyúr

Sok éve voltak ők szürkeimportosak.

(#27243) DeFranco válasza blattida (#27239) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az edigital szürkeimportos

mondjuk én a helyedben még véletlenül se írnék le ilyet, mert ha nem tudod bizonyítani egy csinos összeget leperelhetnek rólad érte.

(#27244) blattida válasza pjen (#27240) üzenetére


blattida
nagyúr

Annyiban igazad van, hogy nem mindenre, de még ma is sok a nem hivatalosan magyarországi forgalmazású cuccuk, ezért is van az, hogy náluk általában egy év garancia van a termékekre, sajnos, ez nem csak sok éve volt.

zoltan6
Mert a hivatalos viszonteladói státusz szerinted azt jelenti, hogy mindig, minden esetben a hazai importőrtől szerzik be az egyes típusokat? Sajnos, nem, éppen ezért tud az lenni, hogy sok esetben náluk olcsóbb ugyanaz a típus, mint más viszonteladóknál, akiknél, mondjuk, elérhető a hivatalos sharp két év gyári garancia...
A híres edigital garanciális ügyintézésről, szervizelésről nem is beszélve. Erről azért nem tud mindenki, mert a legtöbb esetben nincs szükség a gyártói garanciára...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#27245) zoltan6 válasza blattida (#27244) üzenetére


zoltan6
őstag

Ez minden üzlettel így van,éppen melyik gyártóval vannak partneri viszonyban,lenovo telefont vettem nemrég rokonnak. Euronicsban 1 év gari van rá,edigitalnál 2 év :K

(#27246) Dufy


Dufy
csendes tag

Sziasztok!

Olyan helyre fogunk költözni, ahol nincsen sütő, csak főzőlap. Mivel kevés a hely és mikróra mindenképpen szükség van, ezért olyan mikrohullámú sütőt tervezünk vásárolni, ami tud sütőként is működni. Körülbelül 60k-t szánunk rá. Eddig ez az egyik célpont: https://goo.gl/645d4H

Ha bárki szakértőnek érzi magát mikró témában, kérem írjon pár sort, hogy mire érdemes figyelni, mik azok a funkciók, amivel jó alternatívája lehet egy hagyományos sütőnek.

Köszi előre is, ha valaki tud segíteni a véleményével!

(#27247) Csabroncka válasza zoltan6 (#27245) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Féláfa esetén maximum 1-2 év garanciát kapsz, amit nem szakszervizben hanem kizárólag a boltban tudsz érvényesíteni. A Cég székhelye nem magyar, és a kitöltött számla sem teljesen magyar lesz :)

Itten mutatok valamit, tessék szemezgetni ;]

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#27248) Zeki válasza Csabroncka (#27247) üzenetére


Zeki
nagyúr

Kivéve ha féláfás akció van, pl MediaMarkt.

(#27249) Csabroncka válasza Zeki (#27248) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Azt nem mondtam, hogy mindenhol minden tiszta. De a médiában van gyártói garancia is (szerintem az jobb), meg a visszavásárlási garancia X napig!

Egyébként az egész a NAV dolga, amíg a vásárló jól jár a kutyát nem érdekli!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#27250) blattida válasza Zeki (#27248) üzenetére


blattida
nagyúr

Az ed meg az mm nagyon nem ugyanaz.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.