Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27901) Zola007 válasza Kephamos (#27899) üzenetére


Zola007
veterán

alul kell lennie egy lepattintható résznek
ez alatt van a mosógép leeresztője és a szivattyú szűrője.

Mondjuk valószínűleg el van tömődve, mert ezek szerint még sose lett kitakarítva a szűrő, pedig 1-2 havonta illene.
Egy tekerős csavart találsz, azt kell kicsavarni, de tegyél oda tálcát és lassan tekerd ki, mert ha tele van vízzel, akkor elúsztatod a fürdőt.
Vigyél vödröt is, hogy legyen mibe öntögetni a tálcából a vizet. Addig viszont tekerd visszább a csavart, hogy ne folyjon.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#27902) Met


Met
nagyúr

Kifogott rajtam ma a LG F12C3QD.
Beraktam egy ágytakarót (szerintem nem volt 7 kg), kimosni kimosta de centrizni már nem tudta.
30 perces gyors programra tettem. Barátnőm szerint az volt a baj, mert az a program kevesebb ruhához van.
Ez igaz lehet?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#27903) blattida válasza Kephamos (#27899) üzenetére


blattida
nagyúr

A kép alapján a "D" programot kell kiválasztani a leszivattyúzáshoz.

Met
Igen, az expressz programok maximum fél töltettel mehetnek, ám ebben az esetben inkább az a gondja, hogy nem tudja kiegyensúlyozni a nagy méret miatt. Érdemes lehet kézzel kinyomni a maradék víz nagyját az ágytakaróból és utána centrifugálni.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#27904) DeFranco válasza Kephamos (#27899) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a teljes panelt fényképezd le légy szíves

(#27905) Met válasza blattida (#27903) üzenetére


Met
nagyúr

Eléggé tele volt vele a dob, viszont azt néztem hogy nem ingadozik a dob ahogy fel akarja pörgetni, ezért csodálkozok.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#27906) blattida válasza Met (#27905) üzenetére


blattida
nagyúr

A motor áramfelvételének változását figyeli, az már elég nagy gebasz lenne, ha dob/üst kezdene kilengeni...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#27907) Csabroncka válasza Met (#27905) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A jó ég tudja milyen finomra van állítva az elektronika! Nálunk fehérrel megszoktuk pakolni a vénasszonyt (1 IKEA vászon pléd+ 2 nagy fehér töri), és 1200nál súlyának köszönhetően a teljes fürdőszobapanelt rezegteti....

Múltkor néztem médiában, kemény ahogy a 60-80 ezres gépeknél elkezdtek spórolni az anyaggal. Most az egy dolog, hogy vékony az oldalfal és műanyag az üst, de a dob is cigány módon vékony anyagból van!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#27908) Met válasza blattida (#27906) üzenetére


Met
nagyúr

Nem nagy gebasz, kevesebb ruhával (amit vígan kicentrizik) csinálja, hogy amikor elkezdi felpörgetni, gyorsabban-lassabban hogy eligazgassa a ruhát, mozog a dob ahogy pörög, aztán amikor felgyorsul teljesen fut rendesen.
Most meg meg sem moccant a dob, mint amikor kevesebb ruhával full sebességen megy.
Mindegy, többet nem lesz kimosva. Veszünk másikat.
Mondtam barátnőmnek hogy legszívesebben levinném az utcára és felgyújtanám úgy felhúzott de nem tudom mert vizes a rohadék :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#27909) peppe79 válasza Csabroncka (#27907) üzenetére


peppe79
senior tag

"...a dob is cigány módon vékony anyagból van!"

Szar pléhlemezből van minden. A 20 éves Bosch mosógépünk dobja soha nem volt kímélve, mosózsák nélkül ment bele a kosaras melltartótól kezdve a kifordítatlan farmernadrág (néha a gombok szépen kalapáltak benne mosás közben), még sincs rajta egy darab rozsda vagy horpadás se. Az új mosógépünknél viszont már figyelmeztetnek a korrózióveszélyre, és hogy kerüljük a dob ilyen-olyan dörzsszivaccsal vagy oldószerekkel történő tisztítását.

A mosogatógépünknél meg az elvileg "rozsdamentes acélból" készült belső tér frankón rozsdás néhány karcolódás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#27910) Kephamos válasza Zola007 (#27901) üzenetére


Kephamos
addikt

Tudom hol van, tisztítottam is már. Az özönvizet szeretném elkerülni, mert eléggé zsúfolt a hely, ahol van a mosógép.

DeFranco: holnap reggel lövök róla egy fotót.

(#27911) #40553216 válasza Zola007 (#27901) üzenetére


#40553216
törölt tag

Én a gépünk szűrőjét az elmúlt 10 évben tisztítás szükséglete miatt egyszer sem csavartam ki, csak azért, hogy megnézzem, mennyi cucc van benne. Nemhogy kéthavonta.

(#27912) Morris válasza #40553216 (#27911) üzenetére


Morris
veterán

Én 6 év után tekertem ki. Jóformán semmi nem volt benne.

(#27913) Kephamos válasza Morris (#27912) üzenetére


Kephamos
addikt

Én most kitekertem, ömlött is a víz szépen, de mintha magát szűrőt már valaki kilopta volna belőle. Benyúltam a lyukba és éreztem és forgattam a szivattyú járókerekét.
mod.: Konkrétan EZ volt benne.

[ Szerkesztve ]

(#27914) Zola007 válasza #40553216 (#27911) üzenetére


Zola007
veterán

Ha látod hogy tiszta, akkor logikus, hogy nem kell kiszedni. Ehhez nem kell mérnöki diploma :)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#27915) Zola007 válasza Kephamos (#27913) üzenetére


Zola007
veterán

nem épp háztartási gép, de sok bosszúság okozója: por

Ki-milyen praktikákat ismer a por, porcikák redukálására?

Földszinti lakásban lakunk 4 sávos mellett, poros, szöszös a levegő, ráadásul sötét minden bútor, konyha és a legtöbb tárgy.
Ha besüt a nap a sírás kerülget, mert takarítás után 1 órával úgy néz ki a sötét felület, mintha 1 hete nem lett volna letörölve.

Ötletek?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#27916) Csabroncka válasza Zola007 (#27915) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Például, de a Diakininek is van. H12-es szűrőkazettával szerelt 0-24 ben működjön - fogyasztás 40-60 W

Hülye dolog, de vagy kevesebbet szellőztetsz (ez normál esetben nem kivitelezhető), vagy veszel egy ilyet, illetve robotporszívó kombóval (én ezt tervezem) erősen lehet redukálni a dolgokat!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#27917) Zola007 válasza Csabroncka (#27916) üzenetére


Zola007
veterán

Annyit nem tudunk rászánni a problémára
Talajt még könnyen összehúzom, ami inkább zavaró az a bútorokon, tárgyakon felgyűlő por. Arra a robot sajnos nem megoldás, bár ha a talajszintet megoldanám vele, akkor kevesebb lenne a mozgó por és helyette tudnék tökölni a bútorok takarításával, tehát végül is lehet működne.
Tescos akcióban akartam venni egy Viledát, de több rosszat írtak róla, mint jót, így letettem róla.

Ahogy nézem, a normálisak 60 fölött indulnak, az most ingerküszöb feletti

Bútorok közé, mögé nem fér be, sok a bútorláb és van pár dolog a talajon, aminek nem szeretném ha nekimenne (számítógép, hangfal, sok kábel)
Arra meg nincs időm, hogy figyelgessen, mit dűt-borít :)

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#27918) VIPowER válasza Kephamos (#27913) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ennek így is kell kinéznie, nem szitaszűrő ez. A dolga, hogy a nagyobb dolgokat kiszűrje, hogy ne juthasson a szivattyú lapátjaira (nem fér el mellette), ennyi.

(#27919) BB9000 válasza Hauptmann (#27892) üzenetére


BB9000
senior tag

Ezzel a dörzsivel és folyékony súrolószerrel simán lejön minden ráégett cucc. A tűzhelynek nem lesz baja. Aldiban, Lidliben párszáz forintért lehet kapni kettesével, hármasával összecsomagolva.

(#27920) Otisz


Otisz
őstag

Sziasztok!

Létezik, hogy háztartási akkus gőzfelmosót nem lehet kapni?
Én nem találtam. Gondolom bika akku kellene hozzá.

:U

(OO[IIII][IIII]OO)

(#27921) Zeki válasza Otisz (#27920) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ezer fölötti watt biztos kellene, az meg nem akkus téma.

(#27922) Otisz válasza Zeki (#27921) üzenetére


Otisz
őstag

Erre gondoltam.
Így viszont bajlódik a fene a vezetékkel.
Porszívóban is direkt ezért vettem vezetéknélkülit.

Még egy sima kézi gőztisztító is megtenné....

(OO[IIII][IIII]OO)

(#27923) Kephamos válasza Zola007 (#27915) üzenetére


Kephamos
addikt

Bejárónő. Nem tesz jót az ember jellemfejlődésének, viszont nagyon kényelmes. :)

(#27924) Zeki válasza Zola007 (#27915) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ruhaszárítógép, és légtisztító, plusz minden nap porszívózás.

(#27925) M43g válasza ribarszki (#27890) üzenetére


M43g
aktív tag

Sencor 8 lett, az asszonynak is tetszik. Köszönöm a segítségeket!
:R

(#27926) dh66e válasza M43g (#27925) üzenetére


dh66e
veterán

Jó döntés. :K
Porzsákot gyárit vegyetek majd hozzá ha még nem tettétek meg.Olcsó és jó plusz van benne citrus illatú kapszula meg motorszűrő.

(#27927) Zola007 válasza Kephamos (#27923) üzenetére


Zola007
veterán

Jellemmel nincs gond, az idővel annál több.

Ha egyszer saját házat építek, 3 dolog biztos lesz benne:
- légtechnika
- központi porszívó
- minimális kiálló bútor, beépítek mindent padlótól plafonig a fal síkjába

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#27928) Laca19 (a)


Laca19 (a)
aktív tag

Sziasztok!

6 éves LG Direct Drive mosógépről lenne szó.
Az utóbbi időben az alábbi jelenség van: mosás után 1-2 napig ha kézzel megpörgetem a dobot semmi gond, majd miután teljesen kiszárad a dob, (természetesen az ajtó mindig nyitva), az alábbi hangot produkálja, ha kézzel megpörgetem: (telefonnal vettem fel):

Link

Ha megint mosás van, akkor újból 2 napig semmi gond, majd miután gondolom teljesen kiszárad ugyanez a jelenség. DM-es és Lidl-s vízlágyítóval van használva, elvileg teljesen tiszta.

Ilyen zörgő hang, mintha apró fémdarabkák súrlódnának egymáson...

Attól tartok egyszer megszorul és leég a motor...milyen hiba ez, vagy kezdjek el új gép után nézni?

[ Szerkesztve ]

http://www.diesel.com

(#27929) BB9000 válasza Laca19 (a) (#27928) üzenetére


BB9000
senior tag

Az LG 10 év garit ad a direkt drájvos motorra. 4 évig még nem kell új gépben gondolkodnod. Kezd el keresni a garlevelet. :)

(#27930) polonic válasza BB9000 (#27929) üzenetére


polonic
félisten

Csak a motorra van az a 10 éves garancia. Semmi másra nem terjed ki.
Csak azért írom, hogy ha tényleg baja van és a garanciában bízik, nehogy meglepődjön, ha nem is a motorral van a gond.

(#27931) pjen válasza polonic (#27930) üzenetére


pjen
félisten

Sőt,ahogy én tudom,ha szétmegy a simmering és a motort elönti a víz az sem garis hiba.

(#27932) maross


maross
veterán

Hali. Lenn egy olyan problémám, hogy a felultoltos mosogepbe beleesett egy hajgumi (gumi rajta szovettel, vékony tipusu). Termeszetesen nem a dobba, hanem szepen mellette lecsuszott a mosogep aljaba. Valami otlet hogy szehetem ki, vagy mekkora problemakat okozhat ha ott hagyom?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#27933) DeFranco válasza maross (#27932) üzenetére


DeFranco
nagyúr

1: forgasd át a dobot úgy, hogy az ajtó legyen lefelé (csukott ajtóval ofc.)
2: vizsgáld meg, hogy a most fölülre került alsó súlyt hogy lehet kipattintani, pattintsd ki (nálam pl. egy centit el kell tolni dobtengely irányba, úgy akad ki) - a súly beesik a dobba, lesz egy szervízlyukad
3: forgasd vissza a dobot, nyisd ki az ajtót tada.wav van egy szerelőnyílásod, ha szerencséd van, ott a cucc
4: ha nincs ott a cucc, akkor tekerd ki a durvaszűrőt (gép alján van egy fedlap alatt) és kis szerencsével megtalálod benne

mindenképpen szedd ki szerintem, de jó eséllyel meglesz a 3. vagy 4. pontnál.

[ Szerkesztve ]

(#27934) maross válasza DeFranco (#27933) üzenetére


maross
veterán

Koszonom mester, minden szavad arany volt :R

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#27935) DeFranco válasza maross (#27934) üzenetére


DeFranco
nagyúr

bitte bitte :B

(#27936) norbika84


norbika84
csendes tag

Sziasztok!

Új porszívó vásárlása előtt állok. Ezt néztem ki. [link]

Vélemények?
Vagy ilyen árkategóriában mit ajánlanátok?

(#27937) ribarszki válasza norbika84 (#27936) üzenetére


ribarszki
őstag

Leginkább azt aminek porzsákja van. Bár jó lenne tudni az adottságokat. Lakás területe, szőnyeg-kemény felület aránya, háziállat, allergia, egyéb igények, stb.

[ Szerkesztve ]

(#27938) flash-


flash-
veterán

sziasztok

alulfagyasztós hűtőszekrényekben A++ melyik a jó vétel?

arukeresőn nézem van candy 76 ezerért,

zanussi 86 ezerért,

gorenje 89 ezerért,

whirlpool 93 ezerért,

és Samsung 118 ezerért.
[link]

vagy Bosch?

ti melyiket vennétek?(felhasználás:2-3fő)
itt is felejtősek az olcsóbbak,vagy azért megbízhatóak ?
csakis a samsung?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#27939) #94529552 válasza norbika84 (#27936) üzenetére


#94529552
törölt tag

Sajnos még nem találták fel a jó tartályos porszívókat, bár akinek az volt előtte, az próbál ragaszkodni a megszokott kellemetlen procedúrákhoz, amivel annak a tisztítása jár. Ezért inkább porzsákost vegyél.[link]

(#27940) norbika84 válasza ribarszki (#27937) üzenetére


norbika84
csendes tag

Kertes házban lakunk kb 100 m2. A két szobában és a nappaliban laminált parketta van, a többi helyiség burkolva van. A laminált parkettás helyiségekben van szőnyeg (nem teljes felületen), hogy a 9 hónapos babánk azon kússzon, másszon. Háziállat van, de nem bent.

Így tudnál (tudnátok) ajánlani pontos típust 40k körül, amit érdemes megvenni?

[ Szerkesztve ]

(#27941) ribarszki válasza norbika84 (#27940) üzenetére


ribarszki
őstag

Parancsolj. Extra parketta kefével, kiváló szűréssel, S-Bag porzsákkal amit bárhol kapsz, jó tisztítási mutatóval, klikkes/reteszes teleszkópos csővel, pont 40k alatt. Nem is kell tovább keresned. A következő ajánlat a Miele C2 Parkett lett volna, de az már 60k.

[ Szerkesztve ]

(#27942) M43g válasza dh66e (#27926) üzenetére


M43g
aktív tag

Erre gondolsz, ugye? Hol szoktátok venni (rendelni), lehet valahol olcsóbban kapni? Nem túl drága, de hülye azért nem vagyok, meg a pénztárcám ellensége sem :)

(#27943) ribarszki válasza M43g (#27942) üzenetére


ribarszki
őstag

Ez nagyon jó ár érte. Az arukeresőn is csak 3.300Ft-ért van olcsóbb.

(#27944) M43g válasza ribarszki (#27943) üzenetére


M43g
aktív tag

Köszi!
Ennek még lehet, hogy utána nézek, OMW mellett naponta megyek el, MM-be meg ha nem muszáj, akkor be se megyek :)

(#27945) norbika84 válasza ribarszki (#27941) üzenetére


norbika84
csendes tag

Köszönöm! :R

(#27946) #94529552 válasza M43g (#27944) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez még jobb. Felesleges is gyárit keresni, mert Sencor gyár amúgy sincs, csak felirat.

(#27947) Zola007


Zola007
veterán

vettem Neptun tesztkészletet, megmértem a vízkeménységet 3x
22-23 NK° a vízkeménység.
Vettem a Tescoban vízlágyító tablettát, valamivel jobb a hatásfok.

Érdeklődnék, hogy van-e valakinek tapasztalata ezzel és polifoszfát adagolót is egyszemélyben?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#27948) Csabroncka válasza Zola007 (#27947) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

link>>

"in medias res"

(#27949) VIPowER válasza Laca19 (a) (#27928) üzenetére


VIPowER
senior tag

Csapágyasnak hangzik. De ilyen korban ált a dobcsillag is szétrohad bennük. Fogyasztói társadalom van, megeszi a mosópor stb. Persze lehetne normális anyagból is csinálni, de akkor nem vennél új gépet.

(#27950) Zola007 válasza Csabroncka (#27948) üzenetére


Zola007
veterán

Köszönöm, ismerem, már tárgyaltuk korábban, de a hatásfokbeli különbségre lennék kíváncsi tapasztalat alapján, aki ugyanazon a gépen használta mindkettőt

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.