Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28951) BullZeye válasza Csabroncka (#28949) üzenetére


BullZeye
veterán

Őszintén nem tudom milyenek most a porzsákosak, nekem ami volt régen (15éve~) kínszenvedés volt.
Porzsák drága volt, macerás volt kiüríteni azon a 10 centis lyukon. Beszerzése is röhejesen nehézkes volt (akkor még Veszprémben, Budapesten valszeg egyszerűbb ma).

De nem szeretnék a feleségemmel kitolni, nem beszélve a porzsák ürítés okozta szálló porról. Abszolút meggyőzhető vagyok, ha tényleg annyival jobb a porzsákos, viszont kényelemben a kihúzom, kiborítom a kukába visszarakom, ennél nem hiszem, hogy verhető lenne a tartályos.

Miért jobb a porzsákos?

(#28952) arcitec válasza BullZeye (#28951) üzenetére


arcitec
addikt

Mert eldobható... stb ..., olvass vissza ... ;)

[ Szerkesztve ]

(#28953) #94529552 válasza BullZeye (#28946) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nincsen csak bad buy, mert a porzsák nélküli technológia egyelőre vakvágány.
Most már a régimódi porolós textil zsák kihalófélben van, és helyette szintetikus, eldobható porzsákok vannak, Bosch és Electrolux ajánlott, pl. ezek is.

(#28954) ribarszki válasza BullZeye (#28951) üzenetére


ribarszki
őstag

Kérlek, hasznád fönt a keresőt és olvass vissza egy kicsit. Hetente lefutjuk ezt a porzsákos-tartályos kört.

Másrészt írtam egy cikket is, ezt jobbra fent találod, Hogyan válasszunk porszívót? címmel. Pont ezért, mert millió félreértés van még mindig a porzsákos körül.

A porzsákosnál nincs kényelmesebb. Kiveszed, kidobod, újat teszel be, ennyi.

A zsáknélküli, kis tartályos gépek egy rakás sz@rok..

(#28955) VIPowER válasza Zola007 (#28942) üzenetére


VIPowER
senior tag

Üst műanyagból? Nem az üstházra gondolsz, mert az mindegyiknél műanyag? Az üstbe a ruhát teszed. Én még nem láttam olyan gépet amiben műanyag lenne.

[ Szerkesztve ]

(#28956) blattida válasza VIPowER (#28955) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem.
Az üstben forog a dob, amibe a mosnivalót teszed, ami valóban mindig rozsdamentes acél, ellenben az üst, manapság a leggyakrabban valamilyen polimer műanyag.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#28957) VIPowER válasza blattida (#28956) üzenetére


VIPowER
senior tag

Igazad van, pár sör után kevertem a kettőt de, én még nem láttam fémházas üstöt. Te igen?

(#28958) Zola007 válasza VIPowER (#28957) üzenetére


Zola007
veterán

[link]

[link]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#28959) T.ati


T.ati
tag

Sziasztok!

A Miele C2 Power és a Parquet között csak a plusz parkettafej a különbség? Ugye tízezer forint a különbség a két porszívó között, a parketta fej 14.000 forint ha külön veszem meg.
Akinek van ilyen parketta feje: sookal praktikusabb, mint az "alap" fej? Szőnyegre is használható?

Köszönöm

(#28960) VIPowER válasza Zola007 (#28958) üzenetére


VIPowER
senior tag

Aha, nem láttam még ilyet, talán csak a régi hajdu energomatban, de az ma már inkább a vicc kategóriába tartozik az előadásával.

(#28961) ribarszki válasza T.ati (#28959) üzenetére


ribarszki
őstag

Igen, kapsz pluszban egy parketta fejet. Szőnyegre nem használható. Ha sok keményfelület van a lakásban, akkor hatalmas segítség. Összehasonlíthatatlanul jobb, praktikusabb, gyorsabb mint a hagyományos fej. Kb fele/negyed annyi idő alatt végzel. Vedd meg szeretni fogod, mert nagyon jól mozog és gyors vele a munka.

Itt egy rövid, saját videó a fordulékonyságáról.

[ Szerkesztve ]

(#28962) BullZeye válasza #94529552 (#28953) üzenetére


BullZeye
veterán

Azt látom, kb 2-3 hetente ürítjük a 3 literes tartályát, ahogy látom egy ilyen ürítés kb 900 forintba kerül, de 4 literes a Bosch.
Szóval évente ez kb 12-16 ezer forint. Míg lejár a garancia vehetek a porzsákok árából még1 porszívót, nem beszélve a környezetszennyezésről (ha jól látom nem kevés műanyag van porzsákban).

Köszi azért a tippet :)

(#28963) ribarszki válasza BullZeye (#28962) üzenetére


ribarszki
őstag

Ne haragudj, de elképesztően félre vagy tájékoztatva. Azt az ici pici fizikát hagytad ki a dologból, hogy a tartályos gép kialakításánál fogva képtelen tömöríteni a port. A zsákos viszont tömörít. Így ne űrtartalmat, hanem súlyt hasonlíts össze. Hány gramm egy tele tartály por? Mérd le. Múltkor a porzsákot 700grammosan dobtam, kollégának 1kg-os volt. Ez hány tartály súlya? 10-12??

Havonta 200Ft költség, évente 2400Ft. (A Miele zsákjai 3.400Ft költség egy évre) Ennyi. Ha neked ennyi spórolást megér az, hogy szopj a zsáknélküli takarításával, a szálló porral, a csökkenő szívóerővel, a hangosodó motorral, a fél év alatt elhasználádó Epa/Hepa szűrővel, akkor csak azt tudom mondani, hogy hajrá!

(Amit spóroltál, az a tökéktelen szűrés miatt 5x visszafizeted a rohamléptekben elhasználódó szűrők, szivacsok cseréjére :W Hatalmas üzlet!)

[ Szerkesztve ]

(#28964) DoItYourself válasza #94529552 (#28953) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ezek a szintetikus porzsákok minden márkánál egyediek, vagy van kompatibilitás némelyik között, esetleg univerzális porzsák?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#28965) Zeki válasza ribarszki (#28963) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ott a pont!

Tartályosból csak a multiciklonos a jó, a többi szopás. Max az nem veszi észre, aki használja, mert hiszi, az a természetes, és mind ilyen.
De a legjobb a porzsákos, ami ugye nem papír, nem a 30 évvel ezelőtti kirázós szövet mint a Rakéta porszívókban is volt, hanem szintetikus porzsák, ami már alapból bír egy jó szűrőképességgel, és ha megtelik, kuka. A Miele gyári meg automata visszazárós nyílású, tehát amikor kiveszed a gépből és lerakod, akkor már le van záródva, semmi sem jut ki belőle.

Én egy xxl vagy milyen porzsák pakkot rendeltem helyben az egyik konyhastúdióba, így szállítási díj sem volt, meg 20%-ot spóroltam.

DoItYourself
Eegyediek!
Max utángyártottat vehetsz, de az nem olyan minőség.

[ Szerkesztve ]

(#28966) ribarszki válasza DoItYourself (#28964) üzenetére


ribarszki
őstag

Ha azt látod, hogy S-Bag rendszerű zsákot használ egy porszívó, (Philips, Electrolux) akkor az univerzális, S-Bag zsák, amit több gyártó is gyárt. Ha nincs S-bag, akkor minden gyártónak saját méretű, csatlakozású porzsákja van. Természetesen itt is van gyári és van utángyártott. Van amikor jó az utángyártott (Egyes Menalux típusok. Samsunghoz pl. nem kapni gyári porzsákot, a Menalux pedig néhány típusban nem jól tömít és mellé engedi a port. Ilyenkor szívás van... ), van amikor erősen csak a gyári ajánlott. (Miele)

[ Szerkesztve ]

(#28967) DoItYourself válasza ribarszki (#28966) üzenetére


DoItYourself
addikt

Köszi. Fasza egyébként, beestem ide a hűtős esetemmel, és most ott tartok, hogy kell egy új porszívó. :DDD

Outsiderként egy megjegyzés a porszívó témához: az átlagember (magamról beszélek) fejében a textil porzsákos (pfúj), a típusfüggő papír porzsákos, és a porzsák nélküli típusok léteznek. Talán érdemes lenne mindig úgy emlegetni, hogy új generációs, szintetikus porzsákos, mert elsőre forgattam én is a szememet, miféle porzsákosról hadováltok itt.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#28968) ribarszki válasza DoItYourself (#28967) üzenetére


ribarszki
őstag

Ha van németországi ismerősöd, akkor a Miele most az Amazonon és a német MM-ban komoly porszívóleárazást tart! Ami nálunk 80k, az náluk 50k.

(#28969) DoItYourself válasza ribarszki (#28968) üzenetére


DoItYourself
addikt

Köszi, van kint ismerős, de erre a fél évre kimerítettük az új hűtővel a házt. gép keretet, majd jövőre. Most, hogy már két hűtőnk van, legalább normálisan elférünk benne (5 fős család, sok főzés).

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#28970) ballington


ballington
addikt

Sziasztok!

Új lakás, új porszívó. Barátnőmék már fél éve ajánlották a Miele porszívókat, így elkezdtem nézegetni. Elég sok van köztük, kellene egy kis segítség a kiválasztásban: 40m2-re kellene egy Miele, főleg parketta és hidegburkolatra.
Melyiket ajánlott? Néztem a Compact C2-ket, de vannak hasonló árban Complete C2-ők is.
Igazából nem tudok kiigazodni a power, powerline, ecotec jelzőkkel ellátott porszívók hada között :B
Ahogy nézegetem, a complete -hez van 3 fej, melyek a testben vannak elrejtve, a compact pedig kis helyen tárolható, viszont 1 fejjel szállított porszívó? Ez a különbség?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#28971) K1LLMy53Lf válasza ballington (#28970) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

ha van a közeledben MM érdemes benézni, mert ott meg tudod tapogatni őket és a héten -10%ot adnak rá.
A többiek majd megmondják, h melyik lenne neked a tuti (mi ezt vettük, ha már lúd alapon :) )

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#28972) Arni9010 válasza BullZeye (#28962) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Nekem a tartályos gépemet 2 hetente kellett ürítenem, mert már semmit sem szívott.
A Bosch zsákos porszívómat kb 4 hónapja vettem, és még egy darabig nem kell cserélnem zsákot. Még a gyári van benne :)

[ Szerkesztve ]

(#28973) ribarszki válasza ballington (#28970) üzenetére


ribarszki
őstag

Szia! A 3k fejet mindkét típus megkapja. Annyi a különbség, hogy a Complete porszívónak van beépített tárolója az ecset-kárpit-résszívó fejre. A Compact gép kisebb, könnyebb, és kisebb térfogatú porzsák (FJM) megy bele.

Az Eco vonal gazdaságosabb, kisebb fogasztású motorokkal kerül forgalomba - 800W/700W (Németben 550W)
A Powerline erősebb - 1200-1400-1600W-os motorokkal. De szept 1. után már csak 900W alatt porszívókat lehet forgalomba hozni, viszont a raktárkészlet eladható.

Amiben még különbség van, az a hozzá adott fejek mennyiség. Egy Parkett modell kap még egy extra parketta fejet, ami keményburkolaton jön nagyon jól. Lásd feljebb a linkelt videót.

Ha van helyed tárolni, akkor a Complete modell praktikusabb, de nagyobb és nehezebb. A Parkett modell pedig a hozzá adott parketta fejtől zseniális.

(#28974) BullZeye válasza Arni9010 (#28972) üzenetére


BullZeye
veterán

Na jó, meggyőztél. Meg ahogy utánaolvastam a por így nem tud a motortérbe kerülni, és nálunk ez tette tönkre Samsungot, hogy söprés után a glett port felporszívóztuk...mert a szaki "elfelejtette" elhozni az övét.

Hosszú távon (pár hónapon belül) robotporszívót szeretnénk, és valami pici kompaktot alkalomadtán, ha valamit feleségem gyorsan fel akar porszívózni. Parkettára és kőre mit ajánlotok ami megfelelne neki?

Gondolom vizes (kanapétisztításra alkalmas) megoldás nem nagyon van ilyen árkategóriában

(#28975) fricc_


fricc_
tag

Sziasztok!
Kipurcant a régi elektrolux porszívónk, kb. 10 évet bírt, így hamarosan vennem kell egy újat.
Erre kérnék némi útmutatást.

az befolyásoló tényezők:
- porzsákosat :-)
- morzsálós kis és nagy gyerek
- 3 db kb. 2x2,5-ös szőnyeg
- járólap, és parketta a szőnyegek körül
- csak az egyik szőnyeget összeszőröző kisállat

Allergia nincs, tisztaság mánia a hölgy oldalról igen.

Néztem a miele-éket, de nem világos számomra, hogy a turbó fejet alapból nem adják hozzájuk, azt mindenképpen venni kell?
illetve alapból mindegyiket a padlóporszívó kategóriába sorolja shop.miele.hu,

(#28976) blattida válasza VIPowER (#28957) üzenetére


blattida
nagyúr

Persze. Gyakorlatilag 15+ éves mosógépeknél még az volt, manapság már csak a prémium kategóriában fordul elő, de mondjuk a miele mindegyik gépe ilyen, a saját miele mosógépeinkben is az van.
Az olcsósítás meg a rövid éllettartamok miatt tűnt csak el, hiszen mostanság is az lenne a normális, hogy acél legyen...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#28977) ribarszki válasza fricc_ (#28975) üzenetére


ribarszki
őstag

A C3 Cat and Dog modellhez jár turbófej. Külön megvenni kicsit húzós.. A parketta modellhez pedig extra parkettafej. A többi pedig egyértelmű. Motorteljesítmény, kimeneti szűrő, kompaktság és még apróbb dolgok a különbség. Könnyebb lenne ha kinéznél néhány konkrét típust a márkából, úgy egyszerűbb lesz elmondani a különbségeket.

(#28978) daddy9


daddy9
tag

fricc_-hez hasonlóan nálunk is egy Electrolux gép adta meg magát és most keressük az utódját (nálunk 6 évet bírt).

A paraméterek: 74 m2-es lakás, sok parketta és kő burkolattal, néhány rövidszálú szőnyeggel. Poratka allergia és háziállat nincs. Kisgyerekek viszont vannak, akik után gyakran előkerül a porszívó! :) És orrszívózásra még tudjuk használni a régit, nem szeretnénk az újat szétgyilkolni! :)

A jelenlegi porzsák nélküli volt, de már meguntam a rendszeres HEPA filter tisztogatást és mosogatást, úgyhogy benne lennénk egy porzsákos változatban. (A Tudástár is ezt ajánlja! ;) )

40 ezer körüli kategóriában gondolkodunk és márkánál maradva ezt találtam (korábban itt is ajánlottátok):
Electrolux ZSPPARKETT

Jó lenne ez a fenti célra, vagy van más ajánlatotok is?
Porzsákot hol érdemes beszerezni olcsón?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#28979) ribarszki válasza daddy9 (#28978) üzenetére


ribarszki
őstag

40k körül nagy valószínűséggel ez a legjobb választás. Nem tudnék mást ajánlani.

(#28980) daddy9 válasza ribarszki (#28979) üzenetére


daddy9
tag

Köszönöm szépen a megerősítést! :)

A porzsák beszerzésre esetleg van ötlet / bevált forrás?

(#28981) fricc_ válasza daddy9 (#28978) üzenetére


fricc_
tag

Csak kíváncsiságból kérdezem:

A 40 körüli ajánlott kategóriában gyakran előfordul a Electrolux ZSPPARKETT, viszont kicsivel drágábban a ZSPALLFLR pedig adnak turbófejet.
Ez a fej nem ér annyit mint a különbözet?

##ribarszki
Köszi, kutakodom, ahogy nézem turbófejet csak a Cat&Dog.ban láttam.

(#28982) dh66e válasza fricc_ (#28981) üzenetére


dh66e
veterán

Amennyiben kisállat van estleg hölgy/hölgyek a lakásban kötelező darab a turbókefe.

(#28983) ribarszki válasza fricc_ (#28981) üzenetére


ribarszki
őstag

Ezzel most újat mondtál. Nem is tudtam, hogy ehhez az Eluxhoz adnak egy nagy, szőnyegre való turbófejet. Ha van háziállat akkor ennyiért nagyon korrekt. Köszönjük, hogy felhivtad erre a figyelmünket! (Azért lepődtem meg nagyon, mert az Elux a 70-80ezres kimondottan Animal (Zuoanimal+ UltraOne)modelljéhez csak kézi, mini turbófejet ad, amivel max ülőgarnitúrát tudsz takarítani..)

[ Szerkesztve ]

(#28984) Morris válasza fricc_ (#28981) üzenetére


Morris
veterán

Nekem ZSPALLFLR van. Jó dolog az a turbó kefe :K

(#28985) #94529552 válasza DoItYourself (#28964) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem egyediek a szintetikus vagy mikroszálasnak is nevezett porzsákok. A Bosch-nál a Typ G az összes mostani GL20, GL30, stb. porszívohoz jó. Az S-bag például Elux, Philips, meg még több márkánál is megtalálhatók, és csereszabatosak. Én egy porzsákkal(is) foglalkozó üzletből szereztem be először a szintetikus zsákokat, ahol mindig kapni megfelelőt, mert jóformán csak a rögzítése(karton, vagy műanyag lap) és a bemeneti átmérő a lényeg. Tehát kompatilibitás is van, és vannak univerzálisak is, de utóbbit hanyagolnám. Az Aldi is árult jó minőségűt, több márkához is(Elux, Miele, Rowenta, stb.) 1600-ért, majd pár héttel később akciósan 1100 Ft-ért a 4 darabosat+ 2 motorszűrő is volt a dobozban, és az összes, porszívokkal is foglalkozó boltban is megtalálható hozzávaló. A nagyobb márkákhoz szinte minden nagyobb üzletben van, a neten sok helyről beszerezhető[link].

[ Szerkesztve ]

(#28986) daddy9 válasza ribarszki (#28983) üzenetére


daddy9
tag

Akkor ez lesz a végleges: Electrolux ZSPALLFLR! :) Köszi fricc_!

(#28987) #94529552 válasza ribarszki (#28983) üzenetére


#94529552
törölt tag

Van az Electrolux ZPFALLFLR is, de nem is annyira mini az a turbó fej amit ehhez adnak, + jár egy parkettafej is hozzá. Én csak parkettafejet használok állatszőrhöz, és a rövid szálú szőnyegnél is szerintem nagyon jó. Talán könnyebb tisztítani is, mint a turbó keféket.

[ Szerkesztve ]

(#28988) Zeki válasza fricc_ (#28975) üzenetére


Zeki
nagyúr

Kajaszíváshoz ÉN nem vennék porzsákost, mert belerohad a kaja, hamar büdös lesz. Havonta dobhatod ki a porzsákot.
Vagy veszel külön az Aldiban/Lidl-ben egy kézi morzsaszívót, vagy multiciklon rendszerű porzsáknélkülit. Ezek olyan 60-70 ezertől indulnak.

(#28989) pjen válasza Zeki (#28988) üzenetére


pjen
félisten

Mondjuk havonta amúgy is kidobom.Ilyenkor jó a vizes samu.

(#28990) Draken


Draken
őstag

Sziasztok!

20-30k körüli áron szeretne édesapám új porzsákos porszívót venni. Miket tudtok ajánlani ebben az árkategóriában? Van náluk minden burkolat, parketta, kő, no meg több szőnyeg és kutya is. Én múltkor vettem egy sencor svc 8-at, (amit itt ajánlottatok) amivel meg vagyok elégedve, de kíváncsi lennék a többi lehetőségre is, amit érdemes számításba venni!

[ Szerkesztve ]

(#28991) gF válasza daddy9 (#28986) üzenetére


gF
senior tag

Gyorsan csapjál le rá, mert kifutó modell.

(#28992) pomk válasza #94529552 (#28953) üzenetére


pomk
őstag

Nekünk Electrolux ZPFPARKETT van.
Tökéletes, bátran ajánlom.

(#28993) fricc_ válasza daddy9 (#28986) üzenetére


fricc_
tag

Szívesen!
A "szőrös" házi kedvenc miatt gondoltam nem ártana a turbó kefe, aztán neki álltam keresgetni.

Azért csekkold le mielőtt megveszed, hátha tévedek :-)

(#28994) fricc_ válasza Zeki (#28988) üzenetére


fricc_
tag

A gyerekek inkább morzsálnak, nem jellemző a nedves kaja a földön. :-)

(#28995) BigBear válasza Zeki (#28988) üzenetére


BigBear
senior tag

Dehogynem.
Porzsákos porszívó + egy ciklonszűrő a nyélre.
Édesanyámnál működik pár éve így, tökéletes. A zsákba szinte semmi sem megy ha rajta van, a nagyobb darabkákat tökéletesen kiszedi.

(#28996) Draken


Draken
őstag

Valaki erre is legyen szíves, köszönönöm!

(#28997) ribarszki válasza Draken (#28996) üzenetére


ribarszki
őstag

Kutya, szőnyeg? Akkor turbókefés modellt. Vagy Sencor olcsóbbért, vagy a feljebb említett Elux 50k-ért.

[ Szerkesztve ]

(#28998) scream


scream
veterán

Egy olyan kérdésem volna, hogy a MM-os GLS futár felhozza nekem a hűtőt (Bosch KGV36UL30S) a 2-ra vagy csak a ház előtt leteszik azt kész?

Illetve ők kibontják és ellenőrzik, hogy külsőleg minden rendben van-e a termékkel, vagy ezt nekem kell megtennem? Ha netalán valami hibája lenne, akkor mit kell nekik mondanom?

Szeretném elkerülni, hogy sérült terméket kapjak és utána esetlegesen nekem kelljen valamilyen módon visszajuttatni a MM részére.

[ Szerkesztve ]

(#28999) #94529552 válasza Draken (#28996) üzenetére


#94529552
törölt tag

Annyiből Bosch, ha van olyan, amihez parkettafejet is adnak, vagy ezt utólag is meg lehet venni. vagy Electrolux ZPFPARKETT. Utóbbihoz kapásból jár ez az extra parkettafej. Turbófej helyett bőven megteszi nekem az ilyen.

(#29000) DoItYourself válasza scream (#28998) üzenetére


DoItYourself
addikt

Mai napig még él a 10% visszatérítés, szóval hajrá.
A pontos címedre viszik, ami lehet emelet is. Nem hiszem, hogy megvárják, míg kibontod, de ha sérült, az általában már a csomagoláson látszik.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.