Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28551) #94529552 válasza krx21 (#28547) üzenetére


#94529552
törölt tag

Jó, ha csak azt az egyet próbáltad, akkor világos ;] . Sonicból én is csak egyet.

(#28552) V.Stryker válasza numera007 (#28549) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mivel ragasztottad az újat rá?

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#28553) ribarszki válasza Dluinet (#28548) üzenetére


ribarszki
őstag

Ez szokott lenni 9.99-ért.

(#28554) Laca1212


Laca1212
őstag

Segítséget kérnék.

Holnap reggel indul régiómban a csereprogram pályázat. Mosógépet pályáznék.

Azt néztem, hogy a Whirlpool-ra 24 hó a gari, többire 12. Legalábbis Euronics oldalán ezt írják. Felénk meg csak Euronics játszik a csereprogramban.

Felültöltős A+++ os kategóriából melyik lenne jó vétel a pályázati listán szereplők közül? Van ajánlott márka, típus?

(#28555) Laca1212 válasza Laca1212 (#28554) üzenetére


Laca1212
őstag

Ez kimaradt az előbb... olyan 100e ft-ig(-45e pályázati pénz) kellene gép.

[ Szerkesztve ]

(#28556) dh66e válasza tecsu (#28535) üzenetére


dh66e
veterán

Mivel is lenne gondom?

(#28557) tecsu válasza dh66e (#28556) üzenetére


tecsu
addikt

A hőmérsékletkülönbséggel.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#28558) numera007 válasza V.Stryker (#28552) üzenetére


numera007
tag

Igazából az ajtó öntése közben a külső és a belső rész közé volt berakva, fel kellett feszegetnem a belső részt és az újat meg visszafeszegetni alá.

(#28559) gamer187


gamer187
tag

Sziasztok!

Olyan problémánk van a kis 1 ajtós felülfagyasztós hűtőszekrényünkkel, hogy a fagyasztó rész hűt normálisan a hűtő része viszont alig-alig, be volt jegesedve ezért leolvasztottam utána kb. 1-2 hétig normális volt minden, most viszont újra ez a probléma. Jegesedés azóta megint van viszont nem nagy mértékű. 1-5ig lehet állítani a hűtésszabályzóját és 5. állásban van használva.
Mi lehet a probléma? Mit kéne tennem?
Köszi!

(#28560) K Norbi


K Norbi
addikt

Kicseréltem az új Elextrolux hűtőmbe a ledes izzót, hagyományos izzóra.
Megváltás! Rühellem a ledet hűtőbe. :D

[ Szerkesztve ]

(#28561) pjen válasza gamer187 (#28559) üzenetére


pjen
félisten

Kisebbre kéne venni,mert a jegesedéstől nem hűt.szerintem

(#28562) M43g válasza Zeki (#28501) üzenetére


M43g
aktív tag

Még jól jártatok.
Az Emag nálam karácsonyi kiszállítást produkált, csak éppen most augusztusban. 2-án átultaltam a csomag árát, jött az SMS, hogy aug 3-7 között szállítják, de majd értesítenek. 11-e körül már kezdtem morcos lenni, írtam nekik, hogy mi a fakk van, próbáltam őket hívni telefonon, senki nem veszi fel 20 perc alatt sem (és nem egyszer próbáltam őket hívni). 13-án láttam a futár csomagkövető felületén, hogy a csomag visszaküldésre került a feladónak. A futárt felhívtam, egyből (!) felvette, hát az van, hogy az egyik csomagot megkapták az Emagtól, de a másik 10 nap után sem jött be, úgyhogy nem tarthatták tovább a csomagot (korrekt hozzáállás). Írtam az Emagnak, hogy most büdösgyorsan visszautalják a számlámra a pénzt, a rendeléstől pedig természetesen elállok. Másnap jött az értesítés, hogy sajnos automatikusan visszautalódik a számlámra a pénz, de semmi baj, új rendelésként utánvéttel kikézbesítik hamarost. 'nyád.
Személy szerint Emagtól többet nem rendelek, csak, ha minden kötél szakad. Normális korrekt webshop felhív egy rendelésnél, amikor valamelyik termék "raktáron van", de még sincs, hogy bocsi, ez és ez van, ezek az opciók, mit szeretnél, hogy intézzük. Emagnál ennek nyoma sem volt.

[ Szerkesztve ]

(#28563) gamer187 válasza pjen (#28561) üzenetére


gamer187
tag

Hányas fokozatot ajánlassz?

(#28564) pjen válasza gamer187 (#28563) üzenetére


pjen
félisten

Hely től függ,de olyant ahol a normál hűtő tér nem jegesedik.Nekem a kombi hűtőn a normál részt nem is lehet 2 fok alá állítani.

(#28565) dh66e válasza tecsu (#28557) üzenetére


dh66e
veterán

Valakivel összekeversz. :)

(#28566) Zola007 válasza K Norbi (#28560) üzenetére


Zola007
veterán

Én azt utálom, hogy az enyémben nagyon halvány világít akkor is mikor be van zárva az ajtó.
Ha egy vörös/fokhagyma bent van egy hétig, akkor simán kihajt a "sötét" hűtőben is

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#28567) blg válasza K Norbi (#28560) üzenetére


blg
senior tag

mi baja volt a ledes világításnak? gyári megoldás volt?

Én a hagyományos izzómat cseréltem le ledes égőre az Electrolux hűtőmben, és tök jó (a ledes égőt az Aldiban vettem, és direkt hűtővilágításhoz árulták).

(#28568) #94529552 válasza Zola007 (#28566) üzenetére


#94529552
törölt tag

Annak valami gondja van, pl, rossz az ajtó kapcsoló, vagy más.

(#28569) Zola007 válasza #94529552 (#28568) üzenetére


Zola007
veterán

Kamera nem is nagyon érzékeli, ha berakom a hűtőbe, csak ennyi jele van, mert az LG hűtőben 3 hét alatt se hajt ki a hagyma

Tudtommal lámpát nem szoktam enni és hűteni, így másra nem tudok gondolni, honnan jöhetne még fény :)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#28570) #94529552 válasza Zola007 (#28569) üzenetére


#94529552
törölt tag

Kamera a hűtőben? Akkor nem tudom miről beszélsz, mert a hűtő világításra reagáltál, amire mondtam egy tippet:
enyémben nagyon halvány világít :N

Fura egy megfogalmazás, de nem baj.

(#28571) Zola007 válasza #94529552 (#28570) üzenetére


Zola007
veterán

úgy értem, hogy beraktam egy régi telefont a hűtőbe pár percre hogy megnézzem, hogy folyamatosan halványan világít vagy csak időnként felvillan és a felvételen nem nagyon látszik, hogy menne az izzó
vagy annyira halvány, hogy a telefon nem érzékeli vagy a gumitömítésnél enged be valamennyi fényt, ami elég a hagymának

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#28572) #94529552 válasza Zola007 (#28571) üzenetére


#94529552
törölt tag

Kösz, így már világos. :R

(#28573) krx21 válasza #94529552 (#28551) üzenetére


krx21
nagyúr

Többet is, mielőtt megvettem. De szerinted melyik jobb???

(#28574) #94529552 válasza krx21 (#28573) üzenetére


#94529552
törölt tag

Én már kb. 3 évig egy komolyabb forgófejest, egy Oral-B Triumph 5000-est használtam, érdekes még mindig kapható, de ennyiért már láttam duplát is akcióban. Pár hónapja vettem a szónikust, mert olvastam hogy mennyire jó, de szerintem semmivel nem különb, csak melósabb vele a fogmosás, mivel nincs forgó fej :) . Én azt mondom nem rossz ez sem, de csodát senki ne várjon tőle. Persze egy hagyományoshoz képest sokkal jobb, de én nem ahhoz mérem.

(#28575) krx21 válasza #94529552 (#28574) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem a forgó fejesnél jobb a Sonicare... De izlések és pofonok...

(#28576) tecsu válasza #94529552 (#28574) üzenetére


tecsu
addikt

Én maradok a hagyományosnál.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#28577) K Norbi válasza blg (#28567) üzenetére


K Norbi
addikt

Persze gyárilag egy ledes volt benne, annak csak a teteje világított alig volt fénye.
Meg a színhőmérséklete nem jött be.
Az izzó nagyon baró! Erősebben világít mert 360 fokba keni.
Tungsramot vettem 230V 15W -30C fokig bírja a hideget.

Ledes izzó kb fele így világított.
Én a ledet házba se állom.. :N Leszarom a fogyasztást, este kifolyik a szemem a ledes fostól.
Nekem a szobámba 4x50W GU10 spot szolgál. 200watt óránként, ősszel elég jól lehet vele fűteni is. ;]
Led fos bassza a szemet vibrál, csak nem érzékeljük.

[ Szerkesztve ]

(#28578) tecsu válasza K Norbi (#28577) üzenetére


tecsu
addikt

Az tény, hogy az izzónak természetesebb a fénye és az ember ehhez szokott (mármint a természethez) ugyebár, de a legtöbb embert egyáltalán nem érdekli.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#28579) blg válasza K Norbi (#28577) üzenetére


blg
senior tag

Nekem sok ledes égőm van, de egyik sem vibrál. Természetesen az adott helyiséghez/célhoz megfelelő fényerejűt használok. Próbáltál már normális ledes izzót egyáltalán (nem a hűtőben, hanem a lakásban, úgy általában)?

Pl. szerintem ez király, ilyen van a konyhámban:

Philips CorePro LEDbulb 13W 827 E27 WW 2700K LED

(#28580) K Norbi válasza blg (#28579) üzenetére


K Norbi
addikt

Ismerőseim szeretik, én nem. Régimódi vagyok. :D
Minek az a ledes? [link]
Mikor van fasza halogén.

De a led égők vibrálnak ott a videjó végén.

[ Szerkesztve ]

(#28581) gF válasza K Norbi (#28580) üzenetére


gF
senior tag

Mert mondjuk egy jobb ledes fényforrás 10-ad annyi energiát zabál viszont 5x annyi az élettartama... :U

(#28582) K Norbi válasza gF (#28581) üzenetére


K Norbi
addikt

És? :U

(#28583) spidersoft válasza K Norbi (#28582) üzenetére


spidersoft
senior tag

hűtőben a LED-es világítást úgy tudom elképzelni, hogy végigfut a LED szalag a polcok elejénél függőlegesen, egy takaróperem mögött... valahol már láttam ilyet, kézenfekvő és elég filléres -- azt hittem, hogy ez már eléggé elterjedt lett, de ahogy nézegetem a hűtőket, egy ilyet se láttam :D szembe nem vakít, de minden polcra bevilágít. ha csak felülre be van csavarva a normál körte helyett, az ugyanúgy hülyeség, csak kevesebb wattot termelünk be a szekrénybe. utólag biztonságosan nem lehet beletákolni ilyet? :D mármint milyen ragasztó fog a folyton párás-fagyos-olvadó műanyagon, vezetékekkel mi legyen, stb.

[ Szerkesztve ]

(#28584) dh66e válasza K Norbi (#28580) üzenetére


dh66e
veterán

Az ócska selejt noname izzók lehet hogy vibrálnak,de nem egy normális led izzó. :)

(#28585) VIPowER válasza gF (#28581) üzenetére


VIPowER
senior tag

Az energiában igazat adok, az élettartam már kérdéses. Viszont van akit ez nem érdekel. Nem érdekli hogy a világításra havi 3000-et költ, vagy 8 milliót, csak tetsszen amit lát. Nincs ezzel semmi baj.

(#28586) K Norbi válasza VIPowER (#28585) üzenetére


K Norbi
addikt

Százezreket nem fogok spórolni év végén a villanyszámlán ha betekerek pár ledet.
Akik veszik ezeket az 5x hosszabb led égőket. Kiderül mégse 5x hosszabb az élettartamuk.
Hamarabb összefossák magukat.
Plusz ha már dolgozok éjjel nappal. Had engedjem meg már magamnak ezt a luxust ;]
Spórolni én nem ezen fogok. :N
Mindig jönnek ezek az új forradalmi dolgok, aztán kiderül még se olyan jó.
Pl a kompakt fénycsőbe higany van. Ami ha törik a levegőbe kerülve nem jó belélegezni.
Persze mikor kitört a kompaktfénycsőláz ezt senki nem mondta.

[ Szerkesztve ]

(#28587) VIPowER válasza K Norbi (#28586) üzenetére


VIPowER
senior tag

Persze hogy nem fogsz, ezek hosszútávú dolgok lennének, ha valóban olyan sokáig működnének. De mint tudjuk a ledes égőkben vannak elektrolit kondenzátorok, amik be vannak zárva egy kicsiny melegedő búrába. Persze több halálozási dolog is rejlik benne. Egyébként nálam is csak ledes égők vannak, de csak azért hogy haladjak a korral. :D

(#28588) tecsu válasza dh66e (#28584) üzenetére


tecsu
addikt

Mindegyik LED-lámpa villog, csak a magas frekvencia miatt nem látod.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#28589) dh66e válasza tecsu (#28588) üzenetére


dh66e
veterán

A nem látható villogás téged mennyire zavar? :U

(#28590) tecsu válasza spidersoft (#28583) üzenetére


tecsu
addikt

A Gaggenauban azért egész jó a fény (is). ;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#28591) tecsu válasza dh66e (#28589) üzenetére


tecsu
addikt

Persze mondhatnám, hogy semennyire, hiszen nem én vetettem fel a problémát, de az őszinteség híve vagyok. :) Engem speciel zavar ugyanúgy, ahogy az a rossz hangminőség is, amit esetleg nem veszek észre azonnal, de később megfájdul miatta a fejem.
Olvastam ezzel kapcsolatos tanulmányokat, miszerint egy bizonyos szintig, bizonyos tartományban, bár nem látjuk a villogást, kihat az idegrendszerünkre úgy, hogy nyugtalanabbak leszünk.
Én próbálom elkerülni a stresszt és törekszem az átlagnál egészségesebben / tudatosabban élni, de ez eléggé "off topic", ráadásul személyes, ennyit azért elárultam. ;)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#28592) Zeki


Zeki
nagyúr

A csudijó Indesit használtan kapott mosogatógépünk ajtaját nem lehet becsukni. A nyelve nem akar bekattanni a helyére, visszalöki.
Meglehet ezt házilag is szerelni valahogy, vagy sok pénzért szerelő?

(#28593) Melack válasza Zeki (#28592) üzenetére


Melack
veterán

Tömítések az ajtó körül? Egyenesen áll a gép? A nyelv másik része nem koszos/deformálódott el?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#28594) Elemental válasza K Norbi (#28586) üzenetére


Elemental
addikt

Nálam csak led fényforrás van. 80 db gu10es spot, ezek adják a fényt mindenhol. Csak a nappaliban van 30 db. Nem ritkán mind fel van kapcsolva. Azért nem mindegy, hogy 30x40-halogén, vagy 30x7-led ugyanolyan fényerővel.

(#28595) JoinR válasza #94529552 (#28574) üzenetére


JoinR
senior tag

Bár én a kézi fogkeféről egyből váltottam komolyabbra, ezért nem tudom, a sima forgófejes milyen lett volna (sok évvel ezelőtt volt valami alap, de nem hagyott bennem maradandót), viszont az tény, hogy másfél év alatt kevesebbet költöttem a fogorvosomnál (egyébként ő ajánlotta ezt, és nála kicsit olcsóbban is tudtam beszerezni - kb. a feléért -, azért a 170 EUR szerintem is túlzás) - persze lehet azért, mert addigra már mindent betömött, amit lehetett :DDD
A fogmosás tényleg lassabb, és fogkrémet se lehet hozzá mindenhol kapni, de egyébként elégedett vagyok vele.

[ Szerkesztve ]

(#28596) Gis86 válasza Zeki (#28592) üzenetére


Gis86
csendes tag

Nekem volt olyan, hogy a kosarak miatt nem tudtam becsukni (egy műanyag tartozék akadályozta a teljes becsukódást)). Javaslom, hogy vedd ki a gurulós kosarakat és úgy próbáld ki. (még mielőtt neki állsz szétszedni. :) )

(#28597) tomazin válasza tomazin (#15295) üzenetére


tomazin
veterán

Egy kis infó ehhez a mosógéphez(Whirlpool WTLS 60812 ZEN):
Sose volt zen, sőt, elég hangos volt mindig is. Néha víz állt a mosógép alatt, bár egy idő után megszűnt. Így lassan közelítve a 2 évet pedig ki kell hívnom hozzá szerelőt, mert borzasztó hangja van, nem szeretném megvárni, hogy szétessen. (de párom azt mondja már 1éves korában ékszíjas volt).

Illetve ahogy felhívtam az ügyfélszolgálatot megkérdezni, hogy szerintük hány év gari van rá azt a választ kaptam, hogy 2. Hatalmas nagy szerencsémre akkor beírtam ide, hogy 4, ugyanis ha ezt nem teszem meg, akkor szomorúan elfogadtam volna, hogy 2. De akkor volt egy ilyen akciójuk, hogy premium selection termékekre adnak 4évet.(illetve beépítettre 6ot). Természetesen ehhez be kell regelni a terméket, ahol a termékhez tartozóan még van garancia mező is. Csak ott éppen nincs semmi. Visszahívást ígértek egyenlőre, hogy megmondják, hogy tényleg 4évet gondolnak-e ők is.

[ Szerkesztve ]

(#28598) ribarszki válasza JoinR (#28595) üzenetére


ribarszki
őstag

Hát ööööö .... kíváncsi lennék miben tud többet mint egy szónikus Philips vagy Xiaomi.. És speciális fogkrém? Nekem ez erősen marketing szagú...

(#28599) st6969 válasza ribarszki (#28538) üzenetére


st6969
őstag

Ez nem hangzik rosszul, de erre még rájöhet a tréfa, ha nincs szerencséd, nem?

(#28600) Dluinet válasza st6969 (#28599) üzenetére


Dluinet
nagyúr

+$8,5 ha a Proceed to Checkout után a szállításnál ezt választod:

Leírás

így EU-ból jön, egy kicsit drágábban, de a 2500Ft-os vámköltséget megtakarítod

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.