Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28651) Csabroncka válasza st6969 (#28645) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Én kimértem a Liebherr hűtőt Cnps3221. 5-ös fokozaton (télen), nyáron 6-os fokozaton:

alsó polc 3 fok +-1,5°C középső polc 5 fok +-1,5°C, legfelső polc 8 +-1,0°C

Hütő közepén a hátfaltól és az ajtótól egyenlő távolságra kalibrált higanyos hőmérővel!

"in medias res"

(#28652) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

Sziasztok,

Különálló, indukciós villanytűzhelyből mit érdemes venni? Ahogy keresgettem neten, nem túl nagy a választék: Gorenje, Siemens, Elektrolux, Whirlpool, Amica, Mora és AEG készülékeket találtam.
Nagyobb sütőtérrel (65+) ráadásul csak AEG-ből láttam, viszont erre csak 1év gyártói garit adnak mindenhol és azért ahhoz eléggé borsos az ára (190k-tól). Megéri megvenni, tehát megbízható az AEG, vagy inkább más márkából érdemes nézelődni a fentiek közül? Esetleg érdemes megoldani a beépítést és valami más márkából főzőlapot+sütőt venni?

Előre is köszi:R

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#28653) arcitec válasza peppe79 (#28648) üzenetére


arcitec
addikt

Nem biztos , hogy megfelelően értelmezted, adott alacsonyABB hőmérséklet időben további eltarthatóságot biztosít. Nyilván a megfelelő helyén kezelve, értelmezve a hőfokot.(Erre vannak megfelelő táblázatok, csak tanulmányozni kell) pl a mélyhűtőben 19 foknál jobban nincs értelme hűteni, de arra kell.
A hagyományos hűtőkben tudomásom szerint pl az ajtó rekeszekben magasabb a hőmérséklet, sőt belül sem egyenletes. Nos a kommentelő talán erre gondolt, a no frost ezt a kérdést is megoldja, egyenletes a hűtés eloszlása ... ;)

[ Szerkesztve ]

(#28654) canniball válasza GIJoe (#28642) üzenetére


canniball
nagyúr

"...ami sokba kerül fenntartani az felejtős (papírzsákos pl...)"
Egyrészt manapság már nem papír, hanem eldobható textil porzsákot használunk, másrészt nem kerül sokba fenntartani. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#28655) ribarszki válasza GIJoe (#28642) üzenetére


ribarszki
őstag

A zsáknélkülit olcsó fenntartani. Nem kell porzsákra költeni, megspórol havonta 200Ft-ot, válassz olyat.

[ Szerkesztve ]

(#28656) peppe79 válasza arcitec (#28653) üzenetére


peppe79
senior tag

Azzal tisztában vagyok, hogy a hűtés egyfajta tartósítás. Viszont ahogy írtam is, bizonyos élelmiszerek nem igényelnek különösebb hűtést, némelyiknél pedig az alacsonyabb hőmérséklet nemhogy elősegíti az eltarthatóságot, hanem kifejezetten árt neki, vagy ront az élvezeti értékén.

(#28657) GIJoe válasza ribarszki (#28655) üzenetére


GIJoe
addikt

Az lesz igencsak, köszönöm a tippet, ezt a jó Lengyel vizes porszippancsról nem találok semmit, így nem veszem meg anyósnak, kiátkoz ha vacak :D

(#28658) arcitec válasza peppe79 (#28656) üzenetére


arcitec
addikt

Az új hűtőkben van pl a gyümölcsöknek páradús zöldség- és gyümölcstároló fiók , húsoknak CoolSelect Zone 0°C-os fiók stb az hogy közel 3 fokon van tartva a vaj és akkor mi van... ártani nem árt neki, a bor sem buggyan meg, de a melegen annál inkább ... ;) Apropó pl a palckozott borokat nem célszerű tartósan tárolni, el kell fogyasztani, de ha mégsem és igényes a fogyasztó és sok az értékes palack, akkor ott a borhűtő .... :K

[ Szerkesztve ]

(#28659) ribarszki válasza GIJoe (#28657) üzenetére


ribarszki
őstag

Kiátkozni a zsáknélkülivel fog, de legalább nem kell porzsákra költenie. Szóval valamit valamiért.

[ Szerkesztve ]

(#28660) dh66e válasza tecsu (#28640) üzenetére


dh66e
veterán

3k hsz-el nem túl hihető. ;]
Az erdei séta jó dolog. :K

(#28661) Mercutio_ válasza Mercutio_ (#28616) üzenetére


Mercutio_
félisten

Előzményben írtakra további konkrét hűtő tipp, javaslat? :U :R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28662) #94529552 válasza Dluinet (#28646) üzenetére


#94529552
törölt tag

A sima hűtőben is veszítenek a nedvességtartalmukból az ételek. Legjobb a lefedés mindkettőnél.

(#28663) #40553216 válasza GIJoe (#28642) üzenetére


#40553216
törölt tag

És ha rosszban vagy anyósoddal, akkor kifejezetten hengeres szűrős porzsák nélkülit. :DDD
A Miele porzsákjai drágábbak az S-Bag-eknél, de még így is 10 Ft/nap alatt van a költség. S-Bag-es géppel 5 Ft környékén.

(#28664) BB9000 válasza Mercutio_ (#28616) üzenetére


BB9000
senior tag

A hűtő csereprogramban a típusválasztásnak csekély jelentősége van. Nem kell pont azt a típust megvenned, amit a pályázáskor bejelölsz, csak az energiaosztályt kell pontosan belőni. ( Még abban is lehet eltérés, de csak lefelé.) Tehát ha jövő héten beírsz egy tetszőleges A+++ os típust, akkor ráérsz majd a vásárláskor eldönteni, hogy melyik gép legyen. Addig meg van fél éved.
Konkrét ajánlás: Nálam egy LG nofrost inverteres, kompresszorra 10 év garis kombi modell üzemel nagyon nagy megelégedésemre. Gyorsan lehűt mindent, egyenletes a hőfok és hidegebb van benne mint az előző hűtőimben. Családnak tetszik. Egyedül az a bajom vele, hogy a legalsó fagyasztó rekesz nagyon picike, mert ott van mögötte a motor. Ez sajnos mindegyiknél ilyen.

(#28665) pjen válasza st6969 (#28645) üzenetére


pjen
félisten

Az enyém no frost,és digitális,5 fokon megy.3nál hidegebbre nem is engedi.Fe
Vágottat takard le frissen tartó fóliával,de 2-3 napnál tovább nem áll el.Vegyél paprikás,túrista szalámit,füstölt sonkát azok bírják.

(#28666) w.miki


w.miki
veterán

Elektromos fogkefe
kupon:HEA
kupon ár:3,89$
SEAGO SG - 915 Sonic Toothbrush
Ez milyen lehet? Érdemes rendelni?
Egyébként nem tudom mivel jobb az elektromos a normál fogmosásnál?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#28667) st6969 válasza pjen (#28665) üzenetére


st6969
őstag

"de 2-3 napnál tovább nem áll el"
:Y
Hát ez gáz, akkor nem lesz hűtőcsere, mert amúgy más gondom nincs vele, csak ez. A szalámik, meg a füstölt sonkák, bacon az azért nálam is tovább eláll, akár 1 hétig is. De párizsi, nem füstölt sonka az tényleg kb. 2 nap. Érezni a savanykás szagot, rosszabb esetben nyálkás is lesz...

[ Szerkesztve ]

(#28668) pjen válasza st6969 (#28667) üzenetére


pjen
félisten

A párizsi már másnap is olyan fura.

(#28669) #73959936


#73959936
törölt tag

- Hűtőgép csereprogram, hűtő katalógus. El van írva adott hűtő esetében az energiaosztály, írtam hát nekik.
Már 2x. Az utolsó válasz szerint az általam jelzett hibát továbbítják az azt szerkesztő felé,majd az javítja. Szinte naponta figyelem a listát, már 5 napja semmilyen változás nem történik. Meddig kell várnom vagy meddig várjak, ha nem változik semmi és válasz sem jön ? (egyébként a pályázat beadva a helyes energia-osztályba tartozó gépre...)

- Ugyanezen ügyben nézegettem volna az Extreme Digital-t és kérdeztem is volna ugyancsak elektronikusan.
Azt kérdeztem volna, hogy vajon csak a kínálatukban szereplő hűtőgépekre vehetem majd igénybe a támogatást (ha megkapom) mármint szaküzletben, hozzám legközelebb vagy választhatom a NFSI által kiadott katalógus bármelyik készülékét. Mondjuk másfél hete lassan annyi válasz érkezett hogy csak na....nulla semmi zéró stb. Gondoltam megpróbálom telefonon. Hosszú hosszú várakozás után az ügyfélszolgálat felvette és a kérdésemre a következő választ adta: Ő ezt nem tudja, próbáljam a 3-as gomb megnyomásával elérni azt, aki talán válaszolni tud a kérdésemre. Hát szerencse, hogy nem kérték azt értékeljem az ügyintéző szakmai hozzáértését stb.

Hát így.... ;)

[ Szerkesztve ]

(#28670) arcitec válasza st6969 (#28667) üzenetére


arcitec
addikt

"de 2-3 napnál tovább nem áll el" = bullshit. Nehogy komolyan vegyed már ... Ha meg így van,akkor ez alapból már több hetes ...

[ Szerkesztve ]

(#28671) lufi7 válasza st6969 (#28667) üzenetére


lufi7
aktív tag

Ezeket nem is szabad tartani. Főleg a párizsit.
A boltban felvágott rudakat is 48 órán belül el kell adni. (El kéne.)

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#28672) #94529552 válasza st6969 (#28667) üzenetére


#94529552
törölt tag

A 0 fokos rekeszben nem romlana meg olyan gyorsan. De a párizsit, és hasonlókat ne szeletelve vedd(vagy csak 1 napra valót), mert úgy gyorsan romlik, ha nincs felhasználva. Vagy pedig előre csomagoltat kell venni, amiből 2 nap alatt elfogy 1 csomag, és a bontatlan tovább eláll. Megoldás lenne még, ha egy fél rúd szalámit veszel, mert arról mindig vágsz, és friss marad a többi része.

[ Szerkesztve ]

(#28673) pjen válasza arcitec (#28670) üzenetére


pjen
félisten

Te megeheted az egy hetes párizsit, be másnak ne kínáld.

(#28674) blattida válasza ballington (#28649) üzenetére


blattida
nagyúr

Mosogatógépben annyira nem ajánlott a gorenje.
A 45 vagy 47 dB kérdésre nem lehet egyértelműen válaszolni, mivel a gyakorlatban simán lehetséges, hogy a hangszíne miatt a 45 dB-est fogod hangosabbnak hallani...

Pumma
A rúd párizsi sem megoldás, mivel onnantól kezdve, hogy oxigénnel érintkezik, nagyon gyorsan megromlik, akkor is, ha jobban hűtöd. Ha meg fagyasztod, akkor szinte ehetetlen lesz a felolvasztást követően.
A párizsi félék nagyon romlékonyak.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#28675) M43g válasza spidersoft (#28633) üzenetére


M43g
aktív tag

Nekem közben az jutott eszembe, hogy a hűtőben mini hűtőtáskában tartani nem egyszerűbb, mint ilyen hűtőt keresni? Az azért elég rendesen stabilizálná a belső hőmérsékletet...

(#28676) #94529552 válasza blattida (#28674) üzenetére


#94529552
törölt tag

Csak tippeket adtam hozzá, de én nem preferálom a párizsit még frissen se(elég megnézni az összetételét, hogy mik vannak benne(bőr, bőrke, nyesedék, porc, szinező, kötő, sűrítő és tartósító anyagok, vegyszerek, stb, talán még kutyagumi is :DDD ) de hát erről szólt a kérdés.

(#28677) Zeki válasza w.miki (#28666) üzenetére


Zeki
nagyúr

túl olcsó, 22 ezer rezgés, ez kevesebb mint a rendes szónikusok.

(#28678) K Norbi


K Norbi
addikt

Kérdés! Ha gyorsan akarok fagyasztani valamit akkor a legalsó fiókba tanácsos tenni?
Oda van írva Fast Freeze
A régi Zanussimra legfelülre volt írva.
Vagy teljesen mindegy?

[ Szerkesztve ]

(#28679) pjen válasza #94529552 (#28676) üzenetére


pjen
félisten

Mert ezt csak párizsinak hívják.Én még azt tanultam:a párizsi életmeleg bika bórjú húsából készült prád...

(#28680) K Norbi válasza pjen (#28679) üzenetére


K Norbi
addikt

Régen voltak finomak a párizsik! :K Meg úgy általában minden :D

(#28681) Zeki válasza K Norbi (#28680) üzenetére


Zeki
nagyúr

Régen még a legyet is röptében. Régen minden jobb volt.
:)

(#28682) Compika


Compika
aktív tag

Sziasztok! van aki használ ilyen típusú hőtőt BOSCH KGV36UL30S, ha igen akkor írja már meg hogy normális -e hogy ennyire jegesedik a hátfal, tegnap hozták 24órát pihent a helyén és ma üzemeltembe.

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#28683) spidersoft válasza peppe79 (#28648) üzenetére


spidersoft
senior tag

Csokit eszembe nem jutna hűtőbe tenni, olyan lesz, ha nagyon hideg, mint a pala... ott a kamra, ahol ehhez elég hűvös van kánikulában is. Zöldséget szintúgy nem teszek a hűtőbe, a friss nyári zöldségből olyan semmit csinál, mintha ősszel a fagy elől menekítettem volna a kényszerérett maradék termést... tojást se (ha a gyári pecsétet (igen, azt...) nem mosod le róla azonnal, hogy behoztad, mer hűdeundi, akkor 1-2 hónapot is simán eláll szobahőmérsékleten -- takarítani elég felhasználás előtt). Vaj úgyszint eláll pár hetet (egy hónapot is) szobahőmérsékleten, és úgy ráadásnak kenhető is marad... elvileg a sajtnak sem kéne megromlania, lévén az is a "hogyan tegyünk el ezt a temérdek tejet, hogy ne romoljon meg"-kísérletezés eredménye, de a sajtot én hűtőben szoktam tartani... ami hajlamos penészedésre (leginkább a trappista ilyen), azt pár nap szikkadás után tányérra teszem és bedörzsölöm sóval. Ez részint kihúzza a nedvességet belőle, részint egy sós kérget képez rajta, és jóval nehezebben penészedik. Persze nem az üvegpolcon tárolva...

Egyrészt az inzulin miatt kellene nálunk is egy pontosabb hűtő, és igen, 2-8°C-ot ír a miénk is :) No, ezt nem tudja a hagyományos hűtő tartani. Tanácsot kértem a fórumon, és azt kaptam, hogy a no frostot meg az invertert kerestem, és ezt megfogadva azt is kerestem. Ha az inverter mégsem fontos, akkor az csak jó, mert bővíti a palettát illetve egyszerűsíti a vezérlést, kevesebb minden tud benne elhasalni.

Ne vedd sértésnek, de erre kérnék megerősítést mástól is: több vélemény, tapasztalat csak közelebb visz kiismerni a témát. :R

(#28675) M43g: a hőpuffer ötlet kiváló, de az inzulin csak az egyik probléma -- a fagyasztó is elég furán viselkedik: időnként valamiért fűt (megolvasztja a húsok tetejét, idővel összerogyasztja a lefóliázott jégkrémet, stb). Úgy fűt, hogy a jég nem megy le a rácsokról, de valamitől mégis meleg lesz benne... Ez egy elég hülye dolog :D Remélem ha veszek valami új gépet, akkor az nem fog ilyen hülyeséget csinálni...

Amúgy a szeletelt felvágottakban maga a csomagolás teszi a legnagyobb kárt: ezekben a modern nejlonos papírokban befülled bármi, legyen az akár egyébként "örökké" elálló étel is, pl. száraz kolbász/szalámi, füstölt hús/szalonna... szóval első nap eszel belőle, utána a maradékot a papírt kinyitva érdemes visszahelyezni, aztán következő alkalommal alulról kell enni, ami eddig a fóliával érintkezett, mert annak a szeletnek vannak leginkább megszámlálva az órái.

Ugyanez a helyzet az üvegpolcokkal is: ha az üvegpolcra valamit feltesz az ember, akkor ott megállt a légmozgás: befülled a termék, nyálkásodik, bepenészedik... utána lehet tisztítani a polcot. Épp ezért érdemes a száraz, "tartós" élelmiszereket is (kolbász/füstölt szalonna/füstölt hús/stb) rácsra helyezni. Előző hűtőből kiszuperált rács pont megteszi: rárakod az üvegpolcra, és arra rá a szalonnát, így a bőre alatt tud mozdulni a levegő.

A joghurton, tejfelen, tölcséres fagyik tetején lévő blisztert (pl. lidl egyes jégkrémmárkák -- a mélyebb pereműeket érdemes keresni, az jobban kezelhető/jobban zár/kevésbé billen/stb.) el szoktam mosogatni és tenni. A fagyi teteje kis átmérőjű cuccokhoz jó (kenőmájas, bácskai, stb.), a nagyobbak meg a nagyobbakhoz... a blisztert leteszem és ráállítom a bontott kenőmájast, így állva helyet is alig foglal. Arra a fél napra nem fülled be, ha rajta tárolod, viszont nem hagyja kiszáradni sem.

(#28682) Compika: hogy normális-e, azt nem tudom, de nekünk pont ugyanilyen a wp hátulja... persze az nem működik jól, épp ezért akarom lecserélni, szóval fene tudja, de szerintem ez normális még. Attól függ, hogy mennyire párás a levegő. Mivel ami párát ki tud csapni a levegőből, azt mind odafagyasztja. Pl. ha egy légtérben van a konyhával, akkor nyilván sokkal több lesz benne a pára => jég, mintha valami szárazabb helyiségben lakna.

Köszönöm az eddigi segítséget mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

(#28684) Mercutio_ válasza BB9000 (#28664) üzenetére


Mercutio_
félisten

Igen, tudom, hogy módosítható, mosógépet is úgy vettük. De attól még előre szeretnék tájékozódni, gondolom új modellek majd csak jövőre jönnek ki, addig a jelenlegi kínálat lesz piacon.

Compika: Először még elképzelhető, mivel meleg levegő volt benne, és abban több a pára ami le tud csapódni, ha ez eltűnt és utána is ilyen akkor én gyanakodnék.
Még valami: Pakoljatok bele, mert üresen nem szeretnek a hűtők menni.

kovacsen222: Ha bekerülnek a partnerprogramba majd lesz az e-diginál (ahogy tavaly is) külön ikon amivel jelzik a csereprogramos termékeket. Aminél nincs, arra nem használható fel a támogatás náluk. Szerintem még nem tartanak itt, azért nem tudja az ÜSZ sem megmondani mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28685) Morris válasza Compika (#28682) üzenetére


Morris
veterán

Teljesen normális.

Ugyanilyen hűtőm van.

[ Szerkesztve ]

(#28686) Csabroncka válasza Compika (#28682) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Minél több magas víztartalmú dolog kerül a hűtőbe, annál jobban. Mivel új hűtő, ezért a teljes légtér vízzel telített volt. Ennek majd a leolvasztóciklusban el kell tűnnie.

Örülök neki, hogy így sikerül végre kitárgyalni a hűtő témát! Önmagában egyébként azt érdemes elmondani, hogy az élelmiszerek többségét valóban jobb az eltarthatóság miatt 4 fok alatt tartani (elsősorban a nyers termékek), de a zárt tér és a nagyfokú fertőtlenítés hiánya miatt (önmagában egy hűtőházban pl húsoknál sokkal nagyobb a tisztasági követelmény) nem érdemes feleslegesen betankolni. Egyrészt hála Istenek, mára már nem olyen világban élünk (jegyrendeszer és egyebek), másrészt nyilván a többség hűtője tiszta, de senki nem fertőtleníti 1-2 naponta... és steril a levegő stb.

A szeletelt felvágottak friss napi fogyasztásra valók, sajnos ebben sem a No-Frost, sem egyéb future nem segít :(

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#28687) K Norbi


K Norbi
addikt

Hogy méritek ti a hűtőbe a hőmérsékletet? :F
Nem a levegő hőmérsékletét kell mérni! Mert az ingadozik, hanem a tárolt áruét.

(#28688) Zeki válasza Csabroncka (#28686) üzenetére


Zeki
nagyúr

Gyárilag csomagolt szeletelt felvágottakat kell venni, akkor nem kell mindig boltba menni, és van frissen.
Sajnos így jóval drágább, de valamit valamiért.

(#28689) pjen válasza K Norbi (#28687) üzenetére


pjen
félisten

Például mérheted egy lázmérő szerű mérővel,este beteszed,reggel kiveszed,a legalacsonyabbat fogja mutatni.Az enyém az ajtón kiírja hány fokra van állítva,és jelzi ha valamerre eltér.Egyébként beteszel egy fazék levest,egy tartóban darált húst egy óra mulva még biztos nem lesznek egy hőfokon.

Zeki.Nem tudom hol laksz,de én max kétnaponta megyek boltba.

[ Szerkesztve ]

(#28690) Kanczy válasza GIJoe (#28642) üzenetére


Kanczy
veterán

Sziasztok!

Erős, viszonylag nagyméretű, jó minőségű porszívót keresnék max 40k-ig. Mit tudnátok ajánlani?

Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#28691) ribarszki válasza Kanczy (#28690) üzenetére


ribarszki
őstag

Miért fontos a nagy méret? Pontosan mire kellene a porszívó?

(#28692) Csabroncka válasza K Norbi (#28687) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda


Primitív rugós hőmérő!

Igazából ennél jobb nem is kell! Viszont (nekem megvan rá a lehetőségem) valamilyen kalibrált üveg higanyossal össze kell mérni és beállítani a rugót. innentől pozitív tartományban pl az enyém 0 -15 fok között abszolút pontos

Ilyen kell a fagyóba is!

Normál hűtő: 1-8 fok között oké
fagyó: -20 - -15 között oké

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#28693) Kanczy válasza ribarszki (#28691) üzenetére


Kanczy
veterán

A tartályra gondolok nagy alatt, hogy ne kelljen sokszor fordulni üríteni :B

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#28694) ribarszki válasza Kanczy (#28693) üzenetére


ribarszki
őstag

Fordulni üríteni? Zsáknélküli tartályos gépet szeretnél venni? Hány nm-re kell?

(#28695) w.miki válasza Zeki (#28677) üzenetére


w.miki
veterán

itt egy drágább fogkefe 40.000 rezgéssel:
SEAGO SG - 507
Kupon: SG507
Ár: 12.59$
De tényleg miben jobb az elektromos fogmosás, mint a kézi? Még sosem használtam

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#28696) ribarszki válasza w.miki (#28695) üzenetére


ribarszki
őstag

Alaposabban tisztít. De ezek elég ismeretlen kínai márkák. Esetleg próbálj ki egy Xiaomi szónikusat, bár az drágább..

(#28697) K Norbi válasza Csabroncka (#28692) üzenetére


K Norbi
addikt

Ennyit se tudtok? Vízbe kell tenni a hőmérőt:) És legalább 6 órát várni, nézd meg a hűtőgép beüzemelés videóját 10 perctől elmondja hogy kell mérni. [link]

[ Szerkesztve ]

(#28698) DoItYourself válasza Csabroncka (#28641) üzenetére


DoItYourself
addikt

Sajnos mikor vettem, még nem olvastam ezt a fórumot. :)
Többieknek: megrendeltem az inverter táp panelt az ebay-ről, hogy kijöjjön a "matek". Majd beszámolok az eredményről.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#28699) pjen válasza w.miki (#28695) üzenetére


pjen
félisten

Jobb,érdemes kipróbálni.Én azért óvakodnék ezektől a kínai fogkeféktől,ki tudja miből van,és mi oldódik ki belőle.

(#28700) Zeki válasza Kanczy (#28693) üzenetére


Zeki
nagyúr

???
Mit akarsz te felszívni ekkora mennyiségben?
Amúgy az Aldi meg Lidl hordós porszívói ilyen ipari szerűek, hogy mindent felszívhatsz velük, és olcsók.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.