Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27601) pjen válasza dh66e (#27600) üzenetére


pjen
félisten

Pedig praktikus,könnyen befér a szekrény sarkába.Legalább nincs útba.

(#27602) Met válasza Zeki (#27576) üzenetére


Met
nagyúr

Ha gyors akarsz lenni akkor ilyennel összemaszatolod és ilyen lehúzóval lehúzod, mint a kirakattisztítók.
Utóbbi a lényeg, aminek jó minőségűnek kell lennie mert az olcsóknak a gumija szar és csíkos lesz.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#27603) BB9360 válasza zenwalk (#27593) üzenetére


BB9360
aktív tag

Ha csak arra akarod használni, hogy évente max 10 alkalommal 1-1 db ruhát (pl. vízálló kabát impregnálása) teszel bele, akkor pl. Electroluxnak a gépe megfelelő, van talán 3 féle + AEG.
Ha napi szinten, akkor egyik sem! Komolyan, felejtsd el! Egyébként is azért a 10 alkalomért elég nagy felárat fogsz fizetni. Kb. 50 ezer ft, kb. ~30%.

Persze szigorúan (sokakkal egyetértésben) szvsz...

[ Szerkesztve ]

(#27604) Fernet


Fernet
senior tag

Üdv!

Azon gondolkoztam, hogy pl. az Euronics (vagy akármelyik szaküzlet) tud-e az éppen futó gyártói akciókról?

Történt ugyanis, hogy egy hónapja bedöglött a hűtőnk, nagyon gyorsan kellett újat venni. Rövid keresgélés után egy BOSCH KGV36UL30S-re esett a választás, ami éppen kapható is volt a helyi Euronics-ben. Vásárláskor mondták, hogy +10e ért 5 éves garanciát adnak, mert a gyári csak kettő. Mondom nem kell. Addig-addig győzködtek, hogy többször volt már példa a 2 év utáni problémákra/cserére és mennyire jó ez a dolog, ha a szerelő gari után csak ránéz az 10e, stb., hogy végül belementem.

Most, egy hónappal később futottam bele a Bosch akciójába, hogy a május 20 és december 31 között vásárolt készülékekre 2+3 év gyártói garanciát adnak. Pfff... Belefutottam egy Euronics-es lehúzásba, vagy gondoljam jóhiszeműen, hogy nem tudtak róla?

(#27605) dh66e válasza Fernet (#27604) üzenetére


dh66e
veterán

Járt már így valaki, ő megreklamálta és utalvány formájában kapta vissza a pénzét ha jól rémlik.

[ Szerkesztve ]

(#27606) Fernet válasza dh66e (#27605) üzenetére


Fernet
senior tag

Köszönöm, holnap mindenképpen rá fogok kérdezni tőlük...

(#27607) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Hello!

Mosógépet szeretnék venni inkább 80-90 körül, de max 120-ig. A Samsung gépekről jókat hallottam. Ez [Samsung Eco Bubble WW60J4060LW/LE] milyen lenne? Látok itt egy 120 ezer körülit [Samsung Add-Wash WW70K44305W/LE], amiben inverteres motor van. Ha jól láttam ezt ajánlottátok korábban. Megéri a felárat? 6 kilós terhelhetőség bőven elég. Szempont lenne, hogy víztakarékos legyen (amennyire lehet) és halk. Jó lenne, ha sokáig bírná a strapát, de ez nyilván lutri. Heti 1 mosás igénybevétel várható.

Köszi!

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#27608) Csabroncka válasza adnoctum18 (#27607) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ebben az ársávban inkább LG, elég jók a tapasztalatok itt fórumon!

"in medias res"

(#27609) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

És egy ilyen LG [LG F12B8NDA7]?

Van valakinek tapasztalata a céggel? Tényleg felhozzák a 3. emeletre a cuccot? Úgy látom 80 kilóig benne van a szállítás az árban, de nem tudom, hogy ez a gyakorlatban hogy működik.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#27610) adnoctum18 válasza adnoctum18 (#27609) üzenetére


adnoctum18
senior tag

De ez is felmerülhet: [LG FH0C3ND].

Szerk...persze ez csak 1000es centrifugával megy, így inkább a másik felé hajlanék.

[ Szerkesztve ]

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#27611) Zeki


Zeki
nagyúr

Ez a mosogatógép tabletta okés? Mostanában fogunk költözni, és életünk első mosogatógépe lesz.

(#27612) tucsok. válasza Winnie The P (#27599) üzenetére


tucsok.
senior tag

Ez volt az egyetlen típus amit a miele mellett ajánlottak, ezen még gondolkodok.
Lg márkából melyik az ajánlott típus?

"So say we all"

(#27613) #40553216 válasza Zeki (#27611) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ez ugyanaz azajánlott aldis tabletta, ami eddig Alio néven futott.

(#27614) Csabroncka válasza tucsok. (#27612) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

90-150 között szerintem nagyon innovatív és ütős ajánlata van az LG nek! A korábban írt diskurzus alapján a fent említett Miele géphez hasonlítva a fasorba sincsenek!

"in medias res"

(#27615) Zeki válasza #40553216 (#27613) üzenetére


Zeki
nagyúr

Koszi!

(#27616) blattida válasza tucsok. (#27612) üzenetére


blattida
nagyúr

A legolcsóbb miele is sokkal jobb, mint a többiek. Tisztításban, tartósságban most is etalonok,a többiek "okos" megoldásai meg inkább csak marketing miatt léteznek, valós gyakorlati hasznuk ugyanis nem igazán van.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#27617) #94529552 válasza blattida (#27616) üzenetére


#94529552
törölt tag

A mai, jelenleg is kapható készülékekről van hosszútávú tapasztalatod? Vagy csak ezt a szöveget tanultad be, és semmi konkrétum? :DDD
Valós gyakorlati hasznuk nincsen? He? Szerintem meg mindennek megvan az értelme, és ezért ezt azonnal cáfolnám is.

[ Szerkesztve ]

(#27618) blattida válasza #94529552 (#27617) üzenetére


blattida
nagyúr

Baráti körben van egy felültöltős modell, ami három éve van gyakori használatban, újonnan vásárolták, a w194-es típus, ma is kapható, a legolcsóbb a sorozatban, semmi baja, tökéletesen működik és néz ki (belül is), családon belül 20+ és 10 év között különböző gépeik is előfordulnak (elöl és felültöltősek is), egyiknek sincs semmi baja, eközben ugyanilyen korú, konzumer gyártók gépeivel (indesit, electrolux, whirlpool, gorenje, ignis) azért rendesen akadtak gondok. Mondjuk, ha ismernéd a miele mosógépeit (belülről is), akkor eleve nem lennél ennyire elutasító és destruktív a miele miatt, de ezt már megszokhattuk ebben a topikban, hiszen itt a miele-t elutasító emberek úgy nyilatkoznak a cég gépeiről, hogy nincs saját tapasztalatuk velük (és ez elég nagy baj, már csak azért is, mert milyen alapon mer bárki ismeret és tudás nélkül véleményt formálni, ráadásul, az le is írni egy nyilvános fórumon?!).

Mondj egy olyan okos mosógépes megoldást, aminek van valós gyakorlati haszna (és a miele nem használja)?
Azért is kérdezem, mert az innováció mindig felülről jön és onnan kerül be más gyártók modelljeibe is, először a drágákba, majd az olcsóbb vagy olcsó gépekbe is (rosszabb minőségben és butábban).

Azzal a kérdéskörrel meg nem is foglalkozz, hogy a miele típusainak gyártási életciklusa, meglehetősen hosszú, legalább öt évig gyártásban marad egy modell...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#27619) #94529552 válasza blattida (#27618) üzenetére


#94529552
törölt tag

Baráti körben 1 db, lol. Nem ezeket kérdeztem. Ma is kapható gépekről kellene, és több gyártótól, de erre sajnos nem tudtál válaszolni. Ha azt mondod, hogy sokkal jobb, mint a többiek, az nem tudás alapú vélemény. Másnak meg egy másik a jobb, megint másnak egy harmadik.
Nem vagyok elutasító semmi ésszerű iránt, ahogy itt mások se szerintem, viszont rossz látni a fanboy-ok erőszakosságát a fórumon. De erről írtak már előttem többen is, és nem is olyan régen, DeFranco leírta a lényeges dogokat porszívó kapcsán[link], nem árt elolvasni, de ugyanez áll a többi ht gépre is. A tippeket szívesen fogadja mindenki, de ahogy itt harcoltok egy gyártó oldalán, az már ellenszenves sokaknak.

(#27620) #40553216 válasza #94529552 (#27617) üzenetére


#40553216
törölt tag

Szerinted ha az elmúlt 20-25 évben az volt a trend, hogy a minőség rovására növeljék az eladásokat, akkor ez mától hipp-hopp megváltozik, és az ezután készülő gépek a minél hosszabb tartósság jegyében készülnek?

„DeFranco leírta a lényeges dogokat porszívó kapcsán”
Jaja, rögtön az első mondatban:
„mert van pár fetisiszta aki mindenképpen rád akarja melegíteni a csillagrombolót”. Neked ez a szakértő vélemény. A legtöbb blőd fantazmagória. Pl. mitől lenne „stabilabb konstrukció” egy 15e Ft-os alap szutyoknál egy 20e Ft-os, ugyanabba a sorba tartozó másik szutyok? Valami biszem-baszom extra van hozzá (20 Ft-os műanyag szívóerő-kijelző), de a lényeg ugyanaz. A 25e és az 50e Ft-os Bosch gépek ugyanabból a nyeklő-nyakló, az anyagfáradástól igen hamar eltörő műanyagból készülő burkolat alá kerülnek.

„családon belül 20+ és 10 év között különböző gépeik is előfordulnak (elöl és felültöltősek is)”
Eddig már nem jutottál el. LOL.

[ Szerkesztve ]

(#27621) st6969 válasza #40553216 (#27613) üzenetére


st6969
őstag

Hát reméljük a nevén kívül semmi nem változott, mert ez tényleg jó, mondhatni bestbuy... :U Nem úgy, mint az olcsóbbik társa.

(#27622) #40553216 válasza st6969 (#27621) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ilyen az Alio:

Látsz különbséget? A Tandil is Aldi sajátmárka.

(#27623) blattida válasza #94529552 (#27619) üzenetére


blattida
nagyúr

Te kértél ma is kapható gépről hosszú távú tapasztalatot. Azt hiszem, amik itt a fórumon előfordulnak, mint tapasztalatok, azok nagyrészt három évnél sokkal rövidebb használat után születnek, max egy-két hetet követően, azoknak meg semmi közük a hosszútávú tapasztalatokhoz. Így mindenképp a miele nyerte ezt a versenyt is.
Ez messze nem fanboyság, tényszerűen Ti, akik miele ellenesek vagytok, sokkal többet említitek és ajánljátok más gyártók gépeit, ráadásul én, magamtól nem is ajánlok miele-t, hanem zömmel lg-t meg beko-t, azokat viszont gyakran.
Nektek továbbra sincs tapasztalatok miele géppel, azon viszont sokat lovagoltok, hogy nekünk saját tapasztalatunk csak egy-kettő van. Már írtam többször, nekem több is van, lévén vannak miele mosógépek, szárítógépek, mosogatógépek a családban, hogy örömödre szolgáljon, mind használtan került hozzánk, baráti körben vannak újonnan vásároltak is, csak hát azok már mind olyan típusok az említetten kívül, melyeket már nem lehet kapni, így az általad igényelt tartós használati tesznek már nem felelnek meg.
Továbbra is azt mondom, nem nekem kell bizonyítanom, de ezt mindenki tudja, aki nem elfogult. Józan, paraszti ésszel gondolkodik és tud olvasni.
Részemről befejeztem, mert így nincs értelme folytatni.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#27625) DeFranco válasza blattida (#27623) üzenetére


DeFranco
nagyúr

senki nem miele ellenes itt a fórumon, alapvetően hülyeség- és korlátoltságellenesek vagyunk.

hogy a miele gépek jók, az szerintem nem igazán kérdés. senki nem is vonta kétségbe.

a bináris hozzáállásotokat vonjuk kétségbe, meg az állandó általánosítást (pl. hogy ami 20 éve bírt 20 évet annak a mai modellje is fog bírni 20 évet, stb.) és az erőszakos nyomulást.

érdekes módon van, aki le tudja írni normálisan az álláspontját és tud objektíven és mértéktartással érvelni a véleménye mellett akkor is, ha a miele-oldalt preferálja.

érdekes módon van, akinek eljut az agyáig, hogy nincs borotválkozógép, egyedi esetek vannak egyedi paraméterekkel, és mivel sokkal kevesebb információnk van a szükségesnél (bár ennek a belátásához kell némi intelligencia, ez tény) ezért rengeteg a kétség. tudod, azt szokták mondani, hogy minél okosabb valaki, annál bizonytalanabb, itt is ez érvényesül vagy kellene érvényesüljön.

az ilyen univerzális okosságok meg ex-katedra kijelentgetések egy kocsmában elmennek, de egy szűrt, gondolkodó embereket tömörítő fórumon nem, vagy nem kellene.

a termék ilyen szempontból mindegy, senkinek nem a mielével van baja. a baj a fejekben van. ennyi. és nem is szeretnék ehhez most már mást hozzátenni.

(#27626) ribarszki


ribarszki
őstag

Hány fórumozó kell egy villanykörte kicseréléséhez?

1 aki kicseréli a villanykörtét és beírja, hogy ki lett cserélve
14 aki megosztja a hasonló tapasztalatait a villanykörte cserélésről, és hogy hogyan lehet más módon is kicserélni
7 aki figyelmeztet a villanykörte cserélés veszélyeire
1 aki az egészet átrakja a világítás topicba
2 aki nem ért egyet ezzel és átrakja az elektromosság topicba
7 aki felhívja a figyelmet a nyelvtani hibákra a villanykörte cserélésről szóló hozzászólásokban
5 aki flame-eli a nyelvtanárokat
3 aki kijavítja a nyelvtani hibákat a flame-ekben
6 aki vitázik azon, hogy "villanykörte" vagy " villany körte" másik 6 aki hülyének ítéli ezt a 6-ot
2 gyártásban jártas mérnök, aki felvilágosítja a csoportot, hogy a helyes kifejezés a lámpa
15 mindent tudó aki azt állítja, hogy dolgozott az iparágban, és a villanykörte kifejezés teljesen korrekt
19 hozzászóló aki azt mondja, hogy ez a topic nem a villanykörtékről szól és legyenek szívesek a beszélgetést egy villanykörtés topicban folytatni
11 aki megvédi a hozzászólásokat, mert mindannyian használunk villanykörtét ezért a hozzászólások idevágóak a fórumba
36 vitázik azon, hogy melyik módszer a legtökéletesebb a villanykörte kicserélésére, hol lehet megvenni a legjobb villanykörtéket, melyik márkájú villanykörte a legjobb ehhez a technikához, és melyik márka hibás
7 aki hivatkozásokat ír be, ahol különböző villanykörtékről lehet látni példákat
4 aki megállapítja, hogy az előző hivatkozások nem jók, és beírja a jó hivatkozást
3 aki olyan hivatkozásokat ír be amiket a beírt hivatkozások alapján talált
és ezek alapján hozzákapcsolható a villanykörte a fórumozó csoporthoz
13 aki belinkeli az összes hozzászólást, az összeset idézőjel közé véve odaírja, hogy "én is"
5 aki beírja, hogy nem fog többet írni, mert nem tudják többé kezelni a villanykörte problémát
4 aki azt mondja, hogy "nem beszéltük már meg ezt nem sokkal ezelőtt?"
13 aki azt mondja, hogy "csinálj inkább egy Google keresést a villanykörtékre, mielőtt kérdezel a villanykörtékről"
1 aki az eredeti hozzászólásra válaszol mától 6 hónap múlva, így újrakezdi az egészet.

(#27627) pjen válasza ribarszki (#27626) üzenetére


pjen
félisten

Ilyenek vagyunk. :DDD

(#27628) Csabroncka


Csabroncka
Topikgazda

Szeretnék kérni mindenkit, hogy a témát ne feszegessük tovább, mert nincsen értelme! Korábban is írtam, hogy érveléssel bármiről le lehet írni, hogy jó vagy nem, vagy egyszerűen ipari hulladék.

A kérdező bőséges információt kapott a lehetőségekről!

Köszönöm! :R

"in medias res"

(#27630) Zeki válasza #40553216 (#27622) üzenetére


Zeki
nagyúr

És a most kapható MA még akciós Tandil:

vettem is 2 dobozzal.

[ Szerkesztve ]

(#27631) #40553216 válasza Zeki (#27630) üzenetére


#40553216
törölt tag

Igen, igen, azért raktam fel a fotót, mert láttam az Aldi oldalán.

(#27633) Winnie The P válasza tucsok. (#27612) üzenetére


Winnie The P
őstag

Igazából nem tudom, nekünk LG F12B8QD van, és szerintem nagyon jó mosógép. Az biztos ha venni kéne csakis LG-t vennék.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#27635) Winnie The P válasza blattida (#27634) üzenetére


Winnie The P
őstag

tucsok: Bocsi elírtam a tipust, LGF12B9QD

Hmm, 2014. novemberében lett vásárolva (mm-ban)plusz vettünk hozzá még 2 év garit, így 2018. novemberéig garanciás. Heti három-négy alakommal van mosva (sokan vagyunk a családba - hatan).

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#27636) blattida válasza Winnie The P (#27635) üzenetére


blattida
nagyúr

Használjátok minél tovább hiba nélkül!
Amúgy már ez is kifutott típus, nem kapható.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#27637) Elemental válasza blattida (#27636) üzenetére


Elemental
addikt

Volt korábban valaki, akinek a mosogatógépe tálcáján lejött bevonat és rozsdásodott. Mi lett a megoldás? Nálunk is ez van, de a15 éves mosogatógépünkhöz már nem találok sehol alkatrészt.

(#27638) blattida válasza Elemental (#27637) üzenetére


blattida
nagyúr

Mosógép bontóban érdemes szétnézni, illetve házilag is javítható, csiszolással-festéssel.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#27645) #40553216 válasza Csabroncka (#27639) üzenetére


#40553216
törölt tag

Egy forrás is elég lesz, főleg, ha az az eredeti?
LG Warranty

Direct Drive Motor Warranty
„The Direct Drive Motor Warranty covers supply of parts only.”

„Services for which you will be asked to pay

This LG Manufacturer's warranty does not cover:

Maintenance, repair or replacement of parts due to normal wear and tear.”

LG Jótállás
„Nem garanciális javításként alkalmazott tételek

Fogyó-kopó alaktrészek

Arra az esetre, ha a fogyó-kopó alaktrész jótállási ideje /élettartama lejárt.”
Az angolban a kopó alkatrészek normál elhasználódásából következő javítás nem garanciális voltáról ír, a magyarban pedig adja magát. Logikus, hogy az általános garancia 2 év, ha ezután megy tönkre a szimering, akkor szevasz.

(#27646) ribarszki


ribarszki
őstag

Fiúk, azért ez a DD probléma így elég karcsú. Ha a beázásra tényleg hajlamos lenne, akkor mind a magyar fórumokon, mind a külföldin annyi panaszáradat lenne, hogy ahhoz képest a Háború és béke délutáni fogalmazás.

Mint a Samsung mosogagépem, aminek kapcsán tényleg tele a net, a pár év alatt megdöglő szivattíúval, ami damoklész kardjaként lebeg a gép felett.

De erről a DD problémáról nem igazán olvasni sehol. Ok, biztos van néhány eset, de ez gyakorlatilag elhanyagolható.

Tehét nem arról van szó, hogy ez a DD motorok rákfenéje, hanem, hogy volt olyan aki látott olyat, aki ismeri azt akinek beázott.

W124TD3000 pedig mosógépszerelőként nyilván látott már ilyet. De ez nem általános probléma.

(#27648) blattida válasza ribarszki (#27646) üzenetére


blattida
nagyúr

Karcsúnak nem nevezném, csak mivel eleve 4-5 év után jelentkezik és akkor sem tömegesen, ezért értelemszerűen nem lesz tele vele a net. Ám az eletrolux és a whirlpool hasonszőrű megoldásai is érintettek, természetesen.
Ahogy korábban már írtam, nem véletlenül nem terjedt el ez a hajtási mód, főleg nem a legfelső osztályban. Az űber tartósság és megbízhatóság csak a pr leírásokban igaz, sajnos.

Csabroncka
Egyrészt, a viszonylag gyakori, értelemszerűn, nem azt jelenti, hogy tömegesen, nem kell kiforgatni az eredeti jelentést, másrészt, a dd lg-k (és a többiek) hibái között viszont valóban az, hiszen a csapágyon keresztül, előbb vagy utóbb, mindenképpen jut át víz (az összes mosógépben, nem csak a közvetlen hajtásúakban), csak a dd a felépítéséből fakadóan, erre érzékeny, ami fizikai tény.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#27649) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Van egy régi batár(nagy) Delonghi (porzsákos és vizes tartályos) porszívó amit már le szeretnék cserélni. Mit tudnátok ajánlani max. 30K értékben? (legyen csendes, alapos, szőnyeg az nem sok van a lakásban, inkább parketta és kőlap) kárpit szívásra is legyen alkalmas.

Mi a jobb? Porzsákos vagy porzsák nélküli?
Én porzsák nélküli mellett voksolnék. (előnyei és hátrányai a porzsákossal szemben? :R

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#27650) ribarszki válasza MaxxDamage (#27649) üzenetére


ribarszki
őstag

Olyan porzsákos amihez adnak parkettafejet:

Pl Elux ZPF

A zsáknélkülit felejtsd el, zsákutca.

A miértekre keress vissza a fórumon, számtalanszor kitárgyaltuk. (Jobb felül kereső mezőbe írd be, hogy "porzsákos" pl.)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.