Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97201) Patice válasza xxlongikaxx (#97200) üzenetére


Patice
nagyúr

Fejlődik a világ kérem szépen...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#97202) ProdyG


ProdyG
senior tag

Kicsit érdekes helyzetbe került a TV-m és az alatta levő MA GS centersugárzó. Néhány napja a 60 colos TV-hez vettem egy fali konzolt, fel is szereltük, pont úgy lett beállítva, hogy a TV alja pár centire legyen a center fölött. De gyenge téglafal lévén a csavarok elkezdtek kicsit engedni és a TV ráereszkedett a centerre.

nagyon gáz ha így hagyom? arra gondoltam, hogy a TV és a hangdoboz közé teszek valami gumit, jobb ötletem nincs. de a TV a maga súlyával ránehezedik a dobozra, ez tény. vélemények? :)

(#97203) devil-k válasza ProdyG (#97202) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szerintem nem jó, ha bármi ilyen ráereszkedik a centerre. Kb. fél évvel ezelőtt olvastam itt egy hasonló dolgot, hogy az egyik fórumtárs önszántából kitalálta, hogy a TV-t a centeren akarja tárolni. :D

- mozi bolondéria -

(#97204) Patice válasza ProdyG (#97202) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem hosszú távon ne hagyd így.

Ha a csavarok eresztenek, akkor én tartanék attól, hogy egyszer kiszakad a falból és kidől.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#97205) mivamma válasza ProdyG (#97202) üzenetére


mivamma
senior tag

Én nem kockáztatnék. Kövess el mindent, hogy a TV visszakerüljön a helyére (új lukak a falba, nagyobb tipli, bármi csak ott maradjon).

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#97206) bajnokpityu válasza xxlongikaxx (#97200) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Azért ezek még ritkábbak. Ezeket otthon még nehézkes megépiteni. Nyilván ezért is választják a drága márkák.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#97207) karika011 válasza ProdyG (#97202) üzenetére


karika011
tag

Én nem a centert félteném hanem a TV-t , az ha megindult előbb utóbb "lejön" onnan.
Csak márkás tiplit használj meg kell annak tartani . Ha más nincs fúrd nagyobbra a konzolon a lyukat és használj izmosabb csavarokat.

(#97208) Dani Pécs


Dani Pécs
tag

Mi a véleményetek a Velodyne CHT-8 aktív mélysugárzóról? Egy 2001. novemberi kiadásút tudnék megvenni.

(#97209) zozy84 válasza Norbi 72 (#97197) üzenetére


zozy84
senior tag

Már mint a sub láda ha volna? Sajna még nincs. De a következő projektem az.
Gondolkodtam nagyon a Popcorn A410en de inkább veszek egy Med600at meg egy subot. :D Így az össz költség kb 30eftal több lesz de végre lesz 5.1em az 5.0 helyett. :K

(#97210) Dagidög


Dagidög
senior tag

Urak!

Adott az alábbi összeállítás:

PC (Nvidia GTX 660Ti) ---HDMI--- Onkyo TX-SR607 ---HDMI--- Samsung UE40H6200

Az erősítőre kötve pedig 2 polcsugárzó + Polk PSW110 sub.

A PC-n csak a HDMI hang drivere van, az integrált Realtek megoldás BIOS-ból letiltva. Az erősítőben multiplex/mono beállítások alatt Main/Sub beállítva. Frontok vágva 80 Hz-en, LFE 120 Hz.

A problémám, hogy Windowsban (8.1), nem kizárólagos hangot használó programok mellett nem hajlandó szólni a sub, pedig szükségem lenne rá, amíg átmenetileg ezeket a hangdobozokat használom. XBMC, illetve játékok alatt működik minden, ahogy kell.
Zenét foobar2000-en hallgatok. DirectSound mellett az erősítő "PCM Multi Channel-t(???)" ír, míg WASAPI pluginnel átvált sima PCM-re, de a sub ekkor sem szól.

Tudjátok hol hasalhat el az ügy?

[ Szerkesztve ]

(#97211) devil-k válasza zozy84 (#97209) üzenetére


devil-k
nagyúr

És a kép? :P

Dadidög

Szerintem a HTPC topikban érdeklődj! Ott ez azért specifikusabb.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#97212) zozy84 válasza Dorian (#97199) üzenetére


zozy84
senior tag

jó oké. Szóval zenét csak Pure Audio módban kell hallgatni. :K :R

(#97213) #09634560 válasza xxlongikaxx (#97187) üzenetére


#09634560
törölt tag

Elnézésedet kérem, tényleg csak példa volt. :R És nem súlycsökenntésre értettem hanem hogy simán lead 1000W (vagyis VA) ne de menjünk meszire: egy jobb mikro magnetronja is leadhat annyit és 10 kiló alatt van..Ugyanis (ez naygbetűs fórumtársnak szól) a súly azért is csökkenhet mert jobb, ferromágneses anyagot használnak tekercsmagnak és jól szigetelő lakkkréteget.

(#97214) #09634560 válasza Dani Pécs (#97208) üzenetére


#09634560
törölt tag

Áldásunk rá!

(#97215) Tamoo válasza #09634560 (#97214) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Max a tiéd. :)

(#97216) zozy84 válasza devil-k (#97211) üzenetére


zozy84
senior tag

Nagy viták folytak itt a MED600 és a Popi 410es között. A jelenlegi 42"G20as tvmhez (remélem lesz majd jövőre egy 50"-55"ös) azt mondtátok a Med600 bőven elég. A Popinak jobb a képe de állítólag 60" körül jön ki a különbség. Ellenben a Med600 45eft, a Pop410 meg 90eft.
Béci mondta pl, hogy ismerősének a több milliós rendszerén is 410es van. Tehát biztos csúcs szuper lehet. De nekem nincs több milliós rendszerem.
De győzzetek meg. :D :K

(#97217) devil-k válasza zozy84 (#97216) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem győzlek én! :D Menj el és nézd meg mind a kettőt, hogy tetszik!

Ha marad a mostani TV, ahhoz felesleges a Popi, viszont ha váltasz nagyobbra, akkor jól jöhet. 55"-ös méretnél már érezhető lehet a különbség, ezért is kellene személyesen megkukkantani. Én amikor vettem a Popi A400-at, akkor 46"-os TV-hez vettem, DE vetítőre váltottam, azért is esett a választás rá. Viszont azóta volt, nincs Popi, HTPC van helyette.

- mozi bolondéria -

(#97218) zozy84 válasza devil-k (#97217) üzenetére


zozy84
senior tag

Vagy veszek egy Popi410et és hónapok múlva talán végre lesz mélyem a 5.0 mellé és végre lesz 5.1em. Vagy veszek egy Med600at és még ki tudok szorítani egy subot. (mély kb tudom, hogy 80eft lesz.)

(#97219) devil-k válasza zozy84 (#97218) üzenetére


devil-k
nagyúr

Valaminek a rovására fog menni a dolog, így mérlegelni kell, melyik a fontosabb most, így karácsony előtt. :DD

- mozi bolondéria -

(#97220) zozy84


zozy84
senior tag

A rendszeremhez gondolom ez a HECO passzolna.

(#97221) BBéci válasza zozy84 (#97218) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem a MED + szubláda az ésszerűbb választás.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#97222) Dani Pécs válasza Tamoo (#97215) üzenetére


Dani Pécs
tag

Akkor mégsem annyira jó választás? 23000Ft-ért kapnám.

(#97223) BBéci válasza Dani Pécs (#97222) üzenetére


BBéci
titán

Annyiért ajándék a CHT 8, viszont kicsi egy 20 m2-es szobába. Annyira jó vétel, hogy érdemes megvenni, aztán bukás nélkül tovább adhatod, ha nagyobbra szeretnél váltani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#97224) Tamoo válasza Dani Pécs (#97222) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha nincs semmi baja, akkor annyiért ingyen van.

(#97225) zozy84 válasza devil-k (#97219) üzenetére


zozy84
senior tag

2-3 hete vettem meg végre az 5.0át. Meg kábelek meg hátsóknak tartó. Ez kb 230-240eftba került. Plusz 2 hete kifizettem az éves életbiztosítást meg a számlákat ami megint 150eft volt. Most meg az ajándékok. :DDD Szóval nem nagyon van most tartalékom. De a januári fizut megkapjuk most hétfőn viszont annak ki kell tartania februárig. :))

(#97226) Dani Pécs válasza Tamoo (#97224) üzenetére


Dani Pécs
tag

Köszönöm, akkor elhozom. Az egyik gumiláb nincs meg az alján, meg picit viseltes a szövet, de más baja nincs.

(#97227) zozy84 válasza BBéci (#97221) üzenetére


zozy84
senior tag

Szerintem is. :K

(#97228) devil-k válasza zozy84 (#97225) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én nem szólok bele, ahogy neked a jobb, illetve amit ki tudsz használni!

- mozi bolondéria -

(#97229) zozy84 válasza BBéci (#97221) üzenetére


zozy84
senior tag

A linkelt sub jó lenne vagy ennyiért inkább nézzek mást vagy használtat?

(#97230) zozy84 válasza devil-k (#97228) üzenetére


zozy84
senior tag

Inkább most Med + sub. Aztán ha lesz nagyobb tv akkor Med elad és használtan nézek egy A410est. :))

(#97231) Oldfighter válasza Dani Pécs (#97226) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Ha a membrán, illetve a perem nem repedezett, szakadt és a csatlakozók is rendben vannak, akkor ez neked ajándék.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#97232) mivamma válasza zozy84 (#97230) üzenetére


mivamma
senior tag

Én is ezt tenném, de ha lesz nagyobb TV, mindenképpen próbáld ki a MED-et vele. Lehet, hogy nem is kell lecserélni.

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#97233) dunkel válasza mivamma (#97232) üzenetére


dunkel
őstag

Ez a popcorn azért elég nagy istencsapása, nekem legalábbis.
"Jó" a képe - és itt meg is áll ami pozitívumot fel tudok mellette sorolni.

(#97234) devil-k válasza dunkel (#97233) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem egyszerű igen...

- mozi bolondéria -

(#97235) Dorian válasza zozy84 (#97229) üzenetére


Dorian
félisten

Inkább használtat. Ennek az ára használtan 35 körül van.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#97236) Balerik válasza Patice (#97181) üzenetére


Balerik
aktív tag

Egy CD grabbelésnél, ami számít, az a meghajtó milyensége, típusa és a grabbelő program. Nem különösebben játszik bele a közös ház és táp, de ha egy jó minőségű, kevés zajt termelő táp van a gépben, az azért számít valamelyest. Főleg az a tény, hogy a táp terhelhetősége mekkora, mert sokan használnak alacsony teljesítményű, olcsó tápot, ami akkor kezd igazán zajokat termelni, ha nagy, a maximum közeli a fogyasztás. Ilyenkor hasznos a külső táp, de egyszerűbb egy nagyobbra, jobbra való csere. A gépemben jelenleg egy FSP Aurum S Gold 500W tápegység szolgál.
A CD meghajtó típusa az igazán lényeges, pl. egy Plextor PlexWriter, az magasan a legjobb eredményt hozza, de igazándiból ő is csak íráskor verhetetlen, a Yamaha Audio Master Recording technológia miatt, ami esetenként jobb minőséget produkál, mint az eredeti préselt lemez. De sajnos ez a típus már nem létezik, újat ebből nem lehet beszerezni, a használtak minősége meg erősen kétes.
A programnál meg az az érdekes, hogy vissza tud-e menni az olvasó újra olvasni a hibás részt, ha olvasási hibát vétett. Az EAC meg ilyen, ha jól be van állítva.

[ Szerkesztve ]

Elmúlik.

(#97237) ProdyG


ProdyG
senior tag

köszi a válaszokat, kb erre számítottam.
Nyilván a TV-t féltem, nem a centert, viszont amíg a TV a centeren van, addig tuti nem esik le a TV, mert addig csak minimális erő hat a csavarokra. Viszont a center miatt ez az állapot nem tartható fent hosszú távon ezek szerint.

(#97238) Forza_JUVE válasza Dorian (#96835) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Igen, ezt értem ... viszont - bocs, szerintem én voltam pontatlan - a Digi-s HD beltéri szintén az erősítőre van kötve egy külön HDMI kábellel. Így most a TV adások hangja is az erősítőre kötött hangfalakon szól. (a TV hangszóróján nem). Vagyis most 1-1 db HDMI köti csak össze a beltérit - erősítőt - TV-t.

(#97239) Forza_JUVE


Forza_JUVE
aktív tag

1 kis segítséget szeretnék kérni AUDIO beállításokkal kapcsolatban.
Van egy BD lejátszó egy A/V erősítőre kötve egyetlen HDMI madzaggal.
Azt szeretném, hogy a lejátszó ne csináljon semmit a hanggal, csak továbbítsa az erősítő felé, ami majd dekódolja és küldi a hangfalakra. Van magyar nyelvű hozzá, de ahogy lenni szokott, sokkal nem lettem belőle okosabb. Alap szinten értem a dolgokat, de inkább hozzátok fordulnék! :)

Így néz ki az Audio Setup menü:
- Digital Audio Output:
1. AUTO: "A csatlakoztatott eszköz állapotának megfelelő audio jelet ad ki."
2. PCM: "PCM jelet ad ki a Digital Out / HDMI Out aljzaton."
- BD Audio Mix Setting:
1. ON: "Az interaktív hangból és a másodlagos hangból kevert hangjel kerül az elsődleges hangkimenetre."
2. OFF: "Csak az elsődleges hang kerül a kimenetre. Akkor válassza ezt, ha HD audiojelet szeretne kiadni egy AV erősítőnek."
- Dolby D Compatible Output:
1. ON: "DTS hangforrást Dolby Digital hanggá konvertálja, EDID (Extended Display Identification Data) adatok használatával."
2. OFF: "A funkció kikapcsolása."
- Audio DRC:
1. AUTO: "A lejátszás a lemezen meghatározott dinamikatartománnyal történik (csak BD-ROM lemezek esetén). Az egyéb lemezek lejátszása az [ON] beállítással azonos szinten történik."
2. ON: "Normál csökkentési szinten történik a lejátszás."
3. OFF: "Nem működik dinamikacsökkentés. Dinamikusabb hangot eredményez."
- Downmix:
1. SURROUND: "Térhatású effektusokkal adja ki a hangjelet. Akkor válassza ezt, ha Dolby Surround (Pro Logic) vagy DTS Neo:6 szabványnak megfelelő audioeszközt csatlakoztat."
2. STEREO: "Térhatású effektusok nélkül adja ki a hangjelet. Akkor válassza ezt, ha Dolby Surround (Pro Logic) vagy DTS Neo:6 szabványnak nem megfelelő audioeszközt csatlakoztat."

Hol milyen beállítást kéne használnom, hogy érintetlenül továbbítódjon a hang az erősítő felé?
Nagyon köszi előre is!! :R

(#97240) _Smooth


_Smooth
senior tag

Na csak nem bírtam ki és megvettem a VSX-329K-t.
Beüzemelni már nagyvalószínűséggel majd csak karácsony után fogom, de most a hátlapot elnézve töprengeni kezdtem. Alapvetően úgy gondolnám, hogy a HDMI csatik alatt szitázott lejátszók csak a beléjük dugott kábel másik végén található forrását hivatott beazonosítani. Vagy lehetséges, hogy az adott aljzatra dugott készülékekről érkező jelet is másként kezeli?
Pl. ha DVD-re dugom a HTPC-t, akkor mondjuk nem foglalkozik a HD audio jelekkel, mert azt úgysem kaphat DVD-ről, így mondjuk Bluray lejátszót és HTPC-t csak a BD bemenetre célszerű dugni?
Ha méllyebben elmerültem volna már ezen rendszerek működésében, valszeg én is kiröhögném magam egy ilyen kérdés miatt, de józan paraszti ésszel végiggondolva, azért nem lehetetlen, hogy ilyesmivel nem fárasztja magát a rendszer bizonyos portok esetén.

Egyéb tanács esetleg majd a beüzemeléskor? Persze alapvetően nem gondolnám bonyolultnak a dolgot, de hátha vannak finomságok, amik fel sem merülnének bennem.
Hangfalak egyelőre egy Ganius SW-HF 6000 5.1 szatelitjei és aktív mélye lenne. Kb 50 köbméteres nappaliban, durván 3,5 távolsággal a frontok és a rear-ek közt, illetve csupán alig 2m a két front között és jó 2,5m a 2 hátsó közt. A kanapé a hátsókhoz közelebb, kb 50-60cm-re a faltól (tehát durván 2,5-3m a centertől).

Előre is köszönöm. :R

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#97241) BBéci válasza _Smooth (#97240) üzenetére


BBéci
titán

A HDMI csatlakozók elnevezése csak használat közbeni forrásválasztás megkönnyítése érdekében történik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#97242) Warter válasza _Smooth (#97240) üzenetére


Warter
őstag

Mivel beüzemelni úgyis csak karácsony után fogod, addig bőven elég időd van, hogy végig olvasd a használati útmutatót. :)

(#97243) Ance válasza _Smooth (#97240) üzenetére


Ance
őstag

A válasz nem. A Denonoknál pl. át is lehet nevezni a képernyőjén.

Söt te is átnevezheted egy jó filctollal hátul. :D

[ Szerkesztve ]

(#97244) _Smooth válasza Ance (#97243) üzenetére


_Smooth
senior tag

Köszi mindenkinek. Szuper, igazából mindegy nekem, mi van ott, csak annyi volt a lényeg, hogy mint egyenrangú.

Beüzemelni csak karácsony után fogom, de a használati helyett inkább egy PH-s bejegyzést próbálok majd újra felkutatni. Számomra egész részletesnek és hasznosnak tűnt, amit ott olvastam - csak persze nem mentettem el :D
Illetve házimozi.hu-n is találtam érdekes cikket a hangszórók optimális elhelyezéséről. Eddig is, ezek ismerete nélkül is valahogy próbáltam törekedni arra, hogy nagyjából egy magasságban legyenek a sugárzók, szimmetrikus legyen az elhelyezés stb, de pl. ez a képzeletbeli körön való elhelyezés új volt (de teljesen logikus). Center és a frontok nálam egy síkban vannak jelenleg.

Köszi mégegyszer :R

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#97245) matthew sv


matthew sv
csendes tag

Üdv! Előre bocsánatot kérek az amatőrségem miatt de eléggé bosszant a dolog! Kérnék egy kis segítséget! Adott egy LG LM640s Led smart 3d tv ill. egy Pioneer HTP-073 házi mozi (erősítővel) továbbá egy T-home-os SAT TV-s beltéri egység! Eddig úgy sikerült hangot előcsalni a házmoziból, hogy a beltérit hdmi.vel összekötöttem az erőlködővel majd az erőlködőt a tv-vel. Ekkor szólt a két front! Viszont ha tv-n indítok egy filmet külső vinyóról akkor nem szól semmi csak ha a tv saját hangszóróira állítom a hangzást! Hogyan, milyen sorrendben és variációban kell kötni a HDMI-ket hogy stimmeljen minden ? bocsi az amatőr kérdés miatt!

(#97246) #09634560 válasza Forza_JUVE (#97239) üzenetére


#09634560
törölt tag

1: auto
2: off
3: off
4: off
5:-

[ Szerkesztve ]

(#97247) #09634560 válasza matthew sv (#97245) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ha van ARC funkvió akkor engedélyezni kell mindkét készüléken.
Ha nincs vagy nem találod akkor optikai kábelt kell beszerezned és azal öszakötnöd a két készüléket és ha a tévé usb-jét használod akkor arra kell mkapcsolni az erösitöt ahova az optikai bemenet konfigurálva van . A bekötésed különben jó.

(#97248) Dorian válasza _Smooth (#97244) üzenetére


Dorian
félisten

Nem egy magasságba kell, és front-center mehet egy síkba

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#97249) gorbep válasza bajnokpityu (#97198) üzenetére


gorbep
senior tag

Nem csoda.... lineáris táppal soha nem fogod elérni azt a stabilitást amit a SMPS-ok tudnak.... a méret és a hatásfok csak bónusz.... ahogy gyorsulnak a félvezetők, és megy felfelé a kapcsolási frekvencia, úgy a kapcsoló üzemből eredő akusztikus és elektronikus "zaj" a hallható tartomány fölé tolódik, és egyre könnyebb szűrni/árnyékolni is.... szóval az audiotechnikában a jövő a kapcsoló üzemé.....ahogy szerintem hasonló okoból a végfok kialakításoké is. (majd.... ;] )

Sanci: A transzformátor teljesítménye független a vaskeresztmetszettől, az csak az induktivitásnál tervezési feltétel.... A vasmag méretét az határozza meg, hogy mekkora az a toroid, vagy E mag, amire ráfér a szükséges huzalátmérőjű és menetszámú primer és szekunder tekercs...... ( mivel a terhelt szekunder tekercs ellenkező irányban mágnesez)

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#97250) #09634560 válasza gorbep (#97249) üzenetére


#09634560
törölt tag

Köszi. :R Bár gyér a tudásom a tiedhez képest de emlékeim szerint a toroid nem túl régi fejlesztés, kb 80-90-es években lépett előtérbe..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.