Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81801) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

A Denon 3808 második távirányítója az rádió frekvenciás, vagy külön kell neki egy infra vevő? :F
Köszi a választ!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#81802) gorbep válasza #09634560 (#81798) üzenetére


gorbep
senior tag

Hát nem tudom miért belépő az UMC-1, de én nem cserélném vissza a Denon 2805-re.... :U

Az Emotivánál nincs prociban skálázás, csak időbeli sorrend..... UMC-1 -> UMC-200 -> XMC-1 (mellesleg végre megkezdték az XMC-1 kiszállítását...... :DDD )

Nálam semmilyen FW hiba nem jelentkezett...... :(((

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#81803) bajnokpityu válasza gorbep (#81802) üzenetére


bajnokpityu
félisten

de a 2805 is kb belépőnek számit. sokat fejlődött utána a denon.
2805 gondolom ilyen 140körül lehetett újonnan, ha a 2106ot 110ért vettem

sztem csak a végfok miatt hallod jobbnak egyébként az emot, a proci sztem a gyenge része ezeknek az elővégfok párosoknak. sajnos még nem győzött meg milla alatt engem egyetlen proci se :(

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#81804) BBéci válasza bajnokpityu (#81803) üzenetére


BBéci
titán

A 2805 ára közelebb volt a 300-hoz, mint a 200-hoz.
Előszedtem az árlistát, 259990 Ft szerepel rajta, az A.I.D.A. Audio Kft. adta ki.
A NAD T187 engem meggyőzött, 3 hónapig használtam fülig érő szájjal, hervadni nem akaró vigyorral.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#81805) bajnokpityu válasza BBéci (#81804) üzenetére


bajnokpityu
félisten

és a 2106 hivatalosan mennyi volt?
aidás garilevelem volt hozzá, és tutira 110et fizettem érte.
sztem senki se vette ezeket akkoriban listaáron.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#81806) BBéci válasza bajnokpityu (#81805) üzenetére


BBéci
titán

Azt nem tudom megmondani, másik irattartóban lehet és késő van a keresgéléshez. Viszont mindegyik normális boltban, a viszonteladóknál annyiért adták, amennyit az importőr meghatározott.
A 2105 ára 155000 Ft volt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#81807) Norbi 72 válasza bajnokpityu (#81805) üzenetére


Norbi 72
veterán

Itt 165K-t írnak.

(#81808) bajnokpityu válasza BBéci (#81806) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a 2105nél viszont még az ellenkereskedők is jobbnak mondták a 2106ot, gondolom nem lett olcsóbb.

biztos, h 200alatt vették a 2805öt.

normális szalon volt, árukészletttel, bemutatóteremmel, és hozzáértéssel is.

elhoztam olcsóbbat előtte, aztán visszavittem, hogy ez a kenwood nem az a kenwood,amit a fejegységem alapján elvártam, görcsölés nélkül cserélték.

de mindegy, sikerült eltérni a témától. nem is zavarok.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#81809) gorbep válasza gyurczy (#81799) üzenetére


gorbep
senior tag

az enyémben lévő FW 7.04.00.00.... érdemes upgradelni? Találtam a neten 7.04.19-est, de nincs változás lista.... :W

Téglát nem szeretnék csinálni belőle...... azt írja, hogy a DSP kódot is frissíteni kellene, mivel az teljesen átírásra került....

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#81810) gorbep válasza bajnokpityu (#81808) üzenetére


gorbep
senior tag

Akitől vettem a 2805-öt azt mondta, hogy 250 e JMF-ért vette...... most 70-ért nem tolonganak a jelentkezők :(

valamelyik előző 3xxx -nek volt a felújítása egy review szerint, és 250e-ért igen olcsónak minősítették...... bár ez semmit sem bizonyít, se pro se kontra....

Szerk: másik cikk

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#81811) bajnokpityu válasza gorbep (#81810) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ok. Mondjuk az a bolt már lehúzta a rolót. Lehet kiárusítás volt. Vagy megunta az importor.

Marketinghirdetés ellenére úgy tudom, hogy a 6 végű denonoktol kezdett a márka hangja tisztulni.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#81812) Kroland25 válasza #09634560 (#81798) üzenetére


Kroland25
tag

Köszi az infót!Akkor mindenféleképp informálodnom kell,túl sokat nem szeretnék most erre is költeni,elég a Focal-kat és a kábelezést kicsengetni!Hétvégén már nálam lesz A cc 800 W center ebay-ről :C többi augusztusban AVX-ről de ahoz haza kell mennem Magyarba!

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#81813) zsozso1 válasza gorbep (#81809) üzenetére


zsozso1
tag

Mindenképpen frissítsd a 19-re mert sokkal jobb lesz. Én is azzal használtam sokáig és nagyon meg voltam elégedve vele. Arra kell vigyázni hogy "alternatív" módon kell telepíteni a fw-t és akkor nem lesz vele gond. Ha esetleg nem sikerül keress meg segítek.

(#81814) zolaas


zolaas
senior tag

Tegnap voltam pityunál. Igaz csak pár perc hallgatózás fért bele. De a mozihoz mégis kell a sub:D meg a vetítő, meg vászon, stb... T12-t akarok:P
Mozira: Denon azt kész:)

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#81815) lemmy9 válasza JohannZimu (#81791) üzenetére


lemmy9
őstag

Ja, hogy ötszőz wöttös höngföl töröny :C

Szerintem!

(#81816) bajnokpityu válasza zolaas (#81814) üzenetére


bajnokpityu
félisten

köszönöm a segitséget :R

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#81817) #09634560 válasza gorbep (#81802) üzenetére


#09634560
törölt tag

A cég gyártmányai közül értettem... Focal vagy Arcam belépőt is sokan elfogadnának... :)

(#81818) Perillustris


Perillustris
senior tag

Wharfedale diamond 9.6 (elol) es 8.3-hoz (hatul) eleg a Denon AVR-X1000 vagy meghalaljak a 2000-es modellt? :R

Perillustris

(#81819) #09634560 válasza Perillustris (#81818) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ha nem tervezel hangfalat cserélni az 1000 elég, ha cserélnél késöbb akkor inkáb 2000. Nem tul nagy a különbség a 2 hangja között, inkáb a 4000-es lenne fejlődés szerintem.
Ennek tudatában dönts.

[ Szerkesztve ]

(#81820) Tamoo válasza Perillustris (#81818) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én mindenképpen 2000-et vennék (minimum ;] ). Nem rossz az a Diamond.
Bár igazából én belépő kategóriás erősítőt max bögreszetthez ajánlanék. :DDD vagy a legfapadosabb 5.1-ekhez 100 alatt.

X4000 van AVX-en 200ért ha még nem csapott le rá senki...

[ Szerkesztve ]

(#81821) Vikthor válasza Perillustris (#81818) üzenetére


Vikthor
nagyúr

vegyél rendes vasat, ezt pl 170-ért vagy ezt 80-ért esetleg ezt 170-ért

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#81822) dunkel válasza Vikthor (#81821) üzenetére


dunkel
őstag

80-ért 2809-et? :F Annál az többet ér.

(#81823) #09634560 válasza Vikthor (#81821) üzenetére


#09634560
törölt tag

és Dunkel: +1. Inkább.. 2809 denon lepipálja a 3 ezrest is.Nagyvasak meg még jobak, és 3808 is kijön 170ből. De ha van rá még 30: tessék a 4000 És egy igazi nagyvas.

(#81824) Norbi 72 válasza Vikthor (#81821) üzenetére


Norbi 72
veterán

Honnan tudod,hogy mennyire lehet lealkudni őket? :DDD

(#81825) BBéci válasza #09634560 (#81823) üzenetére


BBéci
titán

Denon AVC-A11XVA 165000 forintért? :Y
Megáll az eszem, rablás annyiért elvinni a tulajától! 4000 euró volt az újkori ára!!! Hetedáron adja, nooormááális?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#81826) Játékos


Játékos
addikt

Jó reggelt!

Hülyeséget kérdeztem, vagy ignoráltátok mindannyian, vagy senki se tudja a választ? :F :U
Köszi%

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#81827) BBéci válasza Játékos (#81826) üzenetére


BBéci
titán

Ha azt szeretnéd, hogy írjuk le, nem elégszel meg azzal, hogy nem válaszolunk, hát tessék: nem tudom, sosem próbáltam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#81828) Tamoo válasza Játékos (#81826) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem meg csak egy távirányítóm van. (csodálkoznék ha külön vevő kellene :F de nem tudok biztosat)

(#81829) Játékos válasza BBéci (#81827) üzenetére


Játékos
addikt

Én is el szoktam siklani időnként, illetve inkább elfelejtem, mikor egyszerre 3-4 "számomra érdekes" HSZ-t olvasok egymás után. Akár veletek is előfordulhat, hogy mire a válaszhoz értek, elfelejtitek az egyik kérdést.
Azért ne légy ilyen éhes oroszlán! :)

Tamoo: köszi neked is.

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#81830) robi-k válasza Játékos (#81826) üzenetére


robi-k
őstag

Mindkét távirányító infrás.

(#81831) Dorian válasza Játékos (#81826) üzenetére


Dorian
félisten

Tippem szerint hülyeséget :D
Ugyanúgy infrás, mint a másik, de miért kellene neki külön vevő? Az is igaz, hogy sosem próbáltam ki.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#81832) xtremetuning válasza BBéci (#81825) üzenetére


xtremetuning
addikt

Mindig arról papolsz, hogy miért érdemes a használtat megvenni töredék áron.
Most meg hisztizel, ha valami olcsó ??? :DDD :DDD :DDD
Van bajod rendesen Papi ... :))

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#81833) Játékos válasza Dorian (#81831) üzenetére


Játékos
addikt

Miért kéne másik vevő? Mert egy másik szobában használod, ahol nincs ott az AVR, ugye, az infra meg nem szeret átmenni a falakon... :U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#81834) adodaniel válasza Játékos (#81833) üzenetére


adodaniel
őstag

A 2. távirányító nem azért van, hogy másik szobában használd, ahol nincs ott az AVR. Azért van, mert ennek van klasszikus kiosztása, így akinek nem jön be az "érintős", az használhatja ezt. Szerintem. (Én még soha nem használtam, mondjuk a másikat se már, mióta vettem egy Harmony One-t. :D )

[ Szerkesztve ]

(#81835) Játékos válasza adodaniel (#81834) üzenetére


Játékos
addikt

Nekem is van Harmony One, és gyakorlatilag azzal meg is tudom oldani a helyzetet, de ez a második táv szerintem nem a kiosztása miatt van, hanem a "zone 2"-höz.
Nem erre találták ki a multiroom-ot? Ha nem, akkor tévedek... :)

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#81836) Mark2411


Mark2411
újonc

Sziasztok,
a segítsègeteket szeretnèm kèrni az alàbbi tèmàban:
Van egy lg503ph hàzimozi rendszerem ès van egy asus xonar dg hangkàrtyàm. A hangkàrtyàt optikai kàbellel összekötöm a hàzimozival. A windowsban (win7 64bit) a lejàtszòeszközöknèl kivàlasztom alapèrtelmezettnek az sp/dif-et majd ràmegyek a tesztre ahol minden hangszòròn szèpen vègig megy a windowsos teszt hang. A problèma az, hogy ezen kivül sajnos minden egyèb hang vagy recsegve ès akadozva vagy egyàltalàn nincs.
Ötlet? Segítségeteket elöre is köszönöm

(#81837) BBéci válasza xtremetuning (#81832) üzenetére


BBéci
titán

A fél- vagy harmadáron kínált gépeket szoktam rendszeresen jó vételként emlegetni, töredékeset szökőévente találni.
Az eredeti hetedrészéért kínált készülék, még akkor is, ha 8 éves, az nagyon durván olcsó, ami persze jó az erősítőt vásárolni szándékozóknak. Biztos vagyok abban, hogy simán lealázza például az AVR-4520-at.

(#81836) Mark2411
Nem árultad el a házimozi erősítőd típusát, így nehezen tudunk segíteni. ;]
Gonoszkodást félre téve: a lejátszó szoftverben kijelölted a bitstream kimenő jelet?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#81838) Mark2411 válasza BBéci (#81837) üzenetére


Mark2411
újonc

Szia BBèci,

Ez van a hasznàlatin.
Model: HT503PH( HT503PH-DH, SH53PH-F/S/C/W)
Kmplay ben àtàllítottam de semmi eredmèny, de mondjuk egy youtube videònál sincs semmi hang.
Azt nem èrtem hogy akkor a windows hogyan tudja lejàtszani a teszt hangokat, az asus softwere pedig nem. (Friss a verziò)
Köszi a vàlaszod!

(#81839) MasterMark válasza Mark2411 (#81838) üzenetére


MasterMark
titán

Rosszul van beállítva.

Switch Tax

(#81840) BBéci válasza Mark2411 (#81838) üzenetére


BBéci
titán

Nem értetted meg csipkelődésem lényegét. Amivel rendelkezel, az nem házimozi erősítő, hanem egy bögreszett központi egysége és mi itt, ebben a topikban olyanokkal nem foglalkozunk. Igazából topikon kívül sem.
De ettől eltekintve sem tudok tanácsot adni, mert egyrészt sosem csatlakoztattam PC-t bögreszetthez, másrészt távolról képtelen vagyok hibát keresni. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#81841) Peak válasza Mark2411 (#81838) üzenetére


Peak
addikt

mondjuk asusból eleve csak egérpadot szabad venni. esetleg műanyag toronydaru ülést.

de nincs rendesen bekonfigurálva a rendszered és a géped. fizikailag ott helyben kéne látnia a problémát egy szakembernek. hivj valakit helybe.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#81842) Vikthor válasza Peak (#81841) üzenetére


Vikthor
nagyúr

azért én pl. nem bántam meg a Sabertooth Z87-es alaplapot... nem selejt az.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#81843) Peak válasza Vikthor (#81842) üzenetére


Peak
addikt

csak csipkelődöm ,trollkodok igazából, de tényleg nem igazán jók a hangcuccaik... meg kellene hagyni azt a profiknak... :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#81844) Tamoo válasza Vikthor (#81842) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Kezdődik ... GIF

(#81843) Peak: Gondolom Te sem próbáltál még pl. Essence One DAC-ot...

[ Szerkesztve ]

(#81845) Mark2411 válasza Peak (#81841) üzenetére


Mark2411
újonc

Köszönöm, hogy megpròbàltàl segíteni. Sajnos nem lettem okosabb. Mondjuk azt nehezen tudom elkèpzelni, hogy a vilàgon èn vagyok az egyetlen aki pc t akar összekötni egy hàzimozival (vagy bögreszettel) :). Az a durva, hogy elvileg minden lehetösèg adott. Tehàt a hangkàrtya optikai kimenetèt bedugom az optikai bemenetbe. Teszt müxik egyèb hang nincs. Ha valaki ezt megmagyarázza szobrot faragok neki :)))

(#81846) MasterMark válasza Mark2411 (#81845) üzenetére


MasterMark
titán

User error. Valamit rosszul állítasz be. Az alapértelmezett kimenet legyen az optikai.

Switch Tax

(#81847) JasL válasza Mark2411 (#81845) üzenetére


JasL
senior tag

Ez kevés. Át kell állítani OS-ben a kimenetet SPDIF-re.

Windows: tálca, jobb-klikk hangszórón, Playback devices... megfelelő kiválaszt, Set as default.

[ Szerkesztve ]

(#81848) Mark2411 válasza JasL (#81847) üzenetére


Mark2411
újonc

Ùgy van. A többi le is van tiltva

(#81849) Vikthor válasza Tamoo (#81844) üzenetére


Vikthor
nagyúr

PANDAAAA

Imádom őket! :D

A hangchip tiltva van az alaplapomon btw... :DDD RADEON HD van használatban.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#81850) elmoraan (r) válasza Oldfighter (#81782) üzenetére


elmoraan (r)
aktív tag

Szia Oldfighter!
Megnéztem, amit ajánlottál, ezekhez mit szólsz? (az erősítő továbbra is Pio 1123K)

Hármat néztem ki, árban kb. ugyanannyira jönnek ki:
Dali Lektor 6 szett + Proson R12 sub
vagy
Boston Acoustics A 360 5.1 szett (ebben benne van az ASW 250 sub)
vagy
Dynavoice Challenger M-85 EX v4 + ugyancsak a Proson R12?

Ha sikerül, akkor persze meg is hallgatnám őket, de érdekelne a vélemény, melyik a jobb minőség.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.