Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#171354) guppy_83


guppy_83
tag

Sziasztok,

A belépő csoportban tanácsolták, tegyem fel itt is a kérdésem mivel teljesen tanácstalan vagyok már.

Az alábbi eszközökkel próbálom összerakni a 4K HDR-t.
Forrás: Apple TV 4K
AVR: Marantz 7009
Kábelek: 2x Audioquest Pearl 18Gbps HDMI
TV: LG - 4K - HDR

A jelenlegi setup: Apple TV - HDMI kábel - AVR 5-ös in HDMI portja - HDMI OUT monitor ARC portja out-jára kötve - HDMI kábel - TV.

A problémám: A marantz hivatalos oldalán képes átengedni 4K/60/50Hz-es jelet amennyiben kikapcsolom a i/p Scaler-t (ha minden igaz??)
De sajnos nem, hiába állítom az apple tv-t 4K SDR-ről - HDR-re sajnos nem működik.
Ha direktbe kötöm a tv-ra az apple tv-t úgy működik csak sajnos új az AVR marad ki a buliból és nincsen normális hang. Azaz a kábel és a forrás tudja és a tv-is - így még az apple TV menüje is HDR....

Mit kellene beállítanom, hogy a jelenlegi setuppal, forrás - AVR - TV-vel működjön a 4K HDR, 4:2:2? Esetleg valaki le tudja nekem írni pontosan melyik menüpontban mit kellene ki-be kapcsolni?

Nagyon hálás volnék, mert én már teljesen tanácstalan vagyok és szeretném ha működne rendesen. /lassan már fizetek is érte.. ;) /

Köszönöm!
További szép napot!

...olyan még sohasem volt hogy semmi sincs...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.