Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#171154) Quetz válasza VoidXs (#171147) üzenetére


Quetz
őstag

Ez érdekelne, hogy professzionális szinten ez hogy megy. Az itthoni Umik-1-el pink noise teszt során 1-2 dB-t is ugrál a teszt hang mért eredménye. Ennyit tudna az Umik-1, vagy rossz a módszer? Ezért én átálltam, arra, hogy Leq átlagot nézek.

(#171157) lenox válasza Quetz (#171155) üzenetére


lenox
veterán

Szerintem ahhoz, hogy valaki mereseket vegezzen eleg komoly felkeszultseg kell, kulonben nem fogja tudni az eredmenyt helyesen ertelmezni. Szoval oke, hogy megveszi valaki a hw-t, letolti a sw-t, akkor mar csak azt a par evet kell eltolteni pl jelfeldolgozassal, elektronikaval, stb., hogy tudja, mit csinal. Ezt nem helyettesiti sok hw kiprobalasa.

(#171159) Dagidög válasza BBéci (#171124) üzenetére


Dagidög
senior tag

A kHz-es tartományban hogy érzékeled, amit nem hallasz?

(#171160) VoidXs válasza Dagidög (#171159) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Hatodik érzék. A hifisek csodaképessége, amit ők sem tudnak leírni, illetve tökéletesen érvényes rá Heisenberg törvénye, ugyanis amint vizsgálni akarod, már meg is szűnt.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#171161) BBéci válasza Dagidög (#171159) üzenetére


BBéci
titán

Szubládák méréséről volt szó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#171162) Dagidög válasza BBéci (#171161) üzenetére


Dagidög
senior tag

Valóban és az infrahangokkal tisztában vagyok, nekem is van szubom, ami megszólaltatja őket, de felhoztad példaként, engem pedig érdekel, hogy a tartomány magasabbik felén ez a jelenség miben merül ki.

(#171163) BBéci válasza Dagidög (#171162) üzenetére


BBéci
titán

Nem világos, hogy milyen jelenségre gondolsz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#171164) Quetz válasza VoidXs (#171158) üzenetére


Quetz
őstag

A sweepel történő kalibrálás hogy történik? Megmérek minden hangfalat, 1/X oktáv simítást teszek rá és adott tartományban nézem?

(#171165) SPEA válasza VoidXs (#170957) üzenetére


SPEA
aktív tag

Hát nem tartott sokáig a Dell laptopos - HDMI - Marantz örömöm.. :(

(#171166) VoidXs válasza Quetz (#171164) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Simítás helyett binning, mert FIR van, nem PEQ, de igen.

SPEA: Újítani kellene azt a drivert mindenképp. Garantált, hogy nem a legújabb van meg, ha nem a kártyagyártótól van. Esetleg még a Windows Update tud újat hozni.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#171167) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Sziasztok!
Legyetek szívesek, ne nyilvánosan szídni online újságokat. Én nem foglalok állást semelyik fél mellett se. De a rágalmazásért simán lehet egy pert akasztani az ember nyakába és a PH-át is be lehet perelni. Megköszöném, ha több ilyen hozzászólás nem születne. A kifogásolt hozzászólások törölve lesznek.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#171168) Dorian válasza Ragadozó (#171167) üzenetére


Dorian
félisten

Ok, akkor majd nem írjuk ki az adott újságok konkrét nevét. De hogy ne lehessen leírni valaki véleményét egy létező jelenségről, az nonszensz.

Egyébként meg azt gondolom -mindkét oldalra vonatkozik- hogy itt magánszemélyek fórumoznak, senki nem a munkáltatója nevében van itt, és ugyanakkor senkinek semmi köze ahhoz, hogy ki hol és mit dolgozik.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#171169) Ragadozó válasza Dorian (#171168) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szeretném, ha nem születne ilyen hozzászólás, vélemény az teljesen más, mint amik itt elhangzanak.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#171170) mettek


mettek
addikt

Inkább termékbemutatónak kell felfogni a hazai "teszt" oldalak írásait mintsem igazi tesztnek. Ha tesztet akarok olvasni akkor beírom a keresőbe hogy review és keresek egy hiteles és komoly tesztet. Ahogy a tv-knél az rtings.

Plusz megnézem az amazon értékeléseket ha kommersz dologról van szó mert a nép nem hazudik. Ha valami szar azt leírja könyörtelenül.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#171171) liszi70 válasza gab1ka (#171146) üzenetére


liszi70
nagyúr

"úgy is törölve lesz megint minden ami kényes/kínos és/vagy kritikus a tudjuk melyik oldallal szemben"

Aha, most már értem, miért írtad ezt. Tegnap még nem egészen értettem, ma már igen, hiszen itt a friss példa. Ez régen, amikor még gyakrabban jártam ebbe a topikba, nem volt divat. Sajnálom, hogy ilyen idők jöttek, hogy egy házimozi topikban nem lehet kritikát megfogalmazni egy hifi-házimozi termékajánló oldallal kapcsolatban, félrevezető módon "teszteknek" hívja a marketing-célú írásait. Olvastam tegnap a törölt posztokat, az online újságról szólt, semmi személyeskedés nem volt benne. Ami tény, az tény.

[ Szerkesztve ]

(#171172) mpo válasza liszi70 (#171171) üzenetére


mpo
veterán

Nem kritizálhatjátok azt, akinek itt védettségi igazolványa van. :)

Ha érted, akkor már elavult.

(#171173) Dagidög válasza BBéci (#171163) üzenetére


Dagidög
senior tag

Ezt írtad: "Legtöbbünk nem hall 16 kHz fölött, mégis észlelhető, érzékelhető számunkra az afölötti tartomány. Ez kipróbálható, tesztelhető."

Ezt a tartományt hogy érzékeljük, ha nem halljuk?

(#171174) Kalandor válasza mpo (#171172) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nincs védettségi igazolványa.

Minden más részére:

Ezt meg a többit nagyon helyesen törölte a topikgazda: "akinek a hitelesség fontos (mondjuk az AVO-nak pont nem)"
Ez ócsárolás, ennek semmi értelme, ha tudsz konkrétumot, azt le lehet írni (de azért ne erről szóljon a topik 300 hsz-en keresztül...), de az ehhez hasonló általánosításokat hagyjuk már.
A hsz-re adott válaszokat is helyesen törölte a topikgazda :R

És mégegyszer: nincs védettségi igazolványa, ezt mindenki fogadja el. Mindenki. Mondom mindenki...

[ Szerkesztve ]

(#171175) Borisz76 válasza Dagidög (#171173) üzenetére


Borisz76
veterán

Én nagyjából 15 KHz-g hallok....
A hangerőt feljebb csavarva 16-20 KHz-nél a fiam ( 14 éves ) a fülét fogva jött be hozzám,hogy mi a túrót csinálok?! Vegyem lejjebb a hangerőt mert rettentően bántja a fülét! Ő hallotta ....én nem.
Sok volt ifjú koromban a hangos zene és a munkahelyi zaj sem használt neki.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#171176) mr. bryan válasza mettek (#171170) üzenetére


mr. bryan
tag

Az amazon ertekeleseket nem szabad alapul venni, azok nagyon gyakran el vannak csalva... Nezz utana :(

(#171177) gab1ka válasza Borisz76 (#171175) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Nem a korral járó természetes hallásromlásról kérdezett, persze ha úgy értetted hogy a helyes válasz a 14 éves kisfiú arcáról kell leolvasni bizonyos tartományokat, akkor érthető ez a hsz.

(#171178) liszi70 válasza gab1ka (#171177) üzenetére


liszi70
nagyúr

"helyes válasz a 14 éves kisfiú arcáról kell leolvasni bizonyos tartományokat"

:D

[ Szerkesztve ]

(#171179) ctrlaltdel13 válasza Kalandor (#171174) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ha ide téved egy full ifjonc, pont nem lát be a dolgok valós tartalma mögé,az ilyen törölt hsz végett.
Én nem lepődök meg ezen, pont ez megy "fennt" is, csak nagyba.

(#171180) Quetz válasza VoidXs (#171166) üzenetére


Quetz
őstag

Mi a menete ennek, amennyiben van REW és Umik-1?

(#171181) lenox válasza Kalandor (#171174) üzenetére


lenox
veterán

Ha minden 'Bill G h...' es iphone/apple sz@r torolve lenne, akkor ez akar oke is lenne, igy viszont megiscsak vedettsegi igazolvanynak tunik. Foleg, mivel 50 sorbol nyugodtan lehet az egy mondatot torolni, nagy resze nem ocsarolas volt, max kellemetlen velemeny.

(#171182) mettek


mettek
addikt

Monitor audio silver szériához megvennék 2db bronze fx sorround hangfalat. Hatalmas különbség nem lehet a silver fx-hez képest, max teljesítményben. Működhet a dolog, ugye?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#171183) powerup2 válasza mettek (#171182) üzenetére


powerup2
addikt

Én a helyedbe ha már silver van olyat vennék mégpedig azért mert akkor nem lesz eltérés a frontokhoz képest. Így egységesebb lesz a hangzás. De lehet kisérletezni nem ezt mondom de ha van anyagilag lehetőséged akkor maradj a silver szériánál.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#171184) mettek válasza powerup2 (#171183) üzenetére


mettek
addikt

Értem én de használtan egy bronz fx 75ezer, egy új silver meg 250ezer. Azért na.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#171185) powerup2 válasza mettek (#171184) üzenetére


powerup2
addikt

A minőségnek mindig ára van még ha csak kicsivel jobb is.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#171186) Kalandor válasza lenox (#171181) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha minden 'Bill G h...' es iphone/apple sz@r torolve lenne, akkor ez akar oke is lenne
Hogy hogy lehet ilyen bornírt dolgokat mondani, ezt sose fogom megérteni.

Foleg, mivel 50 sorbol nyugodtan lehet az egy mondatot torolni
Nem szerkesztünk bele hsz-be vagy marad vagy törlés. Ha 1000 karakterből csak 10 rossz, akkor is törölve lesz az 1000, sajnos ezt nem lehet máshogy jelen pillanatban jogilag megfelelően.

(#171187) mettek válasza powerup2 (#171185) üzenetére


mettek
addikt

Akkor itt leljebb adok a minőségből :DDD

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#171188) lenox válasza Kalandor (#171186) üzenetére


lenox
veterán

Hogy hogy lehet ilyen bornírt dolgokat mondani, ezt sose fogom megérteni.

Hat persze. Tukor.

(#171189) powerup2 válasza mettek (#171187) üzenetére


powerup2
addikt

Irtam privátot hátha az segít :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#171190) gab1ka válasza mettek (#171184) üzenetére


gab1ka
aktív tag

120 körül volt nem is olyan rég silver fx, ráadásul elég sokáig fennmaradt, ezek szerint pont lecsúsztál róla.A 75 elég sok sztem a Bronze FX-ért, bár most mindenért pofátlan árakat kérnek.

(#171191) gab1ka válasza gab1ka (#171190) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Nem tudtam szerkeszteni már, az a 120 inkább 160, rosszul emlékeztem,így érthetőbb a dilemmád.

(#171192) -KP- válasza gab1ka (#171190) üzenetére


-KP-
addikt

Nemsokára Dali áremelkedés is lesz, és szerintem nem ők lesznek az egyetlenek. A korona miatt mindenhol nyersanyaghiány és áremelkedés van.

(#171193) mettek válasza gab1ka (#171191) üzenetére


mettek
addikt

Ja meg ez külföldön is 800euro. Ez ennyi.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#171194) gab1ka válasza mettek (#171193) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Én használt árakra értettem amúgy fentit.Ha jól láttam egy Silver Center meg 75e, az viszont kimondottan baráti a Bronzhoz képest.

(#171195) VoidXs válasza Kalandor (#171186) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Miután jeleztem egy moderátornak, hogy felőlem rendben van, nincs jogi akadálya.

#171180 Quetz: Ez maga a FIR generálás, a REW pedig nem tud ilyet. A Cavern konvolúciós exortja, illetve a RePhase FIR generátora képes rá.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#171196) exception válasza Kalandor (#171174) üzenetére


exception
aktív tag

Off...
Baszogatjuk a mindenkori kormányt a demokratikus alapelvek megsértése miatt, ehhez képest egy nyilvános fórum sem képes tartani magát a szabad véleménynyilvánításhoz, mint az Alaptörvényben rögzített joghoz...

"Barátnő? Az mi? Valami ritka pokemon?"

(#171197) liszi70 válasza Kalandor (#171186) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Nem szerkesztünk bele hsz-be vagy marad vagy törlés."

Ügyrendileg és a miheztartás végett kérdezem: Ez eddig nem így volt, egy-egy problémás mondatot is töröltek moderátorok a hsz-en belül. Ami szerintem logikus és így van rendjén. Történt mostanában valami szabályzat-változás?

#171196exception
+++1

[ Szerkesztve ]

(#171198) Smiley válasza exception (#171196) üzenetére


Smiley
őstag

Ezzel a gondolkozásmóddal meg is érdemeljük...
Azért ez eléggé egy mélypont most ezen a fórumon. Az, hogy nem kulturáltan fejezi ki magát valaki a fórumon azért simán elnézhető a moderálás. De ezt így leírva, hogy nem szabad szidni ezt vagy azt az újságot, céget, bármit, azért ez elég meredek. 18 év alatt ilyet még nem láttam itt.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#171199) I'am Dony


I'am Dony
őstag

Azt gondoltam már nincsen lejjebb. Hàt van. Szégyen ami folyik gyomlálás terén....
Azért, mert elmondjuk, hogy attól, mert vki futtat mindenhol egy kib@szott oldalt az nem lesz teszt oldal! Szakmaiságot nélkülöző marketing rizsával, de itt keresnek hozzá Hz es lépcsőkben tudást... és hogyant. Röhej!

(#171200) mpo válasza liszi70 (#171197) üzenetére


mpo
veterán

Egy másik topikban a hsz-ből csak a hangfelvétel linkjét törölték.

Ha érted, akkor már elavult.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.