Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#170601) spiky03 válasza VoidXs (#170600) üzenetére


spiky03
veterán

Jelenleg egy androidos lejátszót használok, amire fel van téve a CE és azt használom az android helyett.
Előtte egy Meder800am volt.
Gondolom ezeket a szintet hozza egy ilyen alap kis PC is, nem?
Plusz ugye megkapom mellé a hang korrekciózási/EQ lehetőséget.
Így csak előrébb léphetek.:D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#170602) VoidXs válasza spiky03 (#170601) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Persze, azt a szintet bőven hozza, jóval fejlettebb a hardveres dekóder is egy Intel prociban, de azt elég csak 8K-nál elővenni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#170603) Fery 04


Fery 04
csendes tag

Sziasztok!

Ki mivel hajtana meg egy Wharfedale Zaldek S2000 (2db) + Valdus 500 (2db) szettet?

Köszi előre is! :R

(#170604) Dagidög


Dagidög
senior tag

Köszönöm a korábbi válaszokat, később visszakanyarodok a PA sub kérdésre.
Találtam UMIK-et 30k-ért az ebayen, ha valakit érdekel. A szállításról nincs info, így érdeklődtem az eladónál. Szóljatok, ha érdekel titeket és beírom, mit kaptam válaszul.

(#170605) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Üdv!

10 éves Panasonic SA-HE70 5.1-es rádióerősítőmet megrágta a jövő, mert sok-sok év után úgy tűnik, hogy az eddigi DD és DTS streameket felváltották a DD+ sávok az alacsonyabb minőségűre kódolt filmeknél.

Olyan házimozi erősítőt keresek, ami
- tudja a legtöbb formátumot dekódolni
- van benne Bluetooth
- 4k 60 fps-t natívan kezel
- min. 7.1 hangrendszerrel is boldogul
- centert rá tudja keverni a frontokra
- kell optikai bemenet, az sem baj, ha 2 db is van
- HDR10+ ne akassza ki

Ha esetleg tudna két szub kimenetet egymástól függetlenül is megvágni frekire, az maga lenne a csoda.

Wifi, teljesítmény nem érdekes, csatornánként 60W fölött valaki úgy is meghal.
Zenét is szoktam hallgatni sztereóban, a hangfalak is jók, de alapvetően ez sem szempont (aztán.lehet, hogy a Pana elkényeztetett és egy kommersz Yamaha hangjától azonnal a baltához nyúlnék) Király volna, ha a szélessávú surround-okra ki tudná tenni ugyanazt, mint a frontokra (de nem térhangzás-imitálással!)

Marantz NR vagy SR sorozatot nézegettem, de roppant boldog lennék, ha lenne egy titkos tipp, és bőven 100k alatt be tudnék zsákolni egy használt gépet. Alapvetően nem nézek BD forrásról, így a legextrább formátumok támogatása akár el is maradhat, tényleg elég lehet a legalja is, ha szép hangja van és tudja a fentieket.
Előre is köszi a tippeket!

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#170606) Tamoo válasza Dagidög (#170604) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ezt a soundimports hirdeti ott is. Kíváncsi vagyok végül mennyire jön ki ebay-ről.
99,95 a weblapon ... csak EUR... (egyet nem, de kettőt már ingyen szállítanak ki)

(#170607) Dagidög válasza Dagidög (#170604) üzenetére


Dagidög
senior tag

A hirdetés EU-n kívüli vásárlóknak van összerakva, így az ár nettó. Számolni kell ÁFÁ-val + 10 EUR szállítási költséggel, így máris ugyanott vagyunk, mintha a weboldalról rendeljük.

(#170608) ada19 válasza Kapanyél (#170605) üzenetére


ada19
senior tag

A felsorolt igények és a rászánt összeg elég távol állnak egymástól, a használt AVR-eket a 4K HDR támogatás drágítja a listádból. A legolcsóbbak amiket ritkán lehet látni ilyen tudással 120e-150e Ft között vannak.

Denon vonalon pl. AVR-X1200W, AVR-X2200W vagy ettől újabbakat kell keresned.

Forrás: https://denon-uk.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/4723/~/hdr-format-compatibility

[ Szerkesztve ]

Mégsenem

(#170609) bteebi válasza Kapanyél (#170605) üzenetére


bteebi
veterán

Szia!

Szerintem ilyen paraméterekkel rendelkezőt használtan se fogsz 100 ezer körül kapni... A "legalja" - legalábbis Denon vonalon a 7.1-nek az X1600H, de még az is "csak" 7.1, 220 ezerért. A 7.2-esek 250 ezernél kezdődnek.

Sőt, a 4K 60 Hz az még drágább lesz. Elvben az X2600/2700H már tudja, 250+ ezresért. És még talán az is "csak" HDR10-et tud. Olcsóbb más vonalon se lesz. És mivel ezek eléggé újak, ezért működőképeset használtan se fogsz sokkal olcsóbbat találni.

Valami(k)ről le kell mondanod, vagy többet kell költened.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#170610) gab1ka válasza bteebi (#170609) üzenetére


gab1ka
aktív tag

"Elvben"? A 4k60hz már évek óta egy totál alap dolog,nem valami extra.
Egy Denon X1200-1500h minden kritériumnak megfelelne, leszámítva a külön sub kezelést.Most eléggé ritka és a használt piacon is igen vastagon fog a ceruza, de ezek a gépek ~1 éve 60-80 ezrekért keltek el.

(#170611) bteebi válasza gab1ka (#170610) üzenetére


bteebi
veterán

Hirtelen azt hittem, hogy a 4:4:4-hez kell a 2.0a/b (és a HDR-hez amúgy kell is), és pontosan nem tudtam, hogy milyen verziójú HDMI van a belépő szintű(bb) erősítőkön. Az egyik oldalon pl. az X1600H-hoz csak 4K30-at írtak, igazából ez tévesztett meg.

Tegyük hozzá, ezt csak 8 (24) bit mellett bírja 4:4:4-gyel, mert a 10 bithez nincs elég sávszél. Már pedig a HDR meg a wide color gamut az 10 bites, amit csak 4:2:0-val tud a HDMI 2.0.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#170612) Quetz


Quetz
őstag

(#170613) denesdr válasza Quetz (#170612) üzenetére


denesdr
addikt

Na, ez már majdnem eléri egy Denon X8500 szintjét SINAD-ban. :DD

(#170614) Kapanyél válasza bteebi (#170609) üzenetére


Kapanyél
őstag

Köszönöm a választ neked is, [ada19]-nek is és [gab1ka]-nak is!

A 4k120-at olvastam az adatlapokon, amit tudnak az újak, arra biztosan nem lesz szükségem, de a 4k60-at úgy láttam, mind viszi. A Hero9 GoProm olyat fos ki magából, azt azért szeretném TV-n is visszanézegetni.

Jelenleg 4.1 (+1, mert két subom van, de azokat ikerben hajtom) a rendszerem, centert nem fogok használni. A 7.1 egy lehetséges irány, ha az álmennyezetbe teszek még két hangsugárzót, de úgy emlékszem, szinte a legalapabb készülékek adatlapjain is láttam 7.1-et.

A TV-m tudja a HDR10+ -t, ezért gondoltam, hogy esetleg... de akkor ezt a részét elengedem.

A consumer kategóriából van ajánlott márka, típus? Vagy olyan, ami kerülendő? Onkyo, H/K, Yamaha?

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#170615) BBéci válasza Kapanyél (#170614) üzenetére


BBéci
titán

A centersugárzó rendkívül fontos, alapjaiban határozza meg a házimozi élményt. Miért hagyod ki?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#170616) bteebi válasza Quetz (#170612) üzenetére


bteebi
veterán

Not bad. Mondjuk én az árából egy komplett házimozit kihoznék. Projektorral, vászonnal, sőt ülésekkel :DDD. Persze nyilván nem ugyanaz a minőség lenne.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#170617) BBéci válasza bteebi (#170616) üzenetére


BBéci
titán

Messze nem a legdrágább processzor és még legalább ugyanennyiért kellenek mellé végfokok, plusz hangdobozok, kábelek. Simán el lehet költeni 80-100000 dollárt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#170618) bteebi válasza BBéci (#170617) üzenetére


bteebi
veterán

Értem én, de már csak ennek a processzornak az árából is (15000 USD, 4,5 MHUF) elég jó komplett házimozit, pláne csak házimozi audiot lehetne kihozni. Nyilván nem ugyanúgy szólna, mint egy 20-30 milliós, jól megtervezett rendszer, de azért sokan elirigyelnék még innen a fórumról is, beleértve engem is. :)

Persze nyilván vannak olyan emberek is, akik ennyiért 1 méter HDMI kábelt se vennének, mert az még szar minőség.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#170619) BBéci válasza bteebi (#170618) üzenetére


BBéci
titán

Az első két mondattal egyetértek. Bár amikor 4,5-5 milliós sztereó lánc üzemelt nálam, akkor hallgattam igazán sok zenét.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#170620) VoidXs válasza bteebi (#170618) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A Storm több modelljével is dolgoztam, és azt kell mondanom, hogy az egyetlen létező házimozi processzor (az általam ismertek közül), ami megközelíti a PC-t, és ez ebben az iparban hatalmas szó.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#170621) Kapanyél válasza BBéci (#170615) üzenetére


Kapanyél
őstag

Mert nem fér el sehol. :DDD
Az elmúlt 20 évben úgy néztem mindent, hogy a szélessávú frontokból jött a szöveg is. Sosem éreztem azt, hogy nem középről jön az, aminek nem onnan kellene.
Sőt, a subokat is úgy konfigolom, hogy a frontok jeleit adom rájuk, amikre rákeverem az LFE-t is (mint a centert), így folymatosan vannak mélyek, nem csak akkor, amikor méltóztatnak egy-egy robbanást az LFE-re kiküldeni. Plusz zenehallgatáshoz így kell.
Nekem ez a 4.1(+még1 sub) nagyon bevált, tökéletesen hozza a moziélményt.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#170622) python1 válasza Kapanyél (#170621) üzenetére


python1
veterán

Sajnos nem ugyanaz a kettő, mert nem csak az a lényeg, hogy középről jöjjön a dialóg, vagyis nem abban a formában. Próbáltam én is számtalanszor kihagyni a rendszerből, de soha nem azt kaptam amit szerettem volna.
De természetesen ha nincs hely ,akkor kényszerből a két hangsugárzóra próbálja az ember összehozni a dialógot.

(#170623) Dauerstage


Dauerstage
tag

Sziasztok.
Útbaigazítást kérnék házimozi erősítő hibával kapcsolatos topikhoz.
Ha viszont jó helyen járok akkor leírom bánatom.
Került hozzám egy Marantz sr7008 erősítő hogy nézzem meg mi baja lehet(nem értek az erőlködőkhöz, főnökasszonyom-é(lapos/pc a terepem)).
A jelenség:
Filmnézés közben úgy döntött a készülék hogy a front l/r behalkult(sokkal halkabb mint a center).
Az anomália tapasztalható 5.1/7.1/stereo hangzás közben is.
Illetve a kis kijelzője elfelejtett működni, aztán 2hétre visszajött majd megint elfelejtett működni.
Pontosan fogalmam nincs hogy hol kellene rajta a hibát keresnem. A nyáklapokon látható probléma nincs.
Válaszokat előre is köszönöm. :R :R :R :R :R

A privát beszélgetés azért van, hogy bármely fél tudja igazolni az igazát. Ha itt rám írsz, akkor ne kérd hogy email-t küldjek. Ha ez neked nem oké,akkor ne is írj.

(#170624) fecke78


fecke78
senior tag

Sekon szerviz

(#170625) Quetz válasza bteebi (#170616) üzenetére


Quetz
őstag

Nyilván nem az átlagfizetésű magyar a célcsoport, de szerintem jó, ha ilyenekről is olvashat az ember.

(#170626) ctrlaltdel13 válasza VoidXs (#170620) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

És árban hogy viszonyulnak egymáshoz🤔😊

(#170627) Q válasza Quetz (#170625) üzenetére


Q
senior tag

Mindenképpen. Attól, hogy nem tudok/akarok valamit megvenni, még érdekelhet.

(#170628) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Holnap nagy nap lesz, 4520 viszlát és x7200 tárt karokkal üdvözlégy. 2 éve van nálam a 4520, már akkor is x7200-t akartam, de nem volt a használt piacon, ugye a nagyobb vasak fehér hollóba mennek sajna. Ilyet meg kintről nem merek berendelni... Következő upgrade majd 1 éven belül egy elfogadható TV lesz hozzá. Aztán 5.0 hangfal, aztán.... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#170629) lenox válasza Vikthor (#170628) üzenetére


lenox
veterán

Most milyen hangfal van?

(#170630) Vikthor válasza lenox (#170629) üzenetére


Vikthor
nagyúr

polk rtia7, nagy center hozzá és hátul a1-ek... tudom nem nagy szám, meg nem ehhez az AVRhez "való" meg blabla, de rajta vagyok azügyön, hogy majd ugorjak a hangfalakban is. Amúgy mi szinte kizárólag csak mozizunk és nem fumigáljuk. Nagy ugrás volt anno a Tsi500-hoz képest, annyi szent. Majd egyszer talán egy Lsim707 és a hozzá tartozó nagyobb center.... :D

a 4520 még eladó btw...

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#170631) Dorian válasza Vikthor (#170630) üzenetére


Dorian
félisten

Úgy nézem a Denon 4520 jól tartja az árát.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#170632) lenox válasza Vikthor (#170630) üzenetére


lenox
veterán

Hat lehet, hogy a haladoban nem nagy szam, de gondolom jo, ha eloszor nem azt upgradeled. De amugy azert kerdeztem, mert azt irtad, hogy majd tv, aztan 5.0, nem ertettem, hogy akkor most 2.0-n nyomod a 4520-at, ha az 5.0 lesz az upgrade?

(#170633) Vikthor válasza lenox (#170632) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ja nem, úgy értettem, ha hangfalakat fejlesztek akkor egész szettben gondolkodok tehát 5.0 mert .1-et nem fogok fejleszteni, SB4000 elég lesz 15 évig tutira. Szóval most 5.1 van. :) Az RTiA sorozat a Polk középkategóriája, innen nekem már csak márkán belül az LSiM hozna előrelépést. Az, hogy maradok e a Polknál, más kérdés. Majd meglátjuk.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#170634) robi-k válasza Vikthor (#170630) üzenetére


robi-k
őstag

Furcsa, én 5.1-ről inkább visszaléptem sztereóra, bár természetesen megtartottam az 5.1 rendszer kiépítést, de inkább hallgatom sztereó láncban AVR nélkül - a frontokat mind2 esetben sztereó erősítő hajtja.

(#170635) Vikthor válasza robi-k (#170634) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Mi a furcsa?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#170636) spiky03 válasza Vikthor (#170628) üzenetére


spiky03
veterán

Tv? Te is vetítesz nem? Akkor minek hozzá tv? :)
Én pl ha megdöglik a Pana akkor utána vmi alap LCD/LEDet veszek csak. Asszonynak jó lesz az is a híradóra meg a gyerekeknek a mesére. :D
Filmet/sorozatot úgyis projektoron nézünk.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#170637) Vikthor válasza spiky03 (#170636) üzenetére


Vikthor
nagyúr

TV-t veszek majd az UHD lemezek miatt. Projektor marad a minőségi 2D és 3D-re. Azért a 100" az 100" a sztyuvin... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#170638) python1 válasza robi-k (#170634) üzenetére


python1
veterán

De az mire jó, zenén kívül, hogy mozira nem, abban 100%-ban biztos vagyok?. Ok, hogy szól jobbról meg balról, de az pont kevés mozira, ráadásul dialógnál zavaró, mert alig hallani, akciónál meg nagyon hangos, 3D-s térről már nem is beszélve, ami a lényege lenne.
Még a minőséget sem lehet felhozni ebben az esetben.

(#170639) -KP- válasza python1 (#170638) üzenetére


-KP-
addikt

Mi az hogy dialógnál zavaró, mert alig hallani? Az ilyen kijelentések :O Ez így nagyon nem igaz.

(#170640) python1 válasza -KP- (#170639) üzenetére


python1
veterán

Ne ülj már háttal a lovon kérlek. ;]
Ne kelljen már elmegyarázni haladóban, hogy mi a dialóg, és mire való a centersugárzó, pont arra mint a szub, és pontosan úgy értettem ahogyan írtam.
De tőlem vissza butídhatod a mozidat 2.0-ra ha szereted úgy nézni a filmeket.

(#170641) Dorian válasza python1 (#170638) üzenetére


Dorian
félisten

Nem ittál te tùl sokat, v tùl keveset?
Nálad a sztereò csak jobbròl meg balròl szòl ès nincs szìnpadkèp (mèlysèggel együtt)?
Ès mièrt lenne alig hallgatò a dialòg?
Költözès után moziztam 2.1-ben több hònapig, nem èreztem amiket ìrtal.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#170642) ada19 válasza python1 (#170640) üzenetére


ada19
senior tag

Csak hogy felugorjak a vonatra én is, de a center és a dialóg elég messze vannak egymástól, pár filmnél szinte minden a centerből jön. Érdemes megnézni pl. John Wicket center nélkül (ez nem AVR-en vagy lejátszóban kikapcsolt centert jelent, mert akkor azt rákeveri a többire!) - számomra megdöbbentő volt.

Mégsenem

(#170643) fecke78


fecke78
senior tag

Trigger-t az milyen kábellel kötöm össze ? 3,5 jack , vagy mondták az egyszerü rca-t is ?

(#170644) python1 válasza Dorian (#170641) üzenetére


python1
veterán

Most készülök lefosnia bokám a cemterem hangjától, azt jöttök nekem ilyen szöveggel. :DDD
Nekem a center, egy sarkalatos pontja a mozinak.Ma kerül elé a vászon, és kalibrálom újra. :))

[ Szerkesztve ]

(#170645) -KP- válasza python1 (#170640) üzenetére


-KP-
addikt

Szerintem meg néha gondolkodj, mielőtt billentyűt ragadsz. :((( Gyere el és megmutatom a két Logan hogy szól sztereóban. Aztán beszélgessünk arról, hallható-e a dialógus, vagy sem. De ugyanez igaz volt a korábbi Goldenear hangfalaimra, vagy akár a Proac klónjaimra. Bármilyen hangfalra, aminek egy kicsit értelmes térleképzése van, lesz phantom center. Pont olyan hangosan ahogyan lennie kell. Más kérdés, hogy a phantom center, csak középen lesz jó, aki jobbra, vagy balra ül tőled, annak szétesik többnyire. De egy személynek pont jó.

[ Szerkesztve ]

(#170646) python1 válasza -KP- (#170645) üzenetére


python1
veterán

Ok, mankó mozinak elmegy, de naa...
Majd elugrok valamikor, azt csekkolom a rendszered, de nem a sztereó miatt. :)
Tegnap éppen mikor a crossoverezést készítettem a centernek, kb 180cm en horizontálisan egyenletesen sugározta le a hallgatói teret. Szóval tökéletes lett, ennek örülök! :))
A 2.1-es mozis ........ meg nem érdekelnek, hogy finom legyek, és ne sértsek meg senkit. ;]

[ Szerkesztve ]

(#170647) Dorian válasza -KP- (#170645) üzenetére


Dorian
félisten

Na igen, azèrt bebszna, ha mondjuk sztereò zenehallgatáskor az ènekes nem ùgy hallatszana, h előttem ènekel...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#170648) python1 válasza Dorian (#170647) üzenetére


python1
veterán

Ne keverd a szezont, senki nem beszélt zenehallgatásról, itt csak moziról beszéltünk.
Szépen néznénk ki, mozi fórumon arról vitatkozni, hogy sztereó milyen teret tud már csinálni.

(#170649) Dorian válasza python1 (#170648) üzenetére


Dorian
félisten

Nem keverem, normális minősègű kèszülèkekkel ès akusztikával semmi különbsèg ilyen szempontbòl.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#170650) python1 válasza Dorian (#170649) üzenetére


python1
veterán

Na, akkor fussunk neki mégegyszer, hogy tisztázzuk, mert látogatják olyanok is ezt a fórumot, akik használnak centert. Eddig. ;] A vásznat kellene szerelnem, de ez annyira érdekes kezd lenni. :D
Azt akarjátok bemagyarázni, hogy egyenértékű 2db hangsugárzó elöl mozira, pontosan azt nyújtja mint az LCR? :F

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.