Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#171651) -KP- válasza Dudee (#171650) üzenetére


-KP-
addikt

Mennyi helyed van a vászon alatt? Az se mindegy.

(#171652) lenox válasza Dudee (#171650) üzenetére


lenox
veterán

A pb-1000 az SVS-en belul is kilog, ha jol tudom egyedul az 10 inches. A tobbi (sb-1000, sb-1000 pro, pb 1000 pro, meg a 2000-esek) mind 12 ichesek. En ezert azt kihagynam. Egy honapja volt pb-2000 230k-ert. Szoval ha SVS, akkor biztos, hogy legalabb a pb-1000 pro-t vennem, meg ha igy is kell hozza minidsp, akkor is.

(#171653) python1


python1
veterán

Jelenlegi front L cavern room curve kanapéról mérve, eléggé tetszetős így elsőre hangra is.

[ Szerkesztve ]

(#171654) Dudee válasza -KP- (#171651) üzenetére


Dudee
senior tag

48 cm

(#171655) Dudee


Dudee
senior tag

na most rámértem a mostani pici subomra a szoba 4 sarkában elhelyezve. A legnormálisabb képet a bal első sarokban mutatta, de ez is katasztrofális. Főleg, hogy nem 5dB skálázású a skála, hanem 10 :) A jobb első sarokban egy hatalmas nulla volt 68Hz környékén. A jobb hátsóban meg 38 Hz-nél. Nem négyzet, vagy téglalap alakú a szobám, hanem inkább L betű.

Ez minden nélkül van, EQm nincs, audysses kikapcs.

Ez azért jó, mert innen van hova fejlődni :) És úgyis csak 1 helyre fogok lőni.

[ Szerkesztve ]

(#171656) VoidXs válasza Dudee (#171655) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nekem ez egy manuálisan hozzáadott filternek tűnik, de bármi is okozza (pl. durva hangolás), a legbénább EQ is egyetlen szűrőből helyre tudja tenni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#171657) Tamoo válasza Dudee (#171655) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ezt könnyű kisimítani, ilyen szempontból szerencsés a helyzet.

(#171658) I'am Dony válasza Dudee (#171655) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ezzel nem lesz nehéz dolgod a szoba alapján. Szerencsés vagy ebből a szempontból.
A subválasztásra visszatérve. A kis PB csak 10-es driverrel van és így 200. Ha BK-t nézem, akkor a [link] [link] is sokkal jobb választás a 12-es driverrel hasonló áron, mind zenére mind mozira is. Nincsenek gyárilag szénné EQ-zva, hanem pusztán jól megépített dobozok, nagyon jó átvitellel. A REL-ről nyilván hallottál, a szubjaikat is ez a cég gyártotta...
Ha pedig egy picit tudsz tovább nyújtózni árban akkor a [link] : Distortion: 5% 102dB @ 20Hz Frequency Response at -3dB: 20Hz / In Room at 15Hz tól jobb nem igen kell szerintem, bár ez rohadt nagy. Ha hasonló kellene csak szebben :D akkor: [link] Az utóbbi kettő a nagyobb PB helyett is sokkal jobb válaztás.

[ Szerkesztve ]

(#171659) Dudee válasza Dudee (#171655) üzenetére


Dudee
senior tag

Itt pedig a maradék három sarok. Ezek láthatóan rosszabbak.
A jobb elsőn és hátsón (zöld, piros) elég masszívak azok a beesések.
Marad a bal első pozi szerintem. Csak be kell férjen a vászon alá :)

[ Szerkesztve ]

(#171660) Dudee válasza I'am Dony (#171658) üzenetére


Dudee
senior tag

köszönöm szépen, megnézem őket!

(#171661) -KP- válasza I'am Dony (#171658) üzenetére


-KP-
addikt

Dehogynincsenek eqzva :) Mivel nincs bennük DSP ezért egy ún. aktív Linkwitz transformer áramkör van beépítve. Ettől szól az XXLS400 úgy, ahogy. Különben már jóval hamarabb esne az átvitele.

Amúgy tudtommal sajna Brexit óta vám és áfa köteles ami a UK-ból érkezik, szóval így sajna a BK szubok már nem azok az ár/érték bajnokok, mint voltak.

(#171662) I'am Dony válasza -KP- (#171661) üzenetére


I'am Dony
őstag

Hát ezt most hallom először bevallom. Meg is néztem mi ez pontosan és köszi az infót!

(#171663) mettek válasza Tamoo (#171657) üzenetére


mettek
addikt

Fapaci bemérte a szobát. Nem kellett további akusztikai kezelésre javaslatot tegyen, azt mondta eléggé eltaláltam a kialakítást. Lecsengés 3 tized mp körüli szinte a teljes frekvencián. 300-500 hz körül kicsit alatta is van. Egyedül a 30hz problémás, ott van némi utózengés és kiemelés de ez kezelhető eq-val. Na meg van egy 70-80hz-es beszakadás amit a szub feont oldali elmozdításával lehet megoldani. (Elvileg a tv körül maradt csupasz falfelület hozza létre.) És ennyi.

Se elnyelő se diffúzor nem kell.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#171664) Tamoo válasza mettek (#171663) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Így belegondolva, ezt megmérhetted volna magadnak is és csak akkor hívod ki ha problémásnak látod.
De a lényeg, hogy jó lett.

(#171665) I'am Dony válasza mettek (#171663) üzenetére


I'am Dony
őstag

Gratula! :C :C :C
Örülök, hogy jól sikerült amit kigondoltál.

(#171666) mettek válasza I'am Dony (#171665) üzenetére


mettek
addikt

Köszönöm.
Így legalább valaki elmagyarázta melyik grafikonon mit látok és miért látom. Sztem ez a jobbik eset. Legalább további panelek nem kellenek. Tök csupasz a jobb fal és még a függöny sincs fent bal oldalt de már igy is jó az egész.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#171667) Dudee


Dudee
senior tag

Szóval linkelitek ezeket a svéd és angol subokat, ami tök jó. Na de honnan kéne ezeket beszerezni? Árulja ezeket valaki itthon? Meg lehet hallgatni valahol?
Brexit óta azért bonyibb a helyzet.
svs-nél ez legalább egyszerű, és jó a policyjük is.
de nagyon megnézném a fent linkelteket is..

(#171668) Quetz válasza Dudee (#171667) üzenetére


Quetz
őstag

XTZ, Arendal egyenesen a gyártótól rendelhetők. Meghallgatni otthon tudod őket, ami jobb is mintha egy eladónál tennéd. Ha nem tetszik akkor eladod vagy visszaküldöd.

(#171669) I'am Dony válasza Dudee (#171667) üzenetére


I'am Dony
őstag

Nálam a linkelt XTZ 12.17 Edge muzsikál pár hónapja. Közvetlenül a honlapjukról rendeltem meg és 4 (!) nap alatt kaptam kézhez. A vásárlás előtt írtam az angoloknak is, mert az lett volna az igazi nekem, ők másnap válaszoltak is. A lényeg, hogy dobozuk volt készen, de hsz nem volt raktáron, ezért kb. egy hónapot kellett volna várnom a Monolith plusra. Szóval így lett XTZ. Én nagyon régen semmi műszaki cikket, sokszor ruházatot sem vásárolok itthon. Egyszerűen nem éri meg. A kinti posta gyors, olcsó és a garanciát is úgy kezelik, amire az való. Így én biztatlak a kinti vásárlásra, mert 0 a rizikó ez esetben. Az XTZ-nél, ha esetleg nem tetszene, írsz nekik egy emailt és küldik a futárt, ami visszaviszi hozzájuk és visszakapod a vételárat 30 napon belül. (a vissza posta a tiéd). Ha garis gond van, ők állnak mindent. Sehol nem tudsz vásárolni ilyet csak náluk, mert ez az üzletpolitikájuk. Nem költenek feleslegesen disztribútorokra és más hasznára. De az angolok is rugalmassabbak mint itthon bárki. Ha vmi elcsesződne, leírod nekik és küldesz mellé képet ha kérik, majd pár nap alatt küldik a csere alkatrészt, ha vállalod a beépítését. Ha nem kiküldöd és csinálják ők.

[ Szerkesztve ]

(#171670) -KP- válasza I'am Dony (#171669) üzenetére


-KP-
addikt

Azért vannak normális helyek itthon is.

(#171671) Dudee válasza I'am Dony (#171669) üzenetére


Dudee
senior tag

Ez jol hangzik, koszi az infokat.
mar csak azt kell megnezzem mi fer be 48cm ala :)

(#171672) Dudee válasza -KP- (#171670) üzenetére


Dudee
senior tag

Sztem az svs-tol is korrekt, hogy 45 napig ki lehet próbálni és komment nélkül visszaküldeni.
illetve 1 évig vissza lehet vinni a cuccot, ha nagyobbra akarod cserélni, és akkor is teljes áron beszámítják a motyót.
szóval sztem ez is rendben van, igaz ez worldwide policy.

(#171673) Dudee válasza I'am Dony (#171669) üzenetére


Dudee
senior tag

ahogy nézem a méreteket, elég szűk a mozgásterem.
Arendal:
egyedül a 1961 1S jöhet szóba, ez 280 ezer.
az 1V már nagyon nagy, és drága is.

XTZ:
hiába néz ki nagyon jól a 12.17 edge, ez is túl magas. igaz csak 3 centivel belelógna már a vászon keretébe.
ez 270 ezer, de csak 2 hónap múlva lesz készleten
A 10.17 méretre jó, 220 ezer, de a 10 colra fent azt írtátok, hogy azt inkább ne.

ha csak az adatlapot nézem, továbbra is azt látom, hogy a pb1000 pro mélyebbre megy valamivel, mint a fentiek (tudom, hogy ez nagyon nem minden :) ), méretre pont jó. Teljesítményre elmarad, de 10m2-re mit akarok 800W-ot? :)

szóval még gondolkodós

(#171674) BIGi75


BIGi75
senior tag

Srácok, látom ti otthon vagytok hangtechnikában.
Vennék egy mélyládát Triangle 902 szériás 5.0 ( celius, sextan, comet) szettemhez. Márkán belül maradnék, van a Tales vagy a Thetis, előbbi nagyobb mind méretben, mind frekvenciaátvitelben és teljesítményben is, de olcsóbb. Vajon miért? Melyik illik jobban a fenti szetthez?

(#171675) -KP- válasza Dudee (#171672) üzenetére


-KP-
addikt

Csodálkoznék, ha ez itthon is így lenne.

(#171676) -KP- válasza BIGi75 (#171674) üzenetére


-KP-
addikt

Miért maradnál márkán belül?

(#171677) Tamoo válasza Dudee (#171673) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

PB1000-re szerintem itt senki nem fog megerősítést adni.

[link] ez az Elac is jól le van akciózva. De nem tudom mit tud, így ne ajánlásnak vedd.

[ Szerkesztve ]

(#171678) gab1ka válasza Dudee (#171673) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Az AVX-re tegnap került fel egy Klipsch SPL120 bontatlanként 159-ért.Sokan említették hogy az már egy jónak számító láda.(R112 utódja)

(#171679) Dudee válasza Tamoo (#171677) üzenetére


Dudee
senior tag

"PB1000-re szerintem itt senki nem fog megerősítést adni."

Ez oké, csak azt szeretném megérteni, hogy miért? Nem jó, kipróbálták itt többen, és inkább eladták? tehát megvan a saját negatív tapasztalat, vagy valamiért szimplán rossz errefele a hírneve?
Értem én, hogy vannak bizonyítottan jók, mert használjátok és bevált. De a PB1000PRO bizonyítottan nem elég jó?

(#171680) mettek válasza Dudee (#171679) üzenetére


mettek
addikt

Sztem itt senkinek nem volt pb1000ese. Nekem pb2000 volt 2szer is.
19négyzetméteren akkor még kezeletlen szobában nem volt jó. Nem tudtam optimalisan belőni, bontotta a nappalit akkorát szólt ezért zárt ladák felé mozdultam amik jobban teljesítettek de a legjobb egy elac 2070 volt, és kb ezzel egy szinten 2db svs sb2000 pro de ezeket már mikrofonnal bemértem, megkerestem a jó helyet számukra.

Szóval a pb szubot meg ugy általábosságban reflex szubot nem vennék kezeletlen szobába.

Én most 3 bála 90kg-os kőzetgyapotot építettem be a nappaliba és még így is maradt egy 30hz-es kiemelés a frekiben.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#171681) Dudee válasza mettek (#171680) üzenetére


Dudee
senior tag

"Szóval a pb szubot nem vennék kezeletlen szobába."

Azért ezt nem teljesen értem. Milyen kezelésre gondolsz, sarkokba helyezett basszuscsapdákra?
És milyen paraméterében lehet úgy különböző az egyik sub a másiktól, hogy az egyiknek jobban kell az akusztikai kezelés, feltéve hogy mindkét subot a lehetőségekhez képest kalibrálod, elhelyezed és ugyanolyan hangnyomáson hallgatod?

(#171682) Tamoo válasza Dudee (#171679) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Túlárazott belépőkategória. Legalábbis a PB1000. Pro-t még nem hallottam.

Az akusztika nem tudja, hogy reflex vagy zárt szubod van, úgyhogy az előző ne tévesszen meg...

[ Szerkesztve ]

(#171683) Dudee válasza Tamoo (#171682) üzenetére


Dudee
senior tag

A sima 1000-en már túlléptem. (mondjuk a fent említett klipsch spl120-hoz képest többen első kézből a sima pb1000est hozták ki egyértelműen jobban)
még ez a korábban ajánlott xtz 12.17 edge fogott meg, csak picit nagy.

Megnézem még ezt az elac-ot is, de ez meg 25Hz-nél elfogy, és ettől a mondattól meg a hideg ráz ki: "A SubEQ alkalmazással a telefon mikrofonját használva a rendszer átviteli karakterisztikáját egy 12-sávos equalizer optimalizálja." :)

(#171684) mettek válasza Tamoo (#171682) üzenetére


mettek
addikt

Véleményem szerint sokat számít hogy reflex vagy zárt. A zárt jóval kisebb anomáliákat okoz, könnyebben belesimul a hangképbe. Míg egy reflex ráül a hangra és jelentősen elnyom más frekvenciákat ha kezeletlen a szoba. Én ezt tapasztaltam annó.

Dudee: igen arra gondoltam, első sorban basszuscsapdákra a sarkokban. Hozzáteszem hogy amikor 2db svs sb2000 prom volt, azokat elég jól kisimítva, összehangolva sikerült belőni még kezeletlen szobában is.

Pedig az elac bemérő rendszere igenis jól működik. Most is elac-om van és beméréskor az aplikáció ugyanazt mutatta mint tegnap a rew mérés.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#171685) Tamoo válasza Dudee (#171683) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ki hozta ki a PB1000-t jobbnak?

A 25Hz ne zavarjon.
Először én is lefikáztam ezt a telefonos témát, de lehet nem hülyeség alap szinten (ha valahogy így működik [link] )
De ha manuálisan is tudod állítani a paramétereket (UMIK1-es mérés után) az is tök jó. Akkor nem kell hozzá miniDSP. Nem néztem utána.

#171684 mettek: Viszont akkor még gondolom nem mértél, EQ-ztál amikor reflexed volt.
Mivel magyarázod, hogy "a reflex jobban ráül a hangképre" mint a zárt?

[ Szerkesztve ]

(#171686) Dudee válasza Tamoo (#171685) üzenetére


Dudee
senior tag

Igazából tényleg mindegy, azért vettem meg az umikot, hogy rendesen lehessen méregetni/állítgatni.

de egész meglepő pl egy iphone mikrofonja :)

[ Szerkesztve ]

(#171687) mettek válasza Tamoo (#171685) üzenetére


mettek
addikt

Ezt Void-tól kellene megkérdezni. Nem vagyok hangmérnök. Én arra tippelek hogy a reflex nagyobb hanghullámokat hoz létre és ezzel együtt több levegőt mozgat meg. De ebben laikus vagyok.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#171688) python1 válasza mettek (#171687) üzenetére


python1
veterán

A reflex rendszerű hangsugárzó (szub) csak akkor rossz, ha nem megfelelő a doboz méretezése, reflex port helytelen kialakítása, rossz hangszóró, gyenge végfok. Dióhélyben ennyi. Nálam az összes hangsugárzó reflexes kivitelű, 12"-os hangszórókkal szerelve, a doboz agyon van merevítve, méretezett reflexcső, megfelelő hangszóró, és minden irányban tökéletesnek mondható, mérve de hallgatva sincs szuszogás, dobozhang, portzaj stb.

[ Szerkesztve ]

(#171689) Saughassy válasza alphamooncam (#171580) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Akkor ugye te LP-t is riaa korrekció nélkül hallgatsz? Vagy dolbys felvételt Dolby nélkül.

(#171690) -KP- válasza mettek (#171684) üzenetére


-KP-
addikt

Persze hogy kisebb anomáliákat okoz. Nézd meg az SB2000 meg a PB2000 méréseit. 20-40hz között 8-10dB a PB javára. Kb. 3 darab SB kellene, hogy utolérd a PB-t. Nagyjából 40hz-től kezdi utolérni hangnyomásban a zárt. Mivel a PB erősebb, ezért nyilván a szoba módusait is jobban gerjeszti. Pont ezért kell normálisan bekalibrálni.

(#171691) Quetz válasza -KP- (#171675) üzenetére


Quetz
őstag

Ez kivételesen itthon is így működik.

(#171692) alphamooncam válasza Saughassy (#171689) üzenetére


alphamooncam
őstag

"Akkor ugye te LP-t is riaa korrekció nélkül hallgatsz? Vagy dolbys felvételt Dolby nélkül."

Mire célozgatsz?

Mire akarsz kilyukadni, és miért nem arra kérdezel rá egyenesen? :U

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#171694) BIGi75 válasza -KP- (#171676) üzenetére


BIGi75
senior tag

Szeretném összerakni az 5.1 szettet márkán belül.
Kissé stikkes vagyok, a stella is stellás porhárból esik a legjobban :D , egy rendszeren belül nem szertném keverni a márkákat, inkább kötök kompromisszumot paraméterekben, árban. A frontok, center nagyon bejött, így ehez keresem a mélyet..
Csak azt nem értem miért olcsóbb, ami papíron jobb a 2ből. Tales 340 vs Thetis 280. Ezért dobtam fel a témát, hátha valaki tudja a választ, vagy látja a paraméterekből azt amit egy "laikus", mint én, nem.

(#171695) Quetz válasza BIGi75 (#171694) üzenetére


Quetz
őstag

Egyik szarabb mint a másik de legalább jó drágák. 8kg az nem mélysugárzó De ezt kapod, ha márkahű vagy, ahelyett, hogy a minőséget keresnéd.

(#171696) BIGi75 válasza Quetz (#171695) üzenetére


BIGi75
senior tag

Jaáj, ez nem hangzik jól!
Hát hány kg-nál kezdődik a mélyláda?
Valaki leírná nekem, milyen paramétereket kell figyelni egy subnál, ha Dreher-es pohárból akarok inni Stellát?

(#171697) Quetz válasza BIGi75 (#171696) üzenetére


Quetz
őstag

Egy normálisan megépített mélynyomó 18mm-es MDF-ből készül, dupla előlappal és belső merevítéssel. Az említett ládák méretében ez 6-8kg. Ehhez adódik a hangszóró és a végfok súlya. Egy minőségi, de nem neodímium mágnessel készült 12"-os hangszóró súlya kb 10kg. Szóval úgy 20kg-tól mondhatod azt, hogy nem spórolták ki az anyagot belőle.

(#171698) Zigi válasza Quetz (#171697) üzenetére


Zigi
senior tag

Ezt is megértük, kilóra vesszük a mélyládát ! 20 kiló svs-t szeretnék, most csak B&W van, de az 25 maradhat? ;]

BIGI75
Pont azt szeretnénk elkerülni, hogy Dréheres pohárból igyál ;) Éppen a kézműves csapolt felé próbálnak terelgetni, miközben ragaszkodsz az üveges Stellahoz ;)

[ Szerkesztve ]

(#171699) lenox válasza Dudee (#171679) üzenetére


lenox
veterán

Irtam fent, hogy miert, az az egyetlen 10-es sub, a tobbi legalabb 12-es, ha valamit, azt kerulnem. De amugy ha 45 napig ki lehet probalni, akkor probald ki a pb 1000 prot. Ha neked jo, akkor jo.

(#171700) BIGi75 válasza Quetz (#171697) üzenetére


BIGi75
senior tag

Értem.
Hát, van ilyen Triangle-ben is, 400k. Ez már nem fér bele nekem, meg úgy látom nincs is ár érték arányban pl. a fentebb belinkel ELAC-al (#171677Tamoo).

Szóval kell a "test" a testes hanghoz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.