Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137051) Lacielvtárs válasza Tuco78 (#137050) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

A bemeres korrigalja a szoba sajátosságot, az akusztika gyengeségeit, stb...
Es a használati utasitasban nincs benne a kondi kiforrasztas, ellenben a bemeres benne van ;]

Bocsi, nem akarok sértegetni, nem bírtam megállni, ahogy olvaslak, mintha magam 'látnám' két-három évvel ezelőtt :B :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#137052) Tuco78 válasza Lacielvtárs (#137051) üzenetére


Tuco78
tag

Ok. Igazad van! Meggyőztél! Holnap ezzel a beméréssel kezdem!
Látod értek én a szóból még ha kezdő is vagyok ha logikusan elmagyarázzák!
Tonikára is hallgatnék ha nem azt mondta volna,hogy csak az a jó ami 160ezer hanem ezt megtámogatta volna érvekkel is és,hogy konkrétan mit keressek és miért.

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#137053) Tonyka 2 válasza Tuco78 (#137049) üzenetére


Tonyka 2
tag

Ha nem látsz ajánlatot, akkor nem olvasod végig amit írtam. Mordaunt Short Aviano 7 pl. De hiába írom az lesz a reakciód, h drága.

(#137054) hétalvó válasza Tonyka 2 (#137053) üzenetére


hétalvó
addikt

sztem meg hagyja es adja el a sony-t, ha szet kene nyirni a hangvaltojat hozza.

legalabb megtanulta mire gondolunk mikor bogreszettekrol beszelunk :)

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#137055) Nemir Ombe válasza hétalvó (#137054) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ebben a "sztoriban" nem az volt eredetileg a "kihívás", hogy sokkal drágábban legyen jó a hang, hanem úgy indult, hogy mit lehetne csinálni, hogy jobb legyen a hang a meglévővel .... namost: mindenki jött a 100-200-sokszáz ezres ajánlatokkal (ez érthető a "haladó topikban :) ) ami persze egyszerű, mert minél drágább, annál jobban fog szólni (elviekben) .... de ugye egy 1-200€-ért vásárolt "AVR + börgeszett" soha nem fog úgy szólni(!?) mint akár egy 100e alatti "nagyésfadobozos" szett (ha jól emlékszem még belépő Taga 5.0 is került az ajánlások közé, mert az meg elfér a "haladó topikban" :) ).... de ugye ezt ahogy látom soha nem fogjuk megtudni, mivel a Pascal tulajdonosa 2 (vagy talán 3) napja nem hajlandó elindítani egy bemérést, ami talán 10-15 percet venne el a saját életéből és végre kiderülne, hogy valóban kellene e egy "belépőésfadobozos" szett, (mert az nagy és ránézésre is jól szól :) ) .... ehelyett már, kb. huszadszor olvasni, hogy "add el és vegyél mást" .... naszóval; én azt hiszem, hogy nem is rabolnám tovább a saját időmet ezzel és megyek BK-öt nézni, mert lassan abból is kevesebb az ismétlés, mint az "idézett szövegből" .... ;] :D

Hmm ....

(#137056) hétalvó válasza Nemir Ombe (#137055) üzenetére


hétalvó
addikt

hdmi kabel, utp kabel, optikai kabel, fali aljzat, madvr teszt pipa :)

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#137057) rottenbull válasza Nemir Ombe (#137055) üzenetére


rottenbull
senior tag

Eleg jol birtad.

(#137058) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#137055) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

BK, mint Barátok közt? Az még mindig megy? ;]

Tuco78: no kérem, errol van szó :K
A logout.hu oldalamon írtam is az egyik cikkemben, hogy a bemeres nálam milyen előnyt hozott, az onkyo 508as vasamnal.
Es hidd el, akkor olyan kezdő voltam, hogy a kicsi szubom a szekrényben volt egy polcon, es azt mondtam hogy jó a hangja :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#137059) nadtom válasza mandju (#137027) üzenetére


nadtom
tag

Nekem is Elac hsz-im vannak (249.3-as széria) és egy Jamo IC408 LCR plafon hsz-t használok Atmos-nak. Nálam 2db van felrakva (szoba méret 4,2x5,2m) szerintem bőven elég. Azért is tetszett ez a hsz, mert a magas és közép csipogókat tudod állítani.
Ha most venném az Atmos-t akkor abból is csak Elac-ot vennék, a szériá ak megfelelő falba építhető verziót (hogy a hsz azonosak legyenek a többivel).

(#137060) Tonyka 2 válasza Nemir Ombe (#137055) üzenetére


Tonyka 2
tag

Taga belépőről szó sem volt, használtra gondoltam, és nem belépőre. De mind1 is sztem.

(#137061) hétalvó válasza nadtom (#137059) üzenetére


hétalvó
addikt

elac-okat mivel tudod kordaban tartani?

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#137062) Tuco78


Tuco78
tag

Mivel annyira mondtátok megcsináltam a bemérést.
Ami változott: jobb lett a térhangzás viszont a dinamika és a hangzás érzésem szerint nem javult.

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#137063) Lacielvtárs válasza Tuco78 (#137062) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

No akkor jó uton haladsz, mekkora értéken vagja most a hangsugarzokat?
Szubot, milyen értékre allitotta?
Ezek után meg korrigálható hogy a füledhez allitsd a megfelelő hangzás eléréséhez.

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#137064) Tuco78 válasza Lacielvtárs (#137063) üzenetére


Tuco78
tag

A gond ott van és ezt már leírtam egy korábbi hozzászólásomban,hogy Papatyi Tibor kollégától azt az infót kaptam,hogy tök mindegy mire van állitva az erősitő a hangfalak mindenképpen 250hz-en vágnak mert ilyen elektronika van beépitve a sub meg movie módban 50hz-en music módban 80hz-en vág. Amig ez ki nincs iktatva addig nem lesz jó a hangzása. Utána majd meglátjuk milyen lesz. Hétfőn elvileg lesz időm szétszedni őket és kiforrasztani a kondikat. Utána csinálok egy új bemérést is és akkor kiderül javult-e a hangzás.
Ezért nem is akartam annyira addig vacakolni a beméréssel de hát annyira erőltettétek a dolgot és mint kiderült egyáltalán nem is olyan bonyolúlt dolog ez.

[ Szerkesztve ]

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#137065) nadtom válasza hétalvó (#137061) üzenetére


nadtom
tag

Nem értem pontosan mi a kérdés? :N

(#137066) Tonyka 2 válasza Tuco78 (#137064) üzenetére


Tonyka 2
tag

Tessék ez hosszabb árban, mint amit mondtál, de ajánlom figyelmedbe, eléggé eltalált cucc.

[link]

(#137067) hétalvó válasza nadtom (#137065) üzenetére


hétalvó
addikt

forrás,erősítés,kábel

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#137068) nadtom válasza hétalvó (#137067) üzenetére


nadtom
tag

Panasonic PT AT 6000E projekor - SreenLine Amleto 113" 1.4 vászon - Yamaha CX-A5100 proci + NAD M25 végfok - Elac 249.3 front - Elac 241.3 center - Elac 2070 szub - Elac 244.3 surround - JAMO IC 408 LCR Atmos - HiDiamond D7 hangszóró kábel, D5, D4, D3 IC kábel - Bodor Audio HTPC & Himedia Q10pro médialejátszó - Fapaci tápkábelek - KR-Akusztik panelek

(#137069) hétalvó válasza nadtom (#137068) üzenetére


hétalvó
addikt

nad,yami,hidiamond, lineár htpc. értem
hidiamond a titok asszem. kösz

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#137070) dunkel válasza hétalvó (#137056) üzenetére


dunkel
őstag

Ezt nem lehet érteni. Vagy írd le léci vagy beszéljétek meg privátban a privát ügyet, nem üzenőfal.

(#137071) hétalvó válasza dunkel (#137070) üzenetére


hétalvó
addikt

ma ezeket teszteltuk le nalam. sikerrel.

de a hdmi kep eredmenye lesujtja, majd ezt a plenumot :D

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#137072) Tuco78 válasza Tonyka 2 (#137066) üzenetére


Tuco78
tag

Köszönöm!!! :R

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#137073) Norberto666


Norberto666
tag

Udv Mindenkinek!

Adott egy 7.1 yamaha erö és két yamaha sw315 mély.
Hogyan kellene rákötni a két mélyet azt szeretném kérdezni?

(#137074) hétalvó válasza hétalvó (#137071) üzenetére


hétalvó
addikt

tömören annyi, ha jó képet akar valaki költsön hdmi kábelekre. nálam látszik különbség nem kicsit.
a madvr pedig inkább rontott a képen, de át lehet jönni állítgatni hátha (nnedi3 128/lancos/lancos volt beállítva) a kábel többet ér. azon már nem kell mit javítgatni, teljesen jó a kodi.
utp, ha nem is hatalmasat, de számít, utána nem kell az olcsó madzag.
csak optikai hálózati kábel tisztán nem az igazi. hasonlóan az optikai spdifhez.
egy fali aljzat cserével is lehet simán finomítani a hangon (innentől csatlakozó minden számít és mindegyik)
magyar szinkron is élvezhető egy jó rendszeren persze a hd jobb.

természetesen tegyük hozzá ezt mind nálam a rendszeremben.

és nagyon nem szeretnék ezeken vitatkozni. így van és kész.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#137075) Lacielvtárs válasza Tuco78 (#137064) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

okés, tégy a tanácsok alapján :)
és a bemérés tényleg nem sok feladat, mikrofon bedug, majd ok gomb, és csendben kell maradni :D
majd írd meg kérlek a végeredményt, érdekel mire jut azzal a szettel :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#137076) MasterMark válasza hétalvó (#137074) üzenetére


MasterMark
titán

Ennek így mi értelme beírni? :U

Switch Tax

(#137077) dunkel válasza hétalvó (#137074) üzenetére


dunkel
őstag

Kik voltak ott akik ezzel szintén egyetértenek?

A madvr-t majd beállítjuk.

(#137078) hétalvó válasza dunkel (#137077) üzenetére


hétalvó
addikt

muzsikpeti,patice :R

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#137079) claire78 válasza hétalvó (#137074) üzenetére


claire78
senior tag

Szerinted van így! és kész! :D ;]

[ Szerkesztve ]

(#137080) lemmy9 válasza hétalvó (#137078) üzenetére


lemmy9
őstag

Lassan egy kisebb hitgyüli ;] :DDD

Szerintem!

(#137081) Tuco78


Tuco78
tag

Még annyi kérdésem lenne,hogy ez a Dali concept rendszer mennyivel jobb mint az eredetileg ajánlott Wharfedale diamond?
Na meg találtam hozzá egy Dali swa-12 subot 85ezerért.
Ez már jó lenne hozzá vagy ez is az a kategória amit még nem érdemes megvenni?

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#137082) Tuco78 válasza Lacielvtárs (#137075) üzenetére


Tuco78
tag

Persze. Mindenképpen megírom majd!
Én is kiváncsi vagyok rá egyébként mennyit fog javulni.így a pascal.

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#137083) alphamooncam válasza Tuco78 (#137081) üzenetére


alphamooncam
őstag

Bocs hogy belevau.

Vezető forgalmazó cégnél 1-1,5 éve hallgatóztam Wharfedale állványos ügyben. Nálam nem ütötte meg a mércét, mondom ezt úgy hogy tulajdonosa vagyok egy kb.10 éves Wharfedale Powercube10-snek. Mondjuk száműztem a hálóba az ágy alá. Kb. oda való.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#137084) Quetz válasza hétalvó (#137074) üzenetére


Quetz
őstag

Szerintem erőteljes önámítás az amit írsz. Nem a te hibád, a legtöbb ember beleesik ebbe a csapdába, egyszerűen így van drótozva az agyunk. Érdemes megnézni ennek a videónak az első 10-15 percét, megdöbbentő példákkal szemléltetik ezt.

(#137085) windlord válasza hétalvó (#137074) üzenetére


windlord
őstag

A falban futo vezeteket is erdemes lenne aranyra esetleg ezustre cserelned. Igy tuti nem lenne villamos veszteseged sem.

(#137086) alphamooncam válasza Quetz (#137084) üzenetére


alphamooncam
őstag

Vannak itt olyanok akik nem értenek angolul - köztük jómagam is - esetleg nem vállalkoznál egy zanzásított változat interpretálására?

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#137087) Lacielvtárs válasza alphamooncam (#137083) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hogy ne billegjen az ágy? ;]
Bocsi, nem bírtam kihagyni.
Korábban én magam is hallgattam 'vödörfedeleket', szamomra olyan 'kiabálos' a hangjuk, pedig több féle erősítővel is próbáltuk. :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#137088) Nemir Ombe válasza windlord (#137085) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az arany és az ezüst nem a legjobb megoldás ilyen célra, ellenben egy jó kis szupravezető táprendszer, folyékony nitrogén hűtéssel minden pénzt megérne .... ennél gyengébbnek én neki sem állnék.... :D ;]

Hmm ....

(#137089) Tuco78 válasza alphamooncam (#137083) üzenetére


Tuco78
tag

Köszönöm a segítséget! Akkor marad a Dali :)
A Dali mélylédáról mi a véleményed?

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#137090) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Nincs valakinek információja arról, hogy a Logan c. film mikor jöhet "letöltöm" forrásból - nagyon várom, de nem volt időm moziba menni rá :(

"in medias res"

(#137091) kalimist válasza hétalvó (#137074) üzenetére


kalimist
aktív tag

A dual core vagy quad core processzoros hdmi kábeleket ajánlod inkább? Bár ha jól gondolom a 4 magosaknak van a jobb képe ugye?

(#137092) claire78 válasza kalimist (#137091) üzenetére


claire78
senior tag

Én magam sem "hiszek" ezekben, de inkább úgy mondanám, hogy sokkal reálisabban látom a dolgokat, de akkor sem kellene így húzni egymást. Ez csak hosszú oldalakon keresztül tartó vitához vezet csak. ;)
Számomra ez olyan dolog mint a vallás, vagy a homoszexualitás: elfogadom, de engem ne akarjon senki "megtéríteni". :D

Fogadjuk el egymás véleményét, de ne akarjuk meggyőzni a másikat mindenáron. ;)

[ Szerkesztve ]

(#137093) Quetz válasza alphamooncam (#137086) üzenetére


Quetz
őstag

James D. Johnston arról beszél, hogy ha hallgatózás közben másra figyelsz, akkor másra fogsz emlékezni, más részletek maradnak meg. Ebből következően ha úgy tudod, hogy tesztelés során változik a rendszer, akkor különbséget fogsz hallani. Ennek ellenkezője is igaz, ha változik a rendszer, de úgy tudod, hogy minden marad állandó, akkor kevésbé vagy semennyire nem fognak feltűnni a részletek, mert a prekoncepció megvezeti az érzékelést.

Elmesélt egy vicces kísérletet, hogy főiskolás évei alatt csinált egy dobozt rajta egy kapcsolóval, elé kötött egy tube és egy tranzisztoros erősítőt majd meghívott egy csomó embert tesztelni. Amit a tesztelők nem tudtak, hogy a tube amp nem működött és a kapcsoló sem csinált semmit, csak jó hangosan kattant, azaz végig ugyanazt az erősítőt hallgatták. A teszt eredménye, hogy az összes audofil a tube amp-t hallotta jobbnak, a kételkedők pedig a tranzisztorost. Egyetlen kételkedő volt, aki odament a hangfalakhoz, közelről hallgatta őket, kapcsolgatott párat, majd csak annyit mondott: "smart ass"...

Poppy Crum azt mutatta be, hogy ha egy ismert zeneszámot lejátszunk visszafelé, akkor értelmetlen zagyvaságot kapunk. De támogassuk csak meg az agyunkat egy dalszöveggel, és máris világosan érthető amint a sátánról énekelnek.

A harmadik példa 10 perc környékén pedig egy szimulált rablást mutat be, ahol egy beépített ember "ellop" egy táskát. Utána tesztelik a diákokat, hogy ki mire emlékszik, tudnak-e személyleírást adni vagy azonosítani a tettest. Az eredmény, hogy a diákok kis csoportja a végén mind azonosította tettest, csak épp a képe nem szerepelt a választhatók listáján. Azaz mindenki egy ártalmatlan embert küldött volna börtönbe.

[ Szerkesztve ]

(#137094) hm15 válasza claire78 (#137092) üzenetére


hm15
senior tag

Vitatkozni? Alapja sincs, mert bizonyíthatóan marhaság.

Idézem: tömören annyi, ha jó képet akar valaki költsön hdmi kábelekre. nálam látszik különbség nem kicsit.
a madvr pedig inkább rontott a képen,

a kábel többet ér. azon már nem kell mit javítgatni, teljesen jó a kodi.

Régen ide színvonalas írások születtek hozzáértőktől. Szerintem erre már válaszolni sincs kedve senkinek, nem még vitázni rajta.

Hétalvó: Biztos rendes gyerek és jó fej vagy élőben, de totál hülyét csinálsz magadból. Valószínűleg nem is érted miről beszélsz.

(#137095) Nemir Ombe válasza claire78 (#137092) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ne legyél ilyen "hitetlen", a jó és drága kábelezés mindig többet számít, mintha ugyanebből az összegből a komponensek kerültek volna "fejlesztésre" .... :D ;]

Hmm ....

(#137096) hétalvó


hétalvó
addikt

nem baj ahany ember atnez hozzam. mindig eggyel tobb lesz az aki elhiszi amirol beszelek :)
es elobb utobb rajottok mekkora hibat kovettek el itt ezzel a hozzaalassal.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#137097) virkir válasza Quetz (#137093) üzenetére


virkir
veterán

Miért nem lepődtem meg, hogy az úriember mérnök, aki olyan nívós hájend cégnél munkálkodott mint az AT&T Bell Labs ott is főként az MP3-on.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#137098) BBéci válasza hétalvó (#137096) üzenetére


BBéci
titán

Sokan nem veszik a fáradságot egy kipróbálásra, csak a klaviatúra előtt ülve nyomják az alaptalan ellenvéleményüket. Nem mernének leülni egy tesztelésre, mert kénytelenek lennének nagyon mélyre elásni magukat a különbségek láttán, hallatán.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#137099) VoidXs válasza BBéci (#137098) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Olyan szépen leomlana az álomvilágod egy hitelesen kivitelezett teszten, miután csak tippelgetni tudnál...

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#137100) Tonyka 2 válasza Tuco78 (#137081) üzenetére


Tonyka 2
tag

Stop, a Dali subja nem egy eltalált darab, azt nem ajánlom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.