Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137201) Lipton válasza Quetz (#137194) üzenetére


Lipton
őstag

Csoda, hogy mi minden van mar es mennyiert...

(#137202) mandju


mandju
senior tag

Köszönöm mindenkinek az atmosos kérdésemhez fűzött hozzászólásokat.
Úgy gondolom egy 5.1.4-es kiépítést fogok megvalósítani.

AVR tekintetében egyelőre nem jutottam döntésre...
Tudom, hogy a primare szintjét nem olcsó mulatság elérni atmos képes géppel.

Ezért úgy gondoltam veszek egy időtállóbb (lehet nem ez a legjobb szó) gépet, ami tudja az atmost és a dts-x-et, még ha minőségben vissza is kell lépnem...

Denon x7200WA
Pioneer LX89
Yamaha 3060

Ezeket nézegettem külföldi fórumokon. Bevallom a pioneer felé húz a szívem, bár a denont még nem hallottam.

Volt nálam lx86 és nem vallott szégyent a primare mellett. Persze zenén nem tudta tartani a lépést, de nagyon jó mozit csinált.

Ha minden igaz, akkor LX87, 88, 89 még jobban sikerült.
Mindenképp kell a 9 csatorna, proci+végfokokban nem gondolkodok...

Esetleg más alternatíva, amit még érdemes lenne fülügyre venni? olyan 5-600e környékén használt piacról

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#137203) Nemir Ombe válasza mandju (#137202) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Én az első kettőre szavaznék, de annyi megjegyzéssel, hogy ha nem kell usb dac, akkor veheted az lx89 helyett a 79 is akár, hangban "megmondhatatlan" a különbség közöttük .... ;)

Hmm ....

(#137204) Tuco78


Tuco78
tag

Na megcsináltam a Papatyi Tibor álltal ajánlott módosítást. Kifforrasztottam a pascal hangdobozokból a fekete kondikat és átkötöttem a helyét réz kábellel. Ezután megcsináltam a mérőmikrofonos bemérést is újra. Határozottan javúlt a rendszer de én most sem vagyok még vele megelégedve úgyhogy valószínüleg csere lesz belőle.

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#137205) virkir válasza hétalvó (#137200) üzenetére


virkir
veterán

Csak viszonyítási alapként érdekelne a kábelezés körülbelüli összege.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#137206) hétalvó válasza virkir (#137205) üzenetére


hétalvó
addikt

hálózati rész max egy 100-as ha a routert nem számoljuk bele.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#137207) virkir válasza hétalvó (#137206) üzenetére


virkir
veterán

Tokkal vonóval gondoltam, mert érdekelne, hogy cirka 2000€-nyi +hangdoboz cuccra mennyi kábelt költöttél.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#137208) Nemir Ombe válasza virkir (#137207) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

hétalvó blog-ján hozzávetőleg össze tudod adni, ha van hozzá kedved .... ;)

Más: .... viszont azt nem értem, hogy ha valaki ennyire odafigyel a kábelezésre, az hogy tud megelégedni hátul a kácsa kábelekkel, mikor az nagyságrendileg sem éri el a "Furuk" szintjét, ráadásul komoly tuningon átesett dobozokkal .... mert ha a hdmi kábelek között "nyilvánvalóan" hallható a különbség, akkor a háttereknél "ordítania" kellene .... :)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#137209) hétalvó válasza Nemir Ombe (#137208) üzenetére


hétalvó
addikt

azért sokmindent használtan és jóárasítva vettem.
képtelen lennék összeadni annyi kis apró fax-ság van benne.

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#137210) BBéci válasza mandju (#137202) üzenetére


BBéci
titán

LX89-et nem hallottam, a másik kettő volt nálam és messze elmaradnak a Primare-től. Értelemszerűen elsősorban sztereó zenével jön ki a Primare előnye, de filmekkel sem elhanyagolható.
Ha elém tennék azt a 4 erősítőt, kapásból a Primarét választanám. Második helyre kerülne a Denon, leginkább a szolgáltatásai és nem a hangja miatt. Azért egy X7200WA tulajdonosaként is nagyon boldog lennék, de inkább választanám valamelyik Marantz elő/végfok párost, ami sajnos többe kerül!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#137211) muzsikpeti válasza mandju (#137202) üzenetére


muzsikpeti
aktív tag

Ez most komoly, atmos miatt eldobni a primaret? Az agyam eldobom:)

(#137212) Tonyka 2 válasza mandju (#137202) üzenetére


Tonyka 2
tag

Rotel RAP-1580? Bár nem tudom mikor lesz kapható.

(#137213) Nemir Ombe válasza hétalvó (#137209) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Azért írtam, hogy "hozzávetőleg" mert csak Te tudod mit mennyiért vettél .... ;)

Listaáron viszont egy újépítésű garzon önnrésze is kijönne belőle .... :D

BBéci:

Azért azt is figyelembe kellene venni, hogy egy Primare újonnan "jóárasítva" is a duplája a többinek, igy a lehetőségekhez mértem kellene a "legjobbat" keresni .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#137214) muzsikpeti


muzsikpeti
aktív tag

Inkább hallgatni kategóriákkal gyengébb minőséget csak azért, hogy atmos legyen?!?! Komolyan úgy érzem ez nem is a haladó topik:)

(#137215) dhcodoki válasza muzsikpeti (#137214) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Sajnos még mindig itt tartunk. Ez a fő csapás irány. Talán abban látom az okát, hogy kevesen hallottak minőségi rendszert, arra méltó helyen. Na meg a másik oldalon dolgozik a marketing rendesen. Illetve időnként egymást is képesek vagyunk rossz irányba sodorni.

(#137216) muzsikpeti válasza dhcodoki (#137215) üzenetére


muzsikpeti
aktív tag

Egyet kell értsek, de akkor is teljesen hihetetlen számomra:(

(#137217) virkir válasza Nemir Ombe (#137208) üzenetére


virkir
veterán

Arra akartam kilukadni, hogy a rendszer árának mekkora százaléka a kábel úgy, hogy utána htpc-ről néz filmet meg hallgat zenét.
Biztos én látom rosszul de ennek így mi értelme.
Írta, hogy a kábelekkell hangolja a rendszert.
Kábelt nem úgy választunk, hogy minél kevésbé legyen jelen?
Lehetőleg olyan legyen a kábelezés mintha nem is lenne?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#137218) BBéci válasza virkir (#137217) üzenetére


BBéci
titán

Mi bajod van a HTPC-vel?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#137219) BBéci válasza Nemir Ombe (#137213) üzenetére


BBéci
titán

Kiindulási állapot a Primare SPA22, azt nem kell megvenni. A z egyik legjobb hangú házimozi erősítő, ezért eszement ötletnek tartom az egész szóban forgó változtatást. Egyértelmű visszalépés lenne, ha nem tesz rá egy kalap pénzt, amibe például a Marantz AV7702/8802, plusz a hozzá ilő végfok kerül.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#137220) Nemir Ombe válasza BBéci (#137219) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

De hát ha valaki az új formátumokat (is) akarja hallani, ráadásul adott keretből, akkor kompromisszumo(ka)t kell kötni .... mellesleg; igaz, hogy nagyon jó a Primare (spa 23-at többször hallottam mostanában Elac-okkal), de azért 2x jobban nem szól, (amennyivel drágább) mint egy x7200 vagy egy lx89 mozin .... ;)

virkir:

Van aki a kábelezésben hisz és van aki a jobb komponensekben .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#137221) Tuco78


Tuco78
tag

Úgy döntöttem halgatok az itt jelenlévő szakikra és inkább a komolyabb kategóriában keresek hangfalakat.
A kérdésem a következő:
Egy B&W ASW600 sub mennyire jó? Érdemes megvenni?
És ha igen mennyit adjak egy használtért?

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#137222) virkir válasza BBéci (#137218) üzenetére


virkir
veterán

Azon kívül, hogy zenére alkalmatlan szvsz semmi.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#137223) hétalvó válasza Tuco78 (#137221) üzenetére


hétalvó
addikt

ne kapkodj. és ne a sub legyen az első. valami szép alapkategóriás 5.0-ra vadássz. álló frontokkal. utána, ha kevés a mély jöhet a sub. 600-as b&w sorozat nem lesz olcó.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#137224) hétalvó válasza hétalvó (#137223) üzenetére


hétalvó
addikt

dynavoice
pl. nem hallottam még, de kb ez a minimum.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#137225) Kroland25


Kroland25
tag

Haliho!Napokban újra volt időm tesztelni a subot,más világ mint a velodynek,reflexes létére sokkal jobban illeszekedik a rendszerbe,és akkor szól bele a hangba amikor kell..kicsit szokni kell még mindig,lehet még 1-et ki kellene próbálbom amit hátúl helyeznék el..

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#137226) Tonyka 2 válasza Tuco78 (#137221) üzenetére


Tonyka 2
tag

Még1x mondom, ha már elkezdtél felfelé gondolkodni. Zenére, mozira megfelelő zárt valóban jó sub használtan 160e. környéke. Dynavoice T12 a neve, vagy szóba jöhet még SVS SB12NSD, vagy az utód SB200. Ezek jó társai lennének a Dali szettnek, és biza lenne már egy egész jó kis összeállításod. Esetleg a Jamo-nak van még tűrhető zárt subja,

[ Szerkesztve ]

(#137227) Tonyka 2 válasza Kroland25 (#137225) üzenetére


Tonyka 2
tag

Jézusom, mekkora a helységed, h még egy ilyen szörnyetegen gondolkodsz? Nekem 2db 12NSD volt zárba, nagyon besokalltam vele, nem is volt jó.

(#137228) Dorian válasza virkir (#137222) üzenetére


Dorian
félisten

Mitől lenne alkalmatlan? :Y

(#137226) Tonyka 2:
"Ezek jó társai lennének a Dali szettnek"

Dali Concept szettet használtam sokáig, ráadásul tuningolva. (ami azért (magához képest jelentős javulást adott) Mélynyomó terén fejleszteni akartam, megvettem a T12-t, de a hangképből minőségben annyira kilógott felfelé a mély-tartomány, h hozzá kellett fejlesztenem az 5.0-t, jó nagy levegővel. Szóval azért veszélyes játék ez :D

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#137229) Kroland25 válasza Tonyka 2 (#137227) üzenetére


Kroland25
tag

36-38nm..egy próbát biztosan megérne ha nem válna be akkor maxx eladom..tervezek egy hátsó üléssort ezért is gondolkodon a màsodik subon..de ezek egyelőre még csak tervek..

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#137230) Tonyka 2 válasza Dorian (#137228) üzenetére


Tonyka 2
tag

A kolléga kezdő, legalább lesz motivációja a következőkben. Nyilván nem a világ teteje a Dali Concept. Árához képest egy jól teljesítő szett, te már kinőtted, mondjuk úgy túl vagy már rajta. Viszont a kolléga éppen csak fellépni készül az első lépcsőre. Javasolhatnék bármilyen szettet, mindegyikre lenne egy jelentkező aki már túllépet a minőségén, és azt mondaná ho ho. Valószínűleg ő boldog lenne, és ki sem hallaná a T12 felfelé mutatását, max x idő elteltével.

(#137231) virkir válasza Dorian (#137228) üzenetére


virkir
veterán

Na jó. Háttérzenéhez elmegy.
Mondjuk én hüjje analóg párti vagyok, esetleg legfeljebb, minőségi CD.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#137232) BBéci válasza virkir (#137231) üzenetére


BBéci
titán

Ezek szerint még nem találkoztál valóban jó minőségű HTPC-vel. Ha sztereó zenére (is) kihegyezik, megdöbbentően jó hangot lehet velük előállítani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#137233) Tuco78 válasza hétalvó (#137223) üzenetére


Tuco78
tag

Azért keresek subot mert az 5.0 hangfalszett már megvan: Dali concept 6. Május 14-én megyek pestre akkor el is tudom hozni. Addig meg tudok hozzá keresni valami hozzáillő subot.

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#137234) Tuco78 válasza Tonyka 2 (#137226) üzenetére


Tuco78
tag

Felirtam őket és akkor elkezdek rájuk vadászni :)
Egyébként közben olvasgatok hozzá a dologhoz és az álltalad ajánlott zárt subokat ajánlják! Köszi a segítséget!!!

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#137235) virkir válasza BBéci (#137232) üzenetére


virkir
veterán

A vas lehet jó, de nekem a forrás anyag minőségével vannak fenntartásaim.
Már egy grabbellt CD sem ugyan az mint korongon, a "veszteségmentes" tömörítésekről nem is beszélve.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#137236) hétalvó válasza Tuco78 (#137233) üzenetére


hétalvó
addikt

keress hozzá concenpt sub-ot.
az úgy jó lesz.
ez már nincs de ilyesmire gondolnék.
szeritem sub-ot is szettben kell venni, ezzel itt sokan nem fognak egyet érteni. meg nem is lóg ki se a design-ból, se a hangból. az a concept sub pedig nem annyira rossz. a t12-t pedig én hanyagolnám.
szerintem sok lesz a mélyed onkyo,dali felállásban, de halljuk lássuk.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#137237) Tonyka 2 válasza Tuco78 (#137234) üzenetére


Tonyka 2
tag

Van egy hozzád hasonló ismerősöm. 2 éve azt mondta nekem 120e. amit hajlandó kiadni erősítővel, hangfalakkal egy moziszettre. Ma ott tart, h Bodor PC, dedikált moziszoba, végfok, és stb. ;) Mondanom sem kell a 120e.-en ma már ő is csak mosolyog mikor az orra alá dörgölöm. Hamar elveszett ebben a hobbiban, ma már másképp mutatnak a számok.

[ Szerkesztve ]

(#137238) rottenbull válasza virkir (#137235) üzenetére


rottenbull
senior tag

Kivancsi leszek ezzel a megallapitasoddal meddig jutsz itt :D En tokeletesen egyetertek vele.

(#137239) Nemir Ombe válasza hétalvó (#137236) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"szerintem sok lesz a mélyed onkyo,dali felállásban"

Majd vesz hozzá jó kábeleket és behangolja vele a rendszett, hogy ne legyen sok a mély .... ;] :D

Hmm ....

(#137240) Tamoo válasza hétalvó (#137236) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Miért hanyagolnád a T12-t? Fejtsd már ki légyszíves!
Ma már én sem ezt venném, de kíváncsi vagyok az ellenérveidre.

(#137228) Dorian: Én megmondom őszintén nem tudom egy szub hogy lóghat ki felfelé, milyen "érzés" lehet. Milyen az ha túl jó a mély? :D De nem voltam még ebben a cipőben.

[ Szerkesztve ]

(#137241) Tonyka 2 válasza hétalvó (#137236) üzenetére


Tonyka 2
tag

Jó subot kell venni, szettben, szetten kívül, kb. ez a varázskulcs. Egy jó minőségű ládától nem sok lesz a mélyed, hanem jó. A teljesítményt, nem keverném a minőséggel. Nagyot szóló, röfögő, terjengős subból van sok, na az általában tényleg sok. Egy precíz gyors sub, nem sok, van azon hangerő szabályzó le lehet venni. ;) Én még nem hallottam olyan rendszert, ahol hátrány lett volna a jó minőségű sub.

(#137242) hétalvó válasza Tamoo (#137240) üzenetére


hétalvó
addikt

hallotam 1x 1et focal electra-k alatt és nem lett a szivem csücske. jójó sw900 más liga amihez hozzászoktam.

de nekem hozhattok zárt sub-okat. autómban van belőle egy nagyon komoly tudom nagyjából mit lehet elérni velük, de a jó rexleses is nagyon jó. és tartom ha reflex a front, akkor a saját hangszóró anyagából reflex láda illik hozzá. de tudom itt sokan a zártakat szeretik... erre is csak annyit tudok mondani nálam meg lehet hallgatni.
Peti meg is dícsérte a sub beállításomat és, hogy nagyon nem hallatszik rajta, hogy reflex.

nemir: hát igen a reflex-eket meg kell kicsit feszíteni kábelekkel, de ez hosszú story. sok ródium nem vastag tápkábel a titok hozzá.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#137243) virkir


virkir
veterán

autómban van belőle egy nagyon komoly tudom nagyjából mit lehet elérni velük
Ó máj gadd...
Kezitcsókolomjóhelyenjárok? :U

rottenbull
A minap volt linkelve ez a táblázat ahol azért látszik a folyamatos minőségromlás akár csak az újrakeverések miatt is.
Mondjuk a 2011 Remaster grabbelve PC-ről biztos parádésan szólhat. Ugye?

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#137244) Tamoo válasza hétalvó (#137242) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem fejtetted ki, pedig tényleg kíváncsi lettem volna.

[ Szerkesztve ]

(#137245) liszi70 válasza python1 (#137165) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Rendben megyek,köszönöm az invitálást!"

Arra majd vigyázz hétalvónál, hogy bele ne ess abba a két nagy hibába, ami az eddigi tesztnek csúfolt demózások esetén megtörtént. :D Az egyik, hogy nem végeztek vaktesztet, a másik, hogy két kimenetről tesztelték a kábeleket, és semmi garancia nincs arra, hogy a két kimenet pontosan egyforma.

(#137246) Nemir Ombe válasza hétalvó (#137242) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

:D

Hmm ....

(#137247) hétalvó válasza liszi70 (#137245) üzenetére


hétalvó
addikt

annyira,de annyira...

mondtam át lehet dugni a 2 kábelt és újratesztelni, de mivel ezt már megtettem sztem mindenki próbálgassa otthon.
ha valakit érdekel ezt már megkérdezte privátban is, hogy ide be tudjon jönni kicsit kötözködni, ahelyett, hogy átfáradna és megnézné miről beszélünk.

és igen a vga kártyámon biztos xar volt az egyik kimenet, de várjunk csak akkor fehér pöttyöknek kellene megjelenni vagy nincs kép. érdekes, akkor még az egyforma kimenetek között is van különbség ezekszerint :D

liszi, de tényleg :D

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#137248) liszi70 válasza hétalvó (#137247) üzenetére


liszi70
nagyúr

"ahelyett, hogy átfáradna és megnézné miről beszélünk"

Írtam már nem többször is, nem érdekel a demózás, sem nálad, sem másnál. Rengeteg a befolyásoló tényező, nincs semmi relevanciája, olyan nagy a placebo-veszély. És mivel kábelt kihúzogatni nem akarsz, így nálad a releváns teszt kizárva. :) Ha tetszik, ha nem, sajnos kábel-kihúzogatás és vakteszt nélkül nem lehetséges komolyan vehető, tesztnek hívható összehasonlítást végezni. Még egyelőre ezzel adós maradtál, mindig csak demózni akarsz. :D

[ Szerkesztve ]

(#137249) hm15 válasza liszi70 (#137248) üzenetére


hm15
senior tag

Írták, hogy tisztán látható a színek teltségén és telítettségén. Itt el is veszett a dolog, mert a szem érzékenységén túl sokkal pontosabb spektrométeres tesztekben sosem mutattak érdemi különbséget. Lehetne akármilyen különbség, amit el is hihetnénk, de pont ez nem! Mekkora üzlet lenne bármelyik cég számára, ha hiteles adata lenne, hogy az ő kábelével szebbek a színek.

(#137250) hétalvó válasza liszi70 (#137248) üzenetére


hétalvó
addikt

akkor építsd meg otthon egy tesztrendszert és ellenőrizz le. ne pedig vakon lövöldözz elméletekből.

azért segítek odáig eljutottunk már, hogy hangra van értelme jobb kábelt venni :D akkor mégse egyforma 2 hdmi kábel. engem csak ez érdekel, mindenki tesztelgessen otthon. ha nem hoz eredmény neki jó az alap madzag.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.