Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136501) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#136500) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

vagyis jól szól, érdemes megnézni és még a vasat sem erőlteti agyon, milyen film az, néma film? ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#136502) Norbi 72 válasza Lacielvtárs (#136501) üzenetére


Norbi 72
veterán

Neeem,a vas (is) megfelelő színvonalú..Olívia drága... ;] :K

[ Szerkesztve ]

(#136503) claire78 válasza Norbi 72 (#136499) üzenetére


claire78
senior tag

Most volt alkalmam megnézni a Fegyvertelen katona c. filmet. Zseniális alkotás, mint majd minden Mel Gibson film. Hangja is nagyon rendben van. Atmos. :C

(#136504) Norbi 72 válasza claire78 (#136503) üzenetére


Norbi 72
veterán

Jó film,az -16-nál rendben van. :K

[ Szerkesztve ]

(#136505) Pazolini


Pazolini
senior tag

Sziasztok!

Egy szegedi fórumtárs tett fel egy kínai csodát: Dussun D9, 2004-es gyártmány.

Egy Marantz SR7010 előfokkal kapcsolnám össze végerősítőként, s hajtanék meg vele egy center (Canton 858.2) és két side tornyot (Canton Vento Ref 7)
Frontokat egy svéd XTZ ClassA100D3 végfok erősíti (Canton Vento Ref 3)

Kérdésem csak az, h egyáltalán érdemes-e 150 pénzt fizetni egy 13 éves kínai monstrumra (Szegedről jönne, vagyis meghallgatni csak itthon tudom), azért, hogy ezeket a sugárzókat/csatornákat végfokoljam vele? Mozin, többcsatornás zenén vajon mennyire tudna "emelni" a hangon?

A Malaccal kötve is rendben van a hang, de hát... megláttam a hirdetést! A fórumtárs 2,5 éve vette, kihasználatlanság miatt adna túl rajta. Gondolom, tapasztalata nincs vele senkinek?!

Húsvét van, ennék egy kis kínait... :DDD

(#136506) Norbi 72 válasza Pazolini (#136505) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ezt már láttam anno,meghallgatás nélkül nehogy megvedd. :N

Inkább még 2 XTZ.

[ Szerkesztve ]

(#136507) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#136502) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#136508) hétalvó válasza Pazolini (#136505) üzenetére


hétalvó
addikt

szerintem inkább várj valami másra.
rotel rmb-1095/1075 alatt nem gondolkoznék árban. esetleg valami jó kis nad. xtz-k pedig elad.
utána sr-ből is lehetne egy av7702. a cantonjaid megérdemelnék.

nekem is volt denon3311-em rotel stereo végfokkal, hasonlóan használva, mint nálad. hátterek/center-eket a 3311 hajtotta. 1db 5 csatornásat használj inkább.
ha nem lépsz drasztikusat az sr meg fogja fogni a rendszeredet vagy kibékülsz vele.

a fegyvertelen katonában, pedig 1:08:48-tól, mikor ráfordulnak az ágyúk :DDD

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#136509) Pazolini válasza hétalvó (#136508) üzenetére


Pazolini
senior tag

Hát, hétalvó, lebuktál ezzel a korai poszttal. :DDD

Ami azt illeti, igazad van! A Cantonok megszolgálják a jó láncot, a rosszat/rosszabbat meg szigorúan büntetik. Ebből következőleg ha majd feljebb akarok lépni, kellene egy többcsatornás dedikált elő- és végfokpáros.Viszont ehhez - ha "fícsörökben" sem akarok a 7010-től elmaradni - ki kell perkálni a minimum 2M pénzt. Ez igen-igen távoli terv lehet csak, sajnos. :(

Amit Norbi72 ajánl (#136506), hogy legyen még egy XTZ, az nem lenne rossz, mert nagyon jó a hangja "a svéd hájendnek", de az nem többcsatornás. (A Korsun a Dussun D9-cel eleve a többcsatornás SACD és DVD-A lejátszást célozta meg. :)) ) Vagyis egy másik XTZ-vel csak Side Surr. helyén álló Ref7-esek lennének kiszolgálva, a Center és a Back Surr. végfokolásáról le kellene mondanom.

Bocsánat! Norbi plusz 2 db XTZ vasat írt... :B

Norbi72 (#136506):
Úgy már igen! Ha Te eladod a saját végfokodat, az már egy... Jól tudom, hogy neked is XTZ-d van/volt?

[ Szerkesztve ]

(#136510) python1 válasza Pazolini (#136509) üzenetére


python1
veterán

A Dusont valóban hallgatás után ajánlanám én is.
Nálam a CAV 10-es van végfoknak,beszéltem cav tulajokkal Lexicon-ig kellett menni,hogy meglépjék.Szerintem egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

(#136511) hétalvó válasza Pazolini (#136509) üzenetére


hétalvó
addikt

dehogy is. 300-ert vettem a vegfokomat,200-ert a procit.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#136512) arcitec válasza claire78 (#136503) üzenetére


arcitec
addikt

Atmos papíron igen, valójában nem tűnt fel ... :U

[ Szerkesztve ]

(#136513) claire78 válasza arcitec (#136512) üzenetére


claire78
senior tag

Akkor ott valami nem jó nálad.. ;)
Az elején amikor egy madár megszólal a fán pl., rendesen odanéztem. :D Aztán a felül balról-jobbra elhúzó lövegek.. Számomra nagyon sokat tesz hozzá élményben, nagyon örülök, h megcsináltam. :)

(#136514) arcitec válasza arcitec (#136512) üzenetére


arcitec
addikt

Teljesen jól van belőve nálam , de ez akkor is kevés volt , mondom annyira, hogy fel sem tünt ..szvsz ... :( Sokszor az "ál" Atmos/ DTSX jobb, már ezzel is spórolnak .. szvsz Nálam ott kezdődik az Atmos, mint pl Terminator Genisys igaz csak pár jelenetre ott is, de az legalább üt. Amúgy abban az egyéb hangok is rendben vannak .. Nem mintha a fentebb említettben úgy egyébként nem lenne jó az ...

[ Szerkesztve ]

(#136515) Ear001 válasza Pazolini (#136505) üzenetére


Ear001
addikt

Árulta azt Red Rose néven maga Mark Levinson, csak sokkal-sokkal drágábban. Amennyire én ismerem ezt a Dussun/Korsun vonalat, a Cantonoknak jó kiegészítője lehet, de az XTZ-nek az emlékeim szerint elég más a tónusa, így valóban csak egy próba döntené el, hogy nálad hogy sikerülhet az integráció.

(#136516) Pazolini válasza Ear001 (#136515) üzenetére


Pazolini
senior tag

Köszönöm, épp ettől tartok, az integráció lehet bajos is. Egységes végfokolás kell, ha már, s ebben hétalvónak igazat kell adni.

Mit értesz MÁS tónus alatt, Ear001? S milyennek tetszett a Dussun neked annak idején?

(#136510) python1: ha már kínai kell, legyen CAV! Szólj, ha túladsz rajta! :P

[ Szerkesztve ]

(#136517) Norbi 72 válasza Pazolini (#136509) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nekem nem volt,Yami 3010 van,ide elég.. :D

Egy malac végfok nem jó?

Mondjuk van választék.

[ Szerkesztve ]

(#136518) hétalvó válasza Pazolini (#136516) üzenetére


hétalvó
addikt

varj egy jo vegfokra avx-en. van mindened szol. ne kolts foloslegesen. ne kapkodj.
most vennel rca-kat, ha lenne procid hivogatna az xlr.
csak xlr-es vegfokot vegyel, ha mar lepsz ami belul is az.
procit nem fogsz ilyet venni, de nem gond.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#136519) Pazolini válasza Norbi 72 (#136517) üzenetére


Pazolini
senior tag

Pár éve nagyon szemeztem az aventage sorozattal... De a sztereo-végfok annyira nem függ a hely méretétől, vagyis, ahova jó egy 3010-es mozira, oda jó lehet egy vas még sztereóra... ;]
Ráadásul ott árválkodnak a pre-out kimenetek! :K

Drágák nekem a malac végfokok! :B

(#136518) hétalvó: :R

[ Szerkesztve ]

(#136521) Norbi 72 válasza Pazolini (#136519) üzenetére


Norbi 72
veterán

Már aki sokat sztereózik.

Az elmúlt évben az új Korn,Metallica albumot hallgattam meg,slussz.

Csak mozizom.

Rotel végfok?

(#136522) rottenbull válasza Norbi 72 (#136521) üzenetére


rottenbull
senior tag

Es hogy tetszett az uj Metallica minosegre ? Nekem a 3 CD-s valtozat van. Az utolso CD az koncertfelvetelek gyujtemenye, az tetszett is, a studio viszont nem annyira.

(#136523) hétalvó válasza Norbi 72 (#136521) üzenetére


hétalvó
addikt

class d, erősen meghallgatós vásárlás előtt.
szerezzetek nekem egy para a51-et és lesz egy eladó a52-es a piacon :)

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#136524) Pazolini válasza hétalvó (#136523) üzenetére


Pazolini
senior tag

A D osztálytól én is ótszkodom...
XTZ-m A vagy AB üzemben járatható.

(#136525) Norbi 72 válasza rottenbull (#136522) üzenetére


Norbi 72
veterán

Szerintem nem rossz,szeretnek kisérletezni a srácok! :)

Hétalvó,Pazolini: Értem,itt a toroidos nagytesó. Csak picit drágább.

(#136526) Pazolini válasza Norbi 72 (#136525) üzenetére


Pazolini
senior tag

540!!! :Y Na, ezért írtam meg a nyitó posztomat a Dussunról...

(#136527) rottenbull válasza Norbi 72 (#136525) üzenetére


rottenbull
senior tag

Nem a stilus, amire gondoltam, az nekem is tetszett. Hanem kicsit lapos volt dinamikara szerintem. Meg kicsit szaraz.

(#136528) Norbi 72 válasza rottenbull (#136527) üzenetére


Norbi 72
veterán

Hát azt nem vettem észre,hogy lapos lenne,nálam.. :N

Szvsz a Justice albumra hasonlít a hangzása.

[ Szerkesztve ]

(#136529) hétalvó válasza Pazolini (#136526) üzenetére


hétalvó
addikt

annyi az :) és nem biztos, hogy boldog lennél az A osztályos hangod után. viszont le lehet venni belőle az erősítőd árát.
1000 euro körül egy a52-es para lenne jó neked is :) ezek is a/ab osztályosak csak "maguktól kapcsolnak".
egyszerű megoldás, ha lenne rmb 1075-ös rotelt lehetne 200 körül venni és marad az rca.
emotiva xpa-5 is lehetne, ha lenne 240 körül.
hifishark-on nézelődj sztem, mert itthon nagyon ritkák a jó végfok.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#136530) Pazolini válasza hétalvó (#136529) üzenetére


Pazolini
senior tag

Az automata kapcsolást, mint 3. módot, tudja az XTZ is, az nem lenne újdonság. De nem lecserélni szeretném a mostani integrált/végfok sztereómat, hanem mellé tenni a többi csatornának egy többcsatornás a/ab végfokot. Csak lehet, h ennél még a csere is egyszerűbb...
Legjobb lesz: várni... S azt a pénztárcám sem bánja. (Tudom, dehogynem: minél tovább várok, annál inkább fogja bánni - eladáskor.) :))

(#136531) gboszi válasza Norbi 72 (#136499) üzenetére


gboszi
senior tag

Tehát még a 0 db alatt 8-cal? Ok... :U

"If you're good at something, never do it for free!"

(#136532) Norbi 72 válasza gboszi (#136531) üzenetére


Norbi 72
veterán

;] :DDD

(#136533) #54715584 válasza gboszi (#136531) üzenetére


#54715584
törölt tag

Neeem, a megsüketülés előtt 8-cal. :DDD

(#136534) allein


allein
addikt

Sziasztok. Adott egy Dali E-12F sub, AQ Blacklab-5 kábel. Tervben van a második sub vásárlása, érdekelne a véleményetek. Gondolkodtam megéri-e fejleszteni ami a sub kábelt illeti, tehát nem egy újabb Blacklab-5-ös kábelt vásárolni, hanem kettő darab AQ Irishred-3-as kábelt. AVR- CA 751R.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#136535) hétalvó válasza allein (#136534) üzenetére


hétalvó
addikt

ha meg van a sub. elhozol kacsabol 2 irisred-et 1 blacklabot letetre es ki tudod probalni otthon.
de szerintem a boxer lenne talan hallhato. esetleg ha eleg egy 5m-est kettevagatni.
gyari tapkabeleket hasznalsz hozza?
abbol is elvihetnel letetbe hozzajuk egy parat, de max a 3000ft/m-es kacsasat. (bals dugo max)
blacklab + tapra szavaznek latatlanba.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#136536) allein válasza hétalvó (#136535) üzenetére


allein
addikt

Gyári tápkábelt használom. CA cuccaimra gondoltam, jó lenne a gyári tápkábeleket lecserélni valami komolyabbra :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#136537) Csabroncka válasza allein (#136534) üzenetére


Csabroncka
addikt

Allien te mennyire vagy megelégedve vele mert ár/érték arányban hangra nekem egyáltalán nem jött be az E-12 :F

"in medias res"

(#136538) hétalvó válasza allein (#136536) üzenetére


hétalvó
addikt

egyszeru, olcso, nem draga tabkabelen gondolkozz max. a lapp is jo oda boven.. letet, elker es meghallgat. ha hallod megeri, ha nem kell megvenni.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#136539) Ear001 válasza Pazolini (#136516) üzenetére


Ear001
addikt

Az XTZ nekem barátságosabbnak, közvetlenebbnek tűnt, a Dussun hangja nekem olyan felfújtnak, nagynak, de valahogy tartalommal nem igazán kitöltöttnek tűnt. Ez azért sok környezetben még jól is sülhet el, de a kettő kombója, pláne egy harmadik típusú előfokkal, ami azért nagyob bele tud nyúlni a hangba, szerintem nehezen lesz összehozható.

(#136540) Norbi 72 válasza #54715584 (#136533) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nemcsak a hangerőt nyomom túl,hanem a húsvéti bablevesbe a rántást is:

Főzelék lett belőle,sebaj. :DDD

Boldog húsvéti ünnepeket!

(#136541) rottenbull válasza Norbi 72 (#136540) üzenetére


rottenbull
senior tag

Van meg mit gyakorolni :)

(#136542) hétalvó válasza Norbi 72 (#136540) üzenetére


hétalvó
addikt

jól szól már ? :D milyen kábeleket használsz benne ? :o

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#136543) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#136540) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ez van akkor ha főzés közben hifizik az ember es hagyja elparologni az ételről a vizet ;]

Kellemes húsvéti ünnepeket mindenkinek.

Ui: a fegyvertelen katona, bitang jól szól. :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#136544) Norbi 72 válasza rottenbull (#136541) üzenetére


Norbi 72
veterán

Majd legközelebb nem mozizom főzés mellett. :DD

Hétalvó: Fött sonka,zeller,répa,tarkabab... ;]

Olívia: A vizet mindig pótoltam,a hiba a liszt mennyiségében volt.. :U

A fegyvertelen katona marha jó film,most a szövetségeseket nézem,ez se rossz.

[ Szerkesztve ]

(#136545) spiky03 válasza Norbi 72 (#136544) üzenetére


spiky03
veterán

A fegyvertelen katonából melyik verziót nézted/tétek?
A magyar kiadásos verziót, amint DTS-HD az angol hang, vagy esetleg az USA verziót, ahol Atmos van?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#136546) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#136544) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Elsőre liszit olvastam :D
No lehet azt a filmet is megnézem...

A liszt es a viz, neha jobb mint a gipsz.
Viszont ha finom lett a 'főzelék' akkor mindegy hogy megall e benne a kanál vagy nem, a lényeg hogy finom volt, kedves egeszsegetekre :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#136547) hétalvó válasza spiky03 (#136545) üzenetére


hétalvó
addikt

usa, atmos. pár hete ezzel tesztelek, ha van kedvem. de mint film se rossz.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#136548) Pazolini válasza spiky03 (#136545) üzenetére


Pazolini
senior tag

Olyat is látni, amelyiken a magyar hang is DTS-HD MA! :Y

(#136544) Norbi 72: Szerintem ez még menthető, ha van benne elég anyag, akkor simán hozzáadhatsz egy liter vizet, fedő alatt forralj egyet rajta. ha viszont a bab már nagyon puha, akkor szétfőne, úgyhogy ki kellene szűrni addig belőle. De Olivia elvtársnőnek ezt jobban kellene tudnia... :DDD

(#136539) Ear001: érdekes, vhogy kb. ezt a választ vártam. Teljesen egyetértek az XTZ hangjával kapcsolatban. Az Oppo-Marantz-XTZ-Canton jó kis lánc! Köszi a választ: :R

(#136549) allein válasza Csabroncka (#136537) üzenetére


allein
addikt

Nálam a Dali és CA páros jól muzsikál. Meg vagyok elégedve a subbal. Javasolták már korábban, hogy kábelek terén is érdemes fejleszteni, ezért gondoltam rákérdezem itt nálatok. Többen is mondták már, hogy az avr meg a bd lejátszó is megérdemel egy komolyabb hálózati kábelt :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#136550) hétalvó válasza Pazolini (#136548) üzenetére


hétalvó
addikt

90+pk
és már csak 1 kell :)
meg is van
még 90 :)

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.